לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-08-2013, 21:51
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "וזה בניגוד חד לכל החילונים..."

טיעון נכון רוג, אבל חילוני לא יגיע לחנות וישלם יותר כסף בגלל שהרבי שלח אותו לחנות של דתי אחר שלוקח יותר כסף על אותו מוצר. אדם חרדי כן מסוגל לעשות את זה בגלל מילה של הרב שלו.

קח כדוגמא אמיתית רוג שקיימת בכל סופר, מוצר כשר רגיל ומוצר כשר בדצ כמו שוקולד, אבא שלי עבד במקום גדול מאוד שמייצר שוקולדים ומוציא משם שוקולד כשר רגיל ושוקולד זהה כשר בדצ.
עכשיו בו תנחש מה המחיר של כל מוצר שהאחד כשר בלבד והשני כשר בדצ בבקשה ואיזה מגזר משלם יותר על אותו שוקולד החילוני/שומר מסורת או המגזר החרדי.
אני מחכה לתשובה שלך...
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-08-2013, 21:45
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "ספר לי עוד על איך ה"פוסט..."

לא רלוונטי כי הוא טרולי.
יש לך שנאה תהומית לחרדים ואתה תנצל כל הזדמנות כדי להשליך את הארס שלך עליהם, בכל הקשר וללא הקשר.
אם המדינאי היה מביא לפה כל שטות שמנהיג דעת קהל (או אפילו נבחר ציבור) חילוני אומר- לא רק שהיינו צוברים פי מיליארד יותר ת'רדים כאלה- אלא גם אתה ושכמותך פה בפורום הייתם מדביקים לו תווית של הזוי, מנותק, שונא חינם ועוד. אבל כשאתם עושים את זה זה לגיטימי.

אז כששני רבנים אומרים שמסיכות זה שטויות (ובמקרה צודקים) זה לא טוב, כששני רבנים אחרים (ראשיים) אומרים שחיסונים לפוליו זה דבר חיובי- אז זה גם לא טוב, בגלל ש...טוב, עדיין לא ברור למה.
אז פשוט לא משנה אם הרבנים הם בעד הדיעה הרווחת או נגדה ואפילו לא משנה אם הדיעה הרווחת נכונה או לא, הם לא בסדר.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 01-09-2013, 22:41
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ת'כלס הם צודקים. מרבית אמל"ח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
ת'כלס הם צודקים.
מרבית אמל"ח החל"כ הפוטנציאלי חודר לא רק בדרכי הנשימה אלא גם בנקבוביות העור. מסיכות ללא במ"פ מלא במרבית המקרים אכן חסר תועלת.

עובדתית - לא נכון.
חדירות של אדים דרך העור היא זניחה.
פשוט תבדוק איזה ריכוז גז צריך להיות באוויר וכמה טילים צריך בשביל להביא את הכמות שתתחזק ריכוז כזה לאורך מספיק זמן.
זה בלתי אפשרי.
חדירות של נוזל דרך העור לא רלוונטית לאזרחים בחדר אטום - כי הטיפות לא יגעו בהם.
לכן החשיפה הנשימתית היא המהותית ביותר.
כך שאתה טועה ומטעה.

לדעתי אתה חושב על חי"ר שנחשף ישירות לרסס של החומר בעת הפיצוץ.
אנחנו מדברים כאן על אזרחים שנשמעים להוראות ההתגוננות.

ישן 02-09-2013, 00:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני מדבר על השיעורי אב"כ..."

מי שיושב בחדר אטום לא חשוף לרסס נוזל - וזה בדיוק ההבדל בין חייל בשטח לבין אזרח בבית.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-09-2013, 01:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]מי שיושב בחדר..."

אם אתה בשטח פתוח כאשר המטען משתחרר - כן. המטרה של החדר האטום היא למנוע חדירה של האירוסול.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-09-2013, 16:31
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אם אתה בשטח פתוח כאשר המטען..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אם אתה בשטח פתוח כאשר המטען משתחרר - כן. המטרה של החדר האטום היא למנוע חדירה של האירוסול.

אם החדר באמת אטום, אז הוא אמור למנוע גם חדירת אוויר מבחוץ, והמסכות מיותרות, לא?

אם לעומת זאת החדר נפגע או שאין לך חדר אטום, נשמע שכדאי לך להתכסות באיזו שקית ניילון* (לפחות אם מדובר ב-VX, וכשאתה יושב בבית וטילים עפים מעליך אתה לא יודע מה שמו עליהם)...

*כמו שהחרדים המשוגעים האלה שמים כשהם טסים מעל קברי כהנים! הם בעצם עלו על ההגנה הכי טובה מחל"כ עצבים!!!!111

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 03-09-2013, 15:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אם אתה בשטח פתוח..."

אם החדר נפגע, חבל על הזמן. אם החדר לא נפגע, הוא ימנע כניסת תרסיס, אבל לא גז - רמת האטימה שלו היא לא מוחלטת (למרות שתיאורטית אתה יכול לעשות אותה כזו לזמן קצר.)

ישן 02-09-2013, 10:12
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מי שיושב בחדר אטום לא חשוף..."

אבל אז יש שלוש שאלות שחייבות להישאל:

1) למה מניחים שכולם יהיו בחדר אטום?

2) אם חדר אטום מונע חדירה עורית, איך ולמה הוא לא מונע חדירה דרך הריריות?

3) תרחיש:
הופעל חל"כ על איזור גוש דן. אני לא יודע איך צוותי גו"ז וטיהור פועלים, אבל בהתחשב בשטח הרחב מאוד שיכול להיפגע ובסד"כ היחסית קטן של הצוותים- אני בספק אם הם עוברים בית-בית, חדר-חדר. נניח גם שהופעל חל"כ עמיד שחודר דרך העור.
ועכשיו נגמר, אנשים יוצאים מהחדרים האטומים. מה מונע עכשיו מהחל"כ לחדור דרך העור?

אין עוררין על כך שמסיכה מעלה משמעותית את כושר השרידות של האדם. אבל בניגוד לקונספציה שהתקשורת והמדינה מטפחות- היא לא הופכת אותו למוגן לחלוטין, או לבעל יכולת הישרדות אבסולוטית.
בתרחיש מספר 3, למשל, תוכל להגיד "אז המדינה תורה לאנשים לא לצאת מהחדרים האטומים עד שכל האיזור יטוהר" ובוא אפילו נניח שהישראלים יקשיבו (לא יודע, אולי התחושה האפוקליפטית תהפוך אותם לממושמעים פתאום)- זה עסק של ימים ארוכים לפחות אני מניח (ואני לא נוקב במספרים גדולים יותר רק כי אני לא יודע באמת איך העסק עובד).
עכשיו תגיד לי- מי במדינת ישראל ערוך לישיבה בחדר אטום לכמה ימים רצופים?
ואני לא מתכוון לישיבה במקלטים שתושבי הצפון והדרום מורגלים אליה, בה הם יכולים בין אזעקות לקפוץ לשירותים/מקלחת או למטבח לארגן משהו לאכול, או סתם קצת לנשום אויר. אני מדבר על ישיבה בחדר אטום לחלוטין- עם רק מה שהכנת מראש, למשך ימים ללא יציאה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-09-2013, 16:13
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אבל אז יש שלוש שאלות שחייבות..."

ציטוט:
אבל אז יש שלוש שאלות שחייבות להישאל:

1) למה מניחים שכולם יהיו בחדר אטום?

2) אם חדר אטום מונע חדירה עורית, איך ולמה הוא לא מונע חדירה דרך הריריות?

3) תרחיש:
הופעל חל"כ על איזור גוש דן. אני לא יודע איך צוותי גו"ז וטיהור פועלים, אבל בהתחשב בשטח הרחב מאוד שיכול להיפגע ובסד"כ היחסית קטן של הצוותים- אני בספק אם הם עוברים בית-בית, חדר-חדר. נניח גם שהופעל חל"כ עמיד שחודר דרך העור.
ועכשיו נגמר, אנשים יוצאים מהחדרים האטומים. מה מונע עכשיו מהחל"כ לחדור דרך העור?

אין עוררין על כך שמסיכה מעלה משמעותית את כושר השרידות של האדם. אבל בניגוד לקונספציה שהתקשורת והמדינה מטפחות- היא לא הופכת אותו למוגן לחלוטין, או לבעל יכולת הישרדות אבסולוטית.
בתרחיש מספר 3, למשל, תוכל להגיד "אז המדינה תורה לאנשים לא לצאת מהחדרים האטומים עד שכל האיזור יטוהר" ובוא אפילו נניח שהישראלים יקשיבו (לא יודע, אולי התחושה האפוקליפטית תהפוך אותם לממושמעים פתאום)- זה עסק של ימים ארוכים לפחות אני מניח (ואני לא נוקב במספרים גדולים יותר רק כי אני לא יודע באמת איך העסק עובד).
עכשיו תגיד לי- מי במדינת ישראל ערוך לישיבה בחדר אטום לכמה ימים רצופים?
ואני לא מתכוון לישיבה במקלטים שתושבי הצפון והדרום מורגלים אליה, בה הם יכולים בין אזעקות לקפוץ לשירותים/מקלחת או למטבח לארגן משהו לאכול, או סתם קצת לנשום אויר. אני מדבר על ישיבה בחדר אטום לחלוטין- עם רק מה שהכנת מראש, למשך ימים ללא יציאה.

תשובות:
1. מניחים שלרוב האנשים יש COMMON SENSE.
תמיד יש אנשים שבדיוק היו בנסיעה בזמן הזעקה,
ומצד שני היה כבר מי שטיל פגע לו ברכב.
אנחנו מדברים על הרוב הגדול של האנשים - שנשארים בבית או בעבודה סמוך לממ"ד או מקלט או תחליף כלשהו.
באזור שסמוך לגבול זה אומר שנשארים ממש במקלט (עם דלת פתוחה) או שעוברים למקום בטוח יותר.
ברוב הארץ זה אומר להישאר בבית עד שיש אזעקה, ואז להישאר במקלט 6 שעות במקרה הגרוע.
לא משהו בלתי סביר (לדוגמא התרחיש שאתה תיארת).

3.http://www.oref.org.il/internationa...files/8/638.ppt
אם הבנתי נכון, האירוסול הראשוני (רדיוס של חצי ק"מ במקרה הגרוע) מתנדף ועף ברוח. הוא מתרחק ונהיה דליל ולא אפקטיבי.
לכן המטרה היא לנטרל שלוליות וטיפות שנמצאות סמוך למקום נפילת ראש הטיל (רדיוס של עד 100 מטר במקרה הגרוע), ואת דרכי הגישה (כדי לפנות את האנשים דרכם).
אחרי שהשלוליות והטיפות נוטרלו, הרוח מפזרת את החל"כ, ודרכי הגישה טוהרו, מפנים את האנשים מהמקלטים והחדרים האטומים.
לפי פיקוד העורף - כל הטיפול אמור לקחת בין 3 ל6 שעות, כולל פינוי.
אחרי זה - נשאר רק רסס שישאר רעיל כמה ימים (אסור לגעת בכלום ולכן כולם מפונים מהאזור). יעברו מספר ימים ואז כולם יחזרו לבתים.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 02-09-2013 בשעה 16:20.
ישן 03-09-2013, 08:48
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אבל אז יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
תשובות:
1. מניחים שלרוב האנשים יש COMMON SENSE.
תמיד יש אנשים שבדיוק היו בנסיעה בזמן הזעקה,
ומצד שני היה כבר מי שטיל פגע לו ברכב.
אנחנו מדברים על הרוב הגדול של האנשים - שנשארים בבית או בעבודה סמוך לממ"ד או מקלט או תחליף כלשהו.
באזור שסמוך לגבול זה אומר שנשארים ממש במקלט (עם דלת פתוחה) או שעוברים למקום בטוח יותר.
ברוב הארץ זה אומר להישאר בבית עד שיש אזעקה, ואז להישאר במקלט 6 שעות במקרה הגרוע.
לא משהו בלתי סביר (לדוגמא התרחיש שאתה תיארת).

אין פה שום אישיו של קומן סנס.
את 1991 אני זוכר רק במקטעים, אני לא זוכר איך התנהלו חיי היום יום, אבל ב2003 המשכנו להתנהל בשגרה רק עם מסכות צמודות. אנשים הולכים לבי"ס, לעבודה, נוסעים לכל מיני מקומות וממשיכים לחיות את חייהם בשגרתיות. הנחת המוצא שכל אחד יהיה בזמינות מיידית לחדר אטום ברגע הישמע אזעקה היא או תמימה או מכוונת על מנת לייצר אווירה רגועה יחסית. עובדתית היא לא נכונה.

ציטוט:
אחרי זה - נשאר רק רסס שישאר רעיל כמה ימים (אסור לגעת בכלום ולכן כולם מפונים מהאזור). יעברו מספר ימים ואז כולם יחזרו לבתים.

זה בדיוק מה שאני מדבר עליו.
אסור לגעת בכלום אבל אתה צריך להתפנות מהבית שלך.
אני אשמח לשמוע איך אפשר להתפנות מבית בלי לגעת בכלום.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-09-2013, 16:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=ai22]תשובות: 1. מניחים..."

ציטוט:
אין פה שום אישיו של קומן סנס.
את 1991 אני זוכר רק במקטעים, אני לא זוכר איך התנהלו חיי היום יום, אבל ב2003 המשכנו להתנהל בשגרה רק עם מסכות צמודות. אנשים הולכים לבי"ס, לעבודה, נוסעים לכל מיני מקומות וממשיכים לחיות את חייהם בשגרתיות. הנחת המוצא שכל אחד יהיה בזמינות מיידית לחדר אטום ברגע הישמע אזעקה היא או תמימה או מכוונת על מנת לייצר אווירה רגועה יחסית. עובדתית היא לא נכונה.
האיום ב-91 היה חמור משמעותית. לפחות בהתחלה כולם נשמעו להוראות. אנחנו נשלחנו הביתה מבית הספר (לדוגמה), והפעילות הציבורית הוקטנה למינימום

אתה אמור להתפנות רק בסיוע יחידת אב"כ. יש תו"ל שלם שסובב סביב פינוי אזרחים מאיזור נגוע, ויש גם ציוד נוסף לשם כך. הפינוי אינו עצמאי בכל מקרה.

לגבי השאלה שלך לגבי חדירות - חדירות דרך העור דורשת מגע ישיר (נוזל), לעומת זאת, רקמה רירית מאפשרת המסה של גז בריר ומשם הדרך לכלי הדם קצרה ביותר.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 03-09-2013 בשעה 16:28.
ישן 03-09-2013, 16:56
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אין פה שום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אתה אמור להתפנות רק בסיוע יחידת אב"כ. יש תו"ל שלם שסובב סביב פינוי אזרחים מאיזור נגוע, ויש גם ציוד נוסף לשם כך. הפינוי אינו עצמאי בכל מקרה.

על הכיפאק- אז צעד אחורה.
רש"ק כימי על גוש דן. עשרות(?) בתי מגורים רב קומתיים בתוך רדיוס הפגיעה. מאות בתי אב. כמה זמן ייקח לפנות/לטהר? (במיוחד אם נניח שיש כמה מוקדים). מי בישראל ערוך לשהייה ממושכת כזאת?
ציטוט:
לגבי השאלה שלך לגבי חדירות - חדירות דרך העור דורשת מגע ישיר (נוזל), לעומת זאת, רקמה רירית מאפשרת המסה של גז בריר ומשם הדרך לכלי הדם קצרה ביותר.

אבל זה לא מה ששאלתי. שאלתי- אם החדר אטום ומונע כניסת אירוסול, למה/איך הוא לא מונע כניסת גז?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-09-2013, 04:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס][B]אתה אמור..."

ציטוט:
על הכיפאק- אז צעד אחורה.
רש"ק כימי על גוש דן. עשרות(?) בתי מגורים רב קומתיים בתוך רדיוס הפגיעה. מאות בתי אב. כמה זמן ייקח לפנות/לטהר? (במיוחד אם נניח שיש כמה מוקדים). מי בישראל ערוך לשהייה ממושכת כזאת?
אני באמת לא חושב שנכון להכנס לתו"ל הרלוונטי. בכל מקרה, זה לא בעייתי כמו שאתה חושב.
אבל זה לא מה ששאלתי. שאלתי- אם החדר אטום ומונע כניסת אירוסול, למה/איך הוא לא מונע כניסת גז?

בגלל ההבדלים הפיזיקליים של התנהגות נוזל (אירוסול) וגז. אירוסול בסופו של דבר הוא נוזל, והעבירות שלו נמוכה הרבה יותר משל גז. לאירוסול אין יכולת לעבור יריעות פוליתילן (שהן הידרופוביות) ללא איכולן, ואין יכולת לחדור את הסמרטוט הרטוב על הרצפה. אם אתה רוצה המחשה - תמתח סדין רטוב, ותן למישהו לרסס עליו מהצד השני באמצעות שפריצר. אני יכול להבטיח לך שאתה לא תרגיש דבר.
יש לא מעט מידע לגבי הפיזיקה של אירוסולים באינטרנט שיכולים להסביר את זה יותר טוב.

גז, לעומת זאת, מורכב ממולקולות קטנות משמעותית (אין מולקולות מים שקשורות אליו), לרוב אנרגטיות יותר, לגז יש עבירות יותר גבוהה, ולאורך זמן הוא יכול לעבור בדיפוזיה דרך חלק מהחומרים המשמשים למיגון החדר, בין אם מדובר בפוליתילן (למולקולות הידרופוביות), או דרך מולקולות המים בסמרטוט הרטוב שלך... זו גם הסיבה שאירוסול שיפגוש את הדלת שלך מהצד השני, יכול לחדור רק כגז.

ישן 04-09-2013, 09:07
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=ai22]תשובות: 1. מניחים..."

ציטוט:

זוכר את ההסברים ב 91?
היו חוברות קטנות שחולקו שהסבירו בזמנו איך מתפנים.
לובשים שכבת בגדים נוספת, רצוי מעיל עם כובע, מעל הבגדים, עוטפים את הנעליים במספר שכבות של שקיות פלסטיק, וגם את הידיים (רצוי כפפות למי שיש), ונמנעים במגע עם הסביבה.
המעילים והשקיות לא ימנעו לחלוטין חדירה של חומר, הם יעקבו את התהליך מספיק בכדי שנגיע לאזור נקי ונוכל להוריד מעלינו את השכבה העליונה של המגדים לפני שהחומר יגע בנו.

כל תכני ההסברה האלו כבר מוקלטים ומצולמים, ושברגע שמישהו יחליט שמדובר באיום בסבירות גבוהה מספיק הם ישוחררו לתקשורת ויסבירו לכולנו הכל ברחל בתך הקטנה.

כמו כל תו"ל ותרגולת, גם פה יש הכללות והשערות והסתברויות.
אם יהיה אירוע כימי, סביר להניח שיהיו הרוגים. גם כשיורים קסאמים יש הרוגים, זה חלק אינטגרלי מהמלחמה.
אם כולם יתפקדו על פי ההנחיות, ולא יקרה משהו לחלוטין לא צפוי, הרוב המוחלט של האנשים יצאו מזה בחיים, חלקם עם פגיעות כאלו ואחרות.
דרך אגב, יש בעולם כמה מאות אלפי מפעלים כימיים המחזיקים חומרים מסוכנים לא פחות, ולעיתים יותר. התו"ל שלהם לפינוי המפעל וסביבתו, התגובה המיידית ומתן מענה לאירוע לא כל כך שונה.
ההבדל המהותי היחיד הוא שמרבית החומרים המסוכנים בתעשיה הם מאוד נדיפים יחסית לחומרי הלחימה הכימיים, אז הפינוי נעשה לאחר הסתגרות של שעות, וחומרים מסויימים כבר לא יהיו קיימים בריכוזים מזיקים בטווח זמן כזה. למרבה ה"הפתעה" התו"ל הזה עובד טוב גם במדינות עולם שלישי, כשההסברה מגיעה רק אחרי שהאזרחים דיווחו שנפגעו.

ישן 04-09-2013, 09:17
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]זה בדיוק מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
זוכר את ההסברים ב 91?

לא, הייתי בן 4.
אני זוכר את אבא אוטם את החלונות ושם סמרטוט רטוב מתחת לדלת, את אמא מקנחת לי את האף מתחת לברדס ופיצוצים רנדומליים שאמא טענה שהם "פטריוטים שלנו" (שזה מוזר כי אז הייתי בטוח שפטריוט זה תותח לייזר) ובדיעבד הסתבר שזה הנפילות בר"ג.
ציטוט:
היו חוברות קטנות שחולקו שהסבירו בזמנו איך מתפנים.
לובשים שכבת בגדים נוספת, רצוי מעיל עם כובע, מעל הבגדים, עוטפים את הנעליים במספר שכבות של שקיות פלסטיק, וגם את הידיים (רצוי כפפות למי שיש), ונמנעים במגע עם הסביבה.
המעילים והשקיות לא ימנעו לחלוטין חדירה של חומר, הם יעקבו את התהליך מספיק בכדי שנגיע לאזור נקי ונוכל להוריד מעלינו את השכבה העליונה של המגדים לפני שהחומר יגע בנו.

אז יש פה הרבה סתירות והרבה פערים. למה רצוי כפפות ולא מחויב? הייתי מניח שכפפות יהיו הפריוריטי הראשוני היות והידיים נוגעות במירב הדברים.
איזה חומרים? אני זוכר ב2003 שדיברו נגיד על טרנינגים כי הם עשוים מניילון ולכן הם יעילים יותר בדחייה. הייתי מצפה לפחות לפירוט כזה...בסוף מישהו ישים על עצמו צמר או טריקו ויתפלא למה זה לא דוחה את החומר.
ציטוט:
כמו כל תו"ל ותרגולת, גם פה יש הכללות והשערות והסתברויות.
אם יהיה אירוע כימי, סביר להניח שיהיו הרוגים. גם כשיורים קסאמים יש הרוגים, זה חלק אינטגרלי מהמלחמה.
אם כולם יתפקדו על פי ההנחיות, ולא יקרה משהו לחלוטין לא צפוי, הרוב המוחלט של האנשים יצאו מזה בחיים, חלקם עם פגיעות כאלו ואחרות.

אבל אני מדבר גרידא ע"פ ההנחיות, בכוונה אני לא מדבר על אנשים שפוגע להם טיל בראש או ששכחו להסיר את הפקק מהמסנן.
ציטוט:
דרך אגב, יש בעולם כמה מאות אלפי מפעלים כימיים המחזיקים חומרים מסוכנים לא פחות, ולעיתים יותר. התו"ל שלהם לפינוי המפעל וסביבתו, התגובה המיידית ומתן מענה לאירוע לא כל כך שונה.
ההבדל המהותי היחיד הוא שמרבית החומרים המסוכנים בתעשיה הם מאוד נדיפים יחסית לחומרי הלחימה הכימיים, אז הפינוי נעשה לאחר הסתגרות של שעות, וחומרים מסויימים כבר לא יהיו קיימים בריכוזים מזיקים בטווח זמן כזה. למרבה ה"הפתעה" התו"ל הזה עובד טוב גם במדינות עולם שלישי, כשההסברה מגיעה רק אחרי שהאזרחים דיווחו שנפגעו.

אבל אתה מדבר על חומרים מאוד נדיפים אל מול חומרים עמידים, אז מה הטעם בהשוואה?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-09-2013, 09:37
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]זוכר את ההסברים..."

1. רצוי כפפות ולא מחייב כי אנחנו גרים בישראל, ולא באירופה. לרוב המוחלט של האנשים אין כפפות, ורק לנדירים יש כפפות שדוחות שמן ומיים שהן הכי מועילות, ולצה"ל יש אידאולוגיה נגד לדחוף אזרחים לקנות מוצרים (שיכולים לעזור, אבל לא הכרחיים) בכסף. גם עם לחייב אותם לקנות מערכות מצילות חיים, כמו ממ"ד, צה"ל מתקשה (אידאולוגית. מעשית זו החלטה שכן ממומשת).
  2. צודק, מעילים שדוחים מים ושמן יותר יעילים מצמר. שוב, הסברים לרמת פרוט כזו כבר מוקלטים ויצאו לתקשורת ברגע שיעלו מצבי כוננות. ודרך אגב, גם אפודת צמר עבה תעזור, פשוט פחות.
  3. הטעם בהשוואה בין חומרים תעשייתיים רעילים לבין חומרי לחימה כימיים הוא שבהעדר נסיון מבצעי של התמודדות מערכתית עם תקיפת עורף בחומרי לחימה כימיים, אני לוקח את הדוגמאות הכי קרובות ולומד מהן כל מה שאני יכול. אני גם מעולם לא שמתי ח"ע על פצוע. ועדיין למדתי מתי ואיך לעשות את זה.

ישן 04-09-2013, 11:53
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[list=1] [*]רצוי כפפות ולא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
  1. רצוי כפפות ולא מחייב כי אנחנו גרים בישראל, ולא באירופה. לרוב המוחלט של האנשים אין כפפות, ורק לנדירים יש כפפות שדוחות שמן ומיים שהן הכי מועילות, ולצה"ל יש אידאולוגיה נגד לדחוף אזרחים לקנות מוצרים (שיכולים לעזור, אבל לא הכרחיים) בכסף. גם עם לחייב אותם לקנות מערכות מצילות חיים, כמו ממ"ד, צה"ל מתקשה (אידאולוגית. מעשית זו החלטה שכן ממומשת).

אז יש פה ניגוד אינטרסים אבסולוטי. מצד אחד לצה"ל "לא נעים" להגיד לאנשים שהם צריכים להוציא כסף כדי להיות מוכנים, מצד שני חוסר המוכנות הזה עלול לגרום למוות.
אני עדיין לא משוכנע שזה "יכול לעזור אבל לא הכרחי". אני לא רואה איך זה לא באותה קטגוריה עם אוכל, מים, מסכות, טלויזיה/רדיו ותרופות. מבחינתי "יכול לעזור אבל לא הכרחי" זה דווקא דברים להעביר אתם את הזמן- ספרים, משחקים וכו'. דווקא על זה ממליצים תמיד.
ציטוט:
  • צודק, מעילים שדוחים מים ושמן יותר יעילים מצמר. שוב, הסברים לרמת פרוט כזו כבר מוקלטים ויצאו לתקשורת ברגע שיעלו מצבי כוננות. ודרך אגב, גם אפודת צמר עבה תעזור, פשוט פחות.

• הכי מועיל אל מול לא מועיל בכלל, רלוונטי גם לגבי כפפות.
    איך כפפת צמר (או סוודר צמר) שסופגים נוזלים והם בעלי חורים גדולים הם "פחות יעילים" ולא "לא יעילים בכלל"?
    אם כבר בקטע של לא לבזבז הרבה כסף ומוצר שיכול אשכרה לסייע לפחות קצת- אני חושב שהיה עדיף להמליץ על כפפות גומי של ניקיון (הצהובות הגדולות או החד פעמיות- כפולות) שעולות גרושים.
    ציטוט:
  • הטעם בהשוואה בין חומרים תעשייתיים רעילים לבין חומרי לחימה כימיים הוא שבהעדר נסיון מבצעי של התמודדות מערכתית עם תקיפת עורף בחומרי לחימה כימיים, אני לוקח את הדוגמאות הכי קרובות ולומד מהן כל מה שאני יכול. אני גם מעולם לא שמתי ח"ע על פצוע. ועדיין למדתי מתי ואיך לעשות את זה.

• רק שח"ע למדת על בסיס אותו עקרון. פינוי משטח שנפגע בחל"כ נדיף או מחל"כ עמיד לא נשמע לי עקרון דומה, פשוט בגלל שבאחד כבר לא יהיה חל"כ ובשני עדיין כן.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-09-2013, 13:08
    צלמית המשתמש של cre666
      cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "..."

1) כל הנושא של הנחיית אזרחים לקנות מוצר, גם בצורה הכי עקיפה, יוצר סבך בעיות איו סופי.
    רק דוגמא אחת - פקע"ר נותן לחברות במייצרות מערכות מיגון אב"כ לממ"דים.
    כבר ראיתי חברה מסחרית שקיבלה אישור לתו התקן (כי המערכת שלה עומדת בתנאים) שיצאה במסע פרסום שטוען ש "לא צריך מסכות אב"כ, המערכת נותנת הגנה מלאה מפני חומרים כימיים - באישור פיקוד העורף!".
    כמובן שמי שמטומטם מספיק להאמין אידיוט - גם אם המערכת תחזיק אותך בחיים בתוך הממ"ד 48 שעות, בסופו של דבר תצטרך לצאת ממנו. אם תצא כשמפנים את כולם, מספר שעות לאחר האירוע, תהיה חייב מסכה. אם תבחר להישאר 48 שעות, תצטרך לפנות את עצמך, לא יהיה מי שיסביר לך לאיפה ודרך איפה להתפנות ולא יהיה מי שיקלוט אותך - אז עד שתצא מהשטח המזוהם אתה עדיין חייב מסכה.

אי אפשר לנצח פה - כל מה שאתה אומר שיכול להתפרש כדי להרוויח כסף, גם על חשבון חיי אדם, יתפרש ויפורסם כך.
    אז צה"ל סותם את הפה ונזהר מאוד במה שהוא ממליץ ומנחה אנשים לעשות.
    2) כשאין מקרה בוחן, לומדים ממקרים דומים. זה הדבר היעיל ביותר לעשות. בטח שיותר יעיל מלנסות להמציא הכל באופן תאורטי.

ישן 03-09-2013, 16:28
    צלמית המשתמש של ביטיס
      ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כלומר שמוות מחדירה עורית דורש..."

לא, בראשון מדובר על כמות מוחלטת, בשני על יחידת נפח. תפוחים ותפוזים.

ישן 04-09-2013, 18:53
    צלמית המשתמש של ביטיס
      ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "התכוונתי מבחינתנו עכשיו...."

אי אפשר לעשות זאת, מכיוון שאתה צריך נתוני ספיגה.

ישן 01-09-2013, 22:44
    צלמית המשתמש של cre666
      cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "שוב בלאגן על כלום, אני מתחיל..."

ציטוט:
    במקור נכתב על ידי hwarang
    ומה שמצחיק הוא שכל אלו שתמיד דגלו במוטו של "חיה ותן לחיות" פה בפורום הם שמלעיזים.

יש הבדל עצום בין "חיה ותן לחיות" לבין "הטעה וגרום למוות".
    באותה מידה הוא יכל להגיד להם שאם הילד חולה - מסוכן לקחת אותו לרופא.
    יש כאלו (מיעוט קטן וקיצוני גם ביחס לחרדים) והתוצאה זהה - מוות.
    אני מתקשה לראות את ההבדל בין מוות שנובע כתוצאה בהנחיה קטלנית של בעל סמכות לבין רצח בדם קר.

ישן 02-09-2013, 01:07
    צלמית המשתמש של ביטיס
      ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "כמה אנשים ניצלו הודות למסיכות?"

אתה יכול לבצע את ההשוואה רק אם יש לך מקרה אחד לפחות של שחרור חל"כ מעל אוכלוסיה אזרחית ממוגנת.

ישן 04-09-2013, 09:28
    צלמית המשתמש של cre666
      cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "כמה אנשים ניצלו הודות למסיכות?"

ציטוט:
    במקור נכתב על ידי ai22
    כמה אנשים ניצלו הודות למסיכות?

מאות אלפי אנשים במלחמת העולם הראשונה, והרבה יותר בין 1915-1930.
    אבל יש דוגמא יותר בוטה.
    מלחמת הריף, 1921, שבטים ברברים נלחמים נגד ספרד בשטחה של מרוקו של ימינו, והספרדים מנסים לפתור את הבעיה עם גז חרדל בהפצצה אווירית.
    השבטים של הריף לא מחזיקים צבא בשום מובן מודרני, אין דרגות, אין פקודות, אין תו"ל ומושגים כמו לוגיסטיקה או הדרכה זרים להם לחלוטין.
    ועדיין הם הצליחו, לאחר הסבר מקצינים לשעבר בצבא האיטלקי, עם מסכות אב"כ מתוצרת איטלקית ממלחמת העולם הראשונה, להסתער דרך החרדל ולנצח קרב אחרי קרב.
    הספרדים הפסיקו להשתמש בנשק כימי כי הוא פשוט לא יעיל נגד אויב עם ציוד סביר שנשמע להנחיות.

ציטוט:
    במקור נכתב על ידי ai22
    וכמה מתו עקב שימוש לקוי בהם?

בודדים.

אז אפשר להפסיק עם הדמגוגיה בגרוש?
    תודה.

ציטוט:
    במקור נכתב על ידי ai22
    פיקוד עורף טוען שממדים ומקלטים נבנים כך שיהיו אטומים וינוו הגנה נאותה מפני חל"כ.
    כך שלמי שנכנס למקלט או לממ"ד בהישמע אזעקה (שהרי איום הטילים הוא גדול) - לא ברור אם המסיכה תתרום או תזיק.

אבל אם הוא חרדי בעל זקן,
    המסיכה כנראה לא תהיה משמעותית.

פקע"ר מעולם לא הוציא הצהרה כזו.מי שאמר לך את זה חיבר כמה חצאי אמיתות לא קשורות לשטות אחת.
    רק ממ"דים שמותקנים בהם מערכות התגוננות נגד חומרי לחימה כימיים (כלומר כאלו שנבנו בשנים האחרונות, או הבעלים התקינו בהם בצורה עצמאית) ממוגנים כנגדם בצורה מלאה, וגם זה רק למשך 48-72 שעות, תלוי במערכת שיש לך.

ממ"דים שנאטמים לחלוטין ללא מערכות סינון כאלו, יעילים רק לשהיה של מספר שעות. לאחר מכן ריכוז החמצן ירד והשוהה בהם יחנק למוות.
    מקלטים וחדרים אטומים, בדיוק כמו המסכות, מקטינים את קצב כניסת החומר הכימי, מה שקונה לפקע"ר מספיק זמן בכדי להציל אותך.
    ה"מספיק זמן" הזה מניח שאתה נשמע להוראות, אוטם את החדר בקפידה, משתמש בצורה סבירה במסכה תקינה - וכמובן שהטיל לא פגע בך פגיעה ישירה.
    מי שישהה באזור המסוכן ויבחר לא להשתמש במסכה - זה בדיוק כמו פצוע מדמם שמסרב שיחבשו אותו או ישימו לו חוסם עורקים. דמו בראשו.

ישן 02-09-2013, 16:46
    צלמית המשתמש של פסטן
      פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
    בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=hwarang]ומה שמצחיק הוא..."

ציטוט:
    במקור נכתב על ידי cre666
    יש הבדל עצום בין "חיה ותן לחיות" לבין "הטעה וגרום למוות".
    באותה מידה הוא יכל להגיד להם שאם הילד חולה - מסוכן לקחת אותו לרופא.
    יש כאלו (מיעוט קטן וקיצוני גם ביחס לחרדים) והתוצאה זהה - מוות.
    אני מתקשה לראות את ההבדל בין מוות שנובע כתוצאה בהנחיה קטלנית של בעל סמכות לבין רצח בדם קר.
    זו בעיה שלך.
    רוב האנשים מבינים שיש דרגות שונות בעניין. לא לכולם אכפת מהחפרנות המשפטית של רצח מדרגה ראשונה, רצח מדרגה שניה, רצח מדרגה שלישית, רצח מדרגה רביעית, רצח מדרגה שמינית, רצח מדרגה 19, גרימת מוות ברשלנות, אי מניעת עבירה (כל אחת מאלה...), וכו'; אבל כולם חושבים שיש הבדל. כולם חוץ ממך, כך מסתבר...

ואם כבר העלית את זה: אין הבדל בין מוות או הטלת מום שקמו כתוצאה מחיסון שהורו על נתינתו בעלי סמכות לבין רצח בדם קר?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 04-09-2013, 09:56
    צלמית המשתמש של cre666
      cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]יש הבדל עצום..."

ציטוט:
    במקור נכתב על ידי פסטן
    זו בעיה שלך.
    רוב האנשים מבינים שיש דרגות שונות בעניין. לא לכולם אכפת מהחפרנות המשפטית של רצח מדרגה ראשונה, רצח מדרגה שניה, רצח מדרגה שלישית, רצח מדרגה רביעית, רצח מדרגה שמינית, רצח מדרגה 19, גרימת מוות ברשלנות, אי מניעת עבירה (כל אחת מאלה...), וכו'; אבל כולם חושבים שיש הבדל. כולם חוץ ממך, כך מסתבר...

זאת לא חפרנות משפטית.
    זה מוסר בסיסי.
    יש לך אחריות על האנשים שנשמעים לך.
    אם הוא הנחה אותם לסכן את חייהם - דמם על ראשו.

ציטוט:
    במקור נכתב על ידי פסטן
    ואם כבר העלית את זה: אין הבדל בין מוות או הטלת מום שקמו כתוצאה מחיסון שהורו על נתינתו בעלי סמכות לבין רצח בדם קר?

אתה מציג גישה מאוד פציפיסטית של "אם מעשי יכולים לגרום לרע, הם לא מוסריים, ולא משנה כמה טוב ינבע מהם".
    קראת את קאנט לאחרונה? הוא חזק בקטע של "הישמר מרע".

אני לעומת זאת נוטה לכיוון התועלתנות של מיל, אצלו "עשה טוב" מקבל קדימות על "הישמר מרע".
    אין כמעט דבר שאתה מסוגל לעשות שלא יכולות להיות לו השלכות שליליות.
    השאלה החשובה היא "האם כלל שיאפשר מעשה זה יגדיל או יקטין את הרווחה של החברה".
    מתן חיסון מגדיל את הרווחה של החברה כמעט תמיד.
    רצח בדם קר יקטין את הרווחה של החברה ברוב המוחלט של המקרים.

אבל לצורך העניין זה לא משנה - גם אם אתה לא רואה הבדל בין מוות מחיסון לרצח בדם קר, הנחיותיו של אותו רב עלולות לסכן את חיי הפועלים לפיהן, ולכן גם על פי קאנט מדובר במעשה לא מוסרי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
    חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
    מצבי תצוגה דרג אשכול זה
    דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
    אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
    אתה לא יכול להגיב לאשכולות
    אתה לא יכול לצרף קבצים
    אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
    קוד [IMG] פעיל
    קוד HTML כבוי
    מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:30

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
    כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
    כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר