לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-09-2013, 08:38
  משתמש זכר yoramL yoramL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.10
דיסק הולך ו"נעלם" במחשב נטבוק

אני לא בטוח אם הנושא שייך למערכות הפעלה או לפורום חומרה. אם זה לא הפורום הנכון לבעיה זו, אתכם הסליחה ואנא העבירו את לפורום חומרה. תודה, שנה טובה, גמר חתימה טובה!

תאור הבעיה:

במחשב נוטבוק ASUS Eee PC עם מערכת הפעלה Windowos 7 starter מגדרים דיסקים לוגיים CD. הגודל הפיזי של דיסק D הוא 132 GB. למרות זאת, הוא מראה גודל פיזי של 32Gb.

הגודל המקורי שהראה בווינדוז היה קצת פחות מ- 132, אבל עם הזמן הגודל הזה הלך וקטן והשטח "העלום" הלך וגדל. עם "קפיצה" מדי כמה חודשים. ידוע לי שיש בדיסק גיבוי מוסתר למערכת ההפעלה לצורך שיחזור, אבל למה השטח החבוי הולך וגדל,ומה ניתן לעשות כדי להשיב את הדיסק לגודלו המקורי.

איתחלתי את המחשב מ- UBUNTU Live Disk כדי לראות מה יש שם. יש שם ספריה בשם WindowsImageBack up. בתוכה 11 קבצים עם סיומת XML בגדלים של כמה MB וקובץ אחד עם סיומת VHD בגודל 92GB.

חשבתי לבטל את המחיצה בדיסק ולהגדיר מחיצה חדשה ופורמט ב- PartionMagic, אבל לא ניתן יהיה יותר לשחזר את מערכת ההפעלה במקרה תקלה.

יש עצה מה ניתן לעשות כדי להשיב את הדיסק לגודלו המקורי עם שמירת האפשרות לשחזור מערכת ההפעלה?

תודה לעונים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-09-2013, 18:54
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yoramL שמתחילה ב "דיסק הולך ו"נעלם" במחשב נטבוק"

חומרה לא מעלימה בד"כ נפח פנוי בכונן קשיח. היא אולי יכולה לגרום למשהו להיות לא קריא... אבל נפח פיזי הוא נפח פיזי.

כלל שכזה לחיים: תקלות מהסוג של "לא יכול להיות" / "לא הגיוני" / "למה המחשב עושה משהו שלא ביקשתי?" - בדרך כלל מערבות תוכנה כלשהי של מיקרוסופט.

השאלה המתבקשת היא אם אתה לא מפעיל איזו מערכת הפעלה חבויה באמצעות היצור המצחיק שנקרא Virtual PC? (שזה מה שיוצר בד"כ קובצי VHD...)? אני יודע שיש איזו שטות של להריץ XP בתוך 7 בשביל הדברים שלא נתמכים אחורנית, אבל אני חושב שזה בלתי אפשרי ב starter?

או אולי תוכנת גיבוי כלשהי (אפילו של יצרן הנייד), שמאפשרת "שחזור מיידי", ושומרת הכל שם... לא שאני מבין למה שהם ילכו על VHD.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:46

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר