לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-09-2013, 16:29
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
שני סנאטורים מהסנאט של קולורדו הודחו בגלל שתמכו בהגבלת נשק

ציבור הבוחרים במדינת קולורדו הביע את דעתו על חוקי הגבלת הנשק הקשוחים שהועברו אחרי מקרי הטבח באורורה קולורדו וניוטאון, קונטיקט - והדיח את מנהיג הסנאט של המדינה וסנאטורית נוספת, שניהם דמוקרטים, בשל תמיכתם בחוקים החדשים.

המאמץ להדיח את שני הסנאטורים החל כמעט מיד לאחר שחתמו על חוקי הגבלת נשק גורפים הכוללים הגבלה על גודל המחסניות ובדיקות רקע מחמירות. למרות שקולורדו היא מדינה עם רוב דמוקרטי, לא מעט מהמצביעים נוטים לכיוון של שמרנות בנושאים מסויימים. כשעלתה הגבלת הנשק להצבעה הייתה התנגדות גדולה בקרב ציבור המצביעים בקולורדו ספרינגס שבחרו את ג'ון מורס לסנאט ובקרב הציבור בפואבלו, שבחרו בסנאטורית אנג'לה גירון להיות נציגתם. מורס וגירון, שניהם דמוקרטים, התעלמו מרחשי הציבור ותמכו בחוקים החדשים. זמן קצר לאחר מכן החל קמפיין הקורא להדחתם בהצבעה (מה שנקרא Recall vote) בשל הטענה שהם לא מייצגים את הציבור שבחר בהם. עמותות ושדולות פוליטיות התייצבו מאחורי שני הצדדים ותוך זמן קצר היו מספיק חתימות על העצומה להביא להצבעת הדחה. ההצבעה נערכה ביום שלישי, והבוקר נודעו התוצאות - שני הסנאטורים שהתעלמו מציבור המצביעים ילכו הביתה ובמקומם יכנסו לסנאט של קולורדו שני סנאטורים רפובליקנים.

נצחון לדמוקרטיה.
http://www.foxnews.com/politics/201...over-gun-votes/

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-09-2013, 09:51
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "רובי ציד? דווקא הנשק האיטי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
הגבלה על גודל מחסניות נשמע כמו מזימה לעזור לתעשיית האקדחים האמריקאית על חשבון גלוק.

ממש לא.
ממש ממש לא.

הגבלות על כמות כדורים במחסניות קיימת כבר בכמה מדינות בארה"ב והיא פוגעת בעיקר בתחום כלי הנשק הארוכים.
אתה חושב מנקודת מבט ישראלית שבה 9מ"מ הוא השליט ומותר לקנות רק אקדח אחד.

עריכה-
רובי ציד עם תחמושת slug ולא תחמושת כדורית כלשהי יכולים להיות בעלי טווח ודיוק מכובד. יש גם הרבה דגמים מוזני מחסנית וחצי אוטומטיים/אוטומטיים ככה שזמני הטעינה ממש לא רלוונטים כבר.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 12-09-2013, 17:49
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "למה "ממש ממש לא"? איך זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
למה "ממש ממש לא"? איך זה רלוונטי שיש הגבלה כזאת בקרב מדינות אחרות?

בגלל מה שמוטי רובין כתב למטה. הקו מחשבה של המחוקק שם הוא שפחות כדורים במחסנית אומר שהיורה יצטרך לטעון מחדש יותר פעמים מה שיהפוך אותו לפגיע יותר ויעיל פחות.
ציטוט:
לפחות בארץ, לא מעט חוקים ותקנות לגבי ייבוא או מכירת מוצרים הגיעו מתוך רצון סמוי או גלוי להגן על תעשיה מקומית.

נכון, אבל במקרה הזה אין קשר.
ציטוט:
אני מניח שגם לא דיברו על רובי ציד אוטומטיים (כמו זה שהיה בבלתי נשכחים 1?)

הגבלת תחמושת במחסניות רלוונטית לכלל כלי הנשק. לא יודע מה היה בבלתי נשכחים אבל יש כמה סוגים של רובי צייד אוטומטיים והרבה יותר סוגים של חצי אוטומטיים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-09-2013, 09:55
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "רובי ציד? דווקא הנשק האיטי..."

ראשית, בהתחשב בכך ששני מעשי הטבח בבתי ספר - סנדי הוק וקולומביין - נעשו, לפחות חלקית, באמצעות רובי ציד, יש היגיון מעוות כלשהו בטענה שצריך להגביל את רובי הציד...
לא שזה ימנע ממישהו שגם כך מתעלם מהחוק להשתמש ברובה ציד אסור בחוק לביצוע טבח...

לגבי אקדחים - אני לא בטוח אילו סוגים הוגבלו בקולורדו אבל אני יכול לומר לך שחלק גדול מהאקדחים שמוגבלים בקליפורניה למשל מוגבלים בלי שום סיבה הגיונית (רוגר 0.22, למשל, שזה אקדח שטוב בעיקר לאימוני ירי. סמית' אנד ווסון M&P, זיג-זאואר 226...)

ההגבלה על מחסניות היא מטופשת להחריד. בקליפורניה יש הגבלה למחסניות של עשרה כדורים אבל אין הגבלה על מספר המחסניות שאתה רשאי לשאת...

ישן 12-09-2013, 15:49
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue] לגבי אקדחים..."

ההגבלות באות לא לפי יצרן\סוג אלא לפי שלוש קטגוריות -

האחת היא הגבלת המחסניות - אם היצרן לא מייצרתמחסניות של פחות מעשרה כדורים עבור האקדח, הרי שהוא אוטומאטית לא חוקי, גם אם חברות אחרות כן מייצרות מחסניות תואמות של 10 כדורים.

השנייה היא הדרישה של מדינת קליפורניה שכל סוג של אקדח שנמכר בקליפורניה יעבור מבחני בטיחות בידי משרד הצדק של קליפורניה (California Department of Justice). היצרן צריך לספק כמה דוגמיות (דומני שחמש או שש) של האקדח שיעברו מבחנים ספציפיים ולשלם אגרה רצחנית על המבחנים. חלק מהייצרנים פשוט החליטו שלא שווה להם.

השלישית היא שמסיבה כלשהי מישהו החליט שהנשק לא עומד בחוק השליטה בנשק מסוכן מ2008 (2008 Dangerous weapon control law)...

(ואגב, כל האיסורים האלו הם על ייצור ומכירה. אם אני נוסע משהו כמו 160 ק"מ מזרחה לרינו, נבאדה, וקונה אקדח אסור, אין שום חוק שאוסר עליי להביא אותו לתוך קליפורניה, לשאת אותו ואפילו להוציא רישיון ספציפי לשאת אותו מוסלק - מפלאי החקיקה הקליפורנית)

אולי dsho ידע יותר על איך זה עובד

אתר המספק רשימה של אקדחים שמותרים בקליפורניה לפי היצרן:
http://certguns.doj.ca.gov/

קובץ PDF עם רשימת האקדחים שאינם מותרים למכירה בקליפורניה יותר (בבקשה תשתדל לא לחטוף התקפת לב כשאתה קורא את זה):
http://oag.ca.gov/sites/oag.ca.gov/...rms/removed.pdf

ישן 15-09-2013, 09:09
צלמית המשתמש של dsho
  dsho dsho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.09
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "משהו לגבי הLoaded chamber..."

בכל הנוגע להגבלות על כלי יריה, קליפורניה היא ארץ בפני עצמה, ולא מדינה בארה"ב. רשימת האקדחים המורשים למכירה בקליפורניה של משרד המשפטים הקליפורני (CAL DOJ) מ-2001 קבעה גם תכונות נדרשות מסוימות באקדח כדי שיהיה מורשה. שתי דרישות לדוגמה:

1. אם המחסנית הוצאה, אסורה אפשרות ללחיצה על ההדק והפעלת הנוקר על כדור פוטנציאלי שנשאר בבית הבליעה. (Magazine disconnect safety)

2. לאקדח חייבת להיות אינדיקציה ויזואלית מובנת שמראה כשיש כדור בבית הבליעה. (Loaded chamber indicator)

הדרישות האלה הן בנוסף לבדיקת בטיחות של CAL DOJ שמודל אקדח פוטנציאלי חייב לעבור לפני שיאושר למכירה בקליפורניה.

למשל, הגלוק מדורות 1 עד 3 לא עומד בדרישות, אבל מורשה למכירה היות וכבר היה בשוק ונמכר כשנכנס החוק ב-2001 (Grandfathered clause). גלוק דור 4 נחשב למודל חדש ולכן הוא לא מורשה למכירה לאזרחים בקליפורניה היות ולא עבר את התהליך, וגם לא יעבור כי הוא לא עומד בדרישות. גם אם גלוק ירצו לשווק את גלוק דור 3 הקיים, אבל בסכמת מדבר למשל, זה יחשב למודל חדש ויחויב בתהליך הבדיקה, שכמובן לא יעבור.
לעומת זאת, סוחרי נשק מורשים מסוימים מציעים למכירה גלוק דור 4 שבו בית המחסנית חסום, הוא עם קנה מוארך ויכול לירות רק כדור בודד בטעינה ידנית. בתצורה הזאת האקדח הוא חוקי למכירה. הרוכש יכול לחזור לביתו ועוד באותו היום להסיר את החסימה מבית המחסנית, להחליף קנה ויש לו גלוק דור 4 רגיל לתפארת, היות והחוק אוסר על השיווק לא ההחזקה.

נערך לאחרונה ע"י dsho בתאריך 15-09-2013 בשעה 09:11.
ישן 12-09-2013, 19:28
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי moti.rubin שמתחילה ב "הדרישות הללו הגיוניות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי moti.rubin
הדרישות הללו הגיוניות לחלוטין, הסיבה להגבלת כמות הכדורים במחסנית מבטיחה שאחרי 10 כדורים תאלץ לתפעל את הנשק, רוב האנשים עושים את זה לאט למדי. בעיקר כל מיני גנגסטרים למינהם.
ההגבלה הזאת מכילה את כל סוגי הנשק למשל, ללא התרים שונים ליצרנים השונים.

אוי, שוב האשליה הזו שהחקיקה הזו מגבילה פושעים... אם תבקר בצד הלא נכון של LA או אפילו רק בדרום סקרמנטו תראה חברי כנופיות שמסתובבים עם תמ"קים (בלתי חוקיים) עם מחסניות של יותר מעשרה כדורים.. משום מה, חברי הכנופיות לא מתחשבים בחוקים...

ציטוט:
בהתייחס למה שכתבת על לקנות אקדח בנבאדה, אתה יכול לעשות את זה כל זמן שלא תתיפס.
אם יתפוס אותך שוטר בקליפורניה עם אקדח שאיננו חוקי לנשיאה בקליפורניה - ומקום המגורים שלך לפי הרישיון נהיגה הוא בקליפורניה - אתה תואשם בנשיאת נשק שלא כחוק.

האקדחים האלו חוקיים לנשיאה בקליפורניה. הם אסורים רק למכירה וייצור. זה בדיוק שיא האירוניה שבחוקים המטופשים האלו

ישן 13-09-2013, 14:04
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי moti.rubin שמתחילה ב "אתה ער לעובדה שההגבלות לא..."

ציטוט:
אתה ער לעובדה שההגבלות לא חלות על אנשי כוחות הביטחון ?

החלוקה היא לא פושע/כוחות בטחון. יש הרבה מאוד אזרחים טובים וישרים באמצע.
ציטוט:
אם מישהו יפרוץ אלי הבייתה, רעש הדריכה של הרוב"צ יריץ אותו החוצה, לא צריך כוונת

אני נורא מקווה שלא תיאלץ להתנסות בכך ולהתבדות.

אם יש לך נשק, אדרבא אם אתה דורך אותו- אתה צריך להיות מוכן להשתמש בו. אם אתה מתכוון להשתמש בו- במיוחד בתוך הבית שלך ובקרבת המשפחה שלך- כדאי מאוד שתוכל לכוון אותו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 14-09-2013, 19:58
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי moti.rubin שמתחילה ב "אתה אכן צודק, ובתור אזרח..."

ציטוט:
אתה אכן צודק, ובתור אזרח אמריקאי שומר חוק שמחזיק בביתו מספר כלי נשק מעולם לא חשתי בצורך לקנות כוונת השלכה ל M4 / רוב"צ שיש לי או ציין לייזר לאחד האקדחים . אני מסתדר יפה מאוד עם הכוונות ברזל, רוב האזרחים הם כמוני.

תבורך. מנגד שיקולי הדעת שלך לא מייצגים ולא קובעים לשאר האוכלוסיה.
ציטוט:
ומי שחרב עליו עולמו כי הוא לא יכול לקנות ציין לייזר במדינת קליפורניה - שייגש לפסיכולוג הקרוב.

ההבדל בין דמוקרטיה ליברלית לבין כל השאר הוא שהחוק לא מתבסס על מה "צריך שיהיה מותר" אלא על "מה שצריך שיהיה אסור".

אם יאסרו מחר לסוע על אופנועים כי "אף אחד לא באמת צריך את זה", אני אתנגד מאוד אע"פ שאני לא רוכב על אופנוע ויותר מזה- שונא את רוב רוכבי האופנועים. זה ההגדרה של חוקים דרקוניים.
ציטוט:
שלא תבין לא נכון, אני בעד התיקון השני לחוקה ותומך בו בכל מאודי, יחד עם זאת אני בעד להגביל את סוגי הנשק / מוצרים משלימים שאדם יכול לקנות. יש לי חבר שיש לו בארט בבית. לחלוטין מוגזם אם אתה שואל את דעתי.

יכול להיות שהבראט מוגזם ויכול להיות שלא, אבל "מוצרים משלימים" הם לא מוגזמים בהגדרתם.
ציטוט:
הדריכה של הרוב"צ = ניסיון אישי.

איחלתי לך שלא תזכה בנסיון שיגרום לנסיון הקודם שלך להתחרט על המסקנות השגויות שלך.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-09-2013, 15:56
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "מה ההגדרה של "רובי סער"..."

אינני יודע בוודאות מה ההגדרות בקולורדו.

ראה, כל הבלגן עם החקיקה שמגבילה נשק בארה"ב היא ניסיון של הפוליטיקאים להפחיד אזרחים. רק אחד ממקרי הטבח המפורסמים בשנים האחרונות (וירג'יניה טק) בוצע בנשק שהוחזק באופן חוקי. כל השאר בוצעו בידי אנשים שהשיגו נשק באופן בלתי חוקי. כל הגבלות הנשק לא היו מונעות אותם. זאת ועוד, אף אחד אף פעם לא שואל את עצמו כמה פעמים נמנע טבח כשאזרח שומר חוק המחזיק באקדח באופן חוקי עצר פושע חמוש לפני שזה רצח מישהו. הגבלות הנשק בארה"ב באות כדי להצר את צעדיהם של אזרחים שומרי חוק ואין להן שום השפעה על פושעים (וזה עוד בלי להיכנס לכל רובי הסער שמשטר אובמה סיפק לסוחרי הסמים של מקסיקו במה שנקרא "מבצע מהיר ועצבני" לפני כשלוש שנים)

ישן 12-09-2013, 16:37
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אינני יודע בוודאות מה ההגדרות..."

אני מקבל את הדעה הזאת, למרות שקשה לי להאמין שהאמריקאים יתנו למצב הנשק (והחירות האישית) להדרדר למצבן של אוסטרליה ובריטניה. בכל זאת ארה"ב מקום גדול עם חוקה מסודרת ולא כל האוכלוסיה מרוכזת בניו יורק או קליפורניה.
יש גם אוכלוסיה לא מבוטלת של לוחמים שחזרו הביתה מעיראק ואפגניסטאן שלפי ראייתם נלחמו כדי להגן על החוקה הזאת. אני מניח שהם לא יוותרו על התיקון השני בקלות.

ואם באמריקאים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר (בישראל)? רוב האוכלוסיה כאן, עם כל הבעיות הבטחוניות, לדעתי מעדיפה "אח גדול" שיגן עלינו מהרעים, בדמות השב"כ או המשטרה.
אין חוקה ואין מודעות לזכויות אזרח.
אבא שלי הסתובב שנים עם אקדח ובקיבוץ הסתכלו עליו כמו משוגע, כי "למה אתה צריך את זה?"

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 12-09-2013, 17:14
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אינני יודע בוודאות מה ההגדרות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
רק אחד ממקרי הטבח המפורסמים בשנים האחרונות (וירג'יניה טק) בוצע בנשק שהוחזק באופן חוקי. כל השאר בוצעו בידי אנשים שהשיגו נשק באופן בלתי חוקי. כל הגבלות הנשק לא היו מונעות אותם.

שמע, בלי להיכנס לשאר הטיעונים ולהביע דעה לגבי המסקנה של הדיון הזה, הטיעון הזה ספציפית פשוט לא נכון.
אם המון אנשים מורשים להחזיק במשהו באופן חוקי ולכן יש המון מאותו משהו מסתובב ברחבי המדינה, אז גם הרבה יותר קל להשיג את אותו משהו באופן בלתי חוקי. בגלל זה בארה"ב די קל להשיג אקדח באופן בלתי חוקי, יותר קשה להשיג טיל לאו באופן בלתי חוקי, והרבה יותר קשה להשיג פצצת אטום באופן בלתי חוקי.
אם תיתן להמון אזרחים להחזיק במשהו באופן חוקי, חלקם גם יסכימו להעביר את זה הלאה באופן בלתי חוקי, ולחלק אחר אותו משהו ילך לאיבוד / ייגנב, ויגיע למי שלא אמור להחזיק בו. אם למעט אנשים (או במקרה הקיצוני, לאף אחד) יהיה מותר להחזיק באותו משהו באופן חוקי, הדברים האלה יקרו הרבה פחות.
זה נכון לגבי נשק, זה נכון לגבי מריחואנה רפואית (תשאל מעשנים בארץ מאיפה מגיע רוב הירוק היום), וזה נכון לכל דבר אחר.

ישן 12-09-2013, 17:24
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]רק אחד ממקרי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
שמע, בלי להיכנס לשאר הטיעונים ולהביע דעה לגבי המסקנה של הדיון הזה, הטיעון הזה ספציפית פשוט לא נכון.
אם המון אנשים מורשים להחזיק במשהו באופן חוקי ולכן יש המון מאותו משהו מסתובב ברחבי המדינה, אז גם הרבה יותר קל להשיג את אותו משהו באופן בלתי חוקי. בגלל זה בארה"ב די קל להשיג אקדח באופן בלתי חוקי, יותר קשה להשיג טיל לאו באופן בלתי חוקי, והרבה יותר קשה להשיג פצצת אטום באופן בלתי חוקי.
אם תיתן להמון אזרחים להחזיק במשהו באופן חוקי, חלקם גם יסכימו להעביר את זה הלאה באופן בלתי חוקי, ולחלק אחר אותו משהו ילך לאיבוד / ייגנב, ויגיע למי שלא אמור להחזיק בו. אם למעט אנשים (או במקרה הקיצוני, לאף אחד) יהיה מותר להחזיק באותו משהו באופן חוקי, הדברים האלה יקרו הרבה פחות.
זה נכון לגבי נשק, זה נכון לגבי מריחואנה רפואית (תשאל מעשנים בארץ מאיפה מגיע רוב הירוק היום), וזה נכון לכל דבר אחר.

אבל גם הטיעון שלך לא נכון.

בשוויץ, קנדה, פינלנד, שוודיה ועוד כמה מדינות יש המון נשק חוקי ועדיין אחוז הפשעים החמושים שם נמוך מאוד.

ואם בארה"ב הפשיעה גבוהה הפתרון כמובן הוא לנקוט בצעדים כלפי מי ש"מאבד" נשק כדי למנוע את התופעה. אם פוטנציאל הענישה גבוה מפוטנציאל הרווח אתה לא תפשע. זה כל העקרון של הרתעת החוק, לא?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-09-2013, 17:34

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]שמע, בלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
בשוויץ, קנדה, פינלנד, שוודיה ועוד כמה מדינות יש המון נשק חוקי ועדיין אחוז הפשעים החמושים שם נמוך מאוד.

לא אמרתי שהקלות שבה ניתן להשיג נשק בלתי חוקי היא הפרמטר היחיד שישפיע על רמת הפשיעה האלימה. יש עוד הרבה פרמטרים שמשפיעים, למשל המוטיבציה לפשוע, שנובעות מתרבות, מצב סיוציואקוניומי וכו', וגם סוגיות של מניעת פשיעה שנוגעות לרמת האכיפה.
כל מה שאמרתי זה שהטענה שאין שום קשר בין כמות הנשקים שמוחזקים באופן חוקי לכמות הנשקים שמוחזקים באופן בלתי חוקי היא מופרכת.

ציטוט:
ואם בארה"ב הפשיעה גבוהה הפתרון כמובן הוא לנקוט בצעדים כלפי מי ש"מאבד" נשק כדי למנוע את התופעה. אם פוטנציאל הענישה גבוה מפוטנציאל הרווח אתה לא תפשע. זה כל העקרון של הרתעת החוק, לא?

בהחלט יכול להיות שזה אחד הפתרונות האפשריים. גם הגבלה של הזכות להחזיק נשק היא פתרון. לכל פתרון כזה יש יתרונות וחסרונות, ואני בכוונה לא נכנס לזה.

ישן 12-09-2013, 17:41
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] בשוויץ,..."

ציטוט:
כל מה שאמרתי זה שהטענה שאין שום קשר בין כמות הנשקים שמוחזקים באופן חוקי לכמות הנשקים שמוחזקים באופן בלתי חוקי היא מופרכת.

אוקיי, אבל זה לא מה שרוג אמר, שזה שהפשעים לא בוצעו עם נשק חוקי.
ציטוט:
בהחלט יכול להיות שזה אחד הפתרונות האפשריים. גם הגבלה של הזכות להחזיק נשק היא פתרון. לכל פתרון כזה יש יתרונות וחסרונות, ואני בכוונה לא נכנס לזה.

הגבלות יכולות לעבוד עד גבול מסוים, ברגע שאתה חוצה אותו יש לך תפוקה שולית פוחתת. עבריינים תמיד משיגים נשק לא חוקי או כל דבר לא חוקי למעשה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-09-2013, 17:49

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit] כל מה..."

ציטוט:
אוקיי, אבל זה לא מה שרוג אמר, שזה שהפשעים לא בוצעו עם נשק חוקי.

הוא הניח שהגבלות הנשק לא היו מונעות פשעים שבוצעו בעזרת נשק שהוחזק באופן בלתי חוקי. יש כאן הנחה סמוי שאין קשר בין הקלות בהשגת נשק חוקי לקלות בהשגת נשק בלתי חוקי.
אני טוען שאם היו הרבה פחות נשקים חוקיים, בהחלט יכול להיות שחלק מהאנשים שביצעו פשעים בעזרת נשק בלי חוקי לא היו מצליחים להשיג את אותו נשק.

ציטוט:
הגבלות יכולות לעבוד עד גבול מסוים, ברגע שאתה חוצה אותו יש לך תפוקה שולית פוחתת. עבריינים תמיד משיגים נשק לא חוקי או כל דבר לא חוקי למעשה.

עבריינים כבדים, כן.
עבריינים קלים, פחות.
נער עם הפרעות נפשיות שמחליט לקחת את הנשק החוקי של אבא וללכת לרסס בבית הספר שלו, לא.

ישן 12-09-2013, 17:52
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אוקיי, אבל זה..."

ציטוט:
אני טוען שאם היו הרבה פחות נשקים חוקיים, בהחלט יכול להיות שחלק מהאנשים שביצעו פשעים בעזרת נשק בלי חוקי לא היו מצליחים להשיג את אותו נשק.

זה תיאוריה נחמדה אבל בלתי ניתנת להוכחה. במיוחד כשהנתונים נגדך.

ציטוט:
עבריינים כבדים, כן.
עבריינים קלים, פחות.
נער עם הפרעות נפשיות שמחליט לקחת את הנשק החוקי של אבא וללכת לרסס בבית הספר שלו, לא.

אם לנער עם הפרעה נפשית יש גישה לכלי הנשק של אבא שלו זה מחזיר אותנו חזרה ל"לנקוט בצעדים כלפי מי ש"מאבד" נשק כדי למנוע את התופעה. אם פוטנציאל הענישה גבוה מפוטנציאל הרווח אתה לא תפשע. זה כל העקרון של הרתעת החוק, לא?"

אגב, אני חושב שעבירה שמבוצעת עם כלי ירייה מעצם היותה לא יכולה להיחשב "עבריינות קלה".

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-09-2013, 17:36

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "1. אז הסיכוי שייגנב נשק חוקי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק
1. אז הסיכוי שייגנב נשק חוקי וישמש לביצוע פשע הוא טיעון מספיק בעיניך כדי לקחת לשומרי החוק את הנשק? בוא נגביל גם מכירה של דשן כי הוא עלול לשמש להכנת פצצות. מה עם סכינים?

2. מי יגן עלי ועל משפחתי מפושע עם סכין? המשטרה שתגיע בזמן כדי לסמן את הגופה?

3. איך יתתמודדו האזרחים עם שלטון עריץ שעלול לקום? הרי זו הסיבה העיקרית שקבעו את התיקון השני לחוקה (למרות שמי שמשתמש בטיעון הזה מצוייר בתקשורת כמשוגע).

ציטוט:
בלי להיכנס לשאר הטיעונים ולהביע דעה לגבי המסקנה של הדיון הזה

עברית קשה שפה?
אמרתי בפירוש שאני מתייחס לכשל בטיעון ספציפי אחד, ולא הבעתי שום דעה לגבי הזכות לשאת נשק והאם צריך הגביל אותה או לא.

ישן 13-09-2013, 14:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]רק אחד ממקרי..."

עובדתית, עבירות אלימות בנשק בבריטניה הוכפלו מאז האיסור על החזקת נשק.
http://www.dailymail.co.uk/news/art...-89-decade.html

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-09-2013, 03:10
  moti.rubin moti.rubin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.13
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי dsho שמתחילה ב "הנה כתבה של Frontline, תכנית..."

ראשית תודה על המידע, הכתבה מענינית.
שנית בוא נניח שכתוצאה מהקשחת הקריטריונים - בדיקות רקע מחייבות וכ"ו - ימנעו רק 5% ממקרי הפשע - לסוגיהם שמובצעים בעזרת נשק גנוב. שווה או לא ?
לפי המספרים של משרד המשפטים האמריקאי 467,321 אנשים היו הקורבנות של מעשי פשע שבוצעו בעזרת כלי נשק בשנת 2011 אם 5% ימנעו (כ 23400 אלף מקרים בשנה) דיינו.
בהתייחס לנתונים שהבאת קודם, אחוז הפשעים שמבוצע בעזרת נשק כסה"כ מאחוז הפשעים האלימים הוא פחות או יותר קבוע בין השנים 1993 ל 2011 ועומד על כ 8%. בעוד שסה"כ הפשיעה המבוצעת בעזרת כלי נשק ירדה מ 1,222,701 תקריות בשנת 1993 ל41,562 תקריות בשנת 2011, אחוז הפשיעה המבוצעת בעזרת כלי נשק נשארה 8%. http://www.nij.gov/topics/crime/gun-violence/
רק למען הגילוי הנאות - כתושב קליפורניה שמחזיק הרבה יותר מכלי יריה אחד בבית, אני לא רואה שום בעיה במגבלות הקיימות היום על החזקת נשק במדינת קליפורניה ואני מקווה שבדיקת הרקע מול משרד המשפטים הפדראלי באמצעות מאגרי ה FBI תאומץ בכלל ארה"ב.

נערך לאחרונה ע"י moti.rubin בתאריך 16-09-2013 בשעה 03:17.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:15

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר