לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-09-2013, 18:12
  Emma Swan Emma Swan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.13
אם כבר אז כבר...עוד שאלון קטנצ'יק

1. מהו הספר האהוב עליכם בכל הזמנים ולמה?

2. מהו הסרט האהוב עליכם בכל הזמנים ולמה.

3. איזה סרט ישן ראיתם- בשחור לבן אבל לא חובה, ואהבתם?

4. מתי לראשונה נשבר לבכם?

5. מה מרגיע אתכם?

6. מה הדבר שהכי הכי הכי מעצבן מרגיז ומטריף אתכם?

7. אילו תחביבים ישנים/חדשים יש לכם?

8. מה השאיפה שלכם ולאן אתם הכי רוצים להגיע?

9. איזה חלום משונה/מפחיד/ מעניין היה לכם או לחלופין דמות או מיקרה שחוזר על עצמו בהרבה חלומות?

10. משהו שאתם רוצים לעשות אבל מעולם לא היתה לכם אפשרות או אומץ?

11. מקום בעולם שבא לכם לבקר בו ולו רק לימים בודדים

12. דעתכם על החיים והמסתורין שאופף אותם?

13. תנו צירוף מקרים שקרה לכם ולא האמנתם.

14. מה הדבר הכי משוגע שעשיתם לרעה או לטובה?

15. אילו הייתם דמות מאגדה או סיפור מי הייתם?

16. אותה שאלה לגבי דמות היסטורית חשובה

17. משפט קצר/ פתגם שמלווה אתכם בחיים

18. שחקן קולנוע או תיאטרון אהוב ולמה

גבירותי ורבותי לשנה טובה תכתבו ותחתמו.

נערך לאחרונה ע"י Emma Swan בתאריך 11-09-2013 בשעה 18:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-09-2013, 18:51
צלמית המשתמש של snooky
  snooky snooky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Emma Swan שמתחילה ב "אם כבר אז כבר...עוד שאלון קטנצ'יק"

מהו הספר האהוב עליכם בכל הזמנים ולמה? אני חושבת שמלך החומוס ומלכת האמבטיה, כי הוא גרם לי לצחוק בקול... מצד שני שומרת אחותי גרם לי לבכות בקול. שניהם שאבו אותי וסיימתי לקרוא אותם בפעם אחת.

2. מהו הסרט האהוב עליכם בכל הזמנים ולמה שאלה טובה. מועדון קרב נראה לי. אם חייבים לבחור אחד אז הוא הראשון שקופץ לראש.

3. איזה סרט ישן ראיתם- בשחור לבן אבל לא חובה, ואהבתם? לא יצא לי לראות סרטים ממש ישנים לעולם...

4. מתי לראשונה נשבר לבכם? הו. לפני כמה שנים, כשבנזוג מסויים בגד בי עם תימנייה מסויימת

5. מה מרגיע אתכם? חתול. כשחתול נרדם על הידיים שלי זה מרגיש כאילו הוא שואב ממני את כל האנרגיות השליליות.

6. מה הדבר שהכי הכי הכי מעצבן מרגיז ומטריף אתכם? אני טיפוס די רגוע, קשה להטריף אותי. אבל ג'וקים מוציאים אותי מדעתי בעיקר.

7. אילו תחביבים ישנים/חדשים יש לכם? אין לי תחביבים :|

8. מה השאיפה שלכם ולאן אתם הכי רוצים להגיע? אין לי שאיפות גבוהות, אני רוצה משפחה בעיקר.

9. איזה חלום משונה/מפחיד/ מעניין היה לכם או לחלופין דמות או מיקרה שחוזר על עצמו בהרבה חלומות? יש לי חלום שחוזר על עצמו מאז שאני ילדה קטנה - גוש ענקי של דייסה רודף אחרי כשאני יורדת במדרגות ומאיים לבלוע אותי. בנוסף2, לאחרונה אני חולמת הרבה על זה שכל השיניים שלי נופלות. בנוסף, חלמתי לפני כמה זמן על כמה דמויות מפרש :|

10. משהו שאתם רוצים לעשות אבל מעולם לא היתה לכם אפשרות או אומץ? צניחה חופשית

11. מקום בעולם שבא לכם לבקר בו ולו רק לימים בודדים מלא מלא מלא מקומות. אוסטרליה וניוזילנד בעיקר...

12. דעתכם על החיים והמסתורין שאופף אותם? נה... סתם חיים.

13. תנו צירוף מקרים שקרה לכם ולא האמנתם. לא עולה לי לראש כרגע... סורי...

14. מה הדבר הכי משוגע שעשיתם לרעה או לטובה? נסעתי עם חבר טוב לטקס סיום קורס קצינים של חבר אחר, בבה'ד 1... נסענו על מדים, היה עליי רק תיק קטן עם ארנק ופלאפון... בהחלטה ספונטנית חולנית החלטנו להמשיך לאילת אחרי הטקס... קנינו בגדים, מברשת שיניים, ואוכל באיזו תחנה מרכזית... עד היום זה ההכי ספונטני שלי.

15. אילו הייתם דמות מאגדה או סיפור מי הייתם? אין לי מושג. זה היה הנושא של הספר מחזור שלנו בתיכון, ואז הייתי גארפילד. אני מניחה ששום דבר לא השתנה...

16. אותה שאלה לגבי דמות היסטורית חשובה בחיים לא הייתי יכולה להיות דמות היסטורית חשובה...

17. משפט קצר/ פתגם שמלווה אתכם בחיים לא לא לא... אין לי כזה.

18. שחקן קולנוע או תיאטרון אהוב ולמה לאחרונה ממש התחלתי לאהוב את מליסה מקקארת'י
היא מצחיקה אותי

נערך לאחרונה ע"י snooky בתאריך 11-09-2013 בשעה 18:55.
ישן 11-09-2013, 18:55
  משתמשת נקבה Zoey In The Sky Zoey In The Sky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Emma Swan שמתחילה ב "אם כבר אז כבר...עוד שאלון קטנצ'יק"

1. מהו הספר האהוב עליכם בכל הזמנים ולמה? אין אצלי קטגוריה כזאת, יש המון ספרים שאהבתי. אחד מהם: "שומרת אחותי". כי זה חזק, זה מדבר על מישהי שההורים שלה עשו אותה רק כדי להציל את אחותה. אני אוהבת סיפורים אנושיים.

2. מהו הסרט האהוב עליכם בכל הזמנים ולמה: כנ"ל, יש כל כך הרבה...דוגמא לאחד: "10 דברים שאני הכי שונאת בך". למה? כי ג'וליה סטילס והית' לדג'ר

3. איזה סרט ישן ראיתם- בשחור לבן אבל לא חובה, ואהבתם? "500 מלקות"

4. מתי לראשונה נשבר לבכם? כיתה ו'? כשמישהו שאהבתי בכיתה "הלך לו לשחק עם ילדה אחרת"...

5. מה מרגיע אתכם? מוסיקת מדיטציה שקטה

6. מה הדבר שהכי הכי הכי מעצבן מרגיז ומטריף אתכם? כפי שציינתי באשכול אחר היום, נשבעתי לעצמי להפוך ליישות רגועה.

7. אילו תחביבים ישנים/חדשים יש לכם? לפני שנים - רולרבליידס

8. מה השאיפה שלכם ולאן אתם הכי רוצים להגיע? הייתי רוצה דירה משלי, אבל כמו הרבה אחרים, אני לא יכולה אפילו להתחיל לחלום על זה...

9. איזה חלום משונה/מפחיד/ מעניין היה לכם או לחלופין דמות או מיקרה שחוזר על עצמו בהרבה חלומות? אני זוכרת שלילה לפני שנסעתי לגרמניה חלמתי שמישהו רודף אחריי.

10. משהו שאתם רוצים לעשות אבל מעולם לא היתה לכם אפשרות או אומץ? לגור בחו"ל?

11. מקום בעולם שבא לכם לבקר בו ולו רק לימים בודדים - מלדביים

12. דעתכם על החיים והמסתורין שאופף אותם? מיסתורין? אנחנו נולדים, אנחנו מתים, ובין לבין, צריך להשתדל להעביר את הזמן טוב ככל האפשר!

13. תנו צירוף מקרים שקרה לכם ולא האמנתם -

14. מה הדבר הכי משוגע שעשיתם לרעה או לטובה? צניחה חופשית

שנה דבש שתהיה, ודרך אגב, ברוכה הבאה לפורום!

ישן 12-09-2013, 13:00
  משתמשת נקבה Zoey In The Sky Zoey In The Sky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.13
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני אפתח יוזר חדש. אני אקרא..."

ממליצה בחום שתשיג לך כבר חיים. אתה מבלה את כל ימיך ולילותיך מול האתר הזה, ואחר כך אתה מתפלא שאתה נראה כמו יוקוזונה. השיא של יומך הוא לכתוב דברים אנשים שלא עשו לך כלום {או אתה יודע מה? זרקו לך איזו מילה לפני 8 (!!) חודשים, מה שמוכיח שאתה שומר טינה כמו ערבי מצוי} ולעסוק כל היום בספקולציות של "זה יוזר חדש, זה יוזר לא חדש, זו אחותי הצולעת", כדי להרגיש יותר טוב עם עצמך ועם החיים הפאטתיים שלך. כן, אני יודעת שאני לא אמורה להאכיל אותך, אבל נמאס לי לשתוק, ונמאס לי להתעלם ממך.
אני לא בת 12, אני לא צריכה לסבול העלבות מילדי אינטרנט קטנים וחסרי חיים, אני לא עשיתי שום דבר רע לאף אחד, אני בסך הכל באתי לכתוב פה כדי להעביר את הזמן, וגם אם נרשמתי בניק חדש, וגם אם נרשמתי באלף ניקים חדשים - אז מה? מה זה מפריע לך? מה כואב לך? זה שווה את זה? לגרום לי הרגשה רעה בכל פעם שאני כותבת כאן, ולהזכיר לי שלא יעזור כלום, תמיד ידעו מי אני ומה אני, ותמיד יזכירו לי את זה, ושאני מבזבזת את הזמן שלי כאן? מה אתה מנסה להשיג בזה? תשומת לב ממני?
אתה פאקינג בן 11?!
מכל הלב: לך לעזאזל.

ישן 12-09-2013, 14:38
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי hellllllo שמתחילה ב "גולני, אתה בחור חכם. אם אתם..."

אין לי שום סכסוך ואין לי מושג מה אתם רוצים ממני. למה כשמישהו אומר לצ'אקי או למיק או לאקסדיל או לוואטאבר שהוא יוזר כפול אז זה סבבה, אבל כשאני הערתי בהערת אגב שיש פה בנאדם אחד שמדבר עם עצמו דרך שני יוזרים אני נהיה מוסליני? הזואי הזאת פה כבר די הרבה זמן ויש לה לא מעט הודעות, אם הייתי רוצה סתם להציק לה הייתי עושה את זה מזמן (כי בערך בהודעה הראשונה זה ברור שזאת היא) אבל רק כשהיא פותחת אותם אשכולות משני יוזרים שונים ועוד מדברת עם עצמה הערתי שזה מצחיק בעיניי.

לא העלבתי אותה בשום אופן, לא אמרתי לה מילה רעה אחת, לא קיללתי, אין לי איתה שום ריב ואין לי מושג מהי הטינה שהיא מדברת עליה או כל דבר אחר בהודעה (חוץ מהשמן, אני בהחלט שמן).
מנגד היא שוצפת פה גידופים וקללות (וזה בסדר, זה לא מזיז לי ואני גם לא רוצה שיעשו לה משהו בגלל זה)- אני לא מגיב ואני לא בסדר?

לסיכום-
1) אין לי שום סכסוך עם סיוון.
2) לא עשיתי לה שום דבר רע.
3) אין לי מושג מה אתם רוצים ממני.
4) שימי לב שהצנף_3 הזה (שהוא לא אני ולכן אני יכול להגיד שהוא גאון) הוא לא אני. לא היוזר ולא האדם, אז כשהוא כותב משהו זה לא אני.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 11-09-2013, 19:15
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09

מהו הספר האהוב עליכם בכל הזמנים ולמה? טרילוגיית שר הטבעות

2. מהו הסרט האהוב עליכם בכל הזמנים ולמה. שר הטבעות ושודדי הקריביים

3. איזה סרט ישן ראיתם- בשחור לבן אבל לא חובה, ואהבתם? אהבתי את סרטי מל ברוקס אני חושב שחלק מהם היו בשחור לבן.

5. מה מרגיע אתכם? מוזיקה טובה

6. מה הדבר שהכי הכי הכי מעצבן מרגיז ומטריף אתכם? אנשים שלא מבינים ביחסי אנוש (כמו אלה שחוסמים את הצד השמאלי במדרגות נעות או שתופסים 2 מקומות חניה)

7. אילו תחביבים ישנים/חדשים יש לכם? איסוף אותות צבאיים. קריאת ספרי צבא והסטוריה.

8. מה השאיפה שלכם ולאן אתם הכי רוצים להגיע? קשה להגדיר במילים. בגדול, הכי רחוק הכי גבוה שאפשר.

9. איזה חלום משונה/מפחיד/ מעניין היה לכם או לחלופין דמות או מיקרה שחוזר על עצמו בהרבה חלומות? לא משהו מיוחד.

10. משהו שאתם רוצים לעשות אבל מעולם לא היתה לכם אפשרות או אומץ? לצנוח ממטוס

11. מקום בעולם שבא לכם לבקר בו ולו רק לימים בודדים איי טרוק מיקרונזיה.

12. דעתכם על החיים והמסתורין שאופף אותם? הכל מאת ה'

14. מה הדבר הכי משוגע שעשיתם לרעה או לטובה? לא הכי אבל אחד מהם: שהחלטתי בוקר אחד לקחת את הבן שלי (בן שנה בערך) לאילת. הגענו, נכנסנו למים וחזרנו. (לאשדוד)

15. אילו הייתם דמות מאגדה או סיפור מי הייתם? הייתי מוכן להיות הוביט אבל לא ההוביט, סתם אחד מהפלך.

16. אותה שאלה לגבי דמות היסטורית חשובה הייתי מוכן להיות הגנרל אייזנהאואר.

17. משפט קצר/ פתגם שמלווה אתכם בחיים דר מענטש טראכט אונד דר גוט לאכט. (האדם מתכנן והאל צוחק)

18. שחקן קולנוע או תיאטרון אהוב ולמה ג'וני דפ. צריך לתת הסבר???

גבירותי ורבותי לשנה טובה תכתבו ותחתמו.
ישן 12-09-2013, 08:42
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "לא שמעתי על זה. ובבריטניה..."

בבריטניה נצמדים לשמאל. כשהייתי שם שמתי לב לזה מיד. יעיל בצורה מדהימה. לא רק במדרגות נעות. בכל מדרגות (למשל מדרגות כניסה למוזיאון - לפעמים אפילו המדרגות מחולקות פיזית באמצע - וכולם עולים [ויורדים] בצד שמאל). גם ברחוב הם הולכים בצד שמאל, וככה אף אחד לא נתקל באף אחד.

זה לא קשה לחשוב על זה שמה שעובד בכביש ומאפשר תנועה אפקטיבית, יכול לעשות זאת גם מחוץ לכביש. אבל כיוון שלא באמת ניתן לאכוף את זה בצורה יעילה, בישראל זה קורה רק בכביש (ולפעמים גם זה לא...). כמובן שאנחנו פוגעים רק בעצמנו.

כיצד תזהה ישראלי בבריטניה? הסתכל ימינה.
ישן 11-09-2013, 20:44
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
תורי...

שיר של אש ושל קרח - למה? בגלל שמרטין גורם לך להתמכר לסגנון הספרותי שלו, ובעצם מאפשר לך להיכנס לעולם שלו, ולדמיין את הסצינות השונות, הספרים פשוט מדהימים.

שרה"ט - בדומה למשחקי הכס, גם עולם מופלא, עם תסריט מעולה (כנראה הטרילוגיה הכי טובה בהסטוריה של הקולנוע)

לא חושב שיצא לי מתישהוא לצפות בסרט שחור לבן.

כשנאלצתי עקב שיקולי עבודה להיפרד מהחברה הראשונה שלי, שהיא הייתה גם האהבה הראשונה, לא חושב שאיי פעם אסלח לעצמי על זה.

5. מה מרגיע אתכם?
טבע, מוזיקה בסגנון קלאסי של סרטים, חוף ים לבד, צלילה.

התנשאות של אנשים, ולאו דווקא כלפיי, גם אם אראה זאת מהצד מופנה למישהו אחר, זה יכול בקלות לערער את שלוותי (כמעט פוטרתי בגלל זה בעבודה הנוכחית שלי...)

חד"כ, כל מה שקשור לספורט אתגרי, טיפוס קירות, בע"ח, שיפוצים :-)

להגיע למצב שאין לי דאגות פיננסיות בחיים, שאני יודע שאם אני רוצה, מחר בבוקר אני יכול להזמין כרטיס טיסה לתאילנד ולהיזרק על איזה אי לכמה חודשים.
ואני כמובן רוצה למצוא את אשתי לעתיד - בתחום הזה אני לעולם לא אתפשר, אני דיי בטוח שמתי שאני אמצא אותה, אדע זאת בלב.

9. איזה חלום משונה/מפחיד/ מעניין היה לכם או לחלופין דמות או מיקרה שחוזר על עצמו בהרבה חלומות?
אהממ, קורה לי מלא פעמים שכמה שעות אחרי שאני נרדם, אני פתאום מתעורר עם כאבי לב כאלה, ורואה צורות באוויר, ואז הן נעלמות, לרוב מדובר במשהו מכני.

לראות בחורה יפה ולהתחיל איתה ככה סתם ברחוב

פסגת האוורסט

עמוק מדיי

שחיתי מבצת לאי ההאהבה רק עם סנפירים ושנורקל, הים קצת היה סוער, והיה מדוזות, למזלי הייתי עם חליפת צלילה, אז לא הרגשתי את הצריבות, כשהתקרבתי לאי, החליטו השחפים להתקיף אותי (כנראה נכנסתי לטריטוריה שלהם), זה היה הזוי \ מצחיק, בכל פעם הגיע ציפור ביעף של תקיפה ורק חלפה לי מעל הראש, בסוך הגעתי לאי, ואז דבור של חיל הים החליט שנכנסתי לשטח צבאי סגור :-\

דקסטר (חבל שבאת אין דמויות כאלה בעולם)

חניבעל ברקה (למרות שאני בספק אם היו לי את כישורי טקטיקת הלחימה שלו)

"who dares wins" - הוכיח את עצמו כל כך הרבה פעמים...

ויגו מורטנסן - פשוט שחקן מעולה, אני מאוד את המשחק שלו, הוא מביא המון עומק.

ישן 12-09-2013, 09:38
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי Emma Swan שמתחילה ב "תודה על תשובותיך,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Emma Swan
לפי דברים שלמדתי, חניבעל היה בנו של חמילקרת ברקא. אכן הוא היה אסטרטג מעולה ואיש צבא מבריק, חדור תחושת נקמה ברומאים כל חייו, יחד עם זאת במידה מסויימת הוא דמות טראגית...אחרי מהלכי המל' הפונית השנייה, אחרי חדירה לאיטליה מצפון עם פילים וקרבות קשים כל השנים האלה, בסופו של דבר הוא הובס ע"י אויביו המושבעים והנצחיים, הרומאים. אחרי קרתגו כבר לא היה יריב שקול בכוחו אליהם.

הגדולה של חניבעל זה שהוא כנראה המצביא היחידי בהסטוריה, שתמיד נלחם בנחיתות מספרית, ותמיד ניצח.

זה מדהים לראות איך הוא קיבץ אלפי שכירי חרב שבהתחלה נלחמו בשביל זהב, ואח"כ פשוט המשיכו אחריו לכל מקום, רק בגלל שהוא העריצו אותו.

כנ"ל עם הגאלים, בהתחלה הם היו מפולגים ונלחמו בין עצמם, כשחניבעל הגיע, פתאום יש סדר, וכולם אחריו.

אגב - את טקיטקות הלוחמה שלו, מלמדים עד היום באקדמיות השונות, כנ"ל בצה"ל.

הקרב שלו בקאנאי היה בלתי נתפס, הוא גרם ביום אחד לנזק של 70 אלף לגיונרים רומאים, ו80 סנטורים (בערך שליש מחברי הסנאט), בעוד שלחינבעל היו אבידות מזעריות בסדר גודל של 6000 לוחמים בערך, חניבעל הצליח לגרום לרומאים להאמין שהם שוברים את קו הצבא העיקרי שלו, כאשר למעשה, הקו הראשון של הצבא הקרתגני, נסוג לאחור, ואפשר לאגפים השמאלים והימנים, להתחיל כיתור של הצבא הרומאי.
בסופו של דבר, כאשר חיל הפרשים הביס את הפרשים הרומאים, הם כיתרו אותם גם מאחור, ובעצם נגרם מצב שבבאת אחת כל הצבא הרומאי היה מכותר, ללא יכולת בריחה, או לחימה.

הלוחמים הרומאים שנלחמו בחזיתות לא ידעו מה לעשות, כי הם היו מוקפים, וללא יכולת תמרון או תנועה (לא יכלו ללכת לאחר, וגם לא יכלו ללכת קדימה), מה שקרה ללוחמים שהרכיבו את מרבית הצבא, והיו ממוקמים באמצע, אפשר פחות או יותר לתאר כטבח, ולא לחימה.

הם פשוט היו כלואים במקום, והמתינו למוות שלהם, רוב הסיכויים שמרביתם גם היו בהלם, וניסו לברוח, כאשר הם דורשים את חבריהם למוות.

*לדעתי אם לחניבעל הייתה יכולת הטלת מצור (כלי מצור), ולוגיסטיקה חזקה יותר באיזור (לדוגמא עזרה של היוונים), רומא בוודאות הייתה נופלת, ורוב הסיכויים שהיו מדברים היום בעולם בשפה שמית, ולא לטינית :-)

ישן 12-09-2013, 09:57
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Narion]הגדולה של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
חוץ מזה שהוא הפסיד.

הפסיד בקרתגו אחרי שסקיפיו אפריקנוס (מצביא רומי, שמגיל צעיר למד על טקטיקת הלוחמה של חניבעל, ולמעשה אפילו העריץ אותו) נלחם נגדו.

סקיפיו הגיע מוכן, וידע בדיוק כיצד להילחם נגד חניבעל.

סקיפיו למשל ידע שחניבעל יסתער עליו עם פילי מלחמה (תדמיין פיל מהספארי, רק עם שריון מתכת עליו, וקרנים של שד מקדימה - הקרתגניים באמת עיצבו אותם ככה...) ולכן הוא הכין את צבאו, שברגע שהפילים מתקרבים, הם פותחים להם פרוזדור מיוחד, ואז מחסלים אותם עם חיצים וחניתות.

ככה, כבר בגל ההתקפה הראשון, חניבעל איבד כמעט את כל הפילים.

תוסיף לזה שהשבטים האפריקאים (נומידים ושאר הירקות), בגדו בו בדקה ה90, ונלחמו פתאום לצד הרומאים, ואז תבין לבד שלחניבעל, על אף היותו טקטיקן גאון, לא היו הרבה סיכויים.

הבעיה עם קרתגו היא, שהיא אף פעם לא באמת בנתה לעצמה צבא אמיתי, היא תמיד העדיפה שאחד מבניי משפחת בארקה, פשוט יוביל צבא של שכירי חרב.

אם קרתגו הייתה משקיעה חלק מהזהב העצום שהיה ברשותה, לבניית צבא אמיתי, לרומאים לא ממש היה סיכוי.

ישן 12-09-2013, 10:08
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]חוץ מזה שהוא..."

לא משנה, אמרת שתמיד נלחם בנחיתות מספרית ותמיד ניצח. זה לא נכון.

חניבעל אכן היה טקטיקן בחסד, אממה- הוא כנראה היה אחד האסטרטגים הגרועים בהיסטוריה. למעשה הוא היה יכול להיות אחלה מפקד בצה"ל.

התמרון שלו עם הפילים באלפים היה אחלה תחבולה, רק שהוא עלה לו בהרבה חיים, הרבה כשלים לוגיסטיים והרבה מורל.

אה כן- והוא גרם לכך שקרתגו נחרבה ומלח נזרע בשדותיה.

קיצר, הוא היה יכול להיות המ"מ הכי טוב בהיסטוריה, אבל בתור מצביא- אפעס, לא משהו.

הערת אגב- דאז, כמעט כל צבא היה מורכב מאלמנט של שכירי חרב. ככל שרצית להיות גדול יותר כמעצמה נאלצת לקחת יותר שכירי חרב.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-09-2013, 02:10
  Emma Swan Emma Swan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.13
אני גם אנסה

מהו הספר האהוב עליכם בכל הזמנים ולמה? האומן ומרגריטה, דוסטוייבסקי- החטא ועונשו, אדיוט, פחות את האחים קרמזוב אבל גם. נרקיס וגולדמונד של הרמן הסה, שם הורד, יש כל מני בטח גם כאלה ששכחתי כרגע, ולפעמים איזה ספר מתח כזה של רוצח סדרתי ושוטר או בלש שפותר את החידה- זה כיף כאלה ספרים. והראשונים שציינתי הם יותר פילוסופיים, דנים במצפון, במשמעות, ברוחניות,בשכל...יצירה טובה משלבת בתוכה את כל האלמנטים של החיים.

2. מהו הסרט האהוב עליכם בכל הזמנים ולמה. טוב יש הרבה סרטים מוצלחים מהרבה תקופות שונות..קשה להצביע על אחד...

3. איזה סרט ישן ראיתם- בשחור לבן אבל לא חובה, ואהבתם? הרבה...כאלה של פרד אסטר, חמים וטעים שהוא מקסים, "הדירה" גם עם ג'ק למון, פסיכו ועוד סרטים של היצ'קוק, חלף עם הרוח, שיר אשיר בגשם...נו יש מלא קלאסיקות

4. מתי לראשונה נשבר לבכם? אי שם בתחילת הצבא. נחמד שבאותו רגע חושבים שזה סוף העולם, אבל אחרי כמה שנים כשמתבגרים או קצת "מזדקנים" רואים את זה מזוית אחרת לגמרי ומבינים שהכל לטובה.

5. מה מרגיע אתכם? לישון

6. מה הדבר שהכי הכי הכי מעצבן מרגיז ומטריף אתכם? כשאנשים אוכלים לידי, לא יודעת למה אבל לא משנה מתי- הרצאה, סרט, אפילו בבית- הרעשים שאנשים עושים כשהם אוכלים מוציאים אותי מדעתי בקטע מפחיד. לא מסוגלת שאוכלים לי ליד האוזן. הכי מעצבן שיש.

7. אילו תחביבים ישנים/חדשים יש לכם? קריאה, ספורט פה ושם, פעם גיטרה והפסקתי מקווה שאשוב לזה. מקווה גם ללמוד לנגן על אקורדיון לא ברור למה.. כתיבה- קטע ישן חדש כזה.

8. מה השאיפה שלכם ולאן אתם הכי רוצים להגיע? לצבור כמה שיותר ידע בכמה שיותר תחומים, להצליח מבחינה מקצועית. ללמוד וללמוד וללמוד.

9. איזה חלום משונה/מפחיד/ מעניין היה לכם או לחלופין דמות או מיקרה שחוזר על עצמו בהרבה חלומות? מאז שהחתולה שלי נעלמה, היא מופיעה לי בחלום כל הזמן. וגם איזה בחור שלפני שנה הקשר נפסק ומשום מה מופיע לי כל הזמן בחלומות.

10. משהו שאתם רוצים לעשות אבל מעולם לא היתה לכם אפשרות או אומץ? יש משהו..

11. מקום בעולם שבא לכם לבקר בו ולו רק לימים בודדים ניו יורק העיר הגדולה..רצוי בשלג או גשם- כשקר- בתי קפה, מחזות בברודווי, אופרה, בלט, חנויות מגניבות שיש שם דברים שאין כאן, מוזאונים ואני מסודרת. או- אירופה בחורף. עיר אירופאית יפה.

12. דעתכם על החיים והמסתורין שאופף אותם? הכל מלמעלה ונגזר מראש. ישתבח שמו.

13. תנו צירוף מקרים שקרה לכם ולא האמנתם. מה זאת השאלה הזאת בכלל?...

14. מה הדבר הכי משוגע שעשיתם לרעה או לטובה? יש כזה אבל הוא משוגע מדי לספר

15. אילו הייתם דמות מאגדה או סיפור מי הייתם? עליסה מארץ הפלאות עם אופי של הזחל, הכובען המטורף, המלכה, הקלפים, ועליסה עצמה.

16. אותה שאלה לגבי דמות היסטורית חשובה צריכה לחשוב על זה, אבל מישהו בסביבות ימי הביניים או הרנסנס באירופה.

17. משפט קצר/ פתגם שמלווה אתכם בחיים "before you cry, try". וגם "keep your temper"

18. שחקן קולנוע או תיאטרון אהוב ולמה איתי טיראן הוא דוגמא טובה. הדיבור התנועה, יש בהם אצילות כזו, הכל נראה כאילו הוא נעשה ללא מאמץ ויוצא מושלם. ובסוף, כשהמחזה נגמר וכולם מוחאים כפיים- עדיין רואים בפנים שלו שהוא בתוך הדמות ועוד לא יצא ממנה. זה שחקן מצוין. במיוחד במחזות של שייקספיר
ישן 12-09-2013, 09:38
צלמית המשתמש של MiG29
  משתמש זכר MiG29 MiG29 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06

כמעט ולא קורא ספרים אבל יש כמה שאהבתי ולא אחד, האחרון היה "אם יש גן עדן"

וואו יש מלא אבל בראש הרשימה נמצאים: שר המלחמה ואמריקן פסיכו

הדיקטטור הגדול

מעולם, אין לי אחד כזה.

5. מה מרגיע אתכם?

חבר טוב,סיגריות,אלכוהול,סקס ועוד משהו לא בדיוק חוקי אז לא נציין אותו פה

טימטום של אנשים, אם זה היה חוקי הייתי רוצח לפחות שני שליש מאוכלוסיית העולם

תחליט חדשים או ישנים?

מיליארד ראשון עד גיל 45

לפעמים יש לי חלומות על נפילה מגובה, החלום הכי הזוי שהיה לי אבל היה שהלכתי עם חברים להופעת מטאל בנורבגיה ולפני שטסנו נזכרתי ששכחתי לקחת בגדים בכלל ושעליתי ערום למטוס אבל זה עוד לא הקטע ההזוי בזמן ההופעה הראש של אחד החברים נופל מהמקום ורודף אחרי בחורה בלונדינית...עד היום אין לי מושג WTF זה היה

אין כזה דבר, אם אני רוצה משהו אני עושה \ משיג את זה.

אמסטרדם.

שם משקפי שמש, מוציא ת'מכשיר הזה של גברים בשחור "אין שום דבר מסתורי"

לא ממש שלא האמנתי, סתם צירוף מקרים משעשע לפני כמה שנים עבדתי באחת מחברות התקשורת בארץ ואני ועוד חבר שעבד איתי קודמנו לתפקידי מטה בכירים באותו יום, מה שיותר מצחיק שאותו חבר שירת עם ידידה הכי טובה שלי בצבא ואני והוא הכרנו בעבודה.

בחורה מאברבנל

יהוה

יהוה

When I get sad I stop being sad and be awesome instead

ניקולס קייג', פירס ברוסנן,כריסטיאן בייל,ניל פאטריק האריס,סשה ברון כהן וגבריאל מאחט- כי הם אדירים

בברכת חג שמח,
MIG29
I'm a selfish prick. A hot, rich, pampered intellectual with a big dick and a marathon tongue. I'm young enough to do it often and old enough to do it right. I don't have time for petty drama or emotional hysteries. I do what I want, when I want.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:17

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר