לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-09-2013, 00:22
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "הם עושים עבודה והם כבר מזמן..."

הנוחות לצחוק על האנשים האלה... אבל אוי, הבדיחה היא עלינו.
אנשים שמתאמנים ומתאמנים, אוספים מודיעין ונערכים לקראת פעולות בו בזמן שאנחנו רק נסוגים ונסוגים.
כן, מצחיק, אותו אחד עם נעלי אביבס ומדבקות הלו קיטי על הרובה - הוריד אתמול ילד בן 19 שחזר להוריו בארון. אותו חייל שאמור להיות מדוגם ומאחוריו צבא עם שיא הטכנולוגיה.
במקום לצחוק הבושה היא עלינו.
לא מזמן דיברתי עם קצין לוחם מהמקום בו שירתתי. נהיינו צבא של אימפוטנטים.
אין מה לדבר על השינוי בפקודות כאן, אבל שסיפרתי לאותו הקצין על ההבדלים, הוא לא האמין שאני והוא משרתים באותו הצבא
אומנם אני לא בא מהקרקע, ואכן, בקרקע הם יותר מאומנים כי כלי טייס וכלי שייט עדיין קשה להם להחזיק. אבל לא פעם ולא פעמיים התפוצצו על כלי שייט (דבור 907, או תשע מאות ושב...ע בום) והיום המצב רק מתדרדר.
מביך לראות ש"ההצטיידות החדשה" הסתכמה לשים זרנוק מים יותר גדול על הספינה כדי להתיז על חוצי הגבול קצת מים.
אז כן, חיפוש קצר בגוגל Israeli Navy יראה כמה האמצעי הזה בדיחה. ולא, הפוזות זבל שהם עושים למצלמת וידאו, מניסיון, מתחלפות מהר מאוד להוצאת שמפו וסבון למקלחת על חשבון ח"י.
הבדיחה היא עלינו, רק שהפעם זה נגמר בדם.
"אין דבר העומד בפנים הרצון, אבל מה קורה אם יש רצון והדבר לא עומד?"
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-09-2013, 07:13
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
"ביצוע רק"ק למרכזי אוכלוסין" זו תכונה צבאית?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "הם עושים עבודה והם כבר מזמן..."

גם אני יכול לבצע. הנה, תן לי רק"ק, אני מכוון אותו בכיוון כללי אל עיר ומשגר. תעשה טובה, אולי המחבלים מתאמנים הרבה אבל פלנגות תמיד ישארו פלנגות, גם אם כיום הם קופצים פחות דרך חישוקים בוערים.
לא פלא שבכל ההתקלויות המסודרות של צה"ל מולם, תמיד יוצא שהם בורחים או מחוסלים, בד"כ עם יחס הרוגים אפסי לנו. אם זה היה ההיפך, כבר מזמן לא היינו פה.
לבוא מאיזה חלון מרוחק או סמטה חשוכה, לירות על חייל כדור ולברוח - זה יכול לעשות כל אחד, גם בלי אימון מיוחד (מספיק לדעת תפעול בסיסי של הנשק). עובדה שה"גיבור" שעשה את זה לא נשאר בסביבה, ותאמין לי שהוא יושב עכשיו באיזו פינה מוסתרת מתחת לאדמה ומשקשק מפחד כשהשב"כ סוגר עליו לאט לאט.
אתה יכול לנסות ולהאדיר אותם כמה שאתה רוצה, אבל בסופו של דבר הם חבורה של פחדנים שמקדשים את המוות - תפקידנו הוא לארגן להם את המפגש הזה איתו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 24-09-2013, 10:31
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

אני לא מבין
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "ה"פחדנים" האלה בסופו של דבר..."

זה שהם משגרים רקטות וטילים למרכזי אוכלוסיה שלנו ופוגעים לנו ב"בטן הרכה" - זה אמור להעיד על החיילות שלהם? אם כך, כדי שגם צה"ל יפגין "חיילות טובה", עלינו לשגר גם רקטות עמוסות בחומרי נפץ על ריכוזי האוכלוסיה שלהם ללא אבחנה?
מה הנקודה שלך פה בדיוק?
וראיתי את המחבלים בקרב. אמנם לא הסתכלתי להם ב"לבן של העיניים" אבל הם ירו עלי ואני יריתי חזרה, ואני אומר לך שהם פחדנים - מוציאים את היד החוצה מאחורי איזו חומה עבה ויורים באוטומט מבלי להסתכל. ברגע שהם מקבלים איזה צרור לכיוון שלהם הם מרימים את הרגליים ובורחים.
לא משנה שיש להם רצון לבצע את המשימה, ואפילו שאתה נתקלת בכאלה שלא שיקשקו לך מול העיניים - בשורה התחתונה, החבר'ה האלה בהיתקלות מסודרת מול כוחותינו, בד"כ יוצאים בארונות.
ההבדל בינינו ולמחבלים זה שלנו יש הרבה יותר מה להפסיד.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 24-09-2013, 12:43
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני לא מבין"

אתה יכול להיצמד ולחזור על המשפט ירי רק"ק ירי רק"ק. יש להם עוד אמצעים חוץ מזה.

אני לא יודע מול איזה מחבלים נתקלת או מתי נתקלת בהם אבל או שזו הייתה חבורת ילדות, או שזה היה ממש מזמן.
ההרתעה וכוח האיום שיגרום להם "לשקשק" נגמר.
אזרחים כבר לא בורחים ממך.
ומחבלים? הם ימצאו איך לגשת ולנצל את הנקודות תורפה שלך. וכן, אגב, זו חיילות.
הם יתחזו לכלי תמים ובסופו של דבר יעשו עלייך קאמיקזה (מה שקרה לא פעם ולא פעמיים אצלינו בים).
הם יתנצלו על שחצו את השטח שאסור להם להיות בו, יבכו ויתנצלו אבל פתאום ישלפו אלייך רובים.
וכן, הם גם ירו עלייך עם צלף במקום שאתה מרשה לעצמך להסתובב חופשי כי התרגלת וכי אתה מזלזל בהם. בדיוק ברגע הזה, שתתכופף להחזיק את הבטן מרוב הצחוק שלך, הוא יקום ויתן לך את הברך שלו בראש שלך.

חיילות זו מילה יפה, אבל אין לה שום מהות בסכסוך שלנו עם העם הזה. זה שיש לך צבא מסודר, עם משמעת וכלים במיליארדי דולרים לא יעזרו לך בשיט.
אז תלך לפגישות המשא ומתן תגיד "יש לי חיילות! אני יותר טוב!" או תפנה עם זה לאו"ם?

בסופו של דבר, אנחנו מזלזלים בהם, מתנשאים, אבל הם גורמים לך חתיכת כאב ראש מעיק מדיני וגם הכאב ראש הביטחוני עולה עם השנים.
ישן 24-09-2013, 13:30
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

מוזר, אנחנו "מזלזלים בהם" אבל בכ"ז כל מה שכתבתי נכון
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "אתה יכול להיצמד ולחזור על..."

אם אתה היית צודק (ואתה ממש לא צודק) - אז לא היתה להם בעיה פשוט להתארגן יום אחד ולעלות על כולנו ולנצח. הרי אנחנו מזלזלים, והם חיילים טובים יותר - לא? הם בטח יכולים לראות את זה שהם חיילים טובים יותר, וגם אם לא - הם יכולים לקרוא בפורום את כל מליצי היושר שלהם מהללים אותם 24/7 בכל פיגוע.
אז כן, הם לא חבורת בלרינות עם קלאצ'ניקוב והם יודעים לכוון וגם יודעים לירות (מאחורי מחסות) - אבל מפה ועד לתכונות הסופר-גיבור שאתם מייחסים להם, הדרך ארוכה מאוד. בסופו של יום, הם מצליחים להרוג לנו כמה חיילים בודדים בשנה כשאין איזה מבצע רחב-היקף (כמו שהגיוני שיקרה בעימות מתמשך מסוג זה שיש לנו איתם), אבל בסופו של דבר המחבלים נתפסים ו/או נהרגים ו/או פוגשים טיל עם השם שלהם עליו בדיוק כשהם נכנסו לאוטו לעשות קניות...
תגיד מה שאתה רוצה, אבל זה לא ישנה את העובדה הזו.

ציטוט:

ישן 24-09-2013, 13:38
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "אתה יכול להיצמד ולחזור על..."

רשף, סליחה שאני מתערב אבל אני חושב שאתה קצת מגזים, קודם כל אני לא חושב שאנחנו מזלזלים בערבים כבר מ1973...זה שמריצים פה ושם דאחקות עדיין לא אומר ש"אפקט" מזלזל ביכולות של הערבים אבל...גם לא צריך להעצים את חמאס סתם, מצד אחד, בביצוע שלהם עם לקיחתו של גלעד שליט הם הפגינו יכולת תכנון, חיילות,וביצוע מצוינים (במבחן התוצאה לפחות) אבל מצד שני בעופרת יצוקה הם לא נלחמו, נמנעו ממגע ישיר עם צה''ל, ונהרגו במאותיהם...אז בוא לא נזלזל בהם כי אסור לזלזל גם בעכבר אבל בוא גם לא נהפוך אותם לרמבואים...
לדעתי הבעיה היא מכיוון אחר, והדוגמא של החייל ז''ל מהתקרית האחרונה היא דוגמא קלאסית, כולם צועקים מחדל, לחקור למה הוא היה בלי שכפ''ץ ולמה ככה ולמה ההוא...
אנחנו שוכחים שאנחנו במלחמה, ובמלחמה יש הרוגים, מה שקרה בסה''כ זה שצלף שלהם הצליח להשחיל אחד משלנו, התפקיד שלהם זה להרוג אותנו והתפקיד שלנו זה להרוג אותם קודם..הפעם הם הצליחו, בפעמים הבאות הם ייהרגו..לא בזיון ולא נעליים..
יהי זכרו של גל קובי ברוך...

ישן 25-09-2013, 02:09
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "רשף, סליחה שאני מתערב אבל אני..."

מרקויס אנחנו לא במלחמה, בגלל העובדה שאנחנו לא מעמידים לרשות צה"ל יד חופשית ואת שלל האמצעים הטקטיים לרשותו, אנחנו מדברים על מדיניות שונה לחלוטין המבוססת על פעולות שהן יותר שיטוריות, מאשר חייליות, ואפשר לבקר אותנו מפה ועד מחר, אבל זה גם תפקידו של צה"ל בשגרה, אין פה שום ביזיון בעניין כבודו של גל קובי הי"ד, אלא העובדה שיצטרכו לחקור לעומק את הדברים.

אני יכול לומר לך שאנשים מזלזלים במי זה הערבי הזה עוד קאקאמייקה עם נשק חלוד ובגדים פלנגה, נהרוג אותו בטוח. זה לא האוייב שמולו היינו לפני 10-15, אלא אוייב מתחדש מאומן שיודע מה הוא עושה, ולעיתים התאמן עם גורמים ממשמרות המהפכה, די להסתכל על חיילות לוחמי חיזבאללה במהלך מלחמת לבנון השניה, יכולות המארב, התצפית והמודיעין, העובדה שיש להם כוחות מסייעים בעת יציאה להתקפה, הם עושים שיעורי בית, ועושים אותם טוב. נדמה לעפמים שאנחנו תקועים יותר מדי בסמוך על זה והכל יהיה בסדר, זה לא כיוון טוב. עופרת יצוקה היה מבצע לא קל, מורכב שהסתיים בכמות הרוגים נכבדה לחמאס אך עם זאת אני יכול להעיד על בשרי שגם אחרי המבצע הזה נאלצתי להתקל באותם לוחמים מגדודי עז א-דין אל קסאם.

ישן 29-09-2013, 00:29
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
הם חלק מצבא אמיתי
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אתה נשמע מעט היסטרי. רמת..."

בוא וספר לי כמה טילי גיל יורה חייל סדיר בצה"ל לעומת חייל בעז א דין אל קסאם שיורה מטיס, סאגר וטאו איראני, וגם עבר אימון ע"י משמרות המהפכה, מבצע תרגולים רבים של כיבושי מוצב, הנחת מטען, ירי נ"ט וכמובן חטיפת חייל, אני לא יודע אם נלחמת מולם אבל אני יכול להעיד מניסיון אישי שהם לא רואים בעיניים, ובמשמעות אחת בלבד של מוכנים למות עד הסוף, אף אחד מהם לא פראייר, הם לא ברמת רובאי נמוכה ויש ביניהם חבר'ה שיורים יותר מחיילים בצבא שלנו, את הכדור בין העיניים גם הם יודעים לתת.

מאיפה אתה יודע מהי רמת החיילות של המצרים, הירדנים והסורים נלחמת נגדם במהלך 10 השנים האחרונות? אני לא ממעיט ביכולות של אף אחד במיוחד כשאני הולך להלחם בשטח שלו, גם אם יש לי צבא שלם מאחוריי זה לא אומר שבעזרת תחבולה ותושיה לא יצליחו לדפוק אותנו.

ישן 23-09-2013, 17:17
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי vlad_k שמתחילה ב "ואני אישית לא מבין מה יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי vlad_k
ואני אישית לא מבין מה יש לערבים מכוונות טלסקופיות על רובי סער :\

מאותה הסיבה שיש את זה בצה"ל. זה אולי לא הופך אותך לצלף, אבל, זה כן הופך אותך למדויק יותר.
לך בסדיר לא היו חבר'ה עם כוונות על ה m16? בפעם האחרונה שבדקתי זה לא היה בדיוק רובה צלפים....
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 25-09-2013, 11:05
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי כינוי שקר כלשהו שמתחילה ב "תודה :) והאיפוס ישמר גם לאחר..."

אם הוא מוברג חזק אני לא רואה סיבה שלא.
יש כוונות שמעצם היותן (ללא קשר למתאם) לא יחזיקו איפוס. יכולות להיות כוונות שהחיבור שלהם למתאם ההברגה הוא לא חזק במיוחד ולכן הם יאבדו איפוס.

הנקודה היא שבמתאם מוברג יש יותר מקום לטעות אנוש שתשפיע על הקליעה מאשר במתאם פיקטיני (בהנחה והיורה זוכר להרכיב את הכוונת באותה נקודה על המסילה כל פעם). מצד שני כוונת השלכה על נשק עם גשר יושבת קרוב יותר לקצה הקנה ולכן היא יעילה יותר, מצד שלישי לפעמים צריך להרכיב התקנים (מכפל, אמר"ל) לפני/אחרי הכוונת ולכן צריך שהיא תשב במרכז הנשק. אין לזה באמת סוף.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 29-09-2013, 21:40
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
תמוכת לחי למקוצרים
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "קיימות שתי ורסיות למתאם A3. ..."

מאחר וזה היה בתקופתי, הנה הסבר קצר:

התמוכות הראשונות נכנסו לשימוש באמצע שנות ה-90 בעיקר עבור כוונות אייל שקדמו לטריג'יקון (וסבלו מאובדן איפוס אחרי כל מכה). הן היו בנויות פס עץ שהותאם למבנה הגלילי של הקת, וחוברו עם שתי רצועות קורדורה וסקוץ'.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://uploaded.fresh.co.il/3df3c4e97f5d247b.jpg]

בהמשך נכנסו לשימוש תמוכות פלסטיק איכותיות ועמידות יותר, בהתחלה ביחידות מיוחדות ובהמשך בגדודים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אנקדוטות קשורות:
  1. הפעם הראשונה שראיתי תמוכת לחי (וגם מתאם מסילה, וגם טריג'יקון) היתה אצל לוחם סיירת מטכ"ל, בשנת 1994.
  2. בתחילת שנות האלפיים צה"ל נקלע למשבר כלכלי קשה במיוחד, שמנע רכש של אפילו כלים זולים יחסית. וכך נכנסו לשימוש אלפי כוונות ראיית לילה אקילה x4, אך לא היה כסף לרכש מתאם המסילה עבורם - כשעשיתי מילואים ברצועת עזה בשנת 2002, בעמדת השמירה היתה אקילה שכזאת על תקן משקפת ראיית לילה.

ישן 30-09-2013, 10:07
  משתמש זכר nabato nabato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.11
ווסאח לשמו שפוגע ביכולת הקליעה! שימשיכו כך!
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "פשוט צחוקים"

1.הטלסקופ הוא טלסקופ זול המיועד לאיירסופט,לא משהו שיישמור איפוס לאורך זמן.

2.בקלצניקוב מהדגמים הישנים [גם amd הונגרי] קשה להתקין אמצעים אופטיים כי הוא לא תוכנן לכך. בנשק הזה נראה שפירקו את מכסה הגוף והתקינו את מסילת הפיקטיני איכשהו מעל הקפיץ ללא מכסה.בקיצור אילתור מושלם שלא נראה לי שומר איפוס ומצריך הסרת הטלסקופ ואפילו המסילה לצרכי ניקוי לאחר ירי. מה גם שירי ללא מכסה גוף מבטיח בעיות ,מ כניסת חול [יש בשפע בעזה] דרך בעיות עם הניצרה [בנצירה היא עולה יותר מדי למעלה]

3.אני לא בטוח שזה amd-65 באמת,זה נראה כמו הסבה מקומית בהשראתו. ak 47 רגיל שקוצר והוסב.במידה וזה נכון והקנה באמת נוסר קשה לצפות לדיוק מהנשק.

4.הטלסקופ מגביהה את קו הראייה ב3-4 ס"מ לפחות מהמקורי,ללא תמוכת לחי מוגבהת [שאין ]אין סיכוי לבצע ירי מדוייק.

-בקיצור לדעתי הנשק הזה לא מתאים בדיוקו אפילו לקלע!
קלצניקוב פשוט עם כוונות ברזל מדוייק יותר ממנו.

אבל במזרח התיכון....

אגב אם אתה חוטף כדור מהבדיחה הזאת,זאת כבר לא בדיחה ,אבל לדעתי הרובה הזה הוא ציקמוק.
ישן 30-09-2013, 13:22
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי nabato שמתחילה ב "ווסאח לשמו שפוגע ביכולת הקליעה! שימשיכו כך!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nabato
1.הטלסקופ הוא טלסקופ זול המיועד לאיירסופט,לא משהו שיישמור איפוס לאורך זמן.

2.בקלצניקוב מהדגמים הישנים [גם amd הונגרי] קשה להתקין אמצעים אופטיים כי הוא לא תוכנן לכך. בנשק הזה נראה שפירקו את מכסה הגוף והתקינו את מסילת הפיקטיני איכשהו מעל הקפיץ ללא מכסה.בקיצור אילתור מושלם שלא נראה לי שומר איפוס ומצריך הסרת הטלסקופ ואפילו המסילה לצרכי ניקוי לאחר ירי. מה גם שירי ללא מכסה גוף מבטיח בעיות ,מ כניסת חול [יש בשפע בעזה] דרך בעיות עם הניצרה [בנצירה היא עולה יותר מדי למעלה]

3.אני לא בטוח שזה amd-65 באמת,זה נראה כמו הסבה מקומית בהשראתו. ak 47 רגיל שקוצר והוסב.במידה וזה נכון והקנה באמת נוסר קשה לצפות לדיוק מהנשק.

4.הטלסקופ מגביהה את קו הראייה ב3-4 ס"מ לפחות מהמקורי,
ללא תמוכת לחי מוגבהת [שאין ]אין סיכוי לבצע ירי מדוייק.

-בקיצור לדעתי הנשק הזה לא מתאים בדיוקו אפילו לקלע!
קלצניקוב פשוט עם כוונות ברזל מדוייק יותר ממנו.

אבל במזרח התיכון....

אגב אם אתה חוטף כדור מהבדיחה הזאת,זאת כבר לא בדיחה ,אבל לדעתי הרובה הזה הוא ציקמוק.

למרות שיש הרבה ואסח - לא הכל וואסח. יש בעזה כאלו שחצו את המנהרות והגיעו לאימונים מחוץ לזירה ברמות גבוהות ביותר. חלק מהם מטמיעים את הידע הלאה. צליפה בד"כ היתה נשקו של המגן - או האורב. מציע לא לזלזל למרות שכל מה שנאמר ובמיוחד מה שהדגשתי - נכון.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 30-09-2013, 15:26
  משתמש זכר nabato nabato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.11
אני לא מזלזל ,אף פעם.ולכן ציינתי שכשאתה מקבל כדור זה לא משנה ממה הוא נורה.
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "..."

ואין ספק שבין אויבנו יש גם מקצוענים אם בעקבות הכשרה ראויה ואם בעקבות כישרון אישי.
לדוגמא ,אין ספק שהבחור שירה בחיילי צה"ל בוואדי חרמיה פעל כמקצוען.
וגם המחבלים מ"ציר המתפללים" בחברון נלחמו במקצועיות ונחישות.
ולאחרונה נתקלתי בתמונה של צלף מורד בסוריה [אין לי אותה] שלמרות ציודו הישן והפשוט,אין ספק
שמדובר במקצוען:רובה בריח ישן+טלסקופ איכותי+חיבור מאסיבי ותקני ביניהם+הסוואת קנה+ דורגלים במקום הנכון! +בחירת עמדת ירי נכונה.

אבל הנשק הספציפי שבנדון-הוא ציקמוק!
אומנם אם תקבל ממנו כדור תיפגע,אבל זה ציקמוק או ווסאח ולא מקצוענות.

לקחת קלאצניקוב פשוט אמין וטוב ,שעם כוונות ברזל אפשר לפגוע ממנו ב 300 מטר לפחות,ולחתוך אותו לפרק לו מכסה גוף להרכיב עליו איכשהו "טלסקופ" סיני של 2 שקל ובלי תמיכה ללחי,כך שכל פעם העין חוזרת למיקום שונה....-זה לא מקצוענות,זה ציקמוק!
ובמקרה הזה אני מבסוט מכך ושימשיכו בדיוק כך!

מחבלים מקצוענים שיודעים לפגוע ופועלים במקצוענות וקור רוח מתוך עמדה שנבחרה היטב מסכנים
ומפחידים הרבה יותר מ"נערי רפיח" עם הקלאצ המנוסר בעל 8 מסילות פקטיני,הבנדנה המנומרת
ה"מוטורולה" והאופנוע. חבורות הרחוב האלה טובות לרושם על האוכלוסיה המקומית,כמו רעולי הפנים באינטיפאדה הראשונה.ובהתמודדות עם חיילי צה"ל הם יברחו.

המחבל הבודד או צוות המחבלים,שמתייחס לכל העניין במקצועיות ,מנתח נכון את השטח ונקודות התורפה,בוחר נכון את עמדתו ויורה מדוייק ובקור רוח-הוא הסכנה. ולא אלה.
ישן 30-09-2013, 21:16
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי nabato שמתחילה ב "אני לא מזלזל ,אף פעם.ולכן ציינתי שכשאתה מקבל כדור זה לא משנה ממה הוא נורה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nabato
ואין ספק שבין אויבנו יש גם מקצוענים אם בעקבות הכשרה ראויה ואם בעקבות כישרון אישי.
לדוגמא ,אין ספק שהבחור שירה בחיילי צה"ל בוואדי חרמיה פעל כמקצוען.
וגם המחבלים מ"ציר המתפללים" בחברון נלחמו במקצועיות ונחישות.
ולאחרונה נתקלתי בתמונה של צלף מורד בסוריה [אין לי אותה] שלמרות ציודו הישן והפשוט,אין ספק
שמדובר במקצוען:רובה בריח ישן+טלסקופ איכותי+חיבור מאסיבי ותקני ביניהם+הסוואת קנה+ דורגלים במקום הנכון! +בחירת עמדת ירי נכונה.

אבל הנשק הספציפי שבנדון-הוא ציקמוק!
אומנם אם תקבל ממנו כדור תיפגע,אבל זה ציקמוק או ווסאח ולא מקצוענות.

לקחת קלאצניקוב פשוט אמין וטוב ,שעם כוונות ברזל אפשר לפגוע ממנו ב 300 מטר לפחות,ולחתוך אותו לפרק לו מכסה גוף להרכיב עליו איכשהו "טלסקופ" סיני של 2 שקל ובלי תמיכה ללחי,כך שכל פעם העין חוזרת למיקום שונה....-זה לא מקצוענות,זה ציקמוק!
ובמקרה הזה אני מבסוט מכך ושימשיכו בדיוק כך!

מחבלים מקצוענים שיודעים לפגוע ופועלים במקצוענות וקור רוח מתוך עמדה שנבחרה היטב מסכנים
ומפחידים הרבה יותר מ"נערי רפיח" עם הקלאצ המנוסר בעל 8 מסילות פקטיני,הבנדנה המנומרת
ה"מוטורולה" והאופנוע. חבורות הרחוב האלה טובות לרושם על האוכלוסיה המקומית,כמו רעולי הפנים באינטיפאדה הראשונה.ובהתמודדות עם חיילי צה"ל הם יברחו.

המחבל הבודד או צוות המחבלים,שמתייחס לכל העניין במקצועיות ,מנתח נכון את השטח ונקודות התורפה,בוחר נכון את עמדתו ויורה מדוייק ובקור רוח-הוא הסכנה. ולא אלה.

מסכים - כמו כן המקצוענים גם לא מצטלמים

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:15

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר