לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-09-2013, 08:13
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
יש קצת הבדל בין השנים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "גם לסאדאם היו נשקי-פלא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
רק שבשעת מבחן - הסתבר שהנשקים הללו היו בעיקר תעמולה משובחת...
גם כמו "קול הרעם מקהיר" בזמנו.

לסדאם היה ארסנל קטן של כלים שלא הגיעו לבשלות טכנולוגית ונעשו בהם הרבה אילתורים לצורך הגדלת הטווח. התוצאות בהתאם. לסורים, מאידך, יש מלאי גדול של טילים ורקטות ארטילריות תקניים, תוצרת רוסיה, עם ביצועים מוכחים, בעלי טווח שמכסה היטב את הבטן הרכה שלנו, ובמספרים גדולים. מספרים אלה מאפשרים, לדעתי הלא נחשבת לפחות, להרוות את מערכות ההגנה שלנו, ולגרום לנו נזקים משמעותיים. ייתכן ולזה הוא רומז באמרו "לעוור".

באשר לקול הרעם מקהיר - האמת היא שאני די מתגעגע אליו. לא היו אז ברדיו הרבה תשדירי הומור מקוריים. זוכר את "תותחות ופגזות"? "..כוחותינו מתקדמים בכל החזיתיות"....

ואם ניקח את הדברים טיפה יותר ברצינות: יכול להיות שהוא מדבר על פגיעה בתקשורת של ישראל (כך שנהיה "עיוורים").
אולי מדובר על יכולת השבתת תקשורת רדיו (תקשורת שהיום עם מערכת "צייד", והמזל"טים חשיבותה גברה),
אולי מדובר בפריצה למערכות מחשב (מה שקבוצת הסייבר אמורה להפחית)
ואולי מדובר בניתוק תקשורת האינטרנט בין ישראל לעולם.

אין לי מושג מה היכולות של הסורים בתחום הל.א. או לוחמת הסייבר, ולא נראה לי שממש צריך לפתח את הנושא.

ואולי מדובר בנשק שכבר נוסה בהצלחה רבה ועיוור את ישראל לחלוטין כבר מספר פעמים:
הצעה למשא ומתן על הסכם שלום.

כן - בנושא הזה אין לנו כל וויכוח.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-09-2013, 07:54
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אולי,
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Taurus84 שמתחילה ב "נראה שהתעמולה הסורית נשאה פרי..."

רק, בימים אלה אנו "חוגגים" 40 שנה למלחמת יום הכיפורים. אני לא יודע איפה אתה היית.
אני הייתי שם, אני שמעתי את דברי הרהב והזילזול "שהם לא מסוגלים..." שהם טמבלים וכדומה.
(אפילו בשעות הראשונות של פריצת מעשה איבה) מאז, אני קצת עצבני ולא ישן טוב בלילה.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 29-09-2013, 08:46
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "ואליד מועלם (שר החוץ הסורי): יש לנו נשק שיכול לעוור את ישראל..."

דעתי האישית
ביודעו שצה"ל הולך ומתבסס יותר ויותר על מתקני התראה וזיהוי מקורות הירי, הוא מתכוון לתקוף אותם ראשונה. לכך אומנו כוחות קומנדו שלו ולכך מיועד החמ"מ שלו.
אני מאד ממליץ לכל אנשי החת"מ / נ"מ/ ח"א ומודיעין, במתקני ההתרעה האלקטרוניים להיות דרוכים ומוגנים. (הר צפרא יוה"כ מישהו זוכר?) אם ח"א לא יהא עסוק אני רגוע. אך אם ידיו תהינה מלאות, אני מאד חושש... כצבא שלמד להסתמך על המיכשור יקח זמן להתאפס.
אזרח אם התסריט השחור שלי יקרה - אתה מקבל צו 9.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 29-09-2013, 09:04
צלמית המשתמש של האזרח

תודה, מאז אני ישן עם גרביים וקסדה...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "דעתי האישית ביודעו שצה"ל הולך..."

אספר כאן רק מקרה אחד מסויים לאלה אשר לא היו, או לא ראו את הסוללות העצומות על גדות התעלה.

זה באמת היה מרשים מאוד (בדומה לפירמידות) כמה מהנדסים שלנו עשו חישובים מדוייקים שעל מנת לפוצץ נתיב לשריון המצרי יידרשו כמויות חומרי הנפץ של כמה מדינות ביחד...

אך מה עשו "הפלחים" המצריים? הם קנו מגרמניה משאבות ענקיות וחזקות, יעני עבור הסכר הגבוהה באסואן. אם היתה הפתעה לכולנו זאת היתה ההפתעה.

... וכך תוך 5-6 שעות הצליחו "הפלחים" הטמבלים לפרוץ את הסוללות בעזרת המים אשר מהתעלה והיתר זאת כבר היסטוריה.

נכון המהנדסים והקבלנים שלנו אשר בנו את הקו צדקו, "הפלחים" לא הצליחו לפוצץ את הסוללות...

ישן 29-09-2013, 10:01
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

אגדה אורבנית יפה אבל ממש משש לא נכונה.
קודם כל גם נאסא השתמשו בעפרנות בהתחלה אבל הדבר היה מסוכן (חללית סגורה שאריות של גרפית באפס משקל וכל מיני שאריות אחרות לא בדיוק בראותי לנשום את זה).
דבר שני , נאסא לא השקיע שקל בפיתוח של העט הזה , הכל היה ביוזמת יצרנית העטים פישר (מה שכמובן אחר כך השתלם לה)
דבר שלישי הרוסים כל כך אהבו את העפרונות בחלל עד שהם רצו וקנו 100 עטים מפישר לשימוש בתוכנית החלל שלהם.

זאת אולי דוגמא טובה בהרצאות אך לחשוב מחוץ לקופסא אבל רק לאנשים שלא מכירים את העובדות.

מצטער , אבל יותר מידי אנשים משתמשים בדוגמא הזאת וגם בפורום הזה הוסבר לא אחת שהיא שגויה , אז התגובה הזאת היא לצורך כך :-) לא חלילה למשהוא אחר

נערך לאחרונה ע"י Cu1 בתאריך 29-09-2013 בשעה 10:08.
ישן 30-09-2013, 06:44
צלמית המשתמש של האזרח

לא ידוע לי.
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי tec שמתחילה ב "מישהו יודע אם היה מודיעין על התכנית ומשאבות המים?"

לדעתי, זאת באמת היתה הונאה איסטרטגית. הם התאמנו כל הזמן בחציית התעלה ורכשו ציוד גישור בכמויות גדולות מאוד מרוסיה. הם גם לא השתדלו להסתיר את כוונות הצליחה שלהם.
בקשר לשימוש במשאבות ל"המסת" הסוללות לא היה (כך נדמה לי) כל איזכור. אם הם התאמנו באיזשהו מקום, אז באמת הסתירו את זה. או שעשו את זה בחוץ לארץ הרחק מעיני היהודים....
עד היום לא הצלחתי למצוא אם היה ניסוי במשאבות אלה.

ישן 29-09-2013, 14:45
  tec tec אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.07
ייתכן שהכוונה לטילי איסקנדר המדוייקים שהיו דיווחים לא מאומתים שהגיעו לסוריה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "ואליד מועלם (שר החוץ הסורי): יש לנו נשק שיכול לעוור את ישראל..."

מספיק כמה טילים בודדים כאלה לפגוע במכ"מים הבודדים של כיפת ברזל וה"חץ", כדי למנוע מישראל הגנה משאר עשרות אלפי הטילים של חיזבאללה וסוריה. הדיווחים היו לא מאומתים, אבל מצד שני ישראל מעולם לא הכחישה אותם, בניגוד למשל להכחשות של עמוס גלעד על הדיווחים על נשק כימי שהועבר לחיזבאללה.

דיווח:רוסיה סיפקה לסוריה טילי "איסקנדר" בתגובה להצבת טילי הפטריוט בטורקיה

דיווח: רוסיה סיפקה לסוריה טילים בליסטיים רבי עוצמה
עודכן 10:11 09/12/2012
סוכנות הידיעות של משמרות המהפכה באיראן מדווחת כי בעקבות החלטת נאט"ו להציב טילי פטריוט בטורקיה, החליטו במוסקבה לחמש את אסד. הטילים שסופקו לסוריה הם מסוג "אסכאנדר", המסוגלים להגיע לטווח של כ-450 קילומטרים ומאיימים גם על ישראל
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=572416&highlight=%E0%E9%F1%F7%F0%E3%F8#post4345795
ישן 30-09-2013, 02:26
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי AKAM שמתחילה ב "בהנחה ויש נשק סנוור ! מה האמצעים להתמודד איתו ?"

ציטוט:
קרן אור מורכבת מפוטונים עם נפעיל פוטונים חזקים נגדה הם יסטו או "יתפרקו " ?
במילה אחת: לא
בהרחבה: אם אותם "פוטונים חזקים" שלנו יהיו באורך גל של פוטוני האויב, בעוצמה מתאימה ובמופע (פאזה) הפוכה, אזי הם יבטלו זה את זה. זה בלתי אפשרי מעשית בחלל/אויר הפתוח, אך זה מה שקורה, ברמה המיקרוסקופית, במסנן אופטי החוסם תדר מסוים.

אם נחזור לרמת האשכול, היות והוא דיבר על "לעוור את ישראל" ולא, נאמר, "לשתק את צה"ל", אני נוטה לחשוב שהוא התכוון מתקפת סייבר על האינטרנט האזרחי. פחות סביר- מתקפה על תחנות כוח (שאז הייתי אומר "להחשיך את ישראל" ולא "לעוור").
ישן 30-09-2013, 09:55
צלמית המשתמש של האזרח

הפתעות של הערבים במלחמת יום הכיפורים...

אולי שווה לפתוח אשכול חדש בנושא, אך נשאיר זאת למנהלים:

1. חסימת מיצרי באב אל מנדב (היה אשכול, אך לא היתה כל התיחסות)
2. משאבות - לפריצת הסוללות עפר.
3. טילי SA-6.
4. טילי נ"ט סאגר
5. טילי קלט אויר-קרקע נגד בקרות (ראדאר)
6. ניתוק יחסים דיפלומטיים עם רוב המדינות באפריקה.

ומה עשתה ישראל, איזה הפתעות היא הציגה במלחמה...???
לא זכור לי.
אז בבקשה, נא לא לזלזל ביריב. שלמנו עבור היוהרה וזילזול בהרבה דם...
רק ההקרבה של לוחמינו עצרה את האויב!

ישן 30-09-2013, 10:24
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "הפתעות של הערבים במלחמת יום הכיפורים..."

מה עשתה ישראל, איזה הפתעות היא הציגה במלחמה...???
לא זכור לי.

אומנם אין לזלזל באוייב ומלחמת יום הכיפורים וארועים אחרים לימדו אותנו את העובדה הזאת בדרך הקשה אבל אסור לזלזל גם בעצמנו.

הרשה לי לרענן את זכרונך בכמה הפתעות גלויות שישראל הציגה במלחמה (ויש כמו שאתה יודע עוד הרבה שעדיין לא גלויות גם היום).

1. חליפת הלוחמה האלקטרונית של חיל הים שהביאה להצלחות עצומות בזירה הימית ביום כיפור למרות שטווח הטילים הימיים שהיו בידי המיצרים והסורים היה כמעט כפול מטווח הגבריאל.
2. האמצעים המיוחדים - למרות שלא השתמשו בהם כמו שהיה מתוכנן לדעתי עדיין זה בגדר אמצעי מפתיע.
3. סוללות התותחים המוטסות ששימשו לפחות במבצע אחד מאוד מוצלח.
4. יחדת דב לבן.
5. אמצעי הצליחה השונים שחלקם היו הפתעה.
6. יכולת ההשמשה של כלים שנפגעו , הרבה יותר ממה שהערבים שיערו.
7. הפצצת המטכ"ל הסורי.
8. הפגזת שדה התעופה של דמשק על ידי תותחי 170 מ"מ.
9. השימוש במל"טי הטעיה - שימוש מוצלח ומפתיע בזירות שהתשתמשו בהם.
10. מטוס הנשר.
11.זיהוי הפריצה בין הארמיות ואיגוף הארמיה השלישית (אם הבאת את חסימת המיצרים אפשר להביא גם את זה).
12. טילי לאו.
13. הצלחת השפריר

נערך לאחרונה ע"י Cu1 בתאריך 30-09-2013 בשעה 10:41.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:51

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר