לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-10-2013, 00:07
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
דוח: ישראל מובילה בעולם ב"בריחת מוחות" לארה"ב - וואלה

ציטוט:
דוח שמפרסם מרכז טאוב עם פתיחת שנת הלימודים האקדמית, מראה כי לצד גידול במספר הסטודנטים, מספרם של המרצים הבכירים פחת. בטכניון איבדו 26% ממשרות הסגל הבכיר ב-40 שנה

קישור
כאשר בוחן רכב בלי בגרות שעובד במכון של טסטים מקבל יותר לחודש שכבר מאדם עם תואר שני שעובד במוסד אקדמי מכובד (לא מכללות פרטיות), אותם אקדמאים לא אשמים שהם בורחים לארה"ב ומי שאשם היא המדינה בלבד.

מצד שני יש לנו שר אוצר דוקטור שאין לו בכלל בגרות, ככה שזה כנראה מוצדק לפי מדינת ישראל.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-10-2013, 12:40

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "[font=Arial]למה לזלזל בטסטר?..."

אם היית יודע מה צריך לדעת בשביל להיות בוחן רכב, לא היית אומר את זה.
מדוע אני אסביר לך עכשיו.
בגרות כהתחלה לא חייב בכלל וזה בלי לדבר על תואר, ובוחן רכב הכי פשוט מקבל יותר מאדם עם תואר שני שעובד במחקר במוסדות הבכירים, סתם לידע כללי, שכל מה שהוא חייב לדעת זה ספר קטן של משרד התחבורה ולהבין קצת ברכב וזהו.

הדרישה עולה כאשר מדובר ב"רב בוחן" או עבודה בבור וככה הלאה ויש דרישה לעוד כמה דברים נוספים כתנאים לימודים לתעודות נוספות.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 09-10-2013, 22:15

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "השכר במקרה הזה נקבע ע"י הצרכן..."

הבדל אחד גדול, המדינה צריכה להעריך כמה חברות ככגון אינטל, טבע, אפל מוכנות לשלם ולנסות להתאים את השכר שהיא משלמת לחוקרים שיהיה לפחות קרוב לזה.

אתה שוכח שאדם עם הרבה תארים ונסיון במחקר בפיתוח ברגע שהמדינה לא משלמת לו כמו שמגיע לו או קרוב לזה, אותו אדם יכול לעזוב לחברה פרטית בישראל או בחו"ל או לעבור למוסד לימודי אחר בכלל בחו"ל והשכר שלו קופץ מיד יחסית למה שהאונברסיטה או הטכניון מוכנים לשלם לו, וכאן הבעיה.

אתה מחפש כסף פנוי? חברת חשמל, הרכבת וחלק מעובדי הנמל, תרוקן את התקציב של אותם עובדים שמקבלים עשרות אלפי שקלים לחודש באופן לא מוצדק ותן אותו לאקדמאים בשכר ולמחקרים.

ישן 10-10-2013, 06:12
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "אאל"ט יש מרכיב של השתתפות..."

ברור, אתה מעבר לצודק.
יש סבסוד של המדינה לסטודנטים לתואר ראשון באוניברסיטאות ובמכללות ציבוריות. סטודנט למדעים לתואר שני ומעלה מקבל, מעבר להשתתפות בשכר הלימוד שלו, גם מלגת מחיה על מנת שיוכל להתפנות למחקר. מלגה זו מגיעה או מהמוסד האקדמי (תקציב ממשלתי) או מהמנחה (שלל תקציבים וגראנטים, חלק לא מבוטל מהם מגיעים בדרך זו או אחרת מהמדינה). במהלך כל שנות לימודיו, סטודנט כמעט ולא משלם מיסים (להוציא 100 ש"ח בחודש לבט"ל). כל זה יחד מגיע להשקעה לא מבוטלת של המדינה (כפי שראוי, ההשקעה הזו מניבה את העליונות הטכנולוגית ופריצות הדרך המדעיות שמגיעים מכאן). הבעיה היא גם לא שכר האקדמאים במוסדות המחקר. התגמול עבור משרת מרצה בכיר או פרופסור-חבר (לא מו המניין) אינו רע בכלל. הבעיה היא כפולה: מצד אחד, אין בארץ מספיק משרות מחקר אקדמיות, וגם משרות שהיו נסגרו וצומצמו בשנים האחרונות. הבעיה השניה היא בתגמול אקדמאים בשירות הציבורי, הדוגמה שלי היא אני עצמי, ואקדמאים עובדי משרד הבריאות. יש לי דוקטורט עם התמחות בתחום שרלוונטי למשרד הבריאות או משרד איכות הסביבה. בנוסף, הוצאתי במהלך השנתיים האחרונות רשיון המאפשר לי לעבוד במעבדות רפואיות (עדיין לא לנהל אותן). רשיון זה עלה לי כ-500 ש"ח שיצאו מכיסי הפרטי. לו הייתי רוצה לעבוד בשירות המדינה, שלא בכוחות הבטחון, המשכורת לה הייתי צפויה (וזו גם המשכורת שהוצעה לי עבור חוזה קיבוצי במקום העבודה הנוכחי שלי) היא 5800 ש"ח לחודש. משכורת שלהגדיר אותה מעליבה יהיה אנדרסטייטמנט של המילניום. לעומת זאת, בתפקיד מקביל בארה"ב, הייתי מרוויחה ברף התחתון, מעל 20,000 ש"ח בחודש (כ-75,000 דולר בשנה). לזה כמובן יש להוסיף את עניין יוקר המחיה, שגבוה כאן משמעותית מאשר ברוב מדינות ארה"ב ואירופה. בתפקידי פיקוח או מעבדה במשרד הבריאות, המשכורת זהה (ביה"ח מצמיד את הסכם השכר הקיבוצי להסכם של עובדי המגזר הציבורי - הסכם ההסתדרות עם האוצר). אז שלא יברחו לחו"ל?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 11-10-2013, 09:08
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
הדשא של השכן תמיד ירוק יותר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "דוח: ישראל מובילה בעולם ב"בריחת מוחות" לארה"ב - וואלה"

למדינת ישראל אין את יכולות המימון כמו מעבר לים ואי אפשר לצפות ממנה למלא את כל שאיפותיו של כל מדען באשר הוא.

אני רוצה לציין שתי כתבות ששמעתי אתמול ברדיו.

האחת, ראיון עם עדה יונת - היא הגיבה למראיינת שאמרה לה שאם היא הצליחה לבצע את המחקרים שלה בישראל זה אומר שמי שרוצה יכול להשיג תקצוב ממדינת ישראל ואמרה לה "מאיפה לך שהתקצוב שלי הוא ממדינת ישראל?" והסבירה שלמעשה כ90% מהתקצוב למחקרים שלה הם מאירופה והיא סיכמה במשפט "במדינת ישראל יש תשתית למחקרים, אבל התקצוב קטן - ובכל זאת, מי שרוצה לעשות את המחקר בארץ יכול להצליח כי אין קשר בין התקצוב שאותו אפשר להשיג ממקורות אחרים לבין היכולת לבצע את המחקר"

השניה היתה כתבה על סטודנטים בפקולטה למדע בטכניון שהסבירו, בחלקם, שהם מאוד מתרגשים מהפרס נובל הזה משום שזה מראה להם שקיימת אפשרות להגיע למקומות גבוהים בחו"ל. כשנשאלו למה בחו"ל ולא בארץ הם אמרו פשוט כי "זה אפשרי" ובגלל היוקרתיות במוסדות השונים ברחבי העולם.

או במילים אחרות - הבעיה היא לא התקצוב ולא השכר - הבעיה היא אולי קצת בתקנים, אבל הרבה במבט האישי על העולם הגדול על פני העולם הישראלי הקטן.
ישן 13-10-2013, 06:27
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
מה בדיוק הקשר?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "דוח: ישראל מובילה בעולם ב"בריחת מוחות" לארה"ב - וואלה"

נניח שכל אדיוט מדופלם שלמד תואר דוקטור בפילוסופיה של הכלום - יקבל עבודה בשכר יותר גבוה מהטסטר.
זה יהפוך את החברה שלנו לטובה יותר?
לצודקת יותר?
או שזה סתם יגדיל את הפערים.

כי מי שהולך ללמוד פילוסופיה של הכלום - זה בדרך כלל הילדים של העשירים האשכנזים המפונקים.
את ילדי העניים - תמצא בפקולטות בהנדסה. ובהנדסה אין עודף ביקוש - אלא חוסר.

הדוקטור הלך ללמוד מקצוע לא נדרש, שלא דורש מאמץ פיזי.
הטסטר הלך ללמוד מקצוע נדרש, אבל כזה שדורש עבודת כפיים.
אחרי זה הוא מסייע להפוך את החברה לבטוחה יותר.
ומכיוון שיש חוסר באנשים שלמדו את המקצוע שלו,
ועודף באנשים שלמדו פילוסופיה של הכלום,
המשכורת שלו יותר גבוהה.
האם עדיף שהמדינה תממן בטלנים מדופלמים - רק בגלל הדיפלומה המפוארת?
ישן 13-10-2013, 13:28
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "מה בדיוק הקשר?"

הלכת קצת רחוק מדי...
לא כל אקדמאי הולך ללמוד פילוסופיה של הכלום. זה שהם עושים עבודת ידיים עדינה במעבדה, ובמחקר שלהם משפרים את בריאות האוכלוסיה, הבטיחות שלה (למשל דוקטור להנדסת תחבורה).

טיפסת כאן על עץ לא נכון. זוכי הנובל הם ממש לא דוקטורים למדעי הכלום, ובניגוד לפרס המגוחך "נובל לשלום", הנובל ברפואה או כימיה או כלכלה ניתן על פריצות דרך אמיתיות שנעשו בתחום ותרמו תרומה אמיתית לאנושות.
אז נכון, יש עודף אקדמאים היום (המכללות בהחלט תרמו לכך) והרבה מהם לומדים מקצועות שאו שאינם מעשיים (מדעי הכלום, לדבריך) או שיש בהם עודף (מישהו אמר עו"ד?). מכאן ועד השלכה על כלל האקדמאים, במיוחד באשכול שעוסק בנובל מדעי...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 13-10-2013, 14:12
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
סיפורו של ברחן

בניגוד למקרה של אנשי הייטק, בריחת מוחות של מדענים במדעי החיים היא בשל חוסר ברירה יותר מאשר משיכה לתנאי העסקה מפתים. אני עשיתי דוקוטורט בארה"ב והמשכתי לפוסט שם. אני כבר שנים מנסה לחזור לישראל ולא מצליח למצוא תעסוקה מתאימה. היצע המשרות האקדמיות דל והתחרות עצומה, ובתעשיה בישראל יש ביקוש מוגבל לתחומים מסוימים ובכלל לא לאחרים. ואינני מאשים איש-המדינה קטנה על מספר המדענים המוצלחים שהיא מסוגלת לייצר. אם הייתי צריך לייעץ לצעירים ישראלים יוצאי צבא, הייתי מבהיר להם שאם הם מעוניינים להכנס לתחומי תוכן מסויימים (בעיקר במסגרת מדעי הטבע) שייקחו בחשבון שיתקשו מאוד לפתח קריירה בישראל. מי שממילא לא מרגיש מחויב למקום,הרי שאין בעיה. מי שכן, מוטב שייתכנן היטב את דרכו ואת כיוון הלימודים שלו לתחום שכן ייתן לו אפשרויות תעסוקה גם בתעשיה הקיימת בישראל.
ישן 15-10-2013, 12:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "ביופיזיקה/ נוירוביולוגיה...?"

ממש לא. יש אולי משרה אחת כרגע בתחום, והיא למסטרנטים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:36

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר