לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-10-2013, 09:20
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "זה מה שמפריע לך?"

חוק הוא חוק ואם עבירה עליו לא מפריעה לאף אחד הוא כנראה לא צריך להיות חוק.
כן- אם יש נבחרי ציבור שהם אנסים, פדופילים, או מושחתים זה מפריע לי יותר מאשר מישהי שעשתה סמים קלים או שגנבה מוצר מהמכולת, אבל זה לא אומר שצריך להחליק את זה לכל מי ששייך לרשימת העבירות השנייה.

עכשיו כשחושבים על זה- כשאיזה מועמד לתפקיד הנגיד נחשד שגנב משהו פעוט מהדיוטי פרי בתקשרות- כהרגלם בקודש, כבר מסמרו אותו לצלב. כששלי מודה בעבירה בפחות או יותר אותה מידת חומרה הלך הרוח די תומך. מעניין.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-10-2013, 10:43
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

אני מניח שיש חוק התיישנות על העבירה שהיא ביצעה ולכן אני לא מחפש את מימד העונש הקבוע בחוק. אני כן מצפה שנבחר ציבור לפחות יתבייש בכך שהוא עבר על החוק ושהחברה תוקיע אותו על כך שעבר על החוק. אח"כ אפשר לדון במה חושבים על החוק.

מה ששיפ מציע זה כמו להגיד שזה בסדר גמור שציבורים מסוימים בהקשרים מסוימים מעודדים סרבנות, בגלל שהם חושבים שהחוק משני למה שהם חושבים.

מצב בו עברו על החוק ולאף אחד לא איכפת הוא מצב חמור בפני עצמו, מעבר לכך שהוא מעיד שכנראה שאין טעם בחוק.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-10-2013, 17:47
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "חוק זה חוק, אבל אם הוא..."

אבל זה לא הדיון, בדיוק כמו שהדיון הוא לא לגיטימציה של סמים קלים או קשים.

יש פה שני מימדים:
1) תפקידה הראשי של שלי הוא מחוקקת, כלומר זאת שקובעת חוקים. יש פה אבסורד מטורף יותר מאשר יאיר לפיד מדבר על שיווין בנטל כשמחוקקת מודה בפה מלא שהיא עברה על החוק והציבור, שנותן תוקף למחוקק, מגיב באדישות.

2) לשאלתך- אם חוקים פתוחים לפרשנות אישית, מה הטעם בהם?
אני חושב שהחוקים שמגבילים בעלות על כלי נשק הם הדרקוניים, המטומטמים, הכי קאונטר פרודקטיביים וגרועים שחוקקו אי פעם. זה נותן לי מנדט לעבור על החוק?

ומה אם אני מנהיג האופזיציה כאשר הקואליציה מונהגת ע"י השטן (AKA ביבי) ובעברי הייתי עיתונאי וכיום אני סוציאליסט יקיר התקשורת שיודע להגיד "שלום" ו"צדק חברתי" בדיוק בזמנים הנכונים ואני נשוי לבדרן שמאלני סלבריטאי אהוב אחר?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-10-2013, 16:40
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "שאלה לי אליכם-למי לעזאזל..."

אם היא שיקרה כשאמרה שמעולם לא עשתה סמים - למה שמישהו יאמין לה כאשר היא פתאום מספרת שהיא בעצם כן עשתה סמים אבל הפעם האחרונה הייתה לפני 16 שנים?

זה שלא יצאה מטעמה איזושהי התנצלות אחרי שהשקר שלה התגלה מעיד על זה שיש בה משהו עקום מבחינה מוסרית.

אגב, זה לא מוזר כל העניין הזה של 16 שנים? בדר"כ כששואלים מישהו על אירוע שהתרחש בעבר הרחוק שלו הוא אומר שזה קרה לפני הרבה שנים/לפני יותר מעשר לשנים/ לפני משהו כמו 20 שנים וכו'. הוא לא אומר משהו בסגנון "זה קרה לפני כ14 שנים" - זו תשובה מוזרה. כששאלו אותה את השאלה היא בכלל לא לקחה רגע בשביל לחשב את פרק הזמן שחלף. היא פתאום שלפה את הנתון משומקום וזה נתן לי את התחושה שהיא הגיעה עם תשובה מוכנה. אני לא אתפלא אם לפני הראיון היא ישבה עם עצמה (או עם יועץ פוליטי), חישבה מתי הייתה הפעם האחרונה שבה מישהו היה עד לזה שעשתה סמים (בן זוג, חברה, אחר) וככה הגיעה לראיון עם תשובה שבושלה מראש.

זה שהיא עשתה סמים לא מעניין אותי. מה שמציק לי זה שהיא, שמשווקת את עצמה כגברת הגינות ויושרה, שיקרה מול המצלמות בלי למצמץ בכלל.
ישן 12-10-2013, 19:26
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "להבדיל מסמים אחרים, קנביס הוא..."

לא רציתי להכנס לוויכוח, אבל אתה טועה ומטעה.
ראשית צמח הקנביס עבר "שידרוג גנטי" (או בשפת העם-הנדסה גנטית) וכיום הוא מכיל 25% יותר THC שהינו החומר הפעיל בקנביס.
שנית לקנביס יש כ-20 "משפחות שונות" שבכל אחת מהן רמת THC שונה.

זה צמח הקנביס שנפוץ בארץ, יש עוד מספר סוגים נוספים

כעקרון, הבעיה עם הקנביס שהוא עשוי להפוך לטריגר לאנשים שלוקים "במחלות לטנטייות".
כלומר אנשים שבגופם מקננת מחלה סמויה שאינה מתפרצת עד שמגיע "טריגר" ומפעיל את המחלה.

ואני מכיר אנשים שהתחילו מקנביס והדרדרו להרואין קוקאין ועד קראק. וסיימו את חייהם בצורה איומה.

ישן 12-10-2013, 20:59
צלמית המשתמש של mc3
  mc3 mc3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.11
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "לא רציתי להכנס לוויכוח, אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
ראשית צמח הקנביס עבר "שידרוג גנטי" (או בשפת העם-הנדסה גנטית) וכיום הוא מכיל 25% יותר THC שהינו החומר הפעיל בקנביס. אז אפשר לעשן שלושת רבעי ג'וינט, מה הבעיה?
שנית לקנביס יש כ-20 "משפחות שונות" שבכל אחת מהן רמת THC שונה. אז

זה צמח הקנביס שנפוץ בארץ, יש עוד מספר סוגים נוספים

כלומר אנשים שבגופם מקננת מחלה סמויה שאינה מתפרצת עד שמגיע "טריגר" ומפעיל את המחלה.
זה נכון גם ללחץ משרות צבאי, תקופת בחינות בלימודים, עזיבת בית ההורים או פרידה מהחברה.

ואני מכיר אנשים שהתחילו מקנביס והדרדרו להרואין קוקאין ועד קראק. וסיימו את חייהם בצורה איומה.
ואני מכיר הרבה יותר שהתחילו בקנביס וסיימו תואר בהצטיינות והיום הם נשואים עם ילדים.
מצד שני כמעט כל מי שגמר בגלל קראק והרואין התחיל דווקא בצריכה של חמצן דו מימני.
ישן 13-10-2013, 00:32
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "לא רציתי להכנס לוויכוח, אבל..."

קודם כל, לא סתרת שום דבר ממה שכתבתי, כך שאני לא מבין איפה אני טועה ומטעה.
כל שטענתי הוא שקנביס לא יוצר התמכרות פיזית, מה שנכון מבחינה מדעית.

ציטוט:
ראשית צמח הקנביס עבר "שידרוג גנטי" (או בשפת העם-הנדסה גנטית) וכיום הוא מכיל 25% יותר THC שהינו החומר הפעיל בקנביס.

א. מקור בבקשה. ידוע שנעשו הכלאות של זנים של קנביס במטרה ליצור זן שמכיל יותר THC, אבל הכלאות והנדסה גנטית הם שני דברים שונים. אני לא מכיר שיש היום ב"שוק" קנביס שעבר הנדסה גנטית להגברת הTHC.
ב. גם אם כן, זה לא רלוונטי לדיון. THC קיים בקנביס באופן טבעי, ואינו יוצר התמכרות פיזית.

ציטוט:
שנית לקנביס יש כ-20 "משפחות שונות" שבכל אחת מהן רמת THC שונה.

נכון, אך לא רלוונטי.

ציטוט:

א. בשום מקום לא עודדתי אנשים להשתמש בקנביס, בסך הכל ציינתי כמה עובדות לגביו.
ב. גם פול/אגוזים/המון דברים אחרים יכולים לפגוע באחוז מסויים מהאנשים שרגישים לאותם דברים. אז מה?

ציטוט:

ולדעתי אחת הסיבות המרכזיות לזה היא חוסר האבחנה בין קנביס לסמים קשים, ששולחת מסר שאם קנביס זה בסדר (וכנראה שזה בסדר, הרי עשרות אחוזים מהאוכלוסיה מעשנים ולא קורה להם כלום), אז גם סמים קשים זה בסדר.
אם הייתה הבחנה ברורה, הן בחוק והן במסר לציבור, בין קנביס לבין סמים קשים, אני מניח שהרבה פחות אנשים היו מתדרדרים מהראשון לאחרונים.

ישן 13-10-2013, 01:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04

נראה שלעישון השפעה יותר משמעותית על עישון סמים קשים מאשר לשימוש בקנביס עצמו... אולי יותר כדאי להוציא את הטבק מחוץ לחוק.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2815062/

מצד שני, נראה גם שלעובדה שקנביס אינו חוקי השפעה לא מבוטלת על מעבר לסמים קשים יותר
http://journals.cambridge.org/actio...ine&aid=8681007

עכשיו מה יותר קל לעשות....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 13-10-2013 בשעה 01:40.
ישן 11-10-2013, 17:57
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "תענה בכנות, אתה מאמין שיש..."

ברור שכולם משקרים וברור שפוליטיקאים משקרים אפילו יותר מהאדם הממוצע אבל כאשר יחימוביץ' מתנשאת על יאיר לפיד מול המצלמות בהנאה גדולה שהיא, בניגוד אליו, לא משקרת לציבור ואז מתגלה שהיא כן משקרת לציבור - זה מגחיך אותה.

בגלל שהיא פוליטיקאית ללא רקע ביטחוני וללא ניסיון בהפעלת משרד ממשלתי אין לה משהו לנפנף בו ולהתהדר בו מול הציבור אז היא מבדלת את עצמה משאר הפוליטיקאים ע"י זה שהיא מציגה את עצמה וממתגת את עצמה כגברת יושרה, הגינות ושקיפות. אם אפילו את זה אין לה - מה הערך שלה? בשם מה בדיוק היא יכולה לטעון שהיא חלופה שלטונית טובה יותר לעומת אלה שהיא שואפת/מפנטזת להחליף יום אחד? היא סתם עוד פוליטיקאית שקרנית באוקיינוס של פוליטיקאים שקרנים.
ישן 14-10-2013, 16:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי red-junior שמתחילה ב "כשהחוק נקבע בגלל אינטרסים..."

יאללה - בא נשמע מהו האינטרס של חברות התרופות. ונא להוסיף סימוכין לכך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-10-2013, 16:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]יאללה - בא נשמע..."

זה קשה להיות שווה פחות מערכת רווח של חברת תרופות.... (וברצינות, זה עדיין הדרך הכי טובה להציג עובדות, עם כל הבעיות של ביקורת עמיתים).

ישן 14-10-2013, 17:07
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זה קשה להיות שווה פחות מערכת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
זה קשה להיות שווה פחות מערכת רווח של חברת תרופות.... (וברצינות, זה עדיין הדרך הכי טובה להציג עובדות, עם כל הבעיות של ביקורת עמיתים).
אבל מה שמוצג שם זה לאו דווקא עובדות. זו הבעיה. יש שם מעט עובדות בין הררי זבל.

יואיל נא לענות העד לטובת חבר המושבעים, כמה ממחקרים של דוקטורנטים* שחברות תרופות מנסות לשחזר באמת משתחזרים?

*או פוסטים, או תלמידי MA שבמקרה עשו מחקר שנראה מעניין, או סתם חוקרים באקדמיה שנמדדים על-פי פרסום ולא על-פי תפוקה כמו... חברות שצריכות שמוצר אשכרה יפעל או שלא יקנו אותו...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 14-10-2013, 17:42
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]זה קשה להיות..."

חברות תרופות בדרך כלל לא ינסו סתם לשחזר מחקר אקדמי. הן יהפכו אותו למחקר קליני, וינסו להראות שמה שעובד בתרבית תאים או בעכבר מעבדה יכול לעבוד גם בבן אדם. בהרבה מהמקרים זה אכן לא מצליח (אאז"נ כ-20% מהתרופות שמתחילות מחקרים קליניים מקבלות בסופו של דבר אישור FDA). זה לא בגלל שהחוקרים לא עשו עבודה טובה, אלא בגלל שרוב בני האדם אינם עכברים.

לגבי אנשי אקדמיה שמנסים לשחזר תוצאות של אנשי אקדמיה אחרים - אני לא יודע מה אחוז ההצלחה, ואני לא חושב שקיימים נתונים כאלה. עם זאת, מההכרות שלי עם התחום (ואני לא יודע עד כמה הטכניון והאוניברסיטה העברית הם מדגם מייצג של העולם), אני מעריך שאחוז גבוה למדי של התוצאות שמתפרסמות (וזה גם מאוד תלוי איפה הן מתפרסמות) הן אמיתיות וברות שחזור (וכשאני אומר גבוה למדי, אני לא מתכוון 99%-100%, אלא יותר בכיוון של 70%-80%. גם באקדמיה יש שרלטנים). המסקנות שמסיקים מהתוצאות האלה, הן כבר סיפור אחר לחלוטין. למדענים יש נטיה להכניס פרשנות דרמטית לתוצאות שאפשר להסביר גם באופן פחות דרמטי.

ישן 14-10-2013, 19:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]זה קשה להיות..."

מספרית? אין לי נתונים כאלה. כן, יש מקרים בהם נסיון לחזור על ניסויים הראו תוצאות שונות (קרה גם לי, אגב), ויש אפילו מסה של מדע מומצא. אבל ביקורת עמיתים כן עובדת לא רע.
ככל שממצא חשוב יותר, והוא חלק של תחום חם יותר במדע כך יהיו יותר אנשים שישתמשו בתוצאה הזו בשביל להמשיך הלאה. והם מאוד יתעצבנו כאשר הם יגלו שהפרוטוקול לא באמת עובד, והם גם יפרסמו את זה (ויש מספיק דוגמאות גם לזה...).

ברגע שמעבדה מסויימת תשרוף את עצמה במובן הזה, ההשפעה תהיה משמעותית, לא רק לגבי מאמרים עתידיים שלהם, אלא לגבי היכולת שלהם להשיג מימון. בסופו של דבר העסק כן עובד (עם חריקות, אבל עובד).
הבעיה של חברות התרופות נוגעות לבעיות אחרות שקשורות לפיתוח תרופות...

ישן 14-10-2013, 19:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "איני יודע האם חברות התרופות..."

בד"כ מדובר בתרופות לא טובות לבעיות לא פתירות, אבל כאלה שלא היה להם פתרון אחר - כאב כרוני (עם עמידות לאופייטים), וחולים סופניים. נתח השוק הוא לא כזה גדול בתחומים האלה ממילא.

ישן 14-10-2013, 21:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "גם בחילות, רעידות למיניהן וכך..."

אני לא מדבר על חולים שעוד 10 שנה ימותו מ- ALS, אלא מחולי סרטן סופניים, וחולים שהמטרה היא לאפשר להם נוחות בשאר החיים שנותרו להם, ולא לשפר את בריאותם.

ישן 15-10-2013, 20:56
  dj skyline dj skyline אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.07
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "איני יודע האם חברות התרופות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
איני יודע האם חברות התרופות מפעילות לובי אמיתי, אבל יש עובדה פשוטה מאוד- לפני שהחלו לחלק קנביס רפואי, אנשים צרכו רק תרופות. אחרי שהותר לחלק, רופאים חילקו קנביס למגוון של בעיות. אז או שאותן בעיות היו חסרות טיפול כלל, או שהקנביס הגיע על חשבון תרופות. זה שריר. להוכיח שיש פעילות לוביסטים בנושא? איני יכול, אבל זה נשמע לי הגיוני.

הנה הוחכה מוקלטת ללובי פעיל של חברת פייזר (בהמשך ההקלטה יש תגובה של ח"כ משה פייגלין וח"כ תמר זנדברג)
http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2013/0...9%D7%A1-%D7%A8/

דיברת על קנאביס במקביל או במקום "תרופות" כימיות?
http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2013/0...C-%D7%9C%D7%99/

ולמה חברות התרופות רואות בקנאביס איום שיכה מכה קשה במכירות/שימוש של "תרופות" ?
בארה"ב 70% מהאנשים צורכים "תרופות" מרשם באופן קבוע
http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2013/0...5%D7%AA-%D7%9E/

ישן 15-10-2013, 21:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי dj skyline שמתחילה ב "[QUOTE=meac]איני יודע האם..."

המחקר הוא לא מחקר... קבוצת ביקורת מישהו? בחינה של סוג התרופות וכדומה.

לגבי הנקודה השלישית שהעלת, לו היית נכנס לקישור ולסטטיסטיקה, היית מגלה שאופיואידים הם כ-13% אחוז מהשוק בארה"ב, והשוק לטיפול בכאב כרוני הוא די פרוץ. אין היום תרופה טובה לטווח ארוך לטיפול בכאב כרוני, ואלה בד"כ הקליינטים של הקנביס הרפואי. מתן קנביס רפואי נועד לשפר את איכות החיים ולא לטפל.

אגב, אני אשמח שתבהיר לי מה ההבדל בין "תרופות" כימיות, לבין THC שאתה שואף בצינגלה. אתה טוען ש THC הוא לא כימיקל?

ישן 15-10-2013, 22:51
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "המחקר הוא לא מחקר... קבוצת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
לגבי הנקודה השלישית שהעלת, לו היית נכנס לקישור ולסטטיסטיקה, היית מגלה שאופיואידים הם כ-13% אחוז מהשוק בארה"ב, והשוק לטיפול בכאב כרוני הוא די פרוץ. אין היום תרופה טובה לטווח ארוך לטיפול בכאב כרוני, ואלה בד"כ הקליינטים של הקנביס הרפואי. מתן קנביס רפואי נועד לשפר את איכות החיים ולא לטפל.
(גם בתגובה למה שכתבת ל-meac קצת מעל)
טיפול בכאב זה גם טיפול. זה שעדיף לטפל ב-underlying cause ולא בסימפטומים לא אומר שטיפול בסימטופמים אינו טיפול.
לפעמים לטיפול בבעיות שאינן ניתנות ל"ריפוי מוחלט" קוראים management (ומכאן: pain management), אבל זה לפעמים. במקרים רבים אחרים תראה שלסינדרום כאב כזה או אחר הסעיף תחתיו מצוין אילו סמים נותנים לסובל ממנו, אילו ניתוחים עורכים עליו, וכו' הוא treatment. טיפול.
(כאב נירופתי, דלקות מפרקים וגם דברים כמו תשישות כרונית, פיברומיאלגיה, וכו')

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אגב, אני אשמח שתבהיר לי מה ההבדל בין "תרופות" כימיות, לבין THC שאתה שואף בצינגלה. אתה טוען ש THC הוא לא כימיקל?
אולי ההבדל שבין "שפיכת חומרים כימיים" שעליהם סיפרה תעמולת שונאי ישראל בקיץ 2005 לעומת מים מזוקקים?

למילים "כימיקל" ו"חומר כימי" יש משמעויות שונות. משמעות אחת היא חומר שאי אפשר להפריד למרכיבים בלי לשבור קשרים כימיים. משמעות נפוצה יותר בשיח הכללי היא מה שנותן לנו פרופ' גוגל:
a compound or substance that has been purified or prepared, esp. artificially.
הדגשתי את החלק החשוב. מה שמוכן במעבדה הוא "יותר מלאכותי" מאשר איזה עשב שקטפת, ייבשת ועישנת בטכניקות בנות אלפי שנים פחות או יותר.

לא שזה באמת משנה...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:39

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר