לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-10-2013, 15:28
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "האם הנשקים האלו מחוייבים..."

פעם היו משתמשים באקדחים שיורים כדורי סרק.
היום אני חושב שזה גם וגם. כתלות בתקציב וברמת הרצון של הבמאי\ ההפקה להקנות אמינות כמה שיותר גבוהה.
האופציה השניה ( מה שאני משתמש) זה אקדח שעובד על מיכל גז. כמו שיש במטווחים של רובי אוויר.
אקדח ברזל שזהה 1:1 לאקדח אמיתי. המיכל גז מקנה לך את הפעולה של המחלק שידמה את תנועת הרתע של הירי. בנוסף, בגמר מחסנית (של הכדורי פלסטיק) המחלק גם נתפס על עצר המחלק.
בצילום, שלא מתמקד בפרטים הקטנים, אני בספק אם תזהה הבדל בין אקדח כזה לאקדח אמיתי. מוסיפים קצת אפקטים של עשן, רשף שיוצא מהקנה, תרמיל ב 3D שעף בירי, מוסיפים סאונד וזה תופס יופי.
הדבר היחיד שחסר זה הרתע האמיתי. תסתכל בסרטים דלי תקציב איך השחקנים מגזימים עם תגובת הגוף כביכול לרתע הנשק ותראה סרטים שבהם השתמש בכדורי סרק ותראה תנועה שיותר תזהה כנורמאלית.

בתור אחד שעוסק בוידאו - יש מקום בת"א שמשכיר כזה ציוד להפקות (אין שום השוואה כמובן למאגר הציוד שפורסם בתמונות פה).
בנוסף, יש חברות שהרמה שלהם גבוהה ל אקדחי CO2 ( נקרא BLOWBACK GUNS או שמות דומים) שיש להם שלל דוגמאות מאקדחים ועד ל... כן, ראיתי גם וולקן...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-10-2013, 10:36
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "האם הנשקים האלו מחוייבים..."

ברנדון לי, לא נהרג מכדור חי רגיל וגם לא מרסיס קודם, זה היה חמור מכך (עד כמה שאפשר להשוות רשלנות קטלנית אחת, לאחרת).
הקטעים בסצינות עוקבות עשו שילוב בין שימוש בכדורי דמה לסרק באקדח תופי המצולם. בקטע מוקדם במקום להשתמש בכדור דמי תקני, השתמשו בכדור שרוקן מאבק השריפה. הכדור נורה בסצינה מוקדמת, והפיקה הספיקה לשחרר את הקליע שנתקע בתחילת הקנה. סצינה מאוחרת שעשתה שימוש בקליע סרק תקני באותה אקדח שלא נבדק ירתה את הקליע התקוע שבתורו הרג את לי.

יישום נהלי בטיחות שכל מדריך ירי ומי שעוסק בירי באופן מקצועי צריך להכיר היה מונע זאת (ובלי להיכנס בכלללנושא עירוב תחמושת וטעינה/פירוק ידני שנפוץ בארה"ב):
להעביר חוטר בקנה לפני מקצה/אקט ירי חדש, בעיקר כזה בין שלבי יבש-רטוב ויותר מכך בין דמוי ירי לחי באותו נשק.
בכל יזימה לא מלאה של תחמושת ,כרעש חלש בירי או לא רגיל - להפסיק את הירי ולהשבית את הנשק עד מעבר חוטר ובדיקת הקנה - יזימה לא תקינה סבירות גבוהה לקליע בקנה.
חוק הבטיחות הכי בסיסיים (נשק טעון, אצבע על ההדק, כיוון קנה) מתנגשים מן הסתם עם הצורך לדמות סצינה עבור סרט, כל מה שאני יכול לחשוב שהכנה סצינה בה אקדח תקני (ולא משנה התחמושת) מכוון ויורה לעבר אדם צריכה לעבור דקדוק פרטני, בדיקה מקיפה בין כל רגע וסצינה בה משהו במצב האקדח משתנה - חוטר לפני ואחרי, פריקה מלאה, המפעיל החוקי (ולא השחקן/מפיק/עוזר במה) לא מסיר את עיניו מהנשק ולא מנגיש תחמושת מאף סוג לאף אדם אחר, הוא מחמש, הוא בודק והוא נותן ומסיר את האקדח מהשחקן. והייתי נמנע בכלל משימוש בנשק חי לסצינות כאלה (ללא מנגנון simulation או תותב/חסם קנה כלשהו). אך אני לא מתחום הבידור, אז מה כבר אני יודע...

אין ואסור שיהיה כל הבדל בגישה ובשימוש בנשק חי לבין כזה שמשמש לבידור, יחס הבטיחות אליו צריך להישמר. גם אם מדובר בנשק דמי ויש כאלו בעלי מאגר רפליקות איירסופט מדוייקות לבידור, עדיין זו התנהלות לא מיומנת/לא בטיחותית עד רשלנית שמוקרנת ומועברת לצופה הלא מיומן (שבתורו אם יתקל אקראית בנשק ובכלל יגע בו, כל מה שידע זה מה שראה בסרט).
אני לא מכיר את החוק לתחום הבידור בארץ אך לדעתי כל מפעיל שכזה חובה שיהיה גם מדריך ירי ולא רק "מנהל ארגון חמוש" ובעל חדר נשק.
כשאני רואה איך שחקנים ובדרנים בחו"ל ובארץ מחזיקים ומתפעלים נשק במרבית המקרים, ברור שמי שמספק את השירות לא טורח לתת את אותו שיעור בטיחות והכרת נשק שהוא נותן בנשק אמיתי (לפחות אני מקווה שהיה נותן).

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 15-10-2013 בשעה 10:46.
ישן 15-10-2013, 11:00
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]כשאני רואה איך שחקנים..."

נניח ואסכים שעבריין או סתם אדם מהרחוב אכן לא אמור להיות מיומן. שוטרים, חיילים, סוכני מוסד או כל אדם שעוסק בתחום כן אמורים להיות כאלה. אם נעשה בדיקה באחוזים לדמויות בסרטים, אני לא בטוח שלא נגלה שהרוב אמורים להיות בעלי מקצוע או הכשרה מקצועית כלשהי לשימוש בנשק. ומעבר לכך, לא יקרה שום דבר אם אותם חוקי בטיחות יוטמעו גם בהתנהלות מצולמת, זה לא יפגע באמינות הדמות אף פעם (הקהל הרגיל לא יבחין בצורה מודעת, ואולי יספוג בתת-מודע), הרי אתה לא מדמה את הפגיעות או מיומנות התפעול הטכני באמת. באמת נחשוב שזה לא "אמין" אם כל בן אדם שני יפסיק להסתובב עם אצבע על ההדק כשהוא מסתובב עם נשק? (בהתאם לסצינה, כשאין קורבן בין הכוונת) לא חסרות סדרות פעולה שזה מוטמע בצורה נהדרת (רוב סדרות אכיפת החוק האמריקאיות - NCIS/LA" Hawai 5.0 וכו'.

ולגבי הדמויות המיומנות, אפילו לא רק ברמה הבטיחותית - אתמול ראיתי סצינה מסדרה בה מחסלת מיומנת בשירות מדינה כלשהי אוחזת באקדח מטען בערך באמצע גובה הקת ובמציאות הייתה כנראה מקבלת אותו לפנים אם הייתה יורה (ואז גם דורכת באצבע עבור קליק מאיים נחמד לצופה, כשמדובר בכלל באקדח בעל נוקר פנימי!)
או אקי אבני במתיחה מאתמול "לקח אקדח מדוד שלו השוטר" ומעבר לכל השטויות (שאני מצטער שצפיתי) גם טורח ל"דקור" את דב נבון בבטן עם הקנה.
אז אני אישית לא מתייחס לזה כשטויות או כבידור - כי אני נושא נשק מיומן.
אני באמת לא צריך ולא מחפש סופר ריאליזם בכל סצינה, אבל גם שלא יטמיעו וינציחו התנהלות רשלנית בנשק דרך הבידור, כשאין כל צורך בה עבור אמינות הסצינה, ואז יבכו בעיתונות כשילד הרים נשק ווכמובן דימה מה שקורה בסרטים על חבר שלו ויקראו להסתערות עם לפידים,/זפת, ונוצות על כל נושאי הנשק.
שתי האגורות שלי...

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 15-10-2013 בשעה 11:07.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:26

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר