לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-11-2013, 17:36
  משתמש זכר DigiGil DigiGil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.06
שלח הודעה דרך MSN אל DigiGil
עבודה בתחום ה-RT/Embedded
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Ngel שמתחילה ב "היי, אני הנדסאי אלקט', וכן..."

אני לא מסכים עם דעתך.
בתור מי שמתמצא בתחום, מעל 10 שנים, אני יודע שבתחום ה-RT/Emb, יש ביקוש תמידי לאנשים טובים ומנוסים. המשכורת הממוצעת בתחום הזה, גבוהה מזו שציינת.
לדעתי, דיברו איתך על משכורת בגובה 10K, רק למשך התקופה הראשונית, בה המהנדס/הנדסאי אמבדד, עדיין חסר-ניסיון תעשייתי ולמעשה, בתקופה הראשונה, הוא משקיע יותר זמן בלימוד-עצמי (מכורח הנסיבות), מאשר בפיתוח עבור המעסיק שלו.

לאחר שנתיים-שלוש, למיטב ידיעתי, ניתן לקבל שכר גבוה יותר. להנדסאי זה יהיה באזור ה-10-13 ומהנדס מנוסה, שהוכיח את עצמו, יקבל יותר מ-14K. הסכומים האלה נכונים לאזור הצפון והדרום (כלומר, הם בחלק הנמוך יותר של הספקטרום). מהנדס RT/Emb מנוסה ואיכותי, יקבל מעל 20K באזור המרכז (נתניה,הרצליה,תל אביב,רעננה ואזורי הייטק נוספים). מהנדס RT/Emb תותח, בעל ידע בתחומים ספציפיים, שנדרשים בשוק באותה עת (נניח RFID, או Bluetooth, או GPS וכדומה), שקשה יותר למעסיק להשיג מומחים בתחום, יכול לקבל גם 30K ויותר.
המספרים לעיל, הם מפי אנשים שונים, שאני מכיר מהתעשיה ושאין להם אינטרס להמציא "סיפורים"..

אי-אפשר כמובן להבטיח, שכל מי שילך ללמוד RT/Emb, שיקבל משכורת גבוהה. אבל באותה מידה, אי-אפשר להבטיח זאת בתחומים אחרים. לדעתי, התחום הזה טוב כמקצוע, בדיוק כמו כל תחום הייטקי אחר..

בברכה,
דיגיגיל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2013, 18:19
  משתמש זכר DigiGil DigiGil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.06
שלח הודעה דרך MSN אל DigiGil
איך אני הגעתי לתחום RT/Emb?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי vitya.k שמתחילה ב "היי דיגיגיל, בתור מהנדס..."

היי,
מצטער, אין לי אף המלצה על קורסים לאמבדד, כי אני לא ממש מכיר את הקורסים שמתקיימים כרגע. והאנשים שאני מכיר מהתחום, אינם בוגרי קורסים אלא מהנדסים (תוכנה או חומרה), שלמדו במסגרת כלשהי, גם את המקצוע השני (חומרה או תוכנה, בהתאמה) והגיעו לתחום RT/Embedded.

שאלת איך אני הגעתי לתחום?
למדתי הנדסאי אלקטרוניקה לפני הצבא. בצבא עסקתי באלקטרוניקה דרג ד' במהלך כל השרות ורכשתי ניסיון רב. במקביל, במעבדה בה שירתי, היה דרוש אדם לביצוע בדיקות ממוחשבות לצב"דים (למי שמתעניין, זה מבוצע בעזרת מחשב, תוכנה ייעודית, קליברטורים ותקשורת בפרוטוקול GPIB), היה לי את הרקע המתאים, אז נבחרתי לתפקיד. שלחו אותי לקורס, שהיה בעיקרו לימוד שפת תכנות, לביצוע בדיקות ממוחשבות. עסקתי בתכנות, בערך כ-30-50% מהזמן שלי בצבא.
אחרי הצבא עבדתי שנתיים באלקטרוניקה (הנדסאי בדיקות סופיות, לכרטיסים אלקטרוניים). בשלב מסוים, הרגשתי "משיכה" לתחום המחשוב, אז עזבתי את העבודה והלכתי ללמוד מתמטיקה ומדעי-המחשב, באוניברסיטה. אחרי הלימודים באוניברסיטה, עשיתי עוד שנה אקדמית בטכניון, ביחידה ללימודי-חוץ, למדתי קורס "תכנות מתקדם" (לימודי תעודה, לא תואר).
עם כל הרקע הלימודי הנ"ל, הלכתי לחפש עבודה בחברות הייטק. באותה תקופה היה ביקוש גדול (באזור שנת 2000) והתקבלתי למספר מקומות במקביל. בחרתי את המקום עם העבודה שנראתה לי המעניינת ביותר - פיתוח תוכנה, בתחום ה-Embedded.
כך זה התחיל. עם השנים ומקום-עבודה שהתחלף, נכנסתי גם לתחום ה-Real-time ומאז, אני עוסק בענף הזה, של השילוב בין חומרה ותוכנה (ומאד אוהב את זה :-))

ישן 15-11-2013, 18:52
  משתמש זכר BurningBush BurningBush אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.10
חוות דעת
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי vitya.k שמתחילה ב "היי, קישור לקורסים שאני ראיתי..."

על סמך בדיקה קצרה של החומר הנתון בדף.

קישור ראשון:
נראה כניסיון רציני להקניית הנושא למרכיביו באופן שהמשתתף יגמור את הקורס עם יכולת מימוש של הידע שרכש. הנושאים המכוסים הגיוניים והשיטה של HANDS ON בפרויקטים ותרגילים מקובל עלי.
נותר לך לברר מה אחוז הבוגרים שקיבלו עבודה ומה שיעור ההצלחה שלהם בהשתלבות בתעשיה מבחינת קידום והערכה. ברר מהי התעודה אותה אתה מקבל בתום הקורס ומידת ההכרה בה.

הקישור השני.
נראה לי כסדנה של שלושה ימים שמיועד לכאלה שמועסקים בנושא. ההדגשה על היתרון ב-OO על פני תכנות פרוצדלית שמוזכרת כמומחיות הבולטת של המרצה מעידה שהקורס עוסק בהשוואות שלא נראות לי כחשובות במצבך. קורס של שלושה ימים שמכסה כמות גדולה של חומר הוא בעל תועלת למי שמרבית החומר ידוע ומוכר לו ומעונין בREFRESHER. אין סיכוי שתלמד משהו שתוכל לישמו משך שלושה ימים בסדנה. הוא מכסה יותר מדי נושאים בזמן קצר מאוד. סדנה זה דבר טוב אם אתה צריך CEU למען חידוש סרטיפיקט שכבר יש לך. שים לב לגישת הקורס באחד הנושאים המכוסים. הוא מכסה ASSEMBLY ומעיר שאל לך לחשוש. לא נראה לי שילמד אותך להשתמש בשפה. קשה גם להבין לאיזה צורך הוא מכסה את הנושא. מזל שאינו מזכיר את השפה הפנימית של ה-CPU ששולטת בפיענוח הפקודה ושולטת במעבר האותות ב-BUSES. הייתי מרגיש טוב יותר אם היה מלמד ארכיטקטורה של CPU מסוים ומקשר את זה ל-ASSEMBLY. אחרת זה נראה שהוא בוחר נושאים לדבר עליהם כדי לתת לך הבנה כללית. אני מניח שאין לך זמן בשביל זה.

הבקורת מבוססת על הקישורים שנתת לי מבלי שאכיר את הספקים עצמם או חיפוש חומר נוסף. קח את דברי בהתאם. בכל מקרה מקווה שנתתי לך בסיס כיצד להעריך תוכניות לימוד מהסוג הזה.

אוסיף נקודה שתאפשר לך להעריך את משקל דעותי. לימדתי במשרה חלקית נושאים טכניים באוניברסיטה מוכרת משך למעלה מ-10 שנים, כיתות לשכבה עליונה של תואר ראשון ולתואר שני זאת בנוסף ל-30 שנות ניסיון כמהנדס ומנהל בפיתוח מערכות זמן אמת ואחרות.

בהצלחה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:41

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר