לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-10-2013, 21:09
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "הטביעות שלך נמצאות במחשבי..."

זה נכון, ואם אני לא טועה גם יש להם יותר אצבעות מהמאגר הביומטרי, אבל:
א. מבחינת תקשורת, המאגר של הצבא הוא לצרכים מאוד ספציפיים, הרבה יותר קל להגן על מחשב שלא דורש יכולת לבקשר ולקבל הרבה בקשות ברשת פתוחה - פוטנציאל האבטחה שלו גבוה יותר.
ב. אני אל מאמין שלמשטרה יש גישה נוחה למאגר הזה, אולי לגופי ביטחון אחרים כן, אבל אני לא מהפרנואידים שמאמינים שכל העולם רודף אחריהם, הפחד שלי שמאגר מידע שמוחזק על ידי גופים ממשלתיים יכול להפוך לדרך קלה מידיי בשביל אותם גופים לנצל אותו כדי לעשות לעצמם חיים קלים.
ג. המדינה מאוד צבועה - מצד אחד היא מציגה את לוחמת הסייבר כסכנה אמיתית שעלולה להיות חמורה יותר אפילו מהתקפת טילים, מצד שני היא פוסלת את הטענה שמאגר כזה עלול להוות מטרה להאקרים שעלולים לגרום לנזק מאוד גדול לציבור.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-10-2013, 00:01
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני עדין סקרן לגבי אופי הנזק..."

מה הקשר פריצה לחשבון בנק? איך מאגר ימנע את הפריצה?

לצערי, כמו רוב האנשים, נראה שאתה לא מבין את זה שתעודה חכמה לא חייבת לבוא ביחד עם מאגר ביומטרי, כל יתרון שאתה יכול לתת לזיהוי חכם יותר (ויש המון יתרונות) מתייחס לתעודה החכמה ולא למאגר.

יש דרכים, לא דרכים מסובכות במיוחד, לשמור את הנתונים בכרטיס שלך, או לשמור רק חלק מהנתונים בכרטיס וחלק אחר במאגר (כך שגם פריצה ופיענוח לא יאפשרו שימוש בנתונים) אשר יגנו עלייך מפני גניבת זהות, ולא יאפשרו גניבת זהות בצורה אחרת.

הדוגמא עם הבנק (שמאוד אהובה על תומכי המאגר) היא המשעשעת ביותר - לבנק אין גישה למאגר, אסור בשום פנים שיהיה לו גישה למאגר. עצם קיום המאגר לא ימנע פריצה לחשבון בנק שלך.

בקשר לשאלה "מה כבר יכול לקרות?", ישכנע אותך יותר אם אני אטען איזה טענה קונספירטיבית על ממשלה שעוכבת 24/7 אחרי כל אזרח ואזרח? כי אני לא מאלו שמאמינים בזה - הגישה שלי היא הרבה יותר פשוטה - אין לי מוח קרימינלי, אני לא טרוריסט, אני פשוט יודע שאם אין סיבה ממש טובה להקים מאגר (או שאין סיבה בכלל להקים מאגר כזה) אז עדיף שלא יהיה.

העובדה שלך זה לא מפריע לא אומרת שזה הדבר הנכון, אני משאיר את האופניים שלי בחוץ כי אני גר בקיבוץ, החישוב שלי הוא שלא יכול לקרות כלום וגם אם יקרה לא נורא הלכו 200 שקל, זה לא אומר שאדם אחר צריך להיות חייב גם להשאיר את האופניים שלו בחוץ (ואתה יכול להבין איזה מטומטם זה לרכז את כל האופניים של הקיבוץ בנקודה אחת כל לילה)

ישן 23-10-2013, 00:26
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "מה הקשר פריצה לחשבון בנק? איך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
מה הקשר פריצה לחשבון בנק? איך מאגר ימנע את הפריצה?
הוא לא אמר שמאגר ביומטרי ימנע את הפריצה.

הנקודה שלו היא שאם אתה כל-כך מפחד מפריצה למחשבים עם מידע רגיש, לפני שאתה דואג ממאגר ביומטרי שלא ברור לו איך ינצלו את המידע שלו לרעה, אתה צריך לדאוג מזה שכבר עשור+ הבנק שלך מחובר לאינטרנט, ודי ברור מה הנזק שיכול להיגרם לך מפריצה לשם.

התשובה לזה פשוטה:

אפשר היה לציין דברים כמו זה שבנקים משקיעים הרבה יותר באבט"מ (משקיעים; לא זורקים כסף על סיסמאות כמו שהמדינה אוהבת) ועוד ועוד, אבל הנקודה החשובה ביותר היא שהבנקים מחוברים לאינטרנט כדי לספק ללקוחות שלהם שירות שהם דורשים.

אנשים רוצים את היכולת לנהל את החשבון שלהם באינטרנט, ולכן הבנק חייב להיות מחובר לאינטרנט. כידוע, בין הבנקים הייתה תקשורת נתונים הרבה לפני האינטרנט, שהייתה נגישה הרבה פחות לתוקפים חיצוניים, ובכך הסיכון ממנה היה פחות משמעותית.

הבנקים - ואנחנו, לקוחותיהם - נאלצים לקבל את הסיכון המוגבר בשביל התועלת שעולה לנו ממנו.
כמו שאנחנו הולכים לעבודה ואפילו נוסעים במכוניות בדרך לשם אפילו שלהישאר סגור בתוך הבית זה יותר בטוח. אנחנו נוטלים סיכונים כדי לקבל מזה משהו.

המאגר הביומטרי הוא סיכון ללא שום תועלת. אפילו אם הההסתברות להתממשות הסיכון נמוכה, לא מקבלים תמורתה כלום, ולכן לא רק שתוחלת הרווח ממנה שלילית, אלא שבכל תרחיש אפשרי התועלת ממנו היא אי-חיובית. זה בלתי-מוצדק לחלוטין.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 23-10-2013, 07:08
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "מה הקשר פריצה לחשבון בנק? איך..."

כמה נקודות:
א. לא טענתי בשום מקום שהמאגר הביומטרי ימנע פריצה לחשבונות בנקים. בסך הכל נתתי דוגמא למאגר ממוחשב שכבר קיים, ושפוטנציאל הנזק שבפריצה אליו גבוה בהרבה מפוטנציאל הנזק בפריצה למאגר הביומטריף ועדין אף אחד לא יוצא נגד עצם קיומו.
ב. יש יתרונות מסויימים בקיום מאגר ביומטרי על פני תעודה חכמה בלבד, בכל הנוגע להגנה מפני זיופים. לדוגמה, תעודה חכמה בלבד לא מונעת מאדם לייצר לעצמו זהות כפולה עם שתי תעודות חכמות שונות שמכילות את אותו מידע ביומטרי.
ג. יש יתרונות נוספים שנוגעים ליכולת של רשויות החוק לזהות אנשים. עם כל זה שאני מסכים שרשויות החוק לא תמיד 100% בסדר, עדין ברוב המקרים אני מעדיף שהן יצליחו לעשות את עבודתן מאשר שיכשלו בה.
ד. לא הראת לי שיש איזו סכנה בקיומו של המאגר. להגיד "אני לא יודע מה הנזק שיכול להיות, אבל ליתר בטחון עדיף שלא יהיה מאגר כזה" זה לא משכנע במיוחד. באופן הזה אפשר לטעון פחות או יותר נגד כל דבר.
ה. עם כל זאת, אני לא איזה תומך נלהב של המאגר הביומטרי. אני לא מאמין שזה איזה פתרון קסום לכל הבעיות של אזרחי ישראל. איך שאני רואה את זה, זה פרוייקט שיש לו יתרונון וחסרונות. יכול להיות שאלה עולים על אלה, ויכול להיות שההפך הוא הנכון. מה שמפריע לי זו ההיסטריה הכללית שאנשים נכנסו אליה, כאילו שברגע שלמדינה יהיה מידע על טביעות האצבע שלנו והמרחק בין העיניים, זה יסלול את הדרך להקמת מינסטריון האמת, וכולנו נגמור בחדר 101.

ישן 22-10-2013, 21:56
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "זה נכון, ואם אני לא טועה גם..."

אני מסכים איתך בנושא הכללי של המאגר הביומטרי, אבל מספר הערות:
ציטוט:
א. מבחינת תקשורת, המאגר של הצבא הוא לצרכים מאוד ספציפיים, הרבה יותר קל להגן על מחשב שלא דורש יכולת לבקשר ולקבל הרבה בקשות ברשת פתוחה - פוטנציאל האבטחה שלו גבוה יותר.
אם אתה חושב שרשתות שלהצבא - כולל רשתות יותר מסווגות ורגישות מהמאגר הביומטרי של החיילים - אינן מחוברות לאינטרנט אתה מאוד אופטימי. יותר אופטימי מהמציאות.

ציטוט:
ג. המדינה מאוד צבועה - מצד אחד היא מציגה את לוחמת הסייבר כסכנה אמיתית שעלולה להיות חמורה יותר אפילו מהתקפת טילים, מצד שני היא פוסלת את הטענה שמאגר כזה עלול להוות מטרה להאקרים שעלולים לגרום לנזק מאוד גדול לציבור.
זו פחות צביעות ויותר טיפשות. זה לא שהם לא עקביים בכוונה. הם פשוט מטומטמים ואדישים.

שים לב שזו לא "המדינה", אלא ראש ממשלה מאוד מסוים שדוחף את קשקשת הסייבר לכל חור, פשוט כי לכל ראשי הממשלה האחרים יש והוא לא רוצה שכשהוא נמצא באיזה אירוע אובאמה וקמרון יקראו למרקל ולהולנד, יסתודדו ביניהם, יצביעו עליו ויצחקו.
המאגר הביומטרי - נראה שהוא פרויקט בעיקר של שטרית, שהצביע בעצמו בוועדות על הכל כששאר החברים אפילו לא טרחו להגיע. "היו"ר שטרית: כולם בעד? היו"ר שטרית עונה לעצמו: כן! ווהו! ההצעה התקבלה."

אולי לביבי אין באמת מושג מה קורה עם המאגר הביומטרי, וגם אם כן - זה לא שהוא באמת מאמין ש"לוחמת סייבר" זה סכנה אמיתית (יותר חמורה מהתקפת טילים עאלק; א"וי לא! ההאקר הסעודי פרץ ל-YNET! גברת פריזל! מה נעשה? מה נעשה? מה נעשה?!?!"), אבל הוא פשוט רוצה ש"גם לנו יהיה". מזל שהוא לא החליט שיהיה גם לו בלאקברי. כמו לאובמה!
(ליאיר ולאבנר בטח יש אייפונים, כמו לבנות של אובאמה, ועכשיו הוא חייב לקנות להם אייפון 5s כדי להיות בראש!!111)

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 27-10-2013, 01:22
  כרקדי כרקדי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "יו יו, מאגר ביו פאקינג מטרי"

לדעתי דווקא נתנו לנו פה בהפוך על הפוך.זה כל כך מגוחך וטיפשי שדווקא יש לזה פוטנציאל ויראלי חזק.
אז למרות שהם כיסו את החלק הויראלי,לא ברור מה זה נותן להם בכלל.
האמת? במקומם הייתי שומר על פרופיל נמוך,בכלל לא מכנה את זה "מאגר ביומטרי" עם אסוציציות לסרטי אימה עתידניים.הייתי קורא לזה בפשטות "תעודת זהות חדשה-אותה התעודה עם טביעת אצבע" שבכלל נשמע משהו מיושן וטרויאלי.
ומריץ את זה בשקט בלי הרבה רעש ציבורי,ומתחיל להנפיק רק תעודות כאלה.
אז נכון,אנשים לא ירוצו להחליף את התעודות שלהם,אבל זה כבר בכל מקרה לא יקרה (מי בדעתו השפויה יבזבז זמן על בירוקרטיה במשרד ממשלתי כשזה לא הכרחי?)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:06

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר