לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2013, 09:31
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
מאמר של גל הירש בנושא מתקפת השכר של אנשי הקבע.

המאמר נכתב בפייס בוק על ידי גל הירש , לטובת אלו שאין להם פייסבוק אני מביא אותו במלואו.
אני חושב שחשוב להשמיע גם את הקולות האלו בימים אלו שמנסים לגרום לאנשי קבע להתבייש במקצוע שלהם.
https://www.facebook.com/pages/%D7%...366819140098730

ציטוט:
כה (לא) אמר שר האוצר מר יאיר לפיד (וחבל):

אחי המשרתים בקבע בצבא ההגנה לישראל. אני מבקש הערב להביע הערכה רבה על שנים ארוכות ומפרכות של עשיה לביטחון ישראל. כשר בממשלה וכאזרח מן השורה אני מצדיע לכם על שבחרתם לשרת, למען כולנו. זה ממש לא מובן מאליו.
אני יודע שעל פי רוב אי אפשר להתייחס לשירותכם בצה"ל כמקום עבודה אלא כשירות ושליחות וגם אם יש מספר תחומים בהם מקצועכם הצבאי דומה או חופף לזה האזרחי הרי שבדרך לשם עברתם מסלול שירות מפרך, תובעני, ללא פשרות, ללא תגמול על שעות נוספות, ללא ועד עובדים ,תחת קשיים שונים ובלי יכולת למחות.
חלק מכם, המערך הלוחם סיכן ומסכן את חייו שנים ארוכות, חלק מכם נושא על גופו צלקות וממשיך, חוויתם חוויות קשות ומשפחותיכם נדרשו להתמודדות ראויה לכל שבח- שנים ארוכות וברציפות. גם להן מגיעה הערכה רבה.

אני יודע שגם אם אינכם נמנים כיום עם המערך הלוחם הרי שבדרך אל תפקיד המנהלה והמטה עברתם בשדה ו/או באתגריו האחרים של השירות הצבאי . בכלל- שירות תחת משמעת צבאית אינו דומה לעבודה אזרחית ועל פי רוב הייתם נהנים מתנאים טובים, מספקים ומתגמלים יותר באזרחות. לכן אני מצדיע לכם.

אני מניח שאתם מבינים שיש לנו בעיות תקציביות קשות ואתגרים רבים. אני מתמודד עם מציאות כלכלית מאתגרת ועושה מאמץ לשמור על יציבות מרבית בעולם תזזיתי. זה מאוד קשה ויש הרבה אוכלוסיות בישראל להן צריך לעזור. הייתי רוצה לבנות כאן מקום טוב יותר, באתי לשנות ואעשה זאת כמיטב יכולתי תוך מאמץ שלא לפגוע. לא בביטחון המדינה ובטח לא בכם המשרתים בקבע.

אני מבקש להתנצל בפניכם על ההשתוללות המוטרפת נגדכם בכל שנה ושנה לקראת דיוני התקציב. זה לא מגיע לכם. זה לא צריך להיות כך ואפעיל את מלוא כובד משקלי באוצר , בממשלה ובכנסת כדי שהתופעה המכוערת הזו תיפסק, אחת ולתמיד. אי אפשר לצפות שתהיו שם בשבילנו תמיד-ביום, בליל ובערפל, תשרתו ללא תנאי ובינתיים תספגו גידופים.

גם אם חלילה יהיה עלי לגרוע מתקציב הביטחון מחוסר ברירה זה לא יהיה מלווה בטענות כלפיכם המשרתים. ההשתוללויות וההסתה לא יכולים להיות שיטה קבועה למשוך תשומת לב, צר לי על כך. זה ייפסק. מילה שלי!

צר לי על שאמרתי שכספים שיועברו לצה"ל יפגעו במעמד הביניים. שכחתי לרגע שבעצם רובכם שייכים במקרה הטוב למעמד הביניים ובכלל טעיתי כשבכל ראיון ונאום אני מזכיר שאני כאן בשביל מעמד הביניים.
יש בישראל עוד מעמדות, לא רק מעמד ביניים ואני שר האוצר של כולם, יש כאן לצערי גם חצר אחורית, יש שכבות חלשות ובכלל- חשוב לזכור גם שבקרב העשירונים העליונים יש אזרחים נהדרים, יזמים, מחוללים שמניעים את המשק הישראלי ויוצרים מקומות עבודה ובונים כאן ארץ-מולדת , לעתים קרובות נראה לי שהמדינה רצה קדימה למרות פעולות הממשלה וזה בזכות כל מיני אנשים טובים, מכל המעמדות ובעיקר בזכות רוחו של עם ישראל. הרוח התוססת, היוצרת הפועלת והמבקשת למלא בעשייה את כל מה שהחסירו תלאותינו וצרותינו.

הייתי רוצה לחבק אתכם אישית אבל ככלל אני מתקשר עם העם במדיום הזה ולכן אני מבקש לומר למשרתי הקבע באהבה גדולה-לייק!!

סוף שבוע נעים לכולם
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-11-2013, 10:37
צלמית המשתמש של rshibi
  rshibi rshibi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.07
צריך לייעל את המערכת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "מאמר של גל הירש בנושא מתקפת השכר של אנשי הקבע."

צר לי, אך איני מסכים...

מי שמשרת בשדה מגיע לו הכל ומכל ועוד. מי שמשרת ליד הבית, גם אם יסגור שבת אחת לחודש, זה לא אותו הדבר. בן דוד שלי יצא כעת לפנסיה מחיל הים. לא מבין מדוע נתנו לו לצאת לפנסיה כבר בגיל 44.

למרות שאני מצדיע לכל המשרתים – בסדיר, בקבע ובמילואים, ישנם עוולות שכר ותקציב ורצוי לסיים אותן בהקדם. לא ייתכן שבמסגרת הקיצוים צה"ל יפסיק לשמור על ישובי גדר, אבל ימשיך לממן רכבים לקציני מטה שיכולים לנסוע בתחבורה ציבורית. לפחות שיגביל את תקציב הדלק שלהם. וניתן לחסוך בהרבה מזון. ואפשר לייעל את עבודת המטה הבזבזנית ומשוועת למערכת ניהול ידע.
חורה לי מאוד גם שצה"ל מסרב לחלוק נתונים עם משרד האוצר באמתלה של "חומר מסווג העלול לפגוע בביטחון המדינה". יותר סביר להניח שזה עלול לפגוע בשכר ובתקנים כפולים ובבזבוז תקציבם בשווי מיליונים בגלל ניהול לא נכון של משאבים. לא ייתכן שצה"ל יקצץ באימונים ובמימ מילואים, אולם ימשיך שתכנית הצטיידות רב מערכתית בכל החילות.

למרות שגל הוא מפקיד ומורי בתחומים רבים, גם בצבא וגם באזרחות, הוא מפספס כאן. לא כולם ספגו צלקות ושירתו ללא פשרות. יש הרבה איים של חוסר מצוינות המזעזע כל מי שמכיר ניהול במערכות אזרחיות.

צבא חזק הוא חשוב בג'ונגל שלנו, אבל הוא צריך להיות גם חכם ויעיל. אנו גם זקוקים לחינוך, אקדמיה, בריאות, רווחה, תשתיות ועוד. בכל זאת מדינה שיש לה צבא ולא ההיפך... לא צריך לפגוע במשרתי הקבע ובוודאי שאין לגדפם, צריך לייעל את המערכת. כמי שעושה מילואים כבר 20 שנים, יש מה לייעל.
כך אני חושב, מה דעתכם?
אז לא כדאי להפעיל סיור?
יוכנס פרק "הפעלת מערך האיסוף" בקורס מג"דים ומח"טים מיד ולאלתר (פברואר 2008)

ישן 03-11-2013, 21:06
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אבל הוא כן השלים את המעבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אבל הוא כן השלים את המעבר לפני בערך עשור (סגרנו על זה מעגל באשכול קודם).

משרתי הקבע שעדיין זכאים לפנסיה צוברת הם כאלה שהתגייסו לפני 2004 למיטב זכרוני, ככה שאת הצעד נקטו, כאמור, לפני עשור. מה עוד אתה מצפה שיעשו? ייפרו חוזים עם אנשים שהוחתמו על פנסיה צוברת?

התבלבלת. אלו שהתגייסו לפני 2004 זכאים לתקציבית. אלו שהתגייסו אחרי (או נכנסו לקבע אחרי, לא זוכר בדיוק) יקבלו צוברת, אבל יחד עם פנסיית גישור עד גיל הפרישה.
מה אפשר לעשות? הרבה. למשל להגדיל את ההשתתפות העצמית של כל איש קבע, גם זה שמקבל תקציבית וגם זה שיקבל "רק" גישור כדי להקטין את הנטל על התקציב. למשל להעלות כיום עוד את גיל הפרישה (למיטב זכרוני הומלץ 57 לאנשי קבע עורפיים אבל זה הפך ל-50 או 52) של אלו שכיום בצוברת כדי שהגישור תהיה קטנה יותר.

עריכה- ועוד דבר קטן, חכם והגיוני- לבטל את ששת האחוזים שמקבלים אנשי התקציבית על חשבון 3 שנות שירות החובה שלהם. זה ניתן בהוראת הרמטכ"ל ויכול גם להתבטל בהוראתו. אין שום סיבה לכך, בטח אם עובד מדינה אחר שגם שרת 3 שנים בצבא לא מקבל את אותם האחוזים למרות שהוא עדיין עובד מדינה וזכאי לתקציבית. שירות החובה אינו עבודה, ואין מה לקבל עליו זכויות לפנסיה.

נערך לאחרונה ע"י meac בתאריך 03-11-2013 בשעה 21:10.
ישן 03-11-2013, 23:35
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני רק הערה: המדינה כבר נגעה בפנסיות,
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "יש הרבה מה לעשות בלי שום קשר,..."

ולמעשה בדיוק עכשיו (אוגוסט, אם לדייק) האוצר החליט לשנות את החישוב וכך למעשה לקצץ איזה 10% מהתשלום לכל מי שיפרוש אחרי 2014. אני מניח שמבחינה מוסרית, אם המדינה זכאית לפגוע בתשלומי פנסיה עתידיים של כלל אזרחי המדינה, אזי פורשי צבא לא יוצאים מכלל זה.

כמו-כן, כבר הוזכרו צעדים אפשריים אחרים שאינם רטרואקטיביים, כגון העלאת ההפרשה לפנסיה לשיעור המקובל בשוק (ואולי אף קצת למעלה ממנו).

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 04-11-2013, 07:43
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אבל הוא כן השלים את המעבר..."

ציטוט:
אבל הוא כן השלים את המעבר לפני בערך עשור (סגרנו על זה מעגל באשכול קודם).

משרתי הקבע שעדיין זכאים לפנסיה צוברת הם כאלה שהתגייסו לפני 2004 למיטב זכרוני, ככה שאת הצעד נקטו, כאמור, לפני עשור. מה עוד אתה מצפה שיעשו? ייפרו חוזים עם אנשים שהוחתמו על פנסיה צוברת?

זה בדיוק - הצבא לא השלים את המעבר.
התבצע רק השלב הראשון - הבעיה כבר "מתנפחת" פחות מהר, אבל היא עדיין מתנפחת.
- עדיין יש הרבה אנשי קבע משרתים שכל הפנסיה שלהם תהיה תקציבית,
- ופנסיית הגישור (שהיא ההטבה החריגה בהיקפה, מעל חצי מתשלומי הפנסיה) היא עדיין תקציבית. גם לחיילים שחותמים היום.

כששואלים איפה השומן במערכת הצבאית - שם מדובר על הריכוז הגדול שלו.
לא מדובר על שנאה או תקיפה - מדובר על בזבוזים חסרי כל הגיון בתקציב הביטחון.
הרבה כסף שהמערכת מוציאה, אבל לא מתורגם למוטיבציה משופרת או כוח אדם איכותי יותר.

אז מה עושים: מצמצמים את הפנסיה התקציבית משמעותית.
1. מתחילים מעבר של מי שכבר חתום, כך שהחל מהתפקיד הבא (החתימה על הארכת שירות) הפנסיה שתופרש תהיה צוברת ולא תקציבית.
2. הפחתה משמעותית של פנסיית הגישור למצטרפים חדשים לקבע (למשל על ידי קביעת תקרה - השכר הממוצע במשק או שכר המינימום).
3. באופן דומה ל1 - הפחתת הזכאות לפנסיית גישור שתיצבר החל מכניסת החוזה החדש לתוקף.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 04-11-2013 בשעה 07:48.
ישן 04-11-2013, 21:00
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
לא הבנת
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "אם אתה רוצה לבצע דבר כזה אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
אם אתה רוצה לבצע דבר כזה אתה צריך לזכור שזה יעלה הרבה כסף.
אתה לא יכול לבוא למשהוא בן 35 ולהגיד לו עכשיו אתה מתחיל מ 0 אתה חייב למלא לו את הפנסיה הצוברת על כל השנים שלא צבר כי הבטחת לו פנסיה תקציבית. בקיצור לא תחסוך כלום.

אתה לא מבטל לו את הפנסיה התקציבית - רק מפסיק לחסוך דרכה.

כל אנשי הקבע נמצאים בין 50% ל100% מהשירות שלהם, שבמועד חתימתם היה כנראה עד גיל 45.
אז קצין בן 35 שהיה אמור לשרת בין גיל 21 לגיל 45 - משרת 24 שנים, ומתוכם שירת כבר 14 שנה
זה אומר שהוא שירת 58% מזמן הקבע שלו - ולכן יקבל 58% מהפנסיה התקציבית (70% מהמשכורת האחרונה). לכן - מובטחת לו פנסיה תקציבית של 40% מהמשכורת האחרונה.

מזמן זה - ועד לסיום השירות, הצבא מפקיד לו לקופת פנסיה רגילה - כמו כל אזרח במדינה.
אז בשלב הראשון הצבא אכן יפריש כסף לפנסיה, וזה יעלה קצת את ההוצאה,
אבל אחרי שנתיים חיילים יתחילו לפרוש לפנסיה - וזה ישתלם מאוד.

כאמור - בדיוק אותה רפורמה שעשו למורים.
ישן 04-11-2013, 08:35
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "קישקוש. גם את המורים העבירו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
קישקוש.
גם את המורים העבירו לחוזה חדש,
זה ממש לא חריג.
הרי לא היה אף סעיף בחוזה שקובע שלא יהיה שינוי בחוזים שהצבא מחתים עליהם ב20 שנה הבאות.

או, אז יש לי רעיון יותר טוב. בוא נוריד לכולם את המשכורות למינימום. אם גם ככה אין שום משמעות לחוזה חתום אז בוא ננצל את זה עד הסוף.
ציטוט:
וכפי שהראתי - הטענה שאין יותר פנסיה תקציבית - היא שקר גס.

תגיד, לקרוא אתה יודע?
הוכחנו שמ2004 כל מי שחתם לקבע נכנס לפנסיה צוברת ולא תקציבית, במתוטא הפרך זאת.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 05-11-2013, 13:12
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "פנסיית גישור היא נושא אחר..."

ציטוט:
פנסיית גישור היא נושא אחר שצריך לתקוף אותו בזוית אחרת.

רק אם אתה איש יחסי-הציבור של צה"ל..
הרי כל בר-דעת שחשב על המצב עד 2004 היה מבין שאין סיבה לתת לאיש קבע עורפי פנסיה מגיל 45.
הלך הצבא והכריז שהוא עובר ל-"פנסיה צוברת" (מעשית, פנסיה תקציבית עד גיל הפרישה ורק אז פנסיה צוברת. וגם אז- הרי פנסיונרים רגילים שחסכו שלושים וארבעים שנה מקבלים פנסיה קטנה יחסית. מה יקבל איש קבע שהפסיק לחסוך בגיל 40-50?).
הטריק עשה את העבודה כ-10 שנים.
ועכשיו מסתבר שעדיין תנאי הפנסיה בצה"ל חריגים לטובה.
פנסיית הגישור היא לב ליבו של העיניין.

ציטוט:
אם אתה מעוניין לקצץ את פנסיית הגישור (שבמקרים מסוימים זה לגיטימי ובמקרים אחרים זה לא) אתה צריך ללוות את זה באפשרות של הפנסיונר למצוא תעסוקה מחוץ לצבא.
שזה לא עסק פשוט בהתחשב בכך שהוא בן 40+

זאת עבודה של צה"ל ולא של meac. היום מפזרים את פנסיית הגישור הזו בנדיבות, על מי שהיה קצין בטיחות ארטילריה או כל מיקצוע ספציפי לצבא, וגם על מי שהיה רמ"ד מקצועי ומצא עבודה יום אחרי השחרור. הרי איש לא יתלונן אם אותו המיעוט שבאמת משרת בתנאי רמ"פ א' שנים רבות יקבל פנסיית גישור.
ישן 05-11-2013, 13:53
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]פנסיית גישור היא נושא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
הרי כל בר-דעת שחשב על המצב עד 2004 היה מבין שאין סיבה לתת לאיש קבע עורפי פנסיה מגיל 45.

אתה אוצה להיכנס לזה? כי לא כל איש קבע עורפי הוא אפסנאי בצריפין. יש בהם גם אנשים שמחכים להם באזרחות תנאים ושכר עדיף.
המצב הוא לא שחור-לבן כמו שהתקשורת מציגה אותו להנאתה.
ציטוט:
הלך הצבא והכריז שהוא עובר ל-"פנסיה צוברת" (מעשית, פנסיה תקציבית עד גיל הפרישה ורק אז פנסיה צוברת. וגם אז- הרי פנסיונרים רגילים שחסכו שלושים וארבעים שנה מקבלים פנסיה קטנה יחסית. מה יקבל איש קבע שהפסיק לחסוך בגיל 40-50?).
הטריק עשה את העבודה כ-10 שנים.
ועכשיו מסתבר שעדיין תנאי הפנסיה בצה"ל חריגים לטובה.
פנסיית הגישור היא לב ליבו של העיניין.

אז אנא, תפתור את הבעיה.
המצב כרגע הוא שלא מוציאים לפנסיה אנשי קבע בגיל של השוק. חלקם זה מוצדק יותר, לחלקם פחות ולחלקם בכלל לא אבל זה הנתון.
אם תמשיך לשחרר אנשים בגיל 45 לשוק העבודה (כאשר ידוע מה הסיכוי לקבל תעסוקה בגיל הזה) ותמשיך לגבות מהם את מדרגת המס הגבוה ביותר על שתי מקורות הכנסה- מה הם אמורים לעשות?

ציטוט:
זאת עבודה של צה"ל ולא של meac. היום מפזרים את פנסיית הגישור הזו בנדיבות, על מי שהיה קצין בטיחות ארטילריה או כל מיקצוע ספציפי לצבא, וגם על מי שהיה רמ"ד מקצועי ומצא עבודה יום אחרי השחרור. הרי איש לא יתלונן אם אותו המיעוט שבאמת משרת בתנאי רמ"פ א' שנים רבות יקבל פנסיית גישור.

בסדר גמור, כאמור- יש דברים שלא תקינים ויש דברים שכן תקינים. צריך להפריד את כל הנושאים ולהתייחס אליהם במשבצת שלהם.
אין דין אפסנאי בצריפין כדין איש מודיעין בגלילות או כדין חי"רניק. לא כל מה שנושא את התג של צה"ל הוא דם מותר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 05-11-2013, 23:17

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור] הרי כל בר-דעת..."

גולני, הדם שנשפך הוא דם החיילים והאזרחים שנפגעים כי תקציב הביטחון גדל כל הזמן, אך שיעור גדל והולך ממנו הולך לשכר, פנסיה ושיקום.

ציטוט:
המצב כרגע הוא שלא מוציאים לפנסיה אנשי קבע בגיל של השוק. חלקם זה מוצדק יותר, לחלקם פחות ולחלקם בכלל לא אבל זה הנתון.

אני חולק על הנתון שלך. פגשתי הרבה אנשי קבע בפנסיה עם רקע טכני ופיקודי שעובדים בשיווק, אינטגרציה, ניהול פרויקטים וכו'.\

הפתרון פשוט- לשבור את מבנה השכר הצבאי לכמה בלוקים.
בלוק לוחמים ותומכי לחימה- כמו היום (פרישה מוקדמת, מצידי עם פנסיה צוברת)
בלוק עורפי- כמו באזרחות (פרישה בגיל 67 עם פנסיה צוברת, שכר דיפרנציאלי. מצידי בטל להם את התורנות פעם בחודש ואת שבוע האבט"ש פעם בשנתיים. מצידי גם תאזרח אותם)
בלוק מבצעי- אנשי קשר, חימוש, מודיעין וכו' שצריכים להיות ברמה מסוימת של כוננות; תנאים בין הנ"ל. סה"כ בכל חברה יש אנשי ייצור שעובדים יותר שעות מהשאר, אנשי שיווק שנוסעים לחו"ל בתדירות גבוהה, ואנשי פיתוח שעובדים מדי פעם בסופי שבוע- הפיצוי הוא במשכורת ולא בגיל הפרישה.

אפשר כמובן לעבור בין המסלולים; מי שיעבור למסלול העורפי- ידע שתנאיו יורעו (אין קיבוע רמ"פ כמו היום); מי שייצא לתפקיד שטח- ידע שגיל הפרישה שלו יירד, ותנאיו ישופרו.

אחרי ארבע וחצי שנים בקריה, זה נראה לי הוגן מאוד; העורפיים אולי ייעלבו- אבל זה לא שהתנאים המצויינים שיש להם היום באמת מביאים אותם לעבוד אקסטרה או משהו. הקרביים בודאי ייעלבו שרופא ומהנדס בתל השומר מרויחים יותר מהם- אבל אלו החיים.

וזה גם יעיל יותר; הפיתוי של פנסיה ממש לא מדבר לבן 25 ממוצע, שזו האוכלוסיה שהצבא מתאמץ להשיר בקבע.
ישן 06-11-2013, 07:50
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "גולני, הדם שנשפך הוא דם..."

ציטוט:
גולני, הדם שנשפך הוא דם החיילים והאזרחים שנפגעים כי תקציב הביטחון גדל כל הזמן, אך שיעור גדל והולך ממנו הולך לשכר, פנסיה ושיקום.

אני מסכים שחלוקת המשאבים בצה"ל לוקה. לא רק בתחומי הפנסיה והשיקום אבל גם. מנגד לא כל הפנסיות מנופחות ולא מוצדקות ולא כל תקציבי השיקום כאלה. במקום לקצץ רוחבית (או לדרוש קיצוץ רוחבי) צריך לדרוש רענון של תנאי הזכאות והקריטריונים השונים. אין דין תקצוב השיקום של זיו שילון כדין תקצוב השיקום של עובד רס"ר שנפצע במשחק כדורגל בצ'כונה.
[quote[
אני חולק על הנתון שלך. פגשתי הרבה אנשי קבע בפנסיה עם רקע טכני ופיקודי שעובדים בשיווק, אינטגרציה, ניהול פרויקטים וכו'.\
[/quote]
כמובן, אבל מדובר על אנשים עם מקצוע נדרש.
דווקא במקרה הזה בוא נסתכל על האפסנאי מצריפין. אני מסכים שהוא לא צריך לצאת לפנסיה בגיל 45, אבל הוא יוצא- עובדה. מה הסיכוי שלו למצוא עבודה בשוק האזרחי? אם ימצא- מה גובה המס שישלם?
אז כנראה שביטול הפנסיה המגשרת ללא התאמת שאר התנאים לכך רק יצור יותר נזק (או נזק שונה, תלוי איך מסתכלים על זה).
ואז נשארת בעיית כ"א. אפילו לא כ"א איכותי כבר אלא סתם כ"א. אני באמת לא יודע כמה אנשים ישארו בקבע (כולל בתפקידים שלא בליבה) בעיקר כי צבא ואיכסה.
ציטוט:
הפתרון פשוט- לשבור את מבנה השכר הצבאי לכמה בלוקים.
בלוק לוחמים ותומכי לחימה- כמו היום (פרישה מוקדמת, מצידי עם פנסיה צוברת)
בלוק עורפי- כמו באזרחות (פרישה בגיל 67 עם פנסיה צוברת, שכר דיפרנציאלי. מצידי בטל להם את התורנות פעם בחודש ואת שבוע האבט"ש פעם בשנתיים. מצידי גם תאזרח אותם)
בלוק מבצעי- אנשי קשר, חימוש, מודיעין וכו' שצריכים להיות ברמה מסוימת של כוננות; תנאים בין הנ"ל. סה"כ בכל חברה יש אנשי ייצור שעובדים יותר שעות מהשאר, אנשי שיווק שנוסעים לחו"ל בתדירות גבוהה, ואנשי פיתוח שעובדים מדי פעם בסופי שבוע- הפיצוי הוא במשכורת ולא בגיל הפרישה.

שוב, הרוחביות הזאת היא כנראה מקור הרוע. על-פניו זה כאילו נשמע טוב, בפועל יש אנשים בגלילות שנופלים לבלוק העורפי וצה"ל זקוק להם כאויר לנשימה ובקלות מאוד יכולים לחמוק לשוק האזרחי.
ציטוט:
אפשר כמובן לעבור בין המסלולים; מי שיעבור למסלול העורפי- ידע שתנאיו יורעו (אין קיבוע רמ"פ כמו היום); מי שייצא לתפקיד שטח- ידע שגיל הפרישה שלו יירד, ותנאיו ישופרו.

ומה אם בנאדם היה 75% מהשירות שלו X ואז עבר לY?
ציטוט:
וזה גם יעיל יותר; הפיתוי של פנסיה ממש לא מדבר לבן 25 ממוצע, שזו האוכלוסיה שהצבא מתאמץ להשיר בקבע.

תתפלא, תתפלא מאוד.
כן- זה מסוג הפקטורים שמושכים בעיקר את השואפים לבינוניות- אבל זה כבר תסמונת צה"ל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 06-11-2013, 08:13
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לא כתבתי ברור. התכוונתי שבכל..."

ציטוט:
לא כתבתי ברור. התכוונתי שבכל תפקיד נצברות זכויות לפי סוג התפקיד.
נניח, על כל שנה בתפקיד שדה תרד שנה מגיל הפרישה (כלומר, תתווסף שנה לבנק פנסיית הגישור שהצבא נותן), המשכורת תגדל ויוקצה שיעור מסוים של פנסיה תקציבית.

בסדר גמור, זה פתרון שיכול להיות לגיטימי. רק שכאמור הוא צריך לבוא יד ביד (ורק יד ביד) עם פתרון לאנשים הפורשים בגיל מוקדם ונשארים ללא מענה בתקופת הביניים עד הפרישה הרשמית וכמובן עם בעיית כוח האדם החמורה של צה"ל.
ציטוט:
בעלי המקצועות הנדרשים בגלילות- יימשכו בזכות השכר הדיפרנציאלי שאני מציע, לא בזכות גיל פרישה מוקדם. לוגית, הצבא מנסה למשוך לתפקידים האלו את מי שאוהבים את התחום וטובים בו- ואלו ממילא יעבדו גם אחרי השחרור. מעניין אותם תגמול חומרי, לא היכולת לשים רגל על רגל. מגיל 45-50.

נניח (אני בטוח שלא רק תגמול חומרי מושך אותם), אבל שוב- כדי שהם יוכלו להיות מועסקים בגיל 45 בשוק האזרחי (שזה עדיין לא כזה פשוט כמו שאתה מציג את זה, אלא מסובך פחות) הם צריכים שזה ישתלם להם.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 06-11-2013, 19:36
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לא כתבתי ברור. התכוונתי שבכל..."

ציטוט:
בעלי המקצועות הנדרשים בגלילות- יימשכו בזכות השכר הדיפרנציאלי שאני מציע, לא בזכות גיל פרישה מוקדם.

כיום חלק לא קטן מהסרנים ורבי הסרנים בקטגוריה הזו מרוויחים 5-6 אלף שקל לחודש.
כן, אני יודע, אתה חושב על מהנדס עם תואר שני שקיבל תמריצים (יש כאלו. הם פשוט האחוז העליון).
אני חושב על רוב הרס"נים, שעושים את אותם תפקידי מטה, והתואר שלהם לא "נחשב" (כי הוא בלוגיסטיקה/מנהל עסקים/כלכלה/פסיכולוגיה/יעוץ ארגוני - או כל דבר אחר שקשור לעבודה שלהם - אבל הוא לא הנדסה/רפואה/מדעים מדוייקים).

אתה לא תוכל להעסיק אנשים בשכר הזה אם תאזרח את התפקיד.
אתה תשלם הרבה יותר בשביל אותם תוצרים, ואז כשבאמת תצטרך אותם, כי תהיה עוד "לבנון 3" או משהו בסגנון - הם יהיו בבית כי הם אזרחים - ולא ירדו ליחידות כדי ללמוד איך לשפר את העבודה/הדרכה/כתיבה/פיתוח אמל"ח שהם עוסקים בו, או מרעננים ידע מקצועי לאנשי מילואים.

ישן 06-11-2013, 20:20

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור] בעלי המקצועות..."

ציטוט:
אתה לא תוכל להעסיק אנשים בשכר הזה אם תאזרח את התפקיד.
אתה תשלם הרבה יותר בשביל אותם תוצרים, ואז כשבאמת תצטרך אותם, כי תהיה עוד "לבנון 3" או משהו בסגנון - הם יהיו בבית כי הם אזרחים - ולא ירדו ליחידות כדי ללמוד איך לשפר את העבודה/הדרכה/כתיבה/פיתוח אמל"ח שהם עוסקים בו, או מרעננים ידע מקצועי לאנשי מילואים.

דומני שאם נהוון את ההטבות של השירות בקבע:
קביעות מסוימת
פנסיית גישור
פנסיה צוברת בתנאים טובים
חבר
הטבות למשפחות
לימודים על חשבון הצבא

נגיע למשכורת של 8-10 אש"ח לחודש; משכורת סבירה בהחלט לעובד מדינה או עובד במטה חברה גדולה "עם תואר לא נחשב" שיוצא מהמשרד מדי פעם. אין לי די ניסיון עם שירות המדינה כדי להעריך את המסירות לתפקיד שם; הייתי אחראי תורנויות ענפי נוסף על תפקידי כקמ"ד, ואני יכול לספר לך כמה קשה היה לשכנע קצינים לצאת לתורנות במקום חבר שחלה, או לוותר על רכב לערב אחד לטובת קצין שצריך לצאת לניסוי לפנות בוקר.
ישן 07-11-2013, 20:58
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]אתה לא תוכל להעסיק..."

הקביעות כבר לא קיימת. לפני כל סבב שיבוצים נותנים לך למעשה התראה לקראת פיטורין. אנשים לא רוצים להיות מודעים לזה, כי זה מפחיד אותם, אז הם עוצמים עיניים. ואני מדבר על פיטורין של סרנים ורס"נים בגילאי סוף העשרים עד אמצע השלושים, לא של סג"מים וסגנים.

פנסיית הגישור היא הטבה גדולה. תהוון אותה למשכורת, רק קח בחשבון שפנסיה ממשכורת של 6 אלף זה לא משהו ושאם אתה בוחר להיות שכיר בקריירה שניה כלשהי, אתה תשלם את מדרגת המס הגבוהה ביותר אוטומטית, גם אם הפנסיה שלך צנועה.

הפנסיה הצוברת היא בתנאים של השוק. לכל ארגון עם מספיק אנשים יהיה אותו כוח מיקוח, רק שלאנשי צבא יש הגבלות על יכולת ההתאגדות שלהם. אין פה שקל שמגיע מהציבור.

חבר - ארגון עובדים. כל ארגון שירכז מספיק חברים, או חברים ממעמד מספיק גבוה יקבל את אותן הטבות. איגוד המהנדסים או צים לדוגמא.

הטבות למשפחות - על אילו הטבות אתה מדבר? הסבסוד של נופש קבע הוא כזה שאני מכיר לא מעט אנשי קבע שפשוט לא מנצלים אותו. זה נחמד, ואומרים תודה יפה, אבל זה ממש לא מהותי.

ההטבה המשמעותית היא במקרה שבו אי/אשת הקבע הם המפרנס הראשי והם הופכים לנכים. פה יש משמעות של טיפול רפואי הרבה יותר טוב יחסית לכסף שמשולם עליו. עדיף שלא נגיע לזה.

לימודים על חשבון הצבא - בקושי אחוז מהמשרתים. זה יותר גזר לנפנף בו. מה שכן נותנים זה רשות ללמוד על חשבונך, אחרי שעות הפעילות, כשמורידים לך ימי חופש על זה ואם אתה לא בסקאלה הנמוכה ביותר של המשכורת - זה גם פוגע לך במשכורת.

רוצה יתרונות קיימים? קח ימי חופש לדוגמא, יש הרבה יותר ימי חופש מאשר באזרחות. משרת אם מעניקה תנאים (שעות פעילות) שאין באזרחות, אתה לא משלם על בגדי ונעלי עבודה ועוד כמה דברים.
תהוון את כולם.

עצלנים יש בכל מקום, אגואיזם קיים גם בחוץ וגם אנשים שלא עושים את העבודה שלהם כמו שצריך.
תשווה את הצבא לחברות באותו סדר גודל, ותראה שם את אותן תופעות.
הן נובעות מהעובדה שמדובר בבני אדם. לא משום דבר אחר.

ישן 07-11-2013, 22:03
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "או שאתה תשלם קצת יותר ותקבל..."

כשאתה חברה גדולה, גם בסדרי גודל קטנים מצה"ל, בד"כ יש לך רו"ח משלך.
אתה עדיין מייצא חלק גדול מהשירותים (במקרה זה הבקרה החיצונית היא על ידי משרדי הבטחון והאוצר, לא חברה פרטית) - אבל מחזיק מחלקה כלכלית משלך ומשפטית משלך ולוגיסטית וכן הלאה.
אז מה בעצם ניסית להגיד?

זה לא שיש פה מישהו מסכן. אלו התנאים של העבודה הזו, היא מעניקה ערך מוסף שלחלק מהאנשים יש לו משמעות גדולה משל אחרים (וגם נמצא בגופים אחרים כמו משטרה, מד"א, כב"ה ודומיהם).
כל אחד יכל לקום ולצאת עם תום החוזה, ועדיין, למרות התנאים, אנשים בוחרים להישאר.

אם תרע את התנאים בצורה מהותית, זה לא ישפיע על עד כמה אנשים יהיו מרוצים מהתפקיד שלהם - זה כן יהיה הקש ששובר את גב הגמל וישכנע הרבה לעזוב.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 07-11-2013 בשעה 22:07.
ישן 07-11-2013, 23:07
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "איזו בקרה על ידי המשרדים?..."

להפריט את הרפואה הצבאית זה אחד הדברים הפחות חכמים שעשו.
ברוב המוחלט של הבסיסים מה שהיה נגמר בחצי שעה במרפאת הבסיס, הופך להיות חצי יום לעיר הקרובה,
השרות לא ניתן בשעות העבודה, מה שאומר שחייל שהרגל שלו מדממת בשעה 10 בבוקר, יחכה עד שעה 18:00 לטיפול, או שיפונה למיון.
מגוכח זו לא מילה לתאר את השטות הזו.
שלא לדבר על כך שבהסלמה פעם היה לך מאגר רופאים כלליים שצהל יכל לווסת ברחבי הארץ לצרכיו.
עכשיו כבר אין. האזרחים יצטרכו לסמוך על קופות החולים כשהרקטות נופלות...

ישן 07-11-2013, 23:25

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "להפריט את הרפואה הצבאית זה..."

לא יודע על מה אתה מדבר, מעולם לא היתה לי בעיה ללכת למרפאה באמצע היום.
בכל מקרה, בעיות בהפרטה תמיד יש, פה בין היתר כי קופת חולים היא מוסד מפגר לכשעצמו.

אבל באמת אין סיבה שהצבא יחזיק רופאי שיניים, רופאים כלליים עורפיים, בית חולים עם מומחים (אנימנסה להיזכר האם תרומות דם נעשו על ידי מד"א או על ידי חובשים צבאיים, אם על ידי הצבא זה גם מיותר), אורתודנטים (אם קראת את הכתבה הבאמת ביזיונית לפני שבוע), וזה נכון גם לעורכי דין, חוקרי מצ"ח (לא היה יותר זול לממן עוד מחלקת חקירות במשטרה? ולוותר על שדירת פיקוד עניפה?), בתי כלא (מילא סירוב פקודה, אבל למה אנסים ורוצחים צריכים להיות בכלא צבאי מיוחד?), כלכלנים, אנשי נדל"ן (משרד הביטחון אמנם אבל זה מאותו התקציב), תובעים וסנגורים (לפחות במשפטים על עבירות פליליות "רגילות"), וזה אפילו מבלי להיכנס לדברים הידועים כמו רדיו, קוסם, להקה, תיאטרון ועוד.מזכיר לך שפה הצבא גם משלם לרוב המוזכרים מעלה את התואר...
ישן 08-11-2013, 06:25
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "לא יודע על מה אתה מדבר, מעולם..."

1. ביקור רופא לא פתוח באמצע היום לצה"ל. הוא נפתח מ 18:00. ביקור רופא לא נמצא בבסיס, הוא נמצא בעיר השכנה, שלפעמים לא כל כך קרובה. מי שקיבל מענה סביר הם רק חלק מאנשי הקבע של הקריה ותל השומר. מי שמשרת בצריפין לדוגמא, וצריך רופא בשעות העבודה יכול לחכות ליום בשבוע שמגיע לבסיס רופא על פי המתכונת הנוכחית או ללכת למיון, או לחכות ל18:00ץ אין אופציות אחרות.

2. אם אתה רוצה שהכשירויות האלו יופעלו גם בשעת חירום - אתה לא יכול להפריט אותם. אם אתה חושב שבשעת חירום לא צריך את הכשירויות האלו - זה בסדר להפריט אותן.
לא רוצה כשירות התרמת דם, יעוץ משפטי, רפואה כללית וכדומה?

3. מכל אלו צה"ל מממן רק את התואר של הרופאים וחלק מעורכי הדין. בתמורה הרופאים משרתים לפחות חצי שרות כרופאי גדודים והיועצים המשפטיים מוצאים את עצמם באזורים היותר מסוכנים במדינה הזו.
אם תפריט לא רק שתאבד את הכשירות בחירום - תצטרך לשלם הרבה יותר למישהו שיהיה מוכן להיות מועסק בתנאים האלו.
כמה צריך לשלם לרופא כדי שלא יראה את הבית כל השבוע, כי העבודה שלו היא באוגדת עזה?
אנחנו לא מצליחים לאייש תקנים אזרחיים בסורוקה ובית חולים העמק - אתה באמת חושב שהתקן הזה יאויש?

ישן 08-11-2013, 12:27
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "דוגמא קצרה, אשיב על הכל מאוחר..."

1. במקרה הזה, אם הכתבה אמינה, זו הטבה שניתנת על מנת שרופאים ישארו בקבע, לא בגלל המשמעות של ההתמחות הזו או הצורך המקצועי בה.
  2. ההגזמות שם לא קשורות למציאות. כדי להגיע למשכורת של 20,000 שקל, שהם מציינים כסטנדרטית, קצינים בדרגות האלו, בנוסף לתואר ברפואה, התמחות וותק, צריכים גם להיות עם רמת פעילות גבוהה. מיותר לציין שאם הם משרתים בתל השומר או מרפאה של חיל רפואה, רמת הפעילות שלהם היא ד.
  3. לא אמרתי שאין שום מקום לקצץ ממנו, אמרתי שהנתונים מנופחים ומעוותים.

ישן 08-11-2013, 23:20
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אני מניח שראש מדור ישור..."

להבנתי הוא יצא נגד התופעה שמשתמשים בהתמחות בתמריץ לחתום קבע, ולא רק מסיבות מקצועיות.
האם זה התמריץ האופטימלי? לא יודע, לדעתי כנראה שלא.
ככלל, מי שמשרת בעבודה משרדית יכול ללכת לרופ"ש אזרחי באותה מידה.
מי שסוגר בבסיס את כל השבוע, או עובד יום של 12 שעות, יותר הגיוני שתביא אליו את השרות הרפואי הזה, כמו בכל צבא מערבי.
דרך אגב, יש יחידות שמשרתות בקריה, בגלילות ועוד מקומות של "ג'ובניקים" שעובדות במסגרת של בסיס סגור או ימי עבודה של 12 שעות (וזמינות מיידית 24/7).
הם אלו שנפגעים הכי קשה מזה שאומרים להם "לכו לרופא אזרחי".

ישן 08-11-2013, 21:51

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "1. ביקור רופא לא פתוח באמצע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
1. ביקור רופא לא פתוח באמצע היום לצה"ל. הוא נפתח מ 18:00. ביקור רופא לא נמצא בבסיס, הוא נמצא בעיר השכנה, שלפעמים לא כל כך קרובה. מי שקיבל מענה סביר הם רק חלק מאנשי הקבע של הקריה ותל השומר. מי שמשרת בצריפין לדוגמא, וצריך רופא בשעות העבודה יכול לחכות ליום בשבוע שמגיע לבסיס רופא על פי המתכונת הנוכחית או ללכת למיון, או לחכות ל18:00ץ אין אופציות אחרות.

2. אם אתה רוצה שהכשירויות האלו יופעלו גם בשעת חירום - אתה לא יכול להפריט אותם. אם אתה חושב שבשעת חירום לא צריך את הכשירויות האלו - זה בסדר להפריט אותן.
לא רוצה כשירות התרמת דם, יעוץ משפטי, רפואה כללית וכדומה?

3. מכל אלו צה"ל מממן רק את התואר של הרופאים וחלק מעורכי הדין. בתמורה הרופאים משרתים לפחות חצי שרות כרופאי גדודים והיועצים המשפטיים מוצאים את עצמם באזורים היותר מסוכנים במדינה הזו.
אם תפריט לא רק שתאבד את הכשירות בחירום - תצטרך לשלם הרבה יותר למישהו שיהיה מוכן להיות מועסק בתנאים האלו.
כמה צריך לשלם לרופא כדי שלא יראה את הבית כל השבוע, כי העבודה שלו היא באוגדת עזה?
אנחנו לא מצליחים לאייש תקנים אזרחיים בסורוקה ובית חולים העמק - אתה באמת חושב שהתקן הזה יאויש?

תשובה מורחבת-

שוב- אני לא יודע על איזה הסזר אתה מדבר. אני נהגתי ללכת למרפאה אזרחית עם רופא אזרחי וישבתי בתור עם אזרחים. ביקור רופא זה לשעות בהן אין מרפאה. גם בתו אזרח נעזרתי בשירות שלהם בשתיים בלילה..
כנראה שאם הבסיס נידח ומרוחק מכל מקוםיישוב אפשר להשאיר מרפאה. אבל מה לגבי השאר?

לא, אני לא חושב שצריך כשירות התרמת דם בחירום, כמו גם ייעוץ משפטי. לא באמת צריך חות דעת משפטית תחת איומי סקאדים. אם באמת יצטרכו משהו יש מספיק עורכי דין במדינה, יותר מדי למעשה, אם הפרקליטות לא מושבתת בשעת חירום ויש שופטי מעצרים, אין סיבה שהם לא יוכלו לתת את הייעוץ הספציפי הזה ממקום מושבם. וזה לא שאי אפשר לגייס מילואימניקים, נכון?

צה"ל מממן עתודה להרבה יותר מרופאים ועורכי דין, מהנדסים כמובן אבל גם כלכלנים. כן, יש גם גיוס לקבע לאחר שהאדם למד על חשבונו, אבל השאלה כללית יותר- למה?

כאמור, חלק ניכר מהכשירויות הללו לא צריך להיות כלל בצבא. כמובן שחייל במוצב נרקיס לא יכול לצאת לעקירה מתי שבא לו כמו חייל עורפי, אז מזמנים רופא שיניים מהאזרחות לשבועיים מילואים והוא יעבור עם המכולה ההיא שיצא לי להיות בה בעבר. בטח ובטח שלא צריך מדור מפלצתי כזה.

כמה צריך לשלם לרופא בשטח, שלא ניתן להחליפו במרפאה אזרחית? כנראה שטוב, במיוחד אם נחשיב גם מימון לימודים של 6 שנים, לא?
ישן 08-11-2013, 23:49
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]1. ביקור רופא..."

למה אתה הולך רחוק למוצבים מבודדים?
ברוב הבסיסים בצריפין כיום, אין רופא קבוע במרפאה. יש לו סבב והוא מגיע בין פעם לפעמיים בשבוע.
החובש שם לא יכול לתת לך שום טיפול - אין לו סמכות.
יש לך קורסיסט שמרגיש לא טוב/חטף מכה/נחתך חתך שטחי ברגל.
האופציות שלך הן לחכות ל 18:00 לביקור רופא, או לפנות אותו למיון.
בסיסים כמו החר"פ (קופ"ח צבאית, יש שלוש כאלו בארץ) לא יקבלו אותו, כי צריפין נמצאת תחת ה"הסדר" הגאוני הזה.

הנסיון האידיוטי הזה לצמצם הוצאות הביא לכך שצה"ל פשט את הרגל בכל הנוגע לטיפול הרפואי בשגרה בסדירים. לאנשי הקבע יש אפשרות ללכת לחר"פ, למרפאת אנשי הקבע, שם 2-3 רופאים כלליים מטפלים ברוב אנשי הקבע של צריפין, מה שגורר עומס, עיקוב בתורים ובזבוז זמן עבודה.

מעבר לכך, אני לא מסכים איתך שצה"ל לא צריך שירותי התרמת דם ויעוץ משפטי בזמן חירום. להפך - הוא הכי צריך אותם בזמן חירום.
למד"א יש את המשימות שלו בחירום וכשיורים - לבנק הדם המדולדל גם ככה יש נטיה להישחק. גם בלי עימות כל סבב של חגים כמות הדם בבנק הדם מגיעה לקו האדום בגלל כל תאונות הדרכים

ואם אתה תשלח היום חטיבה לקרב בלי משפטנים - או שיום למחרת כל הקצינים יעמדו בפני כתבי אישום, או שהם יפחדו לזוז מילימטר.
עם משפטנים צמודים - המדינה לא נותנת הגנה מאחריות פלילית לקצין שביצע את המשימה שלו.
עינוי הדין נמשך חודשים עד שמגיע זיכוי, שאין לו משמעות כי כל העולם מכיר את השם שלך מהעיתונות בהקשר של פשעי מלחמה. מה השופט החליט הרבה פחות משנה ממה שהעיתומים כתבו.
הדבר היחיד שיכול למנוע את זה זה יועץ משפטי שמבין את התפקיד שלו.
ולא - סביר להניח שהעלות של אזרח שישכר לעשות את התפקיד הזה באיו"ש או רמת הגולן יכלול פרמיית סיכון שתהיה גבוהה בהרבה משכרו של איש קבע.
אז בדיוק כמו צבא צרפת, אנגליה וגרמניה - אני לא חושב שיש מקום להפריט את השרות הזה.

רוצה קיצוץ מאסיבי במערכת הביטחון?
תעביר את תשלומי הפנסיה לידי האוצר, שם הם צריכים להיות.
תשלומי הפנסיה (התקציביצ והצוברת) של משרד הבריאות, החינוך וכל היתר הם חלק מתקציב האוצר, לא מתקציבי המשרדים.
רק במשרד הבטחון, מסיבות היסטוריות, זה נחשב חלק מתקציב משרד הבטחון.
מדובר על 10-15% מהתקציב - תלוי מי סופר ואיך.

ישן 09-11-2013, 20:51

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "למה אתה הולך רחוק למוצבים..."

לא דיברתי על מוצבים רחוקים, דיברתי על בסיסים רחוקים. למשל בסיס גדול כזה או אחר בנגב שאינו קרוב לעיר.
למה צריך להיות רופא בצריפין? יש בית חולים גדול במרחק יריקה ממנו, ו-2-3 ערים לא קטנות.

אני שוב שואל למה הכוונה בביקור רופא אחר השעה 18:00, כי אני אישית הייתי בקופת חולים אזרחית למהדרין באמצע היום.

התרמת דם בימי חירום מתבצעת על ידי מי שאמור להתרים דם בימים רגילים- מד"א. בשעת חירום גם ככה הדם אמור להיתרם מהאוכלוסיה העורפית, לא מחייל בקו..
לא יודע באיזו חטיבה אתה היית, לא היו לנו משפטנים בה. אם אתה מתכוון ליועצים המשפטיים באיו"ש למשל, מדובר על כמה בודדים. אלו שיושבים בפרקליטות, התובעים, הסניגורים והשופטים מיותרים רובם ככולם. כתבתי קודם על אי הצורך במערכת בתי משפט/כליאה צבאית בהיקף כזה.
וכמובן שיש גם יועצים משפטיים במשרדים השונים, כולל בפרקליטות המדינה, משרד הביטחון ואפילו במשרד החוץ, אם מישהו מפחד מהשפעה בינלאומית.

ההצעה שלך היא קיצוץ דמיקולו. מה זה משנה אם התקציב לפנסיות מופיע תחת השורה של משרד הביטחון או האוצר? האמת שלפני זמן מה פתחתי פוסט על הנושא, צה"ל מוכן להעביר את התקצוב למשרד האוצר אבל כמובן לא רוצה שגם התנאים לכך ייקבעו במשרד האוצר. או בקצרה- השורה הזאת תרד ממשרד אחד אבל צה"ל יקבע כמה. באמת תרומה גדולה..

https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=580732
ישן 12-11-2013, 19:03
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "לא דיברתי על מוצבים רחוקים,..."

בוא נתחיל מהסוף, כדי להיות בטוח שהמסר שלי ברור.
זה לא שאין שומן - שומן קיים. יש מאיפה לחסוך, יש את מה לייעל, אפשר להשיג את אותם יעדים גם בפחות כסף.
אבל הוא לא מתקרב למה שמתואר בתקשורת, הוא לא קשור לשטויות שנדבקים אליהן ולפני שמתחילים עם כל מני הצעות קיצוץ, צריך להבדיל בין החלק מתקציב צה"ל שמממן את פעילות הצבא, לבין החלק מתקציב צה"ל שמממן משימות של משרד הבריאות, המשרד לבטחון פנים, משרד האוצר, משרד החינוך ואחרים.

למה צריך רופא בצריפין?
כי אסף הרופא יקבל אותך רק למיון (ובצדק) וביקור רופא סגור עד 18:00 (לרוב המוחלט של המשרתים).
גם אם היו נותנים למשרתים בצריפין ללכת לקופת חולים (כמו שמאפשרים לחלק קטן מהקצינים בבסיסים אחרים לעשות), זה יקח חצי יום להגיע לשם ולחזור בתחבורה ציבורית.
העלות של ימי העבודה של חיילים וקצונה זוטרה ובדרגי הביניים - עולה לך יותר מאשר תקן של רופא.

אני מקבל את הרושם שאתה לא מתייחס לכך שלרוב הקצונה (עד דרגת סרן כולל) ולרוב המוחלט של החיילים אין רכב, ובטח שאין את הזכות ללכת לקופת חולים. ברוב צה"ל זה המצב.

למה צריך יחידות שרותי דם?
כי מד"א לא מסוגל לתת שרותי התרמת דם ברמה הנדרשת החירום.
מד"א גם לא מסוגל לתת שירותי רפואת חירום לכלל האוכלוסיה בעימות.
לא כי הם לא בסדר, הם נהדרים. בתקציב ותקינה שיש להם הם עושים עבודה נהדרת.
פשוט כי אף אחד לא מוכן לתקצב ולתקנן אותם בהתאם למשימות שהם צפויים למלא בחירום.
אז צהל מחזיק עשרות פלוגות רפואה שכל תפקידן לתגבר את מד"א ובתי החולים בחירום ולתת מענה לאזרחים בלבד.

יש יועצים משפטיים בכל פיקוד ובכל אוגדה וחטיבה (בחטיבות מיל הם אנשי מיל'). יש המון מהם באיו"ש ובצדק. במדיניות הקיימת היום גם אני לא הייתי מקבל החלטה בלעדיהם.

מאיפה לקצץ בתקציב הבטחון? תעביר את התקנים והציוד הזה למשרד הבריאות, ושהם ינהלו יחידות מיל' של מד"א ובתי חולים.
אה, אבל צה"ל עושה את זה באותה יעילות וביותר זול (העדר מערכים כפולים לגיוס, אימון ואחזקה).
אז נתן לצה"ל להחזיק כשירות של משרד הבריאות ונצעק שבגלל שהתקציב שלו מנופח - אין תקציב למשרד הבריאות.

באותה הזדמנות תעביר למשרד לבטחון הפנים את גדוד כיבוי האש שפקע"ר מקים ואת מערך תיגבור כב"א הקיים היום.
זה לא שיש משהו רע בכב"א - פשוט אף אחד לא היה מוכן לתת לכב"א את מה שצריך כדי לעמוד במשימות שלו. אז צה"ל נתן. כי זה חשוב.

מערך המורות החיילות ומקומות כמו מחווה אלון עושים עבודת קודש. אבל המקום האחרון שהם0 צריכים להיות בו הוא הצבא. אותו כנ"ל למערך ההדרכה לשעת חירום שמלמד את הילדים שלך מה לעש/ות בשעת רעידת אדמה. תעביר את התקציבים, ההכשרה וכוח האדם למשרד החינוך - שם מקומו.
ביחד עם הגדנ"ע ד"א.

כספי פנסיה שמהווים כ 15% מהתקציב כבר אמרנו.

אתה קורא לקיצוץ הזה קיצוץ דמיקולו.
אני אומר שברגע שתוריד מתקציב צה"ל את כל התקציבים שהוא משקיע בדברים שמעולם לא היו אמורים להיות בתחום אחריותו - אתה תגלה שהתקציב שלו מאוד קטן.

וזה מבלי להגיע לרעיונות היותר קיצוניים שלי כמו להעביר את כל פקע"ר למשרד לבטחון פנים (כי השטח והאוכלוסיה ששני הגופים מטפלים בו חופפים. ולבטל את המשרד להגנת העורף בתהליך).
או למשל לעשות חלוקת עבודה מהפכנית בין המשטרה (טיפול בפשיעה בלבד), מג"ב (שיטור אוכלוסייה אזרחית בשטחים שהחוק הישראלי לא חל עליהם ומענה לטרור) וצה"ל (בט"ש גבולות, מבצעי לחימה ומלחמה כוללת).
כי כיום יש כפילויות בזבזניות במערכות האלו והעדר התמקצעות בתחומים השונים.

ישן 12-11-2013, 21:06

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "בוא נתחיל מהסוף, כדי להיות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
בוא נתחיל מהסוף, כדי להיות בטוח שהמסר שלי ברור.
זה לא שאין שומן - שומן קיים. יש מאיפה לחסוך, יש את מה לייעל, אפשר להשיג את אותם יעדים גם בפחות כסף.
אבל הוא לא מתקרב למה שמתואר בתקשורת, הוא לא קשור לשטויות שנדבקים אליהן ולפני שמתחילים עם כל מני הצעות קיצוץ, צריך להבדיל בין החלק מתקציב צה"ל שמממן את פעילות הצבא, לבין החלק מתקציב צה"ל שמממן משימות של משרד הבריאות, המשרד לבטחון פנים, משרד האוצר, משרד החינוך ואחרים.

אני לא נוהג לכתוב דמגוגיות ושטויות, העליתי כמה טיעונים מבוססים, ואני לא ממש מתייחס לקריאות "טפילי הקבע" שמשודרות מעת לעת

למה צריך רופא בצריפין?
כי אסף הרופא יקבל אותך רק למיון (ובצדק) וביקור רופא סגור עד 18:00 (לרוב המוחלט של המשרתים).
גם אם היו נותנים למשרתים בצריפין ללכת לקופת חולים (כמו שמאפשרים לחלק קטן מהקצינים בבסיסים אחרים לעשות), זה יקח חצי יום להגיע לשם ולחזור בתחבורה ציבורית.
העלות של ימי העבודה של חיילים וקצונה זוטרה ובדרגי הביניים - עולה לך יותר מאשר תקן של רופא.

אני מקבל את הרושם שאתה לא מתייחס לכך שלרוב הקצונה (עד דרגת סרן כולל) ולרוב המוחלט של החיילים אין רכב, ובטח שאין את הזכות ללכת לקופת חולים. ברוב צה"ל זה המצב.

גם אם נסכים איתך (ואני לא) שצריפין צריך רופא כללי, זה בוודאי לא המצב בכל בסיס עורפי שהוא.,
ולמה אני לא מסכים? כי ראשון לציון צמודה לצריפין. בטח שלא לוקח חצי יום להגיע אליה
אני נאלץ שוב לשאול מדוע אתה טוען שלא נותנים לצאת לקופת חולים, היות ואני אישית כן יצאתי באמצע היום, ולא הייתי קצין מדרגה כלשהי.

למה צריך יחידות שרותי דם?
כי מד"א לא מסוגל לתת שרותי התרמת דם ברמה הנדרשת החירום.
מד"א גם לא מסוגל לתת שירותי רפואת חירום לכלל האוכלוסיה בעימות.
לא כי הם לא בסדר, הם נהדרים. בתקציב ותקינה שיש להם הם עושים עבודה נהדרת.
פשוט כי אף אחד לא מוכן לתקצב ולתקנן אותם בהתאם למשימות שהם צפויים למלא בחירום.
אז צהל מחזיק עשרות פלוגות רפואה שכל תפקידן לתגבר את מד"א ובתי החולים בחירום ולתת מענה לאזרחים בלבד.

יחידות שירותי הדם שאני נתקלתי בהן באו לבסיס להתרים דם, לא במלחמה אלא בשגרה. לא במילואים, לא בחירום. בשגרה. התרמה רגילה כמו שמד"א עושים ליד קניונים. למה זה?

יש יועצים משפטיים בכל פיקוד ובכל אוגדה וחטיבה (בחטיבות מיל הם אנשי מיל'). יש המון מהם באיו"ש ובצדק. במדיניות הקיימת היום גם אני לא הייתי מקבל החלטה בלעדיהם.

כתבתי למעלה- הבעיה העיקרית היא מערכת השיפוט והפרקליטות, לא יועץ כזה או אחר. מיותר לציין כי מעולם לא נתקלתי בחטיבה הסדירה שלי ביועץ כזה? או ש דיברת על חטמ"ר?

מאיפה לקצץ בתקציב הבטחון? תעביר את התקנים והציוד הזה למשרד הבריאות, ושהם ינהלו יחידות מיל' של מד"א ובתי חולים.
אה, אבל צה"ל עושה את זה באותה יעילות וביותר זול (העדר מערכים כפולים לגיוס, אימון ואחזקה).
אז נתן לצה"ל להחזיק כשירות של משרד הבריאות ונצעק שבגלל שהתקציב שלו מנופח - אין תקציב למשרד הבריאות.

באותה הזדמנות תעביר למשרד לבטחון הפנים את גדוד כיבוי האש שפקע"ר מקים ואת מערך תיגבור כב"א הקיים היום.
זה לא שיש משהו רע בכב"א - פשוט אף אחד לא היה מוכן לתת לכב"א את מה שצריך כדי לעמוד במשימות שלו. אז צה"ל נתן. כי זה חשוב.

מערך המורות החיילות ומקומות כמו מחווה אלון עושים עבודת קודש. אבל המקום האחרון שהם0 צריכים להיות בו הוא הצבא. אותו כנ"ל למערך ההדרכה לשעת חירום שמלמד את הילדים שלך מה לעש/ות בשעת רעידת אדמה. תעביר את התקציבים, ההכשרה וכוח האדם למשרד החינוך - שם מקומו.
ביחד עם הגדנ"ע ד"א.

כספי פנסיה שמהווים כ 15% מהתקציב כבר אמרנו.

אתה קורא לקיצוץ הזה קיצוץ דמיקולו.
אני אומר שברגע שתוריד מתקציב צה"ל את כל התקציבים שהוא משקיע בדברים שמעולם לא היו אמורים להיות בתחום אחריותו - אתה תגלה שהתקציב שלו מאוד קטן.

וזה מבלי להגיע לרעיונות היותר קיצוניים שלי כמו להעביר את כל פקע"ר למשרד לבטחון פנים (כי השטח והאוכלוסיה ששני הגופים מטפלים בו חופפים. ולבטל את המשרד להגנת העורף בתהליך).
או למשל לעשות חלוקת עבודה מהפכנית בין המשטרה (טיפול בפשיעה בלבד), מג"ב (שיטור אוכלוסייה אזרחית בשטחים שהחוק הישראלי לא חל עליהם ומענה לטרור) וצה"ל (בט"ש גבולות, מבצעי לחימה ומלחמה כוללת).
כי כיום יש כפילויות בזבזניות במערכות האלו והעדר התמקצעות בתחומים השונים.

הדוגמאות שלך לא ממש עוזרות, כי מה זה משנה מאיזו שורה יירד הכסף? הדוגמא שלי על הפנסיה והנכות היא מצויינת, כי כפי שקישרתי לך באשכול ההוא, הצבא רוצה להעביר את הנטל למשרד אחר אבל עדיין להיות זה שקובע את ההוצאה. אז איפה החיסכון פה? זאת דוגמא טובה כיצד אותו מעבר לא יחסוך אגורה.

ראית אגב שהנושא הזה שאני כותב עליו כבר לא מעט עומד בפני אישור?
http://www.themarker.com/consumer/health/1.2158415

הנה התחלה טובה. זה שומן אמיתי.

ישן 05-11-2013, 20:24

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "פנסיית גישור היא נושא אחר..."

לא הוא לא, פנסיית גישור=פנסיה תקציבית. טענת מקודם שאין יותר פנסיה כזאת, נכתב לך שיש. ההבדל הוא בפרק הזמן, שלעיתים עשוי להיות קצר יותר, בהנחה של פרישה בגיל יחסית מאוחר.

פיתרון אפשרי הוא למשל השלמה על ידי פנסיית הגישור- כל אלו שיצאו עם מקצוע מבוקש מהצבא, או עם רקע מספיק טוב כדי שיחטפו אותם למנכ"לות של חברה כזאת או אחרת (בהערת אגב, כנראה לא הרעיון הכי טוב..) לא יקבלו פנסיית גישור אלא ימשיכו להפריש לצוברת שכבר יש להם מהצבא, דרך העבודה החדשה. מי שאתרע מזלו ואין לו מקצוע מבוקש, נניח מכונאי טנקים שלא מצא עבודה בתחום הטנקים באזרחות, יקבל את פנסיית הגישור, או במקרה בו המשכורת בעבודה החדשה שלו נחותה בהרבה ממה שהפנסיה תציע לו, יקבל השלמה. כך תהיה לו רשת ביטחון, גם למקרה בו הוא לא יכול לעבוד מסיבות כאלו ואחרות, גם למקרה בו אין לו כוח והוא רוצה להתבטל.

חיסרון אפשרי הוא עידוד עבודה בשחור, אבל אני חושב שמדובר בחלק די זניח. בסופו של דבר, המהנדסים, אנשי ההייטק, הרופאים, עורכי הדין, רואי חשבון, קצינים קרביים וכך הלאה די נחטפים ויש להם שם טוב כבוגרי צבא. גם קצינים עורפיים בתחום לוגיסטיקה, תקשוב או שלישות לא בדיוק סובלים בחיפוש העבודה שלהם.

בכל מקרה, החיסכון לצבא יהיה עצום, כי פנסיית הגישור תהיה כפי ששמה מציין- גישור ותו לא.
ישן 06-11-2013, 07:52
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "לא הוא לא, פנסיית גישור=פנסיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
פיתרון אפשרי הוא למשל השלמה על ידי פנסיית הגישור- כל אלו שיצאו עם מקצוע מבוקש מהצבא, או עם רקע מספיק טוב כדי שיחטפו אותם למנכ"לות של חברה כזאת או אחרת (בהערת אגב, כנראה לא הרעיון הכי טוב..) לא יקבלו פנסיית גישור אלא ימשיכו להפריש לצוברת שכבר יש להם מהצבא, דרך העבודה החדשה. מי שאתרע מזלו ואין לו מקצוע מבוקש, נניח מכונאי טנקים שלא מצא עבודה בתחום הטנקים באזרחות, יקבל את פנסיית הגישור, או במקרה בו המשכורת בעבודה החדשה שלו נחותה בהרבה ממה שהפנסיה תציע לו, יקבל השלמה. כך תהיה לו רשת ביטחון, גם למקרה בו הוא לא יכול לעבוד מסיבות כאלו ואחרות, גם למקרה בו אין לו כוח והוא רוצה להתבטל.

או, זה כבר יותר פרקטי מ"מוצצים לנו את הדם חיים על הכספים שלנו".

רק שגם פה יש בעיות. איך תמדוד את זה?
אם מישהו גויס מיד אחרי השחרור לפרוייקט שמסתיים תוך שנה שנתיים ואח"כ מובטל? אם מישהו מובטל שנה שנתיים ואז מצליח להתברג לעבודה ארוכת טווח?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-11-2013, 22:15
  בן החושך בן החושך אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.10
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=ai22]קישקוש. גם את..."

ציטוט:
או, אז יש לי רעיון יותר טוב. בוא נוריד לכולם את המשכורות למינימום. אם גם ככה אין שום משמעות לחוזה חתום אז בוא ננצל את זה עד הסוף.

גולני שלי, אני חושב שאתה טועה וחוטא בדמגוגיה.
ראשית, מדובר על דרישה למעבר לצוברת, *בכל חוזה חדש*, אין כאן שום הפרת חוזה חתום.
שנית, הפנסיה התקציבית,היא תיקון טעות ועיוות רב שנים, והשוואה בין דרישה לתקנה למצב בשאר המשק, להורדת השכר לשכר מינימום, היא דמגוגיה.

ציטוט:
תגיד, לקרוא אתה יודע?
הוכחנו שמ2004 כל מי שחתם לקבע נכנס לפנסיה צוברת ולא תקציבית, במתוטא הפרך זאת.

כאמור, פנסיית הגישור (שיכולה להיות רוב שנות הפנסיה של האדם) היא תקציבית
ישן 03-11-2013, 12:58
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "רוב אזרחי המדינה בכל זאת..."

מדובר פה בהרבה יותר ממחדל לטעמי, מקבלי השכר בצה"ל עסוקים באיך להעצים את שכרם ובתנאי שלא ייפגע מעמדם. אבל בואו נחשוב מה אנחנו צריכים את אותו רס"ן בן 40 בקריה בלי אופק קידום, או אותה רל"שית בדרגת סרן לתא"ל, האם ש צורך בכל אותם החיילים שהצבא תומך בהם כלכלית? האם יש צורך באותם חיילים שבאים לבסיס בשעה 11 והולכים בשעה 14 ואני עד לזה בעצמי בימ"ח של היחידה שלי, יש כ"כ הרבה כאלה, שחשבתי שהגעתי לביטוח לאומי ולא לצה"ל.

האם לא צריכים לעשות מהפכה בימ"ח וביחידות האחזקה לשע"ח? האם לא כדאי לקצץ באזרחים עובדי צה"ל? את סיפורי האני לא עושה כלום בא ב9 הולך ב4 וסגרתי זחל של טנק או עשיתי היום פירוק של כמה ג'וזונים שמעתי יותר מדי פעמים.

אף מפקד לא ירד לרזולוציות הקטנות שהרי אנחנו יודעים בדיוק כיצד צה"ל נראה בשעה שיש ביקור של איזה גנרל "גדול", הבורקסים יוצאים, רס"ר המטבח מזמין בשר בקר אחרי שחודשיים החיילים אוכלים רק המבורגר ונקניקיות, עובדי הרס"ר כולם חזרו החופשה, פתאום השק"ם באמת פתוח בשעות שלו ומלא בכל טוב, הבסיס מצוחצח בגלל שהרס"ר סיפח לו פלוגה לנקיונות במהלך היום שלפני, הדגלים מתוחים, הג'יפים חזרו מהמוסך אחרי שהנהגים מתלוננים שהקלאץ' מחליק חודש ואומרים לך תסחוב עד שתתקע, כל הנשקים ללא פירור אבק פתאום יש שלט ליראור ויש מארס תקין בנשקיה, כולם טווחו בנשק שלהם לא בחודש האחרון אלא אתמול הטיולית הורידה אפילו את החייל הזוטר ביותר לירות בנשק של אחד הנגדים ולתת לו פנקס מטווחים, פתאום יש בחימוש שני מצברים חדשים ל10 א' אחרי זעקות שבר של חודש מצד אנשי הקשר, התק"ש חזר משוקם ממש"א הפלא ופלא אחרי שכבר שנה מאפסנים ציוד קשר באוהל בנביא מוסא, ולא חסרים סיפורים, אני כבר הפסקתי לספור את הפעמים שלא היה שע"מ לג'פס מחורבן אז הייתי צריך לתפוס טרמפים או ללכת עשרות קילומטרים במהלך שבוע של תראו"ג ברגל עם תנאים שכלב במדבר לא חווה. רבותיי זה צה"ל שלנו במקומות הקטנים, הגיע הזמן להתעורר, זה לא חלום, זה קרוב להיות הסיוט, 40 שנים אחורה וכבר שכחנו.

ישן 04-11-2013, 20:33

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "מסכים אבל גם יוצאי הדופן הם..."

ציטוט:
ועדיין אני לא רואה תור בדרך ללשכת הגיוס או מנהל הסגל לחתימה על קבע.

למה בעצם? שאלה מצוינת.
אישית, הייתי עתודאי ונשארתי בצבא חובה+שלוש וחצי שנים בקבע, עד דרגת סרן.
הכרתי כמה אנשים שחזרו לצבא. לדעתי זה לא נפוץ כי:
א. ההטבות של הצבא מכוונות למי שמתכוון להישאר בו לטווח ארוך יחסית. מצד שני- אני מניח שלא קולטים בני 40 ומעלה, כי משך השירות הצפוי שלהם יהיה קצר, והם לא ממש יתאימו חברתית לענף בו הגיל הממוצע הוא 25. מי שחוזר לקבע, מן הסתם לא יודע אם ייקלט בו ויישאר בו "עד לפנסיה", ואולי כלל אינו מעוניין בכך- כך שההטבות האלו פחות אטרקטיביות. אם ההתלבטות היא בין "בוא לקבע, תתחיל כסרן, אולי עוד 4 שנים תקודם לרס"ן, ואלי נאשר לך דירוג מחקר" לבין "בוא להייטק, תתחיל בשכר כפול, ובעוד שנתיים אולי נעלה לך, אולי יהיה אקזיט ואולי ניסגר ותפוטר"- הרבה אנשים מוכשרים בגיל ~30 יעדיפו את הברירה השניה. בגיל ~40 ההעדפה תשתנה, אך אז כבר מאוחר מדי לקבע.

ב. היחידות המקצועיות בעלות תרבות סגורה יחסית. אני מכיר קצינים ספורים שעברו בין חילות (באותם תחומים מקצועיים) והם נחשבו יוצאי דופן מאוד- מעבר מחברה אזרחית לצבא יהיה קשה עוד יותר.

יש בכלכליסט כתבה על כך שמאות אקדמים בני 30-40 עוברים הסבה לסיעוד, כי זה מקצוע בטוח עם משכורת סבירה שאפשר לעבוד בו גם בגיל מתקדם; אני מניח שעם עבודה נכונה, אפשר להביא מאות אנשים טובים ומוכשרים לקבע כל שנה, לרענן את המערכת מבחינת ידע ומבחינה תרבותית- ולחסוך הרבה הוצאה על יועצים חיצוניים.
ישן 09-11-2013, 09:34
  mars_man mars_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.10
הבעיה היא במודל הקבע של צה"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "מאמר של גל הירש בנושא מתקפת השכר של אנשי הקבע."

1. אנשי הקבע לא אשמים בבעיה. הם מנצלים את מה שנותנים להם (כל עובד שמציעים לו לזכות בלוטו היה לוקח את ההזדמנות בשתי ידיו). מי שאשם הם שרי הביטחון והרמטכ"לים בעשרים שנה האחרונות שעשו ככל שביכולתם כדי לשמור על מבנה כוח אדם בזבזני (לדעתי אפשר להאשים אותם ברשלנות פושעת). מבחינתי הם החוטאים וגרמו לכך שמערכת הביטחון מספקת פחות ביטחון ביותר כסף.
דרך אגב- צה"ל הוא לא המקום היחיד הבעייתי (בגלל הגודל הוא חלק גדול הבעיה). לצערנו יש עוד מקומות בשירות המדינה עם בעיות דומות, מה שאומר שכל ישראלי חי במדינה שלוקחת יותר מדי מיסים ונותנת שירותים לא מספיק טובים עבורם.
2. מודל הקבע שצה"ל מנסה להגן עליו רע למדינה ב-2 אספקטים עיקריים. 1 - פרישה מוקדמת משמעותה התקדמות מהירה בתפקידים, כלומר יש יותר מדיי זמן במהלך השירות של קצין בקבע בהם הוא בתפקיד חדש וללא ניסיון. 2 - מבחינה כספית מה שצה"ל מציע בד"כ הוא משכורות ותנאים נחותים ביחס לאזרחות, אבל לאדם שהתפקיד שלו נדרש גם באזרחות, הפרישה המוקדמת משמעותה הטבה כספית עצומה גם ביחס לאזרחות.
3. כיום בשל חוסר הביטחון התעסוקתי בצה"ל כל איש קבע מתחיל לוקח סיכון גדול מאוד בשל האפשרות שהוא יתרום הרבה שנים לצה"ל בתנאים נחותים ביחס לאזרחות ואז יפוטר, כלומר איש איכותי ורציונלי יעדיף לחפש מקום אחר.
4. ההתקדמות המהירה בתפקידים היא אחת מהסיבות שלצה"ל אין גנרלים טובים בצבא היבשה. צה"ל בסה"כ צריך כמה עשרות גנרלים טובים בזמן נתון (גנרל מבחינתי - מפקד אוגדה/גיס). (גם) בגלל התקדמות המהירה בתפקידים והפרישה המוקדמת הסיכוי שתהיה קבוצה כזו של אנשים טובים ומנוסים בשירות בכל זמן נתון היא נמוכה.

המצב הנוכחי של עלויות כוח אדם גדלות והולכות פוגע באימונים ובהתעצמות של צה"ל.
לטעמי נדרשת רפורמה רצינית בניהול כוח האדם והשכר בצה"ל. כל עוד זה לא יקרה צה"ל יספק פחות ביטחון ביותר כסף. החדשות הרעות הוא שכדי שזה יקרה נדרש או רצון צה"לי לביצוע העניין - הסיכוי שזה יקרה נמוך מאוד, או כפיה של רפורמה על צה"ל, דבר שדורש רצון של ראש הממשלה וגם זה לא נראה סביר במיוחד בימים אלו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:09

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר