לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-11-2013, 16:43
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
סגנית שר התחבורה: "ערך השיוויון צריך לגבור על הערך הכלכלי" [ערוץ הכנסת]

במהלך דיון בנושא פערים במחירי נסיעות דומות בין "קווי מהדרין" לקווים "רגילים", ותלונה של חה"כ
עדי קול (יש עתיד) שעדיין יש פערי מחיר למרות רפורמה שהיה אמור לערוך משרד התחבורה, ציינה
סגנית שר התחבורה, חברת הכנסת ציפי חוטובלי (הליכוד), שנדרש אישור תקציבי ממשרד האוצר
להמשך הרפורמה ובזה צריך לטפל יו"ר מפלגתה של חה"כ הקול, אך שבעניין העקרוני אין מחלוקת
ביניהן והיא תומכת לחלוטין בכוונה להשוות את מחירי הנסיעות

בהמשך לדברים הללו אמר חה"כ אברהם מיכאלי (ש"ס) שיכול בהחלט להיות שהסיבה וההצדקה
למחירים הנמוכים יותר היא מספר הנוסעים - אוטובוסים מפוצצים שאנשים נתקעים בתחנה ולא
יכולים לעלות עליהם במגזר אחד בניגוד לאוטובוסים ריקים למחצה במגזר אחר - ואין להתבייש או
להימנע מהטיעון הזה, אפילו אם מדובר בחרדים הנוראים.

על כך הגיבה סגנית השר שבמדינה יש ערכים חברתיים ובהן ערך השיוויון ש"צריך לגבור על הערך
הכלכלי", ומחירי התחבורה הציבורית צריכים להיות זהים לכולם, כי התחבורה היא ציבורית ובשביל
הציבור כולו.

(ערוץ הכנסת)

האם השלב הבא הוא שכל הנסיעות צריכות לעלות מחיר זהה, בלי קשר למרחק? לא הוגן שתושבי
באר-שבע שרוצים לנפוש באילת ישלמו פחות מאשר תושבי קצרין!

שרוקי, תגובתך?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-11-2013, 18:11
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אפשר למשל לבדוק האם קווים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
אפשר למשל לבדוק האם קווים "רגילים" שכן נהנים מפופולריות גבוהה, ויש כאלה, נהנים מאותם תעריפים מוזלים.
לא זו הייתה השאלה. אנסה שוב:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
מעניין איך נוכל לדעת אם הסיבות שאומרים לנו (אגד, משרד התחבורה, התומכים, המתנגדים) הן הסיבות האמיתיות.
(וזו לא רשימה ממצה)

חוץ מזה, מובן מאליו (לפחות לחלק מהאנשים...) שלא בוחנים את מכלול האלמנטים המשפיעים על מחיר של כל קו וקו וקובעים אותם על סמך עלות הפעלה הקו+שולי רווח כלשהם כל רבעון מחדש.

ישן 08-11-2013, 01:15
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אפשר למשל..."

אתה שאלת איך אפשר לדעת אם הסיבות שמציגים הגורמים השונים הן הסיבות האמיתיות. אני לא יודע מה הסיבות שמציג כל אחד מהגורמים האלה, ולכן לא יכול לתת תשובה מפורטת. אם היינו יודעים מה אותן סיבות, אז בהתאם לטיבה של כל סיבה וסיבה ניתן היה לבחור את הכלים בהם נשתמש כדי לבדוק האם היא אמיתית. נתתי דוגמה אחת לגבי הסיבה הספציפית שהועלתה על ידי אחד הגורמים ודובר בה באשכול הזה. אם נניח היה גורם אחר שהיה טוען שהסיבה היא שחרדים שוקלים פחות ולכן קוי מהדרין צורכים פחות דלק וזה מצדיק את ההפרש במחירי הכרטיסים, הייתי יכול להציע דרך אחרת לבחון האם הסיבה אמיתית, שכוללת שקילה של חרדים וחילונים והשוואת התוצאות.

ישן 08-11-2013, 01:26
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אתה שאלת איך אפשר לדעת אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
אתה שאלת איך אפשר לדעת אם הסיבות שמציגים הגורמים השונים הן הסיבות האמיתיות. אני לא יודע מה הסיבות שמציג כל אחד מהגורמים האלה, ולכן לא יכול לתת תשובה מפורטת. אם היינו יודעים מה אותן סיבות, אז בהתאם לטיבה של כל סיבה וסיבה ניתן היה לבחור את הכלים בהם נשתמש כדי לבדוק האם היא אמיתית. נתתי דוגמה אחת לגבי הסיבה הספציפית שהועלתה על ידי אחד הגורמים ודובר בה באשכול הזה. אם נניח היה גורם אחר שהיה טוען שהסיבה היא שחרדים שוקלים פחות ולכן קוי מהדרין צורכים פחות דלק וזה מצדיק את ההפרש במחירי הכרטיסים, הייתי יכול להציע דרך אחרת לבחון האם הסיבה אמיתית, שכוללת שקילה של חרדים וחילונים והשוואת התוצאות.
משפט המפתח הוא "אני לא יודע מה הסיבות" אבל החלטת להתערב ולהגיב תגובה מיותרת סתם כך. תודה לך על זה.

יכלת לחפש בגוגל ולראות מה היו הטיעונים שהעלתה אגד בעבר בקשר לנושא הזה, ומה הטיעונים שהעלו הלקוחות החרדים (ליתר דיוק: אנשים שהם ככה"נ חלק מהציבור החרדי, אבל לאו דווקא לקוחות של הקווים האלה). בחרת לוותר על זה וסתם להגיב תגובה מיותרת. כאמור - תודה רבה לך על זה!

לשון רבים ננקטה בכוונה, שכן העניין בקשר לדבריו של ארז הוא שגם אם יגידו לך מה הסיבות ממש ולא יבות פוטנציאליות, די קשה לברר האם הן "אמיתיות". אילו היית מחפש בגוגל, היית מוצא כמה וכמה כתבות עבר בנושא עם טענותיה של אגד להצדקת פערי המחירים, ואולי היית מבין את הקושי בבדיקה האם הן אמיתיות.

ארז עשה את זה. הוא חיפש בגוגל. הוא טרח לקרוא לפחות קישור אחד. אתה החלטת שיותר חשוב להגיב, ולמי אכפת אם זה מועיל או לא.

ישן 08-11-2013, 02:11
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אתה שאלת..."

אתה ציטטת בתגובה הראשונה סיבה שהיא בוודאות שיקרית (כמה מפתיע שאתה בוחר לצטט שקרים). ארז ציין בפניך שהוא היה שמח לדעת מה הסיבות האמיתיות שמסבירות את התופעה, ואתה בחרת לציין בפניו שלמרות שהסיבה שאתה ציטטת שקרית, גם לגבי הסיבות האחרות שגורמים אחרים מעלים קשה לדעת האם הן אמיתיות.
אני בסך הכל ניסיתי להסביר לך שבמקרים מסויימים ניתן לבדוק האם סיבה שניתנת מסבירה את המסובב, או שמא מי שהביא אותה (ומי שציטט את מי שהביא אותה) הוא סתם שקרן אפס. לא ממש מעניינות אותי הסיבות האחרות שגורמים כאלה ואחרים מעלים. המסר שניסיתי להעביר הוא שזה שקשה לקבוע את הסיבה האמיתית לא נותן הצדקה להפרחת שקרים באוויר.
עכשיו הבנת את תרומתי לדיון?

ישן 08-11-2013, 00:57
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אתה טוען שה־"למעלה"..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
אתה טוען שה־"למעלה" (קרי: ממשלה) עושים גם דברים שאינם שרירותיים?
דבריך אינם עושים היגיון.
כן. אני לא אנרכיסט משוגע, or as they call themselves today "ליברטריאני", "התנועה הליברלית החדשה", וכד'.

לדוגמה - ההצעה להשוות את מחירי הנסיעה, בלי קשר למספר הנוסעים או לכל שיקול כלכלי אחר של החברות בשם מיטת סדום הסוציאלדיקטטורית, היא אולי רעה ואפילו מתועבת, אבל היא לא שרירותית.

ישן 08-11-2013, 01:10
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "קרא שוב את מה שהוא..."

לשובי:
א, שאלתי את דעתו האישית של מיק ולא של משרד התחבורה לגבי המחיר.
ב, הנוהל של המחיר יכול להשתנות בהתאם לדרישה כזאת או אחרת וזה כולל דרישה פוליטית או כלכלית מצד רשות מקומית או הממשלה וזה לא נחשב גחמה של משהוא כזה או אחר כמו שעשו שינוי עם הרישיונות והנהלים אחרים במשרד התחבורה ושינוי של נהלים שאתה טוען שהם גחמות הוא אפשרי ועשו את זה.
ג, יש דבר שנקרא סיבסוד של מחיר הנסיעה באוטובוסים בניגוד להודעה שלך ושוב זה לא גחמה, שזה אומר שהמדינה עוזרת להוריד את המחיר למחיר יותר נמוך בשביל התושבים באיזורים שבהם לחברה של האוטובוסים יש הפסדים בגלל כמות הנוסעים, תנאי דרך וככה הלאה. השאלה האם המדינה רוצה לעשות את זה או לא בניגוד להודעה שלך.

עכשיו לאדם היותר חשוב שזה מיק וחזרה לנושא.
לפי הדברים שלך:
ציטוט:
מחיר צריך להיקבע דרך היצע וביקוש. קביעת מחיר נמוך מדי מביאה לסבסוד של החברות על ידי משרד התחבורה AKA המיסים שלנו, כלומר לא רק ששילמנו את המחיר המלא על הנסיעה גם מימנו כמה פקידים לשם כך. הפסד נקי.

קח בחשבון שיש יישובים בצפון ובדרום שלפי מה שרשמת לא תהיה להם תחבורה ציבורית בכלל והם רחוקים מכל מקום אחר עם אוטובוס, כאשר יש כאלה שמקבלים שני אוטובוסים ביום וזהו וזה עם סיבסוד מצד המדינה או כמו בזיכרון שמחיר הכרטיס עולה כפול מאשר בחיפה כאשר מדובר על נסיעה של 8 קילומטר בלבד.
עכשיו אני מזכיר לך שיש יישובים כאלה שאם תיקח להם את האוטובוסים האלה אתה הורג את מקומות העבודה באותו יישוב למי שמגיעים מחוץ לאותו יישוב אליו לעבוד ולתושבי היישוב את היכולת לצאת לעבוד, לעשות קניות אחרי העבודה וככה הלאה, ובזיכרון יעקב אתה פוגע בכל הזקנים, הנכים ומי שאין לו כסף לשלם מחיר כפול על נסיעה של 8 קילומטר יום יום.
עכשיו תענה לי בבקשה, האם אתה עדיין עומד מאחורי אותה הודעה שלך מיק בבקשה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 08-11-2013, 07:28

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "..."

עדיין לא ענית לי על השאלה מיק, ואני אשמח לקבל ממך תשובה כאשר אתה יודע מה המחיר ליישובים שאין בהם סיבסוד או שמקבלים מינימום סיבסוד כמו בזיכרון עם נסיעה של 8 קילומטר שעולה 10 ש"ח לתושבים החלשים כלכלית או ביישובים עם 2 קווים ביום בלבד עושה ואגב גם בתוך חיפה לקחו לאגד מספר קווים גדולים עם הרבה רווח כדוגמא קווים 103 ו 108 שהפכו לקו אחד של המטרונית בכלל שהוא פחות יעיל בזמן שלו כיום בניגוד לעבר עם אגד עם 108 ו 103.

לגבי התגובה שלך היא לא ממש נוגע לדיון שלנו, כי הממשלה לקחה לאגד הרבה מאוד קווים ובזיכרון יעקב ובאיזור הזה חברה אחרת דואגת להסעות בצורה חוקית והקווים שייכים לה ובאיזורים אחרים נתנו לחברות אחרות את השליטה ושוב לקחו לאגד את אותם קווים.
אגד אגב היא החברה היחידה שנותנת יחס לכרטיסים של חברות האחרות חוץ מחברת דן, ולכן כאן ההפרטה דווקא עשתה נזק למי שצריך לנסוע באוטובוסים, כי אין פיקוח על ההסכמים בין החברות עצמן כאשר הן חולקות שטח משותף (תחנות באותו איזור ומרכזיות משותפות) או לחייב חברות אחרות לקבל קודים של אגד זהים בקווים שהיו פעם אגד בכלל והמטרונית (החברה שלה) גם תרצה קוד משלה פרטי ולא קוד 2 הרגיל של 3 החברות האחרות (קוד 2 מיועד לחיפה וטירת הכרמל) והאזרח הפשוט יהיה צריך לשלם על קוד 2 כפול 4 (יש 4 חברות בחיפה והקריות כיום) להכנס לחיפה עם המטרונית וקוד אחד של הקריות (קוד מעבר לקריות), אבל זה נושא לדיון אחר בכלל. תורה מסיני להסביר את כל הקודים השונים באיזור חיפה והקריות וזיכרון עם כל החברות השונות שיש כיום באופן חוקי.
במקרה נגעת בנקודה שמציגה את הבעיה בהפרטה בלי פיקוח של משרד התחבורה במיוחד בתחבורה הציבורית מיק.
לסיכום הממשלות האחרונות (קדימה והליכוד) נכסו באגד חזק מאוד ונתנו קווים של אגד לחברות אחרות במספר איזורים ולכן אגד כבר לא החברה שאתה חושב שהיא ולכן הקישור שלך לא רלוונטי כיום, ואגד גם שלחה הביתה 400 נהגים בגלל אותה הפרטה של אותם קווי אוטובוסים סתם לידע כללי.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 08-11-2013 בשעה 07:30.
ישן 08-11-2013, 21:38
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "עדיין לא ענית לי על השאלה..."

האמת שכן עניתי לך, והפירוט על הקודים מיותר. הקודים למעשה מראים את הבלגן שהבירוקרטיה מייצרת פה. היום לך בתור בעל טרנזיט פרטית אסור לפי חוק לקחת נוסעים, גם אם אתה יכול לקחת אותם ב-5 ש"ח בלבד. מה שקישרתי אליו לא היה מוכוון ספציפית לאגד, אלא כדי להראות שקיימים "חאפרים"- למעשה- סתם אנשים עם טרנזיט, שיכולים לקחת פחות מהחברה שהייתה קיימת באותה השנה לאשכול הזה. זה לא משנה האם מדובר על אגד, קווים או נתיב, המחיר נקבע על ידי משרד התחבורה, שירות פרטי היה זול יותר ולכן המשרד ואגד נלחמו בו.

זה מצחיק שאמרת שמדובר בחוסר פיקוח כי המשרד נכנס לקרביים של כל חברה. כל חברה שמקבלת רישיון מראה תוכנית כלכלית, מקבלת אישור מהמשרד על גיוס חוב, מראה מודל להחזר חוב, צריכה לעמוד ביעדי שירות מסויימים, מקבל סובסידיה לפי צריכה כלומר היא צריכה לשתף את כל נתוני ההכנסות שלה עם המשרד וכך הלאה. המשרד נמצא עמוק בתוך הפיקוח. ועדיין יש בלגן. עוד הוכחה לחוסר היעילות.

מבין מדוע כן עניתי לך על השאלה ומדוע הקישור כן רלוונטי למרות שלא מדובר על אגד?
במקרה, רק במקרה, הייתי קצת מעורב בחלק מהרפורמה בצד הפיננסי שלה, אז אני מכיר את הנושא.
ישן 08-11-2013, 22:08

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "האמת שכן עניתי לך, והפירוט על..."

אם אתה מעורב בזה, אני לא הולך לשאול אותך כיצד אתה מעורב בזה ואתה לא תגיד באופן מוצדק, אבל אני הולך להציג לך איזה כאב כספי הרפורמה עושה לאזרח הפשוט.
עד מחר אני יעלה פוסט נוסף כאן עם העלות הכספית בדיוק על האגורה של נסיעות להראות לך כמה הרפורמה הזאת רק פגעה באזרח כלכלית, כי היית מעורב בה ואתה צריך לראות את זה בעצמך. אולי תוכל להעביר למשהו במשרד התחבורה את זה שהם יבינו את מצב ויתקנו אותו.
לפני הפירסום חייב לנקות את הפרטים של הרב-קו ובאיזה חברות מדובר, זיהוי החברה עצמה.
אחרי שתקרא את הפוסט עם הפרטים, תבין מדוע הנישול של אגד מאותם קווים באותה רפורמה, הייתה עבודה רעה מאוד בלי לבקר את העבודה שלך באופו ישיר כמובן.

אם בתגובה שלך דברת על המונית שירות טרנזיט עם שלט של המסלול קבוע ב 5 ש"ח, זה עד כמה שאני יודע חוקי, אבל זה רק מערים גדולות לערים גדולות כמו חיפה-נהריה, חיפה-עכו והפוך עד כמה שאני מכיר את התופעה.

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 08-11-2013 בשעה 22:12.
ישן 09-11-2013, 22:12
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אם אתה מעורב בזה, אני לא הולך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
אם בתגובה שלך דברת על המונית שירות טרנזיט עם שלט של המסלול קבוע ב 5 ש"ח, זה עד כמה שאני יודע חוקי, אבל זה רק מערים גדולות לערים גדולות כמו חיפה-נהריה, חיפה-עכו והפוך עד כמה שאני מכיר את התופעה.

לגמרי לא ברור אם זה חוקי.

זאת אומרת - זה חוקי להפעיל מונית שירות,
אבל אסור לה לעצור בתחנות של אגד, ואם אגד מתעדת את זה - הם חוטפים קנס גדול.
ואסור לה לעצור במקומות אחרים - כי זה מפריע לתנועה. וגם על זה חוטפים קנס

אז מותר להפעיל מונית שירות - אבל אסור לה לעצור ולאסוף נוסעים.
ומצד שני - בית משפט סירב לקבוע שמדובר בשירות לא חוקי ולמנוע את קיום התופעה.

בחיפה-עכו, היו הרבה משפטים על זה - עד שסגרו את כל התחנות - וקבעו מונופול
ישן 08-11-2013, 09:22
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "לשובי: א, שאלתי את דעתו..."

ציטוט:
א, שאלתי את דעתו האישית של מיק ולא של משרד התחבורה לגבי המחיר.

בגלל זה השבתי לך על דעתו של מיק, ולא של משרד התחבורה. :\

ציטוט:
ב, הנוהל של המחיר יכול להשתנות בהתאם לדרישה כזאת או אחרת וזה כולל דרישה פוליטית או כלכלית מצד רשות מקומית או הממשלה וזה לא נחשב גחמה של משהוא כזה או אחר..
דרישות פוליטיות הן בדיוק גחמות..
בעצם אתה צודק, אלו לא בדיוק גחמות. יש לגורמים הלוחצים מטרה ברורה – לעשוק את הקופה הציבורית.

ציטוט:
ג, יש דבר שנקרא סיבסוד של מחיר הנסיעה באוטובוסים בניגוד להודעה שלך.. השאלה האם המדינה רוצה לעשות את זה או לא בניגוד להודעה שלך.
טוב שאתה פה כדי להצביע על דברים שלא אמרתי כאילו אמרתי אותם..

ישן 08-11-2013, 00:42
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אין שום בעיה עם הטיעון שלי...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
אין שום בעיה עם הטיעון שלי. כיום את התעריף קובע משרד התחבורה. המשרד גם יכול להכניס אותך לכלא אם תנסה להציע שירות זול יותר. עם זה אמורה להיות לך בעיה.
או אם תנסה להציע שירות בכלל...

אני מבין למה המדינה מחלקת רישיונות להיות רופאים או אדריכלים/מהנדסי בניין. למה צריך אישור מיוחד כדי להסיע אנשים בתשלום מנקודה לנקודה זה... הייתי אומר שזה נשגב מבינתי אלמלא ידעתי שזו פשוט עוד דרך לשלוט על החיים של הציבור ולהכניס לקופת המדינה כסף מכלום...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:17

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר