לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2013, 09:42
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Colonel Korn שמתחילה ב "זאת בדיוק הסיבה למה זה אינטרס..."

לול.
אחד, יפה שאתה מכניס אותי פה תחת המטרייה.
שנית- אם זה אינטרס לאומי לקחת לי את הנשק, זה מגיע עם פטור ממילואים?
שלישית- ברוך השב.
רביעית- לחברה כמכלול אסור לעשות כלום. מצב שבו לחברה כמכלול מותר להרוג מישהו אומר דה פקטו שאם רוב מדינת ישראל אומרת שצריך להוציא להורג מחבלים- צריך לעשות זאת, אפילו אם השלטון מתנגד לכך.
יותר מזה- זה אומר שאם רוב מדינת ישראל אומרים שצריך להרוג עכשיו את כל הערבים צריך לעשות את זה, אפילו אם השלטון מתנגד לכך. אפילו אם זה כולל את הערבים אזרחי מדינת ישראל. זה ממש לא דמוקרטיה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2013, 10:58
  Colonel Korn Colonel Korn אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 15.11.13
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לול. אחד, יפה שאתה מכניס אותי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
לול.
אחד, יפה שאתה מכניס אותי פה תחת המטרייה.
שנית- אם זה אינטרס לאומי לקחת לי את הנשק, זה מגיע עם פטור ממילואים?
שלישית- ברוך השב.
רביעית- לחברה כמכלול אסור לעשות כלום. מצב שבו לחברה כמכלול מותר להרוג מישהו אומר דה פקטו שאם רוב מדינת ישראל אומרת שצריך להוציא להורג מחבלים- צריך לעשות זאת, אפילו אם השלטון מתנגד לכך.
יותר מזה- זה אומר שאם רוב מדינת ישראל אומרים שצריך להרוג עכשיו את כל הערבים צריך לעשות את זה, אפילו אם השלטון מתנגד לכך. אפילו אם זה כולל את הערבים אזרחי מדינת ישראל. זה ממש לא דמוקרטיה.

1. אם צפוף לכם, אני מוכן להוציא אותך מהמטרייה של אלה שמסוכן לתת להם נשק, כי הם מתכוונים להרוג אנשים, למטריה של אלה שסתם אין סיבה טובה לתת להם נשק. אני מסכים שתחת המיטרייה השנייה הרבה יותר נחמד.

2. לא. שנינו נמשיך לשרת, ולשאת נשק, במילואים...

3. תודה. מי יתן ותבורך בכל מעשייך.

4. אתה מתבלבל בין "דמוקרטיה", ל"דמוקרטיה יצוגת ליבראלית מהותית חוקתית (איפה אלכס שישקר קצת)".

הרעיון של דמוקרטיה יצוגית, הוא בד"כ לבחור מייצגים לעם, שייצגו את הרצון והאינטרסים של העם, ולא לבחור דיקטטורה (במובן הרומי) מורכבת לפרק זמן מוגבל. בגלל זה גם הקטע עם משאלי עם בהרבה מהדמוקרטיות.

כלומר כן, אם החברה, כמכלול, מחליטה שצריך להוציא מחבלים להורג, באמצעות משאל עם, או מנגנון דמוקרטי אחר, אז מחובת הכנסת תהיה לחוקק את החוק, ומחובת הממשלה ובתי המשפט לישמו.

זה לא אומר שלמרקיוס מותר לירות באנשים שנכנעו ולא מהווים עליו, כי ככה הוא החליט, והוא חלק מהחברה.

מנגנון אחר ממשאל עם, יכול להיות לחץ ציבורי על נציגיך הנבחרים, לשכנע אותם שזה רצון העם...
ישן 18-11-2013, 11:08
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Colonel Korn שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]לול. אחד, יפה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Colonel Korn

1. אם צפוף לכם, אני מוכן להוציא אותך מהמטרייה של אלה שמסוכן לתת להם נשק, כי הם מתכוונים להרוג אנשים, למטריה של אלה שסתם אין סיבה טובה לתת להם נשק. אני מסכים שתחת המיטרייה השנייה הרבה יותר נחמד.

גם אני מסכים שהמטרייה השנייה יותר נחמדה. אם כולנו נוכל לרוץ ערומים בשדות האחו זה בכלל יהיה שיגעון. אבל בינתיים בעולם האמיתי יש אנשים שרוצים להרוג אותי ואין לי כוונה שהם יצליחו בכך.
ציטוט:
2. לא. שנינו נמשיך לשרת, ולשאת נשק, במילואים...

אני נורא מצטער אבל אם אני זה סיכון לאומי שאני אשא נשק באזרחות זה סיכון בין גלקטי שאני אשא נשק במילואים.
ציטוט:
הרעיון של דמוקרטיה יצוגית, הוא בד"כ לבחור מייצגים לעם, שייצגו את הרצון והאינטרסים של העם, ולא לבחור דיקטטורה (במובן הרומי) מורכבת לפרק זמן מוגבל. בגלל זה גם הקטע עם משאלי עם בהרבה מהדמוקרטיות.

פה אתה מתבלבל קצת.
ראשית כי אחת התנאים של דמוקרטיה היא שלא תבסס את עריצות הרוב. כלומר זה לא "הרוב קובע" כמו שהרבה אנשים טועים לחשוב, אלא למעשה "הרוב חושב שהוא קובע, בפועל יש הרבה מאוד מנגנונים שמודאים שזה לא באמת קורה". לטובה ולרעה.
מעבר לכך יש דילמה עמוקה מאוד סביב נושא משאל העם, הן מדינה שבה יש משאל עם על כל נושא פעוט (נניח שוויץ) והן מדינה שבה לעולם אין משאל עם (ארה"ב) שתיהן דמוקרטיות- פשוט דמוקרטיות שונות.
ציטוט:
כלומר כן, אם החברה, כמכלול, מחליטה שצריך להוציא מחבלים להורג, באמצעות משאל עם, או מנגנון דמוקרטי אחר, אז מחובת הכנסת תהיה לחוקק את החוק, ומחובת הממשלה ובתי המשפט לישמו.

זה מצחיק, כי אולי אתה חושב שזה הגיוני- אבל בפועל זה לא נכון.
כל מדינה וכל ורסיה של שלטון דמוקרטי מסתכלת על זה בצורה שונה. משאל עם הוא לא בהכרח עניין מחייב, למשל, אלא יכול להיות מייעץ בלבד.
בישראל למשל עד לאחרונה לא הייתה שום חובה ליזום משאל עם בקשר לשום נושא ובארה"ב כאמור אין משאל עם על שום דבר.
ציטוט:
מנגנון אחר ממשאל עם, יכול להיות לחץ ציבורי על נציגיך הנבחרים, לשכנע אותם שזה רצון העם...

זאת אכן אופציה אבל היא לא מחייבת ושוב- לא יכולה לכלול מצב של עריצות הרוב.
כלומר היא יכולה אבל אז לא מדובר בדמוקרטיה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 18-11-2013, 16:39
חסום

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Colonel Korn]::6 1...."

לא אמרתי, שאתה אינדיבידואלית סיכון, אלא שזה אינטרס של הציבור, שלציבור לא תהיה את האפשרות לירות בציבור, בציבור.

יש הבדל גדול בין חייל בתפקיד שנושא נשק, לבין מוכר פלאפל שנושא נשק.

הדיון על דמוקרטיה דווקא מעניין, אבל הוא מבוסס יותר על דעות, מאשר על עובדות, ולא כל כך רלוונטי לאשכול. אולי עדיף להמשיך אותו באשכול אחר.

בכל מקרה אתה מבלבל בין דמוקרטיה, לרפובליקה. בדמוקרטיה המטרה היא בד"כ לממש את רצון העם, לא לבחור הנהגה שתפעל לטובת העם לפי ראות ענייה. אבל זה נתון לדיון, ובאופן טבעי שאיפה, ולא המציאות. לגבי האם דמוקרטיה זה עריצות הרוב, אתה מוזמן לשאול את שרוקי מה דעתו על המסים שהוא משלם, או כל חייל בשרות חובה. הקטע עם "עריצות הרוב" זאת יותר החלטה של "הרוב" שיותר חשוב לו לשמור על זכויות פרט מסוימות, של "כולם" , מאשר על האינטרס של "הרוב" מול קבוצת "מיעוט". אל תטעה לחשוב, שזכויות של מיעוטים לא הולכות לפח ברגע שהן לא מתאימות לרוב החברה, לדוגמה יפנים בארה"ב, גרמנים באנגליה, וכד'. בכלל ההיסטוריה יכולה לספק אין סוף דוגמאות לעקרונות של דמוקרטיה מהותית, שהלכו לפח בשנייה, בדיוק כשמישהו הזדקק להן.
ישן 18-11-2013, 16:47
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Colonel Korn שמתחילה ב "לא אמרתי, שאתה אינדיבידואלית..."

ציטוט:
לא אמרתי, שאתה אינדיבידואלית סיכון, אלא שזה אינטרס של הציבור, שלציבור לא תהיה את האפשרות לירות בציבור, בציבור.

ציבור זאת מילה מאוד כללית.
אני יכול להגיד שזאת סכנה מאוד כללית שלציבור תהיה היכולת לשנע מכונות פלדה ששוקלות טון ומעלה, במיוחד כשהציבור כולל אנשים עיוורים, נניח.
לעומת זאת אם מגדירים אנשים שלא עיוורים ודברים אחרים הסכנה פתאום פוחתת.
אז מה זה ציבור בדיוק?
ציטוט:
יש הבדל גדול בין חייל בתפקיד שנושא נשק, לבין מוכר פלאפל שנושא נשק.

ומה ההבדל בדיוק? מה הופך את מוכר הפלאפל להיות פתאום כשר לנשיאת נשק כשקוראים לו למילואים? האם המדים מקנים יכולות על?
ציטוט:
הדיון על דמוקרטיה דווקא מעניין, אבל הוא מבוסס יותר על דעות, מאשר על עובדות, ולא כל כך רלוונטי לאשכול. אולי עדיף להמשיך אותו באשכול אחר.

אולי מבחינתך- אני מדבר על עובדות גרידא.
ציטוט:
בכל מקרה אתה מבלבל בין דמוקרטיה, לרפובליקה. בדמוקרטיה המטרה היא בד"כ לממש את רצון העם, לא לבחור הנהגה שתפעל לטובת העם לפי ראות ענייה.

אתה רואה, פה נניח השלב שאתה מדבר לא עובדות. יש דמוקרטיות ויש דמוקרטיות. יש דמוקרטיות ישירות וייצוגיות וכל דבר על הספקטרום. לרפובליקה אין פה שום קשר.
ציטוט:
לגבי האם דמוקרטיה זה עריצות הרוב, אתה מוזמן לשאול את שרוקי מה דעתו על המסים שהוא משלם, או כל חייל בשרות חובה. הקטע עם "עריצות הרוב" זאת יותר החלטה של "הרוב" שיותר חשוב לו לשמור על זכויות פרט מסוימות, של "כולם" , מאשר על האינטרס של "הרוב" מול קבוצת "מיעוט".

זה בדיוק ההיפך. בדמוקרטיה בהכרח צריך שיתקיים מצב שבו אין עריצות הרוב, שמתאים בד"כ למשטרים פופוליסטיים שונים.
ציטוט:
אל תטעה לחשוב, שזכויות של מיעוטים לא הולכות לפח ברגע שהן לא מתאימות לרוב החברה, לדוגמה יפנים בארה"ב, גרמנים באנגליה, וכד'. בכלל ההיסטוריה יכולה לספק אין סוף דוגמאות לעקרונות של דמוקרטיה מהותית, שהלכו לפח בשנייה, בדיוק כשמישהו הזדקק להן.

ופה נכנס הנושא שאין דבר כזה דמוקרטיה מושלמת.
אגב, אם תראה לאירופאי מודרני ממוצע את הדוגמא של היפנים האמריקאים במלחה"ע השנייה הוא כנראה יחטוף שבץ.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 22-11-2013, 13:39
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Colonel Korn]לא אמרתי,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2

אולי מבחינתך- אני מדבר על עובדות גרידא.

אתה רואה, פה נניח השלב שאתה מדבר לא עובדות. יש דמוקרטיות ויש דמוקרטיות. יש דמוקרטיות ישירות וייצוגיות וכל דבר על הספקטרום. לרפובליקה אין פה שום קשר.

זה לא האמת קשור לשרשור,
אבל אתה צריך להבדיל בין שיטת שלטון למידת סובלנות. אלו שני דברים שונים.
שיטת שלטון קובעת מתקבלות החלטון של השלטון המרכזי ומי ואיך קובע את הרכבו. דמוקרטיה היא שיטת שלטון.
מידת הסובלנות קובעת את היחס לקבוצות שמודרות ממרכזי הכוח - למיעוטים, לשונים (על בסיס דת או מין למשל) וגם לקבוצות גדולות (נשים מהוות 50% מהאוכלוסיה) ואפילו לרוב האוכלוסיה (שלטון מיעוט).
י
יכולה להיות דמוקרטיה מאוד לא ליברלית (לדוגמא ארה"ב ברוב המוחלט של שנות קיומה, עם המקארתיזם ומחנות הריכוז לאזרחים ממוצא יפני במלחה"ע השנייה כדוגמאות בולטות).

גם יכולה להיות דיקטטורה ליברלית (השם הנפוץ יותר הוא אבסולוטיזם נאור).
נפולאון בונאפרט היה דיקטטור לכל דבר - ועדיין הרפורמות החברתיות והחוקיות שהוא החיל הפכו את צרפת לאחד המקומות הכי ליברליים בעולם באותה תקופה (ולא - צרפת של המהפכה הייתה הרבה דברים, אבל לא ליברלית...)
האימפריה הרומית ה"קדושה" (לא רומא העתיקה, איחוד פוליטי מהמאה ה 18 של רוב הנסיכויות הגרמניות וחלקים מאיטליה) הייתה דיקטטורה קיסרית לכל דבר, למרות זכויות אזרח וזכיויות אדם שהיו מהליברליים ביותר בעולם באותה תקופה.

ישן 18-11-2013, 11:59
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Colonel Korn שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]לול. אחד, יפה..."

גם אני חשבתי כמוך פעם קולונל, גם לא הייתי מעלה בדעתי להרוג שבויים שנכנעו בקרב אבל..
אחת ההצלחות הגדולות של הטרוריסטים בארץ ובעולם היא ניצול הדמוקרטיות וחוקיהן לטובתם, אחד הכשלונות הגדולים של המערב בלחימה בטרור הוא חוסר היכולת להתאים את החוקים המשתנים תדיר לצורך מיגור וחיסול הטרור.
טרוריסט שמתכנן בקור רוח ללכת ולרצוח אנשים מאבד את הזכות שיש לחייל אויב לוחם להכנע ולהשאר בחיים, ב"זכות" אנשים שחושבים כמוך יש מאות רוצחים חיים בבתי הסוהר שרק מחכים לשיחרורם במסגרת מחווה או חילופי רוצחים תמורת גופות..
אני רוצה לנצל את הבמה הצנועה הזאת של פרש ולבקש מכל אחד שקורא שאם הוא נתקל בסיטואציה כמו אותו קצין שמצא את עצמו מול הרוצח של עדן אטיאס ז''ל, שלא יהסס ושיחסל אותו מיד, אולי הוא ייעצר לשעה שעתיים אבל תמיד אפשר לטעון שהיה חשש שהמחבל ממולכד, הטיעון ה"מוסרי" של המתנגדים לכך מתגמד אל מול הטיעון המוסרי של המלחמה בטרור ואל מול תמונת בני המשפחה שעומדים מעל קברו של יקירם..

ישן 18-11-2013, 12:18
חסום

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "גם אני חשבתי כמוך פעם קולונל,..."

תראה,

מצד אחד, אני לגמרי בעד להוציא מחבלים להורג, במסגרת החוק. יותר מזה, אני מוכן לקבל החלטה של ממשלת ישראל להרוג מחבלים בלי משפט (דוגמת קו 300), תחת חסינות ריבונית, או מגוון של מושגים משפטיים אחרים...

מצד שני, אני חושב שאתה, לא יכול להחליט להוציא להורג אנשים ולא משנה איזה אינטרס זה משרת. אתה יכול להגן על עצמך, או על הסובבים אותך מפגיעה, אבל אין לך שום זכות לשחק שופט, ותליין.

עזוב שבלהט של אירוע, בהחלט עלול לקרות מצב שתירה במישהו סתם.

זאת אחת הסיבות שאני חושב שאזרחים לא צריכים לשאת נשק. אנשים פרטיים לא יכולים להחליט להרוג אנשים אחרים. יותר מזה אין שום סיבה שאירועים כמו פריצה, יסתיימו בהרוגים.

הסיבה השנייה היא שמצב שבו אזרחים צריכים לחשוש לחייהם, ולירות באנשים, זה פשוט כשלון ופשיטת רגל של המדינה. אני משלם חלק מכובד מהמשכורת שלי במסים למדינה, ואחד מהשרותים שאני מצפה לקבל, זה הגנה מפני שודדים, רוצחים, סוחטים באיומים, וטרוריסטים.
ישן 18-11-2013, 12:40

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Colonel Korn שמתחילה ב "תראה, מצד אחד, אני לגמרי בעד..."

אתה צודק אם היינו חיים בעולם מושלם או כמעט מושלם, אין מחלוקת בינינו על אם יש להשאיר רוצח שנטל חיים חי או להרוג אותו. יש רק מחלוקת על סדר הפעולות, לפי מה שאני רואה בעולם ובארץ, אנחנו מאבדים את הצפון , ואין כמעט שום פעילות שתוביל לשינוי בחוק, (מספיק לראות את עו''ד משה שרמן מתנשק עם דומרני כאילו שהם זוג אוהב) כדי לראות שהפשע והרצח (אגב גם הפלילי וגם הלאומני) מנצח. אתה ואני אזרחים שומרי חוק, ההבדל בינינו הוא שאתה מצפה שהחוק יגן עליך אבל ב99.9% מהמקרים החוק יגיע להגן עליך אחרי שתהיה בטמפרטורת החדר.. אני ושכמותי בוחרים להגן על עצמינו עד שהחוק יגיע..אני מבטיח לך שתמיד חיסול אותו מחבל רוצח יקרה בלהט הרגע..
אני לא רוצה שתחשוב לרגע שאני שש לראות אזרחים יורים לכל הכיוונים, צריך לעשות זאת רק כשבטוחים שרק המחבל ייפגע..

ישן 18-11-2013, 15:03
חסום

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אתה צודק אם היינו חיים בעולם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
אתה צודק אם היינו חיים בעולם מושלם או כמעט מושלם, אין מחלוקת בינינו על אם יש להשאיר רוצח שנטל חיים חי או להרוג אותו.

אני מניח שיש מחלוקת, כי אני דווקא מאוד נגד עונש מוות ברמה הפלילית. טרוריסטים ומסייעים, גם אם הם אזרחי המדינה, הם מקרה מיוחד לדעתי.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
יש רק מחלוקת על סדר הפעולות, לפי מה שאני רואה בעולם ובארץ, אנחנו מאבדים את הצפון , ואין כמעט שום פעילות שתוביל לשינוי בחוק, (מספיק לראות את עו''ד משה שרמן מתנשק עם דומרני כאילו שהם זוג אוהב) כדי לראות שהפשע והרצח (אגב גם הפלילי וגם הלאומני) מנצח. אתה ואני אזרחים שומרי חוק, ההבדל בינינו הוא שאתה מצפה שהחוק יגן עליך אבל ב99.9% מהמקרים החוק יגיע להגן עליך אחרי שתהיה בטמפרטורת החדר.. אני ושכמותי בוחרים להגן על עצמינו עד שהחוק יגיע..אני מבטיח לך שתמיד חיסול אותו מחבל רוצח יקרה בלהט הרגע.

קודם כל, אני חושב שהרבה יותר חשוב לשנות את ההתנהלות הביזיונית של מדינת ישראל בתחום הפלילי, והביטחוני. לחלק נשק לאזרחים, זאת פשוט סכנה, ראה ארה"ב. חוץ מזה שאני מעדיף לחיות במדינה שאנשים בה לא יורים אחד בשני.

שנית, יש הבדל, בין מה שאני כאדם אעשה תחת איום, לבין מה שאני חושב שצריכה להיות ההתנהלות במדינה.

אם ניקח את המקרה של שי דרומי כדוגמה, אין לי שום טענות אליו, אולי צורת הפעולה שלו לא הייתה אופטימלית, אבל לגיטימית לחלוטין כשאנשים עם גרזנים פורצים אליך הביתה בפעם המי יודע כמה. הבעיה שלי, זה שהמקרה של שי דרומי יכול היה להימנע בערך 275 פעם ע"י המדינה. חינוך, פיתוח כלכלי, שרותי רווחה, נוכחות משטרתית בקהילה (הבדואית ובכלל), מינימום של אכיפה המשטרתית, שיקום עבריינים, הטלת עונשי מאסר לפי החוק בוודאי על עבריינים חוזרים (שוד מזויין 10ש', פריצה 5-7ש'), מלחמה בארגוני פשיעה, אכיפה אגרסיבית של החוק ע"י המשטרה בישובים שנפגעים מפשיעה, שתי ניידות מג"ב בכוננות באזור חוות הבודדים בנגב, כולם היו יכולים למנוע את המקרה בשלב כזה או אחר, מתוך כל הרשימה המדינה לא עשתה כלום.
ישן 18-11-2013, 15:10
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Colonel Korn שמתחילה ב "[QUOTE=מרקויס]אתה צודק אם..."

ציטוט:
לחלק נשק לאזרחים, זאת פשוט סכנה, ראה ארה"ב. חוץ מזה שאני מעדיף לחיות במדינה שאנשים בה לא יורים אחד בשני.

תמיד הטיעון הזה, חבל שאנשים לא טורחים לקרוא קצת לפני שהם כותבים.
אני שוב אעלה את נושא שוויץ, שוודיה, פינלנד וקנדה. או שנגיד אדביק את הלינק הזה:
http://info-brodcast.blogspot.co.il...-australia.html
ציטוט:
אם ניקח את המקרה של שי דרומי כדוגמה, אין לי שום טענות אליו, אולי צורת הפעולה שלו לא הייתה אופטימלית, אבל לגיטימית לחלוטין כשאנשים עם גרזנים פורצים אליך הביתה בפעם המי יודע כמה. הבעיה שלי, זה שהמקרה של שי דרומי יכול היה להימנע בערך 275 פעם ע"י המדינה. חינוך, פיתוח כלכלי, שרותי רווחה, נוכחות משטרתית בקהילה (הבדואית ובכלל), מינימום של אכיפה המשטרתית, שיקום עבריינים, הטלת עונשי מאסר לפי החוק בוודאי על עבריינים חוזרים (שוד מזויין 10ש', פריצה 5-7ש'), מלחמה בארגוני פשיעה, אכיפה אגרסיבית של החוק ע"י המשטרה בישובים שנפגעים מפשיעה, שתי ניידות מג"ב בכוננות באזור חוות הבודדים בנגב, כולם היו יכולים למנוע את המקרה בשלב כזה או אחר, מתוך כל הרשימה המדינה לא עשתה כלום.

אז מהטיעון שלך אנחנו דווקא יכולים למצוא פשרה די בקלות.
לכל אזרח ישראלי יוקצה שוטר 24/7. עד שלמשטרה יהיה מספיק תקציב וכ"א לכך מי שעוד לא הונפק לו שוטר יהיה רשאי להוציא רשיון לנשק.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 18-11-2013, 15:22
חסום

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Colonel Korn] לחלק..."

1. קנדה, לא רלוונטית, תבדוק כמה מהנשק שם משמש לצייד, ואיזה אחוז מתושבי הערים נושאים נשק. שוויץ, פינלנד, ושוודיה, הם מוזרים, קודם כל מיעוט מהאזרחים שם נושאים נשק (נושאים לא בבוידעם) , אלה גרים על הרים, ואצל אלה חושך חצי מהשנה, ונורא קר אצלהם.

ב90% מהעולם יש קורלציה ברורה בין כמה אנשים נורים בשנה, לכמה נשיאת נשק נפוצה באוכלוסיה. ובאופן טבעי קורלציה קצת פחות ברורה, אך לא פחות מהותית בין הקלות שבה אפשר לרכוש נשק בחנות לכמות ההרוגים מירי.

2. אני לא מבין איך להגדיל את האפשרות של אנשים לירות אחד בשני, תועיל לביטחון האישי, מצטער. אני גם לא מבין את הרמיזה שלצפות מהמשטרה ומבתי המשפט לאכוף את החוק, זה לא מציאותי.
ישן 18-11-2013, 15:31
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Colonel Korn שמתחילה ב "1. קנדה, לא רלוונטית, תבדוק..."

ציטוט:
1. קנדה, לא רלוונטית, תבדוק כמה מהנשק שם משמש לצייד, ואיזה אחוז מתושבי הערים נושאים נשק. שוויץ, פינלנד, ושוודיה, הם מוזרים, קודם כל מיעוט מהאזרחים שם נושאים נשק (נושאים לא בבוידעם) , אלה גרים על הרים, ואצל אלה חושך חצי מהשנה, ונורא קר אצלהם.

אני שמח שקבעת שזה לא רלוונטי, הלוואי והכל היה כזה פשוט.
אתה אמרת נשק=אזרחים נהרגים. אני הוכחתי שזה לא ככה ואז אתה אומר שציד וחושך וקר.
אז הנה בישראל טרור ורוצחים אנשים על ימין ועל שמאל.
ציטוט:
ב90% מהעולם יש קורלציה ברורה בין כמה אנשים נורים בשנה, לכמה נשיאת נשק נפוצה באוכלוסיה. ובאופן טבעי קורלציה קצת פחות ברורה, אך לא פחות מהותית בין הקלות שבה אפשר לרכוש נשק בחנות לכמות ההרוגים מירי.

90%?
תראה לי:
http://www.gunpolicy.org/firearms/region/israel
ציטוט:
2. אני לא מבין איך להגדיל את האפשרות של אנשים לירות אחד בשני, תועיל לביטחון האישי, מצטער. אני גם לא מבין את הרמיזה שלצפות מהמשטרה ומבתי המשפט לאכוף את החוק, זה לא מציאותי.

נכון שלא קראת את הלינק על אוסטרליה?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 18-11-2013, 16:30
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Colonel Korn שמתחילה ב "ממש לא. אבל אין ספק שכלי נשק..."

אז שוב- תסביר בבקשה את שני הלינקים.
בראשון רואים בבירור שאין שום קורלציה בין כמות נשק לכמות פשיעה חמושה, אלא בד"כ להיפך (אדרבא אם מוציאים מהמשוואה את מה שאתה מכנה "מדינות ממש מפגרות") בשני רואים דוגמא למדינה מערבית-דמוקרטית-ליברלית-נאורה שבה הוחמרו משמעותית חוקי הנשק ומאז הייתה עלייה חדה בפשיעה החמושה.

למעשה אין לך פה רגל לעמוד עליה, בפרט להתעקשות לשם ההתעקשות ואת זה אי אפשר לעקור מהשורש.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 18-11-2013 בשעה 16:33.
ישן 18-11-2013, 15:46
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Colonel Korn שמתחילה ב "אתה באמת לא מבין את ההבדל בין..."

לא, אני לא מבין את ההבדל כי אין הבדל. אם אתה יכול להחזיק נשק כשהמדינה מגייסת אותך למילואים למה אתה לא יכול להחזיק נשק בתור אזרח? אם המדינה סומכת עליך כשהיא מגייסת אותך למילואים ונותנת לך נשק אוטומטי, למה היא לא אמורה לסמוך עליך כשיש לך אקדח באזרחות? אני גם לא מבין מה הקשר "לשרשרת פיקוד תחת הממשלה" (מה זה בכלל אומר????) ואיך שרשרת הפיקוד הזו תמנע ממישהו שמקבל קריזה לקחת את הנשק שהוא קיבל במילואים ולהשתמש בו כדי לפגוע בחפים מפשע. מה שאני אומר זה דבר פשוט מאד, אם אתה לא סומך על אזרח שידע איך ומתי להשתמש בנשק שלו באזרחות, אתה גם לא יכול לסמוך עליו כשאתה נותן לו נשק במילואים. אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אתה יכול להסביר לי "את ההבדל בין מישהו, שנושא נשק באופן קבוע כאזרח, למישהו שנושא נשק בעודו על מדים, ובמסגרת תפקידו בצבא או במשטרה, וכפוף לשרשרת פיקוד תחת הממשלה?"

ישן 20-11-2013, 07:59
חסום

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ומה מונע מאדם כזה לצאת לחופשה..."

זה עיניין של פראקטיות, ותועלת מול סיכון.

קודם כל, בחרום, כלומר מלחמה, אני חושב שהדאגה האחרונה זה עם מה מילואימניקים יוצאים הביתה...

לגבי שגרה, אני חושב שזה לא אידיאלי. למיטב ידיעתי, הרוב גם באמת לא יוצאים, בגלל החשש של צהל מגניבות. העיניין שאנחנו מדברים פה על 60 יום ב3 שנים (כמה התיקון לחוק המילואים?), זה יוצא 2-6 יציאות הביתה, אולי קצת יותר, של אוכלוסיה שהיא איכותית ממילא, וזה בלי לדבר על הכאב ראש של לחתום ולהזדכות על נשק.

אחרי שנטפל בנשק הלא חוקי, אחר שנוריד את הפשע האלים בישראל, ועוד כמה עיניינים, אפשר לחשוב על מילואימניקים שיוצאים הביתה. וגם אז לא בטוח שכדאי...

נערך לאחרונה ע"י Colonel Korn בתאריך 20-11-2013 בשעה 08:02.
ישן 14-11-2013, 10:19
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני לא חושב שיש מי שטוען..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
אני לא חושב שיש מי שטוען שחיילים, ובייחוד לוחמים שמיומנים בשימוש בנשק, לא צריכים להסתובב חמושים.

אתה תהיה מופתע מאוד.
ציטוט:
עם זאת, אין להסיק מכך שעדיף לחמש כמה שיותר מהאוכלוסיה הכללית. אני מכיר אנשים שאין להם כוונות רעות, ועדין הייתי מעדיף להיות באוטובוס עם מחבל חמוש בסכין, מאשר איתם חמושים בנשק חם.

ואף אחד לא טען שצריך לחמש את כולם, אלא להקל על מי שמתאים ומוכן לקחת על עצמו את האחריות.
בולטת במיוחד העדות של המאבטחת שהצטערה על כך שנשקה האישי לא היה אתה באירוע. אני די בטוח שבאותו רגע כל מי שהיה על האוטובוס הצטער שאין לו נשק, אבל זה דיון אחר לחלוטין על טבע האדם והנטייה שלו להאמין שדברים רעים לא יקרו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 19-11-2013, 09:04

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אתה חושב שהוא היה צריך לפתוח..."

אותו קצין תיאר שכשהוא עלה לאוטובוס הוא היה לבד מול המחבל שישב בספסל האחורי, עכשיו אם בכל פעם שצריך לחסל מחבל צריך להביא מומחים לבליסטיקה כדי לבדוק את המסלול האפשרי של הכדור אז אפשר לסגור את הבאסטה..הרי ברור שאם הנבלה נמצא בתוך קהל הומה אז לא יורים, אתם משגעים אותי לפעמים עם החישובים ההומניים שלכם, זה מזכיר לי את כל המחבלים שנשארו בחיים כי לקח שעות להשיג אישור ירי למארב הארטישוק...

מספיק עם הפלפולים, תשאירו את זה למשטרת דנמרק, מחבל שבא לרצוח, אסור שייצא חי מהתקרית, נכנע או לא נכנע צריך לחסל אותו, זה לא חייל ירדני שנלחם על גבעת התחמושת, זה פאקינ רוצח פסיכופאט שלא יהסס לשחוט את ילדינו!!

ישן 19-11-2013, 20:55
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אותו קצין תיאר שכשהוא עלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
אותו קצין תיאר שכשהוא עלה לאוטובוס הוא היה לבד מול המחבל שישב בספסל האחורי, עכשיו אם בכל פעם שצריך לחסל מחבל צריך להביא מומחים לבליסטיקה כדי לבדוק את המסלול האפשרי של הכדור אז אפשר לסגור את הבאסטה..הרי ברור שאם הנבלה נמצא בתוך קהל הומה אז לא יורים, אתם משגעים אותי לפעמים עם החישובים ההומניים שלכם, זה מזכיר לי את כל המחבלים שנשארו בחיים כי לקח שעות להשיג אישור ירי למארב הארטישוק...

מספיק עם הפלפולים, תשאירו את זה למשטרת דנמרק, מחבל שבא לרצוח, אסור שייצא חי מהתקרית, נכנע או לא נכנע צריך לחסל אותו, זה לא חייל ירדני שנלחם על גבעת התחמושת, זה פאקינ רוצח פסיכופאט שלא יהסס לשחוט את ילדינו!!

מהכתבה שמצאתי-

אחר הברכות התפנה סג"מ מימון לתאר את אירועי אותו היום, שבו נרצח רב"ט אטיאס מנצרת עילית. "בזמן שחיכיתי לאוטובוס ראיתי עימות חריג וישר רצתי לבדוק במה מדובר. עליתי לאוטובוס, ובמושבים האחוריים הבחנתי במחבל ששניות ספורות לפני כן דקר את החייל", שחזר. "תוך שניות, כשהבנתי שמדובר בפיגוע, כיוונתי את הנשק לעבר המחבל ודרכתי. המחבל קפא במקום ונכנע באותו רגע. אחרי שנטרלתי אותו והבנתי שהאיום המיידי חלף, הובלתי אותו לבידוק אצל כוחות האבטחה בתחנה המרכזית".

לא סתם ישב בספסל האחורי, היה מוקף באנשים. בכתבה אחרת נכתב כי היה בדרכו לדקור חיילת נוספת.

לא יודע מי זה אתם, אני מקווה שאתה לא מאלו שמדביקים תוויות לכל מי שלא מסכים עם כל מילה שלך (אתה מנסה לרמוז שאני שמאלני?). אתה קבעת שהוא לא ירה כי אין לו אינסטינקט של קילר, אני חושב שכקצין קרבי הוא ביצע הערכת מצב תוך שניה והחליט שלא לירות, כנראה עם סיבה.

לגבי ההערה שלך בסוף- לא מחסלים מי שלא מהווה איום. כמו שלא מחסלים מי שמרים ידיים או מניף דגל לבן וזורק את הנשק. שיהיה החלאה הגדולה בעולם, לא עושים את זה.
ישן 20-11-2013, 06:14

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "[QUOTE=מרקויס]אותו קצין תיאר..."

לא חושב שאתה שמאלני וזה גם לא חשוב, בכל אופן אני לא מסכים איתך לגבי כל חלאה שמרימה ידיים, זה נכון לגבי מלחמה מול אויב סדיר, אתה יודע מה, גם מול מחבלים בשדה הקרב בלבנון אין לי בעיה שיהיו כללי המשחק חלים עליהם.
אבל הטינופות שפועלים כמו הגרוע שברוצחים, אלה שמסוגלים לשחוט תינוקות בני שנה במיטתם, אלה שדוקרים חייל בשנתו, בחייך, אין להם זכות לחיות ולהשתתף בכללי המשחק ההגון.
אותם צריך להשמיד ולו רק בגלל שהם יודעים ששניה אחרי הרצח הם יכולים להרים ידיים ובזה הם פטורים מעונש. כי בית סוהר בישראל זה לא באמת עונש..
אני רוצה בבקשה שתחשוב לרגע על המשפחה של אותו חייל, אני יודע שגם לך זה כואב אבל תחשוב לרגע איך הוא הרס לא רק את חייו של החייל, הוא הרס ופרק משפחה שלמה, סליחה , אבל אין להם שום זכות לחיות..
כללי המשחק השתנו אבל רק אצל הרוצחים. פעם הם היו משתלטים על בני ערובה ומנהלים מו''מ..
בשנים האחרונות הם רוצחים בתאוות רצח מטורפת ולכן חייבים להרוג אותם מיד ולמנוע מהם את מנעמי בית הסוהר הישראלי..

ישן 13-11-2013, 22:47
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
אחריות ובטחון אישי
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "החייל מת מפצעיו"

כואב הלב לשמוע על דברים כאלה.
אדם שמת בגיל צעיר כל כך.... פשוט נורא
מוות של בן גרוע אפילו יותר ממוות של הורים

קל מאד לבוא בטענות (ובצדק) אל הממשלה שמשחררת מחבלים רוצחים,
ועל המדיניות הבטחונית חסרת ההרתעה.

א-ב-ל,
בנוסף לזה צריך לזכור שיש כאן דגש עצום של אחריות אישית.
עדן אטיאס ז"ל הי"ד, נדקר בזמן שישן באוטובוס.

בשנה האחרונה לשירותי בצה"ל גברה מאד המודעות לנושא הבטחון האישי.
אין לי ספק שהיום, ללכת עם מדי צה"ל בפומבי , זה פשוט מאד לסמן את עצמך כמטרה כדאית עבור מחבלים.

אם יש פה חיילים שקוראים את ההודעה הזו, אני מבקש מהם בשיא הרצינות,
להתייחס אל האחריות והבטחון האישי שלהם, כדבר החשוב ביותר כשנמצאים בחוץ.

וזה אומר הרבה דברים שגולשים גם לפרטים הקטנים:
ערנות מתמדת,
לא להרדם בתחבורה ציבורית,
נשק תמיד מקדימה (משום-מה נורא מזלזלים בזה...)
לא להסתובב בחוץ עם אוזניות,
חשדנות באנשים זרים,
לא להגיע למקומות שאינם הומי-אדם.
לא לעלות על טרמפים כמובן..

אם יש משהו שאפשר וצריך ללמוד ממותו של עדן אטיאס הי"ד, הרי שזה אחריותנו האישית.
לפחות בזה עוד אפשר לחלוק לו כבוד אחרון.
ישן 14-11-2013, 20:15
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
לא גובלת בהסתה ולא בטיח
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "בהתחשב בזה שרבים מהמחבלים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
בהתחשב בזה שרבים מהמחבלים שביצעו לאורך ההיסטוריה פיגועים בישראל מצאו את מותם (רבים מהם אף פוצצו את עצמם למוות), אני לא חושב שההבדל בין 20 שנות מאסר ל-40 שנות מאסר זה מה שירתיע מחבלים מלבצע פיגועים.
חוץ מזה, האם לפני שישראל שיחררה מחבלים לא היו פיגועים?
אני ממש לא בעד שחרור מחבלים, לא במקרה של השחרור האחרון ולא בכלל, אבל ההאשמה של פוליטיקאים שהצביעו בעד העיסקה במותו של החייל גובלת בהסתה ומנותקת מהמציאות.

פעם אחר פעם - לאחר התחלת מו"מ ולאחר הקלות ושיחרור מחבלים הטרור חוזר מיידית.
איך אמר פעם פייגלין: הבעיה זה לא הייאוש שלהם אלא התקוה!
התקוה שלהם שאנחנו נושמד/נגורש מכאן.
כל פעולה שאנחנו עושים להפיח בהם את התקוה הזו גורמת מיידית לפיגועים.
כאשר אנחנו מוסיפים חטא על פשע ושוברים פעם אחר פעם את הסטנדרטים והקווים האדומים שקבענו בעבר ומקבעים אותם כדבר שבשגרה אנחנו גורמים לרצח הבא לקרות.
לכן מותו של החייל הוא תוצאה של:
שיחרור המחבלים הרוצחים בעסקת שליט (כדבר "חד פעמי").
קיבוע העיקרון בשחרור האחרון.
יש עוד דבר שלא שברנו וכנראה שלא נשבור לעולם כי זה לא תלוי בנו: אם המחבל רצח במקרה אזרח אמריקאי הוא לא ישוחרר לעולם.
אז מה הפיתרון - לא להפקיר את ההחלטה בידי הפוליטיקאים.
להשאיר להם רק את ההחלטה האם להחזיר את גופתו של המחבל.

ישן 15-11-2013, 01:12
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "לא גובלת בהסתה ולא בטיח"

צודק, להאשים פוליטיקאים ברצח של חייל בגלל שהם הצביעו בדרך שלא מוצאת חן בעייניך זו לא הסתה...
אני אשמח אם תגבה את האמירות שאתה זורק באוויר, לגבי זה שיש יותר פיגועים בזמן מו"מ בנתונים, אחרת הן סתם אמירות שאתה זורק באוויר. הפיגוע באיתמר היה בזמן מו"מ? הפיגוע באוטוס בת"א בשנה שעברה היה בזמן מו"מ?
כל עוד הסכסוך נמשך תמיד תימצא למחבלים מוטיבציה לבצע פיגוע. פעם המוטיבציה תהיה שיש משא ומתן, פעם היא תהיה שאין משא ומתן, פעם היא תהיה המשך הבניה בהתנחלויות (אולי הפיגוע הזה הוא בכלל בגלל המכרז ל24,000 יחידות דיור בגדה? חשבת להאשים את תומכי הבניה בהתנחלויות במות החייל?), ופעם היא תהיה שהדודים של המחבל יושבים בכלא.
במקרה הספציפי הזה אני נוטה להאמין למחבל שהמוטיבציה לפיגוע היא הדודים שלו שיושבים בכלא בישראל על פיגועים משלהם. פשוט מתאר של מחבל בודד בן 16 שלא שייך לאף התארגנות לא ממש מסתדר לי עם כוונות פוליטיות אסטרטגיות שנוגעות למו"מ מדיני. אבל אפילו אם אני טועה, ולמו"מ כן היה קשר למוטיבציה שלו לבצע פיגוע, אין לך שום דרך לדעת שבלי מו"מ או בלי שחרור מחבלים לא היה צץ מחבל אחר שדווקא היעדר מו"מ הוא המוטיבציה שלו.

ישן 14-11-2013, 23:22
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
היום שהיה עם דב גילהר יותר פרו ערבית מאשר ישראלית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "בתחנה מרכזית בעפולה נדקר חייל"

אחרי המשחק של מכבי היום, אדון דב גילהר ביום שהיה בערוץ 10 עשה פרומו למה צריך לשחרר את ההמחבל המדובר ואת הדודים שלו שגם אשמים בטרור אחרי הסבר מדוע הוא הרג את אותו חיל בלי להזכיר פעולת טרור נגד יהודים, ואחרי זה כמובן הציג את הנקמה של היהודים כפעולת טרור של יהודים.
זה לא הפעם הראשונה שערוץ 10 עושה את זה חשוב לומר.

ערוץ 10 יותר דומה לערוץ פרו ערבי מאשר לישראלי והוא עוד מבקש לא לשלם את החובות שלו למדינת ישראל אחרי שהוא אנטי ישראלי ואפשר לומר גם מעודד פגיעה בישראלים כאשר הוא נותן יחס הפוך וחיובי לערבים מחבלים ומסביר את העמדה שלהם בלי לבקר אותה ושלילי ליהודים שמוצגים כאנשי טרור כאשר יש נקמה מצד היהודים.

דב גילהר הוא הקש ששבר את גב הגמל וערוץ 10 חוץ מהשידורים של מכבי הפך בשבילי לערוץ ערבי אנטי ישראלי סופית. הרשות ה 2 כמובן לא עשתה בנושא כלום ולא הנהלת ערוץ 10, ואולי הגיע הזמן שהרשות ה 2 תשתיק את הקו האנטי ישראלי הזה אחת ולתמיד ותהיה גוף מפקח אמיתי לשם שינוי על ערוץ 10 וערוץ 2 והערוץ ה 1.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:18

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר