לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-11-2013, 13:24
  crazy d crazy d אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.05
שאלה בעיה חוזרת במודם של בזק

היי אשמח לייעוץ כי מבזק אני לא ממש מקבל הרבה מענה...
הכל התחיל לפני כמה שבועות ב"שישי גשם" שהיה באיזור המרכז. כתוצאה מהגשם הכבד (והתשתיות הטובות במדינה שלנו) נגרמה הפסקת חשמל בבית שלי. מיהרתי לנתק את כל האלקטרוניקה מהחשמל אבל שכחתי לנתק את המודם. החשמל חזר אולם לא הצלחתי להתחבר לרשת.
אני מחובר לרשת דרך בזק בין לאומי (בזק ספק) ויש לו מודם שלהם כחול מלפני 5 שנים לפחות, וראוטר אלחוטי שדרכו הבית מחובר ברשת ביתית. הראוטר עצמו עבד בסדר גמור, המודם לא הצליח להתחבר (הרשת הביתית עבדה והעבירה מידע). לאחר כמה שיחות עם בזק ואין סוף נסיונות לפתור את התקלה בטלפון, הוסבר לי שהמודם תקול ושאני צריך ללכת לאסוף חדש מהבזק סטור הקרובה לביתי. חשבתי שהבעיה היא בחיבורים של בזק (בעיה בספק) ולא אצלי בגלל שבשלב מסויים המודם הראה לי שהוא מחובר למרות שהנציגים אמרו לי שאני לא מופיע להם כמחובר ואכן לא היה לי חיבור לאינטרנט.
לאחר כמה שעות המודם חזר לעבוד באופן רגיל, רק שמאז הוא היה מתנתק מהאינטרנט והייתי צריך לכבות אותו ולהפעיל אותו מחדש כדי לחזור לחיבור לאינטרנט. ככה המשכתי לעבוד איתו במשך שבועיים, עד שנשבר לי והלכתי לבזק סטור ואספתי מודם חדש. קיבלתי מודם זהה לחלוטין (רק כמובן חדש) שעבד נהדר מהרגע שחיברתי אותו, חוץ מזה שבערך פעם ב-24 שעות הוא היה נתקע ושוב צריך לנתק אותו מהחשמל ולהחזיר אותו כדי שהחיבור לאינטרנט יעבוד. בקיצור, הבעיה לא נפתרה והיא ממשיכה. כמו כן החלפתי את כל הפילטרים בשקעי תקשורת בבית לבקשת בזק, עדיין אין שינוי.

אשמח לעזרה וייעוץ בנושא אם מישהו נתקל במצב דומה ויכול להציע לי פתרונות. מכל הסיפור נראה שהבעיה היא לא של המודם אלא בעיה אצל בזק, בשלב כלשהו במערכת.
מצטער אם דיברתי שטויות לגבי ההשערה שלי למקור הבעיה, אין לי ממש רקע וידע טכני בנושא, אני פשוט מנסה לעבוד לפי ההגיון.

תודה רבה לעוזרים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-11-2013, 10:11
  crazy d crazy d אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "לאט לאט.. באיזה מודם מדובר?..."

המודם זה מודם אזטק משהו (אני חושב 600E אני פשוט לא אהיה בבית עד הערב) ADSL בצבע כחול, לדעתי אחד המודמים הסטנדרטים שלהם. הרואטר שלי הוא של 3COM אבל כמו שאמרתי הבעיה לא בו (הרשת נתונים הביתית עובדת יופי).
לגבי הנורות זה השתנה. גם במודם החדש וגם בישן שהיה לי, כשהקשר לאינטרנט נפל כל הנורות עדיין דלקו אבל הנורה של ה-ADSL לא הבהבה כלל (לרוב כן מהבהבת כל כמה שניות). במודם הישן (כשלא הייתי מצליח לחדש את הקשר ע"י כיבוי והפעלה מחדש של המודם) הנורה של ה-ADSL בכלל לא היתה נדלקת (הנורה של הקשר לראוטר כן נדלקה). עכשיו במודם החדש הנורה של ה-DSL נדלקת אחרי כיבוי והפעלה מחדש ובאמת יש לי חיבור, אבל אני צריך לעשות את הניתוק וחיבור מחדש בערך אחת ל-24 כי הקשר אובד (נורת ה-DSL עדיין דולקת כשיש ניתוק).

ישן 14-11-2013, 19:44
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי crazy d שמתחילה ב "מסכים עם כל מילה זיו, הבעיה..."

זה שהרשת הפנימית ממשיכה לעבוד לא מזכה את הראוטר מאשמה...

אתה אומר שעכשיו מנורת ה DSL במודם ממשיכה לעבוד גם בזמן הניתוק, ובלעבוד הכוונה לממשיכה לדלוק באופן רציף (גם להבהב זה לא תקין) זאת אומרת שהקו כביכול תקין (ודגש על כביכול, זה לא הפרמטר היחיד).

אתה אומר שיש ניתוק אחת ל 24 שעות, זה עלול להצביע אולי על הגדרת keep alive שגוייה בראוטר. תנסה לחפש בהגדרות שם משהו כמו keep alive, connection mode או משהו בסגנון.

אם ההגדרות שם בסדר אז הדרך הטובה ביותר "להוכיח" שהבעיה היא בקו עצמו (או לפחות במודם) היא לחבר ליום-יומיים את המודם ישירות למחשב כלשהו, להגדיר בו חייגן ולראות האם החיבור מתנתק.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 14-11-2013 בשעה 19:46.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:48

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר