לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-11-2013, 08:30
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "יש לך הסבר מדוע תוחלת הרווח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
יש לך הסבר מדוע תוחלת הרווח חיובית?
אתה יודע שהביטקוין גם התרסק 35% לפני זמן קצר, כן? לא עושים צ'רי פיקינג כדי להוכיח נקודה.

אני לא יכול לדעת בוודאות שהתוחלת חיובית (נכון לגבי כל השקעה), אבל יש לי סיבות להאמין שהיא כזו. אין לי זמן לפרט יותר מדי, וזה גם לא רלוונטי. הנקודה היא שההשקעה בביטקוין היא השקעה לגיטימית כמו כל השקעה אחרת, אם יש לך סיבות להאמיןם שהיא תניב לך רווח.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
ולשאלתך- מטבע אמור לשקף את הכלכלה אותה הוא מייצג. ניתן לחזות בדיוק מסוים תנודה לטווח ארוך כשיודעים לכמת למשל את השינויים בייצוא ובייבוא, או את סביבת הריבית. אבל מה זה ביטקוין? מה הוא משקף? אתה יכול לנסות לחזות ביקוש למטבע, כמו שאפשר לחזות ביקוש לשקל כשיש פערי ריביות? או כשיודעים שהפסקת ייבוא גז תעלה את שער השקל מול הדולר?

מטבע לא משקף רק את הכלכלה אותה הוא מייצג, אלא את כלל הגורמים שמשפיעים על הביקוש (וההיצע) לאותו מטבע. קח למשל את הדולר - זה נכון שלכלכלה האמריקאית יש השפעה על שערו, אבל בגלל שהוא נמצא במאין מעמד של "מטבע בינלאומי" יש עוד פרמטרים רבים שמשפיעים עליו שאינם קשורים באופן ישיר לארה"ב. סין למשל מחזיקה בכמות אסטרונומית של דולרים, ויכולה להשפיע באופן משמעותי מאוד על שערו אם היא תחליט לעשות זאת. בכל מקרה, כל מה שאמרת לא מסביר למה אי אפשר לחזות את השינויים בערכו של הביטקוין, זה מסביר רק למה חלק מהכלים שמשתמשים בהם לחיזויים והערכות במסחר במט"ח לא רלוונטיים עבור מטבע זה. יש כלים אחרים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-11-2013, 12:02
  Colonel Korn Colonel Korn אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 15.11.13
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=meac]יש לך הסבר מדוע..."

ציטוט:
אני לא יכול לדעת בוודאות שהתוחלת חיובית (נכון לגבי כל השקעה), אבל יש לי סיבות להאמין שהיא כזו. אין לי זמן לפרט יותר מדי, וזה גם לא רלוונטי

ככה נשמע חירטוט.

ביטקוין, זה לא מטבע, במובן הכלכלי של המושג, רוב החוקים, כללי ההתנהגות, והרגולציה, שחלים על מטבעות לא חלים עליו.

זה אולי סוג של אמצעי תשלום, וגם זה בערבון מוגבל, כי הערך שלו הוא "וירטואלי" לחלוטין. וירטואלי, לא במובן של "לקוח מעולם המחשבים", אלא במובן שהוא תפיסתי בלבד.

הביטקוין הרבה יותר קרוב לסחורה עם ערך מונפץ, כמו לדוגמה יהלומים טבעיים, רק שיהלומים נשלטים ע"י גופי תעשיה ומסחר במשך שנים רבות, ומתוך אינטרסים ברורים. כרגע, הכוחות שמשפיעים על מחיר הביטקויין, לא ברורים, ויותר מזה, לא ברור האם הוא בכלל יהיה קיים עוד חודש.

אני רק אומר שלפחות לדעתי, האי ודאות סביבו כל כך גדולה, שזה מוציא אותו מהקטגוריה של מה שאפשר לכנות "השקעה", ומכניס אותו לקטגוריה של "הימורים".

אתה רוצה לשים על זה כסף? שיבושם לך.

--------
בכל מקרה, אני מציע לך לעמוד על ההבדל בין, השקעה, ספקולציה, והימור.

נערך לאחרונה ע"י Colonel Korn בתאריך 24-11-2013 בשעה 12:07.
ישן 24-11-2013, 12:35
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Colonel Korn שמתחילה ב "[QUOTE]אני לא יכול לדעת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Colonel Korn

הערך שלו הוא "וירטואלי" לחלוטין. וירטואלי, לא במובן של "לקוח מעולם המחשבים", אלא במובן שהוא תפיסתי בלבד.

איך זה שונה מכל שאר מטבעות הפיאט? האם לשטר של 20 ש"ח יש איזשהו ערך אינהרנטי שאני לא מודע אליו?
מאז שארה"ב הפסיקה לשמור זהב בשווי הכסף שהיא מנפיקה אי שם באמצע המאה הקודמת, הערך של רב המטבעות בעולם הוא תפיסתי בלבד.

ציטוט:
הביטקוין הרבה יותר קרוב לסחורה עם ערך מונפץ, כמו לדוגמה יהלומים טבעיים, רק שיהלומים נשלטים ע"י גופי תעשיה ומסחר במשך שנים רבות, ומתוך אינטרסים ברורים. כרגע, הכוחות שמשפיעים על מחיר הביטקויין, לא ברורים, ויותר מזה, לא ברור האם הוא בכלל יהיה קיים עוד חודש.

הכוחות שמשפיעים על מחיר הביטקוין מאוד ברורים - ביקוש והיצע. ההיצע נובע מנוסחה מתמטית פשוטה וידוע לכל מי שטורח לקרוא על הנושא כמה שעות. הביקוש נובע מהרבה גורמים שונים, כשהמרכזי בהם כיום הוא האמון שאנשים נותנים במטבע הזה והמוכנות ההולכת וגוברת של עסקים שונים לכבד אותו.

ציטוט:
אני רק אומר שלפחות לדעתי, האי ודאות סביבו כל כך גדולה, שזה מוציא אותו מהקטגוריה של מה שאפשר לכנות "השקעה", ומכניס אותו לקטגוריה של "הימורים".

האי ודאות היא גדולה, זה נכון. ובגלל זה אין ספק שמדובר בהשקעה בסיכון גבוה.
אם אתה רוצה לקרוא להשקעות בהימור גבוה הימורים, זו זכותך, אבל אז אתה צריך לקרוא גם לקרנות הון סיכון שמשקיעות בסטארט-אפים הימורים, כי גם שם הסיכון לא יותר נמוך.

ציטוט:
בכל מקרה, אני מציע לך לעמוד על ההבדל בין, השקעה, ספקולציה, והימור.

כל כלי פיננסי שיש בו רמה גבוהה של חוסר וודאות נחשב, מבחינה פורמלית לספקולציה (שכן אין הבטחה שתקבל חזרה את הקרן). לפי ההגדרה הזו קניית ביטקוין, כמו כל מטבע אחר, בציפייה לקבל רווח היא ספקולציה. אגב, גם כל קניה של מניה בתקווה שערכה יעלה היא ספקולציה.
הימור לא קשור כאן, שכן הוא מניח שהרווח שלך יבוא מתוצאה אקראית, ובין אם אנחנו מבינים את הגורמים השונים שמשפיעים על ערך הביטקויין ובין אם לאו, בכל מקרה אין שום ביסוס לטענה שהם אקראיים.

ישן 24-11-2013, 13:14
  Colonel Korn Colonel Korn אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 15.11.13
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=Colonel Korn] הערך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
איך זה שונה מכל שאר מטבעות הפיאט? האם לשטר של 20 ש"ח יש איזשהו ערך אינהרנטי שאני לא מודע אליו?
מאז שארה"ב הפסיקה לשמור זהב בשווי הכסף שהיא מנפיקה אי שם באמצע המאה הקודמת, הערך של רב המטבעות בעולם הוא תפיסתי בלבד.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי me
ביטקוין, זה לא מטבע, במובן הכלכלי של המושג, רוב החוקים, כללי ההתנהגות, והרגולציה, שחלים על מטבעות לא חלים עליו.

זה שונה בגלל בנק ישראל, והחוק בישראל שקובע ששקל הוא ההלך החוקי במדינה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
הכוחות שמשפיעים על מחיר הביטקוין מאוד ברורים - ביקוש והיצע. ההיצע נובע מנוסחה מתמטית פשוטה וידוע לכל מי שטורח לקרוא על הנושא כמה שעות. הביקוש נובע מהרבה גורמים שונים, כשהמרכזי בהם כיום הוא האמון שאנשים נותנים במטבע הזה והמוכנות ההולכת וגוברת של עסקים שונים לכבד אותו.

1. ההיצע של ביטקוין לא תלוי בכמות שלו, קודם כל כי אפשר להשתמש בחלוקה דיי שרירותית, אבל יותר מזה כי כמות היהלומים במחסן של טיפאניס, לא קשורה להיצע.

2. הביקוש אליו הוא משהו שלא ניתן לחזות, ותלוי במגוון של גורמים לא צפויים, לדוגמה מחר יכולים להפוך אותו ללא חוקי...

3. בכלל לטעון שביקוש והיצע, זה כוחות ברורים,או ניתנים לחיזוי, מעיד בעיקר על חוסר הבנה.

לגבי ה "הימור- ספקולציה- השקעה", אני שמח שאתה יודע לקרוא בוויקי, אבל אני מציע לך להמשיך לקרוא, כי לא הבנת את הנקודה... עזוב שזה מושגים שאין להם הגדרה פורמלית מדויקת ...

שוב, תעשה מה שבא לך וזה...
ישן 24-11-2013, 18:44
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
כן ולא
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "האם זה אומר שאותן חברות..."

מבחינה מסויימת - הם לוקחים סיכון שהמטבע הזה יזנח במהירות (למשל אם יכריזו עליו כבלתי חוקי או יצליחו לפרוץ אותו, או סתם יצליחו למצוא תחליף סביר).
אבל מצד שני - מכיוון שיש סיכון מסויים גם עם הדולר - ניתן להגיד שחברה שכל עוד פחות מאחוז מהפעילות היא בביטקוין - לא מדובר בסיכון משמעותי.

אבל אם הוא יאומץ - והרבה עסקים יכירו בו "רק באחוז זניח מהפעילות" - הוא יכול להפוך למטבע אמיתי.

אבל אם יבוא יום והוא יראה כמו תחליף לדולר - סוף העולם הגיע.
רק הרעיון שבמקום מטבע שנבחר במטבע שמראש הוא פיסות מידע חסרות ערך והיתרון היחיד שלו הוא היעדר בנק מרכזי - מעורר בי תחושות קשות.

אני מקווה שמה שיאומץ בפועל - הוא מודל שפוי בהרבה של "סל סחורות ומטבעות" בר המרה.
עם בסיס רחב מספיק כדי שסחורה אחת או מטבע אחד לא יצליחו להפיל אותו.
ישן 24-11-2013, 20:05
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "כן ולא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
אבל אם יבוא יום והוא יראה כמו תחליף לדולר - סוף העולם הגיע.
רק הרעיון שבמקום מטבע שנבחר במטבע שמראש הוא פיסות מידע חסרות ערך והיתרון היחיד שלו הוא היעדר בנק מרכזי - מעורר בי תחושות קשות.

למה סוף העולם בדיוק? הוא לא תלוי בגחמות ההרס העצמי של אובמה או של מדינה כמו יוון שבחרה לא לשלם מיסים או נגיד בנק כזה או אחר שתומכים במדיניות x או y.
אם הערך שלו יהיה יציב, זה חוסך למדינה כמו ישראל לרכוש דולרים דרך בנק ישראל רק בגלל שהדולר בצרות או למדינות כמו צרפת וגרמניה להציל את יוון, ספרד וכו בשביל שהאירו לא יתרסק.
המטבע הזה לא מוגבל לגבול של מדינה אחת וזה אולי היתרון הכי גדול שלו יותר מאשר חיסרון שלו או שאתה לא מסכים איתי בזה? זה הגיוני לדעתי כאשר חושבים על הבעיות שהפוליטיקה גורמת למטבע כמו הדולר, יורו והשקל.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 24-11-2013 בשעה 20:07.
ישן 26-11-2013, 04:31
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "[QUOTE=ai22] אבל אם יבוא יום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
למה סוף העולם בדיוק? הוא לא תלוי בגחמות ההרס העצמי של אובמה או של מדינה כמו יוון שבחרה לא לשלם מיסים או נגיד בנק כזה או אחר שתומכים במדיניות x או y.
אם הערך שלו יהיה יציב, זה חוסך למדינה כמו ישראל לרכוש דולרים דרך בנק ישראל רק בגלל שהדולר בצרות או למדינות כמו צרפת וגרמניה להציל את יוון, ספרד וכו בשביל שהאירו לא יתרסק.
המטבע הזה לא מוגבל לגבול של מדינה אחת וזה אולי היתרון הכי גדול שלו יותר מאשר חיסרון שלו או שאתה לא מסכים איתי בזה? זה הגיוני לדעתי כאשר חושבים על הבעיות שהפוליטיקה גורמת למטבע כמו הדולר, יורו והשקל.

כדי שזה יקרה - כל כלכלה משמעותית בעולם צריכה להיות על סף קריסה - כזו שעדיף לקחת מטבע חובבני מאשר להסתמך עליה.
זה מטבע מאוד חובבני. הוא לא מציע יציבות - אלא רק המנעות מהדפסה מרכזית. הוא נוטה להיות מאוד דפלציוני שהביקוש אליו עולה, ומאוד אינפלציני כשהביקוש אליו יורד.

ובנוסף - צריך רמה גבוהה של אימפוטנטיות וחוסר מעש, כי כמו שהראתי - זה לא בלתי אפשרי ליצור היום תחליף לביטקויין שלעומתו דווקא יהיה עם בסיס יציב מאוד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:52

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר