לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-11-2013, 22:41
  שם_משתמש שם_משתמש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.03
החלפת ספק כח במחשב נייח

היה לי ספק כח שהחליט להתפוצץ היום (עקב בדיקה של חבר לראות אם המאוורר שלו יכול לשבור עט או לא..... - יכול דרך אגב )
אחרי שנשמע "בווום" והיה ריח שרוף הוא ,פתחתי את המחשב והוצאתי את הספק ואז ראיתי שסליל שם פשוט נשרף ועף מהמקום.
זה הדגם של הספק Model:ATX-500W של חברת NEOTech

ניסיתי להחליף את הספק בספק אחר,וישן יותר מדגם Model PSN-235P-400ATX
של חברת IPS TECHNOLOGY
(לא מצאתי באינטרנט שום אזכור של הספק וגם Pinout כדי לדעת מה כל יציאה מוציאה)
המחשב לא עובד , זאת אומרת הוא נדלק,כל המאוורים שעל לוח האם עובדים ומסתובבים אבל לא שום חיווי-ואני לא זוכר אם יש נורה על הלוח או לא ,כמו כן לוח האם לא מצפצף אפילו לא פעם אחת.

הדגם של לוח האם הוא GIGABYTE GA-G31M-ES2C

כמה שאלות לפני שאני זורק הכל לזבל:
1. האם יכול להיות שלספק השני אין מספיק כח ו/או החיבורים שלו שונים מזה של הספק הראשון ולכן הוא לא מצליח להפעיל את לוח האם? כלומר אם אני אקנה ספק חדש מאותו דגם זה יחזור לעבוד?
2. האם יכול להיות שהלוח אם נשרף לגמרי או נדפק איכשהו מהפיצוץ של הספק? ואז אצטרך לקנות לוח אם חדש או שעדיף כבר מחשב קומפלט?
3. יכול להיות שכל המחשב נהרס לגמרי? זאת אומרת גם הכוננים הקשיחים נדפקו ולא איתנו עוד?

אשמח לתשובות מהירות עד זמן סגירת החנויות מחר (למקרה שהכל זה עניין של ספק בלבד) ,

תודה .

נערך לאחרונה ע"י שם_משתמש בתאריך 28-11-2013 בשעה 22:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-11-2013, 22:51
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שם_משתמש שמתחילה ב "החלפת ספק כח במחשב נייח"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שם_משתמש
היה לי ספק כח שהחליט להתפוצץ היום (עקב בדיקה של חבר לראות אם המאוורר שלו יכול לשבור עט או לא..... - יכול דרך אגב )

למה נתת לחבר שלך לעשות את זה..? =\

ציטוט:
אחרי שנשמע "בווום" והיה ריח שרוף הוא ,פתחתי את המחשב והוצאתי את הספק ואז ראיתי שסליל שם פשוט נשרף ועף מהמקום.
זה הדגם של הספק Model:ATX-500W

לא בטוח - אבל אולי אם תחליף את הרכיב\ים השרוף אז הספק יחזור לפעול כמו שצריך. הבעיה שהתעסקות עם ספקי כוח זה תחום מסוכן ולא הייתי עושה את זה. עדיף לתת לאנשי מקצוע לתקן אותם.
הבעיה היא שכשמדובר בספק עדיף לא לשחק יותר מידי ולקנות חדש... במיוחד בספק לא איכותי
ציטוט:
ניסיתי להחליף את הספק בספק אחר,וישן יותר מדגם ModelSN-235P-400ATX

המחשב לא עובד , זאת אומרת הוא נדלק,כל המאוורים שעל לוח האם עובדים ומסתובבים אבל לא שום חיווי-ואני לא זוכר אם יש נורה על הלוח או לא ,כמו כן לוח האם לא מצפצף אפילו לא פעם אחת.

הדגם של לוח האם הוא GIGABYTE GA-G31M-ES2C

אם חיברת את כל החיבורים הרלונטיים אז כנראה לוח האם באמת נדפק...
הבעיה שכדי לדעת באמת צריך פשוט לעשות ניסוי וטעייה - כלומר להביא לוח אם מאותו דגם או דומה ולהפעיל את המחשב ולראות אם אז הוא יפעל.. והדבר הזה עולה כסף..
ציטוט:
1. האם יכול להיות שלספק השני אין מספיק כח ו/או החיבורים שלו שונים מזה של הספק הראשון ולכן הוא לא מצליח להפעיל את לוח האם? כלומר אם אני אקנה ספק חדש מאותו דגם זה יחזור לעבוד?
2. האם יכול להיות שהלוח אם נשרף לגמרי או נדפק איכשהו מהפיצוץ של הספק? ואז אצטרך לקנות לוח אם חדש או שעדיף כבר מחשב קומפלט?
3. יכול להיות שכל המחשב נהרס לגמרי? זאת אומרת גם הכוננים הקשיחים נדפקו ולא איתנו עוד?

1. יכול להיות אבל אני לא מאמין.. גם לא מצאתי באינטרנט את העמוד של הספק הישן יותר.
2.+3. כן בהחלט.... גם לי לפני כחודש יצא ניצוץ מספק זול והוא שרף את הלוח אם. לעומת זאת הדיסק הקשיח, כרטיס מסך וכונן דיסקים הצליחו לשרוד. מצד שני יכול להיות שהוא תקין, אבל שוב צריך לבדוק. בספקים זולים כ"כ הוא אמור להידפק.
ישן 01-12-2013, 12:12
  שם_משתמש שם_משתמש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.03
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "בהחלט ייתכן שכשהספק התאבד הוא..."

לקחתי ספק דומה מחנות , אבל אותה בעיה
המחשב אומנם נדלק ומוציא מתח מכל היציאות שלו , אבל נגמר מה שהוא עושה .
כל המאוורים עובדים , אבל אין אפשרות ללחוץ על כפתור הריסט - זאת אומרת לא קורה כלום שלוחצים.
ניסיתי לנתק הכל ,כולל את סוללת הBios - אבלא לא עזר.
מה גם שהמחשב עצמו לא מצפצף ולא נותן שום חיווי כך שפאשר לדעת מה הבעיה ...

קראתי באתר של GIGABYTE ומישהו הייתה לו אותה בעיה ,וענו לו שאם אין צפצוף אז ככל הנראה הלך המעבד .

עכשיו שאלה - במידה ובאמת הלך לי המעבד , האם שווה לי ללכת לחנות ולשים מעבד חדש מאותו דגם או משהו דומה שיעבוד עם הלוח , מעריך יעלה לי 200-400 ש"ח ? וזאת בהנחה ששום דבר אחר לא הספיק לעבוד ? יש סיכון בזה?
או שעדיף כבר לרכוש מחשב חדש בעלות של עד 1100 ש"ח בערך?
מחשב לשימוש ביתי פשוט
וכרטיס מסך/כונן DVD/ כונו קשיח /ציוד הקיפי יש ?

אשמח לעצות
יותר מאוחר אני אחפש את המפרט של המחשב ואפרסם - אולי זה יעזור יותר

תודה ,

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:59

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר