לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2013, 04:35
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
עוד פעם יום זעם ? לא נמאס להם ?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "עוד פעם יום זעם ? לא נמאס להם..."

אינני מצדיק כל התפרעות, כל הפגנה אלימה וכל הפגנה שאיננה במסגרת החוק.

מדוע שימאס להם להפגין - הם מרגישים עצמם פגועים בצדק או שלא בצדק.

אינני מכיר את הפרטים. אבל לאורך שנים סבלו הבדואים מהבטחות שלא קויימו. אני מבין שהפעם אכן קיימת כוונה רצינית של הממשלה, לפתור את הבעיה הכואבת. חייבים ליצור אמון, שאכן כן.

הטעון שנשמע, שקודם יעבירו את החוק ואח"כ יקבעו את הפרטים - אינו משכנע. החוק חייב לעבור כולל תנאי ביצועיו. היכן מפנים, היכן בונים ומה בונים ברמה של תוכניות מתאר.התוכנית חייבת לכלול: בתי מגורים; שטחים ציבוריים (בתי ספר, בתי תפילה, מרפאות וכן'); שטחי תעשיה, מסחר ומלאכה; וכו'.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-12-2013, 01:57
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
רוב מי שראיתי משרת בשטחים
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הרבה חברה זה מדגם מייצג? ומי..."

ורוב מי שהכרתי וסיפר על חוויותיו שם. אני מדבר על תקופת שלהי האינטיפאדה הראשונה/תחילת אוסלו. אני יודע שלפני זה היה יותר גרוע. מאז אני מקווה שדברים השתפרו אבל אני מניח שלא השתנו לחלוטין.
אני לא מדבר על התנהסות מעבר לשירות עצמו. אף אחד ממכרי איננו אדם אלים או מפר חוק. אבל כחיילים היינו מעורבים בהתנהלות מאוד מאוד בעייתית. עצם זה שהגענו לכך מהווה השחתה. אני לא חושב שיש אלטרנטיבה (אני ממש לא מאלו שרוצים יציאה מהשטחים לאלתר ולעזאזל הסיכונים) אבל צריך להכיר בכך שמלאכת השליטה על אוכלוסיה כבושה מובילה להתנהגויות לא סימפטיות שאינן סיבה לגאווה. עצם זה שאדם מגיע להתנהלות כזו מהווה השתחתה, גם אם אחר כך באזרחות הוא יהיה באופן עקבי הכי בסדר שיש.
אני מניח שכמו בכל מקום אחר, גם כאן (בקהילת באי הפורום) הרוב לא שירת במסגרת קרבית ולכן לא היה מעורב אופן משמעותי במלאכות שאני מתכוון אליהן. מאז הסכמי אוסלו יש גם בכל זאת פחות חיכוך (אחרי היציאה מהערים) ולכן חלק מהקרביים לא נזקק למשימות שבהן מדרדרים למה שאני מדבר עליו. מי זשירת בתנאים ובמקומות זאני שירתתי, יודע על מה אני מדבר.
ומשהו לסיום: למרות הכתוב לעיל, אני מתנגד חריף למי שטוען שבגלל אכיבוש יש יותר אלימות בחברה הישראלית (טיפוסים כמו גדעון לוח או ספירו) משום שזה לא עומד בשום הגיון או מבחן סטטיסטי. ראשית, רוב המעורבים בעבירות אלימות בישראל כלל לא היו קשורים בצורה כלשהי למלאכת הכיבוש משום שאו שלא שירתו בצבא כלל (נערים לפני גיל גיוס, כאלו שלא גויסו משום שהם בעלי נתונים נמוכים או עבר פלילי מנוער, וכמובן, ערבים: קהילה שלה ייצוג יתר נכד בעבירות מסוג זה).
שנית, רמת הפשיעה האלימה בישראל (למשל מקרי רצח פר אוכלוסיה) נמוכה מהרבה מדינות שבהם אין שום כיבוש, כגון מקסיקו או ארה״ב.
ישן 02-12-2013, 21:48
  משתמש זכר BurningBush BurningBush אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.10
מה שנכון נכון. רוב האמריקאים אפילו לא מכירים אישית חייל משרת
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "והפושעים בארה״ב הם יוצאי צבא?"

יריבי ישראל אוהבים סיסמאות פגוש מבלי הצורך לעמוד בפני עימות הגיוני. הכיבוש כמו מלחמה דורש לעיתים שימוש באלימות. אף אחד לא טוען שעבודת שיטור משחיתה למרות שגם זו דורשת שימוש בכח.

מדינה עצמאית נדרשת לשמירת סדר ובטחון וכל עוד שימוש בכח אינו נתון לשיפוטו של המבצע בשטח, אלא מסודר מראש בשורה של הגדרות לגבי הפעלת כח בהתאם לנסיבות, לא רק שהכיבוש אינו משחית, אלא שהוא מחנך את מבצעיו למקצוענות אוביקטיבית וצודקת. זו הסיבה האו"ם פסק לטובת ישראל באירוע המרמרה למרות שהפעולה גרמה להרוגים, שמספרם היה מועט לטעמי. אלו פרחו למפגש הגורלי עם בתולותיהם. (מעניין לגבי השקרופה זועבי, אם גם לה מחכות בתולות?)

מי שממש משתמש בסיסמה של הכיבוש משחית מתוך הכרה אינו אלא אדם שמוכן לשקר כדי לנגח את ישראל. על פי הנוסחאות המתגבשות בחסותו של פרס וידידיו הערבים, יש סיכוי שחלק מאיתנו ייזכו לחוות כיבוש ערבי. נראה אם הם יידאגו מפני ההשחתה שהכיבוש אמור לגרום. משער שארוכת הערבים לאופיו המשחית של הכיבוש הוא חיסול הכיבוש באמצעות שחיטות.
ישן 02-12-2013, 22:17

מעניין איך נפלת קורבן לתעמולה אנטי אמריקאית
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מדינות שבהם אין שום כיבוש כגון ארה"ב"

האינדיאנים לא נגנו על חליל ורעו באחו עדרי בופלו. האנשים האלו נולדו להיות לוחמים ומילדותם התאמנו בלחימה. הם הקימו אימפריות בעיקר במקסיקו ואמריקה הדרומית, שחקו כדור רגל עם ראשי אויביהם וכוהניהם אכלו לבבות אדם פועמים על מזבחים על הפירמידות שלהם. הלוחמים האכזריים הללו הפסידו במלחמות כנגד האירופאים. פשוטו כמשמעו, ואכלו אותה. אגב, הילידים היו לוחמים טובים יותר מהאירופאים ובכל קרב שווה מבחינה מספרית הם ניצחו.

השקר לגבי מקסיקו אפילו גדול יותר. ארה"ב מבחינה תרבותית היא אנגליה. ההרכב האתני הוא משני כששוקלים את השפה, החוק, הביגוד והשמות האמריקאים. הם אנגלים. מקובל לטעון שהלטינים הם ילידים שאירופה ניצלה אותם. האמת היא שלטיניות באה מאירופה. האנשים החיים במקסיקו הם ספרדים. קסטרו, יוגו שבז, חוזה וכדו' כולם שמות אירופיים. הספרדית או הפורטוגזית אף הן שפות אירופאיות. מהטלביזיה המקסיקנית כמו הפרלמנט נבטים פרצופים אשכנזיים. באותם מקרים שפרצוף אצטקי מוצא עצמו מיבט מהמסך, כל כולו אומר ספרד. הם יודעים על האצטקים מה שהאירופאים אמרו להם. דומה למה שהמצרים ידעו על הפירמידות לפני שנפוליאון לימד אותם.

אז ספרד כבשה את קליפורניה, מקסיקו ירשה אותה וארה"ב העיפה את הספרדים לכל הרוחות. אבל השקרנים מברברים את המוח וממציאים לאומים, כיבושים ואמות צדק שיכולים להזכיר רק את השקרים של הערבים שבחרו לחיות בנחלתינו. מי היה מאמין שהבדואים יידרשו ויקבלו אדמות בנגב, שישו לא היה יהודי אלא פלשתינאי ושבית המקדש היהודי היה בסעודיה. אם כתייר בקליפרניה תבקר בבית חולים או מוסד אחר עם מדריך ממוצא מקסיקני, הוא ידאג להזכיר לך שקליפורניה ובהכללה המוסד המוצג היו חלק ממקסיקו. ראוי לשאול את דובר הספרדית אם גם בבהה קליפורניה יש להם מוסדות דומים ולמה הם לא מקימים מדינה מוצלחת כמו ארה"ב.
ישן 01-12-2013, 19:48
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
קגנס, שים לב למה שכתבת ...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "את המהומות יש לחסל, אבל הערה ביחס לחתימה שלך"

קודם כל לא אמרת ש"הכיבוש משחית" אמרת שמי שהשתתף בפועל במעשי שיטור בתוך מציאות הכיבוש הנוכחית מושפע מהמאורעות. זו טענה שאני לא מסכים לה, אבל היא בהחלט טענה סבירה במסגרת ויכוח פוליטי. יש טעם בהעלאתה לדיון.

אני מדבר על אנשים שאומרים ש"הכיבוש משחית" אותנו כחברה עד כדי כך שהם תולים כל דבר ב"כיבוש". אלימות נגד נשים? זה בגלל אקיבוש, אי ציות לחוקי תנועה? בגלל אקיבוש. כל בעיה בחברה הישראלית? אקיבוש, אקיבוש, אקיבוש.

מה שמאפיין את האנשים האלה הוא שלרוב הם לא שירתו ביהודה ושומרון ובין ששירתו ובין שלא הם תמיד יטענו שהם באופן אישי לא הושפעו מ"הכיבוש" המוסר שלהם נותר ללא רבב, וזו טענה שאני כבר לא מוכן לקבל. שיש להם איזו גנטיקת על שמאפשרת להם לחמוק מאותה השפעה קוסמית , חובקת כל אי סדר חברתי שיש לכיבוש. זה הכל. אמירות כאלה מעידות על חוסר יושר אינטלקטואלי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-12-2013, 05:58
מנהל

אני מודע לכך ולכן יצרתי את ההבחנה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "קגנס, שים לב למה שכתבת ..."

אני חושב שלהיות חייל שעוסק במלאכת הכיבוש זה משחית. ולפני שמישהו יקפוץ- כן, גם מלחמה זה דבר משחית. במובן מסוים גם שירות בצבא בכלל יכול להיות משחית בנסיבות מסוימות. הפרט מוצא עצמו עוזה דברים שליליים ללא הצדקה ואשר לא היה עושה בשום סיטואציה אחרת. הרוב המוחלט גם לא יחזור על זה שלא במסגרת השירות אבל ההשחתה כבר היתה (כפי שלגנוב זה משחית, גם אם גנבת רק פעם אחת).
אני חושב שמי ששירת בשטחים בתנאים שאני שירתתי (וזה חלק די גדול מהדור שלי שהיה בקרבי) מצא עצמו עושה מעשים מביישים. מעשים מושחתים. במובן הזה, הכיבוש אכן משחית.
היה חשוב לי להדגיש שהכיבוש לדעתי לא משחית את החברה בכללותה. אולי בסיג אחד- יש טענה לפיה כניסת העבודה הפלסטינית הזולה אחרי 67 ברמה לחברה הישראלית להתחיל לסלוד מעבודות כפיים. זו ההשפעה השלילית הרחבה היחידה שאני יכול לחשוב עליה.
ישן 01-12-2013, 07:49
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "תחילתה של אינתיפאדה? התפרעויות בחיפה, בנגב , בירושלים וביפו"

תחילתה? אנחנו באינתיפאדה לא מוכרזת כבר כמה חודשים...
ארבעה יהודים נרצחו בחודשים האחרונים על רקע לאומני. ביהודה ושומרון יש זריקת אבנים ובקת"בים על בסיס יומ-יומי. בירושלים בכל יום מפוצצים חלונות של מכוניות ליד האוניברסיטה בהר-הצופים (מעדות אישית וקרובה) וזורקים בקבוקי תבערה, מטרידים סטודנטיות שמפחדות ללכת על הדרך הראשית מהאוניברסיטה למעונות. רק שלשום ילדה בת פחות משנתיים הגיעה במצב בינוני להדסה עין-כרם אחרי שחטפה אבן בראש ליד שכונת ארמון הנציב. אתמול - הפגנות אלימות וזריקת בקת"בים באיזור קבר רחל, על התפר שבין בית לחם לירושלים (מחסום 300).

לא ברור לי למה, אבל במערכות הביטחון מסרבים להכיר (לפחות באופן פומבי) במציאות שאנחנו חיים בה. אולי מפחדים ליצור בהלה, אבל מי שחי באזורים "חמים" במדינה כבר יודע מזה זמן מה - אנחנו בעיצומה של הסלמה הולכת וגוברת, ועדיף לקרוא לילד בשמו - אינתיפאדה לא-מוכרזת...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 01-12-2013, 14:04
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
לשמחתי קרי לא מתענין במה שאני אומר ככה שאין סכוי כי יעלב :)
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "חבל שאתה נגרר"

ובאשר לאמירה של קרי - אני סבור כי היה לה משקל ב'שחרור החבל' שהרש"פ [לדעתי] נוהגת כעת.מאז אוסלו השתמשה הרש"פ ב'גובה הלהבות' ככלי מדיני. אני סבור שאמירה כמו של קרי לא יתכן שנאמרה בעלמא או מתוך רצון לחלוק עימנו מידע מודיעיני אלא מתוך איום גרידא. קרי לתפיסתי אינו בצד של הדמוקרטיות או של המוסר. הוא בצד הצר של 'איש אובמה' שמעונין להמשיך את מדיניות התמיכה בקו האחים המוסלמים מתוך מחשבה כי זהו 'ריאל פוליטיק' [הם לכאורה הרוב, הם כח עולה, יש נפט מתחת לרגליים שלהם, אולי אפשר יהיה לתמרן אותם וכו'] את זאת מבינים גם ברמאללה ומיישמים. כמובן שאם וכאשר הלהבות יצאו משליטת הרש"פ קרי כבר לא יהיה כאן כדי לעזור לאבו מאזן או לעבדאללה מול החמאס ואנחנו שוב נצטרך לגלות כמו במקרה סעודיה שיש לנו פה ושם אינטרסים משותפים עם אויבנו
ישן 03-12-2013, 18:28

נקודת מוצא אחרת
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תחפש תשובה בספרי ההיסטוריה"

מלחמת קוריאה היתה די פופולרית בארה"ב ואפילו למלחמת ויטנאם היו תומכים רבים בתחילתה. רבים הצטרפו לצבא באותן תקופות. לדעתי, כשהגיוס לצבא נעשה עפ"י מפתח שלפיו כל מי שיש לו סיבה עילית יכול להשתמט ובפרט ע"י לימודים, נוצר קהל עצום שמטרתו הפכה להשתמט מהצבא. הסטודנטים והקומוניסטים שרכבו על הגל יצרו את הפלטפורמה להכפשת המלחמה בקומוניזם. היו גורמים נוספים למפלה, בפרט דיווח שקרי של קרונקרייט מהשטח ואי ניצול יתרונות ונצחונות כדי למגר את וויטנאם הצפונית בביתם.

באפגניסטאן, שלא כנשמע מדבריך, ארה"ב בתקופתו של קרטר סיפקה למוסלמים טילים אנטי אוויריים שהיטו את הלחימה לטובת המוסלמים. ללא העזרה של קרטר והסעודים, הסובייטים היו משתלטים על אפגניסטאן.

המלחמה בעירק נתמכה ע"י הקונגרס והחלטות האו"ם. זו היתה מלחמה שקדמה לה הפרות חמורות של הסכם הכניעה ממלחמת עירק הראשונה והחלטות מועצת הביטחון. פיתוח אב"ך ע"י סאדאם וחוסר הפתיחות לה התחייב בהסכמים בין-לאומיים אף הם סיפקו עילה למלחמה. לדעתי סאדאם העביר גזים רעילים לסוריה כפי שבמלחמת עירק הראשונה העביר מטוסי קרב לאירן. מכל מקום, למי שזוכר, הצרפתים, הגרמנים והרוסים לחצו על ביטול הסנקיות דבר שללא ספק היה מאפשר לסאדאם לחדש את ייצור אמצעי האב"ך בהם היה מעורב לפני המלחמה.

לא היו קורבנות אמריקאים רבים עקב תמיכה במשטרים ידידותיים אפילו היו רודניים. אובמה תומך באחים המוסלמים ונראה כשותף לאייטולות וארדואן. הוא פשוט החליף צדדים ויפעל לשינוי דמוגרפי בארה"ב עצמה.

בהשוואה לכל מעצמה אחרת, לארה"ב המסורתית (פרה-אובמה) זכויות רבות. הקנאה גורמת לרבים להכפיש אותה. סינדרום מוכר.

נערך לאחרונה ע"י BurningBush בתאריך 03-12-2013 בשעה 18:34.
ישן 01-12-2013, 11:20
  mark322 mark322 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.06
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אינתיפאדה לא-מוכרזת"

יפה לשמאל, מצד אחד לקבע את מעמד הפולשים האפריקאים באמצעות זרועות התמנון של החונטה המשפטית / תקשורתית ואחר ללעוג לבחורות שפוחדות להסתובב בערב ברחוב בלב מדינת ישראל.

בוא תגיד לי אתה, מתי לאחרונה נפגע ילד ערבי חף מפשע מאבן של מתנחל על האוטו בו נסע? או האם נרצחו לאחרונה גם 4 ערבים בפעולות טרור על לא עוול בכפם?
או שמא בעולם הרלטיביסטי המופרע יש קורלציה מוחלטת בין כתובת על קיר וענף עץ זית כרות (פה אמרת יפה, "מעשים עלומים", כלומר שלא ברור בכלל, כמה מהמעשים אכן נעשו בידי יהודים ולא מדובר בפרובוקציה תוצרת מומחי בימוי השקרים העולמיים- הערבים והשמאל הבולשביקי), לבין תקיפה שמובילה לרצח.
ישן 01-12-2013, 13:49
  mark322 mark322 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.06
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "חייבים וגם הגון יותר לראות תמונה שלימה"

אתה תחפש בכוח את התמונה השלמה בשביל לתת ולו קמצוץ של אמינות לפנטזיות שלך. התמונה השלמה היא שסטודנטיות יהודיות מוטרדות מינית ע"י "צעירים", בין אם מדובר בסטודנטים במעונת ובין אם בפשוטי הכפר. ואין בכך שום חדשה- אותה התופעה בדיוק קיימת גם במדינות הצעירות - ראה ערך, ההפגנות במצרים. וכך גם במדינות אירופה, בהן ריכוז הצעירים הגיע למסה קריטית- כל בחורה מפריז, לונדון, אמסטרדם וברלין תגיד לך שאם מישהו צועק לה ברחוב או אף שולח יד, 90% שמדובר בצעיר.
המקרה של ההטרדות באוניברסיטה העברית מסוכן במיוחד, כיוון שלאלמנט של היחס הברברי לזכויות האישה נוסף האלמנט הלאומני. שילוב קטלני שמקצר את הדרך לפגיעה מינית פיזית.

נערך לאחרונה ע"י mark322 בתאריך 01-12-2013 בשעה 13:56.
ישן 01-12-2013, 15:47
מנהל

סקר גלי אלימות באים והולכים
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "תחילתה? אנחנו באינתיפאדה לא..."

הגל האחרון רחוק מלהזכיר את האינתיפאדה השניה בתחילתה-שיאה או אפילו את הראשונה. מה שחשוב הוא מה עושים למיגור האלימות ולא מה שמכריזים. נידמה לי דהאינטרס המדיני הישראלי (וגם האיטרס הפוליטי של הממשלה, כמובן) הוא להמעיט בחומרת האירועים כי אינטיפאדה חדשה משמעה יותר עילה לקרי. וחבריו להתערב וללחוץ על ישראל. שוב, השאלה איננה מה מכריזים אלא מה עושים.
את מי שמפגע צריך לעצור. את מי שמטריד צריך לעצור. את מי שמתפרע צריך לעצור. את מי שעוצרים צריך להעמיד לדין מהיר ולהעניש בחומרה. והסטודנטים צריכים להבין שאין מספיק שוטרים. יהיה נחמד אם יתנדבו למשטרה ובשיתוף פעולה איתה יאבטחו את האיזור.
ישן 01-12-2013, 18:36
מנהל

קטעים ולי זה מזכיר סיפור על זקנה מקיבוץ בעמק
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "די מזכיר לי כמילואימניק לשעבר את הטפטוף ואת שנוי האווירה בשטח של האינתיפאדה הראשונה"

יום אחד היא קמה בבוקר עם תחושה מוזרה. היא הודיעה "אני הולכת למות היום", לבשה את השימלה החגיגית ביותר שלה, התיישבה על כיסא הנוח בחצר, נירדמה ומתה בשנתה.
הבעיה היחידה בסיפור היא שבמשך שנים כל בוקר היא הייתה קמה עם אותה תחושה, ומבצעת את הטקס הנ"ל...
רוצה לומר, היו הרבה גלי אלימות נוסח זה אבל רובם דעכו לרמה ה"רגילה". האם זה היה אחד מאותם גלים חולפים או שינוי קיצוני וארוך טווח? ימים יגידו. אני רק יכול לומר שכשהייתי בסדיר בתחילת שנות התשעים האינתיפאדה הראשונה כביכול כבר דעכה אבל המציאות היומיומית היכן שהוצבתי (חברון) הייתה של מקרים תכופים של זריקות אבנים, בקבוקי תבערה ואף פיגועי ירי. בגיזרה זו לבדה היו בתקופה דומה לזו שאנחנו מתייחסים אליה כאן יותר ארועים אלימים ויותר אבידות. וזה כאמור בזמן שכביכול הייתה רגיעה. רוצה לומר שבינתיים אני לא רואה עליית מדרגה איכותית נוסח פריצת האינתיפאדה הראשונה או השניה.
אגב, אחי כחייל סדיר צעיר היה בעזה ממש בתחילת האינתיפאדה הראשונה, והכרתי בחור נחמד שהיה קצין בפלוגת המילואים שהתמודדה עם ההתפרעות הראשונה אחרי תאונת הדרכים של הפועלים מג'בליה.זה תפס אותם בהפתעה גמורה. זריקות אבנים והתפרעויות פה ושם היו תמיד אבל רמת האלימות מאותו רגע מכונן הייתה ללא כל השוואה לכל דבר שהיה לפני כן.
ושוב, לדעתי יש אינטרס לממשלה להמעיט בערך האירועים כדי להפחית לחצים חיצוניים (כמה שתהיה יותר מראית עין של רגיעה בשטח משמע פחות תשומת לב בינלאומית) וגם פנימיים. לא רק מצד ציבור מבוהל או זועם אלא גם מצד מערכת ביטחון שששה לכל הזדמנות לייצר לחצים שיסייעו לה במאבק האינסופי על תקציבים.
ישן 01-12-2013, 20:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני מקבל את מה שאת כותבת ובכל זאת כמה הערות"

אני חושב שהדיבורים על "אינתיפאדה", או כל שם אחר להסלמה המובהקת והחד-משמעית בחודשים האחרונים, הם סמנטיקה, ולא העיקר. העיקר הוא שישנה מגמה מתרחבת של פגיעות פלסטיניות ביהודים, על רקע לאומני, בכל רחבי הארץ.
אני מתגורר בי-ם ויכול לקבוע באחריות שישנה עלייה חד משמעית בפגיעות ביהודים, אותו הדבר מאפיין את הנגב - וגם את הערים המעורבות במרכז (לוד ורמלה), ערי המשולש, וכמובן, את הנגב והגליל. כל זאת, עוד לפני שעוסקים בהסלמה החמורה באיו"ש.

אני לא חושב שהממשלה מפחיתה בחשיבות בגלל חשש מקרי/אובמה או כל חנטריש אחר (מה שאנחנו יודעים לגבי המצב הביטחוני - גם הם יודעים...), אלא בגלל סיבה פשוטה בהרבה: ההסלמה הביטחונית מתרחשת ב"משמרת" של הממשלה הזו, ויש לה עניין מובהק לא להבליט את הכשל השלטוני החמור הזה.

אגב, הבעייה היא לא המשטרה ולא הצבא, ולא השב"כ. הבעייה, כמו תמיד כשמדובר באכיפת החוק בישראל, היא מערכת המשפט. מערכת המשפט משחררת מיידי אבנים בשלי קלות, או דנה אותם לעונשים מגוחכים. אין בעייה אמיתית לתפוס את רוב החארות שמסכנים חיים בצירי התחבורה הראשיים בי-ם, למשל - אבל כשהם משתחררים בערבות תוך דקה וחצי, ובסופו של דבר נדונים ל3 חודשים גג (ולאחר מכן חוזרים הביתה כגיבורים) - אזי ההרתעה שואפת לאפס. אם אבא של חרא קטן שזורק אבנים, מסכן אנשים וגורם נזק יידע ש:
1. הבן שלו יישב שנים בכלא.
2. הוא יישא בהוצאות הכספיות המלאות הנגזרות מפעילותו של "התכשיט" (דהיינו, עלות התיקונים, עלות טיפולים רפואיים בפתועים, אם ישנם, וכמובן הוצאות המשפט),
במצב כזה, אני מניח שיותר הורים בעיסאויה וצור באהר ישאלו את הילד "לאן אתה הולך בכזו שעה?", וישלפו את החגורה במידה והתשובה לא תשביע רצונם...

השאלה איך לקרוא להסלמה הזו (שכמובן לא דומה להשלמות הקודמות, הן בגלל ההיקף שלה - וקוראי עיתונים וצופי טלוויזיה, לא יכולים לדמיין את ההיקף שלה), היא לא השאלה החשובה. השאלה היא למה לא עושים מספיק בקשר אליה.

בכל מקרה, כמו בכל בעייה שקשורה בפשיעה (פלילית או לאומנית), הבעייה מתחילה באחיזת החנק של הניפאים למיניהם במערכת המשפט. שב"כ, צה"ל ומשטרת ישראל, יכולים לתפוס את כל החארות שבעולם - אבל אם הם משתחררים מהר מדי - אז כל העבודה המודיעינית והמבצעית היא לשווא.
ישן 02-12-2013, 04:34
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אובמה או כל חנטריש אחר
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני חושב שהדיבורים על..."

אותם החנטרישים, שאי אפשר בלעדיהם ושקיומנו מכל הבחינות תלוי אך ורק בהם. זאת מבלי לזלזל ביכולות הרבות שלנו בתחום הצבאי ובתחום הכלכלי.

השמוש המפליג שלך בכנויי גנאי ( חנטריש ו/או החארות שמסכנים חיים ) - מעידות על חוסר רצינות בטיעוניך. מראים על אובדן דרך ואובדן בטחון בדרך. אני מקווה שהזלזול הזה איננו קיים בקרב המנהיגים ושהם שוקלים את מעשיהם ביתר תבונה. זאת למרות חוסר התבונה במריבה עם ארה"ב (אובמה) מעל כל במה. חילוקי דעות בין ידידים מתדיינים בחדרי חדרים - הם לא נועדים ל"גזירת קופונים" פוליטיים.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 02-12-2013 בשעה 04:43.
ישן 02-12-2013, 13:13
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
שימוש מופלג בכינויי גנאי?
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אובמה או כל חנטריש אחר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה

השמוש המפליג שלך בכנויי גנאי ( חנטריש ו/או החארות שמסכנים חיים ) - מעידות על חוסר רצינות בטיעוניך. מראים על אובדן דרך ואובדן בטחון בדרך. אני מקווה שהזלזול הזה איננו קיים בקרב המנהיגים ושהם שוקלים את מעשיהם ביתר תבונה. זאת למרות חוסר התבונה במריבה עם ארה"ב (אובמה) מעל כל במה. חילוקי דעות בין ידידים מתדיינים בחדרי חדרים - הם לא נועדים ל"גזירת קופונים" פוליטיים.

לכנות את מיידי האבנים המסכנים חיים (ומי כמו כמה וכמה תינוקות מתים וחיים פצועים קשה מהשנים האחרונות שיכולים להעיד על כך) - חארות - זה להפליג בכינויי גנאי או לזלזל בהם? אז הכיצד לדעתך יש לכנותם? לומי חופש נאורים זה מספיק טוב בעינייך?

אולי זה אתה שכבר נגמרו לו מזמן הטיעונים.. אז אתה נעלב בשביל המרצחים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:20

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר