לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-12-2013, 05:16
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
האם החברה האמריקאית תהיה מסוגלת להתגייס ולהוביל את העולם המערבי במקרה של משבר עולמי?

ברור שקודם כל היא צריכה 'לרצות' לעשות זאת וברור שבבית הלבן הנוכחי אין רוצים לעשות זאת משיקוליהם הם [כלכלה, אידאולוגיה וכו']. השאלה שלי היא: האם יש בחברה הזאת את היכולת הכלכלית והצבאית ואת עמוד השדרה הערכי להתגייס למאבק של 'בני אור בבני חושך' במקרה של קטסטרופה עולמית כמו מלחמת העולם השניה?

האם תהיה החברה האמריקאית מסוגלת להחזיר לשטחה את הייצור ההמוני שעבר לסין ולעולם השלישי והאם תצליח לגבש בזמן מוגבל של שנה שנתיים צבא עצום המאמין בשליחותו בסיטואציה בה מעצמה אחרת תשתלט על טרטוריות ידידותיות או אמריקאיות ותבצע בהם השמדת אוכלוסיה ודכוי אכזריים? האם תצליח החברה הזאת להסתגל לירידה ברמת החיים שתהיה כרוכה בהתגייסות שכזאת?

האם תצליח החברה האמריקאית לשקם את מקומה של 'הפטריוטיות' מול 'ההגשמה העצמית בסולם החומרונות' כפי שצריכה לעשות חברה במשבר בטרם תפעל כלפי חוץ?

הנושא כמובן לא 'האם הם חייבים למישהו משהו' או 'האם כדאי להם' אלא רק 'האם בעת משבר קיצון יהיו מסוגלים לכך'.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-12-2013, 09:37
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "האם החברה האמריקאית תהיה מסוגלת להתגייס ולהוביל את העולם המערבי במקרה של משבר עולמי?"

הייצור הסיני לא קשור כל כך לנפילה האמריקאית, לאמריקאי קשה להתחרות עם סיני על ייצור של נעל כי הסיני מרוויח ביום פי עשר פחות ממה שהאמריקאי מרוויח וטוב שכך, אחרת ארה"ב הייתה נראית כמו סין, מה שקובע זה איפה נמצא עמק הסיליקון ולא איפה מייצרים סיליקון ועמק הסיליקון עדיין נמצא בסן חוסה ולא בביג'ינג. הבעיה הגדולה היא שעמק הסיליקון אמנם עדיין בסן חוסה אבל הממשל עושה הכול כדי שהוא כבר לא יהיה שם, בין אם זה בהעלאת מיסים ובין אם זה בהעברה של כספי מיסים לאוכלוסיות פרזיטיות.

ארה"ב עוברת לאט לאט תהליך של "תן לי" וזה מה שמסוכן, כשארה"ב תהפוך שוב למדינה שהערך הוא "אני עובד קשה כדי להתקדם אז עזוב אותי ואל תדחף ת'ידיים שלך לכיס שלי שלא לצורך" אתה תראה שיפור כלכלי.
ישן 03-12-2013, 10:52
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
הבעיה היא שקשה לראות איך זה יקרה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "הייצור הסיני לא קשור כל כך..."

בשנות ה80 הייתה התנגדות גדולה לשיטת הקיצבאות. קראו למשל לחולקת כסף לאימהות חד-הוריות "סבסוד הרס ערכי המשפחה"
היום - שליש מהמשפחות בארה"ב הן חד-הוריות.
עכשיו - לך תפגע בשליש מציבור הבוחרים שנולד במשפחות כאלו ובטוח שהמדינה חייבת לסבסד אותן.
תוסיף לזה את הלטינים והשחורים (חצי מארה"ב, ומתרבים מהר יותר מהאוכלוסיה הלבנה) - שיצביעו למי שיבטיח להם יותר הטבות.
וקיבלת את המצב הנוכחי - המלחמה נגמרה וארה"ב הפסידה.
המאבק עכשיו עכשיו - היא מלחמת מאסף, לנסות למשוך קצת את הזמן לפני הקריסה. לפני פשיטת הרגל.

בסן-חוסה יש הרבה מאוד מהנדסים - שמפתחים את הטכנולוגיה הטובה בעולם.
אבל אותם מהנדסים הם ברובם זרים - סינים, הודים, ישראלים וכו'.
למה? כי מערכת החינוך של ארה"ב מקבלת תקציבים גדולים משמעותית - אבל לא מצליחה לייצר את המהנדסים האלה.
והמהנדסים האלו חוזרים - לסין, להודו ולישראל, ופותחים שם מרכזי טכנולוגיה דומים.
ארה"ב מתקשה מאוד להבין איך חוואווי הסינית מצליחה - במקום שחברות אמריקאיות נכשלות. זו הסיבה.

לפני 100 שנה ארה"ב נראתה מאוד כמו סין. את "סדנאות הזיעה" לא המציאו בשנגחאי אלא בניו-יורק.
גם היום ארה"ב כבר נראית כמו סין. סין בתקופה של מאו - שבויה בחזון של מנהיג דגול, וחושבת שלא צריך דבר מלבד חזון זה.
רק שסין, נראית פחות ופחות כמו סין.
ישן 03-12-2013, 11:20
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ברור שכוונתי הינה למצב בו יפגעו אינטרסים אמריקאים חיוניים
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "גם ב2 מלחמות העולם היה קשה..."

ברור גם שככל שחברה פחות בטוחה בכוחה היא תדחק את הקו בו תגדיר פגיעה באינטרסים חיוניים.

ארה"ב וברה"מ של לפני 3+ עשורים הלכו מכות על אפגניסטן. היום נראה כי גם נשק גרעיני בידי אויב מוצהר ולא צפוי כצפון קוריאה או איראן לא יוגדרו כסיבה מוצדקת להתגוששות.

אבל מה יקרה אם סין לדוגמא תתקוף טרטוריות יפניות ואמריקאיות? האם הנמר יוכל להתעורר?
האם אמריקאים של מעמד ביניים נמוך יהפכו לפועלי יצור ונערי ניו יורק הרצים אחר הדולר יהפכו בהמוניהם ללוחמי מארינס?

יש חברות שבמבט מבחוץ נראה שהן תהיינה מסוגלות לדבר. הבריטים והאוסטרלים לדוגמא וכמובן גם אנחנו. השאלה היא האם החברה הדמוקרטית החשובה ביותר תהיה מסוגלת לכך.
ישן 17-12-2013, 07:08
  משתמש זכר BurningBush BurningBush אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.10
היו זמנים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "כמו שציינתי בקשר לאונס ורצח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
כמו שציינתי בקשר לאונס ורצח השגריר בלוב, אירוע כזה לא היה עובר בשתיקה לפני 10 שנים ופחות,.

למען הדיוק:
250 מרינס נהרגו בפיצוץ בבירות. הנשיא ריגן קיפל זנב וברח.
ה-CIA הקליט את עראפרת פוקד על אנשיו לחסל שגרירים בחרטום. דבר לא קרה לעראפאת.
חיילי הכוחות המיוחדים, בימי קלינטון, נפגעו בסומליה. התקפלו וברחו.
וידוי חיים שור."אני הייתי מאלה שפתחו לאש"ף את הדלת לאמריקה. משרד המדינה האמריקאי לא רצה לתת להם אשרות. טיפלנו בזה שיקבלו אשרות, והם נכנסו ובעזרתנו כבשו את אמריקה. זה מה שהם רצו, אני אישית הזמנתי אותם לחוגי בית של יהודים אמריקאים. הם הצליחו בזה בעזרתנו. בלעדינו הם לא היו מצליחים בזה לעולם". כל פעם שאני קורא את חתימתי נחמץ לבבי. האיש שיכל בן בסיירת. מתעתע בנו אלוהי ישראל.

ישן 03-12-2013, 14:52
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "האם החברה האמריקאית תהיה מסוגלת להתגייס ולהוביל את העולם המערבי במקרה של משבר עולמי?"

ברגע שהגדרת זאת כ"ברגע של משבר קיצון" הפכת את היכולת לצפות מה תהיה התגובה של האמריקאים כעם לכמעט בלתי אפשרית...

החברה האמריקאית היום היא חברה מבוזרת, מנותקת, מלאה ויכוחים פנימיים. שיטת ההפרד-ומשול פועלת היטב כאן, כשהשימוש בעוולות היסטוריות ומתחים בין-גזעיים כדי ליצור מחלוקות נמצא בשיא בלתי נתפס. היכולת של החברה האמריקאית להתגייס כאחד למען משהו די לא קיימת.

גרוע מכך, החברה האמריקנית הולכת והופכת לחברה של כבשים חסרי מוח. מאז שנות ה80 יש התקפה מסודרת, מאורגנת ויסודית על החינוך האמריקני. הפוליטיקאים (משני הצדדים, אגב) עושים כל שביכולתם לגדל מצביעים מטומטמים. עצם כך ש93 אחוזים מהחברה מתעבים את הקונגרס (לפי סקר של CBS) והם ימשיכו להצביע לאותם חברי קונגרס דפקטים זו דוגמא מושלמת. העובדה שלמעלה מ70 אחוז חושבים שצריך לבטל את רפורמת ביטוח הבריאות הדראקונית של הדיקטטור אובמה אבל כשמישהו ניסה לארגן "אביב ערבי" בוושינגטון הוא הצליח להביא בקושי 600 מפגינים זו עוד דוגמא....

בסופו של דבר, משהו הולך להישבר ואם אני הייתי צריך להמר, הייתי אומר שזה יקרה בתוך חמש שנים או פחות... ארה"ב תיכנס למשבר שיגמד את 1929 וצורת החיים תלויית הממשלה תתמוטט... איך תראה ארה"ב אחרי המשבר הזה? רק שוטה ינסה לנבא זאת.

נ"ב - כמעט נכנסתי למלחמה שמתבשלת בין סין ויפן והעובדה שאף אחד בארה"ב לא יודע שזה קורה... אבל אז קלטתי שגם בישראל כמעט ואף אחד לא יודע שזה קורה

ישן 04-12-2013, 12:32
  i have a question i have a question אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.13
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "ברגע שהגדרת זאת כ"ברגע של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
ברגע שהגדרת זאת כ"ברגע של משבר קיצון" הפכת את היכולת לצפות מה תהיה התגובה של האמריקאים כעם לכמעט בלתי אפשרית...

החברה האמריקאית היום היא חברה מבוזרת, מנותקת, מלאה ויכוחים פנימיים. שיטת ההפרד-ומשול פועלת היטב כאן, כשהשימוש בעוולות היסטוריות ומתחים בין-גזעיים כדי ליצור מחלוקות נמצא בשיא בלתי נתפס. היכולת של החברה האמריקאית להתגייס כאחד למען משהו די לא קיימת.

גרוע מכך, החברה האמריקנית הולכת והופכת לחברה של כבשים חסרי מוח. מאז שנות ה80 יש התקפה מסודרת, מאורגנת ויסודית על החינוך האמריקני. הפוליטיקאים (משני הצדדים, אגב) עושים כל שביכולתם לגדל מצביעים מטומטמים. עצם כך ש93 אחוזים מהחברה מתעבים את הקונגרס (לפי סקר של CBS) והם ימשיכו להצביע לאותם חברי קונגרס דפקטים זו דוגמא מושלמת. העובדה שלמעלה מ70 אחוז חושבים שצריך לבטל את רפורמת ביטוח הבריאות הדראקונית של הדיקטטור אובמה אבל כשמישהו ניסה לארגן "אביב ערבי" בוושינגטון הוא הצליח להביא בקושי 600 מפגינים זו עוד דוגמא....

בסופו של דבר, משהו הולך להישבר ואם אני הייתי צריך להמר, הייתי אומר שזה יקרה בתוך חמש שנים או פחות... ארה"ב תיכנס למשבר שיגמד את 1929 וצורת החיים תלויית הממשלה תתמוטט... איך תראה ארה"ב אחרי המשבר הזה? רק שוטה ינסה לנבא זאת.

נ"ב - כמעט נכנסתי למלחמה שמתבשלת בין סין ויפן והעובדה שאף אחד בארה"ב לא יודע שזה קורה... אבל אז קלטתי שגם בישראל כמעט ואף אחד לא יודע שזה קורה

אתה יכול לספר לנו על המלחמה המתבשלת ביניהם?
ישן 04-12-2013, 16:03
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי i have a question שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]ברגע שהגדרת..."

http://roguerblogger.blogspot.com/2...og-post_17.html

וכן, זו אכן רשומה מינואר האחרון... עצוב כשהציפיות מתגשמות

מה שהשתנה בשבועות האחרונים זה שהסינים הכריזו שהאיזור מעל איי המריבה הוא מרחב אווירי השייך להם ונמצא תחת שליטת הבקרה האווירית שלהם. לכאורה מדובר בסתם כאב ראש ביורוקרטי - מטוסים הטסים מעל איי המריבה יצטרכו לדבר עם הסינים בדרך. למעשה זו התגרות רצחנית. אם ההיפנים, הדרום-קוריאנים והאמריקנים מפסיקים את הטיסות הצבאיות באיזור, מדובר בהתקפלת שמשמעה הודאה דה-פקטו בבעלות הסינית על האיים. אם הם לא מתקפלים, כל טיסה צבאית באיזור יכולה בקלות להתדרדר לקרב אווירי שיגרור את האיזור ואולי את עולם כולו למלחמה.

זה לא מקרי שהסינים עושים זאת דווקא עכשיו. אובמה מסונדל עם דיקטטורת ביטוח הבריאות שלו ואין שום סיכוי בעולם שהוא יעשה צעד מלחמתי בנושא. התרעת הממשל לחברות התעופה האמריקניות לציית להוראות החדשות נתפסת כהתקפלות והסינים מצפים שתוך כמה חודשים סיפור המרחב האווירי הזה יהפוך להיות עובדה בשטח והדרך לקביעת בעלות על האיים באופן רשמי תהיה קצרה ומהירה.

ישן 04-12-2013, 18:13
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי i have a question שמתחילה ב "לא יודע אם זה מתאים לאופי של..."

בטלוויזיה החיים נורא פשוטים. המציאות הרבה יותר מסובכת. לעם האמריקאי אין שום רצון לבזבז כסף על עוד מלחמות במרחק חצי עולם. המלחמות האמריקניות אינן מלחמות על הבית. אין בהן צורך קיומי של ממש וככל שעובר הזמן, החשבונות הולכים וגדלים והמצב הכלכלי חברתי בארה"ב עצמה נעשה גרוע יותר, כך המוכנות של האמריקאי הממוצע להשקיע מאמץ וכסף במלחמות נוספות הולך וקטן. גרוע מכך, בדיוק כמו בישראל, גם האמריקה אנשים התרגלו לתחשוב על מלחמה כפי שהיא מוצגת בהוליווד - זבנג וגמרנו, מהיר ועצבני, בלי פעילות לאורך זמן, בלי הרוגים ל"טובים", בלי תהיות על צדקת הדרך. כשאתה מקבל מלחמה אמיתית, עקובה מדם, עם הרוגים לשני הצדדים, נזק כבד ולעיתים דברים בלתי הוליוודיים בעליל (כמו הרג מצער אך בלתי נמנע של בלתי מעורבים) אנשים רוצים לגמור את זה....
יש מספיק אנשים בארה"ב שיתמכו בפעולה צבאית מול סין, בדיוק כפי שיש מספיק אנשים שיתמכו בפעולה צבאית נגד ישראל או בריטניה. זה לא מספיק בשביל להביא את הדיקטטור הגדול לפעולה. זה נכון במיוחד עכשיו, כשאפילו הסיוע התקשורתי לא מסוגל להציל אותו מההשלכות של הרודנות שלו.

לגבי מדוע אובמה הוא דיקטטור, אין לי כוח וזמן להיכנס לזה כרגע, אז אני אעשה "העתק+הדבק" מהודעה פרטית ששלחתי לגולש פה בספטמבר... לא הכל בה עדכני אבל הנקודות העקרוניות עדיין כאן:

ציטוט:
ההאשמה שלי את אובמה בדיקטטורה איננה נובעת מתוכנית הבריאות או הדפסת הכסף. הרודנות, כפי שאני רואה אותה, נובעת ממאמציו של אובמה למצוא דרכים לעקוף את הקונגרס ולעיתים את החוקה עצמה. אובמה לא יכול לחוקק חוקים - זה לא תפקידו של הנשיא. מי שמחוקק את החוקים הוא הקונגרס המורכב משני בתים: הסנאט ובית הנבחרים. מעל כל זה יושבת החוקה, שהיא בעצם מה שמגביל את כוחה של הממשלה. הקונגרס לא יכול לחוקק חוקים שמנוגדים לסעיפי החוקה. השיטה נבנתה כך במכוון כדי להצר את צעדיהן של הרשויות השונות ולמנוע מהן להשיג יותר מדי כוח. כרגע, למפלגה הדמוקרטית יש רוב בסנאט (56 דמוקרטים מול 44 רפובליקנים אם זכרוני אינו מטעני, יכול להיות אחד לפה או לשם) ולמפלגה הרפובליקנית יש רוב בבית הנבחרים. באופן טבעי, כמו בארץ, גם כאן, לא תמצא הרבה מקרים שבהם חברי המפלגה של הנשיא עומדים בדרכו, כך שהנשיא יכול להעביר כמעט כל החלטה שהוא רוצה בסנאט. מה שמגביל אותו זה בית הנבחרים.
אחרי הקדמה ארוכה זו, הרי לך כמה דוגמאות לפעילות של אובמה שבעצם עוקפת את בית הנבחרים (אי לכך, לטעמי מדובר ברודנות):

בקיץ 2012, חמישה חודשים לפני הבחירות, אובמה הבין שלא יצליח להעביר רפורמה במערכת ההגירה הדפקטית כאן בארה"ב. שתבין, בתור מי שהיגר לכאן באופן חוקי אני יכול לומר לך - לקח לי שלוש שנים ועלה לי ולאשתי 5000 דולר פחות או יותר, להשלים את כל מה שהיינו צריכים לעשות כדי שאוכל להגר לכאן. לעומת זאת, יש בארה"ב בערך 11 מיליון מהגרים לא חוקיים מאמריקה הלטינית - בעיקר ממקסיקו, גואטמלה וניקרגואה. אז צריך מצד אחד לתקן את מערכת ההגירה כך שהגירה חוקית לא תהיה כל כך ארוכה, יקרה ומסובכת ומצד שני לטפל במהגרים הלא חוקיים שכבר כאן ולמנוע המשך הגירה לא חוקית.
אובמה הציע רפורמה שלא ממש תשנה את מערכת ההגירה הקיימת אבל "תלבין" את המהגרים הבלתי חוקיים באמצעות חנינה גורפת. בית הנבחרים עצר את ההצעה בטענה שבמקרה כזה, למה שלא תלבין גם את כל הרוצחים ותשחרר אותם? אובמה ראה שלא יוכל להעביר את ההחלטה הזו ולכן פעל באמצעות צו נשיאותי - סמכות שיש לנשיא לפעול בלי הצורך בקונגרס שנועדה בעיקר למצבי חירום (למשל: הגדרת איזור כלשהו כאיזור אסון לאומי יכולה לקחת שבועיים אם תצטרך להגיש אותה לקונגרס ואף אחד לא רוצה לחכות שבועיים לסיוע חירום. בנקודה זו, הכרזה בצו נשיאותי על האיזור המוכה כאיזור אסון לאומי [למשל הוריקן סנדי לפני כשנה, והוריקן קטרינה לפניו] מאפשרת פעולה מיידית.). הצו הנשיאותי הזה הוא בעצם החלטה בלתי דמוקרטית שעוקפת את הבלמים והאיזונים שנבנו לתוך המערכת. אין ויכוח שבמקרה חירום, צו נשיאותי הוא פעולה מתקבלת על הדעת אבל בעניין ההגירה - צו נשיאותי שלמעשה אוסר על משטרת ההגירה לגרש מהגרים בלתי חוקיים או אפילו לאסור אותם?

דוגמא נוספת נוגעת לעניין אובמהקייר. כפי שציינתי, מי שידו משגת, מחוייב לרכוש ביטוח בריאות. אני, למשל, עובד עכשיו 32 שעות בשבוע, שזה משרה מלאה. החברה שאני עובד בה, סקיוריטאס, היא חברה גדולה ׁ(למעלה מ50,000 שומרים ברחבי ארה"ב) והיא פטורה מלספק ביטוח חובה תחת אובמה קייר עד אוקטובר 2014 (אני אחזור לזה). ב1 באוקטובר יכנס לתוקפו החוק שמחייב אותי להחזיק ביטוח בריאות (כי אני עובד במשרה מלאה) ואני אאלץ לשלם על ביטוח דרך אובמהקייר או להסתכן בקנס של עד 3000 דולר כל שנה. זה די דפק, אני בטוח שתסכים איתי. בכל מקרה, בתחילת חודש יולי התחוור לאנשי הצוות העובדים בקונגרס ובבית הלבן - אנשי לשכה, מזכירות, עוזרים וכו' - שגם הם מחוייבים עתה לרכוש ביטוח דרך אובמהקייר. עלתה שם זעקה גדולה ובתוך יומיים הוגשה הצעת חוק הפוטרת את חברי הקונגרס ואנשי לשכתם מאובמהקייר. באופן טבעי, הפוליטיקאים פטרו את עצמם ואת אנשי שלומם מאובמהקייר. ואז התברר שיש עוד זן של אנשים בוושינגטון שרוצה פטור - אנשי השדולות, הלוביסטים, שתפקידם למעשה לשכנע את הנשיא וחברי הקונגרס לתמוך באינטרסים הפרטיים שהם מייצגים. כמעט כל זרם, כל מקצוע וכל קבוצה בארה"ב מחזיקים בלוביסטים בבירות המדינתיות ובוושינגטון. אנשי השדולות פנו לקונגרס בבקשה לקבל פטור דומה. באקט שכל כולו צביעות, הקונגרס סירב להעניק להם את הפטור. אל דאגה, אמר אובמה, נשיא שנבחר על ההבטחה שאצלו במשרד לא ייכנסו לוביסטים, והוציא צו נשיאותי שפוטר את הלוביסטים מחובת הביטוח. כלומר - אני מחוייב לשלם על ביטוח דרך אובמהקייר אבל אוכלי החינם בוושינגטון לא. הצו הנשיאותי - ועוד אחרי שהקונגרס אמר לא - הוא מה שהופך את העניין לרודנות.

ונחזור שוב לעניין הביטוח שלי. כפי שציינתי, החברה שבה אני עובד פטורה מלספק לי ביטוח בריאות כפי שמתחייב על פי אובמהקייר עד 2014. מדוע? בתחילת יוני הודיעו מספר חברות גדולות שהן אינן מוכנות לשינויים הנדרשים (שאמורים להיכנס לתוקפם בעוד פחות מחודש, ב1 באוקטובר). החברות ציינו שאם יושת עליהן הקנס הקבוע בחוק כיוון שעדיין אינן יכולות לספק את הביטוח הנדרש, הפגיעה בשורת הרווח שלהן תהיה כה גדולה עד כי הן תיאלצנה לפטר עובדים ולקצץ בפעילותן - משמע: פגיעה חמורה בכלכלה. אף אחד לא רוצה את זה, כמובן, אבל החוק הוא החוק. אם כל פעם שמישהו לא התכונן לאיזשהו חוק יעשו לו הנחות זה יגמר באנרכיה מוחלטת - זו הייתה הדיעה הרווחת בסנאט (וזכור, הסנאט הוא דמוקרטי ברובו) שבגלל נגנזה הצעת חוק שתפטור את החברות מעונש עד יוכלו להתארגן על ביטוח. הטענה הנוספת הייתה שאם החברות הגדולות יקבלו פטור, גם האזרח הקטן צריך לקבל פטור).
אובמה לא התבלבל ונחש מה עשה? הוציא עוד צו נשיאותי, השלישי במספר בתוך קצת יותר משנה שאיננו עוסק במצב חירום כלשהו, שאוסר על סוכני רשות המס (הIRS) לפעול כמשדובר בחברות שמעסיקות יותר מ50,000 עובדים ואינן מספקות להם את הביטוח עד אוקטובר 2014 (כלומר שנה נוספת). כך, חברה כמו סקיוריטאס - והיא באמת חברה הוגנת, קשה להאשים אותם שהם רוצים לחכות עוד שנה לפני שהם מתחילים לשלם מיליונים על ביטוח בריאות לכל העובדים שלהם - מקבלת פטור לשנה נוספת.

לצווים הנשיאותיים אתה יכול להוסיף את סיפורי הריגול אחרי אזרחי ארה"ב באמצעות הNSA, הציתות לעיתונאים (דבר שהוא אסור עפ"י התיקון הראשון לחוקה)...
זו הכוונה שלי ברודנות

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:37

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר