לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-12-2013, 17:06
  משתמש זכר BurningBush BurningBush אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.10
ובכן, כאן הנקודה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "[QUOTE=BurningBush] מעניין אם..."

הרעיון של המתת חסד או הריגת אדם בשל כל סיבה שהיא מהווה שבירת חוק ברזל בתרבות המבוססת על עקרונות היהדות. מהסיבה הזו הזכרתי את יוג'יניקס שפותחה בארה"ב ע"י אליטה חברתית ואומצה ע"י הנאצים בגרמניה.

רבים בשמאל מצדדים בהפלה לכל דורש. רבים הצביעו עבור אובמה מחשש שנשיא אחר היה תומך בשינוי החוק הזה. לכאורה ניתן להצדיק הפלה כשחיי האם בסכנה, התינוק בעל מומים או שהינו תוצאה של אונס. דרך האדם שאם קיים היתר להמתת עובר, הדבר גולש להמתה לכל דורש אפילו למצב שהעובר עומד לפני לידה ולמעשה הוא תינוק לכל דבר. השמאל לחם אפילו בהגבלת הפלה של PARTIAL BIRTH ABORTION (http://en.wikipedia.org/wiki/Partia...bortion_Ban_Act) מכיוון שאף הוא מודע לטבע הדברים שהתרה או הגבלה של התנהגות אחת גולשת להרחבה להתנהגויות דומות.

הריגה מכוונת שוברת מוסכמה על קדושת החיים. לא ניתן לאדם, בין אם הוא רופא, הורה או אמן מפורסם כברנארד שו (המליץ לבדוק כל 5 שנים אם אדם מצדיק את קיומו) להחליט על תנאים שמצדיקים רצח, לא בגלל שלא ניתן למצוא מקרים בהם האדם עובר ייסורי תופת אלא משום שאם רצח מותר, חיי כולנו יהפכו נושא לדיון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-12-2013, 23:47

אתן לך משהו לנגיסה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לא דיברתי על המצב המצוי אלא..."

קיבלת בתאג"ד בחור שעל ארבעת גדמייו חוסמי עורקים, בתי עיניו מנופחות ומסתירות ממך אם עדין עינים בארובותיהן. אתה לא יכול לקבוע אם ערימת הבצק הזו יכולה לשמוע משום הצרחות העולות ממנה. האיש מבקש בשיא צרחותיו את סיום הסיוט.

תזמין הליקופטר? תתקע כדור בעיין הנפוחה? תסיר חוסם עורקים?

עבור מצבים כאלו נוצרו כללים וחוקים.

הכרתי אירי מורמוני יפה תואר שעבר לגור בשוודיה שם פיתח קריירה בדוגמנות, בארץ היפים. לרוע המזל סרטן אינו פוסח על יפים. היום כששנים עברו מאז החלמתו הוא אומר שאם ניתנה לו הברירה היום היה בוחר למות במקום לעבור טיפול כימי.

אם אין אלוהים, רק בשביל הדילמות האלו הייתי ממציא אותו.
ישן 05-12-2013, 17:50
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי BurningBush שמתחילה ב "אתן לך משהו לנגיסה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי BurningBush
קיבלת בתאג"ד בחור שעל ארבעת גדמייו חוסמי עורקים, בתי עיניו מנופחות ומסתירות ממך אם עדין עינים בארובותיהן. אתה לא יכול לקבוע אם ערימת הבצק הזו יכולה לשמוע משום הצרחות העולות ממנה. האיש מבקש בשיא צרחותיו את סיום הסיוט.

תזמין הליקופטר? תתקע כדור בעיין הנפוחה? תסיר חוסם עורקים?

ברור שהייתי מזמין מסוק ומנסה להציל את אותו בחור. לא מדובר במישהו שנמצא במצב שהוא יכול לקבל החלטה מושכלת לגבי חייו או מותו.
אם, לעומת זאת, אחרי התאוששות אותו בחור היה מחליט שהוא לא רוצה להמשיך לחיות כנכה, אני חושב שזו זכותו המלאה לסיים את חייו, ואין לאיש זכות למנוע זאת ממנו.

ציטוט:
הכרתי אירי מורמוני יפה תואר שעבר לגור בשוודיה שם פיתח קריירה בדוגמנות, בארץ היפים. לרוע המזל סרטן אינו פוסח על יפים. היום כששנים עברו מאז החלמתו הוא אומר שאם ניתנה לו הברירה היום היה בוחר למות במקום לעבור טיפול כימי.

זכותו.

ישן 05-12-2013, 18:08
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
ההיגיון הבריא וחוש הצדק שצצו להם כך סתם?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "חלקם התבססו על ההגיון הבריא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
חלקם התבססו על ההגיון הבריא ועל חוש הצדק שלהם עצמם ושל החברה בה הם חיו, וחלקם התבססו על כתבים אחרים. חלק מאותם כתבים אכן היו דתיים, וחלק מאותם הוגים ידעו לקחת מאותם כתבים דתיים את הדברים הטובים ולהשאיר בחוץ את הדברים הפחות טובים, ובכך לייצר מוצר סופי טוב בהרבה.

על מה התבססו אותם כתבים דתיים.. אתה יודע לומר?

אתה לא תשמע אותי אומר שהדתות המונותאיסטיות לא הביאו שום טוב לעולם - הן הביאו הרבה טוב (וגם הרבה רע), אבל היום יש תחליפים טובים מהן בהרבה.

אוקיי, ומה הם אותם התחליפים? האם אלו אותם התחליפים שבגינם נראה היום רוב העולם המערבי הנאור - כפי שהוא נראה?

ישן 05-12-2013, 19:40
צלמית המשתמש של רועי AZ

גם לא.. אתה יודע למה?
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לא, כי המדינות שבהן שולטות..."

ציטוט:
לא, כי המדינות שבהן שולטות דתות כאלה או אחרות נראות הרבה יותר טוב מהעולם המערבי הנאור...

כי הן חיקוי עלוב - במקרה הטוב - של הדת שאותה אתה שם בכפיפה אחת עם דתות אחרות.

כשרציניים ולא חיים בשקר - חוקרים לעומק, ומגיעים למקור של רבים מאותם כתבים פילוסופיים. ומגלים שהמקור הזה - הוא הקודקס הכי מוסרי הקיים אי פעם.

ישן 06-12-2013, 02:36
צלמית המשתמש של רועי AZ

זה משחק טיפשי שעד היום הרבה משחקים בו
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "זה משחק טיפשי, ואין שום סיבה..."

ציטוט:
זה משחק טיפשי, ואין שום סיבה לשחק בו... הדת היא סיפור מיתולוגי נחמד שהיה שימושי בשביל לגרום לאנשים להתנהג בצורה מסויימת לפני אלפיים שנה. היום היא סתם נטל.

והוא רלוונטי היום בדיוק כמו אז ואולי אף יותר, בהתחשב בעובדה ש"מוסר" היום זה מושג מעומעם ואף לא קיים בהרבה מן הרבדים בחברה היום.

נסה להיות אמיתי עם עצמך, ולהתעמק בחכמה המדוברת כמו שהקוריאנים מנסים. תגלה שהיא מורכבת מדי מכדי המצאה או היותה לא רלוונטית לזמננו.

ישן 05-12-2013, 17:23

בינינו, לעקרונות הפרטיים שלי ושלך אין שום השפעה מעשית
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לחיות זו זכות, אבל זאת לא חובה"

החוק והדת אוסרות איבוד לדעת.

למרות שהקרבת נפש בקרב נחשבת כמעשה גבורה (ראה אלעזר המכבי והפיל), הקרבת נפש תמורת אדם שנגזר עליו למות מידי השלטון אסור. נאמר, מי ייתן לידך שדם המוצא להורג אדום (שווה יותר) משלך. המתאבד כידוע אינו נקבר בקבר ישראל. חוקי כל האומות אוסרות התאבדות שנחשבת לשורדי ניסיון התאבדות כניסיון לרצח.

מדאיג שבאירופה אנחנו מוצאים שתי תנועות שכביכול מנוגדות אבל תומכות האחת בשניה. השמאל מתייחס לחיי אדם כאל אובייקט שניתן לאדם להחליט על סיומו והשניה היא תמיכה בעלית תנועה שמרנית, ארקאית וחשוכה בצורת האיסלם שבנוסף למומים ופגמים אחרים, היא מאמינה שהריגת לא-מוסלמי אינה רצח.

בארה""ב מדובר על וועדות מוות שיחליטו על חיסולם של אנשים שהוועדה חושבת שאינם שווים הצלה.
ישן 06-12-2013, 09:42
צלמית המשתמש של יוני.1
  יוני.1 יוני.1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.13
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי BurningBush שמתחילה ב "אני מדבר על האמונה המוסלמית"

ציטוט:
המוסלמים גזלו

גזלו ? זאת אומרת גנבו ? זאת אומרת שליהדות כבר אין את אותם דברים ? יש לך את זה ביותר דרמטיות ?

דברים רבים מהיהדות אבל לא עברו סינון של דורות של חכמים

דורות ? על מה אתה מדבר ? "תורת המלך" נכתבה לפני 4 שנים !
שמיתנו והתאימו דברים לעולם שבדורם תוך שמירה מדוקדקת על עקרונות היהדות.
לפי תורת המלך מותר להרוג גוים, מתון שלי..

לדעתי, כפי שעונשי מוות על עבירות מהתורה נלמדים אבל אינם מעשיים משום שאין סנהדרין כך ראוי אולי ללמוד את דיני המלך אבל לא ניתן לבצעם כל עוד אין מלך.

אז ברגע שהיה מלך או איזה רב מספיק גדול היה מותר לרצוח גויים, איזה יופי, פשוט נהדר !

הרשות אינה רואה בהריגת יהודי רצח.
ציפור קטנה לחשה לי שיש נוצרים ברשות.. שש... שלא תשבור לך את הפואנטה בטעות

ערבי שרצח פיליפינית אותה ניסה לאנוס בסעודיה לא נחשב כרוצח.

ובעתיד הוורוד שלך יהודי שירצח פיליפינית גם לא יחשב רוצח, איזה יופי, אנחנו מתקדמים "קדימה"
ישן 08-12-2013, 00:40

הגרמנים לא רק אוכלים אבר מהחי אלא משתפים את התורם בארוחה
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "[QUOTE=BurningBush]המוסלמים..."

כולנו זוכרים את הגרמני שכרת אברו של גרמני אחר והשנים ישבו לארוחה על האבר הכרות. מכאן ניתן ללמוד שזו דרכם של הגרמנים. ברור לכל מי שניחן במוח אלמנטרי, שהמסקנה דפוקה ולתומך בה מוח נחות מהרמה המקובלת.

מסקנה עקומה כזו יכולה להתקבל ע"י אדם נורמלי רק אם הוא מופרע ע"י גורמים אחרים כמו שנאה עיוורת.

אנצל את ההזדמנות להזכיר תורת מלך מהיבט אחר. היו היה מלך רשע ואשתו הייתה רשעית ממנו. חמדן היה המלך אחאב וסבל עד כדי קלקול קיבה מאי מילוי תאוותו לכרמו של היזרעאלי. אילו ניכון המלך בעיגולים מלכותיים כמו כול מלך בשר ודם, המלך היה מקצר את קומתו של נבט בראש וחמדנותו, תאוותו והשלשול שממנו סבל היו נעלמים כלא היו. היה זוכה לשבת במורשת נבט כאילו ניתנה לו ישירות ע"י יהושוע.

אבל עיגוליו נשמרו בידי אשתו המרשעת איזבלה. זו ידעה שבעלה חסר העיגולים יחשוב שעריפת ראשו של אדם, לרצח בעיניו תחשב. הלכה ומצאה עדי שקר, ערכה משפט שקר נגד היזרעאלי ואחאב המלך היהודי קיבל את הכרם באופן חוקי.

ראה איך מלך יהודי היה צריך לעבור מסלול מכשולים משפטיים איפה שכל מלך תרבותי נוצרי היה פותר את הבעיה באופן אלגנטי וישיר.

היה מלך אחר שסיפק את תאוותו באשת איש וניסה להחביא את חטאו (יעני cover up). מאחר ובעל הקרניים היה חייל פרייר שלא רצה להתנחם בחיק אשתו בעוד חבריו עסוקים במלחמה, נותר לדויד לשלוח אותו למות בקרב חסר משמעות בו עוד ששה לוחמים אבדו את חייהם וסיכוייהם להניח ראשם בחיק אישה מתגעגעת אבדו גם הם. מלך תרבותי נוצרי היה ניגש לפתרון הבעיה בצורה לגמרי שונה. דויד לעומת זאת היה צריך להקשיב לנודניק נתן שסיפר לו על איזה כבשת הרש ולסבול איומים וצעקות כאילו הוא אחד העם.

בשבילי, הסיפורים האלו מהווים את תורת המלך היהודי. היה גם מלך יהודי, טוויל אחד, שסירב לחסל איזה עמלקי אבל הסיפור הזה לא מתאים כל כך להשכבת ילדים. אגב, המלך הזה כל כך סבל שבסוף הוא השתגע. מספרים עליו שרצה למנוע איזה ילד עצבני מלסכן את חייו במאבק עם פושע מפלצתי וכשלא הצליח למנוע בעד הילד מלהסתכן, נתן לו את חרבו וציודו כדי שלילד יהיה איזה סיכוי נגד המפלצת. הילד כמובן לא שמע למלך היהודי והלך עם רוגטקה.

ובכן, זו תורת המלך היהודי שלי. ישנם חוקים ויש שלום עולם. מי שרוצה למצוא ביהדות רוע ודאי ימצא אותה אבל יוכיח שהוא מעוור בשנאה נגד כל מה שיש בו סממן יהודי.

מבין אוגוסט?
ישן 08-12-2013, 07:52

אין צ'אנס שהעם היהודי ירשה רצח גויים
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "[QUOTE]אבל לא ניתן לבצעם כל..."

הראתי דוגמאות שאפילו כשהיה ליהודים מלך הוא לא ביצח רצח מהסוג שהמוסלמים לא רק שמצדיקים בתיאוריה אלא מבצעים אותם כדבר יום ביומו.

אלו הן העובדות. הערבים שולחים רוצחים להרוג יהודים ללא הבחנה ומעדיפים להרוג ילדים יהודיים. הדברים נעשים על דעת רוב המוסלמים. רובם המוחלט אינו רואה ברוצחים פושעים ומעודד את שחרור הרוצחים שנתפסו.

הערבים ככלל גאים בהרס מגדלי התיאומים ודורשים נקם על חיסולו של בין לאדין.

השווה לעומת זאת את מעשי היהודים ועמדתם לגבי מות ילדים או חפים מפשע מבין הערבים .

הפסקתי להניח שהמבטא דיעות כמו שלך הינו ערבי או מישהו שמתפרנס מכתיבת דברי שטנה. גיליתי לצערי שרבים בינינו גם האידיוטים השימושיים. לא אנסה לנחש מי ומה אתה אם כי אודה לך אם תזהה עצמך אם אתה ערבי, קומוניסט, סוטה מיני או אידיוט.

נערך לאחרונה ע"י BurningBush בתאריך 08-12-2013 בשעה 08:08. סיבה: איות
ישן 08-12-2013, 08:22

כפי שידוע לי שפגיעה בחפים מפשע לא זכתה לתמיכת העם
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה בטוח?"

העובדה היא שמפא"י השתמשה בעובדה שנהרגו אזרחים בפיצוץ מלון דויד ובדיר יאסין כנקודות נגד אצ"ל. מכאן שהריגה שרירותית של ערבים לא היתה דבר שהאוכלוסיה היהודית בארץ דגלה בו. הרג יהודים ע"י ערבים, לעומת זאת, זוכה לתמיכה רחבה ברחוב הערבי.

שאול לא היה צדיק מוחלט במושגים המודרניים אבל בהשוואה למלכים מהתקופה שלו, מתקופת הרומאים ואחר כך מתקופות הנוצרים והמוסלמים, הוא בהחלט עמד משכמו ומעלה (תרתי משמע). קל לראות שוני מהותי בין המלכים שלנו והאחרים.

לעניינינו, זה שאיזה מיעוט יהודי דוגל ביישום חוקי המלך, לא מצדיק הטלת אחריות על כל היהודים או על ציבור כלשהו מתוכם למרות שמעולם לא הביעו תמיכה ביישום התורה הזו. האשמה כזו מהווה מעשה אנטישמי.

נערך לאחרונה ע"י BurningBush בתאריך 08-12-2013 בשעה 08:26.
ישן 08-12-2013, 18:50

הגזמה
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה סותר את עצמך"

אין בסיס להשוואה בין צימאון הדם הערבי ליהודי. ההבלגה הייתה מדיניות יהודית. לא ידוע לי מקרה שמחתרת יהודית שלחה חוליות במטרה לפגוע בבתי ספר כדי להרבות במות חפים. הערבים עושים זאת וגאים בכך.

מאשימים את ישראל בפעולות שכל אדם סביר יודע שאילו זו הייתה מטרת היהודים הם היו חופשיים לעשות בערבים כאוות נפשם. לאחר ששת הימים יכלה ישראל לגרום להגירה המונית של ערבים לירדן. במקום זאת מונו קציני רווחה למציאת מקומות עבודה וערבים עודדו לחזור מירדן וכווית.

אף אחד לא התערב בטיפול הישראלי בערבים והשמאלנים היו חופשיים לטוות תכניות חלוקה כאלו ואחרות מתוך הנחה שלאף אחד בעולם, ובוודאי לא לערבים, יש זכות לומר דבר בנושא. ישבו הקיבוצניקים בין יציאה למארבים אחת ואחרת ובגניחה של אוח און וועי שאלו "אז מה יהיה?" או "אז מה אתה מציע?" (הייתי שם והלהקה שלי שרה אז על "ראי איזה פרח").

אף אחד לא שואל יותר את השאלות האלו. השמאלנים דאגו להסתובב בעולם ולשכנע אותו שעליו לאכוף פתרון על ישראל. מיעוט של מתייוונים מכתיבים לישראל את עתידה בתכניות אוסלו, וז'נבה. אולי עוד תכנית שלב מתפתחת מתחת לפני המים שרק המלצתו של אברום בורג הארכי מתייוון, להצטייד בדרכון נוסף מעידה על מהותה.

אין אח ורע לבוגדים מהסוג הזה בין הערבים. בוגדים בראשי גלי. לגמרי בפרהסיה ובגאות נבלים. ובוודאי שאין מה להשוות את האלימות היהודית שנובעת מתסכול עמוק על יהודים שנרצחים יום יום לפעולות יזומות מצד הערבים.
ישן 08-12-2013, 19:09

צודק, היהודים אינם שונים מאחרים
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לגבי שאול המלך"

אין להם תורת מוסר ורגישות חברתית גדולה, לא הייתה להם יד בפיתוח הדתות העיקריות בעולם, הם לא מפתחי הפסיכולוגיה, הם לא מיוצגים באופן בלתי מוסבר ברפואה, במדע, בפוליטיקה, באמנות, בהי טק, במוסיקה. והם לא יוצרי הוליווד וברודווי. ולמוסיקה של המחזמרים אין קשר לניגוני היהודים ופרסי הנובל להם זכו מטעם ארצות שונות בעולם, אף הם לא קיימים. וראשי הנקווד (המשטרה החשאית של ברה"מ המקבילה לגסטפו) ומנהלי הגולגים אף הם לא היו יהודים.

מרוצה?

צריך להיות עיוור כעטלף כדי שלא להבחין בהבדלים. אני לא יודע מה הסיבה ולא אדע כיצד לאבחן מי בין הבונים ומי בינינו בין המהרסים, אבל לא לראות שקיימת כאן תופעה מיוחדת דורש אטימות בדרגה גבוהה.
ישן 08-12-2013, 09:40
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
הרוב המוחלט של הערבים שלנו יש עסק איתם לא ממש ראויים לתואר "בן אדם"
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "שכחת שכל הערבים מכינים מצות..."

"חיה ברברית חשוכה וצמאת דם" הרבה יותר מתאים. מי שמרצץ גולגולת של ילד על גבי סלע, מי ששוחט תינוק במיטתו עם סכין, מי שיורה עם רובה צלפים בתינוק - ולאחר מכן מתקבל כגיבור בקרב הקהילה שלו, הוא וקהילתו הם חיות ברבריות חשוכות וצמאות דם.
הייתי מוסיף גם "קניבלים", אבל קניבליזם אצלהם הוא יחסית נדיר אז נסלח להם מחמת הספק.
בשורה התחתונה, הם לא בני אדם, לפחות לא ברמה הזו כיום (וזה לא שאנחנו כליל השלמות - אנחנו לא - אבל אנחנו בהחלט טובים ורחוקים מהם שנות אור).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 08-12-2013, 11:55
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

ממש לא נכון.
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "אתה מנפיץ ומכליל מתוך שנאה..."

סמיר קונטאר - לא ניפץ גולגולת ילד? הנבלה שצלף בשלהבת פס ז"ל - לא כיוון אליה? הסאדיסטים צמאי הדם שרצחו במשפחת פוגל באיתמר - לא באו עם סכינים וטבחו בילדים ותינוקת?!
רצחו? רצחו. בכוונה תחילה? בסופר כוונה תחילה, ועשו זאת בהנאה מרובה והתקבלו בחזרה בבתיהם כגיבורים.
מפלצות כאלה צריך לזרוק למטחנת בשר ענקית ואת מה שיוצא מהצד השני, להעמיס על טיל ולשגר אותו למסלול התרסקות עם השמש. זו הדרך היחידה להתעמת עם תת-יצורים מהסוג הזה.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 08-12-2013, 20:01
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

ואיפה חברי המחתרת עכשיו? מי מנע את הפיגוע שהוציאו?
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ואיך התייחסו בחוגי הימין הקיצוני לאנשי מחתרת בת עין?"

האם יש רחובות הקרואים על שמות חברי המחתרת? האם חזרו לבתיהם כמנצחים, בטקס בראשות אישיות ממשלתית בכירה?
לא. מעולם גם לא אמרתי שאצלנו אין קיצונים - רק שאצלנו הם מובלים למרתפי השב"כ ונזרקים לאחר כבוד לכלא, ואצלם - אני לא צריך להמשיך...
יש לך ילדים קגנס (וגם לי), ואפילו שאני ואתה צריכים להתנתק מההקשר האישי בסיטואציה כשאנחנו באים לבחון אותה, ולנסות לחשוב על הפיגוע שנעשה באיתמר בו נרצחה משפחת פוגל בצורה "קרה" ומחושבת, אני לפחות מתקשה בזה מאוד - תאר לך מה היית עושה אם הבת שלך, בגיל 3 חודשים, שוכבת בוכה בעריסה שלה, ואחד הנבלות האלה מתקרב לרצוח אותה עם סכין.
אם זה היה הילד שלי, אני אישית חושב שכדאי מאוד שהשב"כ היה תופס אותו ושם אותו בצינוק תחת שמירה כבדה, וכדאי מאוד שגם אותי היו נועלים אחרת הייתי עושה הכל כדי להגיע אל הטינופת הזה וגורם לו להצטער על הרגע שנולד...
שפלות הרוח, הברבריות וחוסר האנושיות הדרושים ליצור כזה להרוג ילד או תינוק בן-יומו (בין אם זה עם סכין בדם קר, או עם רובה צלפים, או עם קת של רובה) - זה בלתי נתפס ובלתי נסלח מבחינתי, ומראה עם איזה יצורים יש לנו עסק פה.
אני מצטער, עם אנשים כאלה אני לא רוצה שום קשר - מבחינתי עדיף שלא היו קיימים.

ציטוט:

ישן 08-12-2013, 20:13
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
שלמה בן יוסף, יגאל אלון, מאיר הר ציון...
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "ואיפה חברי המחתרת עכשיו? מי מנע את הפיגוע שהוציאו?"

אלו הם גיבורי ישראל ומועלים על נס. הראשון הוצא להורג על כך שירה/זרק רימון על אוטובוס ערבי אזרחי. בקלות יכל להרוג שם ילדים. יגאל אלון בפעולת לוביה, יחד עם שמיר (לא יצחק...) ויוסי הראל הרג נשים, ישיש, ואולי גם ילדים בירי חסר הבחנה לתוך בית. גם מאיר הר ציון הרג אזרחים באופן חסר הבחנה.
אנשי האצ״ל שזוכים להרבה כבוד ויקר רצחו עשרות ערבים ללא הבחנה בפיגועי תופת איומים.
איך יוסי שריד אהב לומר? ״כל אחד קרוב אצל עצמו״, וכל אחד מוצא תירוצים וסיבות כשמדובר בקבוצה שלו.
ויחד עם זאת, אני בהחלט חושב שאצל יהודים בהכללה (ויש לי תיאוריה הסטורית-סוציולוגית מדוע זה כך) יש יותר מעצורים רגשיים או מוסריים בפני רצח מכוון וממגע קרוב, בוודאי כשמדובר בילדים. בחברה הערבית, ובחברות אחרות, יש פחות מעצורים כאלו.
אגב, חשוב לציין שאת סמיר קונטאר החלאה מעריצים בעולם הערבי תוך טענה שהציונים משקרים באומרם שהוא רצח ילדה. לא מעריצים אותו בגלל שרצח ילדה. נחמה קטנה היא גם בכך שככלל הערבים הביאו שאת נפש מרצח המשפחה שתיארת.
מה אני רוצה לומר? ההבדלים בינינו ובין הערבים והגויים בכלל יותר קטנים מכפי שהיינו רוצים אולי לחשוב. גם אצלנו יש פנאטים שמוכנים לכמעט כל מעשה נבלה תוך השענות על ציוויים דתיים לכאורה. לשימחתי יש בכל זאת הבדל כאמור. אני טוען רק שהוא פחות גדול מכפי שאוהבים לחשוב אצלנו. בתגובה אחרת באשכול אשטוח את השערותיי מדוע זה כך.
ישן 09-12-2013, 15:12
מנהל

אתה מוריד מרמת הדיון באמירות שאינן כלל ממין העניין
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי BurningBush שמתחילה ב "ציטוט הבריון שריד מוריד את רמת הדיון"

קודם כל, התייחסתי לשריד רק בגלל שהוא עבורי המקור לביטוי עברי יפה שמבטא מציאות פסיכולוגית. סה טו. לברוח לעבר דיון באיש מעבר לכך מלמד על דלות טיעונים. נניח ששריד חלאה צרופה לצורך העניין.
שנית, כתבתי בפירוש שגם בעולם הערבי בדרך כלל לא מעריצים חלאות כמו קונטאר בגלל שרצחו ילדים אלא מכחישים את עצם זה שרצחו ילדים או מטילים את האחריות על ישראל (למשל על ההחלטה לפרוץ לבית הספר במעלות). זה מלמד על כך שגם אצלם יש אי נוחות ורתיעה מהעניין. לא שזה מפריע להם בכל זאת לבצע פיגועי תופת חסרי הבחנה, אך גם ליהודים זה לא מאוד הפריע בעבר. מרגע שהיהודים השיגו את המדינה, עם מוסדות צבא, משטרה וכדומה, המצב השתנה מהותית.
אין כל קשר בין זה שהאצ״ל ביצע שורת פיגועים חסרי הבחנה נגד ערבים ובין זה שלא נבחר לשילטון.
אני מבין שקשה לך לקבל שההבדלים בינינו ובין הערבים לא כאלו גדולים אבל תצטרך להתמודד.
ישן 09-12-2013, 15:23
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

מה הקשר בין זה שקיבלנו מדינה ולבין פגיעה באזרחים וילדים?
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה מוריד מרמת הדיון באמירות שאינן כלל ממין העניין"

האם אתה רומז שכשהפלסטינאים יקבלו מדינה הם יפסיקו לשחוט תינוקות במיטותיהם? אני בספק רב, שכן לערבים יש הרבה מאוד מדינות הרבה מאוד שנים אך מעולם העובדה הזו לא הפריעה להם לשחוט, להרוג ולדכא כל מה שנקרה בדרכם...
הם יכולים לשקר ולהכחיש כאוות נפשם וכמיטב יכולתם לעוות את המציאות, אבל הם רוצחי ילדים בדם קר, גיבורים על תינוקות שלבסוף גם מתקבלים כגיבורים בעמם.

ציטוט:

ישן 09-12-2013, 19:12
מנהל

התבלבלת, כאן לא רוטר
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי BurningBush שמתחילה ב "אמנם אין מוקדם ומאוחר בתורה אבל בהיסטוריה יש"

אם אתה מתכוון להאשים אותי בבגידה או בהיותי "אוהב ערבים" או סניגור שלהם, אז לא יהיה לי איתך שום שיג ושיח, ואתה מצידך תהיה בסבירות מסוימת בדרך לא לכתוב כאן.
נסה להבין, אני לא מסנגר על הערבים וזה צריך להיות ברור מההודעות הקודמות שלי כאן. מעניינים אותי בהקשר הנוכחי היהודים, או ליתר דיוק המידה שיהודים מסוגלים למעשי נבלה תוך הסתמכות על צוויים דתיים. השורה התחתונה שלי היא שגם ביהדות יש בעיה כזו והפער המוסרי מזווית "מוסר המלחמה" (אם לקרוא לזה כך) בינינו ובין אחרים הוא פחות גדול ממה שאתה מנסה לצייר.
אני אעיר בהערת אגב שמשלמה בן יוסף עשו גיבור לאומי. כשאני הייתי ילד לקחו את כיתתי למופע אור קולי מרשים על חייו. ומה בעצם הוא עשה? ניסה לרצוח נוסעי אוטבוס באופן חסר הבחנה. התנאי להצלחה,] הוא הכרה באמת.
עכשיו, לדעתי באמת יש ליהודים פחות נטיה לאלימות ומעשי זוועה מאשר להרבה עמים אחרים (כאמור, ההבדל קטן יותר מכפי שאתה מצייר, אך הוא קיים) אבל זה לא בגלל הדת היהודית אלא למרות הדת. יש לזכור שכל עוד היהודים בארץ ישראל היו בעלי כח, ההתנהלות המלחמתית הייתה אכזרית כמו אצל עמים אחרים, כולל מעשי טיהור אתני/ג'נוסייד (עמלקים, עממי כנען). אחרי חורבן מרד בר כוכבא היהודים הפכו בכל מקום למיעוט חלש, פגיע ונרדף. בתנאים האלו, הצוויים הדתיים בנוגע למלחמה, כח ואפליה הפכו לבלתי רלוונטיים. הרמב"ם עסק בדיני מלחמה עיסוק תיאורתי בלבד.
מאות על מאות שנים של קיום יהודי בתנאים אלו יצר התרחקות ורתיעה מובהקים מאלימות, ובמקביל העיסוק היהודי בלמדנות בתקופה שבה רוב אוכלסיית העולם הייתה של איכרים אנאלפבתים יצר יתרון אינטלקטואלי מובהק. התוצר הסופי היה עם שנרתע ככלל משימוש באלימות ואשר מצטיין ללא פורפורציה בהשגיו האינטלקטואלים.
ההתבססות מחדש בארץ ישראל והשגת הריבונות מחדש על הארץ, גרמה בהדרגה לכך שיחזרו לתפיסות הדתיות שבעבר היו תיאורתיות בלבד. תורת המלך מתייחסת לכך. אנשי ימין קיצוני שנקטו באלימות כלפי ערבים (הצליחו או תיכננו) הושפעו במידה זו או אחרת מהתפיסות האלה.
ישן 09-12-2013, 21:47

עשה טובה קרא והפנם
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "התבלבלת, כאן לא רוטר"

מאחר ובחרת להעלות עניין אישי אענה לך בקצרה. אם יש לך גישה בדוק את הדירוג שלי ואת חוות דעתם של כותבים אחרים עלי. קרוב לעשר שנים כתבתי מבלי שאפילו שמעתי על המושג חסימה. קיומו של איזה OUTLIER חמום מוח, יכול לקרוה אפילו בין יהודים. ההפסד אינו שלי. לא שיניתי את סגנון כתיבתי למרות איומים של בריון אחד ובודאי שלא אסוג בגלל איומי אחר.

לא מענייני להכנס לסיבות שגורמות לשרידות העם היהודי למרות תלאותיו ומה הסיבה שגרמה לשלוש השבועות. בתגובה זו אפילו מצויינותו של העם היהודי אינו עומד על הפרק. מה שכן מעניין אותי זה שהערבים מקיימים דפוסי התנהגות שלצורך השוואה ליהודים אתה נאלץ לחזור לתקופה של תחילת ההיסטוריה.

הדוגמאות שאתה מביא לגבי מעשי זוועה יהודיים בימינו הינם מועטים במספרם, מהווים תגובה לשפיכת דם יהודי, מודרכים מלמטה ואינם זוכים לתמיכת רוב היהודים בארץ או ממשלתם. אין הדבר כך בין הערבים וממשלתם שיוזמת ומעודדת פעילות כזו.

הפתטי בטיעוניך הוא שאתה מחפש בנרות ובנורם של בידלי סיגר הוכחה שהערבים אינם רוצחי תינוקות משום שהם מכחישים שהלבנוני חיסל תינוקת בנהריה. זה המקרה היחיד? למרות שכנראה לבך ואמונתך במקום הנכון, נסיונות השווא להאנשת הערבים כאילו מצבם מצדיק עריפת ראשים והדגשת מעשים חריגים של יהודים כדי לאזן את הרמה המוסרית של העמים, נראה על פניו כמעשי סינגור על התרבות הרצחנית ביותר עלי אדמות כיום.

אני רוצה לראות את הערבים במצב בו מצאו היהודים את עצמם לאחר מרד בר כוכבה. מצב בו הם מכריזים על שלוש שבועות. ראיתי אותם קרובים לכך אחרי ששת הימים וכך היו אחרי 48. כפר ממנו יצאו מרגלים או טרוריסטים היה נכנס לקטע התנצלות והיתנכרות לבוגדים. אפילו אבות יצאו בפומבי כנגד מעשי בניהם. היום הם מניפים את דגלי האוייב בערי מדינת ישראל. זה מתאפשר בזכות פעלם של בוגדים יהודיים ותרומות אתנן.

אני מניח שהעם היהודי וקיומו בארצו חשובים לך כפי שהם חשובים לרובינו. בעוד אני לא משנה את כינויי רבים אלו שאני מכיר בכינוייהם הקודמים (אדריאן, גלילי ואחרים), אין לי עדין דיעה לגבי אמונתך. אם חיית בגלגול שונה, כתוב לי בפרטי.
ישן 10-12-2013, 19:45

תגובה פרטנית
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "התבלבלת, כאן לא רוטר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
יש לזכור שכל עוד היהודים בארץ ישראל היו בעלי כח, ההתנהלות המלחמתית הייתה אכזרית כמו אצל עמים אחרים, כולל מעשי טיהור אתני/ג'נוסייד (עמלקים, עממי כנען). אחרי חורבן מרד בר כוכבא היהודים הפכו בכל מקום למיעוט חלש, פגיע ונרדף. בתנאים האלו, הצוויים הדתיים בנוגע למלחמה, כח ואפליה הפכו לבלתי רלוונטיים.

קפצת על תקופת החשמונאים. באותה תקופה, אילו בחרו לעשות זאת, יכלו להשמיד את השומרונים, ואת שאריות הפלישתים והכנענים. בחרו שלא לעשות את זה ויש להדגיש את העובדה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
מאות על מאות שנים של קיום יהודי בתנאים אלו יצר התרחקות ורתיעה מובהקים מאלימות,

בדעה הזו לא נתקלתי. העובדה היא שיהודים רבים לחמו כשכירי חרב בקבוצות והיו ידועים כלוחמים עזי נפש. הם נלחמו במרד היוונים ובשירות מתנגדיהם התורכים (אח באחיו). במלחמת העולם הראשונה נלחמו תוך חירוף נפש בצבאות צרפת וגרמניה ואולי גם רוסיה. נלחמו בשורות הצבאות הקומוניסטיים במהפכה הסוביטים. במלחמת העולם השניה, בספר שיש לי, מוזכרים שמונים גנרלים יהודים ומספר דומה של מעוטרי גיבור ברית המועצות. סביר להניח שאם היה תהליך שפשט את יכולת הלחימה בין היהודים והחליפו בתבונת יתר, החזרת רוח הלחימה היה צריך להפשיט את היהודים מיכולתם האינטלקטואלית. לפעמים אני חושב שזה אכן קרה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ובמקביל העיסוק היהודי בלמדנות בתקופה שבה רוב אוכלסיית העולם הייתה של איכרים אנאלפבתים יצר יתרון אינטלקטואלי מובהק.

נראה שהתבלטות האינטלקט היהודי קרתה זמן רב לפני ימי בר כוכבה. הישיבות בארץ ובבל היו לפי הבנתי תופעות ייחודיות באותה תקופה. לא היו חסרים עמי ארצות כפי שרבי עקיבא העיד על עצמו שמפגש בחרדי גרם לו לרצות לנושכו כחמור. (מכנה משותף ליקירינו שריד.) ייצור הגורו-אים בבית היוצר היהודי היה כזה שהוא פשט בעולם הרומאי והביא להתנצרות גויים רבים. נראה לי ששליחי ישו הקדימו את אפקט בר כוכבא ביובל או שניים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
התוצר הסופי היה עם שנרתע ככלל משימוש באלימות ואשר מצטיין ללא פורפורציה בהשגיו האינטלקטואלים.

כאמור, שמעתי הסברים למיוחדות היהודים מה-sublime לפטתי. אם זה יושב לך טוב עם כך שעמים אחרים שהגורל לא נטה עמם חסד, לא הפכו לאינטלקטואלים ובמקום זאת נעלמו או הפכו נודדים המתפרנסים מגניבות, יערב לך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ההתבססות מחדש בארץ ישראל והשגת הריבונות מחדש על הארץ, גרמה בהדרגה לכך שיחזרו לתפיסות הדתיות שבעבר היו תיאורתיות בלבד. תורת המלך מתייחסת לכך. אנשי ימין קיצוני שנקטו באלימות כלפי ערבים (הצליחו או תיכננו) הושפעו במידה זו או אחרת מהתפיסות האלה.

סביר אילו משיגי הריבונות החדשה היו דתיים משיחיים ולא קומוניסטים שרופים שמתקלחים במשותף ונותנים למטפלת תורנית לעסוק בטפם. דווקא הדתיים היו המתונים שהיצילו, עפ"י קולונל מאירק'ה, את שארית ערביי דיר יאסין. (כך קרא לעצמו פעיל במסעות ההכפשה בקרב יהדות ארה"ב וכאורח בתחנות רדיו.)

לסיכום, ההשוואה של מוסר ישראל לזו של הערבים היא בבחינת הכפשה זולה שמשרתת את האויב במכוון או בתמימות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:52

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר