לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-12-2013, 20:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "גורו הטבעונות יורופסקי תקף את אראל סגל ואיחל לו שיאנסו את ילדיו בגלל שלבש מעיל עור"

חבל שלא הגישו נגדו תלונה על תקיפה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-12-2013, 19:27
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אה, אז התבלבלתי כנראה עם..."

חגי מטר, אחד הבלוגרים באתר השמאל הקיצוני 972+, השתומם על כך שגארי יורופסקי, גורו הטבעונות, הסכים לדבר באוניברסיטת אריאל. האתר פנה ליורופסקי בשאלה על ההתנגשות בין האג’נדות של זכויות בעלי-חיים וזכויות הפלסטינים, שלכאורה נרמסות בשל הרצאתו במקום שהקהילה הבינלאומית לא מכירה בו. להלן תגובתו של גארי יורופסקי:
מאחר ש”הקהילה הבינלאומית” מורכבת מבריונים אלימים וצמאי דם, המטילים טרור על מיליארדי בעלי-חיים חפים-מפשע בכל שניה של כל דקה של כל שעה של כל יום, “הקהילה הבינלאומית” יכולה ללכת לעזאזל.

כאשר אנשים יתחילו לאכול בשר יהודי פרוס, או ילדים פלסטינים מיובשים בין שתי פרוסות לחם עם בצל, חמוצים וחרדל, אז אתחיל לדאוג בנוגע למצב במזרח-התיכון.

בני-אדם הם החלאות שעל פני האדמה. לא אכפת לי מיהודים או פלסטינים, או הקרב הטפשי והילדותי שלהם על פיסת אדמה שכוחת-אל במדבר. אכפת לי מבעלי-חיים, שרק הם ישויות מדוכאות, משועבדות ומעונות על פני הכוכב הזה. הסבל האנושי הוא בדיחה. לכן, אדבר בכל מקום, בכל עיר, בכל ארץ, בכל אתר שיארח אותי. ארצה בבית-ספר פלסטיני אם יסכימו להכניס אותי.

http://mida.org.il/?p=22192
ישן 08-12-2013, 22:04
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
יש הרבה מה להרוויח מצימצום צריכת בשר אך הקיצוניות דוחה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "גורו הטבעונות יורופסקי תקף את אראל סגל ואיחל לו שיאנסו את ילדיו בגלל שלבש מעיל עור"

ברמה העקרונית, בני אדם יכולים להסתדר בלי מזון מהחי אבל הם בדרך ימקסמו את מלוי צרכיהם הפזיולוגיים אם כן ישלבו מוצרים מהחי במידה מתונה. לצמצום צריכת בשר יש לא מעט יתרונות גם ברמת המאקרו: כמות האנרגיה, הקרקע והמיים הדרושים להפקת קילו תפוחי אדמה קטנים בהרבה מאלו הנידרשים להפקת קילו בשר, ובייחוד אם מדובר בחיות משק ולא מרעה שכן הראשונים מצריכים האבסה במספוא. בנוסף, חיות משק ומרעה הם מקור רציני לזיהום מי התהום, והם באופן כללי מקור פוטנציאלי למחלות שיכולות לעבור לאדם.
לעומת זאת, הטיעון המוסרי לא מדבר אלי כלל. כמי שגדל במשק חקלאי אני יכול להעיד שהכבשים שלנו נהנו מתנאים בהחלט טובים ונוחים. החליבה פעמיים ביום לא הייתה מקור סבל ושאר הזמן הן בעיקר שיחקו אחת עם השניה ואכלו. שטח המחיה שלהן. היה מרווח למדי וכאשר מישהי דרשה היא אף קיבלה כבש זכר שיטפל בה. ממש כסותה, מזונה ועונתה
מהבחינה העקרונית, אכילת בשר היא חלק מהטבע. האדם, כמו הדב, הוא אוכל כל ואכילת בשר היא חלק מהתפריט שלו. אין מה לבוא בטענות לאדם אוכל הבשר יותר משבאים הטענות לשימפנזה שאוכלת נמלים, לדב שטורף דגי טרוטה או לזאב שאוכל כיבשה לתיאבון. צריך לזכור שהאדם אכל בשר נא עשרות אלפי שנים לפחות בטרם החל להכין סטייקים על האש במערות. מוזר מאוד שמימשמגנה עצמו טבעוני, ייצא נגד הטבע, אבל מילא. ויפה שמים את הגבול? אם לכל בעל חי זכות לחיים, מה עם יתושים? ומה עם זבובים? ומה עם חיידקים? הגורו יוצא גם נגד אנטיביוטיקה?
לטעמי, אדם אינו שווה לכבשה יותר מאשר הזאב שווה לכבשה. אם לכבשה הייתה המודעות העצמית המאפיינת את האנוש, אנחנו היינו אלו המואכלים בתערובת. לא צריך להתאכזר לחינם לבעלי החיים (והאריה אכן לא מתאכזר לחינם לכיבשה) אבל מותר להשתמש בהן לצרכינו.
ישן 09-12-2013, 15:49
מנהל

לדעתי עשית בשכל
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני יכול להעיד על עצמי שעשיתי..."

2 מנות בשריות ביום זה כניראה יותר מדי. אני עצמי אוכל מעט מאוד בשר, גם כי מעולם לא התלהבתי במיוחד מהטעם, גם משום שאישתי עוד פחות אוהבת בשר ממני וגם משיקולי כשרות. ההעדפה שלי היא לדגים (אני מאמין שזה יותר בריא למעט המתכות הכבדות) אבל גם זה בעיקר במסעדות.
אגב, המבקר שאת מאמרו העלתי כאן מזכירנ נקודה מעניינת: עיבוד קרקע לגידולים חקלאיים כרוך סהכרח בגרימת סבל ומוות לחיות רבות. יותר מאשר המוות הכרוך בגידול בקר/צאן מרעה על אותו שטח.
זאת משום שעיבוד הקרקע כרוך בביאור השטח (וכל מה שחי בו) טרם הזריעה תוך הרס בית הגידול של חיות רבות. זאת גם משום שכדי להבטיח שהגידולים ישרדו צריך להפטר ממזיקים וזה כולל טמינת רעל נגד מכרסמים (והמוות מהרעל בהחלט לא סימפטי) וריסוס נגד חרקים-מזיקים או לא. שלא לדבר על מקומות מסויימים שבהם הורגים גם יונקים גדולים יחסית משום שהם מאיימים על הגידולים.
ולא חקלאות ״אורגנית״ במובנה כיום איננה פיתרון. בעיית ביאור הקרקע נותרת ואתה מחליף את טבח המזיקים ברעל לטבח על ידי בעלי חיים אחרים. וגם התפוקה יורדת.
והנה סיפור רלוונטי: היו לנו בעיות של טריפות כבשים על ידי כלבים משוטטים. כפיתרון, רכשנו כלב איימתני מסוג שמשמש להגנה על עדרים מפני זאבים. עכשיו, אתה חושב שהטיפול של כלב כזה בחיה הפולשת יהיה הומאני יותר מאשר פשוט לירות בה?
בקיצור, גישתם הפשטנית של אנשים כמו יורופסקי מובילה לתוצאות אירוניות משהו.
ישן 09-12-2013, 16:22
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לדעתי עשית בשכל"

את האמת שאני ממש לא אוהב דגים, יש מעט מאוד סוגי דגים שאני אוכל ולכן קל לי מאוד לא לאוכל דגים מסיבות אידיאולוגיות (לא מוכן לאכול דגי ים, אין לי בעיה עם חוות גידול), אני לא אשקר לעצמי ואומר שאם הייתי אוכל דגים אז היה לי קל באותה מידה לשמור על האידיאולוגיה הזאת.

ביתר הדברים אני מאוד מסכים, במיוחד בזה שזה מאוד פשטני, יש בעיה מאוד גדולה לתחום את תחום ה"מוסר" שלך לחלק מאוד קטן, לשמור על התחום הזה בצורה הדוקה ומשיחית ולפסול כל תחום אחר בטענה ש"זה לא משתווה לתחום שאני מתעסק בו".

נקודה נוספת שמאוד מפריעה לי היא כל עיניין סבל החיות בתעשייה (שזה גם נושא שלם לדיון), אם הסבל הוא כל כך נוראי, אז למה לא לפעול כדי לצמצם אותו למינימום (וכך להשפיע על נניח 90% מהחיות שאנחנו אוכלים) במקום לנסות לשכנע אחוז מאוד קטן מהאוכלוסיה להפסיק צריכה לחלוטין? והכוונה שלי היא שאירגוני זכויות בעלי החיים ילחמו בשביל הזכות להיכנס למשחטות ואזורי הגידול בתור מבקרים בלתי תלויים (אני יודע שהשוואה קצת מעוררת אנטיגוניזם, אבל סטייל מחסום watch) ובכך יוכלו למנוע ככל שניתן את הסבל של בעלי החיים, הם בוחרים בשיטה של החרמה מוחלטת של קבוצה מאוד קטנה של אנשים, שבזמן הזה החיות ממשיכות לחיות בתנאים גרועים.

אפשר להשוות את זה למפלגות סקטוריליות בארץ ובעולם - במודע או לא במודע, האינטרס שלהם כדי להצדיק את קיומם הוא שהמצב ישאר לרעת הסקטור.

ישן 09-12-2013, 18:52
מנהל

ההבדל הרגיל שבין רבולוציה ואבולוציה
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "את האמת שאני ממש לא אוהב..."

הסוציאליסטים עוד מהמאה ה-19 נחלקו בין אלו שעניין אותם להיטיב את מצב העובדים בהווה, גם אם זה אומר להתפשר בהווה ולקוות בהדרגה לחולל עוד ועוד שינויים שיקדמו את השוויון והזכויות (והם אלו שהובילו לקונספט של מדינת הרווחה) ובין הקיצונים שדחו על פשרה וכל שינוי חלקי או הדרגתי. הם רצו מהפכה ומשטר קומוניסטי, ועבורם כל פשרה שתשפר את מצב העובדים רק תרחיק את המהפכה. אחרי הכל, מרקס חזה שמצב הפועלים ידרדר לרמה שלא יהיה להם מה להפסיד, או דרך שלא להבחין בחוסר הצדק הבסיסי, והם יגרמו למהפכה. לדידם של הקומוניסטים, הסוציאליסטים המתונים בגדו ברעיון ושיתפו פעולה עם הקפיטליסטים להנצחת המצב הבסיסי.
כאן אתה רואה בסופו של דבר משהו מאוד דומה. קיצונים כמו הקירח העצבני וחסידיו יוצאים אפילו נגד ארגוני צער בעלי חיים, ואפילו נגד PETA...ובדיוק מהסיבות האלו.
ואגב, נידמה לי שמבחינת אחוז חלבון מול שומן דגים ככלל עדיפים על בשר בקר או כבש, ואולי גם על עוף. מה שגרם לי בתקופה של אימונים מסויימים לדחוף במורד הגרון 2 קופסאות טונה במיים כל יום...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:33

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר