לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-12-2013, 09:20
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
"הכתבה הטובה ביותר שתקראו אי פעם"

ציטוט:
כעת, הפרצוף של גרי יורופסקי במרחק סנטימטרים משלי. אני יכול לראות את השערות באף שלו. הוא מתגרה בי לתת את המכה הראשונה אחרי שאיחל שיאנסו אותי ואת ילדיי משום שאני לובש מעיל עור.
האיש פסיכופת. הוא מחפש דם. אני שוקל מה לעשות. בריחה לא באה בחשבון, אבל אני פאסיבי. מכה ראשונה תהפוך אותי לתוקפן. מה עושים? מתכוננים לנגיחה. להזיז את הראש בזמן.
...
הצוות סביבי מבוהל. הם חוששים להתקרב. בסוף מישהו ניגש להפריד. יורופסקי קם. בפתאומיות הוא דוחף את הכיסא שלי. אני נופל על הרצפה. אין זמן לשכב. עופר הצלם חוטף אגרוף. אני מתעשת מהר, קם להגן על עצמי. אנשים מקיפים אותי. גם סביבו. הוא מקלל ומנסה להשתחרר. עכשיו אני מוכן. האדרנלין פועם. הצוות מרחיק אותי מהמסעדה

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...1&cat=479&loc=8

אני הייתי בטוח שהדת הטבעונית דוגלת בשלום ואחווה, כנראה שחיי אדם חשובים בעיניה פחות...

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-12-2013, 16:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כן, זאת תגובה טובה. אם אתה..."

גם הבחור הזה טועה, ולעיתים טועה מאוד בביולוגיה שהוא מציין. לדוגמה חומצה לקטית וחומצה בוטירית אינן חומצות שומן יותר ממה שחומץ טבעי הוא שומן, ואין להן דבר וחצי דבר עם חומצות השומן של שמן הקוקוס.
הטענה שניתן לשרוד ללא מזון צמחי (ויטמין C לדוגמה).

בסופו של דבר זה קיצון שני לצמחונים ותו' לא. האדם הוא אוכל כל, כך בנויות השיניים שלו, וכך גם בנויה מערכת העיכול שלו. מי שטוען שהאדם לא בנוי לאכול קטניות ודגנים, צריך להסביר מדוע האדם מייצר אנזים עמילז, והוא הדבר הראשון שהמזון פוגש במערכת העיכול (בפה).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 08-12-2013 בשעה 16:55.
ישן 08-12-2013, 17:37
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "גם הבחור הזה טועה, ולעיתים..."

הבחור מפינת חי? לכן הבאתי קישורים ממקור שאני סומך עליו יותר.
ניתן לשרוד ללא מזון צמחי, יש מעט ויטמין C בכבד, ובמיוחד ביונקים ימיים, לכן האינואיטים לא סבלו מצפדינה למרות שלא באמת פגשו בקיווי או גמבה. בנוסף, נאמר לי מפי חבר שדוגל באפס פחמימות מלא (תנועה יחסית נפוצה, אגב), שהצורך בויטמין C יורד פלאים כשלא אוכלים פחמימות, לא זוכר בדיוק את הסיבה, משהו לגבי זה שבקיטוזיס מלא אין חמצון סוכרים ולכן אין צורך בויטמין בכמויות כאלו

לגבי קטניות ודגנים- הבעיה העיקרית היא הגלוטן במרבית הדגנים, והחומצה הפיטית בקטניות. אלו יכולים להיפטר בצורה טובה יחסית על ידי שיטות הכנה מסויימות, במיוחד התפחה ארוכה, החמצה והתססה, כפי שנהגו להכין בתרבויות עתיקות יותר. היום זה כמעט לא קיים. זה בטח נכון לגבי כך שהחיטה והתירס של ימינו הושבחו, החיטה נותנת יותר גלוטן מהחיטה המקורית, התירס המקורי לא היה מתוק כל כך, היו זנים אדומים וכחולים אם אני זוכר נכון, שהיו פחות מתוקים ולכן לא הושבחו הלאה. ושוב- קטניות ודגנים הם תוצר של חקלאות, תקופה די מאוחרת בהיסטוריה האנושית.

לגבי העמילאז- כפי שאמרת אתה, אוכל כל, יכול לפרק סוכרים, שהגיעו במיוחד מפירות. לפני התקופה הניאוליתית כמעט שלא אכלו דגנים וקטניות, כן נהגו ללקט פירות שמצאו (וגם זה- מרבית הפירות היום הושבחו, תורבתו וכעת הם מתוקים יותר, פירות לא נמצאו בכל אזור גיאוגרפי, ובטח שלא בכל עונה). עוד לגבי העמילאז- למיטב הבנתי לא כל אדם בנוי דומה, יש כאלו עם מעט העתקים של עמילאז ברוק, ויש כאלו עם הרבה, לשימפנזים יש 2 ולבני האדם בין 2 ל-14, המסקנה של החוקרים מכך היא שהעמילאז הוא לא כל כך וותיק בגוף האנושי וזה לא נכון לכולם (רק אל תשאל אותי מה זה בדיוק העתק בגן כי את זה אני פחות זוכר ).

נערך לאחרונה ע"י shruki בתאריך 08-12-2013 בשעה 17:40.
ישן 08-12-2013, 17:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הבחור מפינת חי? לכן הבאתי..."

אינואיטים אכלו אצות ואספו מזון צמחי היכן שניתן, מעבר לזה, אלא אם כן אתה מוכן לאכול עור לווייתן וכו' אתה בבעיה מבחינת ויטמין C.
נקודה שניה היא בישול - חלק מהשינויים הפיזיולוגיים באדם - גידול בנפח המוח וירידה באורך במעי הם בתאימות לזמן גילוי האש, ולכן גם היכולת לאכול קטניות ודגנים. כמו במקרה של חלב, יש כאלה שמותאמים טוב יותר מאחרים לתזונה כזו וזה תוצר של זמינות לאורך שנים.

אני רחוק מלהיות צמחוני או טבעוני, אבל בדומה לטיעונים שלהם - אין דבר שהורס אמינות מהר יותר מטיעונים נכונים חלקית.

לגבי הטענה בנוגע לויטמין C - לא נכונה בעליל.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 08-12-2013 בשעה 17:52.
ישן 08-12-2013, 20:39

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אינואיטים אכלו אצות ואספו..."

אני לא מתכוון לאכול את ווילי. או פליפר..

לגבי האש- כשלא מלקטים דגנים וקטניות גם לא מבשלים אותם. רק החל מתקופת החקלאות, וגם אז- התססה והחמצה, אתה בטח יודע יותר טוב ממני על חומצה פיטית. תראה גם מה ההשפעות של קטניות בבטן. הגזים הללו אומרים שאתה לא מעכל חלק גדול ממה שאתה אוכל. בגלל זה ממליצים להנביט קטניות.

לגלבי ויטמין C- חיפשתי קצת, כי גם לי היה קשה להאמין, יש לא מעט מידע לגבי זה. אני לא ביולוג ואולי תגלה שהמחקרים אינם טובים, אבל הם קיימים.

http://www.ketogenic-diet-resource....deficiency.html

יש שם גם דוגמא לגבי אנתרופולוג שניסה את זה על עצמו.

ישן 08-12-2013, 21:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא מתכוון לאכול את ווילי...."

קצת זועזעתי מהמאמרים שהובאו כמובאות - מי שטוען ש"תפקידו היחיד של חומצה אסקורבית זה למנוע צפדינה" לא יודע ביולוגיה בסיסית. לויטמין C תפקידים חשובים בניהול תהליכים אנזימטיים בתאים, וצפדינה היא תוצר של פגיעה בתהליכים האלה.
לאדם אין יכולת לעכל את רוב החומר הצמחי, פשוט בגלל שרובו הוא תאית, אבל זה לא אומר שאי אפשר לנצל את החומר שניתן לעיכול. שימוש באש ובישול באו הרבה לפני התקופה החקלאית, וכמו שבישלו בשר, סביר שבישלו גם ירקות ושורשים אחרים. האדם הקדמון ליקט מזון צמחי הרבה לפני שהוא גידל אותו.

אני לא הייתי מתרגש מנושא החומצה פיטית - יש מספיק מינרלים בחומר הצמחי בשביל למנוע אובדן משמעותי של חומר מזין.

הטענה שגזים בבטן אומרים שאתה לא מעכל את רוב החומר היא לא נכונה. גזים הם לרוב תוצר של תסיסה של החיידקים במעיים. החיידקים האלה מיצרים עבורינו הרבה מאוד חומרים שאנחנו צריכים, כולל חומצות אמינו חיוניות והם חשובים ליכולת שלנו לחיות חיים תקינים, בדומה לאוכלי עשב. הדבר היחיד שגזים בבטן אומרים, הוא שהתזונה שלך עשירה בגופרית, ושיש לך חיידקים שמייצרים מתאן.

ישן 08-12-2013, 21:11

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "קצת זועזעתי מהמאמרים שהובאו..."

יש פה איזה קצר.
לא אמרתי שאנו לא אמורים לאכול מהצומח, הרי אני אישית לא ב-ZC. אמרתי שדגנים וקטניות- לא.
אתה צודק, האדם היה צייד לקט, והוא ליקט פירות ושורשים, רק שפירות ושורשים אינם דגנים וקטניות. בנוסף, בניגוד להיום, הפירות ההם והשורשים ההם לא כולם התאימו לנו, היום הם כבר אחרי תרבות והשבחה.

גזים וחיידקים- נכון, וכשאתה אוכל הרבה תאית לחיידקים יש יותר מזון לתסוס משמחה לגביו. תפריט עתיר שומן מותיר להם פחות מזון.

הנה משהו מעניין, אם כבר-
http://www.ketotic.org/2013/11/simi...e-mice-and.html

(לפני שיחסמו אותנו..).

ישן 08-12-2013, 21:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "יש פה איזה קצר. לא אמרתי שאנו..."

פשוט לא נכון. יש עדויות להכנת מזון מעובד מדגנים וקטניות בתקופה הפליאוליטית ולפני כן:
http://www.pnas.org/content/108/2/486.full.pdf+html
http://www.pnas.org/content/early/2...993107.abstract

לאדם הקדמון לא היתה יכולת לדעת מה זה פירות, ירקות, קטניות או דגנים. הוא אכל מה שהיה ניתן לאכול - דגנים וקטניות ירוקים אכילים ללא בישול, ואין שום סיבה לחשוב שהם לא אכלו אותם, במיוחד בהתחשב בכך שהאדם אכל מה שניתן. מכיוון שידוע לנו שהאדם גם אגר מזון, ומכיוון שידוע לנו שהאדם עיבד מזון חי וצמחי (צליה בהתחלה) אין שום סיבה לחשוב שדווקא קטניות ודגנים לא עברו טיפול דומה. האדם הקדמון היה רעב רוב הזמן ובתת תזונה (וגם חי לא יותר מדי שנים). זו תמימות לחשוב שהוא לא ניצל כל מקור מזון אכיל.

גזים וחיידקים - גם אם תאכל בשר בלבד, יהיו לך המון חיידקים במעיים, ובכמות לא פחותה. בשינוי דיאטה אתה משנה את סוג החיידקים ותו' לא. זו תהיה תמימות לחשוב שאתה מותיר להם פחות מזון - החיידקים במעיים שלך לא מעכלים תאית, והיא יוצאת בצואה כמות שהיא.

לגבי הלינק - החבר'ה האלה עושים סלט. מהמאמר אליו הם כן הביאו לינק, די ברור שהחיות נמצאות במצב של חסך קלורי. יש לא מעט עדויות מחקריות שחסך קלורי, ללא קשר לסוג הדיאטה מסייעת להארכת חיים - צמחונים וטבעונים טוענים באופן דומה שהמחקרים מראים שהם בממוצע רזים יותר, בריאים יותר ומאריכי חיים מאשר אוכלי בשר. אלא שבחינה של הצריכה הקלורית שלהם מראה שבסה"כ מדובר במאזן קלורי ותו' לא.באופן ספציפי,

ישן 08-12-2013, 22:26

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "פשוט לא נכון. יש עדויות להכנת..."

דווקא לא נמחקה :9

יש ממצאים של שאריות זעומות של דגנים, מרבית המזון הצמחי היה של אגוזים למיניהם. עם זאת, המקומות בהם כן מצאו שאריות על כלי טחינה הם מקומות בהם החלה התיישבות קבע. למשל באתר אוהלו 2 שבישראל (כבוד) יש סימנים לכך מלפני 23 אלף שנה. ייתכן שזה גם המקרה של שלושת המקומות באירופה שמדובר עליהם בקישור שלך., גם תקופת הזמן דומה.

אני יודע שיש טריליוני חיידקים בגוף, לא אמרתי שהם מתים, הפלורה אכן משתנה, והגזים נוצרים בעיקר מעיכול צומח.

לגבי תוחלת החיים- היתה נמוכה רק בהתחשב במוות המרובה של ילדים. ברגע שעברו את גיל ההתבגרות, חיו עד אחרי גיל 60, יותר מאשר בתקופות מאוחרות יותר, אגב.

הצמחונים- אני מכיר שמה שמראה שהם חיים יותר זאת הטיית הקפדן במחקרים, לא ההגבלה הקלורית.
ישנה גם טענה, לא יודע אם הוכחה או הופרכה, שמה שמאריך חיים זאת לא ההגבלה הקלורית עצמה אלא הורדת קלוריות מפחמימות וחלבונים, ותהליך האוטופאגיה שמתרחש כשיש תקופה של מספר שעות ללא חלבון. גם תפריט של 5000 קלוריות ביום שיגיע רובו משומן, בהנחה שתנגודת האינסולין תקינה, לא יגרור השמנה. משהו לגבי IGF1 בזקנה, לא זוכר בדיוק.

אם אסכם את זה,דגנים וקטניות אינןםחלק ממזונו הטבעי של האדם, לא יותר מפירות או שורשים, גם אם באתרים מסויימים טחנו קצת כדי לא לרעוב. אני לא מכיר סיבה אחת לצרוך אותם, אין בהם שום דבר שאין בבשר או בירקות לא פחממתיים, לא מינרלים, לא סיבים ולא ויטמינים. בטח שלא לבסס עליהם את מזוננו, כמו שמציעה פירמידת המזון. אני נמנע מהם אישית כבר זמן רב.

ישן 11-12-2013, 17:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "דווקא לא נמחקה :9 יש ממצאים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
דווקא לא נמחקה :9

יש ממצאים של שאריות זעומות של דגנים, מרבית המזון הצמחי היה של אגוזים למיניהם. עם זאת, המקומות בהם כן מצאו שאריות על כלי טחינה הם מקומות בהם החלה התיישבות קבע. למשל באתר אוהלו 2 שבישראל (כבוד) יש סימנים לכך מלפני 23 אלף שנה. ייתכן שזה גם המקרה של שלושת המקומות באירופה שמדובר עליהם בקישור שלך., גם תקופת הזמן דומה.

זה תלוי יכולת התאבנות, לא כמות. העובדה שיש עדויות לגבי עיבוד מצביעה על כך שזה היה פריט מזון שכיח מספיק בשביל שהעיבוד שלו יתפתח. האדם הקדמון, וגם זה הפחות קדמון היה רעב כמעט תמיד, ולא היה מוותר על מזון משום מקור. אין שום סיבה לחשוב שהאדם הקדמון לא צרך דגנים וקטניות טריים.

אני יודע שיש טריליוני חיידקים בגוף, לא אמרתי שהם מתים, הפלורה אכן משתנה, והגזים נוצרים בעיקר מעיכול צומח.
אבל זה לא מצביע על חוסר עיכול, אלא על תוצרי לוואי של עיכול פריטי מזון מסויימים
לגבי תוחלת החיים- היתה נמוכה רק בהתחשב במוות המרובה של ילדים. ברגע שעברו את גיל ההתבגרות, חיו עד אחרי גיל 60, יותר מאשר בתקופות מאוחרות יותר, אגב.

הצמחונים- אני מכיר שמה שמראה שהם חיים יותר זאת הטיית הקפדן במחקרים, לא ההגבלה הקלורית.
ישנה גם טענה, לא יודע אם הוכחה או הופרכה, שמה שמאריך חיים זאת לא ההגבלה הקלורית עצמה אלא הורדת קלוריות מפחמימות וחלבונים, ותהליך האוטופאגיה שמתרחש כשיש תקופה של מספר שעות ללא חלבון. גם תפריט של 5000 קלוריות ביום שיגיע רובו משומן, בהנחה שתנגודת האינסולין תקינה, לא יגרור השמנה. משהו לגבי IGF1 בזקנה, לא זוכר בדיוק.
אין לזה שום סימוכין שאני מכיר. לאינסולין אין קשר לשומן. אם תצרוך 5000 קלוריות של שומן ותוצי פחות מכך, הרי שתסבול מכל תופעות הלוואי המוכרות של השמנת יתר.
אם אסכם את זה,דגנים וקטניות אינןםחלק ממזונו הטבעי של האדם, לא יותר מפירות או שורשים, גם אם באתרים מסויימים טחנו קצת כדי לא לרעוב. אני לא מכיר סיבה אחת לצרוך אותם, אין בהם שום דבר שאין בבשר או בירקות לא פחממתיים, לא מינרלים, לא סיבים ולא ויטמינים. בטח שלא לבסס עליהם את מזוננו, כמו שמציעה פירמידת המזון. אני נמנע מהם אישית כבר זמן רב.

דגנים וקטניות הם חלק מהמזון בדיוק כמו פירות שורשים ובשר. אין שום סיבה להמנע מהם כמו שאין שום סיבה לא להמנע מהן, ובלבד שהתזונה שלך מאוזנת. ואם היא מאוזנת, דיינו.

ישן 11-12-2013, 19:49

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]דווקא לא נמחקה..."

"שכיח מספיק" זה למצוא אותו בשלושה אתרים בכל אירופה, ועוד אחד וחצי במזה"ת? זה רק אומר שהציד לא היה מוצלח במיוחד. שלא לדבר על העובדה שמרבית הקטניות והדגנים (וגם הפירות והשורשים) תורבתו רק בתקופה הניאוליתית, מה שאומר שאבותיהם הקדמונים היו בעלי ערך קלורי ותזונתי לא משובח במיוחד, כך שגם אם היו מזון ספייר למקרי רעב, הם בוודאי לא היוו

לאינסולין אין קשר לשומן? הגזמת.. אינסולין גורר כניסת שומן לתאי האדיפוס, ודיאטה קיטוגנית לא תשמין אותך, כי רמת האינסולין שלך לא תעלה לאחר אכילת שומן, פחמימות מעלות אינסולין (גם עודף חלבון יכול לגרום לכך, בשל הפיכתו לגלוקוז). בוודאות. גם אנשים שמנגנון האינסולין שלהם נדפק בגלל הפחמימות, סוכרת 2, יאבדו משקל בדיאטה דלת פחמימות ועתירת שומן. כולל הרווי המושמץ. שומן רווי עם חומצות שומן בינוניות למעשה כמעט ולא נאגר בגוף.
אני יכול לספר לך על הניסיון האישי שלי, ועל הניסיון של אלפי אנשים שעברו לדיאטה הזאת, או על המחקר של איריס שי בכור בדימונה, או על ההפרכות למחקרים שהראו אחרת (מחקר האחיות, מחקר סין, אנסל קיז). התזונה המועדפת על הגוף היא שומן, גם אם קלקלנו את המנגנונים שלנו במשך שנים של אכילת פחמימות. אבל הפיתרון הכי טוב הוא שפשוט תנסה תזונה כזאת בעצמך, תזונה שכבר מראה שהיא יכולה להיות הפיתרון למגוון מחלות, מאי פוריות ועד טרשת נפוצה, כולל בעיות נפשיות ומחלות מוחיות מסויימות.

ולכן- דגנים וקטניות לא היו ממזונו של האדם, בטח לא כמו בשר ושומן מהחי, ולו רק בשל העובדה שבשום תרבות ילידית ששרדה עד לבוא החוקרים לא היתה התבססות על פחמימות, אלא על שומן, במיוחד מהחי (יש מעט תרבויות שעיקר השומן שלהן הגיע מקוקוס כמו הטוקלאו, אך בקוקוס שומן רווי כמעט לגמרי ולכן זה לא מקביל לשומן אחר מהצמח), כמו גם תרבויות עתיקות יותר. ולגבי סיבות להימנע- אומגה 6, חומצה פיטית, עודף פחמימות, חלבון לא איכותי. לא מספיק?
(ואלו שכן אכלו בתקופה הניאוליתית, הכינו אותם בצורה שתנטרל לא מעט מהרעלנים הללו).

ישן 11-12-2013, 23:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[indent] [/indent] "שכיח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki

"שכיח מספיק" זה למצוא אותו בשלושה אתרים בכל אירופה, ועוד אחד וחצי במזה"ת? זה רק אומר שהציד לא היה מוצלח במיוחד. שלא לדבר על העובדה שמרבית הקטניות והדגנים (וגם הפירות והשורשים) תורבתו רק בתקופה הניאוליתית, מה שאומר שאבותיהם הקדמונים היו בעלי ערך קלורי ותזונתי לא משובח במיוחד, כך שגם אם היו מזון ספייר למקרי רעב, הם בוודאי לא היוו

אם הם תורבתו, הם נאכלו בר הרבה לפני כן. אתה רוצה לומר שהאם לא אכן בשר עד שהוא תרבת חיות מקנה? האדם אכל צמחים מכיוון שציד היה מוצלח לעיתים ולא מוצלח לעיתים, ואיסוף המזון נעשה במקביל. למזון עמילני ערך קלורי רב יותר מאשר לפירות וירקות שאינם כאלה וערכם היה רב יותר. זה שרואים אותם פחות הוא תוצר של כושר האיבון שלהם, ולא כמה צרכו אותם. זרעים באופן כללי נוטים לנבוט ולהרקב בניגוד לעצמות.

לאינסולין אין קשר לשומן? הגזמת.. אינסולין גורר כניסת שומן לתאי האדיפוס, ודיאטה קיטוגנית לא תשמין אותך, כי רמת האינסולין שלך לא תעלה לאחר אכילת שומן, פחמימות מעלות אינסולין (גם עודף חלבון יכול לגרום לכך, בשל הפיכתו לגלוקוז). בוודאות. גם אנשים שמנגנון האינסולין שלהם נדפק בגלל הפחמימות, סוכרת 2, יאבדו משקל בדיאטה דלת פחמימות ועתירת שומן. כולל הרווי המושמץ. שומן רווי עם חומצות שומן בינוניות למעשה כמעט ולא נאגר בגוף.

לא, אינסולין גורר כניסת גלוקוז לתאי השומן. חומצות שומן נכנסות בדרך אחרת למאגרים, ואני מאוד אשמח לשמוע על מחקר שמראה ששומן רווי לא נאגר בגוף. למי שיש סכרת בגלל אכילת עודף סוכר, אכן כדאי שיאכל דיאטה דלת פחמימות, מצד שני, מי שסובל מכבד שומני וכולסטרול גבוה, כדאי שלא יאכל שומן מהחי.
אני יכול לספר לך על הניסיון האישי שלי, ועל הניסיון של אלפי אנשים שעברו לדיאטה הזאת, או על המחקר של איריס שי בכור בדימונה, או על ההפרכות למחקרים שהראו אחרת (מחקר האחיות, מחקר סין, אנסל קיז). התזונה המועדפת על הגוף היא שומן, גם אם קלקלנו את המנגנונים שלנו במשך שנים של אכילת פחמימות. אבל הפיתרון הכי טוב הוא שפשוט תנסה תזונה כזאת בעצמך, תזונה שכבר מראה שהיא יכולה להיות הפיתרון למגוון מחלות, מאי פוריות ועד טרשת נפוצה, כולל בעיות נפשיות ומחלות מוחיות מסויימות.
אני אשמח מאוד לרפרנס כזה - יש מאות אלפי צימחונים בריאים שהתגברו על מחלות כך, אלפי טבעונים ויש כמה וכמה מאות מליוני סינים ויפנים שחיו בבריאות מצויינת על תזונה מבוססת פחמימות עד להשתלטות התזונה המערבית. בינתיים אני בעצמי סובל מכבד שומני ואבנים בכיס מרה בגלל דיאטה שהיא בעיקרה בנויה על עקרונות דומים לפליאו.
ולכן- דגנים וקטניות לא היו ממזונו של האדם, בטח לא כמו בשר ושומן מהחי, ולו רק בשל העובדה שבשום תרבות ילידית ששרדה עד לבוא החוקרים לא היתה התבססות על פחמימות, אלא על שומן, במיוחד מהחי (יש מעט תרבויות שעיקר השומן שלהן הגיע מקוקוס כמו הטוקלאו, אך בקוקוס שומן רווי כמעט לגמרי ולכן זה לא מקביל לשומן אחר מהצמח), כמו גם תרבויות עתיקות יותר. ולגבי סיבות להימנע- אומגה 6, חומצה פיטית, עודף פחמימות, חלבון לא איכותי. לא מספיק?
(ואלו שכן אכלו בתקופה הניאוליתית, הכינו אותם בצורה שתנטרל לא מעט מהרעלנים הללו).

1. לא נכון: http://www.gregdavis.ca/share/paleo...perspective.pdf
2. אין שום בעיה עם אומגה 6 בצריכה מתונה (כמו כל דבר אחרת), חומצה פיטית לא מזיקה לגוף אלא אם כן אתה אוכל אותה בכמויות אדירות, עודף פחמימות מזיק כמו עודף חלבון או עודף שומן ואין דבר כזה חלבון לא איכותי. אתה מוזמן להביא מחקרים שמוכיחים אחרת.

שטפו לך את המוח בחצאי אמיתות וגוזמאות.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 11-12-2013 בשעה 23:17.
ישן 08-12-2013, 21:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "יש פה איזה קצר. לא אמרתי שאנו..."

פעמיים נמחקה לי תגובה.. גר...
בקיצור -
- האדם הקדמון צרך מזון צמחי, כולל קטניות ודגנים.
http://www.pnas.org/content/110/14/5380.full
http://www.pnas.org/content/108/2/486.full.pdf+html

חיידקים - שינוי בתזונה מביא לשינוי באוכלוסית החיידקים. ממש לא מקטין את כמות המזון הזמין להם, מכיוון שגם הם לא ניזונים מתאית. אני מבטיח לך שאתה עדיין מכיל יותר תאי חיידק מאשר תאי אדם...

לגבי הלינק - קוראים לזה wishful thinking. בסיכומו של יום, המחקר המדובר מראה, שוב, שצריכה קלורית מוגבלת משפרת את הבריאות ואורך החיים. באופן דומה, יש מספיק סקרים שמראים שצמחונים חיים יותר מאלה שלא. אלא שבחינה יותר מדוקדקת מראה שמדובר בהבדל בצריכת הקלוריות. בסיכומו של דבר זה העניין המרכזי - צריכה קלורית מוגבלת, לא משנה מאיזה מקור, מראה שיפור באורך החיים ותחלואה. כל השאר לחלוטין לא מבוסס מחקרית.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:29

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר