לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2013, 23:24
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ינואר, אי אז לפני שלושים שנות.גשם זלעפות לבנוני ואני מכורבל בתוך שק השינה

צרור יריות מעיר אותי כשעה לאחר שסיימתי לשמור. כולם מסביב נוחרים. אני מתלבט מה מסוכן יותר - הקור מחוץ לשק"ש או מי שהרעיש בחוץ. עוד צרור... אני מגיח מהשק"ש ומנסה לנער את המ"מ. נאדה. הנ"ל נוחר כמו יאק טיבטי. מנער עוד כמה חבר'ה וכולם מתעלמים ממני ומהצרורות החוזרים ונשנים. הבעסה העיקרית היא שזה ששומר בחוץ כרגע הוא חבר טוב שלי ולא בא לי להשאיר את א. לבדו מול העמלקים באשר יהיו. אני שם עלי שכפ"צ אפוד ונשק אבל כשאני מגיע לחלק של ההלבשה התחתונה אני מפנים את העובדה שנותרו לי רק זוג מכנסיים וזוג גרביים יבשים בודדים. לצאת איתם החוצה זה אומר שאם אחזור - אני אהיה רטוב ומסכן. בהחלטה נחושה של חי"רניק שבו"ז אני מכניס את הרגליים היחפות לנעליים הצבאיות, סוגר את השרוכים ויוצא החוצה. הגשם מתנפל עלי מיד בצאתי מבעד לדלת הדיקט. אני הולך בין שלוליות שנראות כמו הים של עזה או לפחות כמו אגם קרעון לכיוון העמדה המפוקפקת שהוגדרה כעמדת שמירה ובה אמור להיות א.

הצרורות לסרוגין נמשכים וגם הגשם. עכשיו אני במרחק ראיה. עומד חמוש בפלג גופי העליון אבל ערום מכף רגל ועד לתחילת התחתונים. א. מתקרב אלי. הוא נראה די חי ככה שהכל בסדר. לפתע צרוררר.. א. מסתובב וחוזר לעמדה בה ניצב במקביל אליו צד"לניק מפוחד. א. בערבית של בוגרי גליציה מנסה לברר עם הצד"לניק מה קרה: 'שו שופ? שו?? שופט שו??
הצד"לניק מבחינתו משמיע קולות שמחה על שלא נשאר לבד ומתאכזב כאשר א. שוב מסתובב ופוסע לכיווני. שוב צרור מכיוון הצד"לניק. א. מבחין בי ושמח שבאתי. הוא מבקש שאברר מה הצד"לניק האידיוט הזה רוצה ולמה הוא יורה כל הזמן.

אני חושב שהוא מפחד להשאר לבד, הסברתי לו. בוא, נלך להעיר את סוויסה. הוא כבר צריך להחליף אותך. וככה צעדנו יחדיו לכיוון הצריף מותירים צד"לניק מפוחד שמשחרר צרורות לאוויר. א. מלהג כהרגלו על הפוליטיקה המזרח תיכונית ועל ההבדלים בין סוגי הלחם בתרבויות שונות [כיום הוא מרצה להסטוריה אם מישהו מתענין] ואני בתחתונים ועם נעליים ללא גרביים אבל עם שכפ"ץ, אפוד ונשק. בתוך הצריף חיכו לי מכנס יבש וזוג גרביים שמורים ממגע גשם.

שלושים שנים אחרי, הערב, שילחה אותי רעייתי למרפסת הפתוחה לוודא שהפתח למרזב לא נחסם. תחתונים כבר היו עלי והנעליים היו מונחות ליד הדלת. דחפתי את הרגליים לתוכן ולמרות שהארון מלא בבגדים יבשים הסתערתי לכיוון המרפסת. הרוח הקרה והטיפות הקפואות הצליפו בפני כדי ללעוג לי וכדי להזכיר לי שאני כבר מזמן לא בשלב ההוא של החיים. ביצעתי נסיגה טקטית. חמש דקות של הרהורים בסלון המחומם והצפת אי אילו תובנות, דחפתי בנחישות את רגלי לנעליים ויצאתי למרפסת המוצפת. המשימה בוצעה. א. למי שמתעניין ישן כעת בשלווה עם משפחתו במרחק כמה מאות מטרים מכאן. אם אני ארים לו טלפון הוא יקפוץ תוך 5 דקות וישמח לנאום לי על תרבויות שגדלו על תירס מול תרבויות שגדלו על אורז.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-12-2013, 00:16
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A מנהל Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
לפני הרבה שנים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ינואר, אי אז לפני שלושים שנות.גשם זלעפות לבנוני ואני מכורבל בתוך שק השינה"

...אי שם במרכז ת״א, גרה אמא שלי בבית מהזן המכונה בימנו ״פרטר״, קרי - חצי מרתף. בפלא הארכיטקטוני הזה, שבכלל התחיל את דרכו כסטודיו מזן כלשהו והפך לדירת מגורים רק כשבנינו באמצעו מקלחת, הייתה דלת הכניסה ממוקמת בתחתיתו של גרם מדרגות קצר שירד לתוך מבואה צרה, כמטר וחצי על מטר וחצי גודלה וכמטר וחצי עומקה, שבה קבועה הייתה הדלת. למבואה הזו היה צינור ניקוז באחת מפינותיה, שירד ישירות אל הביוב.

באחד הימים, ובדיוק כשהייתי בביקור בבית, התחיל בחוץ טפטוף קל. זתומרת, קל אם אתה נוח ששט בתיבה. בכל קריטריון אחר היה היצור שירד בחוץ ראוי בלי ספק לכינוי ״מבול״.
וכך ירד לו המבול, כשהוא מלווה בקור איימים מהזן שצץ פה מידי פעם, ואנחנו ישבנו שמחים ויבשים בבית המחומם, מכורבלים בנוחות עסקנו איש איש בענייניו בשלווה, בכוסות היה תה חם, על הרצפה צף תנור החימום הישן והטוב. צף?! צף! קיבינימאט, התנור צף!
וכך הבחנו לפתע שהתנור צף ואיתו כל שאר הדברים שעמדו על הרצפה, השטיחים ספוגי מים ובאופן כללי המפלס מגיע כבר למעל 10 ס״מ.

מיד הוקם צוות חקירה לבחינת המצב. לאחר חקירה קצרה התברר שהמים זורמים מתחת לדלת הכניסה. לאחר חקירה קצת יותר מעמיקה שכללה תחיבת הראש החוצה מן החלון, התברר גודל המחדל: חור הניקוז ככל הנראה נסתם, והמבואה הקטנה שינתה יעוד והיא מתפקדת כעת כבריכת שחיה תקנית לכל דבר. עומק המים במבואה כבר עלה על מטר, מה שהוציא מכלל חשבון כל רעיון של פתיחת הדלת, וכך נותרה רק אפשרות למבצע קומנדו: צריך לצאת מהחלון, לטפס למעלה, לרדת אל תוך הבריכה, לגשש אחרי פתח הניקוז ולרוקן אותו. זאת כמובן בתנאי שהקורבן האומלל עוד יהיה בהכרה בשלב זה ולא ימות מהיפותרמיה.

כעת הגיע שלב בחירת המתנדב. מבט קצר סביב הבהיר לי שאין הרבה מועמדים. ממש לא הרבה. בעצם, צורת הרבים של המילה לא מתאימה פה במיוחד. זתומרת, חוץ ממני היו שם גם אמא שלי ואחי הצעיר שהיה כבן 8, אבל נסיונתי לשכנע את אמי שהיא כבר ראתה מספיק בחיים או את אחי שזה נורא כיף לשחות בבריכות מזוהמות ומלאות בוץ בשיא הקור לא צלחו, וכך כשהבנתי שגורלי נחרץ בכל מקרה, החלטתי להתמודד איתו בכבוד. ״אל תדאגו!״ הכרזתי, ״העסק בידיים טובות״.

ואז הגיע שלב הקונפליקט, הזהה לקונפליקט המתואר מעלה: מה ללבוש? האינסטינקט הראשוני מושך לכיוון בגדים עבים וחמים, אבל הרי מדובר פה בצלילה, בהרטבות וודאית! ועם זאת, הנפש הפולניה מתקשה לוותר ולאפשר להתרוצץ בתחתונים בקור כזה! גוועאלד!!
בסוף ניצח השכל הישר. חמושה במכנסיים קצרים ומגב יצאתי אל תוך השלולית. כמובן שמרפי, ידיד ותיק, יצא איתי אל הסערה ודאג לוודא שכדי לפנות כראוי את פתח הניקוז אני אאלץ לצלול עד מעל הראש במים החומים, אבל גם איתו 10 דקות אח״כ המים זרמו בשלווה דרך פתח הניקוז ואני נכנסתי כמנצחת הביתה בדלת הקדמית.

אגב תרבויות שגדו על תירס ותרבויות שגדלו על אורז, אצל שתיהן יורד הרבה מאוד גשם. בעיקר בקיץ. הרבה פחות גרוע לשחות בשלוליות בקיץ. בדוק.

ישן 03-01-2014, 23:08

קודם כל, אני מצדיע! ללא ספק אחד התאורים היותר רטובים שפגשתי.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "לפני הרבה שנים..."

חוץ מזה, נתקלתי בשיר פשוט שאני מאוד אוהב

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

וחוץ מזה... זה מזכיר לי..

פעם כשהיינו חי"רניקים נאחלווים ותיקים באימון בנבי מוסא - בנינו אוהל 11 כדי שיהיה לנו איפה להתחבא בגשם המדברי של ינואר. אנחנו היינו מחלקה 2 'הותיקה'. מחלקה 1 הייתה של צעירים. נחמדים אבל 'פעורים'. בגלל זה הם בלעו כל מילה שהסמל שלהם מכר להם והחליטו שהם צריכים להכין את האוהל שלהם לעמידה בפני סופות.

אצלנו היריעות התנופפו מדולדלות, הנורות לא חוברו לבתי המנורה. הרצפה לא נוקתה. מעברה. ואצלם - בית מרקחת. יתדות לפי הספר. יתרים מתוחים. נקיון מקדים לבניה ונקיון אחרי הבניה.
הפלוגה נשארה שבת ובעוד אנחנו ניצלנו את השבת לרביצה רבתי תוך ידיעה ברורה ששום גשם לא עומד לרדת - הצעירים קרעו את ישבנם. הם הוסיפו יתדות בכמות בלתי נתפסת 'כדי לחזק'. מתחו את המיתרים. אחר כך הם חפרו תעלות ניקוז (!!). רבאק, תעלת ניקוז לאוהל במקום שנ"צ וקפה שחור ועוד מתוך יוזמה אישית!

כל הזמן התנגן ברקע הסיפור של הצרצר והנמלה. הצרצר שיחק וויסט בסמרטוטיה שלו והנמלה שמה אבנים על שולי אוהל המופת שלה. הצרצר הכין תה ארל גריי על גזיה וחילק חתיכות של חלבה והנמלה חיברה את היריעות המעצבנות בשרוכים המשונים הללו. הצרצר השלים שעות שינה והנמלה ריצפה באבנים מאולתרות את פתח הארמון שלה כדי שלא יהיה בוץ אם ירד גשם...

הסמל של הצעירים היה מאוד גאה בהם. הוא כל הזמן הביט בהם מאושר וסינן לעברנו כל מיני אמירות מהן השתמע כי אנחנו בטלנים ועוד 'נאכל אותה' ו'נראה' כשירד המבול. קרא יותר מדי לה-פונטן הבחור.

ביום ראשון בבוקר הסמך מם פא עשה סיבוב במאהל. הוא הבחין בעינו החדה והמקצועית שהמחלקה הצעירה מס' 1 גדולה יותר משמעותית מהמחלקה הותיקה מס' 2. אי לכך הוא פקד על הסמל של מחלקה 1 לקחת עוד אוהל ולחבר אותו כמו רכבת לאוהל הקיים שלא יהיה להם צפוף. אני חזיתי בהתרחשות וראיתי את זה בא:

'אבל יש שם את הגנרטור ליד האוהל של 1' אמר הרס"פ שנכח בארוע המשמח. 'אין מקום להכניס הרחבה'.

גלגלי מוחו של הסמך עבדו כראוי: 'ש 2 ו1 יחליפו באוהלים' הוא פקד והמשיך למסעות הקודש שלו.

בשיירה משועשעת סחבנו , אנו אנשי מחלקה 2 את הצ'ימידנים ואת הקיטבגים ואת הפק"לים לתוך מאורת החורף החמימה שהכינו לנו אנשי מחלקה 1. הם גררו בעצב את הציוד שלהם לתוך מקבץ היריעות המדולדל שהורשנו להם. את ההרחבה הם כבר בנו בדוחק זמן ובלי שום חדווה. אני לא בטוח אם זה עודד אותם כבר באותו לילה לדעת שלפחות הצדק היה איתם ועם הסמל שלהם. גשם זלעפות פקד את המדבר. חורף כבד ביותר הרטיב שוב ושוב כל מה שזז באותם חודשים. זרמי מים פרצו לאוהל שהיה פעם שלנו ויריעותיו כפי שניבאו אכן נפוצו לכל עבר. המוטות קרסו שוב ושוב ובכלל היה לא נעים לגנוב בתוכו את שעות השינה הספורות בלילות.

אצלנו אם אתם שואלים דווקא היה הכל בסדר. התעלות ניקזו, האבנים והיתדות אטמו והגזיה חיממה תה ארל גריי. 'חמים ונעים' כמו שאומרים. מאז יש לי ריספקט ג-ם לנמלים וג-ם לצרצרים.

ישן 07-01-2014, 11:06
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ינואר, אי אז לפני שלושים שנות.גשם זלעפות לבנוני ואני מכורבל בתוך שק השינה"

רגע, רגע!! עצור!!
לא היו בזמנכם חרמוניות? בהאחזות הסתובבנו עם נעליים, תחתונים, חולצה וחרמונית...
סיפור החורף שלי:

בשנת 2003 יצאו אי-אילו סטודנטים לקורס מעשי - בית גידול חולי. הקורס נקבע להתבצע בחולות ניצנים, והלינה בבי"ס שדה ניצנים. אממה? בי"הס היה במהלך שיפוץ מאסיבי, ולנו, הסטודנטים, מרצה ושני מלווים סידרו אוהל בדואי ענק עם המון מזרנים, פינת זולה ומטבח שדה. מעולה!
רק מה? מרפי הישן והטוב התערב, והקורס נפל בשבוע הכי סוער שישראל ידעה מאז חורף 91-92'.ירדו מבולים. את המרצה זה כמובן לא עניין, ואת עבודת הסקר עשינו גם בגשם. בלילה כמויות הגשם הכניעו את האוהל, והוא החל לנטות על צידו. כשגם למרצה לא נותרו בגדים יבשים, הוחלט לנדוד דרומה לחלקת מחקר ליד ניצנה. שם חיכו לנו חדרים יבשים ו.....

סופת חול!!!
ולמעשה, נדפקנו פעמיים. גםעברנו את המחנה בתנאי חורף לא סימפטיים, וגם הפסדנו שלושה ימי שלג בירושלים...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 07-01-2014, 12:46

חרמוניות לפלוגות בנח"ל של אז? למה מה קרה, אנחנו אפסנאים שמגיע לנו?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "רגע, רגע!! עצור!! לא היו..."

את השבת האחרונה בצה"ל ביליתי מיד לאחר שירדנו מהקו במאהל במתקן אורטל. כדי שיהיה נוח לרשויות זיכו אותנו על ציוד הב' חוץ ממחולצות ומכנסיים. קיטבג הא' נשאר בבית כי חיל ותיק כבר לא נסחב איתו. תנורים באוהלים עוד לא התקינו. שלג ירד באותה שבת ברמת הגולן. היה קרררר... אבל היה למה לחכות

את הנסיעה למרכז המשחרר עיכבו ביום כדי שנרד בערב להופעה המזוויעה של להקת צה"ל או משהו דומה באולם של קיבוץ גדות. הטיוליות לא יכלו להכנס למאהל שלנו אז הלכנו קילומטר או יותר בבוץ המולבן. האולם בגדות לא היה מוכן אז חיכינו בחוץ [בלי דובונים , כן?] עד שהוד מעלתם היו מוכנים לזייף למעננו.

לילה קודם לכן אילתרתי בניגוד לכל תקנת בטיחות - תנור סולר מבלי להמתין לטכנאי המוסמך. אז באשמורת שניה שטרם שחרור - דלף תנור הסולר מסביב למיטתי ויצר מעגל אש אינדיאני. אני ועוד שני חברים כיבינו את התבערה כאשר חברי הנאמן א. [ד"ר להסטוריה כאמור] מהמהם מתוך השק שניה את בקשתו ש'לא לכבות לגמרי כי קר'.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:01

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר