לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-12-2013, 10:52
  משתמש זכר BurningBush BurningBush אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.10
אב יהודי שהתנגד ללמודי דת בהנחית מורה ערביה מצא עצמו במשטרה

מורה לערבית בבית ספר באילת הטילה על תלמידיה להכין עבודה בנושא שלוש הדתות - היהדות, האיסלם והנצרות, במטרה להמחיש את הדמיון והשוני בין הדתות. בשל ההתנגדות הנחרצת של האב, ככל הנראה אושר לתלמיד להגיש עבודה בנושא שונה. כשהגיש התלמיד את העבודה, סירבה המורה לקבלה והודיעה לתלמיד כי לא יקבל ציון על העבודה. למרות שקיבל אישור לכך. בויכוח שהתפתח בין המורה לאב, האחרון השתמש בביטויים גזעניים לכאורה וחקירה נפתחה נגדו במשטרה.
http://www.mynet.co.il/articles/0,7...4464423,00.html

זו שיטת הניקנוק אליה נפלה מערכת החינוך הממלכתית. מכניסים מורים ערבים לבתי ספר יהודיים, שמלמדים נוער יהודי על הנכבה והאיסלם תחת עילה של השוואות, מתמטיקה, ערבית וכדו'. לא ירחק היום, ואולי הוא כבר פה, שנושא אותו ינהיג מורה ערבי יעסוק בהשוואה בין השואה לנכבה.

הייתי רוצה לראות כיצד יתקבל מורה יהודי ימני בבית ספר ערבי ויבקש מהתלמידים לערוך השוואה בין הדתות. אני יודע איך אני הייתי ניגש לנושא ואני מאוד מאוד אובייקטיבי. קודם כל הייתי מבקש מהם להעביר את כתבי הקודש במגלה העתקות (Plagiarism Checker) ולאחר מכן במכונת אמת.

האב שכנראה לא מצא מילים בפיו בעת הויכוח עם המורה שבודאי תורגלה ע"י קרן מגן אברהם להתקלויות מעין אלה (שיטת ה-baiting), השתמש בביטויים שעדיף אילו נמנע מהם. YNET החליט שעיקר הסיפור הוא בהערות ההורה במקום לעסוק בבעיה העקרית והכואבת שגרמה להתלקחות והיא שהמורה רצתה להנחות שיעור על דתות בה היא עצמה בעלת נטיה לא יהודית. כך תחת שליטת המדינה היהודית מחנכים יהודים להבנת (לקבלת) השקפת עולמם של הערבים כנגד היהודים עצמם.

ההורה בצרות וקרנות השמד מרימות בירה לחגיגת נצחון נוסף.
וידוי חיים שור."אני הייתי מאלה שפתחו לאש"ף את הדלת לאמריקה. משרד המדינה האמריקאי לא רצה לתת להם אשרות. טיפלנו בזה שיקבלו אשרות, והם נכנסו ובעזרתנו כבשו את אמריקה. זה מה שהם רצו, אני אישית הזמנתי אותם לחוגי בית של יהודים אמריקאים. הם הצליחו בזה בעזרתנו. בלעדינו הם לא היו מצליחים בזה לעולם". כל פעם שאני קורא את חתימתי נחמץ לבבי. האיש שיכל בן בסיירת. מתעתע בנו אלוהי ישראל.

נערך לאחרונה ע"י BurningBush בתאריך 16-12-2013 בשעה 10:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-12-2013, 16:34

בתוך מאמר YNET יש סתירות פנימיות שדורשות עריכה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "רק חבל שערכת את הפסקה שהבאת..."

"ככל הנראה אושר לתלמיד להגיש עבודה בנושא שונה. כשהגיש התלמיד את העבודה, סירבה המורה לקבלה והודיעה לתלמיד כי לא יקבל ציון על העבודה. למרות הטענות כי קיבל אישור לכך, ככל הנראה המורה לא עודכנה בדבר"

נסה להבין את גורלו של האישור. היה או לא היה? המורה ידעה, לא ידעה או התעלמה?

נתתי לך קישור. תרצה, תאכל.
וידוי חיים שור."אני הייתי מאלה שפתחו לאש"ף את הדלת לאמריקה. משרד המדינה האמריקאי לא רצה לתת להם אשרות. טיפלנו בזה שיקבלו אשרות, והם נכנסו ובעזרתנו כבשו את אמריקה. זה מה שהם רצו, אני אישית הזמנתי אותם לחוגי בית של יהודים אמריקאים. הם הצליחו בזה בעזרתנו. בלעדינו הם לא היו מצליחים בזה לעולם". כל פעם שאני קורא את חתימתי נחמץ לבבי. האיש שיכל בן בסיירת. מתעתע בנו אלוהי ישראל.

נערך לאחרונה ע"י BurningBush בתאריך 16-12-2013 בשעה 16:38.
ישן 16-12-2013, 20:19

איש חינוך my foot
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "שעורי הבית ואישור או לא אישור..."

השתלת מורים למתמטיקה בבתי ספר יהודיים ע"י קרן אברהם הוא מעשה גזעני שמטרתו להלחם בהגדרה העצמית של היהודים. מורים יהודים בעלי תודעה לאומית ואולי יהודים בכלל אינם משובצים בבתי ספר ערבים ובודאי לא יתעסקו בעינייני דת.

לא ניתן לקיים מערכת חינוך מיוחדת לערבים עם תכנית לימודים מיוחדת ובאותו זמן לדבר על אינטגרציה ופתיחות על גופם ונפשם של נוער יהודי תמים.

נציג 500 המורים הערביים ששובצו בבתי ספר יהודיים אמר בראיון שהוא רואה בעצמו שגריר לנוער היהודי ובגאווה טען שהוא ענה לתלמידים ששאלו לאיזה צד ישתייך במלחמה עתידית, הכריז "דוגרי" ללא התחמקות, שאינו עוסק במלחמות. רמאי שאומן ע"י הקרנות לא להיות שגריר רצון טוב אלא דיפלומט תעמלן. והיהודים, איפה הם? עדין תקועים בפרח המרקיב זה יובל, תראי איזה פרח. השתמרות שירי להקת הנח"ל היא משהו. אפילו היום מטומטמים שרים את השיר הנבזי הקורא לשכוח את הנופלים כי בכי מר לא יעירם.

לעניין האב, תחושת הבטן שלו היתה נכונה. המערכת, במקום ללמד את בנו יהדות בחרה להעמיד אותו כטרף לנגד מסיונר מוסלמי, דבר שהרתיח את דם האב שהתפשר על כך שבנו לא יהיה חייב לעסוק בבוגדנותו של מוחמד וייכתוב עבודה על נושא אחר. בוויכוח עם המורה, כנראה נאמר לו מה שנלמד בשיעורי התגרות לליברלים רדיקלים להשתמש בביטוי "אתה חושב שהדם שלי שונה משלך?" (ביטוי של מנהיג אינדיאני בעת משפט מפורסם בו נשפט על שעזב את שמורת שבטו), והאב נתפש על זה.

דיווח YNET אינו נראה כזה שיביא את הפרטים במלואם ולנו, כמו ביחס לפראבדה מברה"מ, נותר לקרוא בין השורות.

ישן 16-12-2013, 23:51

הנה המקור
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "קשה להתייחס למה שאתה אומר בלי..."

אתה יודע להתבייש אוגוסטוסטוס?

"That hand is not the color of yours, but if I prick it, the blood will flow, and I shall feel pain," said Standing Bear. "The blood is of the same color as yours. God made me, and I am a man

"Standing Bear’s Speech", The Indian Journal, 1879, hosted at Timeless Truths Website

ישן 17-12-2013, 16:28

תודה על ההבהרה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי cesium שמתחילה ב "יוני התכוון לנאום שיילוק..."

מכול מקום לצרכינו, איני חייב להביא את דברי הוגה הרעיון הראשון ובודאי לא מהצגה בעלת אופי אנטישמי. מאבק הדוב העומד נוגע לי הרבה יותר מסבלו של הסוחר מוונציה (מזכיר לי מלווה בריבית שחייב לשבור ללווה את פיקות הברך ומתחנן להבנת מצבו).

מאחר והזכרת את שיילוק, יוני (מתוך הנחה וללא קישור) ודומיו ודאי יגנו על העלאת ההצגה בתירוץ שדיעות קדומות לגבי יהודים חייבות להלקח עפ"י האמונות והדיעות שהיו קיימות באותה תקופה כמו למשל תום סוייר או וואגנר. לעומת זאת, הנחה כזו אינה ניתנת ליהדות בתקופת המדבר ויהושוע, ומעשים של אז מושווים למעשי ערבים מוסלמים כיום.

ישן 17-12-2013, 16:10

חייב להיות לך baseline של ידע. אחרת השיחה מתעכבת
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "התכוונתי למקורות על קרן..."

קבל הפעם:

"מה שהתחיל כיוזמה מקומית של עמותות "מרחבים" ו"קרן אברהם", הוא עכשיו תוכנית רשמית של משרד החינוך אשר נערך לקליטה של 500 מורים ערביים בבתי ספר יהודיים."
http://www.mako.co.il/news-israel/e...31010141004.htm

לגבי מוסלמיותה של המורה, זו היתה חובת כותבת הכתבה לפרט מכיוון שדת המורה רלוונטית ומעניינת את הקורא הממוצע, אלא שזו רצתה להדגיש את דברי היהודי לעומת המורה המתגוננת והפגועה.

מכול מקום, קל להסיק שהמורה אינה יהודיה. היא כנראה לא נוצריה משום שהמערכת איננה סלחנית לגבי מיסיונרים או נוצרים שגולשים לענייני דת בכול הקשר שהוא. מוסלמים מישום מה, אולי בגלל שהם ישחטו אותך אם העזת להגכיח את נביאם, חופשיים למלא את אוזנך בסלסולים מעצבנים בדיוק כשאתה נכנס לשלב השינה העמוק שלך ולדחוף את מרכולתם (מסגד/מרכז חברתי) על דמם של קורבנות מגדלי התאומים. גם בגלל מספרם ההולך ומצטמצם של הערבים הנוצרים עקב לחצים מסוג זה או אחר, זו מסקנה סבירה שהמורה מוסלמית.

כשאתה קורא על תאונת דרכים בנגב בה היו מעורבים צעירים והכתבה מופיעה בהארץ, הנחה שהצעירים הינם אסקימוסים מאלסקה שבאו לבקר בארץ הקודש משך חופשת הקייץ שלהם אינה אפשרות סבירה.

ישן 17-12-2013, 18:00

OK מצאתי את הנציג בדברי. הרי הוא לך
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי BurningBush שמתחילה ב "נגמור לצורך השלמות ב"דברי הנציג""

עיסאם שחאדה מלמד ערבית מדוברת בבית ספר יהודי סאלד בירושלים. גם במקרה זה הלימודים גולשים הרבה מעבר לשפה. במבצע "עמוד ענן" עיסאם ירד עם הילדים למקלטים וניסה לענות על השאלות שלהם.

"שאלו אותי אם אני עם הערבים או עם היהודים בזמן המלחמה. עניתי בתשובה מאוד ברורה - שאני נגד מלחמה", מספר עיסאם.

http://www.mako.co.il/news-israel/e...31010141004.htm

"תשובה מאוד ברורה". הוא דיפלומט מסלסל.

OK יוני, עד לכאן. להבא חפש בגוגל או צא מתוך הנחה שאני לא מקבל אתנן מקרנות הבוגדים ואני מחוייב, לשם שינוי, לאמת. לעניינים פחות טריוויאליים אמשיך לספק קישורים.

ישן 18-12-2013, 19:18

זכותו של אדם לעוור את עצמו
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "אז מה היה לנו אתה טענת שקרן..."

כשיהיה מצב בו מורה יהודי נותן למוסלמים שיעורי בית להשוואת דתות, אומר שהתהליך סימטרי.

למרות שבחרת לסלף את דברי אין טעם לבנות נגדך קייס מכיוון שאיני משוכנע שאתה רודף אמת ותומך בקיומה של מדינה יהודית.

המתעניינים בנושא יכולים לבדוק כמה מיליונים מוזרמים משגרירות ארה"ב לפעילויות שלום כביכול שמדגישות אימון מורים והעשרת מרכז פרס לשלום. בקיצור, תמיכה מסיבית בתנועות השמאל והערבים.

קרא להנאתך:

Conflict Management and Mitigation Program
Fact Sheet
Program Overview
Conflict Management and Mitigation (CMM) grants are part of a congressionally mandated effort to support people-to-people reconciliation activities that bring together individuals of different ethnic, religious or political backgrounds from areas of conflict to address the root causes of tension and instability. Since the program’s inception in 2004, USAID West Bank and Gaza Mission and U.S. Embassy Tel Aviv have supported 55 Conflict Management and Mitigation (CMM) grants for Israel, the West Bank and Gaza. Below is a list of the current CMM awards that are being implemented by U.S., Israeli and Palestinian organizations.
Goals
Promote peaceful coexistence among Israelis and Palestinians.
Improve mutual understanding and dialogue on issues of common concern.

Programs managed by U.S. Embassy Tel Aviv*
1. The Abraham Fund Initiatives (TAFI) (9/2009-9/2013; $1,061,550): The Abraham Fund Initiatives is an Israeli organization that has been working since 1989 to promote coexistence and equality among Israel’s Jewish and Arab citizens. The “Arab Society – Police Relations “ grant covers three major areas: Policy Change – working with senior-level police, together with local officials and national government ministers, to encourage community policing by Israel's national police. Police Training and Practice – introducing democracy, human rights and knowledge of the Arab community into police training. The concept of policing within the community will be integrated into police policy. This will involve learning from models around the world about best practices that integrate policing and community involvement. Community Empowerment and Reconciliation – facilitated seminars with Arab community leadership, local representatives and police station staff, building local capacity to work with the police to solve community problems.
2. The Abraham Fund Initiatives (TAFI) (9/2010-9/2013; $999,715): The Abraham Fund Initiatives is an Israeli organization that has been working since 1989 to promote coexistence and equality among Israel’s Jewish and Arab citizens. The “Language as a Cultural Bridge” program organizes encounters between Israeli-Arab and Israeli-Jewish fifth-and-sixth graders who participate in language and cultural classes. The Israeli-Arab students participate in Jewish cultural seminars and Hebrew language classes, and the Israeli-Jewish students participate in Arab cultural seminars and courses in spoken and literary Arabic. Both groups come together in ongoing encounters for the students, parents and teachers throughout their two-year participation. The Israeli Ministry of Education is a major partner in this program, having approved all course materials, and is accrediting enrichment hours to participating teachers. The Jewish Agency is also a sponsor of this initiative. Approximately 1,600 students participate in the activities funded under this grant.
3. Center for Educational Technology (CET) (9/2010-9/2013; $559,000): CET is an Israeli NGO dedicated to the advancement of education. The “Shared Life: Learning Together for Mutual Understanding” program develops a bilingual website to build bridges among Israeli-Arab and Israeli-Jewish high school students. The activity-rich website includes an eight-episode television series and classroom activities to reinforce the coexistence theme. Approximately 150 teachers throughout Israel receive training in using the website to teach civics education to approximately 2,000 Israeli-Arab and Israeli-Jewish students. These students interact June 2013 Page 2 of 5

with each other and with their teachers through the website and participate in two face-to-face meetings during their participation in the program. The website is expected to reach a further 18,000 students through a robust advertising campaign. The Ministry of Education is a partner in this program and is providing enrichment hours for the participating teachers.
4. Merchavim (9/2010-9/2013; $750,000): Merchavim is an Israeli organization that works to equip young Israelis of all backgrounds to build a shared future by learning about their fellow citizens and appreciating the diversity of Israeli society. The “Shared Citizenship on Sesame Street” program develops teacher training materials featuring characters on the Israeli version of Sesame Street (“Rechov Sumsum&#8221 to teach the concept of shared citizenship. Approximately 1,200 Israeli-Arab and Israeli-Jewish kindergarten teachers receive training in using these course materials, and 36,000 of their kindergarten students participate directly in related classroom activities. Video content relating to the program will also be showcased nationally on the leading Israeli children’s television channel (“Hop!&#8221, which carries Rechov Sumsum. Sesame Street’s global content directors in New York vet all content developed for this program. The Israeli Ministry of Education is a major partner in this program, approved all course materials, and is accrediting enrichment hours to participating teachers.

5. Arab-Jewish Community Center (2/2012–7/2013, $100,000): The Center, located in the heart of multi-cultural Jaffa, acts as a unique gathering point in Israel for Islam, Christianity and Judaism. The ”Class Exchange” Program brings separate Jaffa youth communities together during the school year for artistic meetings and dialogue. Over 1,200 11-13 year olds are participating in the program led by experienced facilitators (ten class pairings of 60 Israeli-Jewish youth and 60 Israeli-Arab youth). There will be 14 professionally facilitated meetings during the first school year, and 45 during the second year; half the meetings will be at the Arab-Jewish Community Center and half held at the schools themselves.
Programs managed by USAID West Bank and Gaza Mission*
1. American Friends of Neve Shalom Wahat Al Salam (AFNSWAS) (06/2010‐06/2013; $1,000,000): Sub-awards: School for Peace $557,818 and Tawasol $362,182: AFNSWAS is a U.S. NGO that supports a genuine and durable peace between Israeli-Arab and Israeli-Jewish citizens, and between Palestinians and Israelis, through dialogue, cooperation and education. AFNSWAS’s project “Creating Change Agents: Palestinian and Israeli Professionals in Dialogue and Action” provides participants with the knowledge and tools to create institutional change through a series of dialogues around issues such as equality, security and identity.

2. Peace Players International (PPI) (07/2011‐06/2013; $877,493): Since 2001 PPI, a U.S.-based organization, has used the game of basketball to bridge divides, change perceptions and develop young leaders. PPI’s project “Support for Peace Players International – Middle East: Cross‐Border Activities” engages nearly 1,000 Palestinian and Israeli children per year to participate in Twinned Basketball Clubs.

3. Friends of the Earth Middle East (FoEME) (09/2010-09/2013; $1,200,000): Sub-awards: Water and Environmental Development Organization, $461,650: FoEME is an Israeli organization that brings together Jordanian, Palestinian and Israeli environmentalists. FoEME’s main objective is the promotion of cooperative efforts to protect shared environmental heritage. The “Good Water Neighbors” advances youth involvement in cross-border cooperation in selected communities through adding themes of water and peace into the curriculum of teacher training programs. In addition, the program empowers the participating local municipalities (eleven Palestinian and nine Israeli communities) to promote cross border cooperation and solve cross border water and sanitation problems.

4. Israel/Palestine Center for Research and Information (IPCRI) (02/2012-01/2014; $1,000,000): IPCRI is a leading Israeli organization in the field of peace education working with educators and youth. The project “Jewish and Arab Israeli Youth Defining Shared Citizenship Through Collaborative Community Programs” targets youth living together in mixed cities in Israel, and aims to redefine the nature and quality of their citizenship, promoting shared citizenship and responsibilities.
June 2013 Page 3 of 5

5. Hand in Hand (03/2012-02/2015; $1,080,000): Hand in Hand, Center for Jewish-Arab Education in Israel, is an Israeli organization building peace, coexistence and equality through a network of integrated, bilingual schools for Israeli-Jewish and Israeli-Arab children. The project “Shared Community/School Integration” seeks to establish eight Israeli-Jewish and Israeli-Arab shared communities; five of these will be built around existing integrated schools, and an additional three in regions without existing schools.

6. Citizens’ Accord Forum (09/2011-09/2014; $612,414): The Citizens' Accord Forum between Jews and Arabs in Israel (CAF) is an Israeli organization established with the vision of building a just and equal relationship of accord and stability among Israel's Jewish and Arab citizens. The project “Youth Parliaments of the Mixed Towns of Israel” aims to create youth parliaments in Israeli cities with large Israeli-Arab and Israeli-Jewish populations to encourage moderated discussions, dialogue and outreach.

7. Givat Haviva (9/2011-9/2013; $874,144): Sub-award: Keshev- $403,873: The Givat Haviva Institute is a non-profit organization dedicated to promoting mutual understanding, cooperation and equality between divided groups in Israel as the foundation for building a shared future and shared society. The project “Communicating Peace” aims to improve critical media consumption skills of professionals, educators and youth. The program approach focuses on media monitoring, curriculum development, training on critical media and in-depth dialogue between Israeli-Arab and Israeli-Jewish youth.

8. Economic Cooperation Foundation (ECF) (1/2012 – 1/2014; $1,000,000): ECF is an Israeli organization that aims to maintain and support Israeli-Palestinian and Arab-Israeli cooperation in the political, economic and civil society spheres. The “Promoting Neighborly Relations” program aims to promote economic cooperation and policy changes in tourism, trade and infrastructure planning in the northern Palestinian and Israeli regions of Jenin, Gilboa and Haifa. The program will benefit the thousands of citizens living in this northern region by widening economic opportunities for tourism entrepreneurs, farmers and small industrialists.

9. Catholic Relief Services (CRS) (09/2011-12/2013; $1,000,000): Sub-awards: Reut Sadaka-$600,876: The “Gemini” project implemented by CRS in partnership with Sadaka Reut, a youth partnership organization, focuses on bringing together Israeli-Arab and Israeli-Jewish youth aged 18 to 25 for an extended period of dialogue, skill-building, mentoring and activism.

10. The Adam Institute for Democracy and Peace (9/2011- 9/2014; $1,193,002): Sub-award: Center for Democracy and Community Development - $407,148: The Adam Institute, an Israeli NGO, works with civil society organizations to enhance their commitment to non-violence and build their capacities to better serve their constituencies. The “Return to the Public Sphere” project conducts a series of workshops for a total of 200 young Israeli and Palestinian civil society leaders aged 21 to 35 to build capacity for effective, democratic and peace-oriented leadership on both sides.

11. Ben-Gurion University (9/2011-9/2014; $760,160): Sub-award: Center for Applied Research in Education - $120,750: Ben-Gurion University has a program that works with educators in Israel and the West Bank dealing with victims of political violence. The “Human Service Professionals and Educators in Israel and Palestine: Building Knowledge and Peace” project aims to identify, implement and evaluate the most promising, culturally appropriate models of intervention to be used with children, families and communities coping with trauma and bereavement associated with the ongoing conflict. The project will form and train a cadre of 15 Israeli-Jewish, 5 Israeli-Arab, and 20 Palestinian human service providers, primarily mental health practitioners and educators who specialize in conflict mitigation. The 40 participants will lead four workshops for 200 Israeli and Palestinian professionals.

12. Near East Foundation (NEF) (9/2011-9/2014; $1,209,502): NEF is a U.S. organization based in Nablus working to build relationships and cooperation amongst Israeli and Palestinian olive producers in six clusters of villages in Israel and the West Bank. The “Olive Oil without Borders” project will provide economic and social impact through increased income profitability and cross-border trade, higher levels of
June 2013 Page 4 of 5

trust, and increased cooperation to stimulate cross-border economic cooperation.
13. Sikkuy: The Association for the Advancement of Civic Equality (9/2011-12/2014; $1,061,275): Sikkuy is an Israeli NGO engaging Israeli-Jewish and Israeli-Arab local officials and civil society leaders to produce joint frameworks for increased economic opportunity. The “Equality Zones: Jewish-Arab Regional Forums for Cooperation” project promotes inclusion of Arab municipalities in statutory government frameworks, develops small business opportunities, and increases employment for Arab women.

14. Mercy Corps: (9/2011-6/2013; $1,190,000): Sub-award: Peres Center for Peace - $40,000: Mercy Corps is a U.S organization that has implemented more than 95 peace-building programs in over 30 countries. This project brings Palestinian and Israeli youth and companies together around a shared interest in information and communication technology (ICT). The “Impact through Technology” project aims to promote peace activism through the enhanced use of social media and economic cooperation between Israelis and Palestinians in the ICT sector. Palestinian youth will be trained in digital literacy, critical thinking, problem solving and collaborative work methods through Intel Learn training courses.

15. The Arava Institute for Environmental Studies – AIES (05/2012-04/2015; $561,438): Sub-awards: House of Water and Environment - $159,525: The Arava Institute is an Israeli organization that generates capacity for conciliation and cooperation in the Middle East, transcending political boundaries in order to achieve environmental change. The project “Mitigating Trans-boundary Waste-Water Conflicts” aims to help reduce and prevent further wastewater conflicts and disputes between Israel and the West Bank. AIES works with Palestinian and Israeli master level students, 30 Palestinian and Israeli high-school students, technicians and decision makers including mayors, city council members, local authorities and other government officials from both sides to engage Palestinians and Israelis on the shared interest of environmental protection through wastewater treatment.

16. Parents Circle Family Forum (PCFF) (09/2011-09/2013; $800,000): PCFF is an organization made up of approximately 600 families who engage in peace-building efforts following the loss of their loved ones due to the conflict. The “'Where Parallel Lines Meet” project aims at mitigating conflict among more than 1,000 youth and hundreds of adults through the use of the personal narrative experience methodology. The program targets women in particular to strengthen their role in conflict mitigation processes.

17. Education and Society Enterprises Ltd/Mifalot (02/2012-06/2015; $900,000): Mifalot is an Israeli organization that uses sports to bring together Israeli-Arab and Israeli-Jewish children and at-risk youth. “United Soccer for Peace” uses soccer to teach marginalized youth values, leadership and conflict mitigation skills.

18. Peres Center for Peace (09/2011-09/2013; $1,094,708); Sub-awards: Organization for the Advancement of Women Sports in Kiryat Gat- $83,459: The Peres Center for Peace is an Israeli organization that seeks to build relationships of trust and co-existence between Israelis, both Jewish and Arab, and Palestinians through sports, health and education initiatives. The Peres Center is implementing a project entitled “Twinned Peace Sport Schools.” The project seeks to enable Israeli and Palestinian girls aged 6 to 14 to transcend the barriers of hostility and internalize the concepts of teamwork, fair play and mutual respect through healthy and enjoyable activities and cross-border encounters. The project seeks to maximize impact and sustain results by engaging participants’ families and communities, ensuring participation of women and girls, cultivating young leaders on both sides, and promoting long-term, cooperative relationships. The project aims to provide 320 children and youth from four underprivileged communities from the West Bank and southern Israel, with athletic training, peace and inter-language education, and joint sports and social events. Training will also be provided to Israeli and Palestinian adult coaches and peace education facilitators.
June 2013 Page 5 of 5

19. Seeds of Peace (8/2012-2/2015; $1,150,966): Seeds of Peace is a U.S. organization that aims to empower young people from regions of conflict with the leadership skills and interpersonal networks necessary to advance reconciliation and coexistence. The “On Common Ground” project is designed to provide Palestinian and Israeli youth between the ages of 14 and 32, as well as local educators, with experiences, opportunities, skill sets and resources needed to find common ground on the core issues within and between their societies that are perpetuating conflict and preventing peace. “On Common Ground” has three primary components: A) Community and Cross Border Dialogues; B) Building Capacities for Peace; C) Needed Leaders. Activities focus on the unique role women play in peace-building, capacity building workshops for educators, summer camps for youth in the West Bank and Gaza, and a set of resources for teachers.

* Projects listed include awards up to FY11 funding only.

נערך לאחרונה ע"י BurningBush בתאריך 18-12-2013 בשעה 19:20.
ישן 19-12-2013, 12:23

מעריך שהינך אחד שהיה מוציא מעל 700 נקודות ב-GMAT
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "שוב, מי אמר שהמורה או היועצת..."

לכן אתן לך שתי שאלות בסגנון GMAT ואולי תבין שאין צורך בהוכחה למוסלמיות המורה.

מקרה א:
איש הורג את אשתו לאחר שמצא אותה עם מאהב. החשוד ברצח
1. יהודי
2 מוסלמי
3 נוצרי
4 לא ידוע

מקרה ב
איש הורג את אחותו לאחר שמצא אותה עם מאהב. החשוד ברצח
1. יהודי
2 מוסלמי
3 נוצרי
4 לא ידוע

הבנת? כשהעתונאית נמנעת מלתת לך את כל האינפורמציה הרלוונטית, אם אכן ניחנת במנת משכל סבירה תוכל לקרוא בין השורות ולהסיק מסקנות כמו א, שהמורה מוסלמית וב, שהכתבת שמאלנית שנמנעה מלתת פרטים שאינם משרתים את תפישת עולמה.

אם דברי אדם מובאים כייצוג לקבוצתו הרי שהוא נציג הקבוצה. הוא לא צריך להבחר בבחירות איזוריות. מישהו בחר בו לצורך ייצוג הקבוצה. אדם שנשאל שאלה בינארית על נאמנותו, אם היא לערבים או ליהודים אינו יכול לטעון שתשובתו המתחמקת היא תשובה ישירה.

נערך לאחרונה ע"י BurningBush בתאריך 19-12-2013 בשעה 12:35.
ישן 19-12-2013, 23:17

שנאה??? אולי. עיוורת??? לא
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "השינאה עיוורה אותך כל כך..."

אשאיר את עניין השנאה לאחר כך ואתרכז בבעיות שנתתי לך לפתור ולא הצלחת אם בגלל דיעה קדומה או אצבע קלה על ההדק.

ובכן, אם בעל רוצח את אשתו הבוגדת, אין לנו מספיק אינפורמציה לגבי דתו של החשוד והתשובה הנכונה תהיה "לא יודע", משום שבעל מכל קבוצה עלול לתפוס עסבים (נדבק בי אבק עדתי) ולחסל את הבתולה.

אם האח הוא הרוצח, קרוב לודאי שהוא מוסלמי שמקיים את כבוד משפחתו שחולל ע"י האחות הבתולה הנבעלת.

מה רצתה המשנה ללמד, שלמרות שאינפורמציה חשובה נמנעה מהקורא, אם הוא בעל אינטליגנציה הוא יוכל להסיק מסקנות סבירות מתוך הכרת הרקע. כך קוראים בין השורות כשהכתבים קרובי משפחה של מארקס ופלד.

לגבי שנאה, אין לי דבר נגד הערבים מלבד דברים קטנים כמו שיתוף פעולה נלהב עם הנאצים, הרצון לעשות לכולנו WATER BOARDING בימה של ת"א והקמת שותפות עם רוזבלט למילקוד יהודים באירופה הנאצית. הינה תיאור אינטרקציה בין הידידים: "President Roosevelt, constrained by the uncompromising attitude of Ibn Saud and impressed by the simple clarity with which Ibn Saud presented the Arab case, gave two undertakings to Ibn Saud; first that he would do nothing to assist the Jews against the Arabs in Palestine and, secondly, that he would never do anything to harm the Arab people. He promised that the United States Government would not make any changes to its policy on Palestine without prior consultation with both the Arabs and the Jews."
http://www.crethiplethi.com/letter-...-1945/usa/2010/
השווה לצ'רצ'יל באותו מאמר: "He suggested that Ibn Saud should use his authority and influence to persuade the Arab world to accommodate Zionist aspirations. Churchill made no promises that Britain would temper its support for the Zionists with sensitivity to Arab rights. Ibn Saud found Churchill’s views entirely unacceptable"

מה אומר ומה אדבר, לעומת הנאצים שללא עזרה מהערבים היו נופחים את נשמתם זה מכבר (אפילו עם העזרה בקושי מאיישים כנופית הרלי דוידסון הראויה לשמה), הערבים ירשו מעמלק את רוב ארסו ושואפים להשתמש בו.

אבל שנאה ועוד עיוורת? אני? הגזמת.

יוני, אל תבזבז את מה שכתבתי. אני לא מתחרה בך. במידה ואינך מתפרנס מהכפשת יהודים או שאינך ערבי בהסוואה, קרא וענה לעניין או הפנם. אחרת מה הטעם?

יש עוד כמה קצוות שגורמות לי שלא להיות אדיש לגבי ערבים. מכל מקום, אין לי שנאה עיוורת וכפי שהזכרתי באשכולות אחרים, עבדתי בחברה בבעלות מצרית, לימדתי ערבים, ולמדתי בחברותא עם פרסים.

לגבי הציון ב-GMAT, טוב, תוכל לקחת את זה שוב.

ישן 17-12-2013, 17:02

אין לי בעיה עם ערבים או יהודים שאינם בוגרי קורסי המחאה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לי היו מורים ערבים, כולם למדעים"

ספר לי על משפחה יהודית שהתיישבה בישוב ערבי ולא על איזה דוד מאמריקה שבא להשקיע. אפילו היישוב השמאלני נווה שלום לא עומד בפני גליץ קטן בצורת מרמרה. http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/118/982.html

מה ייקרה כשטילים יתחילו ליפול ולקורבנות הערבים יינתנו מצעים עם ילדות וילדים בתוליים בעוד היהודים יידחו על הסף? והרי היהודים בנווה שלום (אוכלוסיה כללית שאינם מוכרים כיהודים בלאומיותם ראה http://www.shatil.org.il/organization/12553) הם מאלו שלגמרי שרופים על האג'נדה הערבית. הם אפילו בעד קיום מדינה חדשה שתקרא אזרחיה. אבל נותרה להם פינה כמעט כבויה אחת והיא צה"ל, ואפילו שם הערבים רוצים לשלוט. אפילו את צה"ל במאבק מרמרה איפה שהאו"ם קבע שישראל צדקה, גם שם הערבים רוצים להחיל את דעתם על כולם.

לא חביבי, הכנסת תעמלנים עקומי מוח ושונאי ישראל לבתי הספר שלנו היא מעשה בגידה רציני מאוד.

ישן 17-12-2013, 22:04

אי אפשר למורה שלא להשפיע
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא רואה בעיה עם מורה שלא מביע דיעה פוליטית"

אפילו לא ידבר, ההופעה שלו אם היא מושכת וכרזמטית תהא לה השפעה לגבי הקבוצה אותה הוא מייצג..

לימדתי נושאים טכניים באוניברסיטה איפה שהסטודנטים היו בוגרים ולא ילדים הפתוחים יותר להשפעה. אתה חושב לרגע שהגויים האלו לא שמעו מה דעתי? אתה חושב שהם לא קיבלו פרספקטיבה שונה מזו שהם נכנסו לקורס? חושב שהם לא שמשו כקהל שבוי? לצערי, רבים יותר עושים את ההיפך.

מה הקשר בין בלשנות ומדיניות. למה חומסקי (http://en.wikipedia.org/wiki/Noam_Chomsky) צריך להכניס לכיתתו שנאה לישראל? למה הוא צריך לערב בתיאורית האטומתה אהבת ערבים? לראות את הפעילות הפוליטית של תלמידיו לשעבר שמלמדים בת"א ואת הפעילות האנטי ישראלית שהבלשנים בעולם דוחפים, ברור שהוא מכניס את הסטיה החולנית שלו לכיתה ולכינוסים המקצועיים שלו. (ההיפוקרטיות שלו יכולה למלא ספריה אבל לא כאן המקום. אולי זכור לכם שהוגו שבז היה אחד מחסידיו.)

לא בטוח אם גם היום מלמדים בעזה מספרי מתמטיקה שנותנים לתלמידים להפחית את מספר יהודים הרוגים ממספר נתון. ספרי הלימוד האלו במתמטיקה, לא היסטוריה... למזלינו

לא תהא לי בעיה עם כל אחד שיילמד בבתי ספר ממלכתיים, בפרט בחילוניים. זאת אם לא היינו במצב מלחמה איפה שעצם מהות הישות הישראלית עומדת על הפרק. הגברת אלוני והאדון שריד גרמו לנזק איום לבתי הספר והחלו תהליך שאין סירום לעצירתו. עם החדרת התעמלנים לבתי ספר יהודיים, התהליך קיבל תאוצה.

ישן 16-12-2013, 11:38
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
משרד החינוך והוא בלבד ממנה את המורים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BurningBush שמתחילה ב "אב יהודי שהתנגד ללמודי דת בהנחית מורה ערביה מצא עצמו במשטרה"

משרד החינוך קובע את נושאי הלימד ואת ספרי הלימוד - למורה כמעט ואין גמישות בהקשר לתוכן השעור.

לנושא עצמו - טוב מאד ורצוי שכלל אזרחי מדינת ישראל יכירו זה את זה. לא יזיק ליהודים ( מיהו בכלל יהודי ) להכיר את הדתות האחרות, את מנהגי וחגי האחרים כמו גם ללא יהודים להכיר את היהודים ואת היהדות.

גם הזכרת מה שמכונה נכבה אצל הערבים אזרחי מדינת ישראל ( סיבותיה הכוללות האמיתיות והאובייקטביות (אם קיים תאור אובייקטיבי)), תוך כדי שימת הדגש בינה לבין השואה (אין כל דמיון ביניהן) - לא יזיק לכל הצדדים.
ישן 16-12-2013, 16:03

מאחר ואוביקטיביות אינה קיימת, איני רוצה שערבי יוביל שיחה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "משרד החינוך והוא בלבד ממנה את המורים"

בעניין הנכבה או השואה לילדים יהודיים.

אילו ניתן לי ללמד ערבים על הנכבה, הייתי משווה אותה למיליוני הפליטים שאבדו את מקום מגוריהם משך המאה העשרים בהודו, פקיסטאן, פקיסטאן המזרחית,טיבט, אפריקה. פליטים יוונים ממצרים ופליטים תורכיים מבולגריה. פליטים גרמנים מפולין וצ'כוסלובקיה. הייתי גם משווה בין סוכנויות הטיפול בפליטים, אלו שטפלו ויישבו את הפליטים שהזכרתי לעומת טיפול הקדילק שאונר"א נותנת לערבים, לאלו שהם פליטים ואלו שמתחזים.

כך הייתי מלמד ערבים ומשווה, ואני בטוח שאבות הילדים הערבים היו מביאים לי שה על צלי כדי לחגוג את הרחבת ההשכלה שהייתי מספק לילדיהם.

ישן 16-12-2013, 16:31

אני בהחלט נגד הדרת מורים ואני רוצה ללמד השוואת דתות
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "למה שלא נדיר מורים ערבים מבתי ספר יהודיים"

בבתי ספר ערבים.

הייתי מלמד אותם שהאיסלם מאמין שמרים אחות מושה ומרים אם ישו הן אותה אישה בעוד היהודים שמו 1000 שנים ביניהן. הייתי מביא את כל אימרות הקוראן כמו ה"מציל נפש אחת כאילו הציל עולם מלא" במקורן היהודי. הייתי מביא את התורה השומרונית שכתובה בכתב עברי קדום שגם בו זה לא ישמעאל שנלקח להר המוריה אלא יצחק. הייתי מספר להם איך יעקוב העמיד את משפחתו מאחור כשעמד להלחם בעישו בעוד המוסלמים מעמידים את ילדיהם בפני האויב. הייתי מנהל את השיחה באווירה נעימה בשאלות ותשובות.

הרבה דברים הייתי משווה בין הדתות להנאת ההורים הערביים. במידה ואחד מהם היה מביע את חוסר הכרת תודה על מעשי, הייתי מוביל את הויכוח עד שלא היה מתאפק וקורא לי יהודי מלוכלך או איטבח אל יהוד. אז כמובן הייתי מוביל את הסורר לקלבוש.

קורס השוואה בין הדתות לוקח לפחות סמסטר ובדרך כלל מוטה לעבר המרצה. במקרה שלפיננו המורה רצתה פיחון פה לנהל שיחה בעיקר על האיסלם עפ"י הרקע שלה. ניתן ללמד ערבית ללא התייחסות לדת ומתמטיקה ללא התייחסות לסיכסוך בין המוסלמים והיהודים. אבל זה היה מחמיץ את מטרתן של הקרנות לחיסול ישראל ומפעיליהן בארצות ערב.

ישן 17-12-2013, 13:05
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BurningBush שמתחילה ב "אב יהודי שהתנגד ללמודי דת בהנחית מורה ערביה מצא עצמו במשטרה"

לטעמי מדובר בתגובה עלובה ופטטית גם של בית הספר וגם של המשטרה, תגובה שמראה כמה עמוק מחלת "יפי הנפש" התפשטה בשיח הציבורי. אנשי חינוך סופגים קללות הרבה יותר נוראיות "מהדם שלי טהור ושלך לא" על בסיס יום יומי (ואני בכלל לא מדבר על אלימות פרופר) ובד"כ לא מוגשות תלונות ולא נפתחות חקירות בגין הקללות האלה. למה כשאומרים למורה בת זונה ומאחלים לה ולילדים שלה סרטן מערכת החינוך בד"כ לא מגישה תלונה (וגם אם מוגשת היא לרוב נסגרת ללא נקיטת פעולה) ובמקרה הזה כן הוגשה תלונה? מי החליט שאמירה כמו "הדם שלי יותר טהור מהדם שלך" גרועה יותר מבת זונה למשל? מערכת החינוך צריכה להחליט מה היא עושה עם הורים אלימים, פיזית או מילולית זה לא משנה, אם הוחלט להגיש תלונה מקרה של קללה אז צריך להגיש תלונות בכל הקללות ולא רק באלה הגזעניות. אותו כנ"ל לגבי המשטרה. אם קללות אחרות חמורות לא פחות הם לא יחקרו, אין סיבה לחקור את הקללה הזו למרות שהיא גזענית.

ישן 17-12-2013, 17:32

צריך להשעות את ההורה עד שהתלמיד יתנצל - בממוטא, ה"צריך" שלך מגוחך
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב ""יהודי מלוכלך״ חמור מ״בן זונה״"

צריך להורות למורה שלא לעורר פרובוקציות ולהמנע מלימודי דת בבית ספר יהודי.

קיימת הפרדה בין זרמים שונים בבתי הספר הממלכתיים. הסיבה היא שמאפשרים להורים להחליט איזו נטיה לתת בחינוך ילדיהם. על תהילות האיסלם יוכל הצעיר ללמוד כשבגר מספיק כדי שדיעותיו לא יוכתבו ע"י מורה קצרת חצאית או צעיר בעל חיוך כובש.

העובדה היא שבישראל יש זרמים המבוססים על דת ולאום. הערבים מעוניינים במצב הזה לא פחות מהיהודים. אז שישמרו את הפרופוגנדה, השקרים וההיגיון העקום למקומות שההורים מעוניינים בכך ויתנו את אותה זכות להגדרה עצמית להורים יהודיים.

ישן 17-12-2013, 19:47
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ההסטריה הזו מעידה בעיקר על חוסר ביטחון
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי BurningBush שמתחילה ב "צריך להשעות את ההורה עד שהתלמיד יתנצל - בממוטא, ה"צריך" שלך מגוחך"

אין לי בעיה שהבנות שלי ילמדו על האיסלם, ממש כשם שהם נחשפו בבית ספרן לתכנים על הנצרות. את האיזון הם מקבלות בבית ואני סומך עליהן. המחנך שלי בכיתה ו', שהיה יהודי מסורתי, לימד אותנו באופן חיובי על הנצרות. אף אחד מאיתנו לא התנצר ואף הורה לא מצא לנכון לבוא ולקלל אותו...
לפחות מחצית מאוכלוסיית העולם משתייכת ברמה כלשהי לדת הנוצרית או המוסלמית ולכן רצוי להכיר את הדתות באלה באופן בסיסי.
ובכלל, במקרה הנוכחי התרשמתי שהמורה ביקש מהתלמידים להשוות בין הדתות, לא שהוא עשה זאת בעצמו. זה דווקא תרגיל לא רע והזדמנות להורים לסייע לתלמידים להבין במה האיסלם שונה מהיהדות בדיוק ברוח הדברים שכתבת בעצמך.
ישן 18-12-2013, 01:51

קשה לקבל תמונה סבירה לעומק בענייני דת על רגל אחת
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ההסטריה הזו מעידה בעיקר על חוסר ביטחון"

כדי להבין את היהדות שהיא דת בעלת היסטוריה וגוונים רבים צריך ללמוד שנים בלי להסתבך בתרגילי לוליני דת. אתן לך דוגמה... אולי לא. זה נושא ארוך ואולי מישהו יעלה אותו לדיון נפרד.

יש אספקט אחר מלבד הניתוח ההגיוני. אם רצון ההורה לפתח בילדיו תחושת דחיה מפני מאכלים שאינם כשרים כפי שמי שלא מעשן מרגיש כלפי עשן סיגריה, חלק מהחינוך הוא המנעות מחשיפה לתועבה.

אני לא רוצה שילדי ירגישו נוח עם דמות ששרועה על עמוד תליה כשדם ניגר מפצעיה. אני לא רוצה שישתו יין וידמינו שזה דם, או יאכלו מציה וידמיינו שהינם אוכלים בשר אדם (או אלוהים לדעת הנוצרים) אני לא רוצה שחנית או מאכלת תהיה חלק מדת ילדי. לא לחינם דויד המלך הצדיק והנערץ לא הירשה להקים את בית המקדש. אני רוצה שילדי יחושו משהו מיוחד לגבי דם. לעיתים יש להקיזו, אבל זה לא המצב הרצוי.

לימוד דתות אחרות משך גידולו של אדם יהודי רק יקלקל. כשחינוכו של היהודי יושלם, הוא אולי יבין למה הוא מתפלל לאלוהים לשומרו מניסיונות ולמה הוא שואף לחיים טהורים. כך גדל יהודי שבעת חוסר ברירה, כשעליו להשתמש בחנית, הוא עומד בניסיונות שאחרים מתקשים בהם... הלוואי, אבל לכך אני מקווה.

ישן 18-12-2013, 02:11
מנהל

הכרת היסודות של דתות מרכזיות בעולם לא תגרום להמרת דת או ״קלקול״
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי BurningBush שמתחילה ב "קשה לקבל תמונה סבירה לעומק בענייני דת על רגל אחת"

היא רק תעשיר את הידע שלך ביחס לעולם. אני ממש לא מעוניין שהילדים יקחו חלק בפולחן דתי. אני מדבר על הכרה בסיסית של היסודות. למשל, שנביא האיסלם הוא אחד מוחמד שפעל במאה השביעית ושלמוסלמי יש כך וכך מצוות בסיסיות וחגים. אפשר גם להוסיף שהאיסלם הושפע מהיהדות והנצרות (שבעצמה הושפעה מהיהדות, כמובן) וכמו היהדות עיקר מרכזי בו הוא ייחוד האל. אני באמת לא יודעו איך זה יקלקל מישהו. כאמור, זאת בערך הרמה שמחשפתי לה בבית הספר היסודי ולי ולאף אחד מחברי לא ניגרם נזק....
אדרבה, למרות אותו לימוד בסיסי ולמרות ההחשפות למורים ערבים מרשימים רבים מחברי נותרו עם אותם דיעות קדומות לגבי ערבים שאיתן באו מהבית....
ישן 18-12-2013, 06:14

אולי, רק אולי הדיעות הקדומות נכונות. חומר למחשבה
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הכרת היסודות של דתות מרכזיות בעולם לא תגרום להמרת דת או ״קלקול״"

העומק אליו נכנסת בלימוד הדתות האחרות יכול להנתן ע"י מורים יהודים תוך רבע שעה ולא צריך ערביה שתטיל על ילדים יהודיים לערוך השוואה בין דתית. מי שניזוק או לא ניזוק מהשפעת הערבים לא כל כך ברור שהרי אין לו דרך להשוות. אחזור על כך כאן, שבזמן לימודיך, הערבים היו ערבים-ישראלים שתפוח רקוב מכפר כלשהו גרם למשפחה והחמולה שלו לצאת בהכרזות צער ובושה. מי שמלמד היום ילדים יהודים הם פלשתינאים שהם כביכול "נגד מלחמה".

בשיעור לילדים על האיסלם הסיפור הבא לא יסופר: http://www.muhammadanism.org/Muhamm...eading_Jews.htm
וזה סיפור חשוב. מוסלמי, שמדריכו היה איזה למדן מוסלמי מירושלים, ניסה להמיר את דתי. לאחר מספר מסרים הוא טען שהאיסלם היא דת שלום. לאחר ששלחתי לו את הלינק הזה פסקו מסריו. מי יודע, אולי חזר בשאלה.

יש ללמד ילדים על דתות אחרות מפרספקטיבה יהודית. תירוצים על הצדק בעריפת ראש יהודים אין לו מקום בבית ספר יהודי. יהודים חתמו חוזה שלום למשך 10 שנים עם מוחמד והוא תקף אותם לאחר שנתיים וערף את ראשי הגברים והפך את השאר לעבדים ושפחות והם חושבים שהדבר רלוונטי גם להיום, את זה צריך ללמד בקשר לאיסלם ואת זה מורה מוסלמית לא תלמד. הילדים ילמדו שיעור יותר מאלף אם ילמדו כיצד יהושע, שביצע מלחמת קודש בכנענים, שמר את התחייבותו לגבעונים שרימו אותו והותיר אותם בחיים. איזה מורה מוסלמי ילמד יהודים את זה? אתה למדה את זה? הבנות שלך לומדות את זה?

אתה מבין שאי אפשר לגשר בינינו לבין הקצבים אלא אם הם מובסים ותחת הדמוקרטיה שלנו? רק תחתינו יש להם שלום ורווחה.

ישן 18-12-2013, 14:03
מנהל

וואלה, תודה על הטיפ
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי BurningBush שמתחילה ב "אולי, רק אולי הדיעות הקדומות נכונות. חומר למחשבה"

דיעות קדומות על בני אדם משמעם הכללה, והכללה היא בדרך כלל פתח לטעויות כשמדובר בבני אדם. עובדתית, הנסיון הרב שלי מלמד אותי שאין הבדל עקרוני בין יהודים וערבים כפרטים, והכרתי מספיק ערבים שעדיפים בעיני כבני אדם על רוב היהודים שאני מכיר.
אז התקדמנו, אין לך בעצם בעיה עם לימוד בסיסי על האיסלם, יש לך בעיה עם הזהות של המורה. ובכן, קודם כל, גם ממורה יהודי אני לא מצפה להגיע למקומות שאתה משתוקק שיגיע להם. ממש כשם שממש אינני רוצה שבבית ספר בארה״ב מורה ילמד את תלמידיו כל היהדות תוך התייחסות לכל מיני קטעים מביכים בתלמוד. אני מדבר על הכרה של הבסיס. כשזה מגיע לבסיס ממש אין זה משנה מי המורה.
אין לנו שום ידיעה שהמורה במקרה שלפנינו הטיפה באופן כלשהו ביחס לאיסלם. אנחנו יודעים רק שהיא הגישה מטלה לכתוב עבודה המשווה בין הדתות. כאמור, זה בדיוק המקום שבו התלמיד יכול לבצע את המחקר העצמי שלו ולהגיע, אולי, לאותן מסקנות שאתה הגעת אליהם. היום יש אינטרנט והוא יכול בחיפוש קל לדברים האמת אוביקטיביים והוגנים שכתב, נאמר, אחד סנה בוער....
ולגבי הגבעונים: את ספר יהושוע מכסים, או לפחות כיסו, בכיתה ד או ה. יש לי זיכרון טוב ואני מכיר את הפרשה היטב מתוך זה שלמדתי אותה כילד. ואגב, מלמדים אותה כחלק מפרשה גדולה יותר, פרשה שאפשר לכנות אותה (לא שאז הוגדרה ככזו...) כרצח עם בציווי אלוהי. אז בוא ולא נלמד על היהדות על סמך פרשה שבה אומנם רוצחים עמים שלמים אבל, וואלה, מפחדים להפר נד אז במקום לרצוח תושבי עיר מסוימת הופכים את אנשיה לסוג של עבדים.
ישן 18-12-2013, 20:29

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "וואלה, תודה על הטיפ"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
דיעות קדומות על בני אדם משמעם הכללה, והכללה היא בדרך כלל פתח לטעויות כשמדובר בבני אדם. עובדתית, הנסיון הרב שלי מלמד אותי שאין הבדל עקרוני בין יהודים וערבים כפרטים, והכרתי מספיק ערבים שעדיפים בעיני כבני אדם על רוב היהודים שאני מכיר.

מי שאינו מסוגל ליצור הכללות ולזהות פטרנס הוא לא חכם במיוחד. אם יאמר לי שעלי להאמין שהמצרים ברובם בלונדיים והתמונה שעולה בדמיוני מורה על דיעה קדומה מאחר שלא ראיתי את כל המצרים, אבטל את הדיעה כטפשית. הבחנתי בין פרטים והיחס לתרבות ככלל בתגובות קודמות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אין לך בעצם בעיה עם לימוד בסיסי על האיסלם, יש לך בעיה עם הזהות של המורה. ובכן, קודם כל, גם ממורה יהודי אני לא מצפה להגיע למקומות שאתה משתוקק שיגיע להם. ממש כשם שממש אינני רוצה שבבית ספר בארה״ב מורה ילמד את תלמידיו כל היהדות תוך התייחסות לכל מיני קטעים מביכים בתלמוד. אני מדבר על הכרה של הבסיס. כשזה מגיע לבסיס ממש אין זה משנה מי המורה.

הגבתי למעלה לגבי אוביקטיביות ומשקל רקע המורה כולל שלי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אין לנו שום ידיעה שהמורה במקרה שלפנינו הטיפה באופן כלשהו ביחס לאיסלם. אנחנו יודעים רק שהיא הגישה מטלה לכתוב עבודה המשווה בין הדתות. כאמור, זה בדיוק המקום שבו התלמיד יכול לבצע את המחקר העצמי שלו ולהגיע, אולי, לאותן מסקנות שאתה הגעת אליהם. היום יש אינטרנט והוא יכול בחיפוש קל לדברים האמת אוביקטיביים והוגנים שכתב, נאמר, אחד סנה בוער....

תלמיד תיכון אינו במצב שמחקרו והידע הכללי שלו יעמדו בפני סמכויות המורה. בנוסף, התקדמות אקדמית בפרט במקצועות הרכים, נחסמת ברוב אוניברסיטאות המערב כולל ישראל. מתוך ידע אישי, סטודנטים נאלצו להסתיר את דיעותיהם בניירות שהגישו.
למה הדבר דומה, לקיום יחסים בין הבוס ומזכירו. לא שידוע שהמזכיר אולץ לקיום יחסים, אלא שהמערכת כזו שניתן להניח שאין לו בחירה חופשית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
לגבי הגבעונים: את ספר יהושוע מכסים, או לפחות כיסו, בכיתה ד או ה. יש לי זיכרון טוב ואני מכיר את הפרשה היטב מתוך זה שלמדתי אותה כילד. ואגב, מלמדים אותה כחלק מפרשה גדולה יותר, פרשה שאפשר לכנות אותה (לא שאז הוגדרה ככזו...) כרצח עם בציווי אלוהי. אז בוא ולא נלמד על היהדות על סמך פרשה שבה אומנם רוצחים עמים שלמים אבל, וואלה, מפחדים להפר נד אז במקום לרצוח תושבי עיר מסוימת הופכים את אנשיה לסוג של עבדים.

הדגש הוא על המשקל שניתן להסכמים. אנשים שתומכים ביישום חוקי שאריעה אינם אמינים על שמירת הסכמים כשהתנאים מתאימים מבחינתם ישברו אותם. הדגש על הסגת הסכם במחנינו מושם במקום רעוע.

הגנום האנושי מורה על פזורה מאוד מצומצמת המעידה על כך שמלחמות לא הותירו צאצאים רבים של הצד המפסיד מתוך השיקול שהילדים יגדלו וידרשו לנקום את דם אבותיהם. אצלינו מדובר על תהליך קצר שהתקיים לפני 3000 שנה שהתורה מתארת באוביקטיביות שאינה מצויה בפירמידות או בכתבי השומרים.

מאוחר יותר היהודים שלטו על יהודה והגליל משך תקופות ארוכות (בית שני, החשמונאים) ולא חיסלו את השומרונים, ערבים (ראה קיומם ובוגדותם בנחמיה), פלישתים ויוונים. המוסלמים היום שוחטים אחרים, לא נותנים אזרחות ללא מוסלמים, מגרשים נוצרים ומקווים לשחוט את כל היהודים כפי שדרשותיהם בטלביזיה הרשמית מעידות.

המושג השמדת עם, כמו חוקים אחרים, נוצרו לאחר מלחמת העולם השניה להגן מפני דברים שקרו ליהודים. הערבים מסלפים את המציאות וההיסטוריה ומפנים את החוקים האלו כלפינו.

נערך לאחרונה ע"י BurningBush בתאריך 18-12-2013 בשעה 20:31.
ישן 19-12-2013, 01:22
מנהל

יש הבדל בין הכללות על מאפיינים פיזיים ובין הכללות על תכונות פסיכולוגיות
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי BurningBush שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס]דיעות קדומות על..."

ברור שכל השחורים בעלי גוון עור כהה....הבעיה מתחילה כשמכלילים ביחס לתכונות פסיכולוגיות: תבונה, רשעות, קמצנות, אלימות, "דם חם", וכיו"ב. משמעות ההכללה היא שכשאתה מזהה מישהו כשייך לקבוצה מסוימת אתה מייד מייחס לו תכונות מסוימות, עם דגש על תכונות שליליות. הייחוס הזה הוא פעמים רבות מדי מוטעה. ובכך, אתה עושה עוול כפול: קודם כל לאותו אדם אבל גם לעצמך שכן בגלל השיפוט מראש אתה מוותר על מישהו שפוטנציאלית יכול היה להיות מועסק/חבר/נותן שירות/ווטאבר מעולה.
ומה לעשות, הכרתי מספיק ערבים (וזה נכון גם לגבי קבוצות אחרות) שלא עונים על שום סטריאוטיפ או דיעה קדומה.
לגבי תלמידים-אני חוזר וכותב שכל מה שאנחנו יודעים הוא שהמורה נתן מטלה להשוות בין הדתות. התלמיד היה עולה במחקר שלו על מה שהיה עולה. סביר להניח שרוב התלמידים היו מגישים עבודה שמתייחסת לעובדות יסוד בנאליות: היהדות והאיסלם מאמינות שתיהן באל אחד, ביהדות מתפללים 3 פעמים ביום ואילו באיסלם 5, ביהדות הייתה נהוגה עליה לרגל לירושליים ובאיסלם עולים לרגל למכה, וכדומה. שום דבר מזיק.
ולבסוף-לא ניתן לנתק בין סיפור הגבעונים לסיפור הכללי של טבח שבעת עממי כנען. זה שגם לפי סיפורים מאוחרים בתנ"ך הטבח לא היה מושלם (חלק מהיבוסים והחיתים למשל שרדו לפחות עד זמן דויד המלך) לא משנה את הקו הכללי של הסיפור.
ישן 20-12-2013, 16:53

ההבחנה בין הכללה פיזית ואחרת מלאכותיות
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש הבדל בין הכללות על מאפיינים פיזיים ובין הכללות על תכונות פסיכולוגיות"

גם לא בטוח אם הכוונת משאבים לקבוצה אחת גורמת לאיבוד הזדמנויות לחברה ככלל. מתוך קבוצה מצומצמת, כמו בוגרי כדורי, או בני משקים יצאו מנהיגים רבים למרות שסביר להניח שאילו שיטת החבר מביא חבר לא הייתה מושלת בכיפה, היו למדינה משאבים אנושיים רבים יותר לבחירה מתוכה. לא בטוח שאילו המדגם בא מאוכלוסייה רחבה יותר, חיל האוויר היה טוב יותר. אם אוכלוסייה גדולה הייתה גורם, מצרים הייתה מעצמה מדעית.

כל עוד הערבים אויבים שלנו שלמרות שהם נהנים מאזרחות ישראלית צועדים תחת דגל שמייצג את השואפים לאבדנינו, אילו הדבר היה תלוי בי הייתי מוותר על "תרומתם".

לעניין ההכללות הבלתי פיזיות, לא בטוח איך אתה יכול לדעת שאף אחד מהנמרים אינו יודע לייצר סימפוניות ולא מבלה את רוב זמנו, במה שנראה לנו כשינה ועיכול, בפמפום מוסיקה צבאית במוחו. הרי לא ראית את כל הנמרים ולא שוחחת אם כל אחד מהם. אילו היה בידינו לתת הזדמנויות פיתוח לפילים, אתה יודע איזה פוטנציאל אדיר היינו משחררים?

ישן 20-12-2013, 20:07

יש הכללות נכונות ויש שאינן נכונות
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "טוב. המרוקאים חמי מזג, הפולניות פריג'ידיות והפרסים חסכנים עד טירוף"

כדי לשרת את תהליך ההחלטה של האדם, הוא ניחון ביכולת להכליל ולמצוא תבניות. היכולת הזו מהווה בסיס למבחני אינטליגנציה. כמו שיש רצי מרתון באולימפיאדה ויש כאלו שמשתרכים בפאתי מרוץ, כך יש כאלו שמשתמשים בתכונה הזו באופן נכון ויש כאלו שמשתרכים.

ישנן הכללות, וכאן אני אמור לקומם עלי מספר אנשים, עדתיות שהינן נכונות. בד"כ איני מייחס את זה למצב גינטי אלא לתרבות. פגיעה בכבוד אדם ממרוקו תגרום לתגובה חדה יותר משל אדם שבא מארצות אשכנז. מציאות האדון ליאון בין יהודי פולניה נדיר יותר מאלו שבאו מצפון אפריקה. זו דעתי וכנראה גם דעתו של יהורם גאון.

אחד העם דיבר על הסכמה כללית והראה שרמאות במסחר אינה בהכרח תכונה יהודית אלא שייכת להכללה אחרת והיא זו של הסוחרים. לא אמר אחד העם שיש לבטל הכללות, אלא לבודקן לעומק.

לגבי ההערות האישיות, ובכן ברור שאיני ממרוקו ואני משתמש בסכינים לצרכים יום יומיים ולא להגנה על כבודי, אם כי בעת הצורך אני עלול להשתמש בהם לצורך הגנה על כבודתי. (זו כמובן דרך לשחק לדיעותיך הקדומות לגבי ולא דעתי על יוצאי מרוקו שמוצאם ותולדותיהם הם חלק ממורשתי בהיותי יהודי.)

נ"ב: על הפולניות אני יכול לכתוב ספר ופריז'ידר לא יוזכר בו אפילו ברמז. זו הכללה של מזדנבים. קיימת גם הכללה בארה"ב לגבי רמת המשכל של הפולנים וכמו על כל דבר אחר, יש לי תיאוריה על מקור הדיעה הקדומה הזו. בפעם אחרת.

נערך לאחרונה ע"י BurningBush בתאריך 20-12-2013 בשעה 20:12.
ישן 20-12-2013, 20:21
מנהל

בקיצור, אתה סוג של גזען גאה
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי BurningBush שמתחילה ב "יש הכללות נכונות ויש שאינן נכונות"

כזה שמתעלם בעקשנות מהמשמעות של הכללה לאותם אלו שההכללה לא תקפה לגביהם.
היווצרות הכללות היא אכן פועל יוצא של תהליכים קוגניטיביים בסיסיים שנועדו "לקצר תהליכים" ולחסוך במשאבים שכליים. הבעיה היא שקיצורי דרך כאלו מובילים לא פעם לטעויות, כפי שכהנמן וטברסקי הראו יפה (בנושאים לא קשורים ישירות לגזענות) במחקריהם מניבי פרס הנובל לכלכלה. גזענות היא תוצר של הרבה מאוד טעויות הנובעות מקיצורי דרך מנטליים מסוג זה, וקצרה היריעה מלהתייחס לכולן. בסופו של דבר, הרוב נוטים מסיבות אלו להכללות על בני קבוצות אתניות/דתיות שונות, אך ניתנים להבחנה בין אלה שפשוט לא מודעים לכך, אלו שמודעים לכך ועושים מאמץ לשלוט בזה ולשנות את זה, ואלו שמודעים לכך וסבבה עם זה. הסוג השלישי, זה שאתה משתייך אליו, הינו הגרוע שבכולם מבחינתי.
ואחזור על מה שאמור להיות ברור לכל אדם בוגר ובעל נסיון: כשאתה מתייחס לאדם תוך שיפוט מראש על בסיס המוצא שלו אתה עושה לו עוול ואתה עושה מזיק בסופו של דבר גם לעצמך.
לגבי הערות אישיות: אין לי מושג מה העדה שלך וזה גם לא מעניין אותי. אני יוצא נגד הכללות ביחס לבני אדם באופן כללי. אני מאוד לא אוהב כשכל מיני גויים עם כוונות טובות אומרים לי שבטח אני טוב עם כסף (ואני ממש לא לצערי) ואני מממש את הצווי הבסיסי של הלל הזקן ונמנע לעשות לאחרים מה ששנוא עלי.
ישן 20-12-2013, 17:18

פתיחות לדתות אחרות
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש הבדל בין הכללות על מאפיינים פיזיים ובין הכללות על תכונות פסיכולוגיות"

אם הדברים היו ניתנים לבחירתי ולצערי הם אינם בידי (נשיא ארה"ב אינו עונה לטלפונים התכופים שלי אפילו כשאני מציין שהם בעלי דחיפות גבוהה), לא הייתי מבלבל לילדי את המוח בפרופגנדה דתית זרה. בוודאי שלא הייתי נותן לבעל אמונה זרה להציג השוואה דתית לילדי. תמיד ניתן לבחור פסוקים חמודים מהקוראן, לקוחים ברובם מאתנו, ולהחביא את המשפטים הארסיים שמדינות מוסלמיות בוחרות להדגיש בהווה בחינוך ילדים, הצהרת כוונות ודרשות במדיה הרשמית.

משום שלא התייחסת לנקודות שטוויתי בעמל רב, אחזור על התמונה של ישו על עץ תליה/צליבה או את סמל האיסלם שחוק אללה בחרב המעוקלת. לא רוצה שילדי יתרגלו להתייחס לסמלי הדת הללו כדבר המקביל לאור שיוצא ממנורת בית המקדש. זה בעיני תהליך החינוך. יש מספיק זמן להרחבת אופקים כשאתה בוגר.

ישן 20-12-2013, 18:19

השלמות וסימוכין

הרגלת ילדים (DESENSITIZE) לביצוע מעשי זוועה בידי מוסלמים ואלו ביניהם שנראים לנו מודרניים. ראה http://www.liveleak.com/view?i=8b3_1383069546 תמצאו קהל מוסלמי סוני מודרני שמקבל על עצמו הסכמה לעונשים המבוצעים על פי שריעה.

מקור: http://rotter.net/forum/scoops1/57770.shtml#11

ישן 18-12-2013, 05:22
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
לא לעורר פרובוקציות
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי BurningBush שמתחילה ב "צריך להשעות את ההורה עד שהתלמיד יתנצל - בממוטא, ה"צריך" שלך מגוחך"

1. אין להשהות תלמיד בגין מעשי הוריו
2. המורים באשר הם מוצבים ע"י משרד החינוך, על פי התאמתם. אסור שיהיה כל שקול מגזרי, גזעי, דתי וכו'.
3. קיומם של זרמים שונים בבתי הספר הוא שורש הקיטוב של אזרחי מדינת ישראל. במיוחד שבתי הספר הדתיים "השתלטו" על חינוכם של מיעוטי יכולת .
4. מה הקשר בין לכוש המורה לבין כשרונו וכישוריו ?
5. אני בעד מעורבות ההורים בתוכני בית הספר - בנוסף לתוכנית הבסיסית הנקבעת ע"י משרד החינוך.
6. במידה ואיסלם הוא במסגרת תוכנית הלימודים ( ולמה לא ) - יש להתייחס אליו בדומה להתייחסות ללמודי היהדות. לא לפאר ולא להאדיר שמה של אף אחת מהדתות.
הבהרה: הכוונה היא ללמוד הדת ולא ללמודי התנ"ך, המשנה, התלמוד ו/או הקוראן.
ישן 17-12-2013, 13:35
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
כי אכיפה סלקטיבית ומוסר סלקטיבי הם כלי פופולרי בעולם הפוסט מודרני אולטראליברלי...
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "לטעמי מדובר בתגובה עלובה..."

למה אם אתה תעסיק בבית עובדת זרה ללא התר יש סכוי טוב שתורשע בדין פלילי שתתקשה בשנה שאח"כ להרשם לבי"ס למשפטים [סתם ניחוש] ומישהו אחר יכול להצליח להיות יועץ משפטי גם אם בוצעה אצלו בבית אותה העבירה? [סתם ניחוש אחר]

למה גרפיטי של מתנחלים וונדליזם לצמיגי מכוניות הינו 'טרור יהודי' שמצריך מעורבות שב"כ ופעילות אינטנסטיבית של 'המחלקה היהודית' בYNET ואילו עשרות ידויי אבנים בחודש על כלי רכב והטרדות מיניות בהר הצופים כנגד יהודים לא מולידים הד תקשורתי ופעילות משטרתית במידה פרופורציונלית?

למה? כובע!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:37

הדף נוצר ב 0.78 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר