לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-01-2014, 08:06
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אם אחרי ה"שחרור" לא יתנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
אם אחרי ה"שחרור" לא יתנו לאותם אנשים להמשיך לעבוד, ללמוד, לבלות וכו' בישראל זה כמו להכריח אותם להגר, כי עוקרים אותם מחלקים חשובים בחיים שלהם (כמו הביטוח הלאומי).

"להכריח אותם להגר"?
הם טוענים שהם רוצים לחיות במדינה פלסטינית. מציעים להם לחיות במדינה פלסטינית ואז התגובה שלהם היא "אני רוצה להנות מכל פירות המדינה היהודית". זה נשמע טיעון לגיטימי? הגיוני?
בעצם כשמדובר בפלסטינים זה כן, עם כל ההיסטוריה של לרקוד על שתי חתונות ולמעשה חוסר הידיעה הכללי בקשר למה שהם רוצים.

אם אחמד טיבי אכן טוען את מה שאתה אומר פה הרי שמבחינתו המדינה הפלסטינית היא אך ורק זאת מהירדן לים.
ציטוט:
לא מדובר כאן רק בשאלה "לאומית", אלא בבעיות ברמת האדם הבודד, ולא סביר לרדת על אנשים שחוששים שיעוללו להם את זה, כאילו שזה מעיד על כך שהם לא פלסטינים מספיק.

אבל זה בדיוק מה שקורה. כשבנאדם צריך לבחור בין הלאומיות שלו לבין דברים אחרים שסותרים את הלאומיות שלו והוא בוחר בדברים האחרים, הוא לא מספיק "לאומי".

זה לגיטימי לבחור ככה, אבל מרגע שביצעת את הבחירה כל הבכי שלך די מאבד כל צידוק. במיוחד כשאתה פוליטקאי שעשה את כל ההון הפוליטי שלו אך ורק מלחימה למען הלאומיות הפלסטיניות ולא גרם של לחימה למען "האדם הבודד".

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-01-2014, 09:19
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=sheep]אם אחרי ה"שחרור"..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
"להכריח אותם להגר"?
הם טוענים שהם רוצים לחיות במדינה פלסטינית. מציעים להם לחיות במדינה פלסטינית ואז התגובה שלהם היא "אני רוצה להנות מכל פירות המדינה היהודית". זה נשמע טיעון לגיטימי? הגיוני?
בעצם כשמדובר בפלסטינים זה כן, עם כל ההיסטוריה של לרקוד על שתי חתונות ולמעשה חוסר הידיעה הכללי בקשר למה שהם רוצים.

אם אחמד טיבי אכן טוען את מה שאתה אומר פה הרי שמבחינתו המדינה הפלסטינית היא אך ורק זאת מהירדן לים.
ערביי ישראל רוצים לחיות במדינה פלסטינית? אתה בטוח?
ערביי ישראל מתנגדים ברובם לסיפוחם למדינה פלסטינית או לגירושם לשם. [1] [2]

1. התמיכה שלהם במדינה פלסטינית באיו"ש לאו דווקא מעידה על כך שהם רוצים לחיות בה.
2. גם אם הם חולמים על מדינה פלסטינית בכל שטח א"י, לא מתחייב (ולא נכון) שהם רואים בסיפוח המשולש למדינה באיו"ש צעד בכיוון הנכון.
ציטוט:
אבל זה בדיוק מה שקורה. כשבנאדם צריך לבחור בין הלאומיות שלו לבין דברים אחרים שסותרים את הלאומיות שלו והוא בוחר בדברים האחרים, הוא לא מספיק "לאומי".

אני חושב שמעצם זה שהם פלסטינים שחיים בארץ ישראל (פלסטין) הם מקבלים מספיק נקודות לאומיות בעיני עצמם, והם לא צריכים שלטון פלסטיני כדי להתחבר ללאומיות. הם לא גרים בחו"ל.
בדומה, אם יהודי ציוני יבחר לגור במדינת פלסטין כי שם הוא נולד וגר כל חייו בקהילה יהודית, הוא יכול להקרא ציוני בהשקפתו מעצם הבחירה שלו לגור בארץ ישראל.
זה נכון שהוא יקבל עוד נקודות ציונות על הרצון לחיות תחת שלטון ישראלי, אבל זה לא תנאי הכרחי כדי להקרא ציוני.
אולי אפשר גם לתמוך בישראל ולהיות ציוני בלי לגור בארץ.

ישן 02-01-2014, 09:27
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]"להכריח אותם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
ערביי ישראל רוצים לחיות במדינה פלסטינית? אתה בטוח?
ערביי ישראל מתנגדים ברובם לסיפוחם למדינה פלסטינית או לגירושם לשם

אני לא מדבר על ערביי ישראל, אני מדבר על ההנהגה שלהם ועל אדם אחד מאוד ספציפי שבולט בכתבה.

גירושם לשם הוא כמובן לא מונח רלוונטי למה שאנחנו מדברים עליו.
ציטוט:
2. גם אם הם חולמים על מדינה פלסטינית בכל שטח א"י, לא מתחייב (ולא נכון) שהם רואים בסיפוח המשולש למדינה באיו"ש צעד בכיוון הנכון.

כמובן, זה פשוט מעיד על הצביעות שלהם.
אני פלסטיני, אני תומך במדינה פלסטינית כפיצוי על הסבל שעברנו אבל אני לא מעוניין לחיות במדינה פלסטינית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-01-2014, 10:29
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] כמובן, זה..."

ראשית- יש לתמוך ויש להגיד "אני כזה". מוסלמי בצרפת יכול לתמוך במדינה פלסטינית בלי לרצות לגור בה. אבל ערבי ישראלי שמגדיר עצמו פלסטיני וגר (לטענתו) בשטח פלסטיני מסרב להיות חלק מהמדינה הפלסטינית לחלוטין מבטל את הטיעון שלו.
גם פלסטיני שנולד בארה"ב להורים שנולדו בארה"ב לסבים שהיגרו לשם ולוחם למען הקמת מדינה פלסטינית לאור אי הצדק והכיבוש וההגלייה שלו.

על אותו משקל- כן, אם יהודי אמריקאי שגר בניו יורק ב1947 תומך נלהב בהקמת מדינה יהודית על מדינת ניו ג'רזי ואז מודיעים לו שגם נ"י תהיה חלק מהמדינה והתגובה שלו היא "אה לא שכחו מזה" אז כן- הטענה נכונה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-01-2014, 14:50
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ראשית- יש לתמוך ויש להגיד..."

ציטוט:
ראשית- יש לתמוך ויש להגיד "אני כזה".

נראה לי שמרבית יהודי התפוצות מעידים על עצמם שהם יהודים באותה מידה שערביי ישראל מעידים על עצמם שהם פלסטינים.

ציטוט:
מוסלמי בצרפת יכול לתמוך במדינה פלסטינית בלי לרצות לגור בה

הוא גם יכול להעיד על עצמו שהוא פלסטיני, במידה והוא אכן כזה. רבים אף עושים זאת. האם לדעתך ביום שבו תקום מדינה פלסטינית מצופה מהם לוותר על האזרחות הצרפתית שלהם ולעבור לגור בפלסטין?

ציטוט:
אבל ערבי ישראלי שמגדיר עצמו פלסטיני וגר (לטענתו) בשטח פלסטיני מסרב להיות חלק מהמדינה הפלסטינית לחלוטין מבטל את הטיעון שלו.
גם פלסטיני שנולד בארה"ב להורים שנולדו בארה"ב לסבים שהיגרו לשם ולוחם למען הקמת מדינה פלסטינית לאור אי הצדק והכיבוש וההגלייה שלו.

זה שמישהו מגדיר את הלאום שלו ככזה או אחר, לא אומר שזה צריך להיות השיקול היחיד שלו בבחירת המקום בו הוא יגור. גם אני, שמגדיר את עצמי כיהודי וגם בשטח המדינה היהודית, יכול למצוא את עצמי בשלב כזה או אחר בחיים עוזב מבחירה את המדינה היהודית ועובר לגור במדינה שאינה יהודית, לפחות לתקופת זמן מסויימת. האם זה הופך אותי לצבוע?

ישן 02-01-2014, 15:55
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]ראשית- יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
נראה לי שמרבית יהודי התפוצות מעידים על עצמם שהם יהודים באותה מידה שערביי ישראל מעידים על עצמם שהם פלסטינים.

1) לא נראה לי.
2) המקרה לא דומה.
3) אמרתי בעבר ואומר זאת שוב- יהודי שמצהיר על עצמו כיהודי וחי בגולה מבחירה (ולא שליחות או עניין דומה) לא ציוני. זה אבסורד. הוא יכול להיות "חובב ציון", או תומך או כל דבר אחר.
ציטוט:
הוא גם יכול להעיד על עצמו שהוא פלסטיני, במידה והוא אכן כזה. רבים אף עושים זאת. האם לדעתך ביום שבו תקום מדינה פלסטינית מצופה מהם לוותר על האזרחות הצרפתית שלהם ולעבור לגור בפלסטין?

שוב- יש הבדל בין להגיד "אני פלסטיני, אני חושב שצריכה להיות לפלסטינים מדינה כי ככה" לבין להגיד "אני פלסטיני ואני חי בנכר בגלל שכלבים ציונים אימפריליסטים כובשים ואונסים לי את המולדת ובלה בלה בלה".
מאדם א' לא מצופה שיהגר לפלסטין, מאדם ב' משתמע שהדבר היחיד שמונע ממנו לגור בפלסטין זה הכיבוש ועל כן מצופה ממנו שברגע שהכיבוש יסתיים הוא יהגר בהזדמנות הראשונה.

את אדוארד סעיד אתה מכיר?
ציטוט:
זה שמישהו מגדיר את הלאום שלו ככזה או אחר, לא אומר שזה צריך להיות השיקול היחיד שלו בבחירת המקום בו הוא יגור. גם אני, שמגדיר את עצמי כיהודי וגם בשטח המדינה היהודית, יכול למצוא את עצמי בשלב כזה או אחר בחיים עוזב מבחירה את המדינה היהודית ועובר לגור במדינה שאינה יהודית, לפחות לתקופת זמן מסויימת. האם זה הופך אותי לצבוע?

ושוב- לא דיברתי על הערבים הישראלים וגם לא על הפלסטינים, דיברתי על ד"ר טיבי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-01-2014, 16:18

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]נראה לי..."

ציטוט:
1) לא נראה לי.

מה לא נראה לך? שיש הרבה אנשים בארה"ב שמגדירים את עצמם יהודים?!

ציטוט:
2) המקרה לא דומה.

סתם זרקת אמירה...

ציטוט:
3) אמרתי בעבר ואומר זאת שוב- יהודי שמצהיר על עצמו כיהודי וחי בגולה מבחירה (ולא שליחות או עניין דומה) לא ציוני. זה אבסורד. הוא יכול להיות "חובב ציון", או תומך או כל דבר אחר.

א. אני לא מסכים. ציונות היא השאיפה להקים מדינה לעם היהודי בארץ ישראל. אני לא חושב שהשאיפה שכל יהודי העולם יהגרו באופן אוטומטי למדינה זו היא חלק אינטגרלי מהציונות.
ב. בכל מקרה זה לא רלוונטי, כי המקבילה למונח פלסטיני היא המונח יהודי, ולא המונח ציוני.

ציטוט:
שוב- יש הבדל בין להגיד "אני פלסטיני, אני חושב שצריכה להיות לפלסטינים מדינה כי ככה" לבין להגיד "אני פלסטיני ואני חי בנכר בגלל שכלבים ציונים אימפריליסטים כובשים ואונסים לי את המולדת ובלה בלה בלה".
מאדם א' לא מצופה שיהגר לפלסטין, מאדם ב' משתמע שהדבר היחיד שמונע ממנו לגור בפלסטין זה הכיבוש ועל כן מצופה ממנו שברגע שהכיבוש יסתיים הוא יהגר בהזדמנות הראשונה.

אני מסכים שאם יש מישהו שטוען שהדבר היחיד שמונע ממנו מלחיות במדינה הפלסטינית זה שאין מדינה פלסטינית, אז הדבר ההגיוני שהוא יעשה ברגע שתקום מדינה פלסטינית זה לעבור אליה. עם זאת, אני לא חושב שיש הרבה ערבים ישראלים שטוענים את זה.

ציטוט:
ושוב- לא דיברתי על הערבים הישראלים וגם לא על הפלסטינים, דיברתי על ד"ר טיבי.

במקרה הספציפי הזה חבר הכנסת טיבי עושה את העבודה שלו, ומגן על ציבור הבוחרים שלו.

ישן 02-01-2014, 16:22
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]1) לא נראה..."

ציטוט:

אני מסכים שאם יש מישהו שטוען שהדבר היחיד שמונע ממנו מלחיות במדינה הפלסטינית זה שאין מדינה פלסטינית, אז הדבר ההגיוני שהוא יעשה ברגע שתקום מדינה פלסטינית זה לעבור אליה. עם זאת, אני לא חושב שיש הרבה ערבים ישראלים שטוענים את זה.

במקרה הספציפי הזה חבר הכנסת טיבי עושה את העבודה שלו, ומגן על ציבור הבוחרים שלו.

לא, זה מה שהחבר טיבי עושה זה מה שכתבת למעלה. רק שמבחינתו המדינה הפלסטינית היא מהנהר לים.

ענה לי בבקשה על השאלה- מדוע, מבחינה פרקטית בלבד, מתנגד ח"כ טיבי להצעה והאם זה לא קשור בכלל לאיכות החיים במדינה היהודית?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-01-2014, 18:09

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אני מסכים איתך גולני. אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
רק בעניין אחד קשה לי להצביע על מגמה והוא- האם ערביי ישראל חושבים שהקמת מדינה פלשתינאית היא עוד אבן דרך בדרך ל"שחרור" כל ארץ ישראל, או שהם בסתר רוצים שמדינת ישראל תמיד תמשיך להתקיים והם יוכלו להנות מפרותיה בכל האופנים.

בדיוק כמו שאצל היהודים יש דעות שונות לאנשים שונים, כך גם אצל הערבים.
חלקם מעוניינים בהשמדת מדינת ישראל.
חלקם שמחים על כך שהם חיים במדינה מערבית, ולא היו רוצים לראות אותה מושמדת.
חלקם רואים את כל הסוגיות הפוליטיות בעיניים לאומיות פלסטיניות, חלקם בעייניים דתיות מוסלמיות, וחלקם לא מתעניינים בכלל בפוליטיקה.
הניסיון להלביש על כל הערבים עמדה אחת מנותק מהמציאות, בדויק כמו הנסיון של חלק מהערבים להלביש על כל היהודים עמדה אחת.

ישן 02-01-2014, 18:19

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אני מסכים איתך גולני. אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
רק בעניין אחד קשה לי להצביע על מגמה והוא- האם ערביי ישראל חושבים שהקמת מדינה פלשתינאית היא עוד אבן דרך בדרך ל"שחרור" כל ארץ ישראל, או שהם בסתר רוצים שמדינת ישראל תמיד תמשיך להתקיים והם יוכלו להנות מפרותיה בכל האופנים.

בדיוק כמו שאצל היהודים יש דעות שונות לאנשים שונים, כך גם אצל הערבים.
חלקם מעוניינים בהשמדת מדינת ישראל.
חלקם שמחים על כך שהם חיים במדינה מערבית, ולא היו רוצים לראות אותה מושמדת.
חלקם רואים את כל הסוגיות הפוליטיות בעיניים לאומיות פלסטיניות, חלקם בעייניים דתיות מוסלמיות, וחלקם לא מתעניינים בכלל בפוליטיקה.
הניסיון להלביש על כל הערבים עמדה אחת מנותק מהמציאות, בדויק כמו הנסיון של חלק מהערבים להלביש על כל היהודים עמדה אחת.

ישן 02-01-2014, 18:32
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "הסיבה שחבר הכנסת טיבי מתנגד..."

ציטוט:
הסיבה שחבר הכנסת טיבי מתנגד להצעה היא שזו הצעה גזענית ששוללת מאזרחי ישראל הערבים את האזרחות שלהם על רקע לאומני.

אבל למה לטיבי חשוב כ"כ לשמור על האזרחות הישראלית של ערביי ישראל (אותם הוא אגב מכנה פלסטינים)?
ציטוט:
האם חלק מהסיבות לכך שהם לא מעוניינים שהאזרחות שלהם תישלל קשורות לאיכות החיים בישראל? בהחלט יכול להיות שכן.

יכול להיות?

בחייאתק בני, אם זה יכול להיות אז מה האופציות האחרות? (פרט כמובן לאפשרות להמשיך לכרסם במדינת ישראל כדי אולי להוביל להשמדתה)
ציטוט:
אני לא רואה בכך שום פסול. האם יכול להיות שיש יהודים בארה"ב ובאירופה שבוחרים לא להגר לישראל בגלל שבמדינותיהם איכות החיים גבוהה יותר? סביר שכן. האם זה נותן לגיטימציה לאותן מדינות לשלול את האזרחות לאזרחיהן היהודים? לא נראה לי...

אין פה מהלך של "שלילת אזרחות", יש פה מהלך של חילופי אוכלוסיה. דווקא בגלל שציינת את אירופה אז זה מנהג די סטנדרטי שם עוד לפני התקופה של חיסול הגבולות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-01-2014, 13:58
  mark322 mark322 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "בעקבות הפרסום במעריב: תושבי המשולש לא רוצים לעבור לריבונות הרשות"

צביעות בדיוק כמו במקרה של הבדואים, שמצד אחד עלינו לקבל את "אורח חייהם היחודי" ולהניח להם להשתלט על קרקעות כאוות נפשם, אך מצד שני גם לחזות כיצד אותו אורח חיים נגמר, כאשר פוגשים בהם בתור לביטוח הלאומי או במיון בסורוקה, במקום שיתפרנסו מגידול כבשים וירפאו עצמם באמצעות שיקויי זעתר כמו שעשו אבותיהם. הגיע הזמן שהמדינה תודיע אחת ולתמיד שזכויות באות יחד עם החובות.
כל טיעון לסיבת רצונם להישאר תחת שלטון ישראלי מעבר לפחד מלהתנתק מפיטמת מערכת הרווחה הישראלית הנו חדל כל בסיס. שמישהו יראה לי לפחות דוגמה אחת מההיסטוריה של עם, שמצד אחד דוגל כל כך בלאומיותו וטוען לאפליה קשה מצד הריבונות תחתיה הם נמצאים, ומצד שני מסרב בכל תוקף לעבור לריבונות של העם איתו הם מזדהים? אולי באחת מהמדינות שנוצרו לאחר נפילת הגוש הסובייטי? אולי באפריקה? דרום אמריקה? אסיה? לא? פרזיטיזם קלאסי.
מן הסתם גם, אם הדבר יקרה במסגרת הסכם "שלום", אז גם הגבולות יהיו פתוחים ולערביי המשולש תישאר האפשרות להמשיך לעבוד בישראל. אבל מי רוצה לעבוד? רוצים ביטוח לאומי.
ישן 02-01-2014, 15:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "בעקבות הפרסום במעריב: תושבי המשולש לא רוצים לעבור לריבונות הרשות"

תושבי המשולש יודעים בדיוק מה הצורה שתהיה למדינה הפלסטינית - לרבים מהם קרובי משפחה מצידו השני של הקו הירוק, וגם הם יודעים שזכו בפיס בכך שהם גרים במדינה היהודית, אותה הם כ"כ מתעבים.
העניין הוא שלא צריך לשאול אותם, אלא את כל המדינה. אין ספק שהעברת הריבונות על המשולש וואדי על מאות אלפי תושביו המוסלמים, לידי הפלסטינים, היא צעד שיקדם באופן מאסיבי תמיכה ציבורית בהסדר עם הפלסטינים - ויפנה הון עתק שאת חלקו ניתן יהיה להפנות לשיקום המתבקש של המתיישבים הישראליים שייעקרו בעקבות ההסכם הזה.

אין בדל של סיבה להסכים לחילופי שטחים שלא יכללו מקסימום הפרדה בין שני העמים (עליה מדברים כל "שוחרי הדמוגרפיה", שמזהירים שמחר בבוקר יכפו עלינו לאזרח 56544 מליוני פלסטינים...).
ישן 02-01-2014, 15:59
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אז אני מבין שאתה לא רואה בעיה..."

אם אבו מאזן מצהיר שהמדינה הפלסטינית תהיה נקייה מיהודים יש פה יסוד.

אפילו ע"פ החוקים הבינ"ל (בניגוד לסתם קומון סנס) מדינה יכולה לסרב לקלוט אליה אזרחים של מדינה שמוגדרת מדינת אויב.
הערבים הישראלים שמגדירים עצמם פלסטינים עושים זאת מאחת משתי סיבות (אם נוותר על ציניות לרגע, למרות שההסברים הציניים הם סביר הגורפים ביותר)-
1) הם חשים הזדהות עם היישות הפלסטינית ולא היישות הציונית.
אם ככה אך סביר שירצו לגור במדינה הפלסטינית ולא במדינה הציונית.
2) הם חשים שהם תחת כיבוש ושלמעשה יפו צריכה להיות גם חלק מהמדינה הפלסטינית.
זאת כמובן דרישה שצריכה להיעלם במסגרת הקמת מדינה פלסטינית ועל כן או שהם לא יוכלו להיות מוגדרים פלסטינים או שיצטרכו לעבור למדינה הפלסטינית מבחירה. או שפשוט הבכיינות שלהם תבטל את עצמה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-01-2014, 16:11

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אם אבו מאזן מצהיר שהמדינה..."

ציטוט:
אם אבו מאזן מצהיר שהמדינה הפלסטינית תהיה נקייה מיהודים יש פה יסוד.

אני לא אוהב את ההצהרה של אבו מאזן, וחושב שכשתקום מדינה פלסטינית צריך לאפשר לאלו מהמתנחלים שיהיו מעוניינים בכך להישאר בבתיהם, ולקבל אזרחות פלסטינית. עם זאת, אין פה הקבלה שלמה, שכן המתנחלים מעולם לא היו אזרחים של המדינה הפלסטינית, להבדיל מערביי ישראל, שהם אזרחי המדינה הזו.
מעבר לזה, זה שאבו מאזן עושה משהו ממש לא הופך את זה לבסדר ולא נותן לזה הצדקה.

ציטוט:
אפילו ע"פ החוקים הבינ"ל (בניגוד לסתם קומון סנס) מדינה יכולה לסרב לקלוט אליה אזרחים של מדינה שמוגדרת מדינת אויב.

איך זה רלוונטי? אנחנו מדברים על אזרחי מדינת ישראל.

ציטוט:
הערבים הישראלים שמגדירים עצמם פלסטינים עושים זאת מאחת משתי סיבות (אם נוותר על ציניות לרגע, למרות שההסברים הציניים הם סביר הגורפים ביותר)-
1) הם חשים הזדהות עם היישות הפלסטינית ולא היישות הציונית.
אם ככה אך סביר שירצו לגור במדינה הפלסטינית ולא במדינה הציונית.
2) הם חשים שהם תחת כיבוש ושלמעשה יפו צריכה להיות גם חלק מהמדינה הפלסטינית.
זאת כמובן דרישה שצריכה להיעלם במסגרת הקמת מדינה פלסטינית ועל כן או שהם לא יוכלו להיות מוגדרים פלסטינים או שיצטרכו לעבור למדינה הפלסטינית מבחירה. או שפשוט הבכיינות שלהם תבטל את עצמה.

האם כל מה שאמרת נכון גם לגבי האמריקאים שמגדירים את עצמם יהודים?
כמו שכבר אמרתי, אתה בהחלט יכול להגדיר את עצמך בן לאום מסויים, ולבחור לחיות במדינה שאינה מדינת הלאום שלך. אין בזה שום דבר צבוע.

ישן 02-01-2014, 16:17
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אם אבו מאזן..."

ציטוט:
אני לא אוהב את ההצהרה של אבו מאזן, וחושב שכשתקום מדינה פלסטינית צריך לאפשר לאלו מהמתנחלים שיהיו מעוניינים בכך להישאר בבתיהם, ולקבל אזרחות פלסטינית.

אתה רואה? אני חושב שאתה טועה.
אפילו שהייתי רוצה שזאת תהיה אופציה (למרות שאני רוצה להאמין שזאת תהיה אופציה שמתי מעט יבחרו בה ואלו יהיו רק אנשים מאוד תמהוניים) אני בהחלט לא חושב שצריך לאפשר את זה אם הפלסטינים לא רוצים.
ציטוט:
עם זאת, אין פה הקבלה שלמה, שכן המתנחלים מעולם לא היו אזרחים של המדינה הפלסטינית, להבדיל מערביי ישראל, שהם אזרחי המדינה הזו.

נכון.
לעומת זאת ערבי ישראל שמגדיר עצמו פלסטיני עושה זאת מסיבות שמנית מקודם. הוא קורא לעצמו פליט. ובכן אדון פליט- עכשיו אתה יכול לחזור למולדת שלך. זה די פשוט.
ציטוט:
האם כל מה שאמרת נכון גם לגבי האמריקאים שמגדירים את עצמם יהודים?

כמו שאמרת על הנושא האחר- אין פה הקבלה שלמה. בתוך הג"ג שבו הם מקבילים? בהחלט.
ציטוט:
כמו שכבר אמרתי, אתה בהחלט יכול להגדיר את עצמך בן לאום מסויים, ולבחור לחיות במדינה שאינה מדינת הלאום שלך. אין בזה שום דבר צבוע.

יש הבדל בין להגיד "אני פלסטיני, אני חושב שצריכה להיות לפלסטינים מדינה כי ככה" לבין להגיד "אני פלסטיני ואני חי בנכר בגלל שכלבים ציונים אימפריליסטים כובשים ואונסים לי את המולדת ובלה בלה בלה".

את אדוארד סעיד אתה מכיר?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-01-2014, 16:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אז אני מבין שאתה לא רואה בעיה..."

אתה מבין שאני לא נוטה למשחקי העלק-נאורים של אלה שמוכרים לנו סיפורי אימה על כך שמחר בבוקר יכפו עלינו מדינה דו לאומית - אבל בה בעת מתנגדים לכל צעד שיקטין את הסיכוי לכך בעתיד.

תושבי כוכב יאיר וצור יגאל (וגם תושבי קיבוץ מצר, מי עמי וכד') יצטרכו לעזוב את בתיהם, בדיוק כפי שתושבי גב ההר יידרשו לעשות כן (ההצגות על כך שלמתיישבים יתאפשר להישאר בשטחי היישות הפלסטינית היא או נאיביות מדהימה או תקווה סמוייה שהם יישחטו, אני מקווה שהאפשרות הראשונה היא הנכונה). אכן, מצער שבמסגרת הסדרים מדיניים רק יהודים עוזבים את בתיהם, בעוד שערבים אף פעם לא מצופים לעשות כן, אבל בשם הרצון בשלום אמת לדורי דורות, אנו נכונים גם לפשרות קשות....
ישן 02-01-2014, 19:01
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08

בגדול אני בעד.
עצם הדיבור בנושא הוא מצוין, ערביי ישראל צריכים לבחור קבוצה אותה הם אוהדים.
הדוגמה הקבועה שאני נותן בשיחות עם החברים הערבים מהכיתה היא שאתה לא יכול להיות אוהד ריאל ולשבת ביציע של ברצלונה. אתה בטח לא יכול להיות אוהד ריאל ביציע של ברצלונה שמאיים לשבור את הרגליים של מסי.
מהשיחות שלי אני מתרשם שלא פעם ההנהגה לא באמת מייצגת אותם.
לשיטתי אחרי הסכם עתידי, אפילו בכזה שיהיה חד צדדי, לאחריו ערביי ישראל יצטרכו לבחור, אזרחות ישראלית או אזרחות פלסטינאית. אלו שיבחרו באזרחות ישראלית יצטרכו להיות אזרחים שווי זכויות וחובות כולל שירות צבאי מלא. (לא מוכן לשירות לאומי) אך מצד שני יפסיקו להיות מקופחים והמקבילה של מודיעין ושוהם יוקמו לטובתם. (כיום הקצאת הקרקעות מקפחת מהותית את ערביי ישראל)
אלו שיבחרו להיות פלסטינאים לא יצטרכו לעזוב את ביתם, יוכלו להישאר כתושבים במדינת ישראל. אך במידה ותפתח מלחמה בין ישראל לפלסטין המעמד שלהם יהיה כשל נתין מדינה זרה הנמצאת במלחמה ובמידה ותהיה איזו שהיא פעילות מעט אקטיבית לטובת המדינה איתה אנו נמצאים במלחמה תהיה לכך משמעות כמקובל בעולם.

ישן 02-01-2014, 20:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "תנסה לקבל אישור בניה בתור..."

"האחריות על שמירת החוק היא קודם כל על הריבון" - כמה נאיבי וכמה לא מחובר למציאות.
המשטרה פועלת במגזר הערבי עם שתי ידיים ושתי רגליים קשורות מאחורי הגב. לו פעלה באופן נחרץ במטרה להשיב חוק וסדר, הייתה פורצת מחאה מגזרית בהיקף שהיה גורם למהומות אוקטובר להיראות כמו פיקניק. ויודע מי היה מנצח על ה"זעם הבלתי נשלט" כנגד "הדיכוי המשטרתי"? אותם ח"כים שהציבור הערבי הצביע עבורם וממשיך להצביע עבורם בידיעה ברורה שהם מקצינים כל הזמן.

באשר לקטע ההומוריסטי לגבי הניסיון להשיג אישור בנייה כערבי - כן, אין ספק שיש להם קשיים גדולים עם עניין הבנייה בכפרים, וברור לגמרי שמי שמונע מהם תכניות מיתאר זה הריבון ולא החיכוכים הפנימיים שלהם וחוסר הרצון של הרשות המקומית לריב עם החמולות על שטחים ביישוב...
ישן 02-01-2014, 20:54
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "קל לך להציע לנו להתמודד עם..."

לא נכון.
למדינת ישראל נוח שהכפרים הערביים הם שטח חוץ טריטוריאלי.
אם צריך לשנות את החקיקה כדי להגן על מח"ש, אני בעד. למיטב ידיעתי בכנסת יש ממשלת ימין בצורה די רציפה. האלו מניף עסוקים בלכתוב סטאטוסים בפייסבוק.
לתשומת ליבך, ברגע שהיה צריך אז חוקקו חוק שמגן על היהודים, ע"ע שי דרומי.
אני לא מאשים את המשטרה, כי המשטרה היא בסך הכל מבצעת של מדיניות. אם מפכ"ל המשטרה ידע שהשר מצפה ממנו להתמודד עם הפשיעה בתוך הכפרים הוא היה עושה את זה.
בפועל השר לא מצפה ממנו להתמודד עם הפשיעה בתוך בני ברק או אשקלון ורחובות אבל זה כבר סיפור אחר.

ישן 02-01-2014, 21:34
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא יודע, הקריאה הכ"כ טבעית..."

הקריאה שלי היא ממש לא להפעיל אלימות כנגד אזרחים ערבים.
להפך, הטענה שלי היא שבזה שאנחנו בוחרים שלא לאכוף את החוק בכפרים הערביים אנחנו מפלים את התושבים הערבים. אני גם יודע שלא מעט ערבים מייחלים לזה שהעבריינות בתוך הכפרים תפסק.
הצד שבו אני מוכן להפעיל אלימות היא כנגד אלימות.
אם התוצאה של מבצע מעצרים/איסוף נשקים/מלחמה בסמים תחל התפרעות צריך לטפל באותה התפרעות כפי שמטפלים בכל הפרת סדר במדינת ישראל. אם מפר סדר יבחר לפתוח באש אז הוא כבר לא מפר סדר הוא עבריין שצריך להענש בהתאם. אם שוטר נמצא בסכנת חיים והדרך היחידה להגן על עצמו זה על ידי ירי, אז הוא צריך לירות.
בדיוק כמו שבפינוי של ישובים יהודים, גם אם הייתה אלימות המשטרה לא הזדקקה לנשק חם. ברוב המקרים אפשר יהיה לפתור זאת ללא נשק חם. אם יהיה צורך אז אהלן וסהלן, בשביל זה שוטרים נושאים נשק.

ישן 02-01-2014, 21:45
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הקריאה שלי היא ממש לא להפעיל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
להפך, הטענה שלי היא שבזה שאנחנו בוחרים שלא לאכוף את החוק בכפרים הערביים אנחנו מפלים את התושבים הערבים. אני גם יודע שלא מעט ערבים מייחלים לזה שהעבריינות בתוך הכפרים תפסק.

מעניין.
אז למה הם לא עושים משהו בנידון?
נגיד, להתנדב למשמר האזרחי או למנוע מחברים שלהם לרגום בכל דבר שלא ממוסמר לרצפה כל לובש מדים שנכנס לכפר?

יותר מכך- היות ובכך הנושא עסקינן- אם תושבי המשולש מצהירים שהם חשים תחת כיבוש, למה זה לא באמת פתרון מוצלח יותר שיהיו תחת ריבונות פלסטינית?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-01-2014, 22:22
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77] להפך, הטענה..."

את כיתה יב' שלי עשיתי בעיירת פיתוח, גם אלו שהתנגדו לסוחר סמים שנסע באוטו חדש העדיפו שלא להתעסק איתו. אפילו היה להם נחמד כשהוא היה בא ויושב אתם ומספר להם בדיחות.
היו תושבים ששנאו את יושבי הברזלים שלא פעם התנהגו בוונדאליזים, זה לא גרם להם להתלונן במשטרה או להתנדב למשמר האזרחי.
אבל סיורים מוגברים של המשטרה עשו את העבודה ושינו קצת את האופי של המקום.

כפי שכתבתי בהתחלה, אני לא משלה את עצמי ביחס להזדהות של חלק לא קטן מערביי ישראל. למרות שלא פעם הדעות שנאמרות הן מס שפתיים. כי הם באמת מעדיפים לחיות במדינת ישראל.
אני אומר שאם הם חיים במדינת ישראל אז החוק צריך לחול שם.
לטוב ולרע.

והטענה שלך שלא צריך להחיל שם את החוק כי הם לא מתנדבים למשמר האזרחי היא לא ברורה.

ישן 03-01-2014, 08:08
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "את כיתה יב' שלי עשיתי בעיירת..."

ציטוט:
את כיתה יב' שלי עשיתי בעיירת פיתוח, גם אלו שהתנגדו לסוחר סמים שנסע באוטו חדש העדיפו שלא להתעסק איתו. אפילו היה להם נחמד כשהוא היה בא ויושב אתם ומספר להם בדיחות.
היו תושבים ששנאו את יושבי הברזלים שלא פעם התנהגו בוונדאליזים, זה לא גרם להם להתלונן במשטרה או להתנדב למשמר האזרחי.

יש ויש.
אבל תמיד יש את אלה שכן הולכים ועושים. תמיד, בכל מקום.
מה שמאפיין באופן די מובהק את ערביי ישראל זה הנטייה מחד להתלונן על אכלו לי שתו לי עד אין קץ ומנגד לא לעשות כלום בשביל לשפר את הקהילה שלהם. כלום.
אני אפילו לא מדבר במישור הלאומי אלא במישור הקהילתי. החרדים שכולם אוהבים להכפיש (כי לעשות את זה ליהודים זה ביקורת עצמית לגיטימית, לעשות את זה לערבים זה גזענות) אמנם סובלים מבעיות דומות לאוכלוסיה הערבית אבל הם מאורגנים ברמה הקהילתית.

יש עוני מחפיר? תעשיית הגמ"חים משגשגת ופורחת.
לא רוצים שמשטרה תיכנס לשכונה? יש "שוטרים מקומיים".

יש הרבה מה להגיד על זה ברמה הריבונית של מדינת ישראל (לפחות על הדוגמא השנייה) אבל לפחות צריך לתת קרדיט לקהילה כקהילה.

מתי בפעם האחרונה ראית מודל דומה בכפר ערבי? מתי ראית ערבי שבמקום (או לפחות בנוסף) להגיד "מדינת ישראל-הכיבוש-גזענות" גם אשכרה קם ועשה משהו?

וזה כמובן בא לידי ביטוי גם בהשתתפות פוליטית, הדבר היחיד על סדר יומם של המפלגות הערביות זה פלסטינים (כמובן עד שהם מקבלים את מבוקשם ואז הם נבהלים. בעצם אם לשפוט ע"פ זה הם באמת כנראה פלסטינים) לא דאגה לקהילה שלהם ולא כלום.
אז כן, מדינת ישראל אימפוטנטית ביחס שלה לקהילה הערבית בארץ- אני מאמין שזה נובע בעיקר בגלל שאין לה כוח להתמודד עם עוד טענות של אפליה-גזענות-כיבוש ופשוט נותנת להם להירקב במרק של עצמם (שזו טעות, כמובן) אבל מנגד הקהילה הערבית לא עושה מאום לעזור לעצמה. זאת בדיוק הסיבה שבגינה היא מעוניינת להישאר מחוברת לפטמה היהודית. טיפולים רפואיים חינם, ביטוח לאומי, מדינה מערבית מתקדמת שמאפשרת להם להתבכיין כל היום.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-01-2014, 08:21
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]את כיתה יב'..."

אני לא יודע מה יותר מרשים, חוסר הידיעה או הגאווה בחוסר הידיעה.
לוקחים כמה חוגים במזרח תיכון, קוראים YNET ונהיים מומחים לערבים.
רק לציין שאני לא מתיימר להיות מומחה אבל אני כן חי בקרבת ערבים ומנהל איתם קשרים יומיומיים ולא בתור המעסיק החייל במחסום או במפגש פוליטי מזויף.
תתפלא אבל יש המון פעילות ערבית קהילתית שמופנית לקהילה ולא קשורה בכלום לכיבוש או לפוליטיקה.
המקומות בהם אני רואה את זה, זה בתוך הבית חולים.
אם תרצה אעלה לך תמונות של איזו שהיא תנועה ערבית שבאה לעשות שמח לכבוד חג המולד לילדים המאושפזים.
יש פעילויות מקומיות בתוך הכפרים להגברת הבטיחות בדרכים, יש חוגים שהם מארגנים לטובת הילדים שלהם. יש אפילו פעילות שמתייחסות לאיכות הסביבה ואפילו היה להם קמפיין כנגד ירי בחתונות, כרגע תופעת הירי באזור שלי היא בעיקר אצל הדרוזים.
המודל הוא לא המודל החרדי, כי התרבות היא שונה לגמרי, אבל בהחלט יש לא מעט פעילות ערבית מקומית לא פוליטית. (לא בדקתי סטטיסטית אבל אני מניח שזה לא פחות ממה שיש במושב היהודי בו אני גר)

ישן 03-01-2014, 08:32
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אני לא יודע מה יותר מרשים,..."

ציטוט:
אני לא יודע מה יותר מרשים, חוסר הידיעה או הגאווה בחוסר הידיעה.
לוקחים כמה חוגים במזרח תיכון, קוראים YNET ונהיים מומחים לערבים.

אני לא קורא טמקא ואין לי חוג במזרח תיכון.
ציטוט:
רק לציין שאני לא מתיימר להיות מומחה אבל אני כן חי בקרבת ערבים ומנהל איתם קשרים יומיומיים ולא בתור המעסיק החייל במחסום או במפגש פוליטי מזויף.

כנ"ל. ההתנשאות החברתית הפתטית שלך לא תופסת פה.
ציטוט:
אם תרצה אעלה לך תמונות של איזו שהיא תנועה ערבית שבאה לעשות שמח לכבוד חג המולד לילדים המאושפזים.
יש פעילויות מקומיות בתוך הכפרים להגברת הבטיחות בדרכים, יש חוגים שהם מארגנים לטובת הילדים שלהם.

וואו, הם עשו שמח לילדים. טוב שנתת את הדוגמא הזאת כי היא בדיוק מה שדיברתי עליו.

אם אתה חושב שאמרתי שהערבי הישראלי חי בבידוד כל היום בביתו ודואג רק לעצמו כמובן שהבנת לא נכון. יש חיי קהילה פורחים בודאי יותר משל מרבית הישראלים. הטענה היא ששום דבר לא מופנה לעבר טיפול בבעיות שהם מגדירים כאשמתה של מדינת ישראל.

אתה יודע מי הייתה הדמות הבולטת היחידה בשנים האחרונות שהתעסקה, נניח, במיגור השחיתות במגזר הערבי- הפרוטקשן, הבנייה הלא חוקית ובגדול הזלזול האבסולוטי בחוק האימפריליסטי?
ראש מועצת ג'אסר א זרקה לשעבר.
רוצה לנחש למה הוא לשעבר?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-01-2014, 08:39
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]אני לא יודע..."

צודק לגבי ההתנשאות, מתנצל, אבל התחושה היא שאתה מצייר את הערבים מתוך איזה שהוא ביטחון בלי לדעת מה קורה בכפרים.
דבר פעם עם ערבים על נושא המועצות המקומיות. בימים לפני הבחירות זה הזמן שתשמע הכי הרבה דיבורים התומכים במדינת ישראל מקרב לא מעט מהתושבים השייכים ביום יום לאליטות המתנגדות.
הם אומרים שאם ככה נראות הבחירות שלהם אז באמת הכל אבוד.
אגב, המועצות המקומיות והעיריות היא גם לא ממש דוגמה.
בראש עיריית נהריה עומד משהו שהוא פחות או יותר איש עולם תחתון, מושחת, שלא מעניין אותו כלום.
גם בקדנציה הזאת הוא בחר.
להערכתי אם היום יקחו את כל ראשי הערים בישראל ויכניסו את כולם לכלא יהיו שם אחוז קטן מאוד של חפים מפשע.

ישן 03-01-2014, 08:56
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "צודק לגבי ההתנשאות, מתנצל,..."

ציטוט:
צודק לגבי ההתנשאות, מתנצל, אבל התחושה היא שאתה מצייר את הערבים מתוך איזה שהוא ביטחון בלי לדעת מה קורה בכפרים.

אז אני מכיר.
אני אמנם לא גר בכפר אבל על אף הקלישאה יש לי כמה חברים ערבים שהם אחלה אנשים, אבל הם אחלה אנשים ברמה האישית. חלקם הם חלק מהבעיה באופן מודע ולא מבינים בכלל שזה לא בסדר, חלקם האחר ברח מהבעיה ליישובים ישראלים.
ציטוט:
דבר פעם עם ערבים על נושא המועצות המקומיות. בימים לפני הבחירות זה הזמן שתשמע הכי הרבה דיבורים התומכים במדינת ישראל מקרב לא מעט מהתושבים השייכים ביום יום לאליטות המתנגדות.
הם אומרים שאם ככה נראות הבחירות שלהם אז באמת הכל אבוד.

ימים לפני בחירות לא מייצגים שום דבר. כולם פתאום מתיישרים לאיזשהו אידיאל. מה שעושים ביום יום הסיזיפי הוא שקובע.

לא מזיז לי ת'אשך שביום הבחירות המתנגדים מגלים כמה מדינת ישראל טובה, אם בגלל ההתנגדות היומיומית שלהם הם לא מביאים אף מועמד שתומך במדינת ישראל.
ואני אפילו לא מדבר פה על בחירות, שים לב שאתה העלת את הנושא הלאומי. אני דיברתי בכלל ברמה הקהילתית. בכל כפר יש לפחות ראש חמולה אחת חזק מספיק כדי לצאת נגד הפעילויות הבלתי חוקיות- למה זה לא קורה?
ציטוט:
אגב, המועצות המקומיות והעיריות היא גם לא ממש דוגמה.
בראש עיריית נהריה עומד משהו שהוא פחות או יותר איש עולם תחתון, מושחת, שלא מעניין אותו כלום.
גם בקדנציה הזאת הוא בחר.
.

שוב, אתה לוקח את זה למקומות לא קשורים בכלל. כן- יש גם המון שחיתות בסקטור היהודי, אבל אני הבאתי את ראש מועצת ג'אסר א זרקה כמי שנלחם כמעט לבדו בשחיתות הגועה במגזר הערבי ובעקבות זאת סבל מאיומים (ולדעתי גם ניסיונות) רצח.

אני אומר-
"הערבים לא עושים מאום לשפר את מצבם הגרוע".
אתה עונה-
"גם אצל היהודים יש כאלה שהמצב שלהם לא טוב".

מה שאתה אומר הוא נכון אבל הוא לא קשור בכלל לטענה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 05-01-2014, 06:56
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
זה דווקא מאוד ברור. תמוה שאתה מתקשה להבין
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "את כיתה יב' שלי עשיתי בעיירת..."

ציטוט:
והטענה שלך שלא צריך להחיל שם את החוק כי הם לא מתנדבים למשמר האזרחי היא לא ברורה.

כל פרוייקט שיקום, דורש את מעורבות הקהילה.
הדבר נכון במיוחד כשמדובר בגוף משטרתי או משטרתי-צבאי - שהאוכלוסייה המקומית נוהגת לרגום אותו באבנים.
אבל הוא נכון לכל יישוב קטן שסובל מתחושת חוסר ביטחון: המתנדבים עושים את ההבדל.

ההתנגדות המאורגנת לשיתוף פעולה מקומי - נובעת מחוסר רצון להיות חלק אינטגרלי מהטריטוריה הישראלית.
המצב הנוכחי של "אקס-טריטוריה" הוא נוח מאוד להרבה גורמים ערבים.
בדיוק כמו שהמצב שההתנחלויות הן "אקס טריטוריה" במדינה הפלסטינית - נוחה לגורמים בישראל.

בזאת - ההצעה הנוכחית היא מאוד טובה:
מחייבת בחירה מודעת ומוצהרת - לחיות כמיעוט במדינת ישראל עם כל המשתמע מכך,
או לחיות כחלק מהרוב במדינת לאום.
החלטה דומה מאוד - המתנחלים יאלצו לעשות.
הטענה שיש הבדל כי המתנחלים הם יהודים שמטבעם הם חסרי זכויות - היא גזענית.
ישן 02-01-2014, 19:56
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אתה ברצינות רוצה גיוס חובה של..."

לגמרי.

נתחיל מהצד שלהם. בעיניי אם ערבי הוא אזרח מדינת ישראל אז כשצריך להגן על תושבי שדרות וההגנה עליהם כוללת ביצוע תקיפה בעזה אין שום סיבה בעולם שערבי לא ייקח בה חלק.
הקישקוש הזה שהם לא יכולים להלחם בערבים זאת שטות. יהודים צרפתים הרגו יהודים גרמנים במלחמת עולם הראשונה. ערבים מצרים הורגים ערבים מצרים במסגרת האביב הערבי. כך שאין אם זה שום בעיה.

מבחינת הנאמנות, בדיוק בשביל זה יש שב"כ שרק מחפש תעסוקה ומקבל תקציבי ענק. יבוא ערבי ספציפי ויבחר לרגל/לפגע/לבגוד ייענש הנ"ל עפ"י העונשים הקבועים בחוק.
בדיוק כמו שאין בעיה עם דרוזים לוחמים ובדואים לוחמים כך גם ערביי הגליל והמשולש שיבחרו להיות אזרחי מדינת ישראל יתנו את חלקם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:23

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר