לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2014, 00:09
  משתמש זכר BurningBush BurningBush אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.10
OK, נתחיל מרמת התכנון ונמלא עד שיספיק לך
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "אני מחפש את הדרך הכי נכונה..."

המצבים שיש לך הם:
1. פנוי
2. בשימוש
3. חירום

מקורות האירועים:
1. חיישן תנועה
2. חיישן דלת
3. שעון

אירועים:
1. חיישן תנועה
א) תנועה
ב) אי תנועה

2. חיישן דלת
א) פתוח
ב) סגור

3. שעון
א) סיום X שניות במצב

תצטרך את השעון לקבוע כמה זמן אתה מרשה לזקן שלא לזוז. כמה זמן של תזוזה מהווה נוכחות וכו'.

הצעד הבא הוא לשרטט מפת מצבים. לאחריו בחירת החמרה (ANDRUINO או דומה ועוד) קידוד והרכבה.

אם זה לא הכיוון או רמת ההפשטה בה אתה מעוניין, כתוב.
וידוי חיים שור."אני הייתי מאלה שפתחו לאש"ף את הדלת לאמריקה. משרד המדינה האמריקאי לא רצה לתת להם אשרות. טיפלנו בזה שיקבלו אשרות, והם נכנסו ובעזרתנו כבשו את אמריקה. זה מה שהם רצו, אני אישית הזמנתי אותם לחוגי בית של יהודים אמריקאים. הם הצליחו בזה בעזרתנו. בלעדינו הם לא היו מצליחים בזה לעולם". כל פעם שאני קורא את חתימתי נחמץ לבבי. האיש שיכל בן בסיירת. מתעתע בנו אלוהי ישראל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2014, 14:19

יופי, אז בוא נעבוד ביחד
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "מה שצינתה די מדויק למה שאני..."

ברגע זה יש לך שלושה מצבים (STATES), פנוי, תפוס, חירום. צייר שלושה מעגלים וכתוב בפנים את שמות המצבים.
חבר בקווי חץ את המעגלים שציירת. מפנוי אתה יכול לעבור לתפוס. אתה לא עובר מפנוי לאזעקה. מתפוס אתה יכל לעבור לפנוי ולאזעקה. חבר חיצים בהתאם.
גמור והודיע לי שאתה מוכן לבאות או שאתה מבין את הפרינציפ ותמשיך למלא בדיאגרמה אירועים ותגובות בעצמך. אהיה כאן לתמוך.

אולי בעתיד ארחיב על נושא האטומטה שהטכניקה הזו היא חלק ממנה דבר שמתקשר לנועם חומסקי החאמסניק. יום יבוא ונמצא את התיאוריה הכללית שמקשרת את כל שאנחנו חושבים לתופעה בודדת כוללנית. אולי נגלה למה יהודים שונאים את עצמם.
וידוי חיים שור."אני הייתי מאלה שפתחו לאש"ף את הדלת לאמריקה. משרד המדינה האמריקאי לא רצה לתת להם אשרות. טיפלנו בזה שיקבלו אשרות, והם נכנסו ובעזרתנו כבשו את אמריקה. זה מה שהם רצו, אני אישית הזמנתי אותם לחוגי בית של יהודים אמריקאים. הם הצליחו בזה בעזרתנו. בלעדינו הם לא היו מצליחים בזה לעולם". כל פעם שאני קורא את חתימתי נחמץ לבבי. האיש שיכל בן בסיירת. מתעתע בנו אלוהי ישראל.

נערך לאחרונה ע"י BurningBush בתאריך 10-01-2014 בשעה 14:31.
ישן 12-01-2014, 02:12

OK, דיאגרמה יפה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "נעבור לשלב הבא"

https://2014-uploaded.fresh.co.il/2...2/55605241.pptx
הצעות ותיקונים מזעריים.

כרגע יש לך שלושה מצבים (אזעקה וחירום הינם אותו מצב והשתמשתי בשניהם בשני מקומות מתוך הזנחה. מעדיף חירום בעוד שאת הביטוי אזעקה אשמור לצורך תיאור פעולה ולא מצב.

צירפתי תרשים שאינו שלם משום שיש בו מספר שאלות שכמתכנן עליך להחליט לגביהן. המטרה היא שאירוע יהיה יחיד וישלח את התכנית לטבלה שתבצע פעולות נדרשות בהתאם למצב והאירוע. העניין הוא שאם אתה רוצה לבדוק מדי חצי דקה את שלום הזקן כשהשירותים בשימוש, האירוע בא מהשעון. עליך לברר אם האיש מראה נוכחות דינמית שבלעדיה הוא בצרות. את הבירור תצתרך לעשות ב"פעולה" והתוצאה יכולה להיות "כן" או "לא". זה לא יעבוד עם השיטה הזו משום שאנחנו לא משתמשים בFLOW CHART אלא בSTATE MACHINE שבחרנו בה בגלל התאמתה לבעיה שלפנינו.

פתרון אחד הוא לבנות SUB-MODELS לכל מצב שיש לנו (אגב, הלביא נבנה בשיטה הזו וכן הכספומט הראשון.) במקרה הזה, המצב "תפוס" יהיה עשוי מהמצבים בריא וחולה. תכנה תבדוק דרך חשיין התנועה אם הזקן בצרות. במקרה של נוכחות מצב הבריא לא ישתנה. במקרה של חוסר נוכחות מצב חולה יתקבל וייצור אירוע ברמה העליונה לעבור לחירום.

גישה אחרת תהיה הוספת מצבים נוספים לשלושה הקיימים.

קבל בנתיים את מה שיש לי בסיבוב הזה.

נערך לאחרונה ע"י BurningBush בתאריך 12-01-2014 בשעה 02:15.
ישן 17-01-2014, 06:16

נתקענו קצת. בוא נראה איך מתקדמים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "אכן יפה מאוד תן לי זמן לעכל..."

התחלנו מהאמצע. התחלנו מפזת התכנון ולאחר שבנינו תשתית למחצה, נתקענו משום שאין לנו דרישות.

מה שאנחנו צריכים לדעת זה את התנאים בהם האיש זקוק לעזרה. האם דלת סגורה וחוסר תנועה משך זמן מוגדר גורמים להזעקה. מה אם תנומה?
איזו אזעקה? נורה אדומה, סירנה, טלפון למגן דויד.
אולי תרצה שלוש נורות, אחת לפנוי, אחת לתפוס ושלישית לאזעקה.

כלומר, ציין את התנהגות המערכת ונעבוד ביחד לארגן אותה באופן מסודר.

השלב הבא יהיה לסיים את דיאגרמה המצבים וקביעת החשיינים הנדרשים (לא דואג למהירות תגובת החומרה).
לאחריו נבנה את הטבלאות על פיהן התוכנה מגיבה לאירועים ונגמור עם כתיבת הקוד וחיבור החומרה.

(אני לא מזכיר כאן פאזות מישניות כמו בדיקות וכדו', זו לא ספינת טילים אלא התחלה טובה.)

לסיכום, עזוב את הדיאגרמה בנתיים והתרכז בהגדרת התנהגות (דרישות) המערכת.

ישן 29-01-2014, 16:28

חזרה מהכפור
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "אני חושב שבמקסימום 30 דקות"

דרישות יכולות בצורות שונות. הדרך הבאה מתאימה לנו והינה בצורת שילוב של סיפור/תרשים זרימה:

1. המערכת מראה שהשירותים פנויים (אור ירוק)
2. המשתמש פותח את הדלת או שהדלת פתוחה
3. המערכת מזהה אבל אינה מגיבה
4. המשתמש נכנס לשירותים
5. המערכת מזהה אבל אינה מגיבה
6. המשתמש סוגר את הדלת
7. המערכת מראה שהשירותים תפוסים (אור אדום)
8. המערכת מפעילה שעון מונה ל-30 דקות
9. המשתמש זז - חזור לצעד 8
10 א. המשתמש פותח את הדלת
11 א. חזור לצעד 1
10 ב. השעון פקע - המערכת מפעילה אזעקה (אורות מהבהבים או כדו')
11 ב. המשתמש מאפס את המערכת - חזור לצעד 1

ישן 30-01-2014, 14:29

המערכת שלך ואתה חופשי להתאים כרצונך
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "תיקונים , 1. לפעמים המשתמש..."

כל שאני עושה זה לעודד אותך לשלב הבא כשאני מרגיש שהדברים תקועים קצת. זאת ברשותך כמובן והזמן העומד לרשותי.

לגבי הדלת, אם הדלת אינה סגורה, אינך זקוק לאינדיקטורים (אורות) מחוץ לשירותים שהרי אתה יכול לראות מה המצב, אלא אם בכוונתך לחבר אותם ללוח בקרה בתחנה כלשהי שנמצאית במרחק מסויים מהשירותים. התעלמות ממצב הדלת כשהשירותים בשימוש מסבכים מעט את התכנון. אתה יכול להתייחס לדלת כחסרת משמעות כאילו מדובר בתאים פתוחים (קרוסלות הצבא הבריטי) והחיישן הקובע הוא רק זה שחש בתנועה.

אם בכל זאת מצב הדלת חשוב ואתה מעוניין בחיישן שמורה את מצבה, תוכל להתקין ציר קפיץ עדין ששומר על דלת סגורה לאחר כניסה או יציאה.

ישן 01-02-2014, 13:57

You have a point
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Boltik שמתחילה ב "Requirement Specification..."

however, we are not following a rigid SDLC methodology but rather building a small device and using IEEE 12207 or any other standard will be an overkill. Still, if you look at what we have done, you will notice that we follow a loose adherence to a methodology. We go back and forth starting with a vague statement of need continuing to a preliminary design with a state diagram. From there back to requirements in the form of a scenario or story reminding vaguely use cases. We will continue going back and forth and if you like, you can see that as a kind of Agile methodology.
With all that said, you are welcomed to join and contribute. It will make the project more interesting. If you like to start writing a RSD and a SRS. It will be a nice educational effort towards formalization.

מתנצל על התגובה המאוחרת. לא שמתי לב שהגבת עד עכשיו.

נערך לאחרונה ע"י BurningBush בתאריך 01-02-2014 בשעה 14:02.
ישן 30-01-2014, 22:03

יופי, אז בוא נמשיך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "חיישן לזיהוי נוכחות , חוסר תנועה אדם"

עדכן את רשימת הסיפור.

שבץ את הסיפור בדיגרמת המצבים. עבור שורה שורה וזהה
א. באיזה מצב המערכת
ב. מה המאורע
ג. מה התגובה
ד. מה המצב החדש

מקווה שמתחיל להיות פשוט.

לאחר השלב הזה נתחיל עם קוד פסודלי (PSEUDO CODE).

נבחור מעבד, חיישנים ואותות (LED, פעמונים משרוקיות וכו').

נתרגם את הקוד לשפת התכנות של הפרוססור שנבחר.

נרכיב ונבדוק.

נתפוס זקן שישמש שפן ניסויים (תרופות לאיבוד הכרה).

נמסור למחלקת השיווק והמכירות את המערכת ואיתה זקן סנילי ופוטוגני נושם.

נפתח חשבון בנק ונגיש בקשה לויזה אמריקאית.

אגב, אם נוח לך לעבוד עם טבלה במקום דיאגרמה ספר לי. חושב שדיאגרמה מרשימה יותר ואתה בשלב זה מתמצא בעקרון דיאגרמת המצבים.

טוב, גמרתי להשתעשע ואחזור למכרות המלח.

ישן 31-01-2014, 08:59

רחוקים עדין מצריבות
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "יש לי צורב לפיקים מכל הסוגים..."

מקווה שאין לך DEADLINE מסויים. במידה ואצה לך הדרך, ספר.

גמור את רשימת הסיפור ועדכן את הדיאגרמה.

תודה על שהבאת לתודעתי את ה-16F84. עסקתי במרבית המיקרו פרוססורים בזמנו כולל INTEL 432 שתולדותיו אינן מוכרות במיוחד. מעניין אותי להשוות בין ה-16F84 ל-8052 שבלי הפרויקט שלך לא הייתי חולם לפתוח את הנושא. מתוך מה שראיתי, ה16F84 דל בהוראות וב-ADDRESSING MODES דבר שאולי מקל על התיכנות.

טוב, נגיע לזה. יש מה לעשות בנתיים.

ישן 31-01-2014, 19:02

שמח שזה לצרכי לימוד לכן
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "אז יש לנו 1. פקודה שנכנסת..."

נשאיר את התכנון הפיזי לשלבים הבאים. נתרכז בצעדים הלוגיים (לא פיזיים שאינם תלויים במעבד ובמעגל,) כלומר, נגמור את רשימת הדרישות, נבנה טבלה או שרטוט מצבים, נכתוב את התכנית בפסודו קוד (קוד שאינו מעובד באמצעים רגילים כמו קומפיילר, אלא משמש מקביל לתכנית במשפטים פחות פורמליים. נגיע לזה.)

החיישנין והאפקטורים יכולים להיות מיוסמים בדרכים שונות. צריך לבדוק אם הדרייב לחיבור פיזי מספיק מאחר ויהיה כאן מרחק מסוים מהמערכת לנורות והחיישנים. אולי נשקול אפשרות של שידור. כל זה יכול לחכות. שים לב שניתן לבנות פרוטוטייפ עם מעבד אחד שאולי יקר מדי למוצר אבל נוח יותר לתכנות ובדיקה, ולאחר שהאלגוריתם נבדק ניתן ליישמו על מעבד אחר (פסודו קוד לא תלוי בשפת היעד), מעגל שונה, ויכולות נוספות כמו קליטה ושידור.

ישן 01-02-2014, 14:31

צעדים לוגיים
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "בבקשה תן דוגמה לרשימת הצעדים..."

מושג חשוב.

אין הכוונה לצעדים "הגיוניים" אלא לראית המערכת בצורה מופשטת ללא קשר לציוד בו אתה משתמש.או מתכונן להשתמש בו. גישה כזו מאפשרת לך להתרכז בפתרון מבלי שתצטרך להתחשב במיגבלות/יכולות של מעבד מסוים, מעגל או ציוד גורמים.

לאחר שפתרת את הבעיה באופן מופשט, תוכל לעבור לבחירת החמרה ושפת היישום. מהסיבה הזו, אני מעקב אותך מלהכנס לפרטי המעבד והפורטים.

לכשייזדמן לי אכין עבורך דוגמה. בנתיים, נסה ליצור את שהצעתי לך למעלה.

ישן 02-02-2014, 07:09

הדברים שתיארת הם מופשטים ואינם תלויים בציוד מסוים
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "דבר ראשון לזהות אם יש מישהו..."

ולכן נחשבים כמימד הלוגי של המערכת. כשאתה מציין סוג מעבד, מערכת הפעלה מסוימת, רשת תקשורת, ואפילו מערכת קירור וחשמל, אלו האספקט של המערכת במושגים ממשיים/פיזיים. לדוגמה, אם אתה אומר: "בתנאים כאלו מופעלת אזעקה", זה תיאור לוגי. אם אתה אומר "שבתנאים כאלו הקוד XAA55 נשלח דרך RS232 למדפסת כרטיסי האשראי". זה תיאור פיזי.

הכנתי לך תשובה להבחנה בין לוגי ופיזי באמצעות הסבר על תהליך של RE-ENGINEERING והגעתי למסקנה שזה יבלבל אותך בשלב הזה. תוכל לחפש חומר על STRUCTURED ANALYSIS ו- DATA FLOW DIAGRAMS שהפך פופולרי בשנות השמונים המוקדמות ע"י ספרי YOURDEN ושותפיו.

מאחר והדבר כבר כתוב, אמור לי אם אתה מעוניין בו ואם תוכל לספק את סקרנותך לגבי לוגי/פיזי ולהתעלם מהשיטה המתוארת לפחות עד שניגמור את הבעיה שלנו, אז אכניס את שכתבתי לתגובה אחרת באשכול הזה.

אני נוטה להסביר מעבר לנחוץ עבור הבעיה או השאלה שלפני.

ישן 02-02-2014, 22:00

בחר חמרה כרצונך ושלח לי DATA SHEETS שלהם
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "ההסברים שלך הם די מורכבים..."

אעריך ואתן לך תשובה. אם החלטת לקפוץ לשלב של בחירת חמרה, שים לב לזמני תגובה ודרישת כוח ועוד דברים מהסוג הזה משום שלמרות שכאן הם פחות קריטיים, במערכות גדולות יותר יש להם השפעה על ביצוע (PERFORMANCE משתדל להשתמש בעברית למונחים טכניים אבל נמנע מלאמת אותם ברשת כך שטעות לעולם חוזרת)

התחלתי להכין טבלת מצבים. נסה להבין ולהשתתף בבניתה. זו לא חוכמה לעשות את מה שאתה יודע כבר. בחרת פרוייקט טוב להתחיל ללמוד תכנה. אשלח לך את הטבלה בקרוב.

ישן 08-02-2014, 13:49

נראה שהשקעת מאמץ בחמרה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "חיישן לזיהוי נוכחות , חוסר תנועה אדם"

איך אתה מתכונן להפעיל חוסר תנועה וחיבור ל-LED מתאים. לא בטוח איך תוכל התכנה שבציפ לנהל מצבים שונים מעבר לזיהוי התנועה.

אולי ניתן להתייחס לבעיה באופן הבא ואז לוותר על הפיתוח שמצאתי מעניין בבעיה שלך. אתה יכול להניח לצורך הגישה החדשה, שלאחר שהדלת נסגרת ובזמן שתנועה מזוהה, קיימים רק שני מצבים, יש נוכחות ואין נוכחות. כלומר, אחד ה-LED יהיה תמיד דלוק. אני מניח שהיציאות מהציפ למתכנת מורות לו את מצב ה-LED והוא יוכל להדליק את הנורה האחרת. עדיף יהיה לבנות את זה במעגל כשהנורה בחיישן נדלקת השניה מכובה ולהיפך. אבל אם אתה רוצה להשתמש בבעיה שלך כדי ללמוד כיצד לתכנת EMBEDDED SYSTEMS, זו יכולה להיות התחלה טובה.

ובכן, אחזור לדחוף את הגישה המקורית. נסה להבין את שכתבתי לעיל. כתוב לי אלו דברים לא ברורים לך.

אני מנחש שהמושג "מצב" מהווה אתגר. אם כך הדבר, אשר ואסביר. להבנת בעיה מתכנת יכול להשתמש בטכניקות שונות. במערכות גדולות אני משתמש בשיטה ותיקה שהיא תרשים זרימת מידע (DATA FLOW DIAGRAMS) בבעיה שאתה העלית חשבתי שמפת מצבים תאפשר לך להבין ולארגן את הבעיה באופן נוח ומתאים יותר.

אני מעדיף לראות שאתה מבין את המודל ומשלים אותו ואז נתחיל עם יישום התכנה. בעקבות אירוע, התכנית בודקת באיזה מצב המערכת ומבצעת את הקוד שמיועד לאירוע הזה במצב הזה. צורת התכנית תהיה בעקבות אירוע: (כנראה שהקוד יראה טוב יותר במקבץ מצורף, שוב, תן לי FRRDBACK שמראה מאמץ ועניין ואכין מקבץ כדי לצרף.)

בחר מצב: // הכוונה כאן שאתה מוצא מה המצב הנוכחי שלך ובוחר את המצב המתאים.
מצב 1:
בחר אירוע: // הכוונה היא שבהתאם לאירוע שקיבלת בחר בקוד לביצוע
אירוע 1
קוד // אחרי שהקוד מבוצע התכנית יוצאת מהמבנה הזה (לא רציתי להאריך את המבנה בהוספת הוראת יציאה)
אירוע 2
קוד
אירוע 3
קוד
אירוע 4
קוד

מצב 2:
בחר אירוע
אירוע 1
קוד
אירוע 2
קוד
אירוע 3
קוד
אירוע 4
קוד

מצב 3:
בחר אירוע:
אירוע 1
קוד
אירוע 2
קוד
אירוע 3
קוד
אירוע 4
קוד

מצב 4:
בחר אירוע
אירוע 1
קוד
אירוע 2
קוד
אירוע 3
קוד
אירוע 4
קוד

התכנה הזו קלה מאוד לביצוע. לכל שפה מהדור השלישי יש הוראה שמספקת את הצורך הזה כמו:
SELECT, CASE, SWITCH או מבנה דומה. כל שעליך לעשות זה להעתיק את האינפורמציה שבדיאגרמת המצבים לתוך מבנה התכנה דלעיל, לכן, נסה להבין את דיאגרמת המצבים. זה המפתח.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:58

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר