לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2014, 14:50
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
זה מה שקורה עם המחבלים הפלסטיניים שנלכדים בידי כוחות הביטחון הפלסטיניים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הסתבכות פעולת תג מחיר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
לאחר הסגרתם חלקם הצליח לברוח מידי כוחות הבטחון והשאר לבטח ישוחררו על פי שיטת הדלת המסתובבת לצד אחד בלבד.
אני מקווה שכשלון זה יעורר מישהו לפני שיקרה אסון.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2014, 05:09
  משתמש זכר BurningBush BurningBush אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.10
כדאי שנבין עם מי יש לנו עסק ומה רמת האנושיות של הערבים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הסתבכות פעולת תג מחיר"

סרט שצולם בגיטו וארשה שהראה את היהודים במצבם הדוחה כדי שיהא אפשר להשוותם לעכברים, נגנז משום שהשלטון חשש שיגרום לגרמנים תחושות חמלה על היהודים ומצבם. את הפתרון הסופי של היהודים שמרו בסוד והיטלר שמר בסוד מוחלט את מעורובתו בפקודה לחיסול היהודים. לא היה פושע מלחמה שהצדיק את חיסול היהודים וטען שרק מילא פקודות.

הערבים מכריזים על רצונם לרצוח את היהודים בפומבי ללא חשש שהאוכלוסיה שלהם תתנגד. רצח מתואב של ילדה ישנה מוצג כמעשה גבורה. רוצחים שפשעם הוכח במשפט מהווים נושא של גבורה וחיקוי ע"י המנהיגות שלהם. הערבים מצדיקים רצח ילדים יהודיים.

מצטער, הערבים כעם ותרבות גרועים מעמלק והגיע הזמן לומר את זה בפה מלא וללא היסוס.

לאלה שבאופן היסטרי ובלתי מבוקר מעלים טיעונים של "הצד השני" או האשמות בגזענות וכדו' אומר שזו הממשלה שנותנת לילד טוב ירושלים רשות להרוג במלחמה ולילד טוב מכה לרצוח ילדים.
וידוי חיים שור."אני הייתי מאלה שפתחו לאש"ף את הדלת לאמריקה. משרד המדינה האמריקאי לא רצה לתת להם אשרות. טיפלנו בזה שיקבלו אשרות, והם נכנסו ובעזרתנו כבשו את אמריקה. זה מה שהם רצו, אני אישית הזמנתי אותם לחוגי בית של יהודים אמריקאים. הם הצליחו בזה בעזרתנו. בלעדינו הם לא היו מצליחים בזה לעולם". כל פעם שאני קורא את חתימתי נחמץ לבבי. האיש שיכל בן בסיירת. מתעתע בנו אלוהי ישראל.

ישן 11-01-2014, 08:18
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
גם אני לא מעריך יותר את ליבסקינד
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הוא לא יפוטר כל זמן שלא יצא נגד האינטרסים של בן צבי. תזכור מי המעסיק שלו."

מאז הכתבה האחרונה שלו בגנות מי שעוסקים בעלויות הגבוהות של שרון המונשם למערכת.
שאלתי אותו בתגובה האם הוא חושב שהציבור צריך להתעלם גם מהפנסיות ממשרד הבטחון, גם מהפנסיות מהכנסת, גם מרכב השרד, גם משירותי המזכירות , גם מעלויות האשפוז הגבוהות.

בתגובה ענה לי ליבסקינד שאני לא אדם רציני ושרוב מה שכתבתי זה פנטזיות פרועות. כששאלתי מהיכן הוא יודע זאת, אם לא צריך לפרסם נתונים בנדון , ענה לי שרכב שרד ושירותי מזכירות זה פשוט מופרע.

תוך שתי דקות של שיטוט בגוגל מצאתי מאמר בדה מרקר על קיצוץ (מסוים) בתקציב שירותי המשרד שמקבל שרון , תוך כמה שעות נוספות מצא מגיב נוסף גם את רכב השרד והנהג. ליבסקינד הוא עיתונאי, זה התפקיד שלו לעשות את הבירור המינימלי לפני שהוא כותב שטויות.

הפתרון של ליבסקינד : הוא חדל להגיב למגיבים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-01-2014, 07:22
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
קראת את מה שהוא כתב? הוא לא תומך בפעולות הונדליזם המכונות תג מחיר
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מה הקשר ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ליבסקינד
אני לא סובל את צעירי תג מחיר, אני לא אוהב אלימות ואני בז לאנשים שאין בהם מוסר ומוכנים לפגוע במי שלא עשה להם רע. .

הוא מתנגד לצביעות שבדרך העיסוק הסלקטיבי של התקשורת בהן.

אלימות קבוצות המתישבים הקיצוניות המכונה 'תג מחיר' היא ברובה המוחלט ונדליזם עברייני וחבלה ברכוש. צריך להוקיע וצריך לעסוק בה ואכן ליבסקינד עושה זאת.

אבל כשבאותו יום ארעו 37 מקרי ידוי אבנים על כלי רכב והשלכות בקת"בים בידי ערבים על יהודים ואדם צריך לגלוש בכל מיני אתרי חדשות קטנים כדי ללמוד זאת ולא נחשף לכך בעמוד הראשון של העיתון בעוצמה העולה פי כמה על עוצמת דיווחי 'תג מחיר' - זו כבר בעיה.

אתה אומר ובצדק את זה:
ציטוט:

אם כל אחד יחליט לחסל חשבונות עם שכניו, בין אם פגעו בו או במישהו שכלל אינו קשור בו, תהיה כאן אנדרלמוסיה מלאה.
ומנגד עולה מבין השורות שכתבת הסכמה לחיסול חשבונות שביצעו ערבים ביהודים.

ציטוט:

סוף סוף מה שלא הצליחו לעשות כוחות הבטחון במשך שנים - הצליחו הפלסטינאים בעצמם.

.

ואתה אף מעניק טוויסט רומנטי אוטופי לעלילה:

ציטוט:
הם תפסו את המתפרעים והזעיקו את כוחות הבטחון - בגופם הגנו על המתפרעים לבל יאונה להם כל רע.
.

[אגב מפני מי 'הם' הגנו עליהם 'בגופם'? המתפרעים היהודים היו כה מופרעים עד שמלרות היותם קשורים הם חבטו זה בזה וטוב שהיו שם ערבים כדי לשמור עליהם? האם העובדה שבתמונות נראים היהודים הכבולים קצת שרוטים וחבולים זה בגלל שההגנה לא עלתה כל כך יפה? נכון שהתרגלנו לכך שאלימות ערבית במטרת רצח יהודים כידוי אבנים, ירי ופצמ"רים יומיומית מובאת בוואלה בלשון 'סבילה' והקסאמים נוחתים מבלי שיד אדם שגרה אותם האבנים מיודות ע"י סלעים חמומי מוח והיריות נורות ע"י כלי נשק מרדנים ובכל זאת סקרן אני - מפני מי נוצר צורך להגן על היהודים 'המתפרעים' הכבולים?]

זה שאדם נבון אחד מתוך הכפר ידע שאסור להמון הערבי ללכת צעד אחד יותר מדי ולחגוג לינצ' מלא כמקובל במזה"ת - לא הופך את הפורעים שחבטו באנשים כבולים ל'אזרחים הטובים שהתקשרו למשטרה'

שים לב שאפילו אתה נפלת בפח. גם אם נכונה עמדתך כי ה'צעירים' היהודים היו בדרכם למעשה עבריינות והשחתה - הרי שלפי אמות המידה שלך מרגע שנעצרו אסור היה לחבול בהם. התמונות מראות אחרת וחבלה בגוף לפי אותן אמות מידה אמורה להחשב יותר מאשר חבלה מתוכננת ברכוש ובכל זאת מיהרת והפכת את ערביי אותו כפר לשומרי ואוכפי חוק הראויים לשמש כמופת. אתה יודע כמה התקהלויות ערביות בעידוד אנשי שמאל קיצון נערכות ליד ישובים עבריים ביו"ש? כמה חבלות ברכוש נעשות ליד ובתוך ישובים עבריים בא"י בידי ערבים? היית רוצה שהמתיישבים יאכפו את אמות המידה החוקיות שלהם בנבוטים על אנשים אזוקים באותה דרך שכאן אתה מקבל? אתה רוצה שמושבניקים זועמים בגליל, בנגב ובשרון יטפלו בערבים הפוקדים את נחלותיהם בכל לילה באותה דרך?

יתרה מכך. כפועל יוצא של דיווחי התקשורת הסלקטיבים עליהם מלין ליבסקינד [שבאופן אישי איני מחבב כעיתונאי] נטשת את התפיסה האומרת כי בית המשפט הוא המכריע והרשעת את הציבור היהודי בא"י במאות דיווחי תג מחיר שלא נמצא קצה חוט לעצם קיומם למרות הקמת יחידה מיוחדת לצורך כך.
לפתע לבנת זכאותו של אדם או ציבור עד שתוכח אשמתו נשמטה מחומת החוק והדמוקרטיה והמדווחים במאות הארועים שכולם בעלי אינטרס פוליטי/לאומני/כלכלי בעצם הדיווחים הפכו לדוברי אמת צרופה והמשטרה, מערכת המשפט והציבור הישראלי הפכו לכאלה שצריכים ללמוד פרק מוסרי כלשהו מטיפוסים שחובטים עד זוב דם באנשים כבולים.

חבל גם שהשתמשת בבטוי 'דלת מסתובבת'. בבטוי זה נעשה שימוש רב סביב מאסרם של רוצחי השר זאבי ובהקשר של שחרור מחבלים ורוצחים שעשו הרבה יותר מלצייר גרפיטי ולפנצ'ר מכוניות ע"י 'הרשויות הפלשתיניות'. כאשר יש לך רשות שמעודדת רציחת יהודים ומשתדלת לשחרר ולסגוד למכיני מטענים מפוצצי ילדים ושטרור אבנים ובקתב"ים הפך לחלק משגרת היום יום בעבור אלפי שלוחיה ומנגד מדינה שמקימה מחלקה משפטית מיוחדת ומקצה כוחות לפעילות רציפה כנגד עשרות בודדות של ונדליסטים - זהו עוול מוסרי לנסות וליצור הקבלה בין השניים.

לסיכום: כשעשרות מקרי אלימות גוף ונפש ערביים כנגד יהודים בדרכים ובבירה ומאות פגיעות רכוש ערביים כנגד יהודים בכל יום בכל רחבי הארץ מועלמים מקוראי העיתונים ומקרה אחד של ספק ונדליזם רכוש ערבי בידי יהודים [וחבלת גוף ברורה של יהודים בידי ערבים] זוכה לתפוש את העמודים הראשונים וכותרות המהדורות במשך שבוע שלם - מה הפלא שקוראים תמימים ממהרים להעניק ערביי ג'אלוד את תואר אבירי אכיפת החוק? כולי תקווה שאף אחד מהקוראים התמימים לא יסע לכפר הזה כדי להעניק להם אישית את האות.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 11-01-2014 בשעה 07:49.
ישן 11-01-2014, 17:25
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "מי שחושב שהם טיילו ליד הכפר ובמקרה נתפסו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי deltaforce
צריך לשאול את השאלה איך מערכת משומנת של מודיעין ומבצעים, שעוצרת כל לילה עשרות פעילים ותשתיות טרור, לא מצליחה לעצור מראש או בדיעבד פעילים יהודים שעושים נזק ועוברים על החוק, לדעתי זאת שאלה שצריכה להישאל גם על ידי הצד הימני של המתרס.

כי אתה משווה מערכות בקנ"מ שונה לחלוטין.

כדי להוציא פעולת טרור צריך מערכת ארגונית-לוגיסטית-תכנונית מסוימת שמערבת הרבה אנשים גם אם יש מידור מצוין. יש יותר אנשים שיודעים, יש יותר תקשורת-> יש יותר אפשרויות גילוי.

אם אתה רוצה להשוות את הפעולות האלה למשהו פלסטיני, תשווה לזורקי אבנים. מידת התכנון המקסימלית זה להיפגש כמה חבר'ה ולהגיד יאללה הולכים לעשות.

אין "נוה"ק", אין לוגיסטיקה, אין תכנון.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-01-2014, 20:53
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] מידת התכנון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי deltaforce
[list=1][*]אתה בטוח?

זה נע על סקלה אבל זה אף פעם לא בהרבה יותר מסובך. בדיוק כמו אירועי זריקת אבנים שגם אותם צה"ל לא "מצליח לעצור מראש" בדיוק מאותן סיבות.
ציטוט:
[*]גם אם כן, בדיעבד אפשר לטפל בהם, מה נראה לך שיעשו עם החברה מקוסרה?

אין לי מושג מה יעשו להם, אני בטוח שיטפלו בהם ע"פ הדין בחומרה הגבוהה ביותר. מצד שני השאלה היא- מה העברה שלהם? מרפרוף שלי על המקרה העבירה היחידה שלהם היא איסור כניסה לשטחי A.
ציטוט:
[*]השאלה אם מישהו בכלל מנסה, וזה לא שאין אנשים שזה התפקיד שלהם, הם גם עושים אותו נאמנה בדרגי השטח- http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.2067432 אומר לך את זה בן אדם שהיה רח"ט בשב"כ(ואני ממש לא מחובבי "הארץ").

היות והזכרת את המחתרת אז עובדה- על המחתרת עפו ופירקו אותה ברגע שהם ניסו להוציא פעולה מסוכת במעט. אם אתה עדיין בקטע של השוואות אז ארגוני הבטחון לא הצליחו לעשות את זה לשום ארגון פלסטיני עדיין...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 16-01-2014, 09:09
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מצד שני, תושבי איו"ש לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
מצד שני, תושבי איו"ש לא מתגייסים לעזור לשב"כ בסיכול מוקדם של פעולות תג מחיר.

אתה משווה?
כי אם אנחנו נכנסים להשוואות זה בודאי לא המקום שבו צריך להתחיל.
אה ותושבי איו"ש לא מדווחים על פעילויות של נוער הגבעות? אני ממליץ שתבדוק שנית.
ציטוט:
אלו שמתברר עליהם שהם מעבירים מידע לשירות מסומנים בישוביהם באופן כמעט מיידי.

בניגוד למשת"פים פלסטינים, בהם פשוט מתעללים, מוציאים להורג ואז משחיתים את הגופה.

שוב אשלי- אתה מנסה להשוות דברים שונים מהבסיס.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-01-2014, 17:57

כי מבחינה חוקית אתה לא יכול לשבת על הטלפונים של כל פרחח שטמון בו פוטנציאל עברינות
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "מי שחושב שהם טיילו ליד הכפר ובמקרה נתפסו"

אפילו לטלפונים של אסירים מורשעים שמפעילים 'עסקים' מחוץ לכלא אתה לא יכול להאזין בלי צווים מסודרים ולמטרות מוגדרות.

תצפיות שטח אין לך בכל מקום ביו"ש ואני מניח שלמרבית צערם של המתישבים היהודים כמעט ואין לך בכלל כך שאתה לא יכול לזהות תנועת גוש אנשים יוצאת החוצה מישוב [ובטח שלא מנקודות ישוב לא מגודרות] ונעה בדרכים.

התארגנות לחבלה ברכוש היא מן הסתם לא מורכבת. כמו שריפת פחים בכיכר השבאב, כמו קטטת נוער שתוי בגן הציבורי כך גם גרפיטי ופנצ'רים לא מצריכים שרשרת פיקוד וציוד מתוחכם שמאפשרים מעקב ספציפי אחר אנשים או רכישת פריטי חבלה.

די בעשרה בריונים שבדומה לקבוצות היחוס האחרות שהזכרתי משוכנעים שהם צודקים ודי בערב אחד של שעמום או שלהוב רוחות ובמברג, מברשת ושירי צבע והם יכולים לצאת לדרך.

אם יש מבוגר אחראי בסביבה או בשער של הישוב או בישיבה אז הוא ינסה לבלום אותם או יאיים עליהם או יסגיר אותם ואם אין שער לישוב או שהמבוגר הוא זה שמתסיס אותם - אז הם פשוט יצאו לדרך.

מדובר בחברה סגורה שקשה לחדור לתוכה ואת המקורות המודיעיניים שלך שאתה מייצר במאמץ רב ושומר למקרי טרור אמיתיים ותכנוני חבלת גוף אתה לא תחשוף בשביל חבלת רכוש.

אני מניח שביחס לכמויות הטרור היהודי אמיתי מול כמויות הטרור הערבי האמיתי השב"כ והמשטרה מקצים כבר לא מעט לצד היהודי. הפתרון הוא כמובן בענישה של המקרים שאתה כן לוכד אבל אז אתה חייב להיות פרופורציונלי גם לצד הערבי. שנת מאסר לחוליגן יהודי שיצא לעשות פנצ'ר לדוד מים היא בהחלט עונש הולם אבל רק בתנאי שבמקביל מידה האבן הערבי יכנס ל5 שנות מאסר ומידה הבקת"ב המוסלמי ל15.

ישן 14-01-2014, 11:08
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Uncle Remus שמתחילה ב "משיחיים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Uncle Remus
הרי למה הוגלנו מהארץ ע"י הרומים? לא שנאת חינם אלא קיצונים סיקים פאנאטים שחשבו שבגלל האלוהים איתם הם יביסו את האימפריה הרומית.

מוזר. אני הייתי בטוח שזה בגלל שרומא ניסתה למחוק את היהדות.
ציטוט:
הסוף ידוע לכולנו.

שאע"פ שהאימפריה הרומית הייתה הכוח החזק ביותר בעולם העם היהודי שרד דווקא בגלל המרד, אע"פ שזה הוביל לגלות? כן.
ציטוט:
יום יבוא ובוא נתעורר ונגלה שבגלל חרם כלכלי על המדינה כולנו פה נחיה כמו אזרח באירן בגלל מנהיגים
שנאומיהם נשמעים כאילו סאבלימינל כתב אותם. אנחנו לא אי בודד וזה עולם גלובלי עם כל ההשפעה של זה.

מצחיק.
כי חיינו ככה נגיד כשדב"ג היה ראש הממשלה שהורכבה ממפלגות משיחיות שונות כגון מפא"י ומפ"ם, שמעת פעם על האמברגו ועל הצנע? כולנו הרי יודעים איזה דתי קיצוני דב"ג היה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 14-01-2014, 12:04
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Uncle Remus שמתחילה ב "-האמברגו היה חרם נשק בכלל..."

ציטוט:
-האמברגו היה חרם נשק בכלל

נכון ו?
ציטוט:
והצנע נבע בעיקר משינוי מטבע ואינפלציה ולא מחרם עולמי משמעותי.

גם, בין היתר.
ציטוט:
רוצה עוד תקופת צנע?

כמובן שאני לא רוצה, אני רק הגבתי לטענה שלך שכאילו יש גורם אחד, מיוחד ותקדימי שיביא זאת עלינו.
ציטוט:
-רומא לא ניסתה למחוק את היהדות בכלל. יהודים היו אפילו אהודים על רומים ברומא בתקופות שונות.

הדגשתי את החלק החשוב.
רומא היא לא עניין הומוגני, היא אימפריה שמתפרשת ע"פ דורות שונים ווריאציות שונות של מלוכה, בדיוק כמו שלהגיד "היוונים" כשמדברים על תקופת ההלניזם לא יהיה מדויק.
בזמן X ליהודים תחת הרומאים או ההלנים היה טוב, בזמן Y ניסו למחות את הייחוד התרבותי-לאומי-דתי שלהם ולהחליפו בהאמת היחידה התורנית.
ציטוט:
-הסוף הוא שהעם היהודי חיי בגלות מחוץ לארץ שהוא כל כך רוצה לחיות בא ונרדף אלפיים שנה.

הגולה הייתה רעה וקשה, אבל במבט היסטורי-לאומי היא עדיפה מאשר השמדה.
ציטוט:
מי יודע, אולי ללא המרד היה העם היהודי היה מקים פה משהו אחרי נפילת הבינזטים. אבל הכל ספקולציות, כן?

אפשר לשחק בניחושים עד אינסוף, אבל התרחיש הסביר יותר בהתחשב בנסיבות הוא שהיהדות הייתה נטמעת בתרבות רומי ונעלמת מהעולם, בדיוק כפי שקרה לאינספור עמים אחרים שנכבשו.

למעשה יהיה נחמד לשחק בכמה תרבויות/דתות/לאומים שרדו את הכיבוש הרומי וכמה לא.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 14-01-2014, 12:46
  Uncle Remus Uncle Remus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.04.12
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Uncle Remus]-האמברגו..."

ציטוט:
גם, בין היתר.

בעיקר
ציטוט:
הדגשתי את החלק החשוב.
רומא היא לא עניין הומוגני, היא אימפריה שמתפרשת ע"פ דורות שונים ווריאציות שונות של מלוכה, בדיוק כמו שלהגיד "היוונים" כשמדברים על תקופת ההלניזם לא יהיה מדויק.
בזמן X ליהודים תחת הרומאים או ההלנים היה טוב, בזמן Y ניסו למחות את הייחוד התרבותי-לאומי-דתי שלהם ולהחליפו בהאמת היחידה התורנית.

הרומים לא ניסו למחוק את הדת היהודית או להשמיד אותה בכלל. אני לא יודע מאיפה אתה שואב את המידע, אשמח לסימוכין בעיניין.
ציטוט:
הגולה הייתה רעה וקשה, אבל במבט היסטורי-לאומי היא עדיפה מאשר השמדה.

אם אתה טוען שרצו להשמידנו,למה הגלו את היהודים ולא השמידו אותנו?
ציטוט:
אפשר לשחק בניחושים עד אינסוף, אבל התרחיש הסביר יותר בהתחשב בנסיבות הוא שהיהדות הייתה נטמעת בתרבות רומי ונעלמת מהעולם, בדיוק כפי שקרה לאינספור עמים אחרים שנכבשו.
למעשה יהיה נחמד לשחק בכמה תרבויות/דתות/לאומים שרדו את הכיבוש הרומי וכמה לא.

רוב התרבויות נשמרו, או אימצו את הדת הרומית כי זה היה מטבע דתם שלהם (פולותאיזם). עדין היו את העמים הגאלים, הגרמאנים, בריטים, מצרים, ומזרח אירופאים.

ממליץ לך לקרוא את נאום אגריפוס ה2- נציב הרומים בארץ שמנסה לשכנע את היהודים לא לעשות מרד ונימוקיו.
ישן 15-01-2014, 14:31
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Uncle Remus שמתחילה ב "[QUOTE]גם, בין היתר. [/QUOTE]..."

ציטוט:

הרומים לא ניסו למחוק את הדת היהודית או להשמיד אותה בכלל. אני לא יודע מאיפה אתה שואב את המידע, אשמח לסימוכין בעיניין.

קרא נניח את התיאור הלקוני מעצם נטייתו של יוספוס.
ציטוט:
אם אתה טוען שרצו להשמידנו,למה הגלו את היהודים ולא השמידו אותנו?

שים לב למילה שהשתמשתי בה- להיטמע. הם לא רצו להשמיד כמו שהנאצים רצו להשמיד, השאיפה הרומית בשלב ההוא הייתה להשתלט על העולם, להשתלט על העולם כלל גם להפיץ את הדת והתרבות שלהם, בדיוק כמו ההלנים.
ציטוט:
רוב התרבויות נשמרו, או אימצו את הדת הרומית כי זה היה מטבע דתם שלהם (פולותאיזם). עדין היו את העמים הגאלים, הגרמאנים, בריטים, מצרים, ומזרח אירופאים.

שמי מהם שרד?
כולם הפכו לנוצרים ברגע שרומי אימצה את הנצרות וכמובן שהדבר היחיד שנשאר מאותם עמים זה האתניות שלהם.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 14-01-2014, 20:13
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Uncle Remus שמתחילה ב "-האמברגו היה חרם נשק בכלל..."

ציטוט:
-האמברגו היה חרם נשק בכלל והצנע נבע בעיקר משינוי מטבע ואינפלציה ולא מחרם עולמי משמעותי. רוצה עוד תקופת צנע?

אני זוכר שהחרם היה חמור בהרבה.
פפסי למשל הצטרפו לחרם, אז לא היה פפסי בארץ,
ודנונה היו חלק מהחרם, יצאו ממנו והקימו בארץ מפעל, ואז חזרו להחרים את ישראל. כתוצאה מזה היה בארץ מפעל שיצר "דנונה" של שטראוס (כי לטענת בית המשפט הישראלי החרם לא היה חוקי).
אז חרם היה - ואפילו חרם מאוד כבד.

אבל משום מה אז במפא"י ומפ"ם לא נתקפו בפאניקה וקראו להחזיר את יפו ושייך מוניס הכבושות.
מעניין למה...

כנראה בגלל שאז מפא"י ומפ"ם התנגדו לחרם - ולא תמכה בו ובארגונים שמייצרים אותו.
איך שהזמנים משתנים...
ישן 16-01-2014, 09:05

ללא קשר לדעתי על המעורבים בארוע:זה שמישהו תושב עופרה לא הופך אותו למקור אמין או לימין
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הדיווח של עקיבא נוביק"

את דעתי על שני הצדדים בארוע כבר כתבתי אז אתמקד בדעתי על נוביק לאחר קריאת דבריו:

תמהתני אם יש קרבה כלשהי לנוביק 'ההוא' כי אם כן זה שוב מראה את מה שאתה מכיר מהמשפחה שלך - שהחברה הישראלית-יהודית עם כל הקיטובים היא למעשה חמולה אחת גדולה. כולם מקטרים וכולם מכירים.

אני לא מכיר עיתונאים רציניים שמשתמשים במילה 'שטרונגול' בכזאת קלות.

אני גם לא מכיר מישהו שמאחל לערס שכונתי שחוסם לו את האוטו איחול כמו "שערבים יחטפו אותו ויפוצצו אותו מכות" כפי שהצהיר על עצמו מר נוביק. מה שאומר שאו שנערי הגבעות כלל לא מסוכנים כמו שמנסים לצייר אותם או שעולם המושגים של חלק מהאנשים שמקבלים שכר מידיעות אחרונות יונק מעולם המושגים של החמאס וסביבת העבודה שלהם רואה בעין חיובית בטויים שכאלה.

נוביק כותב כלאחר יד על כך שחזה ב'חטופים' כשהם יוצאים לדרך ברמת פירוט של מי שידע כמה כפפות מקלות וכסויי פנים היו להם. צריך להיות ממש קרוב כדי להבחין בחשיכה בכל זאת וזה די מוזר כי נוביק עצמו כותב שבאותו בוקר הם הביעו חוסר אהבה אליו. היה לו ציוד ראיית לילה? הוא היה מחופש? יש כאן בעיות של אמינות עיתונאית? והחמור מכל - מדוע לא הודיע מיד למשטרה ולצבא כחובתו של אזרח שומר חוק למנוע פשע? האם הוא שכח את הלקח שלמדה מרגלית מהמגזר שלו?

נוביק כותב על מג"ד שהראה שביעות רצון מהכאת אנשים כבולים. סביר להניח שאם היה מדובר בהכאה של מחבלים כפותים [סתם מהסוג המתפוצץ, לא טרוריסטי גרפיטי מסוכנים] לעיני מג"ד או סנ"צ - הבוס של נוביק היה דורש ממנו לייצר כתבה סוחטת דמעות לעמוד הראשון ולשרבב לכל הפחות פעמיים לתוכן את שרה וביבי. יש לנוביק רעיון מדוע הפעם הוא לא נתבקש ליצר כתבה כזאת?

השורה התחתונה - יתכן ומר נוביק הוא לא יותר מעלה תאנה של YNET והשמאל הפוסט קיומי שהאתר והעיתון הזה מקדמים. הצבור הסרוג מייצר כמה כאלה מעת לעת. עלי תאנים להבדיל מעלי גפן לא יצלחו אפילו לממולאים.
ישן 16-01-2014, 09:22
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ללא קשר לדעתי על המעורבים בארוע:זה שמישהו תושב עופרה לא הופך אותו למקור אמין או לימין"

אנשים שהולכים עם אלות לתוך כפר הם לא ממש ציירי גרפיטי.
נוער הגבעות הוא גם לא ממש נוער. אולי פעם זה היה שוליים מקרוסקופיים שהתקשורת התעסקה בהם יותר משהיה שם בשר.
הם נסמכים על רבנים, הם לא נערים והם רעים.
מאוד רעים.
אין להם בעיה לזרוק בקבוק תבערה ולשרוף ילדים, או לחלופין לנסות להטמין מטען בתוך בית ספר של בנות במזרח ירושלים.
והם פוגעים בחוסן שלנו ובנו הרבה יותר מאויב מבחוץ שמנסה לחבל בנו.
בעוד שאין לאף אחד בעיה להתנהל מול מנערי הגדרות בבליעין ביד קשה פתאום כשזה מגיע לאלו הם נהיים רק ציירי גרפיטי.
הם לא.

ישן 16-01-2014, 10:25
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "יש לך הכרות ממשית עכשווית עם חלק מהאנשים הללו?"

לא הכרות אישית כן הכרות ממשית.

אגב, יש בהם דבר מבלבל, ברמה האישית לא פעם הם אחלה. קצת כמו השמאלן שמספר לך על הכנסת האורחים שהוא קיבל בכפר בו ביקר.
תעצור בגבעה ותפגוש אנשים מקסימים, אני פגשתי, הם יארחו אותך בשמחה יחלקו איתך את פת הלחם שלהם תמצא שם רומנטיות שאני אישית מתגעגע אליה.
גם תשמע הרבה על "כלל ישראל" ועל עם ישראל וכו'.

ועדיין נוצר שם המצע שמאפשר לבחור לקחת אלה ולפוצץ למשהו אחר את הגולגולת רק בגלל שהוא גוי או לחלופין האווירה שמאפשרת לבני תשחורת לצאת לכביש ולזרוק בקבוק תבערה על רכב חולף.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 16-01-2014 בשעה 10:32.
ישן 16-01-2014, 18:31
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אנשים שהולכים עם אלות לתוך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
אנשים שהולכים עם אלות לתוך כפר הם לא ממש ציירי גרפיטי.
נוער הגבעות הוא גם לא ממש נוער. אולי פעם זה היה שוליים מקרוסקופיים שהתקשורת התעסקה בהם יותר משהיה שם בשר.
הם נסמכים על רבנים, הם לא נערים והם רעים.
מאוד רעים.
אין להם בעיה לזרוק בקבוק תבערה ולשרוף ילדים, או לחלופין לנסות להטמין מטען בתוך בית ספר של בנות במזרח ירושלים.
והם פוגעים בחוסן שלנו ובנו הרבה יותר מאויב מבחוץ שמנסה לחבל בנו.
בעוד שאין לאף אחד בעיה להתנהל מול מנערי הגדרות בבליעין ביד קשה פתאום כשזה מגיע לאלו הם נהיים רק ציירי גרפיטי.
הם לא.

כמה נערי גבעות הטמינו מטענים בבתי ספר לילדות?
כמה נערי גבעות זרקו בקבוקי תבערה וניסו לשרוף ילדים?

"והם פוגעים בחוסן שלנו ובנו הרבה יותר מאויב מבחוץ שמנסה לחבל בנו."
אין ספק שמרץ השחור או חטיפת גלעד שליט פגעו במורל הישראלי הרבה פחות מאשר ציירי הגרפיטי האיומים מהגבעות.

בתכל'ס המציאות היא שה"מתנחלים" חיים עשרות שנים תחת נסיונות בלתי פוסקים ויום-יומיים לרצוח אותם באמצעות אבנים,בקתבי"ם פיגועי ירי ושחיטות סיטוניות מידי פעם בשביל הגיוון. תגובתם מסתכמת בהפגנות (די נפוץ) בגרפיטי ובכמה שמשות שבורות (הרבה פחות נפוץ) ובפיגועים ממשיים (נדיר כמעט כמו גילויי אי אמון בפלשתינים מאורי אבנרי).

תקרא על סכסוכים אתניים (אפילו בצפון אירלנד שבמערב אירופה) ותקבל קצת פרופורציות.
ישן 17-01-2014, 05:46
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]אנשים שהולכים..."

בשום שלב לא נאמר שהם מייצגים את רוב המתנחלים. זה ביחס לסייפא שלך.
למרות שצריך לזכור שבעבר היותר רחוק המחתרת היהודית ביצעה פעולות מאוד חמורות. (הטמנת מטענים לראשי ערים, ביצוע ירי בתוך אוניברסיטה ובמקרה של המחתרת מודבר באנשים שהם לגמרי מהזרם המרכזי בישוב. חלקם לימדו אותי בישיבה התיכונית)
גם החלוקה של ההוא מגבעה ההוא מבת עין לא ממש רלוונטי, לפחות לא לדעתי.
הנקודה היא שבתוך כמה מאות אלפים שגרים מעבר לקו הירוק ומכילים בתוכם החל את תושבי אריאל ומעלה אדומים וכלה בתושבי אש קודש יש קבוצה לא קטנה שלא בנויה רק מנערים ושכן מקבלת גיבוי לפחות מחלק מהרבנים שהפעילות שלה מכילה יותר מציוריי גרפיטי.
ובעוד כלפי חוץ הישוב מתנער מהם אני תוהה כמה מוסרים עליהם מידע לשב"כ.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 17-01-2014 בשעה 05:53.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:38

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר