לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2014, 23:45
  ירון משה שחר ירון משה שחר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.01.14
גרפיקה חיבור נורות במקביל במעגל חשמלי

שלום, אני עושה קצת חזרה בנושא אלקטרוניקה בסיסית, ופתאום משהו לא מסתדר לי. הנוסחה לזרם חשמלי היא מתח חלקי התנגדות נכון ? אז אם אני מחבר במקביל כמה נורות לסוללה של 1.5 וולט, כל אחת מהן רואה משני צידיה 1.5 וולט, ולכן הזרם דרך כל מנורה יהיה 1.5 חלקי ההתנגדות של המנורה כן ?

משתמע מכך שגם אם אני אחבר אלף מנורות במקביל לאותה סוללה, כולן ידלקו ובאותה עוצמה משום שכל מנורה תראה 1.5 וולט, ויזרום דרכה זרם של 1.5 חלקי התנגדות המנורה, כלומר אותה עוצמת זרם תזרום דרך כל מנורה גם עבור 2 מנורות במקביל, וגם עבור 1000 מנורות במקביל.

אבל הרי ברור שבפועל זה לא יעבוד וסוללה אחת לא יכולה להדליק אלף מנוורת, אז איפה הקאטש' ?

מה אני מפספס כאן ?

נערך לאחרונה ע"י ירון משה שחר בתאריך 08-01-2014 בשעה 23:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2014, 13:31
  משתמש זכר BurningBush BurningBush אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.10
אכן ניתן לראות בכך גידול בהתנגדות הפנימית
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "לסוללה יש התנגדות פנימית. ככל..."

כדי לאזן את משואת המתח.

אבל ניתן לראות את הדבר באופן אינטואיטיבי. הספק הסוללה (הפקת מטענים למעגל) הוא סופי ומוגבל. כשאתה מושך כמות גדולה של מטען (זרם) בגלל ריבוי הנתיבים המקבילים אתה שואב זרם מעבר להספק הסוללה. יוצר תופעה דומה לקצר כשההתנגדות החיצונית לסוללה קטנה עד כדי התבטלות..
וידוי חיים שור."אני הייתי מאלה שפתחו לאש"ף את הדלת לאמריקה. משרד המדינה האמריקאי לא רצה לתת להם אשרות. טיפלנו בזה שיקבלו אשרות, והם נכנסו ובעזרתנו כבשו את אמריקה. זה מה שהם רצו, אני אישית הזמנתי אותם לחוגי בית של יהודים אמריקאים. הם הצליחו בזה בעזרתנו. בלעדינו הם לא היו מצליחים בזה לעולם". כל פעם שאני קורא את חתימתי נחמץ לבבי. האיש שיכל בן בסיירת. מתעתע בנו אלוהי ישראל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:18

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר