לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2014, 08:51
צלמית המשתמש של BUBY
  משתמש זכר BUBY BUBY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "איך אתם מתקצבים את עצמכם- בדגש על שכ"ד והוצאות שוטפות"

אם אתה סטודנט עם אוטו אתה מוריד את הוצאות הדירה כדי לשלם על אוטו - גר רחוק מהמכללה, נוסע הלוך חזור.
בלי אוטו אתה שוכר קרוב למכללה - יקר יותר אבל אין לך הוצאות נסיעה.
רחוק מההורים? אתה הולך להוציא 600 - 900 שקל בחודש על אוכל.
ארנונה - לרוב הסכום רשום ביד 2, האם אתה מסתפק בחדרון קטנטן או צריך מרחב? לי יש דירה עם שותף - 75 מ"ר - לא יכול לחיות במלונה...
חשמל, מים - עם שותף יוצא ביחד 500 -700 בחודשיים.

את כל המחירים האלה אתה לא יכול להקטין בחצי בגלל שאתה גר לבד, לדוגמה, דירה קטנה יותר ללא שותף היתה עולה לי 80 אחוז מהדירה הזאת, בהכל, אולי רק החשבון מים היה משתנה...

הכותב הינו סטודנט שחי על חשבון בנק שגדל לפני הלימודים ויגדל שוב בחופשים.

עצה שלי, תחשוב חמש עשר שנים קדימה, איפה אתה רוצה להיות ומה אתה רוצה לעשות?
לפי זה תדע כמה כסף אתה צריך, ולא, אנחנו לא נפציץ את אירן ולא תהיה מלחמת עולם רביעית.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2014, 09:05
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי BUBY שמתחילה ב "אם אתה סטודנט עם אוטו אתה..."

לא לזה התכוונתי.
תיאורטית אחרי תואר ועובד.

השאלה הייתה, נניח שההכנסה המדוברת היא 10,000 ש"ח נטו (לצורך נוחות ועבודה עם מספרים עגולים- ככה יהיו כל המספרים התיאורטים מעכשיו)- איך אתם מתקצבים, תיאורטית או מעשית, שכ"ד מתוך זה.

האם אתם מרשים לעצמכם לשכור דירה שבכל מקרה לא תהיה יותר מ30% מההכנסות השוטפות שלכם או האם אתם אומרים ש2,500 שקל זה התקציב לשכ"ד לא משנה כמה אחוז זה מההכנסה.

אם באחוזים האם מתוך סך ההכנסות (כלומר מהמשכורת) או מהנטו (אחרי שהורדתם הוצאות קבועות כמו ביטוח לאוטו וכד')?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 09-01-2014, 09:34
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי snooky שמתחילה ב "אז תחליף ״קרוב..."

דווקא קיוויתי לחישוב שרוקאי אבל ניחא.

ברור לי הגורמים שצריך להתחשב בהם, הבעיה היא שגורם 1 משפיע על גורם 2. כלומר לגיטימי להוציא יותר כסף בעבור דירה במיקום טוב יותר או באיכות גבוהה יותר.

מה שמעניין אותי לדעת זה איך אנשים פה (אם בכלל) קובעים את המחיר המקסימלי שלהם.
לצורך העניין והנוחות את מחפשת עכשיו דירה ביד 2, יש את השדה של "עד מחיר"- מה את כותבת בו? האם זה מספר קבוע, האם זה אחוז מסוים, האם את קובעת את זה באופן רציונלי או רנדומלי, האם ע"פ מה שחברים שלך משלמים או כל דבר אחר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-01-2014, 12:04
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "סתם השתמשתי בזה..."

כשהדילמה הזו עמדה בפני לא השתמשתי בחישוב כלשהו, אלא פשוט הלכתי לפי התחושה של מה שנראה לי סביר בהתאם למחירי השוק -
בחנתי את טווחי המחירים עבור דירות בגדלים שונים באזורים שונים ששקלתי לגור בהם. אם נניח גיליתי שרידת 3 חדרים תעלה בממוצע ב-500 ש"ח יותר מאשר דירת שני חדרים, שאלתי את עצמי האם שווה לי להוסיף 500 ש"ח בשביל חדר נוסף. אם נניח גיליתי שדירה באזור א' תעלה בממוצע ב-300 ש"ח יותר מאשר דירה באזור ב', אז שאלתי את עצמי האם ההעדפה שלי לאזור א' על פני ב' מצדיקה 300 ש"ח נוספים.
בסופו של תהליך הבחינה הזה, הגעתי להבנה פחות או יותר טובה של אילו דירות אני מחפש ומה אמור להיות טווח המחירים שלהן בשוק. בשלב הזה התחלתי לחפש מציאות - כלומר דירות טובות שמתאימות לי בחלק הנמוך של טווח המחירים.
במשך כל התהליך הזה ההכנסה שלי באה לידי ביטוי, אבל לא בתור איזו נוסחה או כלל אצבע. בדירות הראשונות ששכרתי כשהייתי סטודנט עני ומאוחר יותר חייב בשירות חובה, השאלה הייתה 'כמה אני יכול להרשות לעצמי מבלי להיכנס לחובות?', מה שהוביל אותי להתפשר מאוד על המוצר שאני מקבל, ועדין אחוז משמעותי מההכנסה שלי הלך על הדירה (בדירה הראשונה ששכרתי גרתי יחד עם בת הזוג שלי ושלושה שותפים נוספים). בשלב מאוחר יותר כאשר ההכנסות שלי עלו יכולתי להרשות לעצמי יותר, אבל מכיוון שרציתי לחסוך לא שכרתי דירות שניצלו את כל היכולות הכלכליות שלי.
בשורה התחתונה אני לא חושב שיש איזה כלל אצבע לגבי כמה אמורים להוציא על שכ"ד. זה מאוד תלוי בדרישות שלך, בסדרי העדיפויות שלך בחיים ובמחירי השוק (בחיפה 200 ש"ח בחודש יתנו לך משהו שונה מאוד מאותו סכום בת"א).

ישן 09-01-2014, 12:54

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "הבנתי, כלומר מה שהנחה אותך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
הבנתי, כלומר מה שהנחה אותך היה תחושה א-מורפית של לא לצאת פרייאר, יחד עם לא לחסוך אבל לא להיכנס לחובות?

אגב, מעניין אותי יותר מה מנחה אותך עכשיו, בשלב יותר מתקדם של החיים ועם כוונה לחסכון.

אתה מדבר על התקופה הראשונה שתיארתי? זו לא הייתה תחושה של לא לצאת פראייר, אלא תחושה של לקבל את העסקה הטובה ביותר אל מול היכולות שלי ומחירי השוק. בשלב שבו הרווחתי 850 ש"ח בחודש כחייל חובה והשלמתי הכנסה בשיעורים פרטיים היה לא ריאלי לנסות לחסוך במקביל לתשלום שכ"ד. אפשר לומר שבאותה תקופה הדילמה הייתה קלה כי לא באמת הייתה לי אפשרות לשאול כמה אני רוצה להוציא על דירה. השאלה הייתה איזו דירה אני יכול לקבל בסכום שאני יכול להרשות לעצמי.
עכשיו אני גר בדירה במעונות תארים מתקדמים בטכניון ומשלם מחיר מנותק ממחירי השוק (לטובה), כך שגם היום הדילמה לא קשה במיוחד.
מה שיכול לעזור לך זה אם נבחן את התקופה אחרי שנכנסתי לקבע וההכנסה המשותפת שלי ושל זוגתי הפכה למכובדת למדי. החלטנו באותה תקופה לעבור דירה (אגב, לא בגלל ההכנסה הנוספת אלא בגלל צרכים גאוגרפיים חדשים). בגלל שיכולנו להרשות לעצמנו יותר, התקציב שלנו עלה ולכן שכרנו דירה גדולה קצת יותר (אבל עדין שני חדרים) באזור יקר יותר (מרכז הכרמל במקום בת גלים). שילמנו 2300 ש"ח בחודש במקום 1700 בדירה הקודמת. הצלחנו באותה תקופה לחסוך כ6-8 אש"ח כל חודש, כך שבאופן תאורתי יכולנו להרשות לעצמנו דירה טובה יותר (גדולה יותר / משופצת יותר וכו') אבל העדפנו להתפשר קצת על הדירה ולחסוך יותר כסף. אני מניח שאם היינו חיים בתל אביב ולא בחיפה 2300 ש"ח היו מספיקים לנו לדירת שותפים בשטח של 13 מ"ר שהיינו צריכים לחלוק עם זונה ונרקומן. במצב כזה סביר שהיינו מעדיפים לחסוך פחות ולהוציא יותר כסף על דירה שעומדת בסטנדרטים מינימליים כלשהם. בגלל זה אני אומר שאי אפשר לקבוע אחוז קבוע או סכום קבוע שנכון להוציא על דירה. בשלבים מסויימים בחיים שלי בהם הרווחתי מעט מאוד כסף היה מדובר ב-60%, בשלבים אחרים בהם הרווחתי יותר ב-15% שהיו יכולים להפוך ל-30% אם הייתי צריך לגור באזור אחרת בארץ.

ישן 09-01-2014, 11:58
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "איך אתם מתקצבים את עצמכם- בדגש על שכ"ד והוצאות שוטפות"

בגלל שאני מעריך שאתה אמור לחסוך והרבה, אני חושב שאתה צריך למצוא את הדירה הזולה ביותר שעונה לך על הצרכים והרצונות. אתה לא אמור להוציא את כל המשכורת על שכ"ד וצרכים מיידיים.

התנאי של X% מהמשכורת לא בטוח רלוונטי, סביר מאוד ששני אנשים עם משכורות שונות לחלוטין יכולים להנות מאותה דירה באותו שכר דירה. אין הכרח לגור בדירה יקרה יותר רק כי אתה יכול.

בקיצור, אני מציע שתבדוק את מחירי הדירות בשוק שמתאימות לרצונות שלך ואז תשתדל לבחור בזולה ביותר שאפשר.
אם זה פחות ממה שתכננת להוציא - אחלה.
אם זה יותר - צריך לשקול לשנות את ההעדפות שלך.

ישן 09-01-2014, 12:26
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "בגלל שאני מעריך שאתה אמור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
בגלל שאני מעריך שאתה אמור לחסוך והרבה, אני חושב שאתה צריך למצוא את הדירה הזולה ביותר שעונה לך על הצרכים והרצונות. אתה לא אמור להוציא את כל המשכורת על שכ"ד וצרכים מיידיים.

נכון, הכיוון הכללי הוא לבזבז כמה שפחות-לחסוך כמה שיותר.
ציטוט:
התנאי של X% מהמשכורת לא בטוח רלוונטי, סביר מאוד ששני אנשים עם משכורות שונות לחלוטין יכולים להנות מאותה דירה באותו שכר דירה. אין הכרח לגור בדירה יקרה יותר רק כי אתה יכול.

נכון, אבל בגלל זה אני מחפש אישהי הגדרה למחיר גג סכום שבו אתה אומר- אפילו אם הדירה מטר מהעבודה שלי, במיקום הכי מרכזי ונוח, בגודל המתאים, עם ריהוט טוב ועומדת בכל הצרכים הכי טובים שהגדרתי לעצמי אני לא שוכר אותה כי אני לא יכול לעמוד בהוצאה.
ציטוט:
בקיצור, אני מציע שתבדוק את מחירי הדירות בשוק שמתאימות לרצונות שלך ואז תשתדל לבחור בזולה ביותר שאפשר.
אם זה פחות ממה שתכננת להוציא - אחלה.
אם זה יותר - צריך לשקול לשנות את ההעדפות שלך.

כמובן, העניין הוא שאני נקרע בין אופציות די שונות וצריך לגרום לעצמי איכשהו להוריד אופציות.

בכלל, ההיצע די גדול ואני צריך עזרה להתפקס איכשהו. יש פה מן הסתם אנשים עם נסיון במיוחד בניהול תקציב יעיל והייתי שמח לשמוע את דעתם.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-01-2014, 13:03

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=sheep]בגלל שאני מעריך..."

ציטוט:
העניין הוא שאני נקרע בין אופציות די שונות וצריך לגרום לעצמי איכשהו להוריד אופציות.

אני לא חושב שמישהו יכול לעשות את זה בשבילך יותר טוב ממך.
אני מניח שכל האופציות הן בטווח מחירים שאתה יכול להרשות לעצמך, אחרת הן לא היו אופציות.
אני חושב שאתה פשוט צריך להסתכל עליהן אחת אחת ולשאול את עצמך האם שווה לך לשלם X כסף יותר תמורת דירה מסוימת על פני דירה אחרת, והאם אין לך משהו יותר טוב לעשות עם ה-X כסף הזה.
בנוסף, אל תשכח להתחשב גם בהוצאות נלוות כמו הוצאות תחבורה על דירות רחוקות יותר ממקום בהם אתה צריך להיות, קניית ריהוט לדירות לא מרוהטות, ארנונה גבוהה יותר על דירות גדולות יותר באזורים יקרים יותר וכו'.

ישן 09-01-2014, 13:16
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]העניין הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
אני לא חושב שמישהו יכול לעשות את זה בשבילך יותר טוב ממך.

נו שיט אבל אני קרוע.

כרגע האופציות הן עקרונית על סקאלה.
בצד השמאלי יש דירות שמבחינת מיקום הן אידיאליות אבל מבחינת איכות הן...אה. באותו מחיר אני יכול להרשות לעצמי דירות ממש ממש נחמדות אבל במיקום די גרוע על הצד הימני של הסקאלה (הוי האירוניה). באמצע יש דירות במחירים גבוהים יותר, מיקום לא אידיאלי אבל יותר נוח ואיכות די גבוהה.
ציטוט:
אני מניח שכל האופציות הן בטווח מחירים שאתה יכול להרשות לעצמך, אחרת הן לא היו אופציות.

אוביוסלי.
ציטוט:
בנוסף, אל תשכח להתחשב גם בהוצאות נלוות כמו הוצאות תחבורה על דירות רחוקות יותר ממקום בהם אתה צריך להיות, קניית ריהוט לדירות לא מרוהטות, ארנונה גבוהה יותר על דירות גדולות יותר באזורים יקרים יותר וכו'.

זה למעשה מקור השאלה שלי ובגלל זה רציתי להיוועץ בבעלי נסיון (ובגלל זה גם השתמשתי בדוגמא של האחוזים).

בגדול כאשר אני מנהל תקציב (עד) כמה אחוז אני צריך להקצות לשכ"ד, כמה להוצאות שוטפות (חשבונות), כמה להוצאות צפויות (נגיד דלק, מצרכים) וכו' כאשר אני רוצה למקסם חסכון, כי אני כזה...

ברור שזה משתנה מאדם לאדם, מסיטואציה לסיטואציה וכו', אבל ת'כלס אני מחפש או עידוד לקחת מגורים זולים יותר או צידוק למגורים יקרים יותר....או...משהו...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-01-2014, 16:27
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "אין ולא יכולה להיות נוסחה..."

אני כ"כ מיסאנדרסטוד

אני לא מחפש לדעת כמה, אני מחפש לדעת כמה מקסימום.

* " הגדרה למחיר גג סכום שבו אתה אומר- אפילו אם הדירה מטר מהעבודה שלי, במיקום הכי מרכזי ונוח, בגודל המתאים, עם ריהוט טוב ועומדת בכל הצרכים הכי טובים שהגדרתי לעצמי אני לא שוכר אותה כי אני לא יכול לעמוד בהוצאה."

* "לצורך העניין והנוחות את מחפשת עכשיו דירה ביד 2, יש את השדה של "עד מחיר"- מה את כותבת בו? האם זה מספר קבוע, האם זה אחוז מסוים, האם את קובעת את זה באופן רציונלי או רנדומלי, האם ע"פ מה שחברים שלך משלמים או כל דבר אחר."

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-01-2014, 18:22
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני כ"כ מיסאנדרסטוד :( אני..."

יש כלל אצבע שאומר שליש מההכנסה נטו. עם זאת, ברור שכשאתה לא עובד זה לא אומר שאתה אמור לגור בחוץ, ואם אתה מרוויח 20 בחודש זה לא אומר שאתה צריך להתפרע עם החשבון.
המטרה שלך היא לבצע תזרים חזוי קדימה. אם אתה עובד במקום מסודר בו אתה שוקל להישאר, כלומר לא עבודה זמנית ולא מתגמלת, אתה יכול להשתמש במשכורת הזאת כבסיס. בדוק הוצאות הכרחיות בלבד עבורך (אוכל, סלולר וכו'). עכשיו תוסיף את שכר הדירה אל מול מה שאתה מקבל ממנו, תוך אתה מתחשב בהוצאות שהן תחליפיות עבור חלק מהשכ"ד- כתבו למעלה כי הוצאות על רכב למעשה מאפשרות לך לגור במקום מרוחק יותר ואטרקטיבי פחות, למשל. תראה איך אתה לא חורג מההכנסה נטו (המלצה שלי- תשאיר גם סכום לחיסכון).

אם העבודה שלך היא סוג של עבודת סטודנטים רק בשביל לשלם את ההוצאות השוטפות, התחשב במקור ההכנסה החילופי שלך- הורים, חסכונות קיימים. נסה להעריך מתי תתחיל לעבוד במקום מסודר שעליו אתה יכול להתבסס בתחשיב הקודם, והקצב לעצמך סכום שאתה מוכן לאבד למעשה בכל חודש מהחיסכון/הורים. זה יחד עם דמי הכיס שאתה מקבל משירות לקוחות טלפוני לדוגמא. עכשיו אתה חוזר לתחשיב למעלה ומבצע אותו שוב.

אם למשל אתה מקבל 7000 נטו, צא מנקודת התחלה של שליש- 2300 בחודש, לערך. תראה האם מה שאתה מקבל באזור שלך הוא סביר. אם יותר מסביר, מעולה- קצץ בשכ"ד. אם לגמרי לא, תיאלץ לעלות ברמה (כלל האצבע הזה לא אמור להביא אותך לגור בדירת חדר עם סודנים).

ייתכן ויעזור לך דווקא לבדוק קודם מהי הדרישה שלך למגורים, מבחינת שותפים/לבד, מיקום וכו'. בדוק ביד2 מהם טווחי השכ"ד, וראה היכן השליש שלך ממוקם על הסקאלה.
ישן 09-01-2014, 18:33
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "יש כלל אצבע שאומר שליש..."

או, זה הכיוון שחיפשתי, תודה רבה.

אז שליש מההכנסות נטו- זה מה שהיית מקצה לשכ"ד בלבד או להוצאות שוטפות (חשמל-מים-ארנונה) או לסוג של תמהיל של השניים (שכ"ד+ארנונה)?
או שזה מה שאתה מקצה לשכ"ד לאחר ניכוי של מה שאתה מעריך שיהיו ההוצאות השוטפות?

בשביל החישוב ההפוך- כמה רצוי להקצות לחסכון?

כן, ברור שהתשובה גם פה תהיה בדיוק כמו לשאלה הקודמת- תלוי למה אני חוסך, תלוי כמה אני מרוויח, איפה אני בחיים וכו'. אבל אני מניח שגם לפה יש איזשהי תשובת בסיס של "לא פחות מ..."

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-01-2014, 21:07
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
לשכור דירה זה דבר מפגר...

ציטוט:
אז אחרי כל הדיוני הוצאות שאלה רצינית.
מי מבין יושבי הפורום ששוכר דירה- איך אתם קובעים את הוצאות שכר הדירה שלכם?

האם כשאתם שוכרים דירה אתם מסננים ע"פ מחיר מינימום/מקסימום?
האם אתם קובעים שזה צריך להיות X אחוז מהמשכורת שלכם? מההכנסות נטו?
כנ"ל לגבי חישוב שאר ההוצאות.

בקיצור- אם אני מחפש לעבור דירה- איך אני יודע מה אני יכול פחות או יותר להרשות לעצמי? שכ"ד צריך להיות כמה אחוז מההכנסה הצפויה שלי?
שכ"ד+הוצאות שוטפות?

עקב הסיבה הפשוטה:

היכולת לחסוך היא אפסית.

אני גר עם אמא (אבא נפטר לפני מספר שנים).

אני חוסך פי כמה וכמה יותר מחבריי ששוכרים דירות.

בתוך פחות משנה כבר יהיה לי מספיק הון עצמי בשביל לקחת משכנתא, ולרכוש את הנכס הראשון שלי (שאני בכלל מתכנן לשפץ ולמכור, אבל זה דיון לאשכול אחר).

אם הייתי שוכר דירה כבר לפני מספר שנים, קשה לי מאוד להאמין שהייתי מצליח לחסוך באותה רמה.

*זה נכון שלכל דבר יש יתרונות וחסרונות, וכמובן שזה מאוד מציק שאין לי חופש מלא בבית לעשות מה שאני רוצה (חברים \ בחורות), אבל כרגע אני ממוקד בחיסכון, בחורות וחברים יהיו גם בגיל 29\30, רק שאז אני אהיה הרבה יותר מסודר בחיים.

ישן 11-01-2014, 00:45
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "וכשאתה לומד/עובד רחוק מאמא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
וכשאתה לומד/עובד רחוק מאמא ואבא? או שעבודה ולימודים זה מפגר גם כן?

אף אחד לא אומר לך ללמוד רחוק מאמא ואבא...

*אגב, אני באופן אישי גם חושב שאם אתה עושה תואר סתם (בשביל להגיד "שיש לי תואר"), אז אתה אידיוט מוחלט.

(לא פונה ספציפית אלייך - אלה לעשרות אלפי הסטודנטים שעושים תארים שאפשר לנגב עם הדיפלומה שלהם את התחת).

זה מצחיק שאנשים רבים חושבים שתואר זה מה שיסדר אותם בחיים.

אני מכיר יותר מדיי אנשים שעשו תארים נחשקים (משפטים \ רפואה \ הנדסה), ואני (בחור בלי תואר), מרוויח יותר מהם.

ואני בסה"כ שכיר בחברת סלולאר, אני משוכנע שכאשר אני אפתח את העסק שלי, אני ארוויח הרבה יותר מהם.

ישן 11-01-2014, 09:00
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=meac]וכשאתה לומד/עובד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
אני מכיר יותר מדיי אנשים שעשו תארים נחשקים (משפטים \ רפואה \ הנדסה), ואני (בחור בלי תואר), מרוויח יותר מהם.

ואני בסה"כ שכיר בחברת סלולאר

הבעיה שלך היא שזוית ההתסכלות שלך היא לטווח קצר, לא לטווח ארוך.

כן, סביר שעו"ד, רופא או מהנדס מתחיל בשנה הראשונה לתעסוקה האמיתית שלו (אחרי הסטאז' וכו') ירוויח פחות מאדם במקצוע שלא מצריך נסיון תעסוקתי רב או השכלה אבל נמצא, נניח, בשנת הותק החמישית שלו בתחום.

אבל זה כשמדברים על תחילת הדרך. סביר שאותו עו"ד וכו' בשנתו השלישית ירוויח כבר כמוך כשתהיה בשנתך השביעית בתחום (אם בכלל תחזיק בו כ"כ הרבה זמן).

כשהוא יגיע לשנתו השישית בעבודה הוא ירוויח הרבה יותר ממך בשנתך העשירית.

עשיית כסף היא בד"כ מרתון, לא ספרינט.

ציטוט:
אני משוכנע שכאשר אני אפתח את העסק שלי, אני ארוויח הרבה יותר מהם.

אני שמח בשבילך, אבל לא כולם בעלי מתת אל ויכולת לנהל עסק מצליח בלי בעיה.

כן, מי שמצליח למצוא את הנישה שלו ולנהל עסק עצמאי רווחי ירוויח טוב (אני לא מדבר על איכות חיים שכנראה תהיה דרעקס), אבל הסיכוי לזה הוא נמוך בהרבה יותר. אני לא זוכר את הסטטיסטיקה אבל אני חושב שחצי מהעסקים הקטנים במדינת ישראל נסגרים בשנתם הראשונה וזה בלי בכלל לדבר על מה קורה בשנה השלישית או אחרי 10 שנים כשהשוק נהיה תחרותי בטירוף ואתה צריך למכור במחירי הפסד רק כדי לנסות לשרוד.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-01-2014, 18:11
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=meac]וכשאתה לומד/עובד..."

לא, אתה לא מכיר מספיק כאלו. רופא, גם מתחיל, שקורע את התחת, יגיע די בקלות למשכורות של קרוב ל-20, גם אם בחישוב שעתי הוא לא מרוויח יותר מדי.
מהנדס בכמעט כל תחום ירוויח יפה מאוד בהתחלה, כשבמקצועות ההייטק תוך 5 שנים גם כן עוברים את ה-20 ומעלה.
עורכי דין באמת יש הצפה, אבל אלו ששורדים כמה שנים מתחילים לקפץ בשכר.

כמו כן, ראית את הסתירה בדבריך? אתה שואל למה ללכת ללמוד רחוק, אבל מצד שני לועג לאלו שלמדו תואר שטותי. אז אם אני תושב פריפריה שמבין שתואר טוב לומדים במוסד גדול כמו למשל הנדסה בטכניון או מדעי המחשב בתל אביב, איפה אני נופל אצלך? כי הקשבתי לך לגבי התואר הלא שטותי במוסד טוב אבל זה רחוק לי מהבית.

אני יכול רק לנחש שמשכורת גבוהה כפי שאתה טוען שיש לך, בחברת סלולר ללא השכלה פורמלית, היא בתחום המכירות או משהו דומה, אז לידיעתך בתחום המכירות בהייטק או בפיננסים מרוויחים פי 2-3 ממה שאתה מרוויח. אז אל תשווה תפוז לתפוח.
ישן 09-01-2014, 21:58
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "לשכור דירה זה דבר מפגר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
עקב הסיבה הפשוטה:

היכולת לחסוך היא אפסית.

אני לא מסכים עם ההצהרה הזאת...
ציטוט:
אני חוסך פי כמה וכמה יותר מחבריי ששוכרים דירות.

בתוך פחות משנה כבר יהיה לי מספיק הון עצמי בשביל לקחת משכנתא, ולרכוש את הנכס הראשון שלי (שאני בכלל מתכנן לשפץ ולמכור, אבל זה דיון לאשכול אחר).

אני גר עם ההורים מאז השחרור מקבע וחסכתי יפה, הכוונה היא לצאת מהבית בסוף התואר- שהוא בסוף השנה הנוכחית, אני בכ"ז קרוב בהרבה יותר ל30 מאשר ל20. פאק, בכיתי קצת.

בקיצור, חסכתי סכום נאה בלי קשר, כנראה כזה שהיה מסדר לי משכנתא קצרה למדי באיזור הצפון. לצערי המחירים במרכז קצת יותר גבוהים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-01-2014, 00:50
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Narion]עקב הסיבה..."

ציטוט:
אני לא מסכים עם ההצהרה הזאת...

אני גר עם ההורים מאז השחרור מקבע וחסכתי יפה, הכוונה היא לצאת מהבית בסוף התואר- שהוא בסוף השנה הנוכחית, אני בכ"ז קרוב בהרבה יותר ל30 מאשר ל20. פאק, בכיתי קצת.

בקיצור, חסכתי סכום נאה בלי קשר, כנראה כזה שהיה מסדר לי משכנתא קצרה למדי באיזור הצפון. לצערי המחירים במרכז קצת יותר גבוהים.

איך אתה לא מסכים להצהרה?

אתה בעצמך ציינת שמעולם לא גרת בשכירות, אז איך אתה יודע אם אפשר לחסוך או לא?

*אני מניח שלאחר שתסיים את התואר, ותתחיל לשכור דירה, אתה תראה שהרווח החודשי שלך יצטמצם בצורה אנושה.

לגור לבד זה הוצאה גדולה (בלי קשר לעלות השכר דירה, יש עוד המון הוצאות נלוות שאתה פשוט לא לוקח בחשבון...).

התקופה היחידה שהצלחתי גם לגור בשכירות וגם לחסוך, היה כשחלקתי דירה עם האקסית שלי קרוב לשנה.

היה לנו הסדר פשוט של חצי חצי בעלות שכ"ד, וכל חודש מישהו אחר שילם על האוכל ושאר ההוצאות.

(כמובן שהיום אני חוסך הרבה יותר ביחס לאותה תקופה).

ישן 11-01-2014, 09:06
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אני לא מסכים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
איך אתה לא מסכים להצהרה?

אתה בעצמך ציינת שמעולם לא גרת בשכירות, אז איך אתה יודע אם אפשר לחסוך או לא?

כי למרבה הזמל אני לא האדם היחידי בעולם וגם כנראה לא היחיד שהולך להיכנס לשכירות. יש מספיק אנשים (אני די בטוח שאפילו יותר מ100!) שחיים בשכירות וחוסכים כסף.

האמת שאפילו לא צריך להשתמש באנשים אחרים אלא פשוט לקרוא את האשכול, כל אחד ואחד מהאנשים פה (חוץ מבני כשהיה חייל חובה והרוויח כסף לדוריטוס ירוק ונסטי) הקצה 20, 30, 50 אחוז מההכנסות נטו לחסכון.

כן, החסכון מצטמצם, מן הסתם כי ההוצאות גדלות. אבל הוא לא נעלם.
ציטוט:
*אני מניח שלאחר שתסיים את התואר, ותתחיל לשכור דירה, אתה תראה שהרווח החודשי שלך יצטמצם בצורה אנושה.

מצטמצם? בודאי. זה מה שקורה כשההוצאות גדלות.
בצורה אנושה? אני לא רואה סיבה שזה יהיה אנוש אלא אם יקרו דברים לא צפויים, אבל אלה יכולים להתרחש תמיד.
ציטוט:
לגור לבד זה הוצאה גדולה (בלי קשר לעלות השכר דירה, יש עוד המון הוצאות נלוות שאתה פשוט לא לוקח בחשבון...).

אה, אוקיי. אז אני אשאר בבית לנצח. כשיהיו לי ילדים זה גם יחסוך לי הון תועפות על בייביסיטר וגנים וכאלה.

לגור בבית זה טוב לתקופה מסוימת, זאת תקופה לא מוגדרת ומשתנה ע"פ אלפי גורמים. אבל להגיד שאסור לצאת מהבית עד שאתה מסודר פיקס 100 אחוז זה מגוחך, בעיקר כי אתה לעולם לא מסודר פיקס.

לפעמים גם בשביל להרוויח צריך להסתכן ולצאת מהקומפורט זון.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-01-2014, 21:47
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12

טוב, אז אני עוד לא שכרתי דירה, אבל אני די מתחיל בחיפושים לאחרונה.

בגדול, אני מבין את מה שאתה שואל כי זה די דומה להתלבטויות שהיו לי בנושא.

אני אגיד לך איך אני מסתכל על זה ואולי זה יעזור לך בהתלבטויות.
לגבי המחיר - קודם כל, אתה חייב לעשות תחשיב הוצאות ממוצע חודשי, גם כדי להגדיר ציפיות וגם כדי להגדיר לעצמך יעד. לשלוף מספר של שליש משכורת זו טעות, כי אם הנטו שלך קטן וכמות ההוצאות גדולה, אז אתה פשוט תכנס למינוס מהר מאוד.

אני למשל הגדרתי את ההוצאות הקבועות שלי, את המינימום שאני רוצה לחסוך למרות השכרת הדירה ואת צפי ההוצאות שנובע ממוצע ההוצאות שלי בדר"כ.

מתוך הסכום שנותר לי, הורדתי כ20% להתגמשות וכרזרבה. וזה היעד המקסימלי שלי לדירה. עז כאן החלק הפשוט.

החלק המסובך לטעמי הוא לדעת מה אתה רוצה ועל מה אתה מוכן להתפשר. אני למשל עשיתי טבלה שהעמודות שלה הם אזורי דיור - למשל: תל אביב, פתח תקווה, גבעתיים וכו'
בשורות רשמתי את הקריטריונים כמו מחיר, קירבה לעבודה, עלות מול איכות וכו'.
עבור כל עיר דירגתי לפי הבנתי את הציון מ1 עד 10 לכל אזור.
אחר כך הגדרתי עבור כל קריטריון את אחוז המשקל שלו עבורי - כלומר, כמה אני מוכן להתפשר על מחיר, או כמה אני מוכן להתפשר על קירבה לעבודה וכו'.
אחר כך עשיתי מכפלות של כל ציון למשקל שנתתי ולבסוף לפי זה מצאתי איפה אני צריך לחפש את הדירה ועל מה אני מוכן להתפשר.

מקווה שזה יעזור במשהו.
ישן 09-01-2014, 22:03
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "טוב, אז אני עוד לא שכרתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Smilop
אני אגיד לך איך אני מסתכל על זה ואולי זה יעזור לך בהתלבטויות.
לגבי המחיר - קודם כל, אתה חייב לעשות תחשיב הוצאות ממוצע חודשי, גם כדי להגדיר ציפיות וגם כדי להגדיר לעצמך יעד. לשלוף מספר של שליש משכורת זו טעות, כי אם הנטו שלך קטן וכמות ההוצאות גדולה, אז אתה פשוט תכנס למינוס מהר מאוד.

זהו, שנורא פאקינג קשה לעשות חישוב הוצאות.
לא גרתי לבד ואין לי מושג ירוק בזה. אני יכול להניח מה יהיו ההוצאות על חשמל-מים וכו' אבל קניות, דלק והוצאות בלתי צפויות....?
ציטוט:
אני למשל הגדרתי את ההוצאות הקבועות שלי, את המינימום שאני רוצה לחסוך למרות השכרת הדירה ואת צפי ההוצאות שנובע ממוצע ההוצאות שלי בדר"כ.

הגדרת אותו מספרית או באחוזים?
ציטוט:
החלק המסובך לטעמי הוא לדעת מה אתה רוצה ועל מה אתה מוכן להתפשר. אני למשל עשיתי טבלה שהעמודות שלה הם אזורי דיור - למשל: תל אביב, פתח תקווה, גבעתיים וכו'
בשורות רשמתי את הקריטריונים כמו מחיר, קירבה לעבודה, עלות מול איכות וכו'.
עבור כל עיר דירגתי לפי הבנתי את הציון מ1 עד 10 לכל אזור.
אחר כך הגדרתי עבור כל קריטריון את אחוז המשקל שלו עבורי - כלומר, כמה אני מוכן להתפשר על מחיר, או כמה אני מוכן להתפשר על קירבה לעבודה וכו'.
אחר כך עשיתי מכפלות של כל ציון למשקל שנתתי ולבסוף לפי זה מצאתי איפה אני צריך לחפש את הדירה ועל מה אני מוכן להתפשר.

מקווה שזה יעזור במשהו.

האמת שזה מעניין, בעיקר כי אנחנו גרים באותה עיר (איפה אתה עובד אם יורשה לי לשאול?)

אני הסתכלתי יותר לכיוון מזרח, ודרום. איפה שהבתים זולים יותר אבל מרווחים ונוחים יותר. הבעיה העיקרית היא דלק ופקקים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-01-2014, 23:04
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Smilop] אני אגיד לך..."

הוצאות בלתי צפויות כשמן כן הן... בלתי צפויות, לכן לא תוכל לחשב אותם במילא. אבל ההוצאות השוטפות, אתה בהחלט יכול להעריך.

דוגמא:

- הוצאות טלפון
- הוצאות ביטוח רפואי (כללית מושלם)
- הוצאות תשלומים קבועים - מכון כושר, לימודים וכו'
- תקציב יציאות בסופי שבוע (כמה אתה מוציא ביציאות שלך X כמות היציאות הצפוייה)
- תקציב רכישת אוכל בסופר - למשל, אני מעריך שעלות הרכישה שלי בסופר תהיה כ250 ש"ח לשבועיים. אפשר לנתח את זה לפי מוצרים בסיסיים.
- תקציב כרטיס אשראי - אפשר לעשות ממוצע רכישות שנתי ולהניח ששנה הבאה זה יהיה דומה או משהו בסגנון.
- תקציב לחסכון מינימלי

החסכון המינימלי צריך להיות גמיש - כלומר, אם אתה מתכנן לחסוך 1000 שקל בחודש, אז תחלק אותו בין 600 ש"ח לחסכון ארוך טווח לבין 400 ש"ח לחסכון קצר טווח, כדי שאם תהיה לך חריגה חד חודשית, לא תצטרך להסתכן.

לשאלתך - הגדרתי את זה מספרית וגם לקחתי מקדם ביטחון. בסופו של דבר, יכול להיות שאני אצטרך להתגמש איפשהו, אז לפחות יש לי את התוכנית מסודרת.

אני עובד בחולון. כעקרון, דלק לא מהווה אצלי בעיה כי יש לי ליסינג, אבל הבעיה שלי זה שאני מתחיל לעבוד לפני שבע בבוקר - אז המרחק יכול להשפיע לי על הצורך לקום מוקדם יותר או ללכת לישון מוקדם יותר ביחס למיקום אחר. שוב, תלוי מה המשקל של זה בסדרי העדיפות שלי.

אני יכול לספר לך שמבחינת מה שכרגע יוצא לי זה שמבחינת סדרי עדיפות, כדאי לי למצוא דירה באזור הרצליה ותל אביב, יותר מאשר גבעתיים ופתח תקווה למשל. להרצליה יש את המשקל הגדול ביותר מבחינת עדיפות ותל אביב את העדיפות השניה, למרות שלמחיר היה ערך די גדול מבחינתי. מצד שני, לא איכפת לי להתפשר על דברים מסויימים לטובת דברים אחרים.
ישן 10-01-2014, 08:26
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "הוצאות בלתי צפויות כשמן כן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Smilop
הוצאות בלתי צפויות כשמן כן הן... בלתי צפויות, לכן לא תוכל לחשב אותם במילא. אבל ההוצאות השוטפות, אתה בהחלט יכול להעריך.

דוגמא:

- הוצאות טלפון
- הוצאות ביטוח רפואי (כללית מושלם)
- הוצאות תשלומים קבועים - מכון כושר, לימודים וכו'
- תקציב יציאות בסופי שבוע (כמה אתה מוציא ביציאות שלך X כמות היציאות הצפוייה)
- תקציב רכישת אוכל בסופר - למשל, אני מעריך שעלות הרכישה שלי בסופר תהיה כ250 ש"ח לשבועיים. אפשר לנתח את זה לפי מוצרים בסיסיים.
- תקציב כרטיס אשראי - אפשר לעשות ממוצע רכישות שנתי ולהניח ששנה הבאה זה יהיה דומה או משהו בסגנון.
- תקציב לחסכון מינימלי

החסכון המינימלי צריך להיות גמיש - כלומר, אם אתה מתכנן לחסוך 1000 שקל בחודש, אז תחלק אותו בין 600 ש"ח לחסכון ארוך טווח לבין 400 ש"ח לחסכון קצר טווח, כדי שאם תהיה לך חריגה חד חודשית, לא תצטרך להסתכן.

לשאלתך - הגדרתי את זה מספרית וגם לקחתי מקדם ביטחון. בסופו של דבר, יכול להיות שאני אצטרך להתגמש איפשהו, אז לפחות יש לי את התוכנית מסודרת.

תודה.
ציטוט:
אני עובד בחולון. כעקרון, דלק לא מהווה אצלי בעיה כי יש לי ליסינג, אבל הבעיה שלי זה שאני מתחיל לעבוד לפני שבע בבוקר - אז המרחק יכול להשפיע לי על הצורך לקום מוקדם יותר או ללכת לישון מוקדם יותר ביחס למיקום אחר. שוב, תלוי מה המשקל של זה בסדרי העדיפות שלי.

אני יכול לספר לך שמבחינת מה שכרגע יוצא לי זה שמבחינת סדרי עדיפות, כדאי לי למצוא דירה באזור הרצליה ותל אביב, יותר מאשר גבעתיים ופתח תקווה למשל. להרצליה יש את המשקל הגדול ביותר מבחינת עדיפות ותל אביב את העדיפות השניה, למרות שלמחיר היה ערך די גדול מבחינתי. מצד שני, לא איכפת לי להתפשר על דברים מסויימים לטובת דברים אחרים.

הייתי שמח אם היית משתף יותר באיך קבעת את הקריטריונים לסדרי העדיפויות. אם יש לך כוח- סתם זה מעניין אותי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-01-2014, 00:42
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12

אני פשוט חיפשתי את הדירה הכי זולה שאפשר למצוא, תוך התחשבות בעובדה שיש גבול שמתחתיו אני לא מוכן לרדת. אותו עיקרון מנחה אותי בכל הוצאה שהיא יחסית גדולה.

אם אתה רוצה למקסם את החסכון שלך, תפעל לפי העיקרון שלי. אני במקומך לא הייתי ממהר ללכת על דירה שקרובה לעבודה, אם היא יקרה מידי. אולי כדאי לשכור דירה קצת יותר רחוקה שגם תהיה משופצת ואיכותית, ולפצות על כך באמצעות רכב או מוניות (שים לב שדווקא בתחום הזה יש גבול ברור מה יותר משתלם מבחינה כלכלית. אם אתה לא נוסע מעבר ל-X ק"מ ביום, מונית תהיה יותר משתלמת. תבקש ממישהו שמבין בזה שיעשה עבורך את החישוב המדוייק. מה גם שמוניות חוסכות כאב ראש רציני. אתה אף פעם לא תתקע בגלל רכב במוסך, וגם לא תאלץ לנסוע על גרוטאה).
ישן 10-01-2014, 01:17

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "מונית תעלה כמה עשרות שקלים..."

יש סיכוי. אני לא יודע איפה בדיוק עובר הגבול, אבל אני יודע שיש גבול כזה. ראיתי פעם שעושים חישוב כזה. חוץ מזה, צריך לקחת בחשבון הרבה מאוד פרמטרים, כמו עלות הרכב עצמו, הוצאות ביטוח, הוצאות מוסך. אפשר לקנות רכב יקר שלא יכנס למוסך לעיתים קרובות, ואז בטווח הארוך זה לא בהכרח יותר זול ממוניות. ואפשר לקנות גרוטאה. לאנשים יש נטייה לרכוש גרוטאות מתוך חשיבה פרמיטיבית שזה חסכוני, ובסוף זה נושך אותם בחזרה בתחת, כאשר הרכב נכנס למוסך לעיתים קרובות. יש בזה סכנה שההוצאות על מוסך יכולות לצאת מכל פרופורציה. אני מכיר מספיק אנשים שמוציאים עשרות אלפי שקלים על רכב בשנה, ולאחר מכן מתקשים להיפטר מימנו, כי הוציאו עליו המון כסף.
ישן 10-01-2014, 01:43

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "כן, מצד שני יש להם אוטו. אתה..."

אם הוא לא נוסע איתו יום יום למשרד, אז זה אפילו פחות משתלם כלכלית. הוא משתמש בו פחות, אבל עדיין מוציא בדיוק את אותו הסכום על עלות הרכב, הביטוח, הטסט וכו'. רק ההוצאות על הדלק יורדות, וככל הנראה גם ההוצאות על המוסך, אבל ההוצאות האלה יצאו בעקיפין על המונית ביום יום. בקיצור, למה להחזיק רכב עם כל ההוצאות הנגזרות מעצם החזקתו בלבד, אם מתכוונים למעט בשימוש בו? נראה לי שזה טעות לשלב בין שניהם.

למה שלבן אדם לא יהיה אוטו? לא יודע. אם הוא רוצה שיקנה אוטו. בסופו של דבר יש כאלה שיעדיפו רכב גם אם זה יעלה להם כמה אלפי שקלים יותר בשנה רק כדי לא לשמוע חפירות של נהגי מוניות. הכל עניין של העדפה אישית. שימי לב שלא המלצתי לו לנסוע במוניות, אלא המלצתי לחפות על המרחק באמצעות רכב או מוניות. הצבעתי על החסכון האפשרי, אם הוא יודע שלא יסע הרבה קילומטרים ביום.
ישן 10-01-2014, 02:06

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "אוטו זה לא רק כדי לא לשמוע..."

נוחות - גם מונית זה נוח.
תחב"צ בשבת - צודקת.
ליסוע להורים בסופ"ש - תחב"צ זה אחלה פתרון לנסיעות של פעם בשבועיים. לצאת לפני כניסת שבת ולחזור במוצ"ש או ראשון בבוקר.
שקיות מהסופר - משלוח עולה 24 שקל, ואפילו מעלים לך את הארגזים במדרגות.
לקפוץ לחברים - צודקת, אבל זה תלוי איפה גרים החברים שלך. במקרה שלי את החברים הותיקים אני פוגש במוצ"ש, כשאני אצל ההורים. והחברים החדשים גרים מאוד קרוב.

ברור שלאוטו יש את היתרונות שלו. לא הכל שחור ולבן. גם לסמארטפון יש את היתרונות שלו, גם לדירה משופצת במרכז העיר יש את היתרונות שלה. צריך לקחת את כל השיקולים בחשבון, בשביל למקסם חסכון, כמו שהוא כתב. אם מישהו רוצה לקנות סמארטפון, כי הוא חושב שלא יוכל לחיות בלי זה, שיקנה. אני לא בא להכתיב לאף אחד את אורח החיים. בסך הכל הצבעתי על נקודה...
ישן 10-01-2014, 11:17
צלמית המשתמש של Samantha
  משתמשת נקבה Samantha Samantha אינו מחובר  
מנהלת פורום קולנוע וטלוויזיה ...•*•●✩●•*•... המקסימה של הפורום =^◡^= ♡

חבר מתאריך: 03.10.06

טוב, אז ככה- אני לא שוכרת דירה כרגע, אבל עזרתי ללא מעט אנשים בחישובים.
בשביל לדעת בכמה לחפש- פשוט תעשה חישוב הפוך. נגיד אתה מרוויח 10K בחודש? פשוט תחסיר את ההוצאות השוטפות שלך.
לדוגמה:
רכב: 800 ש"ח
שכר לימוד: 400 ש"ח
אוכל וקניות שוטפות לבית: 1100 ש"ח
סלולרי, טלפון, אינטרנט וטלוויזיה: 500 ש"ח
חיובים רגילים (קופות חולים וכד): 200 ש"ח
יציאות, בילויים, חד"כ וכד: 500 ש"ח.

(*אל תתחילו לומר לי שהמספרים לא ריאליים. אלו סתם מספרים שבחרתי)

בחישוב, ההוצאות שלך הן כביכול 3500 בחודש, מה שמותיר לך 6500 ש"ח.
עכשיו, הכי חשוב לשים כסף בצד למקרי חירום והוצאות בלתי צפויות. (אנשים תמיד שוכחים לעשות את זה וככה הם נכנסים למינוסים)
הקרבו-שקר של המכונית מתקלקל, שברת לאמא את כל הסרוויס היפה, אתה שובר רגל וצריך לשלם הוצאות רפואיות וכד'. לכל זה צריך כסף זמין.
אני ממליצה לשים בצד בסביבות 20% ממה שנותר אחרי החישוב. ככה במידה ולא השתמשת בזה תוכל להכניס לתוכנית חיסכון (למרות שבהצלחה למצוא אחת טובה... אבל זה כבר לנושא אחר).
נגיד אחרי הכל נותר לך 5200 ש"ח? כאן תתחיל לעשות את החישוב שקשור לבית ותשלומי אחזקה עליו.

קשה לי לעזור לך מפה כי בכל עיר מדובר במספרים שונים ובחוזים שונים (למשל עכשיו עזרתי לחברה שלי עם לשכור דירה שבמחיר היה כלול גם ארנונה, גם מים וגם חשמל. אז היה לנו קל גם לחשב)
אבל תעשה שיקול לגבי מה יותר נוח לך. לדוגמה #2 חברה אחת קיבלה דירה במחיר יפה כי ברחוב אין תחבורה ציבורית בשעות ובימים מסויימים,
אבל כוון שיש לה רכב לא אכפת לה. אז בהתמקחות קלה עם המשכיר היא קיבלה הנחה על משהו שהיא אפילו לא משתמשת בו!

קח כמה ימים לעשות לעצמך רשימה של מה חשוב לך בדירה (מיקום, תחבורה, זמן להגיע למוקדים שונים וכד') ואז גם תוכל לברור את ההיצע בצורה נוחה יותר.
והעיקר- אם תצטרך עזרה בעיצוב פנים תוכל לשלוח תמונות אליי

09.07.00-16.07.12

ישן 10-01-2014, 11:36
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "טוב, אז ככה- אני לא שוכרת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Samantha
טוב, אז ככה- אני לא שוכרת דירה כרגע, אבל עזרתי ללא מעט אנשים בחישובים.
בשביל לדעת בכמה לחפש- פשוט תעשה חישוב הפוך. נגיד אתה מרוויח 10K בחודש? פשוט תחסיר את ההוצאות השוטפות שלך.
לדוגמה:
רכב: 800 ש"ח
שכר לימוד: 400 ש"ח
אוכל וקניות שוטפות לבית: 1100 ש"ח
סלולרי, טלפון, אינטרנט וטלוויזיה: 500 ש"ח
חיובים רגילים (קופות חולים וכד): 200 ש"ח
יציאות, בילויים, חד"כ וכד: 500 ש"ח.

(*אל תתחילו לומר לי שהמספרים לא ריאליים. אלו סתם מספרים שבחרתי)

בחישוב, ההוצאות שלך הן כביכול 3500 בחודש, מה שמותיר לך 6500 ש"ח.
עכשיו, הכי חשוב לשים כסף בצד למקרי חירום והוצאות בלתי צפויות. (אנשים תמיד שוכחים לעשות את זה וככה הם נכנסים למינוסים)
הקרבו-שקר של המכונית מתקלקל, שברת לאמא את כל הסרוויס היפה, אתה שובר רגל וצריך לשלם הוצאות רפואיות וכד'. לכל זה צריך כסף זמין.
אני ממליצה לשים בצד בסביבות 20% ממה שנותר אחרי החישוב. ככה במידה ולא השתמשת בזה תוכל להכניס לתוכנית חיסכון (למרות שבהצלחה למצוא אחת טובה... אבל זה כבר לנושא אחר).
נגיד אחרי הכל נותר לך 5200 ש"ח? כאן תתחיל לעשות את החישוב שקשור לבית ותשלומי אחזקה עליו.

קשה לי לעזור לך מפה כי בכל עיר מדובר במספרים שונים ובחוזים שונים (למשל עכשיו עזרתי לחברה שלי עם לשכור דירה שבמחיר היה כלול גם ארנונה, גם מים וגם חשמל. אז היה לנו קל גם לחשב)
אבל תעשה שיקול לגבי מה יותר נוח לך. לדוגמה #2 חברה אחת קיבלה דירה במחיר יפה כי ברחוב אין תחבורה ציבורית בשעות ובימים מסויימים,
אבל כוון שיש לה רכב לא אכפת לה. אז בהתמקחות קלה עם המשכיר היא קיבלה הנחה על משהו שהיא אפילו לא משתמשת בו!

אם כי יש פה נעלמים שאני לא יכול לחשב, בעיקר הוצאות לבית כי פשוט....אין לי מושג.
גם הוצאות רכבות משתנות ע"פ המיקום אבל סבבה...
ציטוט:
והעיקר- אם תצטרך עזרה בעיצוב פנים תוכל לשלוח תמונות אליי

תודה אבל אין צורך, אני כנראה הולך על המוטיב של "אה השארתם כסאות כתר פלסטיק? מעולה, אני באמת צריך ספה לאורחים".

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-01-2014, 12:02
צלמית המשתמש של Samantha
  משתמשת נקבה Samantha Samantha אינו מחובר  
מנהלת פורום קולנוע וטלוויזיה ...•*•●✩●•*•... המקסימה של הפורום =^◡^= ♡

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Samantha]טוב, אז ככה-..."

ציטוט:
אם כי יש פה נעלמים שאני לא יכול לחשב, בעיקר הוצאות לבית כי פשוט....אין לי מושג.
גם הוצאות רכבות משתנות ע"פ המיקום אבל סבבה...

כן, ברור שלפני שעוברים לדירה משלך אי אפשר לדעת בדיוק 100% כמה אלכוהול תצטרך לחודש
לגבי מזון, מים וחשמל וכד- תנסה להתייעץ עם ההורים ועם חברים שכבר גרים לבד.
לגבי ארנונה- תבדוק באתרים כגון יד 2 מה הארנונה הממוצעת באיזור בו אתה מעוניין.

בכל מקרה- עדיף לקחת בחשבון כמה שקלים יותר מאשר להתקע בלי כסף

ציטוט:
תודה אבל אין צורך, אני כנראה הולך על המוטיב של "אה השארתם כסאות כתר פלסטיק? מעולה, אני באמת צריך ספה לאורחים".

לול!

09.07.00-16.07.12

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:35

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר