לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2014, 23:12
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Port3 שמתחילה ב "מספר שאלות בסיסיות באלקטרוניקה"

1. הספק זו כמות האנרגיה החשמלית הנכנסת למעגל בזמן נתון. חשוב לדעת את ההספק הנצרך, מכמה בחינות. כדי לספק אותו למעגל, כדי לדעת כמה עולה להפעיל אותו, כדי לא לעבור את ההספק המירבי המותר לצריכה במקור ההספק וכדומה. זה אומר בפשטות כמה אנרגיה לוקח המתקן שלי.

2. נגד פול אפ, כשמו כן הוא "מושך למעלה", לרמה לוגית גבוהה קו דיגיטלי. אם יש לדוגמה כניסה של רכיב דיגיטלי שמעוניינים לחבר אליו לחצן שקובע 'אפס' לוגי (מקצר לאדמה), הרי בזמן שהלחצן לא לחוץ, המתח בכניסה לא מוגדר. כדי לקבוע '1' בכניסה, צריכים לחבר לשם VCC. אך זו בעיה לחבר לשם ישירות את VCC כי בזמן שנלחץ על הלחצן, בעצם נקצר את VCC לאדמה. לכן מחברים את נגד הפול אפ, שקובע רמה לוגית גבוהה '1' בכניסה, ולא מפריע ללחוץ על הלחצן, כי בזמן הלחיצה יהיה '0' בכניסה, וגם VCC לא יקוצר לאדמה.

3. אין כזה דבר "מתח אנלוגי" או דיגיטלי. מה שיש זו ההתייחסות שלנו למתח. בהתייחסות "דיגיטלית" אנו קובעים שיש לנו רק שתי רמות מתח. אחת מהן מייצגת רמה לוגית גבוהה, והשנייה נמוכה. אפשר להגדיר גבולות גמישים למדי לרמות המתח, אך התוצאה הסופית היא שתי אפשרויות בלבד.
בהתייחסות "אנלוגית", למתח, יש משמעות לכל רמת מתח.
לגל סינוס/גל ריבועי אין קשר לעניין, למרות שמקובל להשתמש בגל ריבועי למטרות דיגיטליות. הירידה הישירה של הגל מתאימה לישימושים כאלה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2014, 05:17
  משתמש זכר BurningBush BurningBush אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.10
קשה להאמין שמישהו ללא רקע יבין את ההסבר לעיל
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "1. הספק זו כמות האנרגיה..."

ואני לא בטוח שאני אצליח להסביר את המושגים על רגל אחת. אנסה איכשהו ונראה איך זה יצא.

הספק הוא כמות האנרגיה החשמלית שמכשיר משתמש בו בשניה. במילים אחרות, כמות המטענים שעוברים בין נקודת מתח אחת לנקודת מתח אחרת משך שניה. שים לב שמספר המטענים שזורמים דרך מוליך בשניה הוא זרם I והמתח בין שתי נקודות הוא V לכן הספק הוא V כפול I.

לנושא הפול אפ. קח בטריה וחבר תייל בין הקטבים שלה. תיצור קצר שבו הזרם "ייפול" מהחיובי לשלילי באחת. משהו כמו זרם אין סופי. הבטריה תתחמם ותתרוקן. לא דבר חכם. שים בין הקטבים נגד או גוף בעל התנגדות, כמו נורה, והיא תדלק, יהיה לך אור והבטריה תאריך ימים. סלק את הנורה והחלף אותה עם מתג (או טרנזיסטור). אם המתג יילחץ, תיצור קצר והבטריה תתחמם וכו'. לא תילחץ, תוכל לשמור, תיאורתית, את הבטריה לנצח. אבל זה לא שווה דבר. חבר לקו נגד ואז אם תלחץ על המתג, המתח של הבטריה ישב על קצות הנגד. פתח את המתג ומתח הבטריה יהיה על קצוות המתג הפתוח. בנקודה הזו אני בטוח שלא בילבלתי אותך. מה לעשות. עשיתי כמיטב יכולתי בתנאים הנוכחיים. אולי הייתי צריך להסביר עם שימוש בטרנזיסטור. חשוב על טרנסיסטור כמתג.

בקשר לאנלוגי ודיגיטלי. כאן אני מבטיח הסבר ששווה משהו.
הניסיון שלנו מורכב מתופעות מתמשכות. כשאנחנו מסתכלים על גוף נע, אנחנו לא מסתכלים עליו כאילו הוא עשוי מתונות בודדות כמו בסרט, אלא כמראה מתמשך. כנ"ל הטמפרטורה, היא לא קופצת מרמה אחת לאחרת אלא משתנה באופן הדרגתי מתמשך. כדי למדוד תופעות כאלו, אנחנו בונים מכשירים שהינם אנלוגיים לתופעה שאנחנו מודדים. הכספית שבמד החום מתפשטת או מתקווצת באופן אנלוגי להתנהגות הטמפרטורה.
טוב, מתחיל להתעייף מזה. אם מישהו מעוניין בהסבר המכשירים הדיגיטליים ואיך זה מתקשר בסוף למעגלים אנלוגיים ודיגיטליים, כיתבו. אחרת חבל על המאמץ.
וידוי חיים שור."אני הייתי מאלה שפתחו לאש"ף את הדלת לאמריקה. משרד המדינה האמריקאי לא רצה לתת להם אשרות. טיפלנו בזה שיקבלו אשרות, והם נכנסו ובעזרתנו כבשו את אמריקה. זה מה שהם רצו, אני אישית הזמנתי אותם לחוגי בית של יהודים אמריקאים. הם הצליחו בזה בעזרתנו. בלעדינו הם לא היו מצליחים בזה לעולם". כל פעם שאני קורא את חתימתי נחמץ לבבי. האיש שיכל בן בסיירת. מתעתע בנו אלוהי ישראל.

ישן 10-01-2014, 13:59

נמשיך עם האנלוגי והדיגיטלי
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי BurningBush שמתחילה ב "קשה להאמין שמישהו ללא רקע יבין את ההסבר לעיל"

בתור דוגמה ניקח את הטמפרטורה ומד החום. מד החום מתנהג באופן אנלוגי לעלית וירידת הטמפרטורה בכל נקודת זמן. אתה רוצה לראות מה הטמפרטורה ברגע זה, המד-חום יראה לך (נזניח את אי דיוקי הקריאה והסקלה). נחבר לקצה הכספית עפרון (מבלי להכנס לפרטים של "איך") ונוכל לקבל רישום של הטמפרטורה על גליל נייר לגבי כל נקודה של זמן משך המדידה. שוב מדידה אנלוגית להתנהגות הטמפרטורה. נוכל למשל לרשום את טמפרטורת החולה כל שעה, או כל דקה אם בקריאת הרישום או תוך ישיבה מול מד החום. ברגע שרשמת את התוצאות באמצעות מספרים, דיגיטלים, הפכת את המדידה לדיגיטלית.
אם תאבד את הרישם האנלוגי ותיוותר רק עם הרישום הדיגיטלי, אולי זה יספיק לך. תוכל לדעת מה היתה הטמפרטורה של החולה כל דקה, אבל הטמפרטורה בין הרישומים לא תהיה קיימת. אם היתה פתאום ירידה ב-50 מעלות וחזרה לטמפרטורה הרגילה, לא תוכל לדעת על כך. מובן שהרישום האנלוגי יותר מדוייק ונותן תוצאה לכל נקודת זמן.
בוא נניח שנרשום ביד תוצאות כל חצי דקה, או כל אלפית הדקה, או כל אלפית השניה, כאן נגיע לרמת דיוק שלמרות שהמכשיר האנלוגי עוקב אחרי התופעה עצמה, דיוק הקריאה והסקלה אינם יכולים להתחרות בספרות שאתה... או מעגל אלקטרוני רושם.
בנקודה הזו הגענו לכך שמעגל אלקטרוני רושם דיגיטים על תופעה שתחת מדידה.

טוב, זמן לעיכול.

בפעם הבאה אסביר המרה של תופעה אנלוגית לדיגיטלית (שביב A/D) וכו'. נכתוב ספר. תן תגובה אם אני לא מרטיב ברוח ואם זה מעניין. אחרת אלך להתווכח על תורת הגזע וחימום גלובלי.
וידוי חיים שור."אני הייתי מאלה שפתחו לאש"ף את הדלת לאמריקה. משרד המדינה האמריקאי לא רצה לתת להם אשרות. טיפלנו בזה שיקבלו אשרות, והם נכנסו ובעזרתנו כבשו את אמריקה. זה מה שהם רצו, אני אישית הזמנתי אותם לחוגי בית של יהודים אמריקאים. הם הצליחו בזה בעזרתנו. בלעדינו הם לא היו מצליחים בזה לעולם". כל פעם שאני קורא את חתימתי נחמץ לבבי. האיש שיכל בן בסיירת. מתעתע בנו אלוהי ישראל.

נערך לאחרונה ע"י BurningBush בתאריך 10-01-2014 בשעה 14:02.
ישן 10-01-2014, 17:42

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Boltik שמתחילה ב "עשית סלט מכימות ודגימה."

אולי ערבבתי בין השנים מכיוון שלצורך העניין אין לכך משמעות. רוצה לבטא ערכים לאורך זמן באופן אנלוגי ובאופן דיגיטלי. לא ברור לי מה הערבוב שיצרתי בין כימות ודגימה. הסבר.

בסיכומו של דבר נגיע לכך שאנלוגי הוא פונצקיה מתמשכת ומייצגת ערכים בכל נקודה בזמן, בעוד הדיגיטלי הוא פונקציה קטועה (הזנח את המעברים) שנושאית ערכים מקודדים בסיגנלים בינריאיים..

נערך לאחרונה ע"י BurningBush בתאריך 10-01-2014 בשעה 18:00.
ישן 11-01-2014, 01:28

נראה שאתה רוצה לומר משהו
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Boltik שמתחילה ב "יש הבדל ענק בין אותות בזמן..."

אז עשה לבן אדם טובה ותן לי חומר מעבר לסיסמת פגוש ואענה לך. זה לא נושא כל כך מורכב למי שמכיר אותו ומה שאני מנסה להסביר צריך להיות מובן למקצועי המצוי.

מה שאני מראה אינו מצריך מערכות ליניאריות או בקרה, טרנספורמציות או תואר בחשמל (שיש לי). אם אתה חושב שיש לך דרך להסביר את הנושא דרך פורייה, BE MY GUEST. זו לא היתה המטרה שלי. הסבר מה אתה רוצה ונדבר.

נערך לאחרונה ע"י BurningBush בתאריך 11-01-2014 בשעה 01:38.
ישן 11-01-2014, 16:40

תקרא את שכתבתי ותווכח שהדברים נכונים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Boltik שמתחילה ב "אני מבין לרצון שלך לשתף..."

אני מגשש עדיין לגבי רמת העומק הנדרש לגבי השאלות בפורום הזה והבעתי את הספק הזה באשכול אחר. יחד עם זה נראה לי שאתה מגן על טריטוריה או על מגיב מוכר ע"י שימוש במושגים שלדעתי אינם נדרשים כאן. תשובתו של זיו מדויקת ולא ניסיתי להטיל ספק בתשובתו. עדיף שתתרכז ותנסה להבין את מה שאני מנסה להסביר. לסיום, אני מעדיף לשוחח על פני פורמט של ASK ולעיתים התשובה נמרחת מעבר לתשובה לקונית לשאלה מסויימת.

תכננתי ובניתי לפני עשרות שנים ספקי כוח (SWITCHERS) למיקרו מחשבים שדרשו ידע אנלוגי ומערכות בקרה. הרקע הזה, למרות שאינו טרי, מספיק כדי שלא אספק אינפורמציה בלתי נכונה.

נערך לאחרונה ע"י BurningBush בתאריך 11-01-2014 בשעה 16:48.
ישן 12-01-2014, 00:58

אנלוגי לדיגיטלי
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי BurningBush שמתחילה ב "נמשיך עם האנלוגי והדיגיטלי"

מתוך העידוד שקיבלתי אנסה לקצר כדי לסיים את הדיון.

המיקרפון הופך את התופעה הטבעית של גלי הקול לייצוג של מתחים לאורך זמן. לכל נקודתזמן יש ייצוג על פונקצית המתח. כלומר, הייצוג מתנהג באנלוגיה לתופעה. ניתן לחבר שביב שמודד בתדירות שניתן לקובעה מראש את פונקצית המתח, ולהפוך כל נקודה כזו למספר שמבטא את גובה המתח. תדירות מדידה גבוהה תאפשר דיוק קרוב יותר לשינויים ברמת המתח ותדירות הקול. דיוק רמת העוצמה (אמפליטודה) של הגל תלוי בבחירת שביב ההמרה שבזמני הפופולריים היו 8 ו-12 ביטים (יכול להתייחס רעיונית למספר הביטים כאל מקומות אחר הנקודה). התוצאה תהא שהגל המתמשך יתורגם לקבוצות של 8 (או 12) ביטים שכל אחד מהם יכול לקבל את הערך 1 או 0 והקבוצה היא מספר שמבטא את גובה המתח בנקודת הדגימה.

המדיה של האות, בין אם הוא אנגולי או דיגיטלי הוא מוליך. באחד המתח משתנה בהתאמה לקול ובשני מתח שמשתנה בין 0 ל-5 V כש 5 מייצג 1.

מאחר ואנחנו שומעים באופן אנלוגי, הסיגנל הדיגיטלי, בהגיעו למטרה, עובר תהליך טרנספורמציה כשכל מספר מתורגם לרמת מתח ומשם לתנודות פיזיות על תוף אותו אנחנו שומעים.

עד כאן בנתיים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:10

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר