לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-01-2014, 13:35
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אל תתנו להם סירנות!

אי שם בלב הארץ מועד לו נהג קטנוע על הכביש. כף היד קצת משנה זוית אבל הוא בחור חזק ולענין ולאחר צעקה ראשונית נושך שפתיים. יש רופא בשטח והבחור נבדק ולמעט מספר פצעי שפשוף וכף יד שמצריכה קוסמטיקה ורהקונסטרוקציה נמצא תקין לחלוטין. אחד מעוברי האורח מתקשר למד"א ומודיע לבקשת הרופא על פצוע בהכרה מלאה עם שבר בכף היד אך מרוב התרגשות מתקשה להסביר היכן הוא נמצא. המוקדנית של מד"א משתדלת אבל בינתיים עוברות 60 שניות קריטיות. אנחנו נמצאים לא הרחק מישוב ששיעור ההצבעה בו לאגו"י גבוה משיעור ההצבעה לש"ס ואכן טרנזיט עם סמל של ארגון חסד שנמצאת בדרכה לישוב עוצרת לידינו כדי לסייע. עד כאן נחמד. מהטרנזיט יורדים כמה מסייעים עימם בהחלט ניתן להסתדר אבל הבעיה העיקרית היא שזה אומר שהתגלנו בשלב מוקדם של הארוע. ההיא במד"א אומרת שהיא שולחת אמבולנס ועוברי האורח מלומדי הנסיון יודעים שצריך לתפוס מחסה. סירנה מהסוג שמותקן בבסיסי חיל האוויר ושמור למתקפות אב"כ מפלחת את האוויר. לסירנה מחובר חובש. כלומר מישהו שעבר קורס כלשהו בארגון כלשהו. הוא מנסה לכבוש את הפצוע וממש לא מתרשם מנוכחות רפואית בשטח או מהצוות המורחב של ארגון ההצלה היריב שירד מהטרזיט. עוד סירנה. עוד בחור נמרץ מגיע ומתחיל לתשאל את הפצוע שנראה מבולבל מכך שהוא שומע את אותן שאלות בפעם הרביעית תוך 5 דקות. סמרטפונים נשלפים מהצד כי אין כמו פונקצית צילום. הבחור הנמרץ צועק על הרופא ודורש לדעת אם הוא הנהג שפגע ברוכב הקטנוע. כנראה תמו תפקידי העזרה ראשונה ונותר בהצגה רק תפקיד של בוחן תנועה חובב. מסבירים לו שאין רכב פוגע רק אופנוע מחליק והוא נראה לא מרוצה כי אם אין מה לעשות אז אולי צריך לחזור ללמוד. מד"א מגיע 6 דקות מתחילת הארוע. זמן סביר . הרופא מעביר את הפצוע לידי צוות מד"א ונמלט על נפשו בדיוק בזמן מאחר ובינתיים מגיחים עוד שני בעלי סירנות ומתחילים לדבר עם הפצוע תוך התעלמות מצוות מד"א. פחות מעשר דקות מרגע התאונה. 5 צוותים בשטח מתוכם אחד שזה המקצוע שלו בחיים ועוד ארבעה עם הרבה מוטיבציה אבל עם כל הכבוד בלי נסיון יומיומי ולמידה בתוך מערכת הררכית מוגדרת ובעיקר בלי הבנה לסכנה שבהפיכת תאונה לארוע מרובה חובשים.

רוצים לעזור? סעו בלי סירנה. ברוב המכריע של הארועים 3 הדקות של קיצור הזמן לא ישנו מאומה ואילו תחילת ניהול ארוע ע"י מישהו לא מקצועי או תאונת דרכים מיותרת בהחלט עלולים להעכיר את הפרוגנוזה של הסביבה. גשו בנימוס ובעדינות והציעו עזרה או ציוד. לפצוע יש זכות לפרטיות ולהיותו מטופל ע"י גוף רשמי וזכות זו עולה אפילו על הזכות של עוברי אורח לצלם אותו. קצת צניעות ופחות בטחון עצמי יכולים לעזור גם לפראמדיק או רופא מנוסים אז בטח שהם לא יזיקו לאנשים לא מקצועיים.

ושמישהו יעשה סדר בקטסטרופה של בעלי הסירנות בטרם זה יגמר באסון. מה שנהג כבאית או אמבולנס מנוסים לא מרשים לעצמם בכביש - החבר'ה עם הטרנזיטים והקוז'קים'המאולתרים עושים בכל יום ובכל שעה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-01-2014, 20:05

החיים זה לא רק קפיטליזם מול סוציאליזם ולא מדובר כאן בתחרות על 'שרות בתשלום'
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "כל הביקורות על הארגונים הללו..."

לגיטימי לייצר שרותים מתחרים למד"א בתשלום ולמטרת רווח. לא רק לגיטימי אלא אפילו אפשרי וקיים [שח"ל נטל"י ולאחרונה במגזר החרדי רח"ם].

הארגונים עליהם אני רוטן לא 'מתחרים' בעבודה של מד"א אלא לעיתים פשוט מזדנבים על העבודה של הארגון וכוחות הבטחון. מטרתם המוצהרת היא כמובן חסד ועזרה אך פעולתם בשטח אינה 'שבירת המונופול של מד"א כדי לספק לשרוקי רפואת חרום טובה יותר במחיר זול יותר' אלא 'שבירת השעמום בשגרת היום של המון אנשים שעברו קורס קצרצר ויש להם אופנוע מגניב'

זה התחיל טוב ובחלק מהמקרים כגון 'הצלה גוש דן' זה עדיין עובד באופן סביר אבל לעסק הצטרפו עוד שפע של מפעילי 'אמבולנסים' שנראים יותר כמשאית בינונית להובלת משהו עם קוז'ק על הגג, טרנזיטים עם אפוד צהוב על המושב הקדמי וסירנה+רולר נדבקים לגג, ומאות אם לא יותר אופנוענים שהכשרת רוכביהם נופלת מזו של חובש מרפאה צה"לי מזדקן שלא עבר רענון זה מכבר.

זה לא 'המקצוע' שלהם לחיים. הם לא יכולים לצבור נסיון מדרך העבודה שלהם ולעיתים רבות מדי ומבלי להכליל מצטייר הרושם שהאדרנלין והאקשן באמצע שעמום או העלאת צילומים לפורום השכן הם מרכיב משמעותי מדי בדהירה אל הארועים.

אז אתה אומר: מה אכפת לי? אני שרוקי ואם הם רוצים לספק לי שרות בחינם שיספקו ואני אחליט אם מתאים לי או לא.

אז זהו. שהשרות לא בחינם. יש מחיר לנסיעה המטורפת של אופנוענים ושל נהגי טרנזיט עם סירנה שספק רב מה תועלתם בהגיעם לארוע אליו לא זומנו. מי שגר באזורים סמוכים לרכוזי מתנדבים שכאלה יודע בדיוק על מה מדובר.

שאלה נוספת אליך ידידי הכלכלן היא מה לדעתך עושים אותם כלי רכב רבים מאוד ומקושטים מאוד של 'אסותא לממותה' כאשר אינם דוהרים בקבוצות של 5 לעבר מישהו ששבר רגל ומה מקור המימון שמאחריהם? מה לדעתך עושים עם ציוד יחידות הצוללנים של מתנדבי 'מזור לצדיק' וציוד הסנפלינג של גולשי 'ישועה לקטוע' בזמן ש669 והשייטת גוזלים להם את העבודה?

שאלה משמעותית היא יותר היא יכולת ההזק. לא כל מי שלובש חלוק לבן בבית חולים הוא אחות מיומנת ולא כל מי שמחזיק קוז'ק אדום באמת יכול לעזור לך. חובש מד"א מקבל 5 ארועים בכל משמרת ומעל 30 ארועים בשבוע. עם כל קיטורי הבטלנים ברוטר שמחפשים אקשן - החובש במד"א עובד לפי פרוטוקול, ממלא דו"ח, מתייעץ עם פראמדיקים ורופאים ולומד תוך עבודה. פליט ישיבה שדוהר כשבא לו על הטוסטוס, עובר פעמיים באדום, מודד לחץ דם לאיש שלא הזמין אותו ושמתחקר את אשתו על מחלות הרקע ב3-10 דקות הפער עד להגעת מד"א - לא ממש משפר מיומניותיו ולא לומד מטעויות.

למרות שכקפיטליסט סביר שתעריך את יכולת השיווק לשהם הרי שדברנות יתר ובטחון עצמי מופרז הם צרה צרורה ברפואת חירום. פעם חשבתי שנהגי מד"א לוקים בדברת אבל דווקא אז כשהם התבגרו צצו כל הארגונים הללו ולימדו אותי פרופורציה מהי.

סדר בארוע חירום הוא דבר חשוב מאוד. כשם שאתה לא יכול לאפשר לעשרה מתנדבי משא"ז עצמאיים שבאים מתי שבא להם על אפונוע עם סירנה לאיזה ארוע שבא להם לפתוח ארוע - אותו דבר בעיניני בריאות

פרטיותו של הפצוע והחולה היא נקודה בעיתית נוספת. גם ללא צילומים - עצם זה שדבר פציעתך או סוג מחלתך מואזן ע"י מי שלא התבקש לכך ושאותו מאזין מגיע לביתך ונכנס פנימה בבטחון רב מאוד ומתחיל לתשאל אותך ולבדוק אותך בלי שהוזמן ובלי שיש לו באמת יכולת לטפל בך או לשנע אותך [יתרון ההגעה המהירה ניתן לו בשל האופנוע] - הינה בעיתית.

אין לי בעיה עם התנדבות אמיתית. עם אנשים שיסעו על האופנוע שלהם לפי חוקי התנועה ובלי כל תרועה ויציעו בלון חמצן למתקשה לנשום או יעניקו טיפול בדהפיברילטור אוטומטי באותם מקרים לא נפוצים של דום לב והתמוטטות. זה לא מה שקורה בשטח.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 22-01-2014 בשעה 20:17.
ישן 22-01-2014, 21:39

לא מענינת אותי הבעיה של מד"א איתם אלא הבעיה של ה'לקוחות'
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מיק, נעים מאוד. אני לא יודע..."

המקרה למעלה מייצג מקרה מלפני שבוע עם קצת שנויי פרטים ותוספת צבע. מספר המטפלים שהגיעו ומרווחי הזמן אמיתיים.

כן. קיימת בעיה משמעותית של מקצועיות והתארגנות.

כן. יש שפע של אמבולנסים או מכוניות נושאות סמלי אמבולנס וסיבוב קצר באיזורים המתאימים יגרום לך להרים גבה בשאלה מה עושים כלי הרכב הללו.

כן. יש כלי רכב שאינם אופנועים שנהגיהם פשוט שולפים צ'קלקה ומפעילים סירנה ודוהרים לאי אן.

מד"א הוא ארגון די חולה שצריך ארגון מחדש ואולי אפילו מתחרים והפרטה אבל החבר'ה הנלהבים הללו על האופנועים הם לא התרופה.

אני חיב לומר עוד משהו בנימה של התנצלות. אין לי ספק שרבים מהמתנדבים מזנקים למלאכתם בתחושה של שליחות ובטוחים שהם עושים את הדבר הנכון. א-ב-ל יש פעילויות שחייבות להיות מאורגנות, יש מיומנויות שצריכים לשאת לצורך התנדבויות מסויימות, יש מסלולי הכשרה ורענונים שמישהו צריך לפקח עליהם ויש משרד ממשלתי אחד שמנמנם בשמירה. הצלה גוש דן הוא דוגמא טובה לארגון סביר בתחום עזרה ראשונה של חירום. זק"א היה דוגמא טובה בהבט סיוע באיסוף גופות וחלקי גופות וכבוד המתים. יד שרה הוא נהדר בהבט סיוע באספקת ציוד רפואי, עזר מציון במתן ציוד רפואי וטיפול בצרכים מיוחדים וכן הלאה - אבל ניהול וטיפול ראשוניים בארועי חירום זה מקצוע. לא כל אחד יכול לתקן חוט חשמל שנקרע ולא כל אחד יכול לגעת בחולה לב עם קוצר נשימה. התנדבות אינה מילה נרדפת לחאפריות ול'יאללה אקשן' והגעה מוקדמת של מספר דקות בזכות הטוסטוס היא חשובה אבל אינה מקבילה ברוב המקרים ל'טיפול טוב יותר'.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 22-01-2014 בשעה 22:07.
ישן 22-01-2014, 22:21

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "לא מענינת אותי הבעיה של מד"א איתם אלא הבעיה של ה'לקוחות'"

רוצים להקים ארגון שיוכר כ'שרות לאומי/צבורי' ויקיים עצמו על חשבון תקציבי או תורמי מד"א? סבבה.

רוצים להקים ארגון כזה על בסיס עסקי עם מתן אפשרות למי שרוצה להתקשר אליהם ולבקש דווקא את עזרתם? סבבתיים.

רק שמתנדביו יהיו זמינים לפי משמרות בכל עת ובפיזור סביר בארץ ולא 'מתי שבא להם איפה שבא להם' יעברו הכשרות ובחינות שוטפות ויהיו כפופים לחוקי תנועה ולהררכיה ארגונית.

ובאשר למה שמספרים לך מיק אנשי הארגונים הללו על מד"א - אל תייחס לכך יותר משמעות משאתה נותן לחוויות שמספר לך מתנדב משא"ז נלהב בן 17

בשפה המשפטית המקובלת עליך ניתן לומר שאחרי כל הרעש, הצלצולים, ההכפשות בפורומים, הוואסאח והתמונות - מי שאחראי מבחינת החוק על ניהול ארוע ואספקת עזרה הם אותם חובשים מושמצים של מד"א שנוסעים לפי כללי התנועה ושנושאים עימם נסיון של שנים. הם האחראים להביא את הנפגע באופן הנכון לבית החולים, למסור לצוות המיון את הפרטים הרלוונטיים, לייצב את האדם תוך העברה. הם אלה שעלולים לאבד את פרנסתם במקרה של מחדל והם אלה שאחרי הפנוי למיון או הטיפול בשטח יוצאים לקריאה הבאה ולא נפגשים עם החבר'ה מהטוסטוסים האחרים על פיצה כדי לגלגל 'חוויות' ומשם ממשיכים למיטה. הם אלה שיהיו שם גם מחר אחה"צ וגם מחרתיים בשלוש לפנות בוקר ולא מתי שבא להם או מתי שיש שיעור משעמם במיוחד. לפעמים הם ביזאריים כמו 'נור', לפעמים רומנטים כמו 'אשלי' - אבל בעיניני חירום עדיף מישהו שבשורה התחתונה עושה 'את העבודה שלו' מאשר מתלהב ערטילאי שלא נושא באחריות ממשית למה שהוא עושה.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 22-01-2014 בשעה 22:32.
ישן 23-01-2014, 07:37
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מיק, נעים מאוד. אני לא יודע..."

תבדיל בין הבעיה של מד"א איתם לבעיה של ישראלה איתם.
כמה שיותר תחרות למד"א יותר טוב, בטח בשביל אלו העובדים בתחום.
יש מקומות בהם התחרות במד"א היא אמתית. בחדרה, רמלה, קריות, אילת יש כבר לא מעט מקרים שכשלמשהו כואב בחזה הוא מרים טלפון לחברה מתחרה. למקום מגיע אמבולנס או ניידת טיפול נמרץ.
נותנים טיפול, מפנים ומוציאים חשבונית.
וזאת בלי להתייחס לשירותי המנויים של שחל ונטלי שזה כבר סיפור אחר לגמרי.
מד"א כמובן הייתה רוצה לסגור את כולם.

צריך חוק וסדר בעיקר בתחום של הנסיעה הדחופה.
זה פשוט מאוד מסוכן כשמשהו נוסע באדום.

ברמה האישית כשאני פוגש אותם בעבודה הם בד"כ לא מפריעים לי. הם שמחים לחבר מוניטור, לפתוח וריד, לסחוב ומשתוקקים לעזור. אם מתמודדים איתם נכון אז זה בסדר.

האתיקה של חלקם בקרשים. אין להם שום בעיה לצלם חולה או פצוע ולעלות את התמונות לפורומים שונים. אין להם שום בעיה לנסוע בנסיעה דחופה ופרועה גם כשאין צורך.
יש לפחות מקרה אחד שאני זוכר שאחרי שהזמינו אותנו אחד מבני המשפחה עמד בחוץ כדי להיות בטוח שאף אחד לא נכנס לבית כי הוא רואה אמבולנס חונה בחוץ.

בגדול מערך האמבולנסים בארץ די מופרט ואפילו פרוץ. אתה יכול מחר לעשות קורס של חודש להיות מורשה כנהג אמבולנס, להשקיע כסף ולפתוח חברת אמבולנס פרטי. בחדרי המיון יתייחסו לחולה שלך בצורה זהה בין אם אתה עם המדים של מד"א ובין אם יש לך חולצת טריקו שכתוב עליה "אמבולנס חזי"
אני לא בטוח אם אפשר להפריט את תחום המוקדים, למרות שעקרונית אין לי התנגדות לזה.
אני רק רוצה שאם יש משהו שצריך לעבור על חוקי התנועה ומשהו שניגש לטפל בחולה/פצוע יעשה זאת על פי החוק.

ישן 24-01-2014, 12:21

היית צריך להרחיק כדי למצוא את הדוגמאות הללו :)
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "כי רק להם זה..."

ואני אחסוך לך את הכניסה לאתר מד"א. גם התמונות שדובר מד"א מעלה מיותרות.

הענין הוא שכשאתה מקים גדודי מתנדבים שכל דכפין יבוא בשעריהם אתה מסמיך לטיפול אנשים שהמוטיבציה שלהם מכילה במרכיב גבוה מאוד חיפוש של אקשן, אדרנלין ותחושת חשיבות. הגורמים הללו מהווים בעיה קשה גם כשמדובר באנשי מקצוע אמיתיים שלמדו כמה שנים טובות בשביל כך והיא בעיה קשה שבעתיים כשאר מדובר באנשים שכל הידע שלהם מסתכם במשהו שאתה יכול לרכוש ביומיים בעזרת לומדה + שעתיים של תרגול.

הענין הוא שלאחות, רופא, חובש בחברה רשמית כמד"א, שח"ל, נטל"י, רח"ם וכו' - יש מה להפסיד מבחינה כלכלית ומקצועית מעשיית טעויות או חשיפה של הנפגע. מובן שכולם עושים טעויות אבל כיאה לעולמנו הקפיטליסטי הם משתדלים ככל האפשר להמנע מכך מאחר ויש להם מה להפסיד.

לבחור הרשום כמתנדב בארגון XYZ יש אולי שפע סיפורי גבורה והם תמיד מבצעים ה-ח-י-א-ו-ת מוצלחות [להבדיל ממד"א הרשעים וכלל עולם הרפואה שם שיעור ההחייאות המוצלחות קטן מאוד] - אבל אין לו כלל מה להפסיד מעשיית שטויות. הוא יוכל להמשיך וללכת לעבודתו בבנק או במשרד למחרת בבוקר כאילו כלום לא קרה. בדיוק כמו ש'קצין התרבות' של מפעל מסובסד של 'כור' לא היה צריך להיות מוטרד אם במקרה יחשף שכל מה שהוא עושה זה טבילת פתי-בר בכוס תה.

ל'לקוח' בעולם הבריאות אין באמת יכולת לדעת מה טוב ומה לא טוב בשבילו. קל מאוד להטעות אותו במיוחד אם הצד המקצועי מנסה להסביר עצמו בנימוקים מקצועיים כבדים ולא קליטים וכבול בתקנות אתיות. זה נכון לשאלה 'למה לא אנטיביוטיקה למרות שהבן של גיסתי אמרו לו שזה וירוס ובסוף מצאו ס-טר-פ-ט-וק-ק-ו-ס' וזה נכון לשאלה - 'מי מועיל לי יותר בזמן תאונת דרכים, נהג האמבולנס בן ה35 החמוץ שמגיע תוך 10 דקות או המגניבים הדוהרים עם הטוסטוסים ונראים נמרצים ומחופ"קים בכל רמ"ח אבריהם'.

אז אני ממש לא חושב שמיהו צריך לבצע רגולציה או לתת מונופול למד"א. אני רק חושב שמישהו צריך לעשות סדר ולא לתת למילה 'התנדבות' לשמש כמילת קסם.

כשם שברור ומובן שאסור להעניק חופש צ'קלקה' וזכות דהירה לכל רופא, אחות, חובש צבאי, פראמדיק וכו' שהכשרתם גדולה משמעותית משל המתנדבים - כך יש להתיחס גם לדהרת האופנוענים וכלי הרכב האחרים המשמשים את המתנדבים בדרכים.

כשם שחובשת מד"א הנותנת טיפול מחוייבת להציג עצמה בפני המטופל, להכשיר עצמה מקצועית להעניק טיפול, למלא טפסים מסודרים לאחר טיפול ולהיות חשופה לתביעות כמקובל לגבי כל איש צוות מקצועי בפעילות רוטינית - כך צריכים להיות מחויבים גם מגישי העזרה הראשונה של ארגוני ההצלה למינהם. כדי שלך, יהיה את מי לתבוע או לחילופין לשלוח זר פרחים. על מה לתבוע? על כניסה תאורטית לביתך ונטילת פרטים סודיים אישיים ע"י אנשים שכלל לא הזמנת אותם, על דיווח לפורום אינטרנטי בטרם ידעת את משפחתך, על אבחנה וטיפול שגויים, על נסיון החזרת מרפק לתינוק שהתגלה כשבור, על התקפי חרדה שפיתחת אחרי שמצאת עצמך מוקף באנשים פעלתנים שיצרו המולה מיותרת מעבר לנדרש לטיפול בך, על מתן חמצן לחולה כרוניק ברונכיטיס ותיק בלי שים לב לקצב הנשימה שלו ועוד שפע אפשרויות שכשחושבים עליהם זה כבר לא כזה מדליק ומגניב לסוע באור אדום עם סירנה לא קונבציונלית ולנחות בזירה כסופרמן שבא להציל את העולם.

בעולם הקפיטליסטי האידאלי תמיד תהיה שמורה לך הזכות להתקשר למוקד כלשהו שמספרו יהיה דבוק במגנט למקרר ביתך ולבקש להזמין בחינם שלושה מגישי עזרה ראשונה עם נסיון של 50 שעות דהירה בכבישים וחצי שעה כוללת של עיבודי מקרה. תוכל להתקשר למוקד אחר של ארגון חסד מאורגן יותר שיספק לך חובש אחד רציני בחינם או בתשלום סמלי, תוכל להתקשר למד"א ולבקש נהג אמבולנס חמוץ [חצי תעריף] או חייכני [תעריף מלא] וכן הלאה.

ישן 24-01-2014, 16:32

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "האמת שלא, במקרה הכתבה הזאת..."

לגבי האחות עם הפג בכיס - אכן מזעזע וחריג ומעבר לכל קטלני. שים לב שקוים הליך משמעת כנגד האחיות [עם תוצאה לא מרשימה] אבל האחות הנ"ל יכולה להיות חשופה לתביעות בגין כמעט כל לקות פגות אפשרית עד גיל 25 של אותו הפג. עכשיו תשוווה את כמות התמונות וההודעות שאתה יכול ללקט על ארועים ומטופלים המובאים ע"י צוות מקצועי ברשת בזמן אמת בטרם הליך עיבוד לבין מספר המקרים המועלים ע"י מתנדבים בזירה ותוסיף לכך את שאלת תועלתם הממשית של המתנדבים בזירה ברוב המקרים

לגבי זק"א - אין עוררין שאנשי זק"א נוהגים כבוד רב במת. זהו בסיס עבודתם. אין כל מקום להשוות בין אנשי זק"א בטיפולם במתים שזו מקצועיותם ושאין בצד זאת כל תהילה או חדוות 'שופני' אלא רק פוסט טראומטיות ועצב לבין האופנוענים הממהרים להגיש עזרה ראשונה.

לגבי הסירנות - חלק גדול מהמוטיבציה בכל הענין הזה אלו הסירנות אז מה הטעם להשאיר את הדיון בנושא למשטרה? בשביל מה אנחנו משחיתים זמננו ב'פרש' אם לא כדי לדון בהחלטות שאף פעם לא ישאלו אותנו איך ואם לקבל אותן? מה דעתך אתה על הרעיון שכל בוגר קורס חובשים או השכלה טיפולית גבוהה יותר (כלומר כ100,000 אנשים לכל הפחות להם השכלה רפואית גבוהה משמעותית משל רוב המתנדבים) יחובר לרשתות החירום ויוכל כבחירתו וכרצונו לסוע בקול תרועה לכל ארוע בעל נגיעה בריאותית עליו יודיעו ברשת?

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 24-01-2014 בשעה 16:38.
ישן 24-01-2014, 17:47

שני טוחנים אנחנו :)
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מה שאני אומר זה שאין לי את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
מה שאני אומר זה שאין לי את הכלים להחליט למי מגיע להפעיל סירנה ומי לא. גם בארגונים המקצועיים יש מדיניות שלא תמיד מיושמת ולא תמיד נכונה,

תשמע, יכול להיות שההבדל בעמדות מקורו בהבדלי שכונת המגורים. אני גר במוצאו של איזור המכיל ה-ר-ב-ה מאוד מאוד דוהרי אופנועים. זה לא ענין תאורטי הדהירה של מקבצי כלי רכב, זה על בסיס יומיומי עד כדי בלבול בנהיגה. אינך יודע מהיכן מגיע הצופר והנה חותך אותך רכב מהוה ובתוכו שני חבר'ה עם פרצוף נחוש וקרבי ואת הצומת שלפניך עובר באדום אופנוע ועשר דקות אחר כך הארוע הבא כבר מנסה להרשים את עיניך ואוזניך. התשובה שלך היא התחמקות. החוק מגדיר בברור מי רשאי להפעיל סירנה ובאיזו דרך עליו לבצע נהיגת חירום והחוק אינו חל כנראה על כולם במידה שווה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
דעתי היא שלא ענייני מי יגיש לי עזרה ראשונה אם אני פצוע, כל עוד אני יודע שיש לו הסמכה.

זכותך המלאה והתמימה מאוד הענין הוא שלרבים מהמתעלפים ברחוב או שוברים רגל בדרכים זה כן אכפת ובעת חולשתם יהיה קשה להם להביע דעת אופוזיציה בנושא. הסמכה זהו מרווח גדול שמתחיל בקורס מע"רים ותכופות גם נגמר שם. עזרה ראשונה כלשהי תקבל כמעט תמיד באשר תהיה. פה זה ישראל ב5 דקות שגרתיות עוברים ברחוב הרצל ברישון לפחות שני חובשים קרביים ואחות אחת. המקרים בהם תזדקק באמת לקיצור הדרך של 60 שניות ולדהפיברילטור אוטומטי ובלון חמצן ומי שיגיע אליך ראשון הוא האיש החובב עם האופנוע הם מעט מזעיר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
. אולי הפתרון הוא לבצע רענונים תכופים יותר?

נכון לכולם ותמיד ולא רק למע"רים וחובשים על אופנוע. אבל רענונים בלי שגרה ונסיון אינם מספיקים ונסיון יכול לצבור רק מי שממש עובד בתחום מסוים. גם חובשי תאג"ד מצ'ופר שזוכים להתאמן כל שנה - עדיין יתקשו לפעול ורק הנסיון המר בשטח ישפר את עבודתם כעבור מספר ימי טיפול בפצועים אמיתיים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
. אולי לבצע מדרג סמכויות בין חובש/פרמדיק/רופא ולהכניס עוד דרגה באמצע?
המדרג קיים ופועל בגופים הררכים. הבעיה היא שכשאתה מציף את השטח במתנדבים שלא תמיד מבינים את מקומם אתה פועל בלי הררכיה. רופא סביר שיגיע לפיגוע המוני המנוהל בידי פראמדיק של מד"א - יגש למנהל הארוע, יציג עצמו וישאל 'מה לעשות?' ו'איפה אתה רוצה אותי?' [ורופא היסטרי או שחצן עלול לנסות ולהשתלט על הארוע שטרם למד ולפנות ראשון את הפצוע הלא נכון] הסדר הוא קריטי והבלגן הוא קטלני.

אני חושב שהמסר העיקרי של כל הניג'וסים שלי באשכול הזה הוא: [1] שמשטרת ישראל תעשה סדר בהפקרות הסירנות והדהרה של שפע המתנדבים [2] התנדבות עם עודף מוטיבציה עלולה להיות מסוכנת בתחום הגשת עזרה ראשונה

בתור קפיטליסט מיואש אני מניח שאתה מבין כמוני שאי שם יש רגולטור רק שכמו תמיד הוא נם בנחת את שנתו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:43

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר