לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-01-2014, 08:27
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
ועדה בראשות תא"ל בוחנת קיצור שירות לחיילים בתפקידים "לא משמעותיים"

צה"ל מנסה לטפל באחת הרעות החולות המוכרות כמעט לכל אזרח ישראלי: האבטלה הסמויה של אלפי חיילים בבסיסים עורפיים, ברובם במרכז הארץ. ל"ידיעות אחרונות" נודע כי צה"ל בוחן לראשונה שינוי דרמטי במדול שירותי החובה, ולפיו תקופת השירות של חיילים בתפקידי מנהלה עורפיים שאינם משמעותיים תקוצר בכמה חודשים עד שנה – כך שישרתו שנתיים בלבד במקום שלוש. ועדה מיוחדת בראשות קצין בדרגת תת אלוף הוקמה בנושא והיא צפויה להציג בקרוב את מסקנותיה לראש אכ"א, אלוף אורנה ברביבאי.

מדובר באחת הסוגיות הרגישות והנפיצות הקיימות בצה"ל ובחברה הישראלית, ולדברי מקורות צבאיים בכירים הגיעה העת לטפל בה בכובד ראש נוכח קריסתו של מודל "צבא העם" בשנים האחרונות - במטרה לחסוך תקציבים. במסגרת ההגדרה "צבא העם" מגייס צה"ל עשרות אלפי חיילים, אף שברור לו כי לחלק ניכר מהם אין תפקיד משמעותי.

בשל היעדר מוטיבציה מספקת לשירות של בני הנוער, כפי שמשתקפת גם בגיוסים האחרונים, נוצר פרדוקס ולפיו לצבא יש עודף חיילים – אך אין לו מספיק כאלה המוכנים להיות לוחמים והוא לא מצליח למלא את השורות בכלל המערכים. בצה"ל מתמקדים באלפי חיילים המשרתים רובם ב"משולש הברזל": בסיסי הקריה, תל השומר וצריפין המוצבים בתפקידים פקידותיים או כאלה שהומצאו על ידי מפקדים כדי למצוא להם תעסוקה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4480559,00.html

----------------------------------

אלוהים אדירים... מי חושב על הדברים האלו?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-01-2014, 09:59
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "שאלת תם - לא ברור שעלות..."

לא בהכרח. תלוי כמה מיסים [ותרומה לתל"ג] מדינת ישראל תקבל מכל חייל שהשתחרר מצה"ל אחרי שנתיים והתחיל לעבוד באזרחות שנה קודם (וזה לא ממש משנה אם זה אחרי הטיול או התואר, זה עדיין שנה קודם - שנת עבודה נוספת עד גיל הפנסיה - ובנוסף לכך - שימוש בכסף שמרוויחים בשנה הזו בעסקים - מה שממוסה שוב ושוב המדינה מרוויחה). אל תשכח שיש כנראה הרבה יותר חיילים כאלה מאנשי קבע (באבטלה סמוייה ושלא, יחדיו...). לא בדקתי את הטענה שטענתי הרגע אמפירית - פשוט ממראה עיני במספר בסיסים שיצא לי להיות בהם... כמובן שאת הכסף שנחסך אפשר גם להעביר כצ'ופר לאלה שמשרתים את כל ה 3 שנים - ואולי יישאר אפילו ספייר.
ישן 24-01-2014, 13:31
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אל דאגה"

כמו בהרבה דברים אחרים- המפלה לא תגיע מפלישה מאסיבית חיצונית, אלא כרסום ארוך ומתמיד וקריסה של הערכים.

עצם זה שצה"ל מודה בפה מלא שיש תפקידים שמוגדרים כ"לא משמעותיים" הוא יורה לעצמו ברגל (אם יש תפקיד לא משמעותי לשם מה הוא קיים?) והוא ממשיך לירות לעצמו ברגל באופן שבו הוא מגדיר את הטיפול.
קיצור שירות. כולם ירוצו לתפקידים האלה עוד יותר משרצים לשם עכשיו. מי שחושב שמשכורת מינימום (שאותה בכל מקרה אפשר להרוויח בכל מקרה בשנה ספייר של השחרור המוקדם ואפילו הרבה הרבה יותר, במיוחד ביחס להשקעה) בשנת שירות הנוספת תגרום למישהו לבחור בשירות משמעותי ע"פ שחרור מוקדם הוא טיפש או עיוור.

אין ספק לכל מי שעיניו בראשו ושמחובר לצה"ל באופן כלשהו שהבעיה היא לא מחסור בסד"כ ולא עודף בסד"כ אלא הקצאה לא נכונה של כוח האדם והתרפות הערכים שקשורים לכך.

ולא, מיק, צבא מקצועי לא יפתור את זה. צבא מקצועי יהפוך את צה"ל למשטרת ישראל. אני כבר מעדיף את הגרסא הנוכחית.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 24-01-2014, 15:52
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אבל התפקיד הלא משמעותי נפתח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
אבל התפקיד הלא משמעותי נפתח כי יש לך עודף של מתגייסים.

אבל אין לך עודף של מתגייסים. הטעות הזאת היא שורש הבעיה.
לוחמים חסרים בסד"כ תמיד. תמיד. בעוד אינספור תפקידים אחרים גם חסרים תמיד זוג ידיים ורגליים לפחות.
הבעיה היא שרף השחרור נמוך מאוד. שחרור מיחידה לוחמת, שיחרור מתפקיד לא קרבי משמעותי ושחרור בכלל מהצבא.
ציטוט:
בסופו של דבר, המדינה רק גדלה, יש ריבוי טבעי גבוה גם בקרב החילונים, שלא לדבר על מסורתיים ודתיים. הצרכים של הצבא לא עולים בצורה ליניארית. מה אתה עושה עם כולם? אתה יכול להגיד "שירות לאומי" אבל מקודם טענת שאפליה בין תפקידים תביא לכך שלתפקיד קרבי לא יילכו אנשים. ופה אין אפליה בין תפקידים? כשאתה יכול לשרת כפקיד על אזרחי מבלי להסתכן בכלא אם לא התגלחת היום? מה תעשה עם כולם? מה תעשה אם החרדים כן יתחילו להתגייס?

כאמור- הצבא לא בעודף כ"א אז ה"בעיה" לא רלוונטית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-01-2014, 16:14
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אם כך מדוע לא מגייסים בנות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
אם כך מדוע לא מגייסים בנות בשל "עודף במחזור"?

בגלל ששוב- צה"ל לא יודע לנתב את כוח האדם שלו בצורה נכונה.
ציטוט:
היום, כשכל אחד אמור להתגייס, הצבא מחויב למצוא לו תפקיד. בוא ניקח את כל אותם ביתיסטים ופטוריסטים שלקרבי כבר לא יילכו, הצבא לא באמת צריך אותם, אבל הוא כן מחויב לגייס אותם.

פה חשוב להבדיל- האם אנחנו מדברים על בתיסטים ופטוריסטים בגלל בעיות אמיתיות- או על כאלה שמעברים? כי אם תשים לב התייחסתי לזה ספציפית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-01-2014, 16:28
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=meac]אם כך מדוע לא..."

מעברים או לא, כל עוד האישור רשמי אין הרבה מה לעשות נגדו. במיוחד במקרה שיתברר שאם לא מתייחסים אליו ונגרם נזק, הצבא משלם ומשלם הרבה.

גם לכפייה יש בסופו של דבר כוח מוגבל. אנחנו רואים את זה אצל החרדים- אף אחד לא באמת חושב שניתן ללכת לעצור 8000 איש בכל מחזור גיוס שלא באים להתגייס. אז עוצרים כמה כוכבים למען יראו וייראו, אבל האם זה באמת יעזור? כרגע מה שכן מחזיק את גיוס החובה (אם נשים רגע את אלו שששים להתגייס) זה החינוך, מגיל קטן למעשה. אך גם לזה יש כוח מוגבל. אתה יכול לחפש סיבות סוציולוגיות על שאיפות אישיות והגשמה עצמית שמובילות ל"למה לי להתגייס", ירידת ערכים כללית במהלך השנים, תחושת חורבן המדינה שהולכת וקטנה וכך הלאה.
ישן 24-01-2014, 16:36
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מעברים או לא, כל עוד האישור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
מעברים או לא, כל עוד האישור רשמי אין הרבה מה לעשות נגדו. במיוחד במקרה שיתברר שאם לא מתייחסים אליו ונגרם נזק, הצבא משלם ומשלם הרבה.

ושוב- בדיוק לזה התייחסתי מקודם. צריך להקשיח מחדש את השחרורים.
זה לא אומר שצריך לגרום לאנשים להיפגע, אבל זה אומר שצריך להפסיק להקל על מי שלא באמת סובל.
ציטוט:
גם לכפייה יש בסופו של דבר כוח מוגבל. אנחנו רואים את זה אצל החרדים- אף אחד לא באמת חושב שניתן ללכת לעצור 8000 איש בכל מחזור גיוס שלא באים להתגייס. אז עוצרים כמה כוכבים למען יראו וייראו, אבל האם זה באמת יעזור?

בעניין החרדים אני מסכים, אבל כל העקרון פה הוא לא להגיע למקום שהחרדים נמצאים בו.
הסיבה שלגייס את החרדים קשה כ"כ היא בגלל שהם התרגלו לקבל פטור בקלות. הדרך הנכונה לפתור את הבעיה במגזר הלא חרדי היא למנוע בדיוק את זה.
בנוסף יש להטיל "סנקציות" על מי שמשתחרר מסיבות מסוימות אפילו אם הן כשרות.
אם מישהו משתחרר על סעיף נפשי אני בטוח שיש דברים שלא כדאי לאשר לו לעשות מחוץ לצבא.
ציטוט:
ירידת ערכים כללית במהלך השנים, תחושת חורבן המדינה שהולכת וקטנה וכך הלאה.

אני מסכים ובגלל זה גם התייחסתי לסוגיה הערכית שהיא איננה בעיה של צה"ל (צה"ל הוא רק הסימפטום) אלא של החברה כולה. בכל מקרה לא צריך לצ'פר את מי שבוחר להשתין על כולם.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-01-2014, 16:53
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "ואם נצ'פר את אלו ש"משתינים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
ואם נצ'פר את אלו ש"משתינים עליהם"? עדיפות בקבלה לעבודה ממשלתית? תשלום גבוה יותר? ביטוח רפואי משופר בזמן השירות? עוד הטבה בשכר הלימוד? פטורים מאגרות שונות ומשונות (לא שחסרות לנו כאלו..), כמו שמתגמלים כל עובד במקצוע נדרש בשוק הפרטי. חיילים אינם שונים עד כדי כך. לא חושב שהם יתרצו מספיק ביחס לחבריהם שמשרתים חצי שנה פחות?

זה נחמד וזה טוב כתוספת.

מרבית המלש"בים, למעשה הרוב המוחץ שלהם- לא מבין בכלל מה הדברים האלה אומרים ולמעשה אפילו לא חושבים כ"כ רחוק. זה בטח לא מה שיגרום להם לבחור לא להתחמק משירות.

למילואים זה אולי רלוונטי, לסדיר זה בוודאי לא וכאמור- זה לא מהווה תחליף. בהקשר הזה המקל חשוב יותר מהגזר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-01-2014, 17:23
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "תרשה לי לחלוק עליך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Smilop

לגייס בכוח לקרבי את מי שלא רוצה בשום פנים ואופן להתגייס לקרבי לא יעזור לצה"ל, כי מי שבאמת לא רוצה בשום פנים ואופן להתגייס לקרבי, יהיה עסוק בדרכים להתחמק מהשירות בכל דרך והמפקדים שלו יהיו עסוקים בו, יותר מאשר ביחידה עצמה.

קודם כל לא דיברתי רק על קרבי. שנית- אמפירית אתה טועה.
אתה יודע איך אבא שלי "התגייס" לגולני? הוא הגיע לבקו"ם בתאריך הגיוס (אז לא היה אתר פרש לשאול בו לאיזה יחידה מתגייסים בתאריך הזה והזה) ולא היה לו מושג לאן הוא הולך. הסתובבו שם כל מיני מפקדים ללא תגים, על המשאית היה ברזנט כדי שלא יראו לאן נוסעים אבל אז כבר השמועה עברה מפה לאוזן שאם פונים ימינה (אאז"נ) בעלייה לכביש, כלומר צפונה, זה גולני. בדיוק בפניה המפקדים שהיו במשאית שמו תגים וחסמו את הפתח של המשאית כדי שהטירונים לא יקפצו החוצה.

אז ברור שלא זאת צריכה להיות הרמה, את הדברים צריך לתקוף מכמה כיוונים ועצם זה שמגויס נמצא במקום שהוא מוכן לקפוץ ממשאית נוסעת כדי לא להיות בו זה מצב לא טוב בלשון המעטה. אבל גם פעם היו בעיות רק שפעם היו פותרים אותם או לפחות לא מאפשרים את זה.
ציטוט:
מהמקום שאתה נמצא בו זה פשוט להגיד את זה - כי אצלך יש גאוות שירות וגאוות יחידה. האנשים שאין להם את זה - לא יקבלו את זה מכוח הזרוע ואתה תמצא ים של משתמטים ברגעים קריטיים (כמו מלחמה לדוגמא) כי מבחינתם זה יהיה כאילו שמת אותם במחנה עבודה.

זה מצחיק שאתה אומר את זה כי בערך שליש מהשירות שלי עשיתי במקום שהוא האנטיתזה המוחלטת של גאוות יחידה או שירות. מעניין מה גרם לי לא ללכת לקב"ן עם צנצנת של נמלים...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-01-2014, 18:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "ואם נצ'פר את אלו ש"משתינים..."

מה שצריך לעשות זה לנתב מי שלא צריך לשירות לאומי ארוך יותר - כמו בגרמניה עד לפני כמה שנים. כאשר הברירה היא שירות קרבי של 3 שנים או שירות לאומי של 4 שנים, יהיו כאלה שיעדיפו את האחד או את השני, אבל הברירה תהיה שלהם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-01-2014, 20:14
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מבלי להתייחס לעבדות בכפייה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
מבלי להתייחס לעבדות בכפייה שאתה מציע

אתה מסתובב עם החבר'ה של התנועה הליברלית החדשה יותר מדי.
פה קצת מכירים אותך אז יודעים להתעלם, אבל אם אתה מנסה לנהל דיון ענייני עם אנשים רציניים בנושא ומשתמש במונח הזה- רוב האנשים לא יקחו אותך ברצינות.
ציטוט:
למה זה בוטל בגרמניה אם זה כל כך טוב?

קודם כל בגלל שאין להשוות בין האופי של החברה הגרמנית לאופי של החברה הישראלית, שנית בגלל שאין להשוות בין איומי הייחוס על גרמניה לאיומי הייחוס על ישראל ולבסוף בגלל שגרמניה כבר פרקה מעליה את עול הערכים שאנחנו חוששים ממנו ומתריעים עליו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-01-2014, 20:49
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מחל לי, אך אני חושב שלכפות על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
מחל לי, אך אני חושב שלכפות על אנשים לעבוד זה בדיוק זה. במיוחד בדמי כיס חודשיים. במה זה כל כך שונה?

אם ככה אז כל העולם המודרני הוא "עבדות בכפייה" (אגב יש עבדות שאיננה בכפייה?).
הטיעונים האלה כבר מקרבים את הדיעה שלך(ם) לאנרכיזם.
ציטוט:
כיום השירות הלאומי הוא דבר יפה ואף נוגע ללב, של אנשים שמתנדבים מתוך אידיאל ( או 90% אידיאל). אתה רוצה להפוך את זה לחובה? לשלוח לכלא מי שלא רצה להיות פקיד בבית חולים? איך אתה בדיוק מכריח מישהו להיות מדריך טיולים?

אני אמרתי את זה? אני נגד שירות לאומי גורף, אני רק התייחסתי לטענות שלך.
ציטוט:
פרט לכך, מכיוון שדיעותיך הפוליטיות אינן סוד, אשמח לשמוע מה דעתך על כפיית אנשים לעבוד באמנסטי, הקרן החדשה או מרכז פרס.

כאמור, אני לא תומך בהפיכת שירות לאומי לאלטרנטיבה גורפת לשירות צבאי, בטח לא במתווה שהציעו כאן.
בכל מקרה רשימת המוסדות בהן יורשה לעשות שירות לאומי (כנ"ל עכשיו, לא רק באופן עתידי-תיאורטי) צריכה להיות מדוקדקת ולהיות חפה מפוליטיקה ככל שניתן.

ציטוט:
בנוסף, לא קיבלתי תשובה לשאלה-
"מה תעשה אם יילכו יותר למקום בו נקל להשיג קומבינות? לעבור תשע עד חמש בלי סכנת כלא? בעבודה נוחה יחסית?"

אותו כנ"ל, אני לא חושב שהתוכנית הזאת היא החלופה הטובה ביותר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 24-01-2014 בשעה 20:51.
ישן 24-01-2014, 20:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מבלי להתייחס לעבדות בכפייה..."

גם תשלום מיסים זה עבדות בכפיה. גם ציות לחוקים. קומבינות אפשר להשיג בכל מקום, גם (ואולי בעיקר) בצבא. אני לא רואה פה חסרון גדול של שירות לאומי לעומת שירות צבאי. חסרים לך ג'ובניקים ש"עובדים" 5 שעות ביום והולכים לעשות משלוחים בטוסטוס? אם מישהו מעדיף לעשות את זה 4 שנים במקום שירות צבאי 3 שנים, שיהיה לו לבריאות.

הסיבה שהגרמנים הפסיקו עם זה היא בגלל החלטה להקטין משמעותית את הצבא ולהפוך אותו לצבא קבע. הסיבה שהם הפסיקו עם זה רק לאחרונה היא בגלל שהם רצו לשמר את השירות לאומי. אנשי שירות לאומי הוכוונו לעבודות שהיה קשה לאייש עם עובדים רגילים - סייעים סיעודיים, אלונקאים בבתי חולים, עובדים חקלאיים וכדומה. אחרת, הגרמנים היו מבטלים את הסידור הזה כבר בתחילת שנות ה-90 (והצבא אכן רצה זאת כבר אז).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-01-2014, 20:48
  משתמש זכר teddy002 teddy002 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.12
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=teddy002]זה מכרסם את..."

מה נבוב?
משכורות, תנאים מנופחים, נקודות, רכב, אינספור חיילים חסרי מעש, כמויות עצומות של אוכל שנזרקות, בתי נופש שהצבא מממן כל השנה, אדם שנמצא רק עשור בצבא כבר יכול לנהל תחתיו מיליוני שקלים שהוא אחראי לנצלן.
קרוב משפחה שלי רק בן 40 ומרוויח 25 אלף, רכב בחינם, דירה בזול, כל נקודות חבר אז בקושי יש לו הוצאות, כל 6 שנים הוא מקבל מענק של מאה אלף שקל, חופשות, הטבות, נסיעות חינם, דלקן, לימודים יש לו בחינם והנחה בלימודים של הילדים שלו (והנחה בהוצאות הבריאות של הילדים שלו). בכסף לאנשי הקבע לא יושבים המיליארדים האמיתיים, אלא על פרויקטים וניצול בעייתי של המשאבים.
אז במקום לא לענות בצורה עניינית, תתיחס למה שנכתב על-ידי ועל-ידי מבקר המדינה בצורה יותר עניינית.

"זה לא מספיק שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו, לפעמים עלינו לעשות את מה שנדרש"
- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 25-01-2014, 20:54
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "מה נבוב? משכורות, תנאים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי teddy002
מה נבוב?
משכורות, תנאים מנופחים, נקודות, רכב, אינספור חיילים חסרי מעש, כמויות עצומות של אוכל שנזרקות, בתי נופש שהצבא מממן כל השנה

עכשיו טדי אתה סתם יורה לכל הכיוונים.
התחלת בטרוניה על כך שחיילים עושים שמירות-מטבחים-נקיונות במקום לעשות אאוטסורסינג לחברה אזרחית, אחרי זה זרקת איזה סיסמא מאוד מוזרה לאויר ועכשיו אתה בכלל מדבר על תנאים של אנשי קבע.
תבחר על מה אתה מתלונן. זה לא משנה כי אתה טועה בהכל, אבל לפחות שאני אדע לאיזה מהטעויות שלך להתייחס.
ציטוט:
אדם שנמצא רק עשור בצבא כבר יכול לנהל תחתיו מיליוני שקלים שהוא אחראי לנצלן.

בוא אני אגלה לך סוד טדיל'ה, אנשים שנמצאים בצבא אפילו רק שנה וחצי כבר אחראים על ציוד של מיליוני שקלים.
אני אגלה לך סוד אפילו יותר כמוס- אבל תשמור אותו ביננו. יש חיילים שאחרי שנה בצבא (ואפילו פחות אצל ג'ובניקים) כבר אחראים על משהו יקר הרבה יותר מכל ציוד- חיים של חיילים.
ציטוט:
קרוב משפחה שלי רק בן 40 ומרוויח 25 אלף, רכב בחינם, דירה בזול, כל נקודות חבר אז בקושי יש לו הוצאות, כל 6 שנים הוא מקבל מענק של מאה אלף שקל, חופשות, הטבות, נסיעות חינם, דלקן, לימודים יש לו בחינם והנחה בלימודים של הילדים שלו (והנחה בהוצאות הבריאות של הילדים שלו).

תמסור לו ד"ש.
ציטוט:
בכסף לאנשי הקבע לא יושבים המיליארדים האמיתיים, אלא על פרויקטים וניצול בעייתי של המשאבים.
אז במקום לא לענות בצורה עניינית, תתיחס למה שנכתב על-ידי ועל-ידי מבקר המדינה בצורה יותר עניינית.

אדון מזרחן צעיר, אני ממליץ שתקרא על מה האשכול מדבר ותפסיק לנסות להציל את האמירות הפתטיות שלך ע"י שינוי הנושא.
אתה רוצה לדבר על התנאים של אנשי קבע? אני יכול לעשות אתך שיחה שלמה על כך. אבל איך זה קשור לניצול משאבי כ"א סדיר באופן לא יעיל זה מעבר להבנתי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-01-2014, 18:38
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "ועדה בראשות תא"ל בוחנת קיצור שירות לחיילים בתפקידים "לא משמעותיים""

היה צריך לעשות מזמן .
מה שנכון לעשות הוא שהצבא יגדיר בדיוק מבין כל המלש"ב את מי הוא רוצה לגייס ולאיזה תפקידים.
(יש הרי גם המון ג'ובניקים בתפקידים חיוניים לא פחות מקרביים ו/או תומכי לחימה)
מי שהצבא יחליט שהוא מגוייס -יגוייס וישתכר לפי סולם שכר שיקבע ע"י המדינה .לא 750 ש"ח אלא החל
משכר מינימום לעורפיים ושכר הרבה יותר נכבד לקרביים אבל הסולם יקבע בהסכמה שבין משהב"ט ומשרד
האוצר .
כל השאר ישוחררו ויוכלו לבחור בין שרות לאומי משמעותי ששכרו -שכר מינימום בצידו ( כבוי אש/ משטרה /
בתי חולים / רשות בגנים / ועוד כאלה) לבין יציאה ללימודים או עבודה כרצונם.
בכך יסתיים פרק בתולדות המדינה שהיה חייב להסתיים מזמן.

ישן 25-01-2014, 07:23
  פשוט פשוט אינו מחובר  

פתרונות מושלמים אין בעולמנו הנוכחי.
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ybd123 שמתחילה ב "אם אתה מעגן בחוק חובה לשירות..."

אם תמצא עולם שבו הכל מושלם -הזמן אותי אליו ואשמח להגיע.
לגבי השאלות שהעלית:

א.אני נגד לחיייב בחוק שירות (למעט הצבא שתהיה לו הסמכות לגייס
לפי בחירתו מתוך המלש"ב והשירות יהיה תמורת שכר נאות) כמובן
כמובן שהמלש"ב יוכל לשחק אותה לא רוצה ולעשות תרגילים שלכאורה
יגרמו לצבא לרדת ממנו , א"כ מה ההבדל לגבי המצב הנוכחי ?? גם כיום
זה המצב וכתוצאה יש אלפי מועסקים מיותרים בצה"ל שמעסיקים אלפי אחרים מיותרים
בטיפול מיותר בהם שלא לדבר על המשתמטים .

ב.מעסיק (ממשלתי) שלא ירצה מועמד יוכל לא לקבלו. בדיוק כמו צה"ל.
מל"שב שירצה להתקבל לשירות יצטרך לשכנע את המעסיק שהוא מתאים.
ואז גם רמת השירות שלו תהיה יותר טובה.

ג.דבר אחד צריך להדגיש. מדינת ישראל נותנת כיום שירותים ברמה נמוכה בתחומים שונים
בגלל חוסר בכ"א. יש שרותים שתקן כ"א בהם מתאים למדינה של 2.3 -3 מיליון נפש.
מישהו שכח שהמדינה מונה יותר מ8 מיליון ואם יש פחות נותני שרות לכל 1000 נפש
השירות ביסודו רע כי טכנית אין מספיק כ"א. עמידה בתורים והמתנה אינסופית לקבלת שירות
אינה גזירת גורל אלא תוצאה של מחסור כ"א.

פתרון מהסוג שהצעתי למשטרה, כבוי אש ,בתי חולים וכיוב יכול לתת פתרון חלקי לענין.
ולכן צריך להיות אינטרס מובהק של משרדים ממשלתיים נותני שרות להגיע לרמת כ"א מתאימה.
נותן שירות שימצא מתאים וירצה לשרת בתום שירותו בתפקיד -המעסיק יוכל לגייסו בקלות .

מה האינטרס של מל"שב להתקבל לשירות ??

א.השכר. לא כל בחור בן 18 בארץ מרוויח שכר מינימום ועוד בעבודה די מענינת שאפשר בקלות
לעשות ,להרוויח סביר וגם לקבל סיפוק לא רע.

ב.אפשרות לקבל מועמדות להכנס לעבודה אצל מעסיק מיד בהמשך לשרות הלאומי אם הצליח המלש"ב
לעבוד יפה ולהוכיח את עצמו.

ג.רצון לתרום למדינה / לחברה הסובבת. לא כולם ציניים בארצנו . יש בני אדם חיוביים רבים
בעיקר כשהעבודה שכרה (הנמוך יש לומר) בצידה שרוצים לתרום משהו לחברה בה הם חיים
וזאת הזדמנות מצוינת עבורם.

ד.אם המדינה תמצא לנכון לתת תגמול כלשהו נוסף לנותני השירות כמו למשל הנחה בתשלום
להשכלה גבוהה או בונוס אחר -יכול להיות לא רע .למרות שמתן השכר תוך כדי שירות מייתר בונוס נוסף.
אדם שמרוויח שכר מינימום והוא רווק (בבית הוריו) יכול לחיות ממש לא רע ואפילו לחסוך .

שוב, אין פתרונות קסם / מושלמים. לי נראה הפתרון הזה כפתרון הפחות גרוע.
נכון זה יעלה יותר כסף לכאורה, מצד שני יחסוך לא מעט בזבוז כסף וזמן (=כסף) .

ישן 25-01-2014, 08:32
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "פתרונות מושלמים אין בעולמנו הנוכחי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
פתרון מהסוג שהצעתי למשטרה, כבוי אש ,בתי חולים וכיוב יכול לתת פתרון חלקי לענין.
ולכן צריך להיות אינטרס מובהק של משרדים ממשלתיים נותני שרות להגיע לרמת כ"א מתאימה.
נותן שירות שימצא מתאים וירצה לשרת בתום שירותו בתפקיד -המעסיק יוכל לגייסו בקלות .

אני נורא מקווה שלא השתמשת עכשיו במ"י בתור דוגמא חיובית למשהו שעוסק בכ"א.
כנ"ל מערכת הבריאות, שם אולי האיכות טובה יותר אבל הכמות בוודאי מעידה על מצוקה.
ציטוט:
א.השכר. לא כל בחור בן 18 בארץ מרוויח שכר מינימום ועוד בעבודה די מענינת שאפשר בקלות
לעשות ,להרוויח סביר וגם לקבל סיפוק לא רע.

פה בערך התפוצץ לי הראש. אכן שכר מינימום הוא אך בגדר פנטזיה למרבית האנשים.
ציטוט:
ג.רצון לתרום למדינה / לחברה הסובבת. לא כולם ציניים בארצנו . יש בני אדם חיוביים רבים
בעיקר כשהעבודה שכרה (הנמוך יש לומר) בצידה שרוצים לתרום משהו לחברה בה הם חיים
וזאת הזדמנות מצוינת עבורם.

הבעיה היא שאנשים גם לא רוצים להישאר מאחור.
אז כשכולם מחויבים לתת X שנים אנשים עוד יכולים לרצות לתרום מעבר, אבל כשהאלטרנטיבה היא להתחיל את החיים האמיתיים מוקדם יותר האנשים שרוצים לתרום (שהם בד"כ אנשים איכותיים ושאפתניים) לא ירצו להתחיל את החיים 3 שנים אחרי כולם ולהיות בעמדת נחיתות אימתנית.
אז מי כן יתגייס? בדיוק סוג האנשים שנשארים היום נגדים או הולכים להיות שוטרים. אלה שהאלטרנטיבות שלהם פחות שופעות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-01-2014, 09:03
  פשוט פשוט אינו מחובר  

אלה הרוב .
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=פשוט] פתרון מהסוג..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אז מי כן יתגייס? בדיוק סוג האנשים שנשארים היום נגדים או הולכים להיות שוטרים. אלה שהאלטרנטיבות שלהם פחות שופעות.

עיין בחתכי תעסוקה בימינו ותראה שיש המון אנשים בעלי השכלה אקדמית כללית שהם חסרי תעסוקה
אפילו בגילאים צעירים יחסית. כל מיני תארים חסרי משמעות ב: תקשורת , מנהל עסקים וגם משפטים .
יש גם כלכלנים ורו"ח מובטלים כיום (כי כמה לעזאזל צריך כאלה??) .
אין עבודה אמיתית ואנשים לא ממש מרוויחים הון שלא לומר מובטלים מרצון או לא.

המבריקים , המוצלחים ובעיקר בעלי הקשרים (לא תמיד תואם) יסתדרו בכל מקרה.
הרוב מסתבר שלא וזה כולל את מי שאתה מכנה בזלזול נגדים ,לא כולם טמבלים שם אלא לעתים
נאלצים להשאר מאילוצים שונים.

מצטער שהתפוצץ לך הראש , ניסיתי להראות שיש עגלים שצריכים לינוק ויש פרה שצריכה להניק
רק חובה לשדך בצורה טובה בין האינטרסים .

בכיף.

ישן 25-01-2014, 09:08
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "אלה הרוב ."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
עיין בחתכי תעסוקה בימינו ותראה שיש המון אנשים בעלי השכלה אקדמית כללית שהם חסרי תעסוקה
אפילו בגילאים צעירים יחסית. כל מיני תארים חסרי משמעות ב: תקשורת , מנהל עסקים וגם משפטים .
יש גם כלכלנים ורו"ח מובטלים כיום (כי כמה לעזאזל צריך כאלה??) .
אין עבודה אמיתית ואנשים לא ממש מרוויחים הון שלא לומר מובטלים מרצון או לא.

איך זה קשור למה שאמרתי?
ציטוט:
המבריקים , המוצלחים ובעיקר בעלי הקשרים (לא תמיד תואם) יסתדרו בכל מקרה.

שוב. מה קשור?
ציטוט:
הרוב מסתבר שלא וזה כולל את מי שאתה מכנה בזלזול נגדים ,לא כולם טמבלים שם אלא לעתים
נאלצים להשאר מאילוצים שונים.

אני קראתי להם טמבלים?
אני חושב שאתה צריך לקרוא שוב את מה שכתבתי. במיוחד בהתחשב בכך שלא הגבת לעניין על כלום, אולי פשוט לא הבנת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 26-01-2014, 14:58
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
בעיות קטנות של כסף ומוטיבציה
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "היה צריך לעשות מזמן . מה..."

ראשית, אייני יודע אם המדינה יכולה לעמוד בעלויות העסקה בשכר ראוי של צבא בסד״כ הדרוש. ייתכן שכן אבל לתחושתי, ואינני כלכלן-לא.
שנית, ברגע שתפקיד מסוים הופך מסמי התנדבותי לעבודה בשכר כל מערכת המוטיבציות משתנה. למשל, לוחם יהיה ממורמר מאוד שהוא מקבל שכר נמוך יחסית לשכר הממוצע (לוחם שמסכן עצמו מקבל פחות מפקיד בנק???) ויחסית לחברו ששוחרר מהצבא והלך לעבוד. מישהו שפעם הרגיש שהוא משרת מתוך רצון להתנדב מרגיש שהוא בעצם עובד-זה משנה את כל מערך היו.רה החיצונית והפנימית. ואגב, תהליך כזה קרה יחלקיץ בארה״ב בזמנו, למרות שיש שם מסורות משפחתיות ארוכות ימים של שירות בצבא.
התוצאה היא שסביר מאוד שתקבל שייור השתמטות גבוה עוד יותר מהיום, עם מלש״בים שעושים הכל כדי שהצבא לא יבחר בהם. מה עוד במצב החדש אחן להם מה לחשוש מתדמית או סנקציות חברתיות כ״משתמטים״.
בקיצור, בעיני זה לא פיתרון. פיתרון אמיתי יהיה מיצוי הגיוס, ומיצול הגידול בכח האדם לקיצור השירות לכולם. מצב כח האדם בצה״ל מגוחך, יש הרבה ג׳ובניקים שהיו יכולים להיות לוחמים (ענף שתמיד במחסור) אילו הייתה יותר גמישות בסטנדרטים הרפואיים (אפשר לחשוב איזה רמת כושר צריך כדי להיות תותחן) ויותר התעקשות עם מתגייסים מסויימים.
ועוד משהו: אני חושד שהצבא מנופח לא בגלל עודף מתגייסי חובה אלא בגלל בעיות ארגון ותיכנון כמוהם אפשר למצוא בגופים ציבוריים רבים.
ישן 01-02-2014, 09:14
  פשוט פשוט אינו מחובר  

נדמה לי שהתייחסתי לנושא
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בעיות קטנות של כסף ומוטיבציה"

מי שרוצה להשתמט - לא צריך דחיפה נוספת.
אוגדות לוס קב"נוס מסתובבת כבר במחנות העורפיים ומעסיקה נגדים וקצינים ועו"ס ורופאים , משרדים וכלי רכב בכמויות ובעלות שלא מביישת אוגדה סדירה (לשון המעטה) .
ולא כתבתי חצי מילה על האוגדות המסתובבות בישיבות של חרדים כשרובם לא באמת לומדים אלא מסתופפים תחת כנפי המגזר החרדי .
נניח שחלקם ילכו לשרת במשטרה /כבוי אש /בתי חולים תמורת שכר מינימום ויוכלו להשתלב אח"כ בעולם התעסוקה הכללי והנה רווח נקי לכולם . כמובן גם להם.
ומי שלא - לא . אני מניח שאלה שבאמת לא מעונינים לפחות לא יסתובבו בין הרגליים ולא יפריעו.
ילכו לעבוד ויעשו מה בראש שלהם , גם לא יקבלו הטבות אבל הצבא ירוויח הרבה מאד כסף שמבוזבז על התעסקות מיותרת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:52

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר