לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 26-01-2014, 17:12
  Centurion Centurion אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 01.03.07
הודעות: 5,519
כלים עתידיים של צבא רוסיה על פלטפורמת "ארמטה"

(למנהלי הפורום צו"ב: ראיתי הרבה אשכולות העוסקים בנושא כדרך אגב, ולא מצאיתי אחד שמיועד אך ורק לפלטפורמה "ארמטה", הטנק החדש המבוסס עליה והכלים האחרים. אם קיים אשכול כזה ופיספסטי אני מבקש לחבר את האשכול הזה אליו.)

מפעם לפעם צצים ידיעות בנושא הכלים על פלטפורמה כבדה אוניברסאלית עתידית רוסית, ואני מציע לרכז את כל הידיות כאן באשכול אחד.

מבוא

כידוע, מפותחים ברוסיה שלושה פלטפורמות עתידיות אוניברסאליות בשביל הצבא וכוחות הביטחון:

1. פלטפורמה כבדה, שכינוי עובודות המו"פ שלה מכונים בשם "ארמטה", שתהווה בסיס לטנק החדש, רכב תמיכה בטנקים (BMPT) וכלים נוספים. הפלטפורמה בעלת הנעה זחלית ומשקל הכלים שיתבססו עליה יעמוד בין 40 ל-70 טונות. מיועדת בעיקר לחימוש העוצבות הכבדות (שריון).

2. פלטפורמה בינונית, שעבודות מו"פ שלה מכונים בשפ "קורגאנץ-25". היא פלטפורמה זחלית למשפחת כלים שונים (נגמ"ש חי"ר, ארטיריה, הגנ"א וכו') במשקל של 25 טונות בערך. מיודת בעיקר לחימוש העוצבות הבינוניות.

3. פלטפורמה קלה הידועה בשם "בומרנג", למשפחת כלים קלים בעלי הנעה גלגלית. משקל - עד 17 טון בערך. מיועדת בין השאר גם לנגמ"ש עתידי ולכלים אחרים לחימוש העוצבות הקליות.

* בנוסף מתנהלים גם עבודות מו"פ לפיתוח פלטפורמה גלגלית קלה המוכרת בכינוי "טייפון". הכלים המבוססים על הפלפטורמה הזו מיועדים לכוחות הפנים של המשטרה, הכוחות המיוחדים, ולמשימות קו שני בצבא הרוסי. בעצם הפלטפורמה מהווה רכב MRAP מודולרי.

בפורטר הסברה זה של צריח חיצוני לא מאוייש חדש רואים את כל שלושת הפלטפורמות העתידיות של צבא רוסיה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
_____________________________________
בבקשה תקנו אותי כשאני עושה שגיאות כתיב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #2  
ישן 26-01-2014, 19:57
  Centurion Centurion אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 01.03.07
הודעות: 5,519
ארמטה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "כלים עתידיים של צבא רוסיה על פלטפורמת "ארמטה""

עד כה ידוע על פיתוח של חמישה כלים שונים על פלטפורמת ה"ארמטה", שמתנהלים במקביל. במשפחת הכלים גם הטנק העתידי שאמור לבוא במקום "אובייקט 195" שלא נכנס לשירות בצבא רוסיה.

לפי התוכנית של משרד ההגנה הרוסי, בשנת 2015 אמרורים להסתיים ניסוים ממלכתיים של הכלים החדשים. אבל במקביל ימשיכו לשפר את הכלים הקיימים ולפתח דגמים נוספים.

ישנן גם שמועות שיש דרישה מצד ממשלת רוסיה להציג במצעד הניצחון של 2015 במוסקבה 4 טנקים, 4 טנקי חילוץ, 4 נגמש"ים כבדים, 4 BMPT ותומ"ת ממשפחת "ארמטה".

נראה שביטול "אובייקט 195" נבע בין השאר גם מהכנסת דרישות חדשות כלפי הפלטפורמה העתידית, שחלקן יצויין למטה. אם כך, הרי שרוב הפתרונות והמערכות שיכנסו בשלבים הראשניים יתבססו על אותן המערכות והפתרונות שבאות מ"אובייקט 195", אבל בנוסף יעשה (נעשה) גם מאמץ לאפשר הכנסת חידושים נוספים, ברגע שיהיו מוכנים, בכמה שפחות שינויים מבניים בעתיד.

כלים מבוססי פלטפורמה כבדה עתידית שידוע על הפיתוח שלהם:

1. טנק מערכה עיקרי;
2. נגמ"ש כבד;
3. רכב חילוץ משוריין;
4. רכב סיוע לטנקים (BMPT);
5. תומ"ת.

שני אבות טיפוס של טנק השתתפו בתוכנית הניסוים בשנת 2013. בשלבי ייצור נמצאים אבות טיפוס הבאים: טנק (1 או 2), רכב חילוץ משוריין, תומ"ת, BMPT או טנק לצורך ניסוים בליסטיים.

החידושים העיקריים שעליהם ידוע עד כה:

הנעה

מנוע דיזל רב-עוצמה, כנראה בעל הספק של 1,200-1,500 כ"ס (ואולי עד 1,800 כ"ס). מדובר במנוע דיזל דור חדש שפותח במקור בשביל ה"אובייקט 195" והכלים על אותה פלטפורמה. דובר במנוע דיזל בתצורת X, שאמור היה לספק 1,800 כוחות סוס (ובזה להשיג יתרון בניידות לטנק הרוסי על פני הטנקים הקיימים בעולם). בפלטפורמה החדשה צפוי להופיע מנוע זה או השידרוג שלו, בעל הספק משתנה בהתאם לסוג הכלי. כלומר מדובר למעשה לא בדגם מנוע ספציפי אלא במפשחת המנועים מאוחדת.

בשלב הראושני צפוי שהטנק החדש יאוייש בצוות של שלושה, במקובל בשריון הרוסי: נהג\מכונאי, תותחן ומפקד הטנק.

לפי הדרישות של צבא רוסיה, הפלטפורמה החדשה אמורה לאפשר בעתיד (שלב ב' כנראה) יצירת כלים לא מאויישים (נשלטים מרחוק). לפי כך מתנהלים מאמצים לפתח תמסורת חשמלית לכלים בעלי הנעה הברידית דיזל-חשמלית, כאשר מנוע דיזל או טורבינת גז מייצרים חשמל שמועבר למנועים חשמליים ולמערכות ארחות של הכלי.

בשלב הזה צפוי צוות אופציאונלי של שניים: מפקד ונהג\מפעיל נשק, כאשר לכל אחד אפשרות מלאה לשלוט על כל המערכות של הטנק. כלומר המפקד יכול גם לשמש כנהג וכתותחן, ומפעיל נשק\נהג יכול לשמש כמפקד הטנק במקרה הצורך.

כפי שכבר אמרתי, הפיתוח מתבצע בכוונה לאפשר הכנסת מערכות חדשות לפי העקרון המודולרי, בלי צורך בשינויים מבניים רדיקליים.

הפלטפורמה החדשה אמורה לספק אפשרות למקם את המנוע והתמסורת מאחורה (למשל בשביל הטנק) או מקדימה (בתצורת נגמ"ש כבד).

למרות הידיעות בעבר, נראה שלפלטפורמה יהיו 7 גלגלי מרכוב מכל צד ולא 6.

קיים מידה שהיו\ישנן בעיות בפיתוח התמסורת הדראולית האוטומטית רוסית. לפי השמועות מתנהל פיתוח משותף רוסי-צרפתי של תמסורת הדראולית נוספת.

מיגון

טנק וכלים אחרים יקבלו מערכת הגנה אקטיבית אורגנית חדשה, המוכרת בשם "אפגניט" ומהווה המשך פיתוח של מערכת הגנה אקטיבית בשם "ששטנדרט" שפותחה בשביל "אובייקט 195".

מיגון ריאקטיבי חדש מפותח תחת הכינוי "מלכיט".

מיגון פסיבי בא בצורת קפסולה מיוחדת בתובת הכלי והצריח (במקרה של טנק או רק"מ) אינו מאויש.

חימוש

נראה שבשלב הראשוני יצוייד הטנק בתותח 125 מ"מ כאשר במקביל מתנהלות עבודות מו"פ לתותח 152 מ"מ. ישנם גם מאמצים לפתח תותח 152 מ"מ העושה שימוש בחומר הדף כימי. גידול הקוטר יביא לשיפור קריטי בביצוע תחמושת לא מונחית ומונחית של הטנק בהשוואה לתחמושת 125 מ"מ.

נגמ"ש כבד החדש יקבלו צריח לא מאוייש חיצוני אחיד. הצריח מיועד בנוסף ל"ארמטה" גם ל"בומרנג" ו"קורגנץ-25". פיתוח השריח החדש מתנהל בשני שלבים: שלב א' - עם תותח 30 מ"מ 2A42 הישן ובשלב ב' יותקן תותח 45 מ"מ חדש. הצריח החדש יקבל מערכת הגנה אקטיבית וגם מערכת הגנה רכה (אפשר לראות את המשגרים והמכמ"ים בתמונה).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עבודות מו"פ של הצריח החדש בעל תותח 45 מ"מ קיבלו קינוי Epoha ("תקופה" בעברית או Epoch באנגלית), והן אמורות להסתיים עד שנת 2020. צריח שלב א' אמור להיכנס לשירות בשנת 2015.

תומ"ת החדש מפותח על בסיס התותח "קואליציה-SV" (שהיה מיועד במקור לתובה של "אובייקט 195"). מי שזוכר את הדגמים המוקדמים, התומ"ת היה אמור לקבל שני תותחים. אולם עכשיו לתומ"ת שבפיתוח רק תותח אחד.

המראה האפשרי של התומ"ת העתידי:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מערכת בק"ש

ידוע שהטנק החדש יקבל מערכת בקרת אש המשלבת כמה ערוצים שונים, כולל ערוץ מכמ"י, בדומה למה שפותח בשביל "אובייקט 195". המכ"ם המתוכנן יהיה מטיפוס AESA (מערך מופע אקטיבי) ויפעל בתדרי Ka.מקורות:

http://topwar.ru/index.php?do=lastcomments&userid=60226
http://andrei-bt.livejournal.com/ta...%83%D0%BB%D0%B8
http://bmpd.livejournal.com/719799.html
http://gurkhan.blogspot.co.il/2014/01/blog-post_23.html
_____________________________________
בבקשה תקנו אותי כשאני עושה שגיאות כתיב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #4  
ישן 27-01-2014, 14:32
  Centurion Centurion אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 01.03.07
הודעות: 5,519
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "תודה סנטוריון על המאמץ. ואם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
תודה סנטוריון על המאמץ. ואם תוסיף אשכול גם לרכבים של החטיבה הבינונית, ואשכול נוסף לחטיבה הקלה כך שנפריד בין הרכבים, זה יהיה נחמד. ומספר שאלות ברשותך:

אעשה זאת בשמחה אם יתאפשר מבחינת הזמן ואם יהיו ידיעות בנושאים האלה. בינתיים צצו הרבה ידיעות ושמועות קטנות פה ושם אודות "ארמטה", אז התחלתי איתה.

ציטוט:
1 . היו דיבורים על תותח 57 מ"מ על רכבים בחטיבה הבינונית, עם כדור מונחה ע"י לייזר, האם יכול להיות שנראה שני רכבים אחד APC כבד עם תותח 45 מ"מ והשני IFV עם תותח 57 מ"מ?

לפי מה שאני מבין מהקשקשת באינטרנט, תותח 57 מ"מ נבחן ונמצא לא מתאים להתקנה בצריח חיצוני (overhead weapon station) מבחינת מימדיו ומימדי התחמושת שלו. מצד שני 45 מ"מ מתאים לדעת הרוסים להתקנה בצריח כזה. הפיתוח של תותח 45 מ"מ הולך באטיות מפני שמפתחים בשבילו תחמושת "טלסקופית" חדשה (אני לא יודע למה בדיוק הכוונה). בגלל זה החליטו להשתמש בתותח 30 מ"מ הישן בתור פתרון זמני.

תותח 57 מ"מ יכול להתאים לצריח שעושה שימוש בנפח הפנימי של התובה ולא לצריח חיצוני, ולכן אולי מתאים לרק"מ מסוג BMPT, אבל לא לנגמ"ש או נגמ"ש לחימה.

יש תמונה של מקל"ר 57 מ"מ (למעשה תותח אוטומטי בעל בליסטיקה תלולה) עתידי לכאורה שהוצג לפוטין במהלך ביקורו במשרד הפיתוח של טולה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מקור: http://andrei-bt.livejournal.com/260072.html

אבל כפי שאמרתי, השמועות הן שיפתחו תותח 45 מ"מ חדש במקומו.

ציטוט:
2. מה עם המקל"ר בקוטר 57 מ"מ?

התותח החדש 45 מ"מ אמור להיות מין שילוב בין תותח ומקל"ר מבחינת הבליסטיקה והתחמושת שלו. לכן אין צורך במקל"ר נוסף.
_____________________________________
בבקשה תקנו אותי כשאני עושה שגיאות כתיב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #9  
ישן 27-01-2014, 15:42
  Centurion Centurion אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 01.03.07
הודעות: 5,519
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "א. האם יש שותף זר לפרויקט,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
א. האם יש שותף זר לפרויקט, כמו הודו ב- T-50?

אין שותף זר. הפרוייקט נועד לצבא רוסיה. בעתיד הרחוק יותר הייתי מצפה לראות גרסאות ייצוא או פרויקטים משותפים המתבססים עליו.

בדומה ל-T-50 היה ניסיון לשתף את ההודים בפיתוחו של "אובייקט 195", וגם כמו במקרה של T-50 ההודים החליטו שלא להיכנס לשותפות בשלב המוקדם של הפיתוח. מאז לא שמעתי חדשות בנושא.

כידוע, נכון להיום רוב הטנקים שלהם הם מדגם T-72 ו-T-90S, והם מפתחים את הטנק "הלאומי" שלהם "ארג'ון", שלמעשה משהו כמו 50% ממנו הם רכיבים ומערכות זרים. עכשיו מתנהל הפיתוח של "ארג'ון" סימן 2, שאמור לענות על הדרישות של הצבא ההודי באופן מלא יותר מאשר סימן 1. עדיין, נראה לי שבגלל תג המחיר, המשקל, קצב הייצור שלו והתלות ברכיבים זרים, לא יתאפשר להחליף בו את כל המערך המתיישן של T-72. לדעתי נשארות שתי אופציות: שידרוג של T-72 (אולי תוך שימוש בפתרונות של T-90MS) או שיתוף עם מדינה אחרת בייצור הטנקים החדשים. במקרה השני ייתכן שההודים יכנסו בהמשך לשותפות עם הרוסים בפיתוח גרסאת יצוא וייצור ברישיון של טנקים וכלים כבדים אחרים על בסיס "ארמטה".

ציטוט:
ב. האם הבומרנג אמור להיות יביל אויר/מוסק? מהן העוצבות הקלות שיצטידו בו? צנחנים?

לדעתי החטיבות (העוצבות) הקלות אמורות להיות דומות לחטיבות הסטרייקר בצבא ארה"ב. כמובן שהצורך העיקרי בעוצבות קלות נובע מהניידות האסטרטגית, שדורשת יכולת הובלה אווירית במטוסים או מסוקים. הצנחנים, לדעתי הצנועה, לא נכללים ב"עוצבות הקלות", גם מפני שהם משתייכים למטק"ל ולא לפיקודים, וגם מפני הם מצריכים כלים אשר מתאימים להצנחה. אגב, לא מזמן הופיעה הידיעה על כך שהתקבלה ההחלטה לרכוש BMD-4 (למעשה להתחיל בייצור סדרתי של הכלים, למיטב הבנתי).

אבל בגלל כל השינוים במבנה הצבא הרוסי, אני לא בטוח בשום דבר.
_____________________________________
בבקשה תקנו אותי כשאני עושה שגיאות כתיב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #10  
ישן 28-01-2014, 07:39
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.04.08
הודעות: 6,420
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "כלים עתידיים של צבא רוסיה על פלטפורמת "ארמטה""

לענ"ד אתה מחסיר רכב אחד במשפחות הרכבים העתידיים, והוא IFV.
בתמונה המצורפת (הראשונה) ניתן לראות שגם לבומרנג וגם לקורגנץ יש רכב, שלהבנתי הוא IFV, שמצוייד בתותח 57 מ"מ. רכב זה הוא בנוסף לנגמ"ש.
יש בתמונה רכב נוסף שנראה כמו טנק אם כי לא ברור לי איזה תותח הוא נושא. זה נראה כמו 57 מ"מ אם כי הוא צריך להיות 125 מ"מ.
רכבי הבומרנג יהיו משני סוגים אחד עם 6 גלגלים, ואולי הוא במשקל 17 טון, והשני עם 8 גלגלים והוא יהיה במשקל של 25 טון.

ל-BMPT (תמונה שניה ראשון משמאל) יש תותח/מרגמה של 120 מ"מ שמותקן בצריח, ואילו מחוץ לצריח, בצד שמאל, מותקן מקל"ר 57 מ"מ שיש לו קצב אש של מקל"ר וטווח של מרגמה, 6 ק"מ, הרוב חושבים שזהו מקל"ר 40 מ"מ עם קנה ארוך שנקרא Balkan, מצידו האחד של הצריח מותקן תותח 23 מ"מ מסוג גאטלינג עם 6 קנים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #18  
ישן 08-09-2015, 02:41
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.04.08
הודעות: 6,420
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "כלים עתידיים של צבא רוסיה על פלטפורמת "ארמטה""

Armata Designers: This May be the First Unmanned Drone Tank

13.06.2015

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
Atmata Tanks

Russia's new Armata tank is a highly touted combat vehicle that is expected to form the backbone of the country's military for years to come and its designers say it may one day be able to operate autonomously on the battlefield.

The tank was unveiled in April ahead of Russia’s World War II Victory Day 70th anniversary parade, and its designers claim it is 20 years ahead of anything in the West.

The Armata does sport some impressive specs, including state of the art weaponry, a remote control turret, and outer armor that explodes on impact to prevent shells from reaching the crew inside.

The tank's interior features a capsule that keeps the crew isolated from ammunition and fuel, which could increase the chances for the crew's survival if the tank is hit. The Armata also is much larger than earlier Russian tanks. One designer told the Associated Press that the new tank is as pleasant and easy to drive as a modern SUV.

A digital control system directs the tank's movement, tracks targets and activates its defense systems, freeing the crew from routine tasks so they can focus on key combat functions.

"For the crew, it's like playing a video game," Ilya Demchenko, one of the Armata's designers, was quoted as saying by the AP.

The Armata's chief designer, Andrei Terlikov, said that the new technologies built into the Armata could make it possible to someday build a fully robotic vehicle that would operate autonomously on the battlefield.

The Armata is built on the same unified platform as that of a family of new armored vehicles, which helps lower production costs and facilitates future development, the AP reported.

An active protection system forms an outer perimeter of the Armata's defenses: When the system spots an enemy projectile, it fires a round to destroy it or knock it off its path.

Currently, the tank sports the standard 125-mm cannon – similar to those used on current tanks – which can fire both regular shells and rockets. But, designers say, in the future, it could easily out fitted with what the AP dubbed a "Super Cannon", much more powerful 152-mm cannon.


Read more: http://sputniknews.com/russia/20150613/1023298755.html#ixzz3l62izxul
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +3. השעה כעת היא 12:36

הדף נוצר ב 0.31 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2018 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר