לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-01-2014, 13:00
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "אני דווקא אשמח אם תציין את..."

1 כל מי שמרגיש עצמו יהודי והסביבה מתייחסת אליו כיהודי
2. כל מי שאיננו במוצהר בן דת אחרת
3. מי שמגלה נכונות להשתלב בתוך עם ישראל וצאצאיו מתחנכים בבית ספר ישראלי שבפקוח משרד החינוך.
4. כל מי שתורם למדינה. הוא או צאצאיו ישרתו בצה"ל בהתאם לנוהלי הצבא. ישתלב בתעסוקה מתאימה ולא יהווה נטל כלכלי.
5. יגלה ידע בהסטוריה של עם ישראל ובתרבותו לאורך כל הדורות
6. ידבר את השפה העברית ברמה שיוכל להסתדר בה בחיי יום יום ויכולת קריאת עתון.
7. יעבור תקופת אשפרה של 3 שנים לפחות, שלאחריה יעמוד בפני ועדה בודקת ובוחנת.
8. קובעי המדיניות יוסיפו, אם יש צורך, תנאים נוספים, שאין מקורם בדרישה האורטודוקסית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-01-2014, 13:42
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "1 כל מי שמרגיש עצמו יהודי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
1 כל מי שמרגיש עצמו יהודי והסביבה מתייחסת אליו כיהודי
2. כל מי שאיננו במוצהר בן דת אחרת
3. מי שמגלה נכונות להשתלב בתוך עם ישראל וצאצאיו מתחנכים בבית ספר ישראלי שבפקוח משרד החינוך.
4. כל מי שתורם למדינה. הוא או צאצאיו ישרתו בצה"ל בהתאם לנוהלי הצבא. ישתלב בתעסוקה מתאימה ולא יהווה נטל כלכלי.
5. יגלה ידע בהסטוריה של עם ישראל ובתרבותו לאורך כל הדורות
6. ידבר את השפה העברית ברמה שיוכל להסתדר בה בחיי יום יום ויכולת קריאת עתון.
7. יעבור תקופת אשפרה של 3 שנים לפחות, שלאחריה יעמוד בפני ועדה בודקת ובוחנת.
8. קובעי המדיניות יוסיפו, אם יש צורך, תנאים נוספים, שאין מקורם בדרישה האורטודוקסית.

1.אם הוא מרגיש שהוא ברווז והסביבה מתייחסת אליו כקוף,דילמה לא?
2.מה זה במוצהר? אין לו הורים? הוא חייזר?
3.יש הרבה משרתים בצה"ל שהם האמאמא של נטל כלכלי על המדינה
5.יש קורסים בסינית ובתרבות יוון לדורותם מה זה אומר על מי שלומד את זה?
6.ואם הוא קורא רק את ה"ארץ" איך הוא יתגייס לצה"ל?
7.מי יהיו חברי הועדה?
איך יקבעו מי יהיו חברי הועדה?
מה הם יבדקו או יבחנו?
8.מקורם יהיו בדרישה של מי? של העם ההודי?
ישן 27-01-2014, 18:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "וככה נראה מנהיג הימין החילוני..."

בדיוק! אין אמון בימין החילוני! הבעייה היא כמובן, שאם נוותר על הימין החילוני, נישאר עם פחות מעשרים אחוז מהציבור, אז אולי כדאי בכ"ז לחשוב קצת לפני שמזעקים?
הימין החילוני בדיוק כמו הימין הדתי - זו קבוצה גדולה של אנשים בעלי כמה מאפיינים משותפים, שמבדלים אותה מקבוצות אחרות. הימין החילוני מאופיין בכך שהוא, מה לעשות, חילוני. אני מסכים שזה מצער מאוד מבחינתו של מי שרוצה שהימין החילוני יחדל להיות מה שהוא, אבל כשם שהימין החילוני מצליח לכבד את הימין הדתי לאורך השנים, כך גם ימנים דתיים צריכים לקבל שרוב הימין אינו דתי, וזכותו לחיות את חייו בדרך שימצא לנכון.
החברה של יאיר נתניהו היא עניינו של יאיר נתניהו. אין לי מושג מיהי, מעבר למה שנכתב, שמדובר בסטודנטית זרה שבאה ללמוד בישראל (כך שניתן להניח שלא מדובר בדיוק באחת ממפגינות בלעין...) והתמונה שהועלתה מלמדת שמדובר בצעירה שאינה מכבידה על העין. לא חושב שזה ענייננו עם מי יוצא יאיר נתניהו.

אגב, אבא של יאיר נתניהו, שאין מפלגה חרדית שלא ישבה במפלגתו בשלב כזה או אחר, היה נשוי לבריטית שהתגיירה בגיור לא-אורתודוכסי. ויודע מה? זה בסדר גמור, והלוואי וזו הייתה הבעייה הכי גדולה עם אבא של יאיר...
ישן 27-01-2014, 18:33
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
חלילה,לא מוותר על אף יהודי
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בדיוק! אין אמון בימין..."

אפילו אם הוא שמאלני רח"ל. השאלה היא מי מוביל וכאן פעם אחר פעם אני רואה שההסכמה בין הימין הדתי לחילוני היא מקרית לחלוטין,אפילו אם היא ב80 אחוז מהדברים היא עדיין לא הסכמה מהותית וזה מתברר כל שבוע מחדש.אני מבין את זה שהימין החילוני הוא מטבעו חילוני ולא מצפה ממנו להשתנות,הקריאה שלי היא יותר לחבר'ה הדתיים שתומכים בימין הזה (תתפלא,יש כאלה גם כאן בפורום) למרות הפערים המשמעותיים.
החברה של יאיר היא אכן עניינו הפרטי ולא מפריעה לי,מה שכן מפריע לי זה שאבא שלו,ראש ממשלת ישראל,מתפאר בכך שבנו יוצא עם גויה בכך זה כאילו הוא עושה את זה בעצמו.
שאר מה שכתבת לגבי זה שהיא לא אנטישמית וכו' לא רלוונטי מבחינתי-גויה היא גויה היא גויה.
אולי בעיניך זה בסדר שראש הממשלה שלך היה נשוי לגויה (אגב,כשהוא יצא איתה היא גם לא עברה גיור עדיין) אבל לפחות שהציבור ידע וישפוט,נמאס כבר מהצביעות של ביבי שחושבים שהוא דבר אחד ומתברר שהוא לגמרי ההפך,בכל תחום.

ישן 27-01-2014, 19:07
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "חלילה,לא מוותר על אף יהודי"

"גויה היא גויה היא גויה", זה תמונת ראי לאנטישמיות. אם אתה לא מסוגל לזהות הבדל בין לא-יהודי ששונא אותך ללא-יהודי שלא שונא אותך - אז הבעייה היא אצלך, ולא אצלו.
בעיני זה בסדר גמור שביבי התחתן עם גיורת, שהייתה מוכנה להמיר את דתה למענו לעזוב קריירה משגשגת בארה"ב, ולבוא בעקבותיו לישראל. כל המפלגות שישבו עימו בממשלה (שייצגו את כל הזרמים החרדיים שאינם נגד קיומה של ישראל, כמו גם כל הזרמים בציונות הדתית), ידעו את כל העובדות הללו, וכאמור, הסתדרו עם זה היטב.
כשם שימנים חילוניים לא מצפה מציונים דתיים שייצאו איתו לטיול נהדר במבצר האלה או בהרודיון

הצביעות של ביבי בנוגע לחברה של יאיר, היא הקטנה שבצרותינו. כאמור, זה לא עניינו של איש עם מי יוצא יאיר נתניהו.
ישן 27-01-2014, 19:24
צלמית המשתמש של maorhag

ממש לא אנטישמיות.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""גויה היא גויה היא גויה", זה..."

ודאי שיש הבדל בין גוי ששונא את ישראל לבין אחד שתומך בה,אבל יש גם משותף-עם שניהם אסור להתחתן (כמובן לפי הדת) ושניהם זה התבוללות,הילד יהיה גוי בין אם אמו אוהבת ישראל ובין אם לאו.
סגולת ישראל איננה גזענות,היא הכרה בתפקיד השונה של כל עם בעולם,אני לא אהיה מוכן שילדי יתחתנו עם גויות לא בגלל שאני שונא גויים אלא בגלל שאני מכיר את המקום והתפקיד של עם ישראל בעולם,זו איננה גזענות-מי שרוצה להצטרף מוזמן.
לגבי ביבי-אני לא בטוח עד כמה הגיור הקונסרבטיבי מחייב,עובדה שהיא לא בחרה לעשות גיור אורתודוכסי שדורש שינוי מוחלט של כל החיים אבל בכל מקרה-מה הקשר לממשלה? מפלגה מצטרפת לקואליציה לא בגלל החיים הפרטיים של ראש הממשלה שלה אלא מתוך אינטרסים,זה שחרדים ישבו איתו בממשלה לא אומר שהם נותנים לגיטימיות לחתונה שלו עם גויה כמו שהם לא נותנים לגיטימיות לשום מעשה שאסור מבחינה דתית,רק שזה לא אמור להשפיע על הכניסה או אי הכניסה לקואליציה.
וכאמור-זה לא עניינו של איש עם מי יוצא יאיר נתניהו,זה כן עניינו של כל עם ישראל מה אומר על כך אבא שלו-ראש הממשלה.ידע הציבור וישפוט האם הוא רוצה ראש ממשלה שתומך בהתבוללות או לא ואני באמת לא בטוח מה התשובה,אבל לפחות צריך להציג את זה לציבור.
הצביעות של ביבי בנוגע לחברה של בנו היא אותה צביעות שלו בכמעט כל נושא-האיש צבוע וסמרטוט אידאולוגי עקבי (זה הדבר היחיד שהוא עשה בעקביות בפוליטיקה) מן הראוי לחשוף לציבור את זה בכל הזדמנות,אולי עד שהליכוד ישכיל לבחור מנהיג אחר.

ישן 28-01-2014, 19:35
צלמית המשתמש של maorhag

2 נק'
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "רק שהתבלבלת. יאיר בחור צעיר..."

1.אני מסכים שלא כל זוג שיוצא,בטח בעולם החילוני,מתחתן אבל הסבירות שאדם יתחתן עם מישהי שהוא יוצא איתה אפילו אם זה לא הכי גבוה זה מספיק גרוע בשבילי,בגלל זה אין מקום אפילו להתחלה כזאת עפ גויה.
2.מבחינה יהודית אין שום הבדל בין אם אדם יוצא עם גויה לבין אם הוא מתחתן איתה כיוון שאין למעשה הקידושין שלו שום תוקף הלכתי,קרי:לצאת עם גויה/להתחתן איתה זה אותו דבר.הגדר ההלכתי שיש הוא האם יש יחסי אישות או לא,מבלי להכנס לחדר המיטות של מר נתניהו ג'וניור אני מעלה ניחוש פרוע שהוא לא מהמתנזרים ממגע עד החתונה,לכי תדעי אולי אני טועה...
ולא,אם היא תתגייר זה לא הופך את מה שלפני זה לבסדר,זה פשוט אומר שהוא מתקן את זה עכשיו.אדם שעשה מעשה אסור עם אשתו במשך שנים והפסיק,זה אומר שמה שהוא עשה מקודם היה בסדר? לא,זה רק אומר שהוא תיקן את זה.
שוב,אני לא מנסה לכפות את דעתי על אף אחד,ברור לי שאין לי שום סמכות על פרינס נתניהו או כל אדם אחר,רק אני שם את הזרקור על המעשים האלו,ידע הציבור וישפוט.

ישן 27-01-2014, 20:46
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
ומה הקשר?
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "הקשר הוא שאבא שלו מתגאה בזה"

כשמדובר במדינה עם הסטוריה אנטישמית מאוד בעייתית - גם לפני שנים ספורות,
אתה מנצל כל הזדמנות כדי לזכות בכמה נקודות ולשבור את הקרח העבה.
זה ממש לא אומר שהוא גאה בו או תומך בנעשה.

מבחינת "הימין החילוני" - הציפיה היא ל"יהדות ממלכתית" או לגישה "מסורתית לייט".
זה אומר שממש לא מצפים שבביתו הוא ישמור שבת כהלכתה ויאכל רק כשר למהדרין,
אבל כן מצפים שברמה הטקסית לא יהיו חילול שבת ואוכל לא כשר.
בכל העולם עושים דברים מוזרים בשם "מסורת מקומית עתיקה" שחלק קטן מהאוכלוסיה משמר - ואין סיבה שבמדינה שבה 70% מהיהודים שומרים על דברים כמו כשרות בסיסית, ההנהגה תתעלם מהמסורת.

זאת כנראה גם הסיבה שהבן ניסה לשמור על דיסקרטיות.
הרי לא מדובר פה על התבוללות בפועל - אפילו אם המעשים עלולים להוביל לכך.
ישן 27-01-2014, 22:22
צלמית המשתמש של maorhag

היהודים לעולם לא לומדים...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "ומה הקשר?"

ההיסטוריה האנטישמית הזאת היתה למרות מאות שנות התחנפות לגויים וניסיון להיות כמוהם,זה מעולם לא עצר או הרשים אותם.ברגע שתטפח לאומיות גאה מבלי לחפש להתחנף לכל העולם יעריכו אותך גם בלי זה.
אני לא בטוח מה ביבי ניסה להשיג,מה שבטוח שאם זה היה קו אדום בשבילו הוא מעולם לא היה מתגאה בזה למרות הקופון שאפשר לגזור,פשוט כי אין במה להתגאות,זו בושה.
רק תתן לי להבין-כשרות צריך לשמור אבל התבוללות זה פחות סמלי? לא יודע על אילו מיתוסים אתה גדלת אבל אותי חינכו חד וחלק שלהתבולל הרבה יותר חמור מכמעט כל מצווה שהיא.
מדוע זה לא התבוללות בפועל? לפי המורה שלי לביולוגיה מהשישית כשגבר ואישה מטפחים קשר זוגי יוצא מזה ילד,לפי הרב שלי מהשישית אם בת הזוג היא לא יהודיה אז הילד גוי גמור,איך אתה מעוניין לקרוא לזה?

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 27-01-2014 בשעה 22:28.
ישן 28-01-2014, 00:31
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "הילד אכן לא חייב לי שום הסברים"

הביטוי הכי קיצוני של כפיה דתית זו היומרה הזו להגיד לאנשים עם מי הם יכולים ועם מי הם לא יכולים לנהל מערכת יחסים רומנטית. תקרא טוב טוב ותפנים - אף אחד לא חייב לך הסברים. גם אם היה מדובר בראש הממשלה עצמו שהיה בוחר לנהל מערכת יחסים עם בחורה שאינה יהודיה (מה שהוא אגב עשה בעבר, כמו שכבר נאמר פה), הוא לא היה חייב לך או לאף אחד אחר הסברים, בדיור כמו שהוא לא היה חייב לאף אחד הסברים אם הוא היה בוחר לאכול אוכל לא כשר, או לראות סרט בשבת. חייו הפרטיים של אדם אינם עניינו של אף אחד, גם אם מדובר באיש ציבור או מי מבני משפחתו. כל עוד הוא לא עובר על החוק ולא פוגע בזכויות של אדם אחר זכותו לעשות בחייו הפרטיים מה שהוא רוצה. בפעם האחרונה שבדקתי, בישראל אין עדין חוק אוסר על מערכות יחסים בין יהודים ללא יהודים.

ישן 28-01-2014, 07:31
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "הביטוי הכי קיצוני של כפיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
הביטוי הכי קיצוני של כפיה דתית זו היומרה הזו להגיד לאנשים עם מי הם יכולים ועם מי הם לא יכולים לנהל מערכת יחסים רומנטית.

ואם זה לא ממניעי דת זה עדיין כפייה דתית או שזה לא נחשב?
ציטוט:
תקרא טוב טוב ותפנים - אף אחד לא חייב לך הסברים. גם אם היה מדובר בראש הממשלה...חייו הפרטיים של אדם אינם עניינו של אף אחד, גם אם מדובר באיש ציבור או מי מבני משפחתו. כל עוד הוא לא עובר על החוק ולא פוגע בזכויות של אדם אחר זכותו לעשות בחייו הפרטיים מה שהוא רוצה.

אני....לא מסכים.
מנהיגים ונבחרי ציבור הם אנשים שמייצגים את העם ובוחרים במודע להיות תחת עין הציבור לטובה ולרעה.
גם אם מדובר בפעולה שהיא חוקית אבל לא אתית הציבור צריך לדעת.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 28-01-2014, 10:32

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]הביטוי הכי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
ואם זה לא ממניעי דת זה עדיין כפייה דתית או שזה לא נחשב?

אם זה ממניעים לאומיים אז זו כפיה לאומית. זו נבלה וזו טרפה. בכל מקרה מדובר בכפיה, ובהתערבות בבחירותיו החופשיות של אדם לגבי חייו הפרטיים.

ציטוט:
אני....לא מסכים.
מנהיגים ונבחרי ציבור הם אנשים שמייצגים את העם ובוחרים במודע להיות תחת עין הציבור לטובה ולרעה.
גם אם מדובר בפעולה שהיא חוקית אבל לא אתית הציבור צריך לדעת.

זה שנבחר ציבור בוחר להיות תחת עין הציבור, אומר שאל לו להלין אם הציבור מתעניין גם בחייו הפרטיים - כלומר ביבי לא יכול לבוא בטענות כלפי העיתונות על הכתבה שהיא פרסמה. זה ממש לא אומר שהוא חייב לשתף עם זה פעולה ולשתף את הציבור באופן אקטיבי בסוגיות שנוגעות לחייו הפרטיים.
אני מסכים שאם נבחר ציבור עושה מעשה שאינו אתי, על הציבור לדעת, ותפקידה של העיתונות להביא מעשים כאלה לידיעת הציבור. במקרה הזה אף אחד לא עשה שום דבר לא אתי בעייני. הדבר היחיד שאינו אתי בכל האשכול הזה הוא היומרה החצופה שיש לאנשים מסוימים להכתיב לאנשים אחרים עם מי מותר להם ועם מי אסור להם לנהל מערכת יחסים.

ישן 28-01-2014, 11:03
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]ואם זה לא..."

ציטוט:
אם זה ממניעים לאומיים אז זו כפיה לאומית. זו נבלה וזו טרפה. בכל מקרה מדובר בכפיה, ובהתערבות בבחירותיו החופשיות של אדם לגבי חייו הפרטיים.

ואחרים?
ציטוט:
זה שנבחר ציבור בוחר להיות תחת עין הציבור, אומר שאל לו להלין אם הציבור מתעניין גם בחייו הפרטיים - כלומר ביבי לא יכול לבוא בטענות כלפי העיתונות על הכתבה שהיא פרסמה. זה ממש לא אומר שהוא חייב לשתף עם זה פעולה ולשתף את הציבור באופן אקטיבי בסוגיות שנוגעות לחייו הפרטיים.

ברור שלא. אבל אדם שמסתיר משהו נראה כמו מישהו שיש לו מה להסתיר.
זה בטח לא אומר שהוא חייב לפרוש הכל לעיניי כולם, מצד שני הוא לא יכול להתלונן כאשר חייו הפרטיים הופכים לפומביים.
ציטוט:
אני מסכים שאם נבחר ציבור עושה מעשה שאינו אתי, על הציבור לדעת, ותפקידה של העיתונות להביא מעשים כאלה לידיעת הציבור. במקרה הזה אף אחד לא עשה שום דבר לא אתי בעייני. הדבר היחיד שאינו אתי בכל האשכול הזה הוא היומרה החצופה שיש לאנשים מסוימים להכתיב לאנשים אחרים עם מי מותר להם ועם מי אסור להם לנהל מערכת יחסים.

אני דיברתי קודם כל באופן עקרוני, לא ספציפית לגבי נושא האשכול. אחרי שהסכמנו שטעית במה שאמרת קודם אפשר להמשיך הלאה.
לשיטתך- הנושא הזה לא צריך להיות רלוונטי. לשיטתם של אחרים הוא כן. מי קובע?

מעבר לכך, בנושא הספציפי הזה, אני לא חושב שמישהו מנסה להכתיב למישהו אחר עם מי לנהל מערכת יחסים, אני חושב שהם רק מאירים זרקור על תופעה שהם נגדה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-01-2014, 15:47

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אם זה..."

ציטוט:
ואחרים?

איזה אחרים יש פה לדעתך?

ציטוט:
ברור שלא. אבל אדם שמסתיר משהו נראה כמו מישהו שיש לו מה להסתיר.
זה בטח לא אומר שהוא חייב לפרוש הכל לעיניי כולם, מצד שני הוא לא יכול להתלונן כאשר חייו הפרטיים הופכים לפומביים.

מי דיבר על להסתיר? זה שהוא לא חייב לתת דין וחשבון זה לא אמור שהוא מסתיר משהו. הבן שלו יוצא עם בחורה לא יהודיה. אני מניח שמבחינתו זו זכותו של הבן שלו, ולא הוא ולא בנו לא חייבים בדין וחשבון לאף אחד. אין לא הסתרה אלא חוסר מוכנות לנמק משהו שאינו עניינו של אף אחד. זה קצת כמו שמישהו היה שואל כמה פעמים ביבי עושה את שרה בחודש - אם ביבי היה משיב שזה לא עניין הציבור, היית אומר שכנראה יש לו מה להסתיר?
מי דיבר על להתלונן כאשר חייו הפרטיים הופכים לפומביים? אמרתי שיש לביבי זכות להתלונן? בסך הכל אמרתי שהוא לא חייב לתת דין וחשבון.

ציטוט:
אני דיברתי קודם כל באופן עקרוני, לא ספציפית לגבי נושא האשכול. אחרי שהסכמנו שטעית במה שאמרת קודם אפשר להמשיך הלאה.
לשיטתך- הנושא הזה לא צריך להיות רלוונטי. לשיטתם של אחרים הוא כן. מי קובע?

זה שלא הבנת מה אמרתי לא אומר שטעיתי. לכל היותר זה אומר שלא התנסחתי בצורה מספיק ברורה, ובמקרה הזה נראה לי שזה אומר שלא קראת מספיק בעיון.
ומי שקובע זה המצביע בקלפי - בקלפי כל קריטריון שאתה חושב שהוא רלוונטי, רלוונטי עבורך. אם אתה לא תצביע לביבי כי הבן שלו יוצא עם גויה זו זכותך, ואם אני לא אצביע לביבי כי אישתו שמנה מדי, זו זכותי, ואם מישהו שלישי לא יצביע לביבי כי הוא ראה פעם את האחיין של השכן של ביבי מחטט באף, זו זכותו.

ציטוט:
מעבר לכך, בנושא הספציפי הזה, אני לא חושב שמישהו מנסה להכתיב למישהו אחר עם מי לנהל מערכת יחסים, אני חושב שהם רק מאירים זרקור על תופעה שהם נגדה.

ואני מאיר זרקור על התופעה שיש אנשים בישראל שחושבים שיש להם זכות דיבור לגבי מערכות יחסים של אנשים אחרים. אני נגד התופעה הזו.

ישן 29-01-2014, 07:49
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "..."

ציטוט:
איזה אחרים יש פה לדעתך?

לא יודע, סיבות משפחתיות בעיקר. היא ממשפחה לא טובה, עשירים מדי/עניים מדי/לא משכילים, יריב עסקי.
לא חסר. הדת היא לא בעלת בלעדיות על דברים כאלה, לרוב היא רק מיקרוקוסמוס של החברה.
ציטוט:
מי דיבר על להסתיר? זה שהוא לא חייב לתת דין וחשבון זה לא אמור שהוא מסתיר משהו. הבן שלו יוצא עם בחורה לא יהודיה. אני מניח שמבחינתו זו זכותו של הבן שלו, ולא הוא ולא בנו לא חייבים בדין וחשבון לאף אחד. אין לא הסתרה אלא חוסר מוכנות לנמק משהו שאינו עניינו של אף אחד. זה קצת כמו שמישהו היה שואל כמה פעמים ביבי עושה את שרה בחודש - אם ביבי היה משיב שזה לא עניין הציבור, היית אומר שכנראה יש לו מה להסתיר?

בוא נעשה הפרדה- הוא לא חייב לעשות כלום פרט למה שבגדר החוק וזו זכותו.
אבל כנבחר ציבור הוא כן מחויב לתת דין וחשבון על מעשים מסוימים.
אם זה לגיטימי לעשות שיטסטורם עקב ההוצאות של בית ראש הממשלה על גלידה או על שיפוצים זה בהחלט לגיטימי לעשות שיטסטורם על נושאים כאלה.
ציטוט:
זה שלא הבנת מה אמרתי לא אומר שטעיתי. לכל היותר זה אומר שלא התנסחתי בצורה מספיק ברורה, ובמקרה הזה נראה לי שזה אומר שלא קראת מספיק בעיון.

לא צריך להיכנס לדפנסיבה בני, גם שמאלנים טועים לפעמים בדיוק כמו ששעון מקולקל צודק פעמיים ביום.

אתה אמרת:
"כל עוד הוא לא עובר על החוק ולא פוגע בזכויות של אדם אחר זכותו לעשות בחייו הפרטיים מה שהוא רוצה"
אני בסה"כ הצבעתי לעובדה שהזחלים לא נעצרים רק בחוק או בפגיעה באדם אחר (גם כן, תגדיר פגיעה) אלא כשהאדם נבחר ציבור ובמיוחד בכיר הספקטרום רחב יותר.
זה לא אומר שהכל מוצדק וזה לא אומר שהאירוע הזה מוצדק בהכרח, זה רק אומר שהוא חשוף- מבחירה וביודעין, להרבה יותר ביקורת ציבורית גם על דברים שלא היו קורים לאדם הפשוט.
ציטוט:
ומי שקובע זה המצביע בקלפי - בקלפי כל קריטריון שאתה חושב שהוא רלוונטי, רלוונטי עבורך. אם אתה לא תצביע לביבי כי הבן שלו יוצא עם גויה זו זכותך, ואם אני לא אצביע לביבי כי אישתו שמנה מדי, זו זכותי, ואם מישהו שלישי לא יצביע לביבי כי הוא ראה פעם את האחיין של השכן של ביבי מחטט באף, זו זכותו.

נכון.
אבל לטעון שלבקר את ביבי בגלל שאשתו לבשה שמלה מכוערת, או בגלל שהוא קנה גלידה, או שם מיטה במטוס, או שיפץ את הבית זה לגיטימי, אבל לבקר אותו בגלל בעיה ערכית אחרת שבמקרה מחזקת את תפיסת העולם שלך זה מחוץ לתחום, טאבו ומכוער וכפייה דתית זה צביעות.
ציטוט:
ואני מאיר זרקור על התופעה שיש אנשים בישראל שחושבים שיש להם זכות דיבור לגבי מערכות יחסים של אנשים אחרים. אני נגד התופעה הזו.

זכותך, בדיוק כמו שזכותם להיות בעלי דיבור על אותן מערכות יחסים.
ליברל אמיתי צריך להיות בעד חופש הביטוי, לא?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 29-01-2014, 18:00

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]איזה אחרים..."

ציטוט:
לא יודע, סיבות משפחתיות בעיקר. היא ממשפחה לא טובה, עשירים מדי/עניים מדי/לא משכילים, יריב עסקי.
לא חסר. הדת היא לא בעלת בלעדיות על דברים כאלה, לרוב היא רק מיקרוקוסמוס של החברה.

אין שום הצדקה לאדם זר להעביר ביקורת על הבחירות הרומנטיות של אדם אחר. אם הביקורת נובעת משיקולים דתיים, הרי שהיא בגדר כפיה דתית, אם היא באה משיקולים לאומיים, הרי שמדובר בכפיה לאומית. אם זה בא משיקולים כמו שאתה ציינת, הרי שזו חטטנות חצופה שבאה לידי ביטוי בכפיה של סדרי עדיפויות על אדם אחר.

ציטוט:
בוא נעשה הפרדה- הוא לא חייב לעשות כלום פרט למה שבגדר החוק וזו זכותו.
אבל כנבחר ציבור הוא כן מחויב לתת דין וחשבון על מעשים מסוימים.
אם זה לגיטימי לעשות שיטסטורם עקב ההוצאות של בית ראש הממשלה על גלידה או על שיפוצים זה בהחלט לגיטימי לעשות שיטסטורם על נושאים כאלה.

ממש לא, משתי סיבות (שכל אחת מהן עומדת בפני עצמה):
א. בסוגיית הוצאות בית ראש הממשלה - מדובר בכספי ציבור, ולכן זו בהחלט זכותו של הציבור לדרוש הסברים. אם ביבי היה משלם על כל הדברים הנ"ל מכיסו, הייתי ממליץ לכולם לצאת לו מהכיס, כמו שאני ממליץ לאנשים עכשיו לצאת לבן שלו מהמיטה.
ב. אז דובר בראש הממשלה עצמו, וכאן מדובר בבנו הבגיר שיכול לעשות כל מה שעולה על רוחו, בלי לבקש אישור מאבא.

ציטוט:
לא צריך להיכנס לדפנסיבה בני, גם שמאלנים טועים לפעמים בדיוק כמו ששעון מקולקל צודק פעמיים ביום.

אתה אמרת:
"כל עוד הוא לא עובר על החוק ולא פוגע בזכויות של אדם אחר זכותו לעשות בחייו הפרטיים מה שהוא רוצה"
אני בסה"כ הצבעתי לעובדה שהזחלים לא נעצרים רק בחוק או בפגיעה באדם אחר (גם כן, תגדיר פגיעה) אלא כשהאדם נבחר ציבור ובמיוחד בכיר הספקטרום רחב יותר.
זה לא אומר שהכל מוצדק וזה לא אומר שהאירוע הזה מוצדק בהכרח, זה רק אומר שהוא חשוף- מבחירה וביודעין, להרבה יותר ביקורת ציבורית גם על דברים שלא היו קורים לאדם הפשוט.

חלק מהשמאלנים טועים לפעמים. אני לא.
מההתחלה אני דיברתי על זה שביבי לא חייב לתת דין וחשבון בנושאים פרטיים, ואתה מדבר על זה שהוא חשוף לביקורת ציבורית גם בנושאים כאלה. אין סתירה בין הדברים. הוא צריך להיות מודע לזה שאנשים עשויים לבקר אותו גם על דברים לא ענייניים, אבל הוא ממש לא צריך להרגיש מחויב לענות לאותם אנשים ולנפק הסברים בסוגיות פרטיות שלו או של בני ביתו.

ציטוט:
נכון.
אבל לטעון שלבקר את ביבי בגלל שאשתו לבשה שמלה מכוערת, או בגלל שהוא קנה גלידה, או שם מיטה במטוס, או שיפץ את הבית זה לגיטימי, אבל לבקר אותו בגלל בעיה ערכית אחרת שבמקרה מחזקת את תפיסת העולם שלך זה מחוץ לתחום, טאבו ומכוער וכפייה דתית זה צביעות.

לבקר אותו בגלל שאשתו לבשה שמלה מכוערת זה לא לגיטימי.
לבקר אותו שהוא קנה גלידה זה לגיטימי רק אם הגלידה נקנתה בכספי ציבור.
כנ"ל לגבי המיטה במטוס ושיפוץ הבית.
ועכשיו אנחנו מגיעים לעיקר -
לבקר את ביבי בגלל בעיה ערכית זה לגיטימי ואף מבורך.
לבקר את ביבי בגלל בעיה ערכית של הבן שלו זה מיותר ולא ענייני.
זה שיהיה לאדם ערך שאומר לו עם מי אנשים אחרים אמורים לנהל מערכות יחסים זה בזוי וחטטני.
יש אנשים שבעיניהם גם שמירת נידה זה ערך - אם מחר תתפרסם כתבה שביבי ושרה לא שומרים נידה, ורבנים יתחילו לפנות אליו ולנסות לשכנע אותו מתי מותר לו ומתי אסור לו לשכב עם אשתו, זה גם יהיה לגיטימי בעייניך, כי הוא דמות ציבורית ומדובר כאן בסוגיה ערכית?

ציטוט:
זכותך, בדיוק כמו שזכותם להיות בעלי דיבור על אותן מערכות יחסים.
ליברל אמיתי צריך להיות בעד חופש הביטוי, לא?

חופש הביטוי הוא חשוב מאוד.
זה לא אומר שאסור לי להגדיר אמירות מסוימות כבזויות.

נערך לאחרונה ע"י benny.zhit בתאריך 29-01-2014 בשעה 18:08.
ישן 30-01-2014, 12:45

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אוקי זה לא מה שהבנתי ממך למעלה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
אתה כתבת "לבקר את ביבי בגלל בעיה ערכית של הבן שלו זה מיותר ולא ענייני" מכאן ניתן להבין שהבעיה היא לא מה מוגדר כערך ומה כחטטנות אלא שביבי לא רלוונטי גבי המעשים של הבן שלו,על כך השבתי לך שאם הוא מתגאה בהם אז זה כבר הוא.

קיבלתי.
ציטוט:
לגבי מה ערכי ומה לא-בהעדר יכולת הכרעה בוא נשאיר את השאלה הזאת בידי כל אדם שיעביר ביקורת ע"פ מה שנראה לו ערכי,אין שום סיבה שאני אקבל את סולם הערכים שלך ואין ממש סיכוי שאתה תקבל את שלי.

לגיטימי, אבל במסגרת סולם הערכים שלי שמורה לי הזכות להעביר ביקורת על ערכיותם של אנשים שאני לא מסכים עם סולם הערכים שלהם.

ישן 29-01-2014, 18:42
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]לא יודע,..."

ציטוט:
אין שום הצדקה לאדם זר להעביר ביקורת על הבחירות הרומנטיות של אדם אחר. אם הביקורת נובעת משיקולים דתיים, הרי שהיא בגדר כפיה דתית, אם היא באה משיקולים לאומיים, הרי שמדובר בכפיה לאומית. אם זה בא משיקולים כמו שאתה ציינת, הרי שזו חטטנות חצופה שבאה לידי ביטוי בכפיה של סדרי עדיפויות על אדם אחר.

או, סופסוף חילצנו משהו.
עכשיו רק נוסיף ונאמר שאין לו שום הצדקה- אבל יש לו כל זכות.
ציטוט:
ב. אז דובר בראש הממשלה עצמו, וכאן מדובר בבנו הבגיר שיכול לעשות כל מה שעולה על רוחו, בלי לבקש אישור מאבא.

פה יש עניין נוסף, משפחה ובמיוחד ילדים משקפים את ערכי החינוך של הבית (או אמורים בכל מקרה).
אם לצורך העניין הבן היה עושה משהו לא חוקי (ולא סתם לא אתי) אז גם פה היה מקום להעביר ביקורת על ביבי. הוא לא היה אשם במעשה, אבל התפיסה היא שיש לו אחריות כי זה הבן שלו שהוא גידל וחינך.

אותו כנ"ל לגבי נושאי אתיקה (אני משתמש במונח בחופשיות כי אני לא יודע איך לשייך אותו). אם נניח הבן שלו משרת בדו"צ אע"פ שאין שום סיבה שהוא לא יהיה לוחם זה גם נכנס לרובריקה.
ציטוט:
חלק מהשמאלנים טועים לפעמים. אני לא.

אתה טועה תמיד?
ציטוט:
לבקר את ביבי בגלל בעיה ערכית זה לגיטימי ואף מבורך.
לבקר את ביבי בגלל בעיה ערכית של הבן שלו זה מיותר ולא ענייני.

ע"ע למעלה.
ציטוט:
זה שיהיה לאדם ערך שאומר לו עם מי אנשים אחרים אמורים לנהל מערכות יחסים זה בזוי וחטטני.
יש אנשים שבעיניהם גם שמירת נידה זה ערך - אם מחר תתפרסם כתבה שביבי ושרה לא שומרים נידה, ורבנים יתחילו לפנות אליו ולנסות לשכנע אותו מתי מותר לו ומתי אסור לו לשכב עם אשתו, זה גם יהיה לגיטימי בעייניך, כי הוא דמות ציבורית ומדובר כאן בסוגיה ערכית?

זה תלוי איפה זה עומד על הספקטרום. לגיטימי זה יהיה תמיד (כל עוד זה לא עובר על החוק או פוגע במישהו) השאלה באמת איך היחס הכללי לכך יהיה.
אני מאמין שאם יעירו על כך שהזוג נתניהו לא שומר נידה כולם יצחקו על זה, מנגד אם יעירו על כך שביבי אכל טוסט חזנ"צ ונשנש קוקטייל שרימפס בביקור רשמי איפשהו אני מאמין שהיחס הכללי לכך יהיה בעד המעירים ועל כן זה יהיה לגיטימי יותר.
ציטוט:

חופש הביטוי הוא חשוב מאוד.
זה לא אומר שאסור לי להגדיר אמירות מסוימות כבזויות.

בהחלט זכותך להגיד שהן בזויות, אבל זה לא מוריד מכך שזכותם להגיד את זה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 30-01-2014, 12:57

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אין שום..."

ציטוט:
או, סופסוף חילצנו משהו.
עכשיו רק נוסיף ונאמר שאין לו שום הצדקה- אבל יש לו כל זכות.

מעולם לא אמרתי שאין לו.

ציטוט:
פה יש עניין נוסף, משפחה ובמיוחד ילדים משקפים את ערכי החינוך של הבית (או אמורים בכל מקרה).
אם לצורך העניין הבן היה עושה משהו לא חוקי (ולא סתם לא אתי) אז גם פה היה מקום להעביר ביקורת על ביבי. הוא לא היה אשם במעשה, אבל התפיסה היא שיש לו אחריות כי זה הבן שלו שהוא גידל וחינך.

אותו כנ"ל לגבי נושאי אתיקה (אני משתמש במונח בחופשיות כי אני לא יודע איך לשייך אותו). אם נניח הבן שלו משרת בדו"צ אע"פ שאין שום סיבה שהוא לא יהיה לוחם זה גם נכנס לרובריקה.

לא מסכים. אצלי בבית, למשל, כולם ימנים ואני יצאתי שמאלני. למה? כי יש לי חשיבה עצמאית, וכי נחשפתי לעולם החיצוני לא רק דרך עיני המשפחה שלי. אם יום אחד אמא שלי תהיה ראש הממשלה מטעם הליכוד, זה יהיה מגוכח לחלוטין אם יעבירו עליה ביקורת על זה שהבן שלה הולך להפגנות בבלעין (אני לא, למען הסר ספק). אני בטוח שגם אתה יכול לחשוב על הבדלים ערכיים בינך לבין ההורים שלך.

ציטוט:
זה תלוי איפה זה עומד על הספקטרום. לגיטימי זה יהיה תמיד (כל עוד זה לא עובר על החוק או פוגע במישהו)

אתה שם לב שאתה מנסה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה?
מצד אחד אתה טוען שלגיטימיות של מעשים לא נגזרת רק מחוקים או מפגיעה באנשים אחרים, אלא גם מסוגיות ערכיות/אתיות, אבל מצד שני אתה טוען שכל העברת יקורת היא לגיטימית, כל עוד היא לא עוברת על החוק או פוגעת במישהו.

ציטוט:
בהחלט זכותך להגיד שהן בזויות, אבל זה לא מוריד מכך שזכותם להגיד את זה.

מעולם לא אמרתי שזו לא זכותם.

ישן 30-01-2014, 13:47
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]או, סופסוף..."

ציטוט:
לא מסכים. אצלי בבית, למשל, כולם ימנים ואני יצאתי שמאלני. למה? כי יש לי חשיבה עצמאית, וכי נחשפתי לעולם החיצוני לא רק דרך עיני המשפחה שלי. אם יום אחד אמא שלי תהיה ראש הממשלה מטעם הליכוד, זה יהיה מגוכח לחלוטין אם יעבירו עליה ביקורת על זה שהבן שלה הולך להפגנות בבלעין (אני לא, למען הסר ספק). אני בטוח שגם אתה יכול לחשוב על הבדלים ערכיים בינך לבין ההורים שלך.

אני דווקא הייתי מייחס את זה לגורמים אחרים אבל ניחא

ברור שלא כל האחריות בכל דבר נחה על כתפי המשפחה. יש הרבה מאוד מעגלי השפעה על אדם. העובדה היא שבד"כ מעגל ההשפעה המשמעותי ביותר (או מהמשמעותיים ביותר) הוא המשפחה ועל כן יש פה כביכול חלוקת אחריות.
ציטוט:
אתה שם לב שאתה מנסה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה?
מצד אחד אתה טוען שלגיטימיות של מעשים לא נגזרת רק מחוקים או מפגיעה באנשים אחרים, אלא גם מסוגיות ערכיות/אתיות, אבל מצד שני אתה טוען שכל העברת יקורת היא לגיטימית, כל עוד היא לא עוברת על החוק או פוגעת במישהו.

מה הסתירה פה? אני לא אמרתי "לא לגיטימי" בשום מקום. אמרתי לגיטימי יותר ופחות, אבל בכל מקרה כנראה שהייתי צריך לבחור מילה אחרת לתאר את זה. אולי פופולרי או מקובל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-01-2014, 13:39
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
חארטה
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "ועד שהיא תתגייר? היא לא גויה?"

האם כל גויה הופכת למגויירת מיד כאשר היא במערכת יחסים עם יהודי? מה, איזה רב מרים סוויץ' והיא הופכת ליהודיה כשרה? תן לה להנות מהספק, גם אני חושב שהיא לא תתגייר אבל אין לי שום הוכחה שזה אכן מה שיקרה, וגם לך לא.
אם היא תתגייר, מן הסתם זה יהיה תהליך שיקח זמן וקרה בגלל הקשר שלה עם יהודי, אבל מכיוון שהיא לא מגדת עתידות, היא לא תתגייר כהכנה לקשר.
הכל השערות, שיעזבו כבר את הזוג הצעיר במנוחה ומה שיהיה יהיה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 28-01-2014, 15:34
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "הילד אכן לא חייב לי שום הסברים"

ביבי לא חייב לאף אחד הסברים על המעשים של הבן הבגיר שלו, נתחיל בזה. הליברליזם, או איך שלא תבחר לקרוא לזה, לא מבטא אדישות כלפי האחר, הוא פשוט מבטא הבנה שלאדם מותר לעשות מה שהוא רוצה כל עוד הוא לא עובר על החוק ולא פוגע באנשים אחרים. רק כדי להרגיע אותך אני אסביר שאני תומך בזכותו של אדם לשאת גויה אם זה מה שהוא רוצה בדיוק כמו שאני תומך בזכות שלך להאמין שאתה חייב להתחתן רק עם יהודייה כשרה. אני אצא נגד מי שינסה לפגוע בזכות הזו שלך בדיוק כמו שיצאתי נגד האמירה שלך לגבי זכותו של ביבי ג'וניור לצאת עם מי שבא לו אני חושב שהניסיון שלך להציג את מי שמאפשר לאחרים לחיות ע"פ רצונם כאנשים ללא ערכים מלמד עליך הרבה, וממש לא לטובה. לדעתי עדיף שאנשים יהיו אדישים כלפי מאשר שינסו לכפות עלי את דעתם כמוך.

ישן 28-01-2014, 19:44
צלמית המשתמש של maorhag

תבדיל בין הרעיון לפרקטיקה
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ביבי לא חייב לאף אחד הסברים..."

הרעיון שלא אכפת לי מה אתה עושה וזה גם לא ענייני-פסול מיסודו,מראה אדישות כלפי הזולת וחוסר ערבות הדדית בעם ישראל.
מעשית לכפות את דעתי על אדם-זה לא יעיל ואני לא אעשה את זה,אבל לא בגלל שלא אכפת לי או שזה לא ענייני,בגלל שזה לא יעיל ורק יוצר אנטי.כלומר אם אתה הולך להזיק לעצמך או לבני משפחתך זה בהחלט ענייני ואמור להטריד אותי,האם מעשית אני אבוא לעצור אותך? לא בטוח שזה יעזור...
אני אכתוב את זה בפעם המאה אם זה לא היה ברור-בשום שלב לא קראתי לכפות מעשית על מישהו להפסיק משהו,אני רק מבקר את זה מנק' המבט שלי ומציג את זה באור בולט שהציבור ישפוט דמוקרטית האם הוא מסכים עם זה או לא.
ובפעם המיליון-הבן של ביבי הוא אדם פרטי,ביבי לא. כל אמירה אידאולוגית שלו היא ענייני כאזרח במדינה וזכותי לדון בה וגם לבקר אותה.

ישן 30-01-2014, 14:05
צלמית המשתמש של maorhag

אתה יכול להמשיך עם שמיניות באוויר
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני הצגתי את השיטה שלי, אתה..."

אבל ברור שאם אני תוקף את השיטה שאתה מאמין בה וקורא לה אובדן עשתונות ערכי (ברוח הכותרות..) אני לא תוקף אישית אותך,מה גם שאני טענתי טענה נגד אובדן ערכים לפי תפיסת עולמי,בקיצור טענה אידאולוגית (שאתה יכול לחלוק עליה כמובן),אתה טענת טענה אישית ולא רלוונטית לגבי האופי האישי שלי.
מעבר לעובדה שזה כבר עובר לפאן אישי ולא לגופו של עניין,אין לך שום יכולת לבסס או להוכיח את הטענה שלך בלי להכיר אותי במציאות,עד כמה שידוע לי אנחנו לא מכירים.
אגב,לא נעלבתי למקרה שתהית,אני רק מקווה שגם אתה לא...

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 30-01-2014 בשעה 14:08.
ישן 28-01-2014, 01:55
צלמית המשתמש של ai22

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "היהודים לעולם לא לומדים..."

ציטוט:
מדוע זה לא התבוללות בפועל? לפי המורה שלי לביולוגיה מהשישית כשגבר ואישה מטפחים קשר זוגי יוצא מזה ילד,לפי הרב שלי מהשישית אם בת הזוג היא לא יהודיה אז הילד גוי גמור,איך אתה מעוניין לקרוא לזה?

באמת - כי אין לי מושג מה קרה שם ולכן שומר על פרופורציה.
ובתור מי שראה מה קורה עם חילופי סטודנטים - אני מתקשה מאוד להאמין שזה סיפור אהבה גדול.

רוב הסיכויים שהיה קצת סקס עם אמצעי מניעה ולשניהם ברור שהתיירת עוזבת בסוף השנה ולא תשוב.
מבחינה דתית וקבלית - זה אכן אסון. הרב היה מזדעזע.
אבל מבחינת ילדים גויים בזמן הקרוב - הסיכון אפסי
והסיכון להתבוללות בהמשך קיים אך עדיין נמוך - לא מתחתנים עם כל שרלילה.
לכן - במבחן "מסורתי לייט" אופייני לימין החילוני זה בהחלט רע אך עדיין לא התבוללות.
רק חוסר ערכים.

חלק משמעותי מהסטודנטיות והתיירות הגויות שמגיעות לפה מקיימות יחסי מין מזדמנים עם ישראלי אחד או יותר. הן רגילות למופקרות מינית מארצן.
לכן אין מה להזדזע מזה שישראלי שכב עם תיירת. אם זה היה מפריע לימין החילוני - הוא היה פועל להפחתת מספר התיירים.
בפועל - גם שני שרי תיירות דתיים לא פעלו בכיוון.
הזעזוע קצת מלאכותי.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 28-01-2014 בשעה 01:58.
ישן 28-01-2014, 10:10
צלמית המשתמש של maorhag

לא מסכים.
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag]מדוע זה לא..."

מהסתכלות בתורת ישראל אני יכול לומר שאולי זו נק' המחלוקת:התורה שמה את הגבול הרבה לפני התוצאה הסופית הגרועה כדי שהיא מעולם לא תקרה,אתה לעומת זאת אם הבנתי נכון שם את הגבול חצי מטר לפני המעשה הסופי ובונה על כך שהוא לא יקרה...
בחור שמאוהב בבחורה עלול להתחתן איתה,במידה ואנחנו מסכימים (ואני בכלל לא בטוח שאנחנו מסכימים) שזה דבר רע צריך לעצור את זה עוד בשלב ההכרות,לא לחכות שהם יתאהבו ויקיימו יחסים ואז לקוות שהם לא יתחתנו.
ככה זה בכל תחום,אתה לא מחכה שהילד שלך ישחק בנשק ויתן לעצמו כדור בראש-אתה מונע ממנו מראש כל גישה אל אחד כזה.
וירון-אין כאן כל קשר לשנאת חינם,הניסיון לתקוף את עמדתי ממקורות תורניים כשאני בעצמי מדבר על מקרה שהתורה אסרה כנראה שלא יצלח לך.

ישן 28-01-2014, 11:31
צלמית המשתמש של ai22

תורת ישראל שמה סייגים - שהיום אינם בשימוש
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "לא מסכים."

שים לב מה מתרחש:
התורה דורשת במפורש - לא תחנם.
לא לתת אישורי תייר, לא אישורי עבודה.
לא לבנות להם מלונות ולא להשכיר בתים לגויים מבחוץ.
מתוך הבנה שאם יבואו גויים, הם ירצו לשכב ולהתחתן עם ילדנו.
והם יצליחו.
הרי אפילו האיסור לאכול איתם בא מהסיבה הזאת.

אתה - מציב את הגבול כבר בתוך הבתים - הרבה אחרי שנפרץ.
אחרי שהגויות כבר הגיעו לארץ (בעקבות פרסומות שעודדו אותן להגיע, ותוכניות אוניברסיטאיות בתמיכה ממשלתית).
והן מתגוררות בשכנות לצעירי ישראל, אוכלות איתם ומשתכרות איתם.
במצב כזה - ברור שזה יגיע לסקס. אם לא עם אחד אז עם מישהו אחר.
וזו היתממות גדולה לטעון שהן יפסיקו לרדוף זימה. או לטעון שזה לא בסדר כי זה דווקא יאיר ולא יהודי אחר שאתה לא מכיר את שמו.

כל השרים הדתיים בממשלה ובממשלות עבר - מתעלמים מהציווי הפשוט.
אז בבקשה - תחסוך את הזעם הקדוש.
אם היינו הולכים בדרך התורה - לא היינו מגיעים למצב הזה.

אבל למרות זאת - צריך לשאול האם כל אותן המוני תיירות וסטודנטיות גויות שמגיעות לישראל אכן יולדות גויים מזרע ישראל או חיות בזוגיות אסורה עם יהודים.
המציאות מראה שלא. כמעט ואין מקרי התאהבות וילדים מהזימה המאוד נפוצה הזו.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 28-01-2014 בשעה 11:35.
ישן 28-01-2014, 21:14
צלמית המשתמש של maorhag

עזוב אותי,לך אין קו אדום?
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "כן, כי עבירה על החוק היא..."

האיש יכול להיות אכזר,רע לב,מתעלל באנשים (במסגרת החוק כמובן) בוגד באישתו ועוד הרבה תכונות רעות שאפשר בשופי לעשות אותם מבלי לעבור על החוק היבש,אבל מה אכפת לי? כל עוד הוא מביא כסף ותוצאות זה העיקר.אני לא חלק מהעולם הזה,גם רוב הציבור הישראלי לא-ע"ע כל הכתבות פעם ביומיים על החיים האישיים של כל ח"כ,חלקם מוגזמות כמובן,אבל רוב הציבור בישראל לא יצביע לאדם שיש לו פגמים מוסריים מהותיים,כל אחד והגדרת המוסר שלו כמובן.
אם הציבור בישראל יסכים לזה אז בודאי שאני בעד לאסור בחוק יציאה עם גויות,מה לעשות אנחנו עוד לא שם...

ישן 28-01-2014, 21:53
צלמית המשתמש של maorhag

בטח מכיר אפרטהייד,השמאל כל יום טורח להזכיר לי
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "משטר האפרטהייד, מכיר? ואני..."

עיין בנק' השניה בדברי למעלה. אגב ההבדל פשוט-כל אחד מוזמן להתגייר ולהצטרף לעם היהודי,מה שאין כן באפרטהייד (לרגע חשבתי שאתה מתכוון גם לנאצים).
ואני מבין שאתה מסכים שיש לרוב הציבור קווים אדומים מוסריים (גם אם הם לא הקווים שלי או שלך) שהם לא ישתקו עליהם ולא יבחרו במנהיג שכשל בהם?
וכן,מהניסיון שלי עם הציבור בישראל יש לו זכרון מאוד קצר,למשל כמה אנשים בימין זוכרים שנתניהו עשה הקפאה ב2009? כמה זוכרים את הרכבת הקואליציה שבה הוא זרק את האיחוד הלאומי והכניס את העבודה וברק בניגוד למנדט שנתן לו הבוחר?
חלק גדול מהציבור הישראלי מטומטם,בגלל זה סמרטוטים כמו נתניהו נבחרים שוב ושוב,אולי הגיע הזמן להזכיר להם את כל העבר שלו שהם הספיקו לשכוח בחמש דקות של איזה הכרזת בניה בשטחים שחודש אחר כך הוא כבר ביטל...

ישן 30-01-2014, 14:12
צלמית המשתמש של maorhag

ואם ידעו אז מה? הם הסכימו לזה?
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "איזה זיכרון קצר? ראשי חב"ד..."

או שפשוט בחרו את הרע במיעוטו? לדוג' החרדים לא באמת תמכו בגירוש,פשוט גירוש של אלפי אנשים מביתם תוך מסירת חלקי מולדת לא היווה משקל מספיק נגד מאות המיליונים שהם קיבלו,זה אומר שהם הסכימו?
כבר כתבתי מקודם,זה שאני מסכים עם אדם מסוים במקרה פרטי ממש לא אומר שאנחנו באים מאותה השקפה או מגמה,כדוג' לכך הבאתי את שיתוף הפעולה בין הימין החילוני לדתי.אכן יש נק' שמשותפות לי ולמשטר האפרטהייד-שנינו אוכלים,ישנים,לא משהו בכדורגל וכן,שנינו מסכימים במקרה גם על החוק הזה.
שאני אביא לך דברים שאני מסכים איתם בגרמניה הנאצית (יעילות,דיוק,משמעת) או שהבנת את הרעיון?

ישן 30-01-2014, 16:59
צלמית המשתמש של ai22

האמירה הייתה "טוב ליהודים"
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "ואם ידעו אז מה? הם הסכימו לזה?"

והקונטקסט היה הצבעה ישירה לראשות הממשלה.
לדעתם האופציה ה"אחרת" הייתה רעה ליהודים.
זה לא אומר שלדעתם הוא "כשר". שהרי מדובר בגרוש פעמיים שלא אוכל כשר ושומר שבת - ורואה בהלכה המלצה במקרה הטוב.

לגבי משטר האפרטהייד - ההפרדה הגזעית בכלל ואכיפתה בפרט היו המרכיב העיקרי במשטר הנ"ל.
אז חוק כזה יכול להיות נכון ויפה אבל אכיפתו תהיה הפרדה גזעית - או בשפה אחרת אפרטהייד.
יש דרכים עדיפות ועקיפות יותר (למשל המנעות מעידוד תיירות של גויים, הגבלת זמן השהייה שלהם כתיירים וכו').
הדרכים העקיפות נמנעות מהפרדה גזעית ואכיפתה המאוד בעייתית אבל מגיעות לתוצאה דומה.
ולכן הבאתי את המקור ההלכתי - לא תחנם, שפותר את הבעייה מהשורש.
הרלוונטיות של האיסור על מוסלמים היא לא קונצנזוס הלכתי, אבל כשמדובר על נוצרים או פוליתאיסטים אחרים - היא כן.
ישן 31-01-2014, 01:45
צלמית המשתמש של maorhag

תמשיכו לומר "אפרטהייד" זה לא הופך את זה לפחות נכון.
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "האמירה הייתה "טוב ליהודים""

אני לא בא מעמדה שמישהו נחות ממני,אני לא מונע מאף אחד זכויות לגיטימיות של חופש ובטח שאני לא מעביד אף אחד.עם זאת,אסור שעם ישראל יתבולל,יש לו תפקיד מיוחד בהיסטוריה שרק הוא יכול למלא ולא אף אחד אחר,יש דרכים להכנס לעם היהודי והן ככלל לא תלויות בגזע או מין,מי שרוצה להצטרף מוזמן.
"לא תחנם" כולל בתוכו שלושה איסורים:חן,חניה ומתנת חינם,שום קשר לאיסור על תיירים להכנס או שאר הדברים שאתה רוצה ללמוד מפה.
אגב,הוא חל על כל גוי לא רק על נוצרים ויש לי על כך הוכחות חותכות,אבל שוב,כאן זה לא בית מדרש.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:12

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר