לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2014, 14:18
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
המורדים בסוריה: "המשימה הבאה - כיבוש ישראל"

בסרטון דוקומנטרי חדש על המלחמה של אל קאעידה בסוריה, מבטיחים הלוחמים הצעירים לא להסתפק בהפלת אסד ושחרור סוריה: "המטרה הבאה שלנו תהיה לשחרר את פלסטין והגולן ומשם נמשיך את הכיבושים שלנו". על פי פרסומים זרים גורמים ישראלים הביעו דאגה מהאפשרות שעשרות אלפי אנשי אל קאעידה בסוריה יבעירו את האזור כולו

לכל מי שחושב אחרת - הנה מה שצפוי לנו ביום שניסוג משטחי מולדתנו....

אסון אוסלו יהפוך פארק שעשועים לעומת מה שמצפה לנו ביום שלא נשלוט שם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-01-2014, 08:25
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "ואולי אנחנו מגנים על עצמנו כי..."

מילא שאתה לא יודע היסטוריה רחוקה יחסית, את השטחים כבשנו ב - 67' ולא ב - 69' כמו שכתבת בתגובה לרוג', אבל מה עם ההיסטוריה הקרובה? מעזה יצאנו לגמרי, למה עדיין מתקיפים אותנו משם? מלבנון יצאנו לגמרי, למה עדיין מתקיפים אותנו משם? כל התירוצים שאתה מנסה למצוא בשביל הפלסטינאים הם נחמדים, אבל אחרי שהם סירבו לקבל מדינה פעמיים הם לא מחזיקים מיים. ואם הרמז הזה לא עזר לך להבין שהשינאה שלהם אלינו היא הרבה יותר עקרונית ועמוקה מכעס על כיבוש של שטח, כדאי שתקשיב למה שהם אומרים בריש גלי בתקשורת שלהם למשל. הם לא רוצים לחלוק איתנו את השטח, הם רוצים את הכל לעצמם, אני מקווה שברור לך מה הסוף שלנו יהיה כשהם יקבלו את הכל לעצמם. אשמח אם תוכל להסביר לי מה הבעיה עם בניית יישובים כל עוד שאנחנו יושבים בשטחים. מתי יישובים הפריעו לחתימת הסכמי שלום או לבריחה ללא הסכם? ימית לא הפריע לבגין ז"ל לחתום על הסכם עם מצריים בדיוק כמו שנווה דקלים לא הפריעה לשרון ז"ל לברוח מעזה.

ישן 31-01-2014, 19:13
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מילא שאתה לא יודע היסטוריה..."

לא יודע חשבון אולי
ואני אחזור על זה שוב, אני לא מחפש הרוגים או פיגועים, חס וחלילה ומעולם לא ייחלתי למצב מלחמה משום גבול שיש לנו.
אבל יציאה משטחים כבושים, או יותר נכון, שחרור האנשים תחת השטחים הכבושים זה דבר שחייב להעשות.
לא בחופזה, לא בפזיזות ולא בלי זהירות.
אבל בין הצורך לצאת מהשטחים לצורך הבטחוני יש את המציאות.
אין קשר מצד אחד, ומהצד השני המציאות הופכת את זה לכמעט בלתי אפשרי בלי מחיר שכנראה יכלול מחיר דמים גם.
זה עוול מצפוני שישראל נושאת על עצמה עם או בלי ידיעה עד כמה הדבר משחית את החברה וכו'

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 02-02-2014, 13:14
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא יודע חשבון אולי |אויש|..."

לצאת מהגדה כשיש סיכוי הרבה יותר מסביר שמה שקרה בעזה יקרה גם שם זה לא עוול, זה טימטום, זו רשלנות וזה פשע - לא פחות מזה. אני אישית מסכים איתך שאין סיבה לשלוט בעם אחר, חוץ מבמקרה אחד: כשהעם האחר עושה כל מה שיבכולתו כדי להשמיד אותי, עובדה שאתה משום מה מתעלם ממנה בכל התגובות שלך. עד שהם באמת ירצו שלום אין סיבה שנקל עליהם להשמיד אותנו וניתן להם עמדות שולטות על כל מרכז הארץ. האיומים של השמאל על חוסר היכולת לצאת מהשטחים בגלל "מחיר דמים" לא עבד בזמן ההתנתקות ואני מאמין שהוא גם לא יעבוד אם יחליטו לצאת מהגדה. כמו שכבר אמרתי, יישובים לא הפריעו לאף ראש ממשלה לחתום על הסכמים או לברוח משטחים. גם אם לשלוט על עם אחר שמנסה להרוג אותך זה עוול, להפקיר את אזרחי המדינה שלך לגחמותיהם של חבורת טרוריסטים זה עוול גדול יותר פי ∞. צריך ליהיות בעל מערכת ערכים ממש מעוותת כדי להעדיף את טובת האויב שלך על טובת העם שלך (רואה? גם אני יודע לחלק ציונים לגבי המצפון שלך ). אתה טוען שהכיבוש משחית את החברה? אשמח אם תוכל לתת לי דוגמה להשחתה כזו. יש לי הרגשה שלא תצליח....

ישן 28-01-2014, 16:24
צלמית המשתמש של רועי AZ

אאמממ.. התבוננות צרת אופקים ופירוש מוטעה עפ"י סדר עדיפויות מעוות.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "שבע שנים אחרי, למרות שהעדפנו..."

הבה ונבדוק -

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
שבע שנים אחרי, למרות שהעדפנו לצאת ללא הסכם, בסופו של דבר המצב כרגע טוב יותר. נכון עזה טובעת בטרור ועם ממשלה שלא מוכנה להכיר בקיומך שהיא למעשה שלוחה איראנית

תשווה את מספר ההרוגים בשבע השנים האחרונות להרוגים שבע שנים קודם לכן.

תשווה את מספר הנפילות בעוטף עזה ובאשקלון עכשיו לנפילות שהיו בגוש קטיף בזמן שהיינו שם. (שלא לדבר על איום המטענים הקבוע וכד'.

אתה מסתכל על המס' היבש של הנפילות, רוב אזרחי מדינת ישראל מסתכלים על המס' היבש של הק"מ שאותם גומאים הטילים הכבדים, שהגיעו עד ראשל"צ ות"א ("לא יפלו קטיושות באשקלון") וגרמו לחצי מדינה לשבת במקלטים.

המוטיבציה לפגע בנו אולי נשארה אך כמעט כל המאמץ מופנה לנשק תלול מסלול שאנחנו מצליחים להתמודד איתו לא רע וברוב הזמן יש רגיעה.

המוטיבציה לא נשארה, כי אין להם מוטיבציה - אלא אם דרך חיים, שיטתית, חדורת שנאה ששואפת להשליך אותך ואותי לים.

אז יש רגיעה - אנחנו לא אמורים להתנחם בכך. לא אמור להיות ולו בדל של פעילות טרור

ולסעיפך השני בדבר מס' ההרוגים שהוא חזות כל דברייך.

ובכן, עודף הרגישות הזו (במימדים מפלצתיים עבור מדינה שנמצאת במלחמה מתמדת על קיומה מול הקמים עליה לכלותה - וצריכה לשלם מחיר על כך) היא שציירה אותנו כחברה שבירה, שרק יש להתמיד במלחמת ההתשה כדי למוטטה סופית. אתה מבין שאולי חסכנו בכמות הרוגים, אך בודאי שלא ברצונם של אויבינו במלחמה אלא רק הגברנו לאין שיעור את רצונם לראותנו מחוסלים

ובכן - נסיגה לגבולות 67' בהחלט יביאו לקריסה הסופית הזו.

ישן 28-01-2014, 17:20
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אאמממ.. התבוננות צרת אופקים ופירוש מוטעה עפ"י סדר עדיפויות מעוות."

אני לא מוטרד מהפוטנציאל של הטילים אלא מהטילים עצמם.
במשך שנים הסורים אספו טונות של טילים, בזבזו על זה מלא כסף, נו אז מה.
החיזבאללה כל הזמן קונה טילים, מהבוקר עד הערב. אני גר רבע שעה מהגבול עם לבנון, ברוך השם הכל בסדר.

מעניין היחס שלך להרוגים ישראלים.
אם משהו יהיה מוכן לקחת סיכון על חיים של ישראלים תמורת שלום ותמורת הזכות שלא לשלול זכויות בסיסיות מאנשים אחרים הוא ייתפס כמשתף פעולה עם הטרור.
לעומת זאת יחס למהלך שהוביל בסופו של דבר לחסכון בחיים של ישראלים נתפס בעינך כיחס מפלצתי.

ישן 28-01-2014, 18:39
צלמית המשתמש של רועי AZ

רגע, היית פה ב 2006 ובכלל בשנים האחרונות??
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אני לא מוטרד מהפוטנציאל של..."

ציטוט:
אני לא מוטרד מהפוטנציאל של הטילים אלא מהטילים עצמם.
במשך שנים הסורים אספו טונות של טילים, בזבזו על זה מלא כסף, נו אז מה.
החיזבאללה כל הזמן קונה טילים, מהבוקר עד הערב. אני גר רבע שעה מהגבול עם לבנון, ברוך השם הכל בסדר.

הכל בסדר שם?? אתה בטוח?? מה, בגלל שעכשיו לא קורה כלום, אז אני יכול להרשות לעצמי אפילו את צילו של סיכוי שיהיה מאגר דומה גם ממזרח למדינה??

מעניין היחס שלך להרוגים ישראלים.
אם משהו יהיה מוכן לקחת סיכון על חיים של ישראלים תמורת שלום ותמורת הזכות שלא לשלול זכויות בסיסיות מאנשים אחרים הוא ייתפס כמשתף פעולה עם הטרור.
לעומת זאת יחס למהלך שהוביל בסופו של דבר לחסכון בחיים של ישראלים נתפס בעינך כיחס מפלצתי.

ה"חיסכון" בחיים הקדושים של ישראלים, הביא עלינו סכנה על חייהם של מיליון וחצי אחרים עם הרבה ילדים מתחת לגיל 18... איך שלא תסובב את זה - זה המצב. זו השכונה התובענית שאתה חי בה - ויש מחיר לחיים המעולים הללו - תבחר איך להתמודד עם העובדה הזו.

ישן 29-01-2014, 18:53
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "רגע, היית פה ב 2006 ובכלל בשנים האחרונות??"

הייתי פה ב 2006 אבל הייתי גם ב 2005 ועוד קודם.
אני זוכר נגמשים וטנקים מתפוצצים על יושביהם.
אני זוכר אוטובוסים של ילדים שמתפוצצים בתוך הרצועה.
אני זוכר אוטובסים לא של ילדים גם הם מתפוצצים.
כל הזמן היו מבצעים, יחידות מיוחדות כוחות מיוחדים, שקט לא היה.
אפילו חטיפות של חיילים לרצועה היו עוד קודם לנסיגה. (ע"ע אבי סספורטס)
האם בעינך מחיר של תושבי גוש קטיף וחיילים הוא זול יותר מתושבי שדרות ואשקלון?

אני מבין את המציאות של השכונה בה אני חי.
אני לא מדבר על פירוק הצבא או משהו דומה.
אבל יש איזה שהוא קונספט שאני מסרב לקבל, שאומר שאם לערבים יהיה נשק מסוים אז אנחנו אבודים.
להזכירך יש מדינה מוסלמית אדוקה (לא ערבית) שיש לה יכולות גרעיניות וטילים גרעיניים. משום מה כלום לא קורה.
במשך שנים הצבא הסורי והמצרי התעצמו בלי סוף. אותו הדבר קורה עם החיזבאללה.
אני בעד פעולות כאלו ואחרות כדי להפריע להם כשאפשר.
אבל אני בהחלט לא חושב שעוד 1000 טון חומר נפץ ברצועת עזה הם אלו שיהפכו את המצב לבלתי נסבל.
הפוך, אני מאמין שככל שיהיה להם יותר מה להפסיד יהיה להם יותר רצון לשמור על השקט.
תדמיין מה יקרה אם יקימו שם נמל ויהיה מסחר, לנמל כמובן יהיה ועד חזק.
ואז איזה מחבל מזדרגג יירה רקטה לאשקלון ובתגובה הנמל ייסגר לשבוע.
תחשוב על הלחץ של הסוחרים כנגד הממשלה שלהם, עזוב ת'סוחרים, תחשוב מה יעשה להם הוועד.

ישן 29-01-2014, 19:20
צלמית המשתמש של רועי AZ

גולדה אמרה פעם, שיאהבו את עצמם יותר משהם שונאים אותנו!!
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הייתי פה ב 2006 אבל הייתי גם..."

ציטוט:
תדמיין מה יקרה אם יקימו שם נמל ויהיה מסחר, לנמל כמובן יהיה ועד חזק.
ואז איזה מחבל מזדרגג יירה רקטה לאשקלון ובתגובה הנמל ייסגר לשבוע.
תחשוב על הלחץ של הסוחרים כנגד הממשלה שלהם, עזוב ת'סוחרים, תחשוב מה יעשה להם הוועד.

כאילו פפפאאאק!!! מה מונע מהם לבנות את הנמל או להתחיל אפילו בתכנונים???

אפילו שילמדו מאיתנו - לתכנן, אבל לבצע אחרי 17 שנה... גם את זה הם לא עושים מרוב שעסוקים בטרור!

ככה זה שאתה חי ונושם אלימות ולא מייצר דבר לעתיד זולת מחנות אימונים לילדים בני שמונה עטויים בחגורות נפץ..

ואתה מכיר באלימות הזו ומייחל שיהיו שם ועדים - כדי שתוכל לחזות בהנאה בחלק מחלומך מתגשם - כשאנשי ועדים יושלכו מגגות בניינים גבוהים.....

ישן 29-01-2014, 20:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הייתי פה ב 2006 אבל הייתי גם..."

זה רק מראה שלא צריך להסתמך על זכרון, אלא על מספרים. היקף הלחימה בעזה לא היה שונה מאיו"ש, ובשני האיזורים חלה צניחה בעצימות הלחימה החל מ-2003. למעשה, אתה תמצא ש-2004 היתה שקטה כמו השנתיים לאחר ההתנתקות - הנתונים קיימים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-01-2014, 20:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אפשר קישור לנתונים בבקשה. כי..."

הנה לגבי ירי רקטות ופצמ"רים:
http://www.terrorism-info.org.il/da...PDF_19064_1.pdf
עמוד 56-57

לגבי הרוגים - זה סיכום 2001-2004
http://www.terrorism-info.org.il/Da..._1305340511.pdf
המסמך הקודם סוקר את כל העשור.

אפילו הרשימה השמית של בצלם היא די מדוייקת לגבי הרוגים ישראליים....
http://www.btselem.org/hebrew/stati...by-palestinians

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-01-2014, 16:08
צלמית המשתמש של רועי AZ

שאלה לי אלייך.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "את ההתנחליות צריך לפנות בזה אין שום ספק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Homo sapiens
הן מבחינה מוסרית והן מבחינת טובת עם ישראל ומדינת ישראל.
הנקודה המעניינת היא שאסד היה בשלטון הרבה אנשים (ביניהם פוליטיקאים, אנשי צבא) וגם "מומחי" הפורום דיברו על הפלתו ועד כמה טוב יהיה מלחמת אזרחים בסוריה - והנה יש מלחמת אזרחים בסוריה ולא כזה טוב...

שנינו מכירים את השכונה הזו היטב.

כשאלקעידה יאדה את אבו מאזן ומשטרו ואתה יודע טוב מאוד שזה מה שיקרה...

אני רוצה לדעת:

1. איך זה ישפיע על רמת המוסריות שלנו?

2. איך בדיוק יהיה טוב גם לנו וגם לפלסטינים במצב כזה?

3. מה רע כשאויבינו המוצהרים והגלויים נלחמים זה בזה?

ישן 28-01-2014, 16:38
צלמית המשתמש של רועי AZ

זה בדיוק העניין..
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני לא חושב שיש אדם שפוי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
אני לא חושב שיש אדם שפוי במדינת ישראל שחושב שאנחנו צריכים לסגת מהגולן סתם ככה. במסגרת הסכם שלום עם סוריהף זה בהחלט משהו שאפשר יהיה לשקול, אבל מכיוון שעכשיו ובעתיד הנראה לעין לא ממש ברור מי זאת סוריה, ועם מי אפשר לעשות שם הסכמים, זה לא ממש רלוונטי.
עם זאת, גם אם לא היינו בגולן היום, זה שכמה מחבלים מאל קאעידה אומרים שהם הולכים לכבוש את ישראל, לא אומר שאתה צריך להאמין שהם יכולים לעשות את זה. אני מאמין שגם בלי הגולן צה"ל היה מצליח להדוף די בקלות כל ניסיון של טרוריסטים חדורי מוטיבציה אך חסרי אמצעים לכבוש שטחים בישראל.

גם אי אפשר לסגת מיו"ש סתם ככה, כי למרות שאתה ממש מתאמץ לחשוב שיש עם מי לדבר שם, אבל - "בכלל לא ברור מי זאת 'פלסטין'.. " - מקבל משנה תוקף משולש... האם אתה חושב שהמדינה הזו וגבולה עם ירדן יהיה חסינים לא מזליגה, כי אם נהירה המונית של אל קעידה?

ישן 28-01-2014, 16:55
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "זה בדיוק העניין.."

יש כמה הבדלים מהותיים בין המצב באיו"ש למצב בסוריה:
1. באיו"ש לא מתנהלת מלחמת אזרחים שלא ברור מי יצא ממנה המנצח. יש שם שלטון יחסית יציב (יחסית לסוריה) שגם מקבל הכרה בינלאומית רחבה, לרבות הכרה של ישראל.
2. ברמת הגולן אין שלטון צבאי שמוחל על מיליוני אנשים שאינם אזרחי המדינה. אי לכך השהיה באיו"ש מהווה פגיעה קשה בזכויות אדם, שגם גורמת לדמוניזציה של ישראל בעולם - בעיה שלא קיימת ברמת הגולן. (כן, אני מודע לקיומם של הדרוזים ברמת הגולן שאינם אזרחי ישראל, אבל הם לא אזרחי המדינה מבחירה, והם לא נמצאים תחת משטר צבאי, ובסך הכל די טוב להם).
3. לסורים יש מדינה משלהם. הכיבוש של רמת הגולן בסך הכל קיצץ שטח קטן ממנה. לפלסטינים, לעומת זאת, אין מדינה, ולא יכולה להיות כל עוד ישראל שולטת באיו"ש.
4. בגלל הסיבות הנ"ל לא היה שום לחץ אמיתי להשיג הסכם שלום עם סוריה. אם הייתה הזדמנות, זה מובן היה נהדר שכן שלום הוא תמיד יותר טוב מאשר סכסוך, אבל אם לא צצה הזדמנות זה לא אסור - הגבול נשאר במקומו וסוריה ממשיכה לא לאהוב אותנו. עם הפלסטינים זה לא המצב - בהקשר שלהם הסטטוס-קוו אומר המשך שליטה באוכלוסיה אזרחית שאינה שוות זכויות. מצב כזה לטווח הארוך יביא לסופה של מדינת ישראל.

עם כל זה, גם באיו"ש אני מתנגד לנסיגות חד צדדיות - כל נסיגה צריכה להיות במסגרת הסכם. האם זה אומר שההנהגה הפלסטינית תהיה לנצח יציבה ותמשיך לנצח לכבד את ההסכם? לא בהכרח, אבל זה נכון במידה כזו או אחרת לגבי כל הסכם עם כל מדינה.

ישן 28-01-2014, 17:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "נהירה של מחבלי אל קעידה..."

כרגע הוא עושה זאת. עד שהגענו למצב הנוכחי, היו לנו שלושה מבצעים גדולים, חייל חטוף איזה גולדסטון אחד, כמה אלפי רקטות ומרגמות, ועשרות רקטות כבדות על הערים הגדולות בישראל. מבחינה פוליטית, מצבינו לאחר הנסיגה מעזה רק הורע יותר ויותר, וזה רק תוך 8 שנים.

ישן 28-01-2014, 18:18
צלמית המשתמש של רועי AZ

אהה.. סבבה! ניסוג מהשטחים באופן מלא, ומקץ 8 שנים
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הדרך היחידה להעריך תוצאות הן..."

ציטוט:
הדרך היחידה להעריך תוצאות הן על ידי הסתכלות לאחור.

נעריך את התוצאות ע"י הסתכלות לאחור..

בתקווה שזו לא תהיה הסתכלות על המדינה שהיינו פעם.

חבר.. האם אתה ממש שוקל את דברייך ואת מחשבותייך לפני שאתה מבטא אותן?? אתה מבין מה מונח על הכף במקרה של כישלון (שלפי מה שמתרחש עד כה הוא ודאי) ??

האם אתה מבין שבמקרה של כישלון נתאבל לאין שיעור, מאיך שאתה "מתאבל" על חומוס ברמאללה ושלום כלל עולמי שמפוספס בגלל שאנחנו "כובשים" ו"מדכאים" ""עם"" אחר?

ישן 28-01-2014, 19:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הדרך היחידה להעריך תוצאות הן..."

נכון, ובהסתכלות לאחור אפשר לראות תקופות שקטות יותר ושקטות פחות. זה ששקט עכשיו, לא אומר שהיה שקט לפני שנה (זוכר את עמוד ענן?). בהסתכלות לאחור, חזרנו לרמת הירי שלפני פינוי גוש קטיף:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7...ket_attacks.jpg
רק ההבדל הוא שהיום הם מגיעים לטווח שפעם הם חלמו עליו, ולמזלינו יש לנו מערכת שמיירטת רקטות- ולזה אין קשר לנסיגה מעזה.

אתה זוכר שמבצעי הפיגועים במדינת ישראל יצאו מאיו"ש ולא מעזה (שמולה יש גדר אפקטיבית עוד לפני האינתיפדה השניה)? אתה זוכר שמה שהמעיט אותם באופן משמעותי היה מבצע שהחזיר את צה"ל למרכזי הערים באיו"ש ומה שעצר אותם סופית זה שילוב של גדר ועבודה סיזיפית של שנים הקטינה את התשתית באיו"ש? אתה זוכר שאם היה צריך לבצע מבצע צבאי ברפיח, ניתן היה לעשות זאת ללא גולדסטונים למיניהם ועם מינימום השפעה של דעת קהל? אתה זוכר שמאז הנסיגה נורו על ישובים בתוך תחומי מדינת ישראל 8000 רקטות - הרבה יותר מאשר לפני כן?

אתה זוכר שתפקידו של הצבא להגן על האזרחים?

הזיכרון האנושי קצר, קצר מדי.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 28-01-2014 בשעה 19:14.
ישן 29-01-2014, 19:00
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "נכון, ובהסתכלות לאחור אפשר..."

אני זוכר הכל מצויין.
אני זוכר איך כל הזמן עזה הייתה בכותרות.
ולא בגלל ירי של פצמ"ר אלא בגלל הרוגים ופצועים.
ברור שיהיה עכשיו יותר נשק תלול מסלול. כי אם אתה לא יכול לשים מטען, לא יכול לבצע פיגוע ירי, לא יכול לעשות כלום חוץ מלבצע ירי תלול מסלול. אז לשם תלך.

ואתה יודע משהו, ברמה כזאת או אחרת זה תמיד יהיה.
רק בקץ הימים יהיה כאן לגמרי שקט.
השאלה היא איך מכילים את זה. גם ערכית וגם מבצעית.
מסתבר שמבצעית בראיה לאחור אנחנו מכילים את זה לא רע. (יש את high hopes הוא יכול לדווח לנו מה המצב בשדרות.)
לקח קצת זמן אבל הצלחנו לייצר שקט. חלקו בשל יכולות טכנולוגיות שפתחנו וחלקו בגלל שלמדנו שאנחנו בוחרים שלא להכיל את האלימות שלהם.
ובטח בנקודת זמן מסויימת שוב הם יתחילו לירות טילים ונגלה שיש להם נשק חדש ומורכב. ונצא לעוד מבצע צבאי ויהיו אחריו עוד לקחים.
אבל היום יום שלנו הוא טוב יותר. ואת זה אני כותב כי אני זוכר איך הוא היה לפני הנסיגה.
והרווח הנוסף הוא ערכי.
בעיניי הסיבה שלא הצלחנו להחזיק בגוש קטיף היא ערכית.
המון תמונות אני זוכר מההתנתקות, אחת מהן היא של ילד מחאן-יונס מגיע בפעם הראשונה לים. אם המשמעות של החיים שלנו היא שמשהו שגר עשר דקות מהים לא יוכל להגיע אליו בחיים, אז לא נוכל להיות כאן.
ואתה תוכל להשקיע אינסוף כסף ומאמץ בכוח צבאי ובסוף האיש שבנה כמעט את כל מה שיש שם יבוא ויפרק את הכל בלי להניד עפעף.

ישן 29-01-2014, 19:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אני זוכר הכל מצויין. אני זוכר..."

היום יום שלנו טוב יותר אצל מי? תושבי אשקלון ואשדוד יחלקו עליך. תושבי עוטף עזה יחלקו עליך. מי שספג את עיקר האבידות היה צה"ל - וזה תפקידו. עדיף מטען על נגמ"ש מאשר גראד על בניין.

ישן 29-01-2014, 20:36
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "חלק מהחשיבה שחיי "הילדים שלנו..."

עכשיו אתה מדבר שטויות.
השאלה היא כמה הרוגים יש בשורה הסופית וכמה החיים משתבשים.
תושבי אשקלון חיים מצוין, את זה אני יכול להגיד בוודאות. (המשפחה שלי היא מהסביבה שם)
עוצמת ההפרעה היא סבירה בהתחשב בזה שכולנו מבינים שעד שלא יהיה כאן שלום מוחלט מה שאני בספק אם אזכה אי פעם לראות, תמיד יהיו הפרעות כאלו ואחרות.
אין שום קשר בין זה שאני מבין שצריך להלחם ועושה את זה כשצריך לבין זה שיש קונספט שאנחנו חיים לפיו ושלמערכת הביטחון יש אינטרס מאוד גדול שנאמין בו אבל שלא תמיד הוא נכון.
מערכת הביטחון צריכה עימותים היא צריכה פעילות התקפיות, היא תמיד תעדיף F35 על כיפת ברזל.
זה המוצר שלה, את זה היא מוכרת. הדבר הכי גרוע שיכול לקרות למערכת הביטחון זה אם נשיג שקט בדרכים אחרות. או לחלופין אם אמצעים הגנתיים יהיו יעילים יותר מאמצעים התקפיים שדורשים טקטיקה גבורה תחכום ושכל.
כל עוד המערכת מחזיקה בשטח היא מייצרת לעצמה עבודה. יש שם אנשים טובים והם מאמינים שהעבודה הזאת היא הכרחית.
אבל רגע, אם בעזרת חצי ג'ובניקים של כיפת ברזל וכמה חטיבות קו בלי יותר מדי מבצעים מצליחים לאפשר חיים תקינים ברוב הזמן לתושבי דרום הארץ. אז מה רע?
ואז מתחילים להפחיד אותך, הם צוברים טילים, הם מתאמנים, הם יכולים לירות רחוק.
אחלה, וכשהם יירו רחוק אז נירה עליהם חזרה יותר חזק ונפגע בהם. וגם ככה מערכת הביטחון מקבלת מלא כסף, אז שהיא תאסוף מודיעין תפתח את בנק המטרות הנהדר הזה, תאמן את הצבא וברגע שהם יחליטו לירות אז עם פקאקט 400 קמ"ר הנמצאים במישור אני מצפה שהם יצליחו להתמודד.

ישן 29-01-2014, 21:26
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אתה זה שכתב על נגמ"שים..."

החלק המטופש הוא לצייר את זה כאילו זה או זה או זה.
בזמן שישבנו ברצועה גם חיילים נהרגו וגם אזרחים נהרגו ובנוסף היו אזרחים שסבלו קבוע מירי תלול מסלול.
אם ארגון טרור יכול להגיע להישג משמעותי על ידי ירי פצמ"ר או הנחת מטען אז המוטיבציה שלו לפתח טילים לטווח רחוק היא הרבה יותר קטנה.
אתה טוען שמבחינה צבאית זאת טעות.
הדרך היחידה להעריך בחינה צבאית היא מה מצב אזרחי המדינה אחרי הנסיגה.
מאחר ולמוות של חיילים יש המון משמעות לאזרחי המדינה, שכן חלקם חיילים, חלקם הם בעלי משפחות או מכרים של חיילים . ומכיוון שכמו שזה נראה כרגע יש מאזן אימה שמייצר שקט אז אני לגמרי לא בטוח שמבחינה צבאית זאת הייתה טעות.

ישן 29-01-2014, 21:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "עכשיו אתה מדבר שטויות. השאלה..."

ציטוט:
מערכת הביטחון צריכה עימותים היא צריכה פעילות התקפיות, היא תמיד תעדיף F35 על כיפת ברזל.
זה המוצר שלה, את זה היא מוכרת.

זה הדבר הכי מטופש ששמעתי כבר זמן מה. כאילו חסרה פעילות, שצריך לחפש עוד. מה שמערכת הבטחון מחפשת היא להוריד את העומס בגלל העומס התקציבי.

ישן 30-01-2014, 10:58
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77] מערכת..."

מערכת הביטחון כמו כל מערכת שפועלת בשוק של מבוסס על רווח הפסד מייצרת לעצמה עבודה ויעדים.
התקציב תמיד יספיק לטיפה פחות מהיעדים, אחרת התקציב יקטן.
תמיד יהיה צורך באמצעים חדשים יותר, גם כשהישנים עושים עבודה מצויינת.
דוגמה קלאסית זה מרכבה סימן 4. כשהייתי בסדיר לימדו אותי שסימן שלוש בז הוא כלי מדהים שאין כמוהו. שהיכולות שלו לעומת השריון שיש בידיים של האויב הם שתי רמות מעל ועוד כל מני סיפורים.
ולמרות שלא היה שום שינוי משמעותי ביכולות השריון הסוריות, בכל זאת עברנו לסימן 4. (אגב, את המערכות שניסו בזמנו על הבזים רעם סגול והזה עם השם של האריה) היה אפשר להטמיע בכלים הקיימים.
היום כמובן זה נראה שאם נקצץ ביכולות של הסימן 4 אז לא נוכל לעמוד מול האויב שרובץ לפתחנו ובטח מהנדסים חכמים כבר שוקדים על הסימן 5.
הצבא מלא באנשים טובים שאוהבים את העבודה שלהם, והעבודה שלהם זה להלחם או נכון יותר להתכונן למלחמה ולכן הם תמיד יזהו איום ואיום יחסי וסכנה להפרת האיזון וכוונות ועוד כל מני דברים.
בדיוק כמו שכירורג תמיד רוצה לנתח ומומה ברפואה גרעינית חושב שבלי ההדמיה שלו אי אפשר יהיה לטפל בחולה.
ובלי ספק הכי נוח למערכת לעבוד כאשר כולם מסכימים וחושבים שאם זה יצא מפה של גנרל אז זה קדוש.

ישן 01-02-2014, 04:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מערכת הביטחון כמו כל מערכת..."

כל זה עדיין לא מאושש את הטענה שלך שמערכת הביטחון מייצרת לחימה יש מאין.
אתה מתבקש להראות כיצד מערכת הבטחון מעודדת לחימה.

ישן 28-01-2014, 17:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "יש כמה הבדלים מהותיים בין..."

באיו"ש יש שלטון יציב בגלל נוכחות צה"לית. לא בגלל איזה יציבות שלטונית של הרש"פ.

ישן 28-01-2014, 17:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "או שכן או שלא. איך אתה יכול..."

מנסיון מבצעי בשטח. אני כבר לא מדבר על תקדים עזה, אלא על התנהלות הפלסתינים בשטח מול הרשות.

ישן 28-01-2014, 18:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "מכיוון שעדין לא היה תקדים..."

כאילו יש הבדל... האהדה לחמאס בעזה היתה תוצר של השחיתות של הרש"פ ולא "ההישגים" שלהם בגירוש ישראל.

תשאל את החברים שלך כמה פעמים הם נכנסו לכפרים לאסור חמאסניקים שהרש"פ מסרו עליהם מידע (אבל לא העזו לאסור), וכמה פעמים הם נאלצו להכנס לכפרים בשביל לאסוף נשק שהתושבים "אספו" מהשו"פים אחרי שגרשו אותם. יצא לי לבצע כמה פעמים גם את האחד וגם את השני בגזרות שונות, וידוע לי על מקרים נוספים בשנים האחרונות. חוסר היכולת של הרש"פ לפעול לאחרונה במ"פ פרעה היא סימפטום לתופעה הכללית

ישן 28-01-2014, 21:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "המקורות שלי מוסרים לי..."

ואין עבר? אתה לא חושב שיש לזה קשר לעבודה שצה"ל עבד קשה לפגוע בתשתית של החמא"ס בתוך הערים? אתה חושב שתושבי טמון וטובאס פתאום החליטו שעדיף לתמוך באש"פ, או שהם ראו שאם הם יגרשו את השו"פים, צה"ל יכנס? גם את עזה החמאס לא לקחו ביום אחד. ראינו מה קרה כאשר צה"ל לא היה בסביבה.

ישן 28-01-2014, 23:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אין ספק שמדיניות קיצוץ הדשא..."

הטענה שלי שכרגע אין עם מי לעשות הסכם. אני לא רואה איפה זה אומר שצריך לסגור את הבאסטה - אולי אם היינו פחות להוטים לחתום על כל הסכם אפשרי, היינו כבר עם הסכם ריאלי. מי שצריך להיות לחוץ לקבל עצמאות הם הפלסתינאים, לא אנחנו.

ישן 29-01-2014, 13:05

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הטענה שלי שכרגע אין עם מי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
הטענה שלי שכרגע אין עם מי לעשות הסכם. אני לא רואה איפה זה אומר שצריך לסגור את הבאסטה - אולי אם היינו פחות להוטים לחתום על כל הסכם אפשרי, היינו כבר עם הסכם ריאלי. מי שצריך להיות לחוץ לקבל עצמאות הם הפלסתינאים, לא אנחנו.

אף אחד לא להוט לחתום על הסכם כלשהו - אם היינו להוטים לחתום על הסכם כלשהו, כבר היינו עם הסכם כלשהו.
עם זאת, ככל שאנחנו ממתינים ההיפרדות מהפלסטינים הופכת יותר ויותר קשה, עד שיום אחד נגיע למצב שהיא תהפוך לבלתי אפשרית, ואז מה?
עם או בלי קשר, אני חושב שהמצב בו יש שלטון צבאי על פני אוכלוסיה אזרחית שלא זוכה בזכויות שוות לזכויותיהם של אזרחי המדינה הוא מצב פסול מיסודו, וצריך לשאוף לסיים ותו בהקדם האפשרי. אם אנחנו שואפים לשימור הסטטוס-קוו, אז מה מביל אותנו ממדינת אפרטהייד?

ישן 28-01-2014, 18:27
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא הבנתי, אתה מוכן להכנס למצב שבשלב מסוים לא ברור מה יהיה (גם זה סיכוי קלוש!!!)
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "או שכן או שלא. איך אתה יכול..."

ציטוט:
מה יקרה לאורך זמן לא אני ולא אתה לא יכולים לנחש.

ולמעשה בלי ודאות מוחלטת - ושההשלכות לכך עלולות להיות הרסניות על ראשך וראש משפחתך???

ישן 28-01-2014, 21:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני יודע שאם לא נגיע להסכם..."

ומה הבסיס לידיעה הזו? אני לא מצפה לידיעה מוחלטת כמו רועי - ודאות מוחלטת יש רק במוות, אבל אני עוד לא ראיתי שום דבר שישכנע אותי שמדינה פלסטינאית בראשות אש"פ תהיה יציבה שלטונית, שלא לדבר על כך שאני לא רואה את הפלסתינאים מוותרים על סוגיות עקרוניות כמו זכות השיבה.

ישן 28-01-2014, 22:32

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ומה הבסיס לידיעה הזו? אני לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
ומה הבסיס לידיעה הזו?

הגיון פשוט -
בהיעדר הסכם שלום ביננו לבין הפלסטינים, יש שתי אפשרויות: האפשרות הראשונה היא שאנחנו ממשיכים להשליט משטר צבאי על אוכלוסיה אזרחית שלא זוכה לשיוויון זכויות. ברגע שרואים במצב כזה פתרון קבוע, ולא מצב זמני ששואפים לשנות, קשה לנמק למה אין בישראל משטר אפרטהייד. האפשרות השניה היא שמספחים את כל השטחים ונותנים לכל הפלסטינים אזרחות. במצב כזה הרב היהודי במדינת ישראל לא יחזיק מעמד הרבה זמן. אם אתה רואה אלטרנטיבות אחרות שנותנות פתרון לאורך זמן, אני אשמח לשמוע.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אני עוד לא ראיתי שום דבר שישכנע אותי שמדינה פלסטינאית בראשות אש"פ תהיה יציבה שלטונית,

אתה רואה את מה שאתה בוחר לראות. אני מאמין שאם ישראל ואש"פ יחד עם סעודיה, ארה"ב ואירופה ירצו בכך, הם יצליחו למצוא דרכים לייצר שלטון יציב במדינה הפלסטינית. כשלאנשים טוב רובם המוחלט לא ממש ששים ללכת להתפוצץ באוטובוסים או לשגר רקטות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
שלא לדבר על כך שאני לא רואה את הפלסתינאים מוותרים על סוגיות עקרוניות כמו זכות השיבה.

כבר הוצאו הרבה פתרונות לנושא זכות השיבה. קרא את הסכם ז'נבה.

ישן 28-01-2014, 23:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]ומה הבסיס לידיעה..."

1. אפשרות שלישית היא המשך בסטטוס קוו עד שהפלסתינאים יחליטו שבא להם. פתרון לא חייב להמצא כרגע.
2. יש נתונים ויש משאלות לב - אתה מוזמן להראות נתון שמראה אחרת. אתה מניח שלסעודיה ולפלסתינאים יש אינטרס להגיע להסכם סופי. אני גם לא צריך שרובם לא ירצו להתפוצץ או לשגר רקטות. אני צריך שהשלטון המרכזי ימנע זאת. כל הקומבייה הזו היא בכלל לא העניין כאן - השאלה היא האם השלטון מעוניין להגיע להסכם ריאלי, והאם הוא מסוגל לשלוט בשטח. מה שאני רואה הוא לא ולא. הפת"ח איבד את השלטון בעזה מאוד מהר לטובת החמא"ס, קיימת עויינות באוכלוסיה כלפי השלטון המושחת של הרש"פ, והרש"פ הם לא ברוטאליים כמו החמא"ס בכל הנוגע לשימור השלטון. זה לא יחודי לפסתינאים אלא נכון לכל האיזור.
3. שהצעה כמעט זהה נידחתה ע"י אבו מאזן, אז על איזה פתרון אתה מדבר? ואגב, לא ברור איך מקובלת עליך כניסה של 100,000 מהגרים שכמעט אף אחד מהם אינו פליט לתחומי המדינה, כאשר רובם עויינים את מדינת ישראל? איך מקובלת עליך יזמה שקוראת לטיהור אתני מלא של ישראלי משטחי איו"ש ללא reciprocity מהצד השני.

ישן 29-01-2014, 13:11

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. אפשרות שלישית היא המשך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. אפשרות שלישית היא המשך בסטטוס קוו עד שהפלסתינאים יחליטו שבא להם. פתרון לא חייב להמצא כרגע.
2. יש נתונים ויש משאלות לב - אתה מוזמן להראות נתון שמראה אחרת. אתה מניח שלסעודיה ולפלסתינאים יש אינטרס להגיע להסכם סופי. אני גם לא צריך שרובם לא ירצו להתפוצץ או לשגר רקטות. אני צריך שהשלטון המרכזי ימנע זאת. כל הקומבייה הזו היא בכלל לא העניין כאן - השאלה היא האם השלטון מעוניין להגיע להסכם ריאלי, והאם הוא מסוגל לשלוט בשטח. מה שאני רואה הוא לא ולא. הפת"ח איבד את השלטון בעזה מאוד מהר לטובת החמא"ס, קיימת עויינות באוכלוסיה כלפי השלטון המושחת של הרש"פ, והרש"פ הם לא ברוטאליים כמו החמא"ס בכל הנוגע לשימור השלטון. זה לא יחודי לפסתינאים אלא נכון לכל האיזור.
3. שהצעה כמעט זהה נידחתה ע"י אבו מאזן, אז על איזה פתרון אתה מדבר? ואגב, לא ברור איך מקובלת עליך כניסה של 100,000 מהגרים שכמעט אף אחד מהם אינו פליט לתחומי המדינה, כאשר רובם עויינים את מדינת ישראל? איך מקובלת עליך יזמה שקוראת לטיהור אתני מלא של ישראלי משטחי איו"ש ללא reciprocity מהצד השני.

1. ראה תגובתי למעלה.
2. אם אתה צודק, והשלטון הפלסטיני באמת לא מעוניין להגיע להסכם, הדבר הכי נכון מבחינתה של מינת ישראל הוא להיות הכי לארג'ית שרק אפשר. ככה כל העולם יראה שישראל מוכנה לעשות את כל הויתורים האפשריים, והפלסטינים הם סרבני השלום האמיתיים. בינתיים אני לא רואה שזה קורה, כך שנראה שראשי ממשלת ישראל שניהלו מו"מ עם הפלסטינים דווקא לא חשבו שהם יסרבו לכל הסכם.
3. לא ניתנה מעולם הצעה כמעט זהה להסכם ז'נבה. אין בהסכם מספרים, כך שאני לא יודע מאיפה הבאת 100,000, אבל גם אם זה המספר, הוא עדיף בהרבה על המיליונים שאנחנו שולטים בהם עכשיו. היוזמה לא קוראת לטיהור אתני משטחי איו"ש - היא מתארת חילופי שטחים במסגרתם גושי ההתנחלויות נשארים בשליטה ישראלית.

ישן 29-01-2014, 19:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]1. אפשרות שלישית..."

1. אתה אומר אפרטהייד כל הזמן - זה נשמע יותר מדי כמו השימוש של פראבדה במילה פשיסטים, או של צפון קוריאה במילה דמוקרטיה. נא הבא ניתוח שמראה כיצד המצב הקיים שווה לאפרטהייד בדרום אפריקה, ומדוע ארה"ב אינה מדינת אפרטהייד בהתחשב במדיניות שלה בפורטו ריקו.
2. אתה טוען שאולמרט לא היה לארג'? ואם כן, איך זה בדיוק עזר לנו? ואם לא מה אתה היית מציע נוסף על כך לפסלטינאים?
3. לא הוא לא עדיף בהרבה. המליונים שנמצאים באיו"ש אינם אזרחי מדינת ישראל ולא יהיו כאלה. עשרות אלפים של פלסטינאים עויינים, כן יהיו כאלה.
התוצאה של ההצעה שאתה תומך בה יהיה מדינה פלסתינאית נקייה מיהודים. גושי הישובים הגדולים אולי ישארו בריבונות ישראלית, אבל השאר - עשרות אלפים יפונו. אני לא רואה האם אתה תומך במהלך חופף שיפנה את הישובים הערביים הקטנים שימצאו בתוך גושי הישובים? ואם לא, מדוע אתה תומך בפינוי יהודים אבל לא ערבים?

אני לא שותף לדאגה העמוקה שלך כאילו לא ניתן יהיה להפרד. מדינת ישראל פינתה את ההתיישבות בסיני ובעזה, ואם יהיה צורך היא תוכל לעשות זאת גם באיו"ש. לא זו הבעיה. אני לא רואה רצון או נכונות של ההנהגה הפסלטינית להגיע להסכם. המצב הנוכחי מצויין להם - הם מקבלים מלייארדים ללא צורך לעבוד יותר מדי, מדינות המערב וישראל סובלות את השחיתות שלהם בשקט, הם מבטיחים את עתידם הכלכלי, והם יכולים להאשים את ישראל בחוסר היכולת שלהם לשרת את האוכלוסיה שלהם.

אני אישית תומך בהפרדת אוכלוסיות מוחלטת. זה עבד מצויין ליוון וטורקיה, והסיבה היחידה לעויינות ביניהן היא אותו מקום בו זה לא נעשה - קפריסין. זה מתרחש בבלקנים עוד משנות ה-90, וזה קרה וקורה כמעט לכל מדינה רב לאומית . אבל, לא ניתן להגיע להסכם אם הצד השני לא מעוניין בו - והוא לא.

ישן 29-01-2014, 21:46

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. אתה אומר אפרטהייד כל הזמן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. אתה אומר אפרטהייד כל הזמן - זה נשמע יותר מדי כמו השימוש של פראבדה במילה פשיסטים, או של צפון קוריאה במילה דמוקרטיה. נא הבא ניתוח שמראה כיצד המצב הקיים שווה לאפרטהייד בדרום אפריקה, ומדוע ארה"ב אינה מדינת אפרטהייד בהתחשב במדיניות שלה בפורטו ריקו.

בבקשה:
במשטר האפרטהייד החל משנת 1971 השחורים לא היו אזרחי דרום אפריקה, למרות שחיו תחת שלטון דרום אפריקה - כך גם הפלסטינים לא זוכים לאזרחות ישראלית, למרות שהם חיים תחת משטר צבאי ישראלי.
במשטר האפרטהייד הלבנים ניסו לייצר הפרדה מהשחורים בכך שהקימו להם "אוטונומיות" בשם בנטסונים בהם היה להם שלטון עצמי למראית עין, אך הלכה למעשה השטלון נותר בידי משטר האפרטהייד. כך גם בשטחים קיימת אוטונומיה למראית עין, אך הלכה למעשה צה"ל יכול להיכנס לכל מקום בכל רגע נתון, והוא הגורם החזק ביותר בשטח.
במשטר האפרטהייד חוקק חוק המעבר במסגרתו שחורים נדרשו לשאת בכל עת תעודת מעבר שאיפשרה לשלטון לשלוט בתנועותיהם. גם פלסטינים שמעוניינים להינס לישראל ולעבוד מחוייבים בתעודות דומות.
בקיצור יש לא מעט קווי דמיון.

המצב בפורטו ריקו שונה מאוד - בראש ובראשונה הפורטוריקנים הם אזרחי שווי זכויות בארה"ב. מעבר לזה מרבית תושבי פורטו ריקו תומכים במצב הנוכחי, ולא מעוניינים בהתנתקות מארה"ב (אפשר להבין אותם).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
2. אתה טוען שאולמרט לא היה לארג'? ואם כן, איך זה בדיוק עזר לנו? ואם לא מה אתה היית מציע נוסף על כך לפסלטינאים?

אנחנו לא מכירים את כל הפרטים של ההצעה של אולמרט, אבל כן אפשר לדבר על נושא חילופי השטחים, שכן המפה הודלפה:
אולמרט הציע חילופי שטחים כאלה שישראל מספחת 6.3% משטח הגדה, ונותנת לפלסטינים בתמורה שטח השווה ל-5.8% משטח הגדה. בנוסף חלק מהשטחים שאולמרט הציע להעביר לפלסטינים במסגרת חילופי השטחים הם שטחים מדבריים ברמת ערד ומדבר יהודה. יוזמת ז'נבה מציעה חילופי שטחים ביחס של 1:1 בהיקיף של עד 4%.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
3. לא הוא לא עדיף בהרבה. המליונים שנמצאים באיו"ש אינם אזרחי מדינת ישראל ולא יהיו כאלה. עשרות אלפים של פלסטינאים עויינים, כן יהיו כאלה.

מיליוני פלסטינים לעולם לא יהיו אזרחי מדינת ישראל, אבל לנצח ימשיכו לחיות תחת שלטון צבאי ישראלי. זה באמת נשמע לך כמו פטרון לגיטימי לטווח הארוך?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
התוצאה של ההצעה שאתה תומך בה יהיה מדינה פלסתינאית נקייה מיהודים. גושי הישובים הגדולים אולי ישארו בריבונות ישראלית, אבל השאר - עשרות אלפים יפונו. אני לא רואה האם אתה תומך במהלך חופף שיפנה את הישובים הערביים הקטנים שימצאו בתוך גושי הישובים? ואם לא, מדוע אתה תומך בפינוי יהודים אבל לא ערבים?

קודם כל, אמרתי פה כבר כמה פעמים (עוד לפני שביבי העלה את ההצעה הזו) שאני חושב שצריך לאפשר למתנחלים שגרים בשטחים שיועברו לידי הפלסטינים שיבחרו בכך להישראל בבתיהם ולקבל אזרחות פלסטינית. אני חושב שזו דרישה לגיטימית.
אני לא תומך בפינוי יהודים, אני תומך בהחזרת שטחים לידי הפלסטינים במסגרת הסכם שלום. בחלק מהשטחים האלה נמצאים ישובים ישראלים, שאת יושביהם צריך יהיה להעביר לתוך גבולות המדינה (תחת ההסתייגות שציינתי למעלה). מכיוון שאזרחי ישראל שבחרו לחיות מחוץ לגבולות הקו הירוק הם כולם יהודים, יוצא שמפנים רק יהודים. אם היו אזרחי ישראל ערבים שהיו חיים בהתנחלויות מעבר לקו הירוק, היה צריך לפנות גם אותם. אם יוחלט במסגרת חילופי שטחים שצריך להעביר לפלסטינים שטח שעליו יש ישוב ערבי, צריך יהיה לפנות גם את הישוב הזה, ולפצות את תושביו באותו אופן כמו שיפוצו תושבי ההתנחלויות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אני לא שותף לדאגה העמוקה שלך כאילו לא ניתן יהיה להפרד. מדינת ישראל פינתה את ההתיישבות בסיני ובעזה, ואם יהיה צורך היא תוכל לעשות זאת גם באיו"ש.

אתה רוצה להשוות מספרים? וקצב הבניה באיו"ש לצד קצב הריבוי הטבעי של האוכלוסיה שם רק הופכים את המצב לקיצוני יותר ויותר.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
לא זו הבעיה. אני לא רואה רצון או נכונות של ההנהגה הפסלטינית להגיע להסכם. המצב הנוכחי מצויין להם - הם מקבלים מלייארדים ללא צורך לעבוד יותר מדי, מדינות המערב וישראל סובלות את השחיתות שלהם בשקט, הם מבטיחים את עתידם הכלכלי, והם יכולים להאשים את ישראל בחוסר היכולת שלהם לשרת את האוכלוסיה שלהם.

אני לא מסכים איתך, אבל גם אם נניח שאתה צודק.
מה הדבר החכם מצד מדינת ישראל לעשות תחת ההנחה שהפלסטינים לא מעוניינים בהסכם?
להציע להם הכל!
אם הפלסטינים באמת לא מעוניינים בהסכם, אז ממשלת ישראל מורכבת ממפגרים אם היא עד עכשיו לא הצליחה לחשוף את הבלוף. שימו על השולחן, לעייני כל העולם, הסכם שלום הוגן שנותן מענה ראוי לכל הדרישות של הפלסטינים, ותראו לעולם איך סרבני השלום האמיתיים מסרבים לחתום עליו. אם הפלסטינים באמת לא מעוניינים בהסכם, למה אף אחד עדין לא שם על השולחן את הסכם ז'נבה והציע להם לחתום?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אני אישית תומך בהפרדת אוכלוסיות מוחלטת. זה עבד מצויין ליוון וטורקיה, והסיבה היחידה לעויינות ביניהן היא אותו מקום בו זה לא נעשה - קפריסין. זה מתרחש בבלקנים עוד משנות ה-90, וזה קרה וקורה כמעט לכל מדינה רב לאומית . אבל, לא ניתן להגיע להסכם אם הצד השני לא מעוניין בו - והוא לא.

אז אתה תומך בשלילת אזרחות על רקע לאומני מאזרחי ישראל הערבים?

ישן 29-01-2014, 22:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]1. אתה אומר..."

ציטוט:
בבקשה:
במשטר האפרטהייד החל משנת 1971 השחורים לא היו אזרחי דרום אפריקה, למרות שחיו תחת שלטון דרום אפריקה - כך גם הפלסטינים לא זוכים לאזרחות ישראלית, למרות שהם חיים תחת משטר צבאי ישראלי.

איו"ש אינם טריטוריה ישראלית, ואין ולא פועל עליה החוק האזרחי הישראלי אלא הצבאי. לו איו"ש היו מסופחים למדינת ישראל, אולי הטיעון הזה היה נכון
במשטר האפרטהייד הלבנים ניסו לייצר הפרדה מהשחורים בכך שהקימו להם "אוטונומיות" בשם בנטסונים בהם היה להם שלטון עצמי למראית עין, אך הלכה למעשה השטלון נותר בידי משטר האפרטהייד. כך גם בשטחים קיימת אוטונומיה למראית עין, אך הלכה למעשה צה"ל יכול להיכנס לכל מקום בכל רגע נתון, והוא הגורם החזק ביותר בשטח.
באפרטהייד היתה הפרדה גזעית בין שחורים ולבנים. אתה טוען שיש הפרדה גזעית באיו"ש? ואם כן, אתה טוען שערביי ישראל הם יהודים?

במשטר האפרטהייד חוקק חוק המעבר במסגרתו שחורים נדרשו לשאת בכל עת תעודת מעבר שאיפשרה לשלטון לשלוט בתנועותיהם. גם פלסטינים שמעוניינים להינס לישראל ולעבוד מחוייבים בתעודות דומות.
בקיצור יש לא מעט קווי דמיון.
אזרחי ישראל נדרשים לשאת תעודת זהות בכל עת לפי חוק. האם אתה טוען שמדינת ישראל נוקטת באפרטהייד אל מול היהודים? הצ'רקסים? הדרוזים? הבדואים?
בקיצור, אפשר לפי ההגיון שלך לטעון שמדינת ישראל דומה איטליה הפאשיסטית בגלל שבשתיהן היה נשיא, או לרוסיה הסובייטית בגלל שבשתיהן גידלו חיטה

המצב בפורטו ריקו שונה מאוד - בראש ובראשונה הפורטוריקנים הם אזרחי שווי זכויות בארה"ב. מעבר לזה מרבית תושבי פורטו ריקו תומכים במצב הנוכחי, ולא מעוניינים בהתנתקות מארה"ב (אפשר להבין אותם).
אזרחי פורטו ריקו אינם אזרחים שווי זכויות. אין להם יכולת הצבעה בארה"ב והם אינם נהנים מהגנת החוקה האמריקאית ביושבם בפורטו ריקו. ארה"ב יכולה (ועושה) כבשלה בפורטו ריקו, כולל הפקעת שטחים לניסויי נשק.

אנחנו לא מכירים את כל הפרטים של ההצעה של אולמרט, אבל כן אפשר לדבר על נושא חילופי השטחים, שכן המפה הודלפה:
אולמרט הציע חילופי שטחים כאלה שישראל מספחת 6.3% משטח הגדה, ונותנת לפלסטינים בתמורה שטח השווה ל-5.8% משטח הגדה. בנוסף חלק מהשטחים שאולמרט הציע להעביר לפלסטינים במסגרת חילופי השטחים הם שטחים מדבריים ברמת ערד ומדבר יהודה. יוזמת ז'נבה מציעה חילופי שטחים ביחס של 1:1 בהיקיף של עד 4%.

מיליוני פלסטינים לעולם לא יהיו אזרחי מדינת ישראל, אבל לנצח ימשיכו לחיות תחת שלטון צבאי ישראלי. זה באמת נשמע לך כמו פטרון לגיטימי לטווח הארוך?
"לנצח" זה די פומפוזי. מבחינתי שלטון צבאי באיו"ש נשמע פתרון לגיטימי לעשור-שניים הקרובים, בהתחשב במשילות וברצון להגיע להסכם של הרש"פ

קודם כל, אמרתי פה כבר כמה פעמים (עוד לפני שביבי העלה את ההצעה הזו) שאני חושב שצריך לאפשר למתנחלים שגרים בשטחים שיועברו לידי הפלסטינים שיבחרו בכך להישראל בבתיהם ולקבל אזרחות פלסטינית. אני חושב שזו דרישה לגיטימית.

אם כך, אתה דוחה דרישה פלסטינית בנושא. האם מבחינתך זו נקודה עליה אי אפשר להתפשר, בהתחשב באבו מאזן הודיע בכל פורום אפשרי שמדינתו תהיה נקיה מיהודים?

אני לא תומך בפינוי יהודים, אני תומך בהחזרת שטחים לידי הפלסטינים במסגרת הסכם שלום. בחלק מהשטחים האלה נמצאים ישובים ישראלים, שאת יושביהם צריך יהיה להעביר לתוך גבולות המדינה (תחת ההסתייגות שציינתי למעלה). מכיוון שאזרחי ישראל שבחרו לחיות מחוץ לגבולות הקו הירוק הם כולם יהודים, יוצא שמפנים רק יהודים. אם היו אזרחי ישראל ערבים שהיו חיים בהתנחלויות מעבר לקו הירוק, היה צריך לפנות גם אותם. אם יוחלט במסגרת חילופי שטחים שצריך להעביר לפלסטינים שטח שעליו יש ישוב ערבי, צריך יהיה לפנות גם את הישוב הזה, ולפצות את תושביו באותו אופן כמו שיפוצו תושבי ההתנחלויות.

אתה רוצה להשוות מספרים? וקצב הבניה באיו"ש לצד קצב הריבוי הטבעי של האוכלוסיה שם רק הופכים את המצב לקיצוני יותר ויותר.
אתה טוען שלא ניתן יהיה לפנות יהודים חזרה לשטחינו אם יוחלט? יש איזה תקדים שאתה רוצה להסתמך עליו? אני אישית חושב שחשוב לבנות באיו"ש בצורה שתעצב את הגבולות לטובתינו, אבל זה עניין אחר

אני לא מסכים איתך, אבל גם אם נניח שאתה צודק.
מה הדבר החכם מצד מדינת ישראל לעשות תחת ההנחה שהפלסטינים לא מעוניינים בהסכם?
להציע להם הכל!
אם הפלסטינים באמת לא מעוניינים בהסכם, אז ממשלת ישראל מורכבת ממפגרים אם היא עד עכשיו לא הצליחה לחשוף את הבלוף. שימו על השולחן, לעייני כל העולם, הסכם שלום הוגן שנותן מענה ראוי לכל הדרישות של הפלסטינים, ותראו לעולם איך סרבני השלום האמיתיים מסרבים לחתום עליו. אם הפלסטינים באמת לא מעוניינים בהסכם, למה אף אחד עדין לא שם על השולחן את הסכם ז'נבה והציע להם לחתום?
בא נפרט - אתה מציע לקבל את כל הדרישות שלהם? כניסה של מליוני פלסתינאים לשטחי מדינת ישראל? החזרה של השטחים עליהם ישבו הכפרים שלהם וכו'?

אז אתה תומך בשלילת אזרחות על רקע לאומני מאזרחי ישראל הערבים?

אם הדרישה הנגדית היא מדינה פלסתינאית נקיה מיהודים אז כן.

ישן 30-01-2014, 12:09

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
איו"ש אינם טריטוריה ישראלית, ואין ולא פועל עליה החוק האזרחי הישראלי אלא הצבאי. לו איו"ש היו מסופחים למדינת ישראל, אולי הטיעון הזה היה נכון
אז הדבר היחיד שמבדיל אותנו ממשטר האפרטהייד זו הצהרה פורמלית על סיפוח השטח? הרי הלכה למעשה אנחנו שולטים בו... זו מחשבה קצת מטרידה, לא?

באפרטהייד היתה הפרדה גזעית בין שחורים ולבנים. אתה טוען שיש הפרדה גזעית באיו"ש? ואם כן, אתה טוען שערביי ישראל הם יהודים?
בהחלט יש הפרדה גזעית באיו"ש. אם אתה טוען שלא, אני אשמח אם תראה לי באיזה ישוב פלסטיני באיו"ש יש ש"ג וכיתת כוננות של צה"ל ששומרים על התושבים. וזו רק דוגמה אחת. ערביי ישראל לא ממש רלוונטיים כי הם לא גרים באיו"ש. גם הם מופלים, אבל לא כמו הפלסטינים שאינם אזרחי ישראל, ובכל מקרה, מכיוון שאנחנו מדברים על המצב באיו"ש אני לא רואה איך ערביי ישראל רלוונטים.

"לנצח" זה די פומפוזי. מבחינתי שלטון צבאי באיו"ש נשמע פתרון לגיטימי לעשור-שניים הקרובים, בהתחשב במשילות וברצון להגיע להסכם של הרש"פ
איך בדיוק להשאיר את המצב כמו שהוא ולא לעשות כלום מקדם את המשילות ואת הרצון להגיע להסכם עם הרש"פ?

אם כך, אתה דוחה דרישה פלסטינית בנושא. האם מבחינתך זו נקודה עליה אי אפשר להתפשר, בהתחשב באבו מאזן הודיע בכל פורום אפשרי שמדינתו תהיה נקיה מיהודים?
אני לא מאמין בהצבה של קווים אדומים מראש - זו גישה שבאה להכשיל מו"מ ולא לקדם אותו. בכל מקרה אם הפלסטינים לא יהיו מוכנים לקבל את הדרישה הזו, זו בהחלט יכולה להיות סיבה לגיטימית להתנגד לזכות השיבה של פלסטינים לישראל.

אתה טוען שלא ניתן יהיה לפנות יהודים חזרה לשטחינו אם יוחלט? יש איזה תקדים שאתה רוצה להסתמך עליו? אני אישית חושב שחשוב לבנות באיו"ש בצורה שתעצב את הגבולות לטובתינו, אבל זה עניין אחר
אין תקדימים רלוונטיים אבל ההגיון הבריא אומר שככל שיש שם יותר אנשים יותר מעורבבים מבחינה גאוגרפית, כך הפינוי יהיה יותר קשה.

בא נפרט - אתה מציע לקבל את כל הדרישות שלהם? כניסה של מליוני פלסתינאים לשטחי מדינת ישראל? החזרה של השטחים עליהם ישבו הכפרים שלהם וכו'?
אם אתה טוען שהם בכל מקרה לא יחתמו, אז אין שום בעיה להציע להם את כל מה שהם רוצים. רי הם בכל מקרה לא יסכימו, ואז תהיה לנו הוכחה לעולם שהם סרבני השלום האמיתיים. הרי זה מה שאתה טוען, לא?

אם הדרישה הנגדית היא מדינה פלסתינאית נקיה מיהודים אז כן.

קודם כל, מעולם לא דובר על מדינה פלסטינית נקייה מיהודים, אלא על מדינה פלסטינית נקיה ממתנחלים. קראתי מתישהו על קבוצה של חרדים שחיה ברצועת עזה. אני לא חושב שמישהו רוצה לסלק אותם. מעבר לזה ההבדל הוא שהעברים אזרחי ישראל הם אזרחי ישראל, ולכן המדינה מחוייבת לנהוג בהם כאזרחים שווי זכויות. למתנחלים, לעומת זאת, אין שום השתייכות לרש"פ.

ישן 30-01-2014, 12:34
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
רד כבר מהעץ של ה"אפרטהייד"
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס] איו"ש אינם..."

בחיי, ויכוח עם שמאלני שטוען שיש בשטחים "אפרטהייד" שקול לויכוח מול חרדי על קיומם של ניסים, אותות ומופתים - בשני המקרים מדובר על ויכוח עקר בנושא המשמש אבן בחן לדבקות הדתית באמונתם של שני אלה, רק שאת העובדה שאין אפרטהייד ניתן להוכיח בקלות - לא שזה משנה משהו לזה שמתווכחים איתו
- יש חברי כנסת ערבים? אין אפרטהייד.
- לתושבים ערבים בתוך הקו הירוק יש ת.ז. כחולה וזכויות שוות? אין אפרטהייד.
- Your argument is invalid
- מ.ש.ל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 31-01-2014, 12:41
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בני, אני תוהה - לא כדאי שתפסיק להתווכח בנושאים דתיים ותרד מהעץ?
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "וזה שאין אפרטהייד בתחומי..."

כאילו שלהיות חבר בכת השלום זה לא מביך מספיק, אתה גם בכוח מביך את עצמך בויכוחים באינטרנט?
אני כנראה אצטרך להוביל אותך באף להכרה בסתירה אצלכם שם בדת, אין מה לעשות, זה פשוט לא הולך בשום דרך אחרת: האם השטחים מעבר לקו הירוק סופחו לישראל?
התשובה היא לא. השטחים הם תחת שליטה צבאית זמנית ישראלית, אך הם (עדיין) לא חלק ממדינת ישראל.
אז הנה לך. ה"אפרטהייד" הוא רק בדמיונך הקודח. אין שום אפליה שהיא מתוקף צורך אחר מלבד בטחוני, וגם ה"אפליה" הבטחונית היא צורך הכרחי שמשתמשים בו בצורה סבירה ביותר, מכל בחינה שיש.
אני חושב שכמו שיש דתיים שקיבלו וחיים עם העובדה שפעם היו דינוזאורים, גם אצלכם בשמאל יוכלו לחיות עם העובדה שאין אפרטהייד - אם כי אצלכם, לדאבוני, שדה ההכחשה הוא חזק מאוד, מה גם הוא מחוזק ומתודלק ביורו ופטרו-דולרים, כך שלך תדע...

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 01-02-2014, 23:17

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "בני, אני תוהה - לא כדאי שתפסיק להתווכח בנושאים דתיים ותרד מהעץ?"

תמיד כשמגיע הקטע בויכוח פוליטי שבואיש הימין מאשים את איש השמאל בזה שהוא מקבל כסף מאירופה, זה אומר שנגמרו לאיש הימין הטיעונים הענייניים.
אין לך דרך להצדיק את הפגיעה בזכויות אדם בשטחים, אז אתה נטפל לסוגיות טכניות. אתה חושב שפלסטיני שחי כל חייו עם מחסומים, בלי זכויות אזרח, כשחיילים עושים אימונים ומבצעים בחצר שלו על ימין ועל שמאל, מתנחם בעובדה שישראל לא סיפחה את השטח, ולכן זה לא סדיוק כמו האפרטהייד?
כל העולם זועק על הפגיעה בזכויות אדם בשטחים, ורק הימין הישקאלי בטוח שהכל סבבה, ושכל העולם פשוט אנטישמי...

ישן 02-02-2014, 07:09
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בשמאל מוציאים להורג תינוקות
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "תמיד כשמגיע הקטע בויכוח..."

שמים את התינוק - בן שנה או שנה וחצי - בעגלה, יורדים איתו לסיבוב ברוטשילד, ואז באיזו נקודה כלשהי השמאלנים שולפים אקדח ויורים בתינוק כמה כדורים, ואח"כ גם מוודאים הריגה.

טוב, הם לא באמת עושים את זה, אבל אם יש אפרטהייד כשבעצם עובדתית אין אפרטהייד - אז יש גם רצח תינוקות. גם אני יכול למצוא איזה תירוץ או צידוק סמנטי מתוך עולם הדימויים שלי ש"מוכיח" שיש רצח תינוקות בשמאל, גם כשהוא כלל לא קיים.

תבין בני, זה שיש משהו ואתה בדבקות דתית קורא לו אפרטהייד, לא אומר שזה באמת זה. עובדתית אין אפרטהייד, ולא מעניין אותי עולם הדימויים הפורה שלך ושל שאר השמאל ההוזה. ישנה הגדרה מאוד ספציפית המסבירה מה הוא "אפרטהייד", והיא פשוט לא מתקיימת במצב הנוכחי, אז כמו שאמרתי כבר:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.2flashgames.com/2fgkjn134kjlh1cfn81vc34/flash/f-Watermelon-Cat-8473.jpg]

ציטוט:

ישן 31-01-2014, 03:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס] איו"ש אינם..."

אז הדבר היחיד שמבדיל אותנו ממשטר האפרטהייד זו הצהרה פורמלית על סיפוח השטח? הרי הלכה למעשה אנחנו שולטים בו... זו מחשבה קצת מטרידה, לא?

לא, קוראים לזה ריבונות. אם הטיעון שלך היה נכון, אפשר היה לטעון כלפי ארה"ב שהיא נקטה באפרטהייד בשטחי גרמניה ויפן עליהן היא שלטה. מכיוון שהשטח אינו שטח מדינת ישראל, אי אפשר לטעון שמדובר באפרטהייד. מעבר לכך מכיוון שאזרחי ישראל הערבים לא סובלים מאפליה חקיקתית, ומכיוון שאפרטהייד הינה הפרדה על סמך גזע, כולם צריכים להיות מופלים חוקית.
תושבי איו"ש לא היו אזרחים ולכן למדינת ישראל אין חובה להפוך אותם לכאלה כל עוד היא אינה מכלילה את השטח תחת ריבונותה.
יתר על כן, גם אם מדינת ישראל כן היתה מספחת את השטח, עדיין היא לא היתה מבצעת אפרטהייד מהטעמים לעיל. הבעיה החוקית במצב הזה הוא בכך שיש אוכלוסיה חסרת אזרחות ותו' לא.

בהחלט יש הפרדה גזעית באיו"ש. אם אתה טוען שלא, אני אשמח אם תראה לי באיזה ישוב פלסטיני באיו"ש יש ש"ג וכיתת כוננות של צה"ל ששומרים על התושבים. וזו רק דוגמה אחת. ערביי ישראל לא ממש רלוונטיים כי הם לא גרים באיו"ש. גם הם מופלים, אבל לא כמו הפלסטינים שאינם אזרחי ישראל, ובכל מקרה, מכיוון שאנחנו מדברים על המצב באיו"ש אני לא רואה איך ערביי ישראל רלוונטים.
אם כך אני משער שתושבי תלמי בילו סובלים מאפליה גזעית כי לתושבי כפר עזה יש יחידה צבאית שמגנה על הישוב. אין לזה כמובן כל קשר לטרור אותו מפעילים הפלסתינאים כלפי יהודים. ואם אתה חושב לנסות להעלות את נושא הכבישים ליהודים בלבד, הרי שלבד מהעובדה שגם ערבים ישראלים יכולים לסוע בכבישים האלה, יש הרבה הרבה יותר כבישים אסורים ליהודים. אבוי - האם יתכן שמדינת ישראל מפעילה אפרטהייד כלפי יהודים?!
ערביי ישראל רלוונטיים כי הם הורסים לך את הטיעון. הם וערביי איו"ש משוייכים לאותה קבוצה אתנית בשביל לטעון לאפרטהייד אתה צריך להראות שכל הערבים תחת שלטון ישראלי מופלים חוקית על בסיס גזעם. מה שאתה עושה כרגע זה להוציא נתונים מניסוי בשביל להתאים את התוצאות לתיאוריה

איך בדיוק להשאיר את המצב כמו שהוא ולא לעשות כלום מקדם את המשילות ואת הרצון להגיע להסכם עם הרש"פ?
הוא מציב את הפלסתינאים במצב בו הם לא מקבלים עצמאות. אם זה מה שהם רוצים, הם ידרשו ליזום בשביל לקדם אותה.

אין תקדימים רלוונטיים אבל ההגיון הבריא אומר שככל שיש שם יותר אנשים יותר מעורבבים מבחינה גאוגרפית, כך הפינוי יהיה יותר קשה.
הגיון בריא לאחד זה הגיון חולה לשני. העובדות הן שמדינת ישראל ביצעה פינוי אזרחים פעמיים, והיו מקרים נוספים של חילופי אוכלוסין בהיקף גדול יותר בין יוון לטורקיה, בין קפריסין היוונית לטורקית ובין סרביה, בוסניה וקרואטיה.

אם אתה טוען שהם בכל מקרה לא יחתמו, אז אין שום בעיה להציע להם את כל מה שהם רוצים. רי הם בכל מקרה לא יסכימו, ואז תהיה לנו הוכחה לעולם שהם סרבני השלום האמיתיים. הרי זה מה שאתה טוען, לא?אני די בטוח שהם יחתמו על כל הסכם שמשמעותו חיסול מדינת ישראל. אתה מעוניין לנסות?

ישן 31-01-2014, 11:56

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אז הדבר היחיד שמבדיל אותנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
לא, קוראים לזה ריבונות. אם הטיעון שלך היה נכון, אפשר היה לטעון כלפי ארה"ב שהיא נקטה באפרטהייד בשטחי גרמניה ויפן עליהן היא שלטה. מכיוון שהשטח אינו שטח מדינת ישראל, אי אפשר לטעון שמדובר באפרטהייד. מעבר לכך מכיוון שאזרחי ישראל הערבים לא סובלים מאפליה חקיקתית, ומכיוון שאפרטהייד הינה הפרדה על סמך גזע, כולם צריכים להיות מופלים חוקית.
תושבי איו"ש לא היו אזרחים ולכן למדינת ישראל אין חובה להפוך אותם לכאלה כל עוד היא אינה מכלילה את השטח תחת ריבונותה.
יתר על כן, גם אם מדינת ישראל כן היתה מספחת את השטח, עדיין היא לא היתה מבצעת אפרטהייד מהטעמים לעיל. הבעיה החוקית במצב הזה הוא בכך שיש אוכלוסיה חסרת אזרחות ותו' לא.

אתה עדין משחק במשחקי סמנטיקה. הפלסטינים באיו"ש חיים בתנאים דומים לאלו שבהם חיו השחורים במשטר האפרטהייד. המדינה ששולטת עליהם מונעת מהם אזרחות ושוויון זכויות ומתייחסת אליהם כאל בני אדם סוג ב'. המדינה ששולטת עליהם פוגעת בחופש התנועה שלהם (מחסומים) בזכות שלהם לשוויון בפני החוק, ובמקרים רבים גם בזכות שלהם לחיים.
לא אמרתי שהמצב זהה למשטר האפרטהייד. מבחינות מסוימות הוא פחות גרוע ומבחינות אחרות הוא יותר גרוע, אך בהחלט יש נקודות דמיון רבות. עם זאת, כמה המצב דומה למשטר האפרטהייד בדרום אפריקה זו לא הסוגיה העקרונית. הסוגיה העקרונית היא שיש באיו"ש פגיעה קיצונית בזכויות הפלסטינים, והתירוץ של "אבל בזכויות הערבים הישראלים אנחנו פוגעים פחות" ממש לא מצדיקה את זה.

הוא מציב את הפלסתינאים במצב בו הם לא מקבלים עצמאות. אם זה מה שהם רוצים, הם ידרשו ליזום בשביל לקדם אותה.
הם יוזמים בשביל לקדם אותה. הם יזמו דרכים אלימות, אז נאמר להם שבעזרת טרור הם לא יצליחו להשיג את מבוקשם.
הם מנסים דרכים דיפלומטיות, אז אומרים להם שהם לא שולטים בשטח, ושאם צה"ל ייצא הטרור יחזור.
זו בדיוק הגישה שמציירת את ישראל בעולם כסרבנית השלום האמיתית. הרי מה הכפת לנו, הפלסטינים סובלים, אבל לנו די סבבה, אז למה שנרצה לשנות את הסטטוס קוו?

הגיון בריא לאחד זה הגיון חולה לשני. העובדות הן שמדינת ישראל ביצעה פינוי אזרחים פעמיים, והיו מקרים נוספים של חילופי אוכלוסין בהיקף גדול יותר בין יוון לטורקיה, בין קפריסין היוונית לטורקית ובין סרביה, בוסניה וקרואטיה.
אתה באמת חולק על הטענה שככל שיש יותר מתנחלים באיו"ש ככה יותר קשה לפנות אותם?

אני די בטוח שהם יחתמו על כל הסכם שמשמעותו חיסול מדינת ישראל. אתה מעוניין לנסות?
אתה זה שטען שהם לא יחתמו על הסכם כי הם לא מעוניינים בו. אני דווקא חושב שהם כן מעוניינים בהסכם. אי לכך, אני לא מציע לנסות לתת להם הכל, כי אני כן מאמין שהם יסכימו, אבל זה לא תהיה לנו מדינה. אני מציע לשים על השולחן הסכם הוגן שנותן מענה ראוי לדרישות שלהם, לצד שמירה על האינטרסים של ישראל. למשל הסכם ז'נבה. לטענתך, הם יסרבו להסכם כזה, אני מאמין שהם דווקא יחתמו. אם אתה צודק, הוכחנו שהם סרבני השלום האמיתיים. אם אני צודק, יש הסכם שלום. win win situation.

ישן 01-02-2014, 04:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס] [B]לא, קוראים..."

אתה עדין משחק במשחקי סמנטיקה. הפלסטינים באיו"ש חיים בתנאים דומים לאלו שבהם חיו השחורים במשטר האפרטהייד. המדינה ששולטת עליהם מונעת מהם אזרחות ושוויון זכויות ומתייחסת אליהם כאל בני אדם סוג ב'. המדינה ששולטת עליהם פוגעת בחופש התנועה שלהם (מחסומים) בזכות שלהם לשוויון בפני החוק, ובמקרים רבים גם בזכות שלהם לחיים.
זה שבני חושב שהוא צודק, לא אומר שלבני יש תימוכין. אתה חושב שמגיעה להם אזרחות - לפי איזה חוק או אמנה בינ"ל? אתה חושב שמגיע להם שיוויון זכויות, לפי איזה חוק או אמנה בינ"ל? שיוויון בפני איזה חוק ולעומת מי? ומה מכל אלה משתווה לשלטון האפרטהייד? נא פרט ונמק.

לא אמרתי שהמצב זהה למשטר האפרטהייד. מבחינות מסוימות הוא פחות גרוע ומבחינות אחרות הוא יותר גרוע, אך בהחלט יש נקודות דמיון רבות. עם זאת, כמה המצב דומה למשטר האפרטהייד בדרום אפריקה זו לא הסוגיה העקרונית. הסוגיה העקרונית היא שיש באיו"ש פגיעה קיצונית בזכויות הפלסטינים, והתירוץ של "אבל בזכויות הערבים הישראלים אנחנו פוגעים פחות" ממש לא מצדיקה את זה.
1. לערביי ישראל שיוויון מלא לפי החוק, וזכויות יתר לפי החוק. החוק הישראל פוגע יותר בחופש הפרט של היהודי מאשר של הערבי. האם מדינת ישראל מבצעת אפרטהייד כלפי יהודים?

הם יוזמים בשביל לקדם אותה. הם יזמו דרכים אלימות, אז נאמר להם שבעזרת טרור הם לא יצליחו להשיג את מבוקשם.
והם נכשלים בהשגת מטרותיהם בדרכים אלימות. אף אחד לא אומר להם

הם מנסים דרכים דיפלומטיות, אז אומרים להם שהם לא שולטים בשטח, ושאם צה"ל ייצא הטרור יחזור.
ושוב פעם אתה מתעלם מהנתונים לטובת השקפת עולם. העובדות הן שהוצעו להם בעשור וחצי האחרון שתי הצעות קונקרטיות לסיום הסכסוך. אחת מהם לפני שנתיים, ושתיהן נדחו ללא הצעות נגד או נסיון לשאת ולתת עליהן. בפעם הראשונה ערפאת החליט על פתיחת מלחמה (שנכשלה) ובפעם השניה אבו מאזן דחה. אין שום היסטוריה דומה מהצד הפלסתינאי.
זו בדיוק הגישה שמציירת את ישראל בעולם כסרבנית השלום האמיתית. הרי מה הכפת לנו, הפלסטינים סובלים, אבל לנו די סבבה, אז למה שנרצה לשנות את הסטטוס קוו?
אני באמת לא מתפלא, אם אפילו אתה וישראלים אחרים כמוך מעוותים את המציאות. מה לי להלין שהבריטי הממוצע חושב כך?
אתה באמת חולק על הטענה שככל שיש יותר מתנחלים באיו"ש ככה יותר קשה לפנות אותם?
אתה לא אמרת יותר קשה. אתה אמרת בלתי אפשרי. אני טוען שזה לא יהיה בלתי אפשרי, ומכיוון שרוב המתנחלים מתיישבים בגושים, אז אפילו לא קשה יותר.
אני מציע לשים על השולחן הסכם הוגן שנותן מענה ראוי לדרישות שלהם, לצד שמירה על האינטרסים של ישראל. למשל הסכם ז'נבה.

העובדות - אולמרט הציע להם את הסכם ז'נבה בשינויים קטנים. הם דחו את ההצעה בגלל נושא הפליטים. מ.ש.ל. - אתה טועה.

ואגב, מי שמך לקבוע מה הוגן ומה לא? ולמה אני צריך להענות למירב הדרישות שלהם? הם אלה שרוצים עצמאות, לא אני. שים לב למה הם מעדיפים להמשיך לחיות תחת שלטון צבאי - זכות השיבה ועוד 1% מהקרקע.
כשאתה עושה עסקים אתה מחפש את העסקה הטובה ביותר בשבילך או שאתה מחפש לוודא שמי שקונה ממך מקבל את מירב הדרישות שלו?

ישן 29-01-2014, 20:22
  mark322 mark322 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.06
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "כאילו שהיום לא נהרגים חיילים..."

מספרים אתה אוהב?
השנים האחרונות, בזכות נוכחות צה"ל, הן גם השנים עם מספר ההרוגים מקרב האזרחים והחיילים הנמוך ביותר אי פעם. במהלך 2013 כולה נהרגו 3 אזרחים ו-3 חלליפ מכוחות הביטחון!

לשם השוואה, רק בפיגוע במלון פארק לנתניה, שהיה ה"קש" ששבר את גב הגמל והוביל למבצע חומת מגן, נהרגו 30 אזרחים- יחס של 1:5. אז איך הטענה שלך "כאילו היום לא נהרגים חיילים" בכלל מחזיקה מים?

גם ההנחה שמבצע כזה יהיה דומה למבצע "חומת מגן" היא היתממות מוחלטת- אחרי שתמסור להם את ביקעת הירדן ותשחרר להם את מלוא החבל, הפלסטינים לא יבזבזו שנייה אחת ויקימו תשתיות טרור, שבחלקן יבוססו על הנסיון הרב שנצבר בעיראק וסוריה שלא הם ולא צה"ל חלמו בכלל עליהן ב-2002. זה בנוסף לנשק והאמצעים הנוספים שיוזרמו אליהם ב"כדי לחזק את כוחות הביטחון הפלשתינאים, ולהקים להם צבא עצמאי". מאות של הרוגים בנסיון של צה"ל לנקות את קן הצרעות שיווצר שם הוא לא תרחיש פסימי בכלל.
ישן 29-01-2014, 22:04

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי mark322 שמתחילה ב "מספרים אתה אוהב? השנים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mark322
מספרים אתה אוהב?
השנים האחרונות, בזכות נוכחות צה"ל, הן גם השנים עם מספר ההרוגים מקרב האזרחים והחיילים הנמוך ביותר אי פעם. במהלך 2013 כולה נהרגו 3 אזרחים ו-3 חלליפ מכוחות הביטחון!

תוכיח שזה בזכות נוכחות צה"ל, ולא בזכות הגדר או בזכות פעולות מנגנוני הטבחון הפלסטינים.
בנוסף תוכיח שבמסגרת הסכם שלום עתידי הפלסטינים ימשיכו לעשות פיגועים.

ציטוט:
לשם השוואה, רק בפיגוע במלון פארק לנתניה, שהיה ה"קש" ששבר את גב הגמל והוביל למבצע חומת מגן, נהרגו 30 אזרחים- יחס של 1:5. אז איך הטענה שלך "כאילו היום לא נהרגים חיילים" בכלל מחזיקה מים?

וכמה נהרגו בשנת 2003, שנה אחרי מבצע חומת מגן?

ציטוט:
גם ההנחה שמבצע כזה יהיה דומה למבצע "חומת מגן" היא היתממות מוחלטת- אחרי שתמסור להם את ביקעת הירדן ותשחרר להם את מלוא החבל, הפלסטינים לא יבזבזו שנייה אחת ויקימו תשתיות טרור, שבחלקן יבוססו על הנסיון הרב שנצבר בעיראק וסוריה שלא הם ולא צה"ל חלמו בכלל עליהן ב-2002. זה בנוסף לנשק והאמצעים הנוספים שיוזרמו אליהם ב"כדי לחזק את כוחות הביטחון הפלשתינאים, ולהקים להם צבא עצמאי". מאות של הרוגים בנסיון של צה"ל לנקות את קן הצרעות שיווצר שם הוא לא תרחיש פסימי בכלל.

יש לך דמיון מאוד עשיר... אם כל מה שהערבים מנסים לעשות זה להשמיד את מדינת ישראל, אז איך זה שירדן לא פתחה במירוץ חימוש מטורף אחרי שחתמה על הסכם שלום עם ישראל? איך זה שמצריים עדיין לא השתמשה בכל הנשק המערבי שיש לה כדי לפתוח מולנו עוד מלחמה?

ישן 29-01-2014, 22:31

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=mark322]מספרים אתה..."

ציטוט:
תוכיח שזה בזכות נוכחות צה"ל, ולא בזכות הגדר או בזכות פעולות מנגנוני הטבחון הפלסטינים.
בנוסף תוכיח שבמסגרת הסכם שלום עתידי הפלסטינים ימשיכו לעשות פיגועים.

השב"כ וצה"ל הם אלה שעצרו את ההתארגנויות האחרונות של אל-קעידה והחמאס בגדה ולא מנגנוני הביטחון של אש"ף. למנגנונים של אש"ף יש זכות קיום אך ורק בזכות צה"ל. ברגע שצה"ל יעזוב, יווצר ואקום מיידי והמוטיבציה להתארגנות תעלה. בדיוק כמו בעזה, יקח לא יותר משנה עד שנראה את אנשי המנגנונים נופלים ממרפסות ברמאללה.

אתה רציני? מה עם כל הרוגי אוסלו? איזו עוד הוכחה צריך?

ציטוט:
וכמה נהרגו בשנת 2003, שנה אחרי מבצע חומת מגן?

נהרגו פחות מ-2002, אחרי חומת מגן חלה ירידה הדרגתית. מה אתה מנסה להוכיח פה?

ציטוט:
יש לך דמיון מאוד עשיר... אם כל מה שהערבים מנסים לעשות זה להשמיד את מדינת ישראל, אז איך זה שירדן לא פתחה במירוץ חימוש מטורף אחרי שחתמה על הסכם שלום עם ישראל? איך זה שמצריים עדיין לא השתמשה בכל הנשק המערבי שיש לה כדי לפתוח מולנו עוד מלחמה?

מה יש להוכיח? למה עזה לא יכולה לשמש דוגמה מספיק טובה איך אש"ף מוצא עצמו מיד בתפריט הארוחה העסקית של החמאס ברגע שאין מבוגר אחראי לשמור עליו?

למה מצרים לא תקפה? אולי כי אין לה סיכוי לנצח בשום עימות, במיוחד מאחר ולישראל יש נשק גרעיני? אך זו דוגמה טובה לעוד שלטון לגיטימי הרבה יותר מאש"ף בעולם הערבי שקרס ונלחם בטרור הג'יהדיסטי מבית. סוריה אותו הדבר.

ירדן לא הייתה אף פעם איום צבאי על ישראל וכרגע המשטר שם עסוק בעיקר בלפחד מהרוב הפלשתינאי. מרוץ חימוש? איך הם יממנו אותו? ע"י מכירת כרטיסים לפטרה? עבדאללה מפחד לא פחות מישראל מהפקרת הגדה לפלשתינאים, כי זה יערער גם את שלטונו.

דמיון עשיר? לי? אולי לזה מאיתנו שמאמין שהשלום יצוץ לו, למרות מה שההיסטוריה מלמדת אותנו, אם רק נהיה נחמדים ונפקיר נכסים אסטרטגיים בידי הכנופיות הערביות בגדה.
ישן 30-01-2014, 12:32

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי mark322 שמתחילה ב "[QUOTE]תוכיח שזה בזכות נוכחות..."

ציטוט:
השב"כ וצה"ל הם אלה שעצרו את ההתארגנויות האחרונות של אל-קעידה והחמאס בגדה ולא מנגנוני הביטחון של אש"ף. למנגנונים של אש"ף יש זכות קיום אך ורק בזכות צה"ל. ברגע שצה"ל יעזוב, יווצר ואקום מיידי והמוטיבציה להתארגנות תעלה. בדיוק כמו בעזה, יקח לא יותר משנה עד שנראה את אנשי המנגנונים נופלים ממרפסות ברמאללה.

אתה רציני? מה עם כל הרוגי אוסלו? איזו עוד הוכחה צריך?

אתה עדין זורק אמירות באוויר ולא מספק נתונים. יש לך נתונים לגבי כמה התארגנויות צה"ל והשכ"ב עצרו בשנה האחרונה מול כמה התארגנויות המנגנונים עצרו? יש לך נתונים לגבי כמה מההתארגנויות שצה"ל עצר נעצרו בזכות מידע שהועבר על ידי המנגנונים?
אל תבין אותי לא נכון, אין ספק שהנוכחות של צה"ל בשטח עוזרת (מאוד!) בעצירת התארגנויות, אבל אין לך שום דרך לדעת שאם תוקם מדינה פלסטינית המנגנים לא יצליחו לסכל בעצמם פעילות עוינת לעבר ישראל כמו שכוחות הביטחון בירדן מצליחים לסכל פעילות עויינת משטחם (אני מניח שאתה יודע שגם בירדן יש לא מעט פלסטינים שלא מתי עלינו).
גם 'הרוגי אוסלו' זו הגדרה מצחיקה. איך אתה יודע שאם לא היה אוסלו, לא היה יותר גרוע, ולא היו יותר הרוגים עד עכשיו?

ציטוט:
נהרגו פחות מ-2002, אחרי חומת מגן חלה ירידה הדרגתית. מה אתה מנסה להוכיח פה?

שגם כשצה"ל נמצא באיו"ש יש לא מעט הרוגים, ושזה לא שהנוכחות של צה"ל שם מספקת לנו שקט וחיים בשלום.

ציטוט:
מה יש להוכיח? למה עזה לא יכולה לשמש דוגמה מספיק טובה איך אש"ף מוצא עצמו מיד בתפריט הארוחה העסקית של החמאס ברגע שאין מבוגר אחראי לשמור עליו?

כבר הסברתי פה כמה פעמים למה עזה שונה מאיו"ש ולמה נסיגה מאיו"ש במסגרת הסכם שלום והקמת מדינה פלסטינית שונה מההתנתקות מעזה שנעשתה באופן חד צדדי כפרס לטרור של חמאס.

ציטוט:
למה מצרים לא תקפה? אולי כי אין לה סיכוי לנצח בשום עימות, במיוחד מאחר ולישראל יש נשק גרעיני?

ולמה מצריים תקפה ביום כיפור? גם אז הם ידעו שאין להם סיכוי לנצח.
ולפלסטינים יהיה סיכוי לנצח בעימות? הנשק הגרעיני של ישראל יעלם? אולי הם לא יתקפו מאותן סיבות...

ציטוט:
אך זו דוגמה טובה לעוד שלטון לגיטימי הרבה יותר מאש"ף בעולם הערבי שקרס ונלחם בטרור הג'יהדיסטי מבית. סוריה אותו הדבר.

אתה לא מעודכן... השלטון במצריים חזק מהר מאוד להיות מה שהיה קודם, רק השם של הדיקטטור השתנה. בכל מקרה גם בזמן שהיו איסלמיסטים בשלטון מצריים לא תקפה את ישראל, כך שהטיעון הזה לא עובד לטובתך.

ציטוט:
ירדן לא הייתה אף פעם איום צבאי על ישראל וכרגע המשטר שם עסוק בעיקר בלפחד מהרוב הפלשתינאי. מרוץ חימוש? איך הם יממנו אותו? ע"י מכירת כרטיסים לפטרה? עבדאללה מפחד לא פחות מישראל מהפקרת הגדה לפלשתינאים, כי זה יערער גם את שלטונו.

שוב - אם ירדן לא תוקפת את ישראל כי היא חלשה, אז על אחת כמה וכמה מדינה פלסטינית שתקום ותהיה ככל הנראה מפורזת לא תתקוף את ישראל.

ציטוט:
דמיון עשיר? לי? אולי לזה מאיתנו שמאמין שהשלום יצוץ לו, למרות מה שההיסטוריה מלמדת אותנו, אם רק נהיה נחמדים ונפקיר נכסים אסטרטגיים בידי הכנופיות הערביות בגדה.

השלום עם מצריים וירדן צצו להם, והם נכסים אסטרטגיים הרבה יותר חשובים מכל ויתור שעשינו במסגרת המו"מ לאותם הסכמי שלום.

ישן 30-01-2014, 18:44

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=mark322]השב"כ וצה"ל הם..."

ציטוט:
אתה עדין זורק אמירות באוויר ולא מספק נתונים. יש לך נתונים לגבי כמה התארגנויות צה"ל והשכ"ב עצרו בשנה האחרונה מול כמה התארגנויות המנגנונים עצרו? יש לך נתונים לגבי כמה מההתארגנויות שצה"ל עצר נעצרו בזכות מידע שהועבר על ידי המנגנונים?
אל תבין אותי לא נכון, אין ספק שהנוכחות של צה"ל בשטח עוזרת (מאוד!) בעצירת התארגנויות, אבל אין לך שום דרך לדעת שאם תוקם מדינה פלסטינית המנגנים לא יצליחו לסכל בעצמם פעילות עוינת לעבר ישראל כמו שכוחות הביטחון בירדן מצליחים לסכל פעילות עויינת משטחם (אני מניח שאתה יודע שגם בירדן יש לא מעט פלסטינים שלא מתי עלינו).
גם 'הרוגי אוסלו' זו הגדרה מצחיקה. איך אתה יודע שאם לא היה אוסלו, לא היה יותר גרוע, ולא היו יותר הרוגים עד עכשיו?

ואילו נתונים בדיוק סיפקת אתה עד עכשיו? אם אתה חושב שהנתונים עומדים לצידך, אז הצג אותם אתה. אני אישית לא שמעתי על שום התארגנות של סלפים שהמנגנונים עצרו לאחרונה, רק על צה"ל. אש"ף נותן לצה"ל לעשות את העבודה השחורה בשבילם וברגע שלא יהיה אותו, הם יברחו כמו עכברים, בדיוק כמו בעזה.
ברור שאין לי שום דרך לנבא את העתיד, אין לי דלוריאן, אבל אני כן מכיר מעט היסטוריה ויודע שאותם המנגנונים, שאתה חושב שהם ילחמו בשבילך בטרור, לא רק שלא בלמו אותו אחרי אוסלו ובימי האינתיפדה ה-2, אלא אף יזמו והשתתפו בו מעשית.
פעם נוספת, אין שום מקום להשוואה עם ירדן. הלגיטימיות של עבדאללה בעיני הסלפים היא קטנה אף יותר מהלגיטימיות של אבו-מאזן, שכן לדעתם מדובר בבובה של הקולוניאליסטים האירופאים שהוא ואישתו מנהלים אורח חיים א-מוסלמי בעליל. עבדאללה הוא בן ברית אמיתי של ישראל, שכן הוא יודע, שכל עוד ישראל יושבת על הגבול, לא תהיה גלישה של טרור פלשתינאי מהשטחים לתחומו וחוזר חלילה ולא תהיה התססה וערעור השלטון במדינתו. בשביל מה לדעתך הוא הזמין את ביבי לפני שבועיים? איזה עוד מנהיג ערבי נפגש עם ביבי בכלל בשנים האחרונות?

אני שמח ש"הרוגי אוסלו" מצחיקים אותך, כי אותי אישית לא. אתה כמובן צודק, אין זה אלא יד המקרה בלבד, שברגע שהחזירו את עראפת וכנופייתו לשטח, נתנו לו לגיטימציה והכי חשוב את שטחי A ונשק, אז בדיוק באותם השטחים צמחו להן גם תשתיות הטרור הקשות ביותר שלצה"ל לקח שנים כד למגר- ג'נין, רמאללה, שכם. זאת לאחר שהם נמסרו ע"י פרס ורבין ל"מנגנונים הקדושים", שאכן עשו עבודתם נאמנה. אכן הנחה טיפשית מציד לחשוב, שאם צה"ל היה ממשיך להיות נוכח בשטחים הללו, אז לא היו יוצאים הפיגועים דוגמת הדולפינריום, מלון פארק ומסעדת מקסים.

ציטוט:
שגם כשצה"ל נמצא באיו"ש יש לא מעט הרוגים, ושזה לא שהנוכחות של צה"ל שם מספקת לנו שקט וחיים בשלום.

טעות, זה מוכיח שמיגור הטרור בשטחים זו עבודה הדרגתית של שנים ולא "זבנג וגמרנו". זו גם התשובה לעולזים שמוכנים לזרוק את כל ההישגים שהושגו ב-11 השנים האחרונות לפח עם טיעון מופרח כגון- "מקסימום נחזור לשם שוב". ומובן שהתעלמת מהנתון שאומר ששנה שעברה נרצחו 6 אנשים בלבד מטרור פלשתינאי בשטחים. זה בהחלט נקרא לחיות בשקט ושלום בהתייחס למציאות שקיימת במדינה הזו כבר 65 שנים ובמיוחד אל מול מה שיקרה אם נשחרר להם את החבל שוב.

ציטוט:
כבר הסברתי פה כמה פעמים למה עזה שונה מאיו"ש ולמה נסיגה מאיו"ש במסגרת הסכם שלום והקמת מדינה פלסטינית שונה מההתנתקות מעזה שנעשתה באופן חד צדדי כפרס לטרור של חמאס.
לא מכיר שום טיעון כזה.

ציטוט:
ולמה מצריים תקפה ביום כיפור? גם אז הם ידעו שאין להם סיכוי לנצח.
ולפלסטינים יהיה סיכוי לנצח בעימות? הנשק הגרעיני של ישראל יעלם? אולי הם לא יתקפו מאותן סיבות...
תגיד אתה רציני, איזה ערך יש לנשק הגרעיני הישראלי בעימות מול טרור פלשתינאי?
וממתי הטרור האיסלמי נכנס לעימותים בשביל לנצח? מטרת הטרור האיסלמי הוא להתסיס ולהרוג כמה שיותר בשביל להביא למלחמה כוללת שעל חורבותיה תוקם חליפות איסלמית.
יום כיפור הייתה הפעם האחרונה שלמצרים היה איזשהו סיכוי, הם הצליחו להערים על ישראל וכמעט כבשו חזרה את סיני. אחרי המלחמה בריה"מ זנחה אותם לאחר שנמאס לה שמצרים זרקה לפח פעמיים תוך 10 שנים את כל ההשקעה הצבאית האדירה בה. זה גם הבסיס למעבר של מצרים לידי האמריקאים, לסובייטים החלו בעיות כלכליות ולא הייתה ברירה, אלא לוותר על "בעלת הברית הגדולה" במזרח התיכון ללא קרב.

ציטוט:
אתה לא מעודכן... השלטון במצריים חזק מהר מאוד להיות מה שהיה קודם, רק השם של הדיקטטור השתנה. בכל מקרה גם בזמן שהיו איסלמיסטים בשלטון מצריים לא תקפה את ישראל, כך שהטיעון הזה לא עובד לטובתך.
איך הטיעון לא עובד לטובתי? למורסי לא היה רגע של נחת מבפנים ואיך הוא היה מממן מלחמה אם אין לו אפילו כסף לאוכל לעם שלו? ומה עם הסיוע האמריקאי?

ציטוט:
שוב - אם ירדן לא תוקפת את ישראל כי היא חלשה, אז על אחת כמה וכמה מדינה פלסטינית שתקום ותהיה ככל הנראה מפורזת לא תתקוף את ישראל.

לא המדינה תתקוף, אלא ההתארגנויות האיסלמיות שיצמחו לאחר שהם יסלקו את אבו מאזן לתוניסיה.
ישן 28-01-2014, 19:07
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "המורדים בסוריה: "המשימה הבאה - כיבוש ישראל""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
בסרטון דוקומנטרי חדש על המלחמה של אל קאעידה בסוריה, מבטיחים הלוחמים הצעירים לא להסתפק בהפלת אסד ושחרור סוריה: "המטרה הבאה שלנו תהיה לשחרר את פלסטין והגולן ומשם נמשיך את הכיבושים שלנו". על פי פרסומים זרים גורמים ישראלים הביעו דאגה מהאפשרות שעשרות אלפי אנשי אל קאעידה בסוריה יבעירו את האזור כולו

לכל מי שחושב אחרת - הנה מה שצפוי לנו ביום שניסוג משטחי מולדתנו....

אסון אוסלו יהפוך פארק שעשועים לעומת מה שמצפה לנו ביום שלא נשלוט שם.

לא קונה את האיום הזה.

ארגוני החמאס \ אל קאעידה \ חיזבאללה \ ומה לא...
מנסים כבר עשורים להוציא לפועל פיגועי איכות בישראל.

במרבית הפעמים הם נכשלים - לא בגלל שהם לא טובים, אלה בגלל שאנחנו טובים הרבה יותר.

לצה"ל, מוסד, שב"כ ויחידות שלא נפרט את שמן יש יכולת סיכול בזמן אמת ברמה של המעצמות הגדולות בעולם.

המורדים הסורים יכולים לאיים עד מחר, אבל גם אם שלטון אסד ייפול, הם יכולים רק לחלום על כיבוש ישראל.

אם יהיה טרור בגולן, ולא יהיה שלטון בסוריה.

צה"ל אומנם יילחם בחזית צפונית, אבל על הדרך יידאג להחזיר את כל סוריה (ולא רק חלקים ספציפים ממנה) עמוק עמוק אל תוך תקופת האבן.

נ.ב

לחימת טרור \ גרילה לא ממש רלבנטית להתגוששות בשטח פתוח נגד צבא מודרני.

זה יותר בא לידי ביטוי במתאר לחימה אזרחי, וצפוף (כמו הערים ההרוסות בסוריה).
למיטב ידיעתי אין ממש ערים הרוסות ברמת הגולן, ואין אף ארגון טרור בעולם שהוא מספיק חזק בשביל להרוס עיר ישראלית, ועל הדרך גם לבסס מרכז פלישה אל תוכה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-01-2014, 20:17
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "וארגון טרור שיכבוש את סוריה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
וארגון טרור שיכבוש את סוריה וישתמש במאגרי הרק"ק והטק,ק האדירים שלה?

לא יקרה...

ביום ששלטון אסד יפול (וזה לא הולך לקרות בזמן הקרוב), וארגוני טרור קיצוניים ישתלטו על מאגרי נשק מתקדמים ויפנו את האש אל עבר ישראל, צה"ל יגיב ברמה לא פרופורציונלית.

תמיד ניתן להפציץ מאגרי חימוש מהאוויר.

אין אף מדינה באיזור שמסוגלת למנוע מחיה"א תקיפות איכות בשטחה.

ואגב, גם אם אני זורם עם התרכיש שלך, עדיין אתה זקוק לעשרות אלפי רק"ק שיפגעו בדיוק רב במרכזי ההערים, על מנת לגרום לחורבן.

במלחמת לבנון 2, נפלו מאות רקטות על שטח נהריה, והנזק היה מאוד קטן.

(מרבית הנזקים הסתכמו ברסיסים והדף).

ישן 28-01-2014, 21:49
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "הם לא צריכים למנוע תקיפות חיל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
הם לא צריכים למנוע תקיפות חיל אוויר. ראינו כמה התקיפות הללו היו טובות נגד רק"ק על ישראל מלבנון, נכון? הרקטות על נהריה היו קטנות, לסורים יש רקטות כבדות וטילים מדויקים במיוחד. אל תחטא בחטא הגאווה.

ידידי,
ענית לעצמך.

רקטות קטנות (מהסוג שנורו על נהריה-צפת-ק"ש) נחשבות לקטלניות פחות מאשר הכבדות יותר, והן דיי קשות לאיתור והשמדה (במיוחד אם מדובר בבונקר מוסווה ששוכן בלב שמורת טבע לבנונית).

רקטות גדולות (מהסוג שאתה מפחד מהן), קלות הרבה יותר לאיתור מהאוויר.

צה"ל מפעיל בו זמנית באוויר עשרות מזלטי"ם ומלטי"ם שונים, שנותנים לך תמונת מודיעין בזמן אמת.

אם נכנס למערכה עם סוריה, הכל ירוכז שם.

תהיה בטוח שיהיה להם מאוד קשה לשגר משהו בסדר גודל של פתח 110.

העורף יכול להסתדר עם רקטות קטנות ובינוניות.

נ.ב

בלבנון 2 צה"ל נלחם נגד ארגון החיזבאללה בפינצטה, הוא חשש הרבה יותר שיהיו הרוגים חפים מפשע, מאשר הצלחה בלחימה.

בלבנון 3 הכל יהיה שונה (או שזה לפחות מה שאומרים לנו כל הזמן במילואים), נראה.

ישן 30-01-2014, 06:22
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "רמת הטיעון הזה מפליאה אותי...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
רמת הטיעון הזה מפליאה אותי. פה מדובר על מדינה שיושבת לנו על הגדר, בה יש מלחמת אזרחים, וצד אחד אומר בפה מלא כי אם ינצח יפנה את מאמציו כלפינו. מכיוון שהצד המנצח יקבל גם גישה לכלל הנשק הצבאי שם, ולא רק לנשק שיש כיום, זה בהחלט מהווה סיכון עבורנו. איך הגעת מזה לטענה שאני קורא להפציץ את הסורים, אני לא יודע (למרות שאעפס, מקורות זרים רומזים שאנחנו כן מפציצים שם מדי פעם).

ואתה באמת חושב שלמורדים יש בכלל סיכוי?

אסד (בעזרתו הנדיבה של פוטין ונסראללה) קוצר את המורדים.

אנחנו יכולים לדבר עליו עד מחר, אבל בנתיים הוא עושה ביה"ס לצה"ל בכל הקשור ללחימה קיצונית בטרור - נכון שישנם עשרות אלפי הרוגים חפים מפשע, אבל בשורה התחתונה שיטת הלחימה שלו היא מאוד יעילה.

אם יש מודיעין על ריכוז מורדים בכפר מסויים, הוא לא מוריד פצצה על המבנה ששם הם מרוכזים (כמו שצה"ל לכל היותר היה עושה), הוא פשוט מעלים את כל הכפר מהאוויר.

בגלל זה חומס - שנחשבת לאחת הערים הגדולות בסוריה, כבר נראת כמו עיר רפאים, כאשר חצי ממנה זה חורבות.

אז נכון, אוליי בסופו של דבר לא יישאר כלום מהארץ שלו, אבל בשורה התחתונה הגורל שלו לא יהיה כמו הגורל של קדאפי ומובארק.

הערבים מבינים רק כוח.

ישן 30-01-2014, 10:52
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "רמת הטיעון הזה מפליאה אותי...."

מסכים אתך שזה מהווה סיכון עבורנו.
גם נשק בידיים של אסד, שרחוק מלהיות אוהב ישראל זה סיכון עבורנו.
כל אחד שלא מת על יהודים או ישראלים הוא סיכון עבורנו.
השאלה היא איך מתנהלים מול הסיכון הזה.
ואנחנו תמיד מעדיפים לצייר את הסיכון הפוטנציאלי כאילו זה סוף העולם.
טילים בליסטיים ויכולת לא קובנציונאלית בידיים של אסד זה סוף העולם. נפילה של אסד ואותם טילים בידיים של ארגון מוסלמי קיצוני זה סוף העולם.
ושיהיה ברור, אני לא מתנגד לפעולות שמיוחסות לישראל. ברור לי שתמיד יהיה לנו כאן צורך ביכולות כאלו ואחרות ובאומץ לפעול כשצריך.
אני כן מתנגד להיסטריה ולזה שהחשש הפוטנציאלי מנשק כזה או אחר יהיו חזות הכל.
לרוב מה שקורה עם הטילים הללו זה כלום.
(אם הסורים לא היו יורים איזה פצמ"ר מפעם לפעם לרמת הגולן אנחנו היינו תקועים עם מלא טילים יקרים, מפרי איזון ועוד כל מני משפטים גדולים שפג תוקפם.

ישן 29-01-2014, 23:28
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "המורדים בסוריה: "המשימה הבאה - כיבוש ישראל""

למרות שנואשתי מלהסביר את ההבדל הערה קטנה לצורך הידיעה...
מעולם לא היה קיים ארגון בשם "אל-קעאידה",הסטרטאפ של בינלאדן מכונה "חזית הג'יהאד העולמי כנגד הכופרים"
המושג "אל קעאידה" (המפקדה בעברית) מתייחס לבסיס קליטה ומיון שהקים בינלאדן באפגניסטן מסיבות לוגיסטיות ו"הומניטריות" שדרכו עברו כל המתנדבים מכל העולם ורובם כבר היו חלק מאירגוני טרור קיימים,כך שבאופן תיאורטי בכל ארגון פלסטיני יש כאלו שהיו ב"קעאידה" ושבו לארגונם (אם שרדו) והחלטה להגדיר את עצמך כ"אל קעאידה" או ג'יהאד אסלמי זה עיניין של בחירה פוליטית.בלבנון למשל פלסטינים שלא רוצים לערבב בין שמחות ( ההתנגדות לישראל וההתנגדות לחיזבאללה) החליטו שהם נקראים "גדודי עבדאללה עזאם" ו"הלכו מכות" עם צבא לבנון במחנה "נהאר אל ברד".כל הפעולות שיוצאות מעזה דרך סיני הופכות ל"סניף אל-קעאידה" ואז הנייה יכול להתמם.
בסוריה אותו סיפור ולכן זה אך טבעי שהם רוצים לשחרר את ירושלים.
הגיבוי הלא רשמי שצה"ל מעניק למנגנוני הרשות הוא התמריץ של אלו לשמור על שקט,למיטב זיכרוני עם יציאת צה"ל מהרצועה נערי עראפת נעצרו ונשחטו וכל השאר ברחו דרך מצרים וירדן לגדה.

הרצון והצורך "לשחרר את פלסטין" כבר מזמן אינו עניין נד"לני,הסיבות האמתיות נעוצות בעבר הלא רחוק לתנועת הרפורמיסטים באסלם,מול הקולות שקראו למודרניזציה יצאו אנשי דת "חרדים" גרופיס של האסכולה המחמירה מבית איבן תיימיה ודחו כל פשרה הלכתית,עפ"י תפיסתם כל פלסטין היא אדמת "דאר אל אסלם" וחובה לשחררה בג'יהאד,אבו מאזן יודע את זה וכך גם ערפת ידע (הוא תרץ את אוסלו כ"מעשה הנביא במכה" תרגיל השהייה והמתנה לשעת כושר) ולכן כל זמן שיהיה מ"ר אחד ועליו דגל ישראל קטנטן על קיסם-שיניים חובת הג'יהאד תחול עליו.מי שלא לוקח את זה בחשבון ישלם את המחיר לדוגמה אנואר סאדאת וכמעט מובארק.

לכן,כל הסכם שיחתם כל עוד הסלפיה צוברת תנופה סופו להגיע למגרסה כחסר-ערך,למה הקיצונית הסלפית צוברת עוצמה? טוב...זה כבר סיפור אחר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:06

הדף נוצר ב 0.28 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר