לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-02-2014, 07:05
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
חשיפה בגל"צ: 14 טייסים חרגו מנהלי ביטחון המידע ונענשו

גלי צה"ל דיווחו הבוקר על פרשת עבירות בטחון מידע שבוצעו על ידי 14 טייסים בטייסת קרב.

ציטוט:
לידיי גלי צה"ל נודע כי שני טייסים נשפטו לחמישה ימי מחבוש לאחר שהתברר שעשו שימוש אסור בטלפון הנייד, צילמו מפות, מסמכים ונקודות-ציון, והעבירו ביניהם מידע מסווג באמצעות הטלפון.
ראשיתה של הבדיקה החלה כשטלפון נייד של אחד הקצינים הגיע לידי אנשי ביטחון-המידע בחיל האוויר, לאחר שהקצין איבד אותו. בעקבות כך הוחלט על בדיקה נרחבת בטייסת, ונמצאו עוד 12 טייסים שחרגו מהנהלים. על 11 מהם נגזר עונש מאסר על תנאי, ואחד נוסף נקנס.
מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בחיל האוויר מתייחסים לאירוע בחומרה רבה. מפקד החיל כינס היום קצינים בכירים להצגת תחקיר האירוע ומתן הנחיות פיקודיות".
מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל, אמר לקצינים הבכירים כי יש חובה לשמור על המידע בצורה אחרת. "הכלים המרכזים לטיפול הם פיקודים", הוסיף אשל, "גם לשינוי תרבותי לוקח זמן, והוא מתחיל בשיחות שהמפקדים צריכים לעשות"

http://glz.co.il/1138-35699-he/Galatz.aspx

בהקשר הזה ראוי להזכיר את הוראת הרמטכ"ל בדיוק לפני שנה להחמיר בענישה על עבירות ב"מ
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/251450

וגם את העובדה שלפני חודש עובד קמ"ג בכיר, דר' לכימיה, שחיבר התקן USB למחשב במקום העבודה שלו והוריד מאמרים מקצועיים - פוטר מעבודתו על ידי בית הדין המשמעתי של שירות המדינה, למרות שמנהל קמ"ג המליץ שלא לפטרו.
http://www.haaretz.co.il/news/law/1.2219481

נערך לאחרונה ע"י אל-בחאר בתאריך 05-02-2014 בשעה 07:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-02-2014, 11:13
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי coperl שמתחילה ב "יש פקודות שמגיעות לפעמים..."

אני מאחל לך שלא תראה דוגמאות להצלחות של הרעים באיסוף מידע משמעותי עלינו בעקבות רשלנות אצלנו. המרגיז הוא שזה אפילו לא בגלל מבצע מוצלח של האויב להשיג את המידע, פשוט כי אצלנו כל אחד חושב שזה רק הוא ומה כבר יקרה והסיכוי שמאזינים לו הוא אפסי וכו'.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 05-02-2014, 09:37
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "חשיפה בגל"צ: 14 טייסים חרגו מנהלי ביטחון המידע ונענשו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אל-בחאר
גלי צה"ל דיווחו הבוקר על פרשת עבירות בטחון מידע שבוצעו על ידי 14 טייסים בטייסת קרב.

http://glz.co.il/1138-35699-he/Galatz.aspx

בהקשר הזה ראוי להזכיר את הוראת הרמטכ"ל בדיוק לפני שנה להחמיר בענישה על עבירות ב"מ
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/251450

וגם את העובדה שלפני חודש עובד קמ"ג בכיר, דר' לכימיה, שחיבר התקן USB למחשב במקום העבודה שלו והוריד מאמרים מקצועיים - פוטר מעבודתו על ידי בית הדין המשמעתי של שירות המדינה, למרות שמנהל קמ"ג המליץ שלא לפטרו.
http://www.haaretz.co.il/news/law/1.2219481

תוהה האם יש למע' הביטחון מערך איתור\בקרה\פיקוח גם אחרי עזיבתו של עובד. לא מערך ענישה אלא מערך מניעה.
נגיד עובד בקמ"ג או כל תעשייה בטחונית אחרת, ביצע עבירת ב"מ, עלו עליו, פיטרו אותו כעונש, כמו אותו הדר' לכימיה, הרי אפשרי ואדם ירצה לפגוע או להעניש גוף שפיטר אותו עקב כעסים שנוצרו אצלו, מקווה שטורחים לוודא טוב טוב שהוא לא מסתיר כלום ולא יצוץ איזה ג'וליאן אסאנג (או איך שמבטאים את שמו) שיחשוף מידע עקב עצבים.

ישן 05-02-2014, 14:47
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אני מניח שנעשתה בדיקה שטחית למכשירים, ובבדיקה כזו לא ניתן לשלול קיום של רוגלות במכשיר
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי kipodon שמתחילה ב "חומר על סלולרים"

בדיקה מעמיקה ע"י מומחים יכולה אולי לעלות על תוכנות ריגול.
לא הייתי פוסל על הסף קיום של תוכנות כאלה בסמארטפונים של טייסים, כידוע - יש לנו חברים וגם אוייבים שבהחלט יודעים את החשיבות של לדעת תוכניות אימונים או הכנות למבצעים של טייסות קרב ישראליות, ובהחלט יש להם את המשאבים והיכולת להגיע לכל מכשיר ומכשיר ואפילו להגיע למכשירים של אנשים מסויימים או בעלי תפקידים מסויימים ולהאזין לכל המידע שעובר במכשיר ובסביבתו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 05-02-2014, 16:36
  coperl coperl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "חשיפה בגל"צ: 14 טייסים חרגו מנהלי ביטחון המידע ונענשו"

האם מישהו כאן חושב שזה בעיה רק בחיל האוויר או בטייסים??? זה בעיה בכל צה"ל.
עכשיו בא נבדוק מה גרם יותר נזק, המעשה או הפרסום. מצד אחד מחדל, אבל לא גרם נזק. המחדל הוא ברוב רובו של צה"ל. אז יש לנו את הידידים שרוצים לדעת כל מה שקורה אצלנו, והם ללא ספק יודעים עליו. יש לנו את האויבים שמתים לדעת מה קורה אצלנו, והם לא מכרו לנו את המטוסים (גם עם המערכות הוחלפו..) והם מתים לדעת מה יש במטוס הכי מתקדם והכי מפחיד בישראל (זה לא ברק...), ויתכן שהם יודעים קצת. אבל גם יתכן שהם לא ידעו שבצה"ל יש זלזול מחפיר בביטחון המידע, ועכשיו כולם יודעים שהטייסים הכי טובים של חיה"א מסתובבים עם סמארטפונים בכל מקום, ועכשיו איזה נזק יותר חמור?
אני לא מצדיק שום עבירה על בטחון מידע, ודאי לא חמורה כזו. אבל חברים קצת פרופורציות, לא מדובר במרגלים, מדובר בנושא שהוא סופר רגיש, ופרסום הדבר רק מזיק. וזה מלבד הנקודה שלדעתי היה אפשר להימנע ממחבוש. לא מדובר בפריצת גדר שיש לחשוש ממנה, מדובר בבעיה ישנה מוכרת, ולצערנו נפוצה. להעניש אבל במידתיות.
ישן 08-02-2014, 08:55
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אם בטייסים (הארזים) נפלה שלהבת, מה יעשו האחרים...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "חמישה ימים בכלא הם מכה קשה לטיסים"

אם החזקים נפלו בצרה, כיצד יימלטו ממנה החלשים?
אזובי הקיר אלו שיחים הנשרפים בקלות, ולכן אם האש אחזה בעץ איתן כארז, בוודאי שאזובי הקיר לא יצליחו לשרוד אותה.

לדעתי האישית לא יקרה כלום, וכל פעם אנו נתעורר לזליגה חדשה. הלוואי וטעיתי...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 08-02-2014 בשעה 08:57.
ישן 05-02-2014, 16:42
צלמית המשתמש של האזרח

Favoritism

ברור שהמשפט וגזר הדין היו ממש לא מידתיים. מה לעשות כולנו אוהבים את הטייסים שלנו.
( באופן אישי יש לי חולשה גדולה לח"א) לי ברור שעברות רגישות כבר "בצינור" ורק יקח עוד זמן עד שיתגלו. נכון הרי אי אפשר להכניס לכלא את כל הטייסת (מי יגן על שמי המדינה?)
אבל אפשר לעצור את קידומם ולא רק לעשות: נו, נו, נו.
גם השופטים הם רחמנים בני רחמנים ולא יעזור למח"א כשאסף את כל "הבכירים" לרענון.
הסירחון הוא גדול ועצוב מאוד.

ישן 07-02-2014, 07:58
צלמית המשתמש של האזרח

אם אני הייתי יושב בכס המשפט...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "יכול להיות שדווקא הפוך. ייתכן..."

בואו ונציג את העובדות:
א. הכניסו סמרטפונים לאיזור מסווג.
ב. צילמו חומר מסווג ללא אישור הממונה.
ג. לא חשוב איזה חומר, אך יש להניח שטייסי קרב לא קבלו תצו"ת מGOOGLE EARTH.
ד. האם נגרם נזק למדינה? אף אחד לא יודע. (גם יונתן פולרד המסכן לא גרם נזק לארה"ב)
ה. נדמה לי שזה הכל.

היות ואני רחמן בן רחמן ולו הייתי יושב על כס המשפט, הייתי מוציא את כולם בנזיפה (לא חמורה).
כמובן ללא הערות בתיק האישי. (כתבתי מקודם שיש לי חולשה לח"א ולטייסיו בפרט)
אז לדעתי בית המשפט החמיר בדין. אולי בפעם הבאה (לכשתבוא) כדאי שיציעו לי להיות השופט ואני כמובן מסכים מראש...

ישן 05-02-2014, 18:37
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני מתפלא רק איך אף-אחד לא הזכיר עדיין את הפוטנציאל הצבאי של ווייז.

לא, לא מה שאתם חושבים:

"טייסת 'האחת' בדרך לדמשק בינלאומי. זמן הגעה משוער: 7 דקות <שתף> <מסלולים>"
"סוללת SA6 שני ק"מ לפניך <תודה> <לא שם>"
"שירות מודיעין אחד הודה לך, קבל שש נקודות"

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 08-02-2014, 16:33
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12

חמישה ימי מחבוש זה ממש לא עונש קל. העונש הזה הוא מכה קשה לטייס ולכל תוכנית האימונים בטייסת, במיוחד אם מדובר בטייסים סדירים. אין סיבה שתוכנית האימונים תשובש בגלל זה. אני מחזק את תגובתו של מח"א לפרשה, הכלים המרכזיים לטיפול אכן צריכים להיות פיקודיים. יש הרבה דרכים יצירתיות להעניש ולחנך טייס ברמה הפיקודית, והן בטוח יפגעו בו יותר מאשר חודש במחבוש, אבל עדיין לא יפגעו בסדר התקין של האימונים בטייסת.
ציטוט:
"הכלים המרכזים לטיפול הם פיקודים", הוסיף אשל, "גם לשינוי תרבותי לוקח זמן, והוא מתחיל בשיחות שהמפקדים צריכים לעשות"

אני נוטה להסכים גם עם החלק השני של המשפט שלו. ענישה אפקטיבית עד גבול מסוים. השינוי צריך להעשות בעיקר דרך תרבות ומוסר עבודה.
ישן 10-02-2014, 01:28

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "מבחן בוזגלו, מכיר? חייל חובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
מבחן בוזגלו, מכיר?
חייל חובה היה מקבל על זה 21 יום. לפחות.

לכל מטבע שני צדדים - עבירות שעליהן חייל חובה יקבל כמה שעות ביציאה או שבת, טייס או כל קצין אחר יקבל קנס של מאות שקלים. צבא הוא לא ארגון שוויוני ואני מקווה שזה ישאר כך. אין שום סיבה לשנות את זה.

פערים בענישה (גם באזרחות וגם בצבא) נובעים מהעובדה שהמחוקק משאיר לגורם השופט מקום לשיקול דעת. אם הפערים האלה כל כך מפריעים לך, תמחה על העבודה של המחוקק או זו של חברי המטכ"ל, שכותבים את הפקודות. אני, באופן אישי, חושב שזו תהיה טעות. רצוי להיות גמישים ולהשאיר מקום לשיקול דעת כדי להתחשב בנסיבות (בדיוק כמו במקרה הזה).
ישן 10-02-2014, 10:46

אני מסכים עם נחמיה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "[QUOTE=NehemiaG]מבחן בוזגלו,..."

ולכן פתחתי את האשכול, כי הענישה נראתה לי מגוחכת.
לגבי הטענה שבאזרחות יש פערים בענישה - הרי אין בכך כדי להצדיק פערים בצבא. באזרחות עוד אפשר להבין לעתים את מקור השוני בענישה, בגלל שאפשר לקרוא לרוב את נימוקי השופטים, לעומת החלטות משפטיות צבאיות שאינן בית דין (ושנשארות על ה- 630). שנית, אחת ממטרות הענישה היא הרתעה של אנשים מלעבור אותה עבירה בעתיד. ענישה מפלה כמו במקרה הזה לא תרתיע ופוגעת בכל המאמץ הצה"לי להגביר את האכיפה בנושא ב"מ. כל הנימוקים לגבי חשיבותם של העבריינים במקרה הזה (טייסים) לצבא דומה לנימוקי סנגורים בטיעונים לעונש באזרחות לגבי הפגיעה בשמם הטוב של אישי ציבור המורשעים בפלילים - העבריין צריך לחשוב על תוצאות מעשיו לפני שהוא עובר על החוק ולהבין את המשמעות שיש לעובדה שאדם בתפקידו עובר עבירה, לפני שהוא מחליט לזלזל בהוראות הצבא ומפקדיו.
ואסיים במשל - בשנות ה- 80 רצתי בוינגייט 2000 מ' במסגרת העלאה בדרגה. במקצה שלפני היו מספר טייסים שכשחזרו מהריצה סיפרו לחבריהם במקצה שלי שאם בעיקול הדרך עומדים שני מדא"גים, סימן שבנקודת הסיבוב אין מדא"ג שבודק אם הסתובבנו בנקודת האמצע ולכן אפשר לקצר. כששמעתי את זה ישר חשבתי על הביטוי "טייסנו דיווחו על פגיעות טובות במטרה". והנמשל? אמינות היא אחת הדרישות המשמעותיות מטייס ואם טייסים נכשלים בקטנה ולא מקבלים עונש ראוי, איפה יעצרו קיצורי הפינות?

ישן 11-02-2014, 15:45

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "אני מסכים עם נחמיה"

ציטוט:
ולכן פתחתי את האשכול, כי הענישה נראתה לי מגוחכת.
לגבי הטענה שבאזרחות יש פערים בענישה - הרי אין בכך כדי להצדיק פערים בצבא. באזרחות עוד אפשר להבין לעתים את מקור השוני בענישה, בגלל שאפשר לקרוא לרוב את נימוקי השופטים, לעומת החלטות משפטיות צבאיות שאינן בית דין (ושנשארות על ה- 630).

אז הבעיה היא שנימוקי הענישה סמויים? אשיב לך בערך כמו שהשבתי לנחמיה: תמחה על זה שהנימוקים סמויים. זה עדיין לא אומר שלא אמורים להתחשב בנסיבות.
ציטוט:
שנית, אחת ממטרות הענישה היא הרתעה של אנשים מלעבור אותה עבירה בעתיד. ענישה מפלה כמו במקרה הזה לא תרתיע ופוגעת בכל המאמץ הצה"לי להגביר את האכיפה בנושא ב"מ.

אני לא הצעתי להימנע מעונש. אמרתי שיש עונשים חלופיים שיפגעו בטייס אף יותר.
ציטוט:
כל הנימוקים לגבי חשיבותם של העבריינים במקרה הזה (טייסים) לצבא דומה לנימוקי סנגורים בטיעונים לעונש באזרחות לגבי הפגיעה בשמם הטוב של אישי ציבור המורשעים בפלילים - העבריין צריך לחשוב על תוצאות מעשיו לפני שהוא עובר על החוק ולהבין את המשמעות שיש לעובדה שאדם בתפקידו עובר עבירה, לפני שהוא מחליט לזלזל בהוראות הצבא ומפקדיו.

זה לא דומה בשום צורה.
ציטוט:
ואסיים במשל - בשנות ה- 80 רצתי בוינגייט 2000 מ' במסגרת העלאה בדרגה. במקצה שלפני היו מספר טייסים שכשחזרו מהריצה סיפרו לחבריהם במקצה שלי שאם בעיקול הדרך עומדים שני מדא"גים, סימן שבנקודת הסיבוב אין מדא"ג שבודק אם הסתובבנו בנקודת האמצע ולכן אפשר לקצר. כששמעתי את זה ישר חשבתי על הביטוי "טייסנו דיווחו על פגיעות טובות במטרה". והנמשל? אמינות היא אחת הדרישות המשמעותיות מטייס ואם טייסים נכשלים בקטנה ולא מקבלים עונש ראוי, איפה יעצרו קיצורי הפינות?

אני מת על השוואות כאלה - טייס שרימה בריצה ירמה גם באימונים על מטוס או חלילה לאחר מבצע.
לא, הוא לא.
ישן 11-02-2014, 19:57

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "[QUOTE=אל-בחאר]ולכן פתחתי את..."

ציטוט:
אני לא הצעתי להימנע מעונש. אמרתי שיש עונשים חלופיים שיפגעו בטייס אף יותר.

כל עונש פוגע ויכול להיות שנזיפה, שעלולה לגרור גם עיכוב בדרגה חו"ח היא עונש נורא לטייסי חיל האוויר, אבל אין בין הטענה הזו לבין הצורך בהרתעה. רב"טית שטוענת את הטלפון שלה עם כבל ממחשב צה"לי מקבלת שבועיים בפנים וטייס בנסיבות שתוארו מקבל פחות? מה עם מראית עין של צדק?
עלה בדעתך שככל שהתפקיד רם יותר כך האחריות גדולה יותר? על הרב"טים והסמלים אתה משגיח יותר וסומך על הקצינים שיפעלו בצורה נכונה. אם קצין לא עומד בציפייה הזו מגיע לו להיענש בעונש המקובל, לא בענישה תפורה למידותיו.

ישן 12-02-2014, 01:20

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "[QUOTE]אני לא הצעתי להימנע..."

טייס לא יקבל רק עיכוב בדרגה, אלא סביר שגם ימצא את עצמו בסיום התקופה בתפקיד הצ"ח נידח או תפקיד קצונה נידח בטייסת, וייפגעו סיכוייו לקבל תפקידים משמעותיים גם בהמשך. לכל אחד מהם יש שאיפה להשתבץ בתפקידים טובים, לכן זה ירתיע אותם ואת חבריהם הרבה יותר מאשר 30 ימי מחבוש.

רב"טית, שתחבר טלפון לטעינה במחשב רשת, לא בהכרח תענש. סביר להניח שלא יעשו לה כלום, ולכל היותר ינזפו בה. עם זאת, יש סיכוי שהיא תקבל עונש - זה תלוי בעיקר ברקורד המשמעתי שלה עד אותה העבירה. בעיקרון לא נוטים להעניש על דבר כזה. אין צורך לעשות דרמטיזציה לכל דבר (עשית את זה גם עם ההשוואה המגוחכת בין ריצה בוינגייט לבין גיחה מבצעית).

במהלך השירות שלי חיילים העבירו במייל כל מיני משחקים, שהוכנסו לרשת הצהלית בדרך כזו או אחרת (סוג של עבירת ב"מ). חיילת אחת נתפסה, ודרך המייל שלה תפסו עוד שתי חיילות שהעבירו לה את המשחקים האלה. כולן קיבלו עונשים די מחמירים. למרות זאת, לא היה לזה שום אפקט של הרתעה. לא רק שכולם המשיכו להריץ את המשחקים האלה במייל, אלא גם החיילות שנענשו המשיכו לשחק בהם. הן רק נזהרו לא להיתפס פעם נוספת - הינה מה ששווה ההרתעה הדמיונית שאתם רוצים לייצר.

חשוב להדגיש שאני לא מתנגד לענישה. היא אמצעי נוסף במאבק, אבל זה כלי בודד ולא מרכזי כלל. הבעיה היא שלפעמים הופכים את האמצעי למטרה, כפי שאתה וכמה חברים בפורום עושים. צריך להיזהר מזה, כי בסוף עלולים לפספס את המטרה האמיתית: צמצום עבירות ב"מ בצה"ל.

העובדה, שאתה משתמש בביטוי "מראית עין של צדק", מעידה על כך שאתה מבין ששוויון בענישה זה לא בהכרח צדק. נשאלת השאלה: איך, לעזאזל, עושים צדק? רגע, לפני כן ראוי לשאול: מה זה צדק, בכלל? אממ... מושג מופשט מידי. אנסה להסביר אותו באופן עקיף (מצטער על ההסבר השטחי). חוסר צדק זה כאשר אדם עושה עוול לזולת. על מנת לשאוף בחזרה למצב של צדק צריך לתקן, עד כמה שאפשר, את העוול שנגרם לזולת.

הטייסים, שביצעו את העבירה, עשו עוול לאזרחי המדינה, מכיוון שסיכנו את ביטחונם בדרך עקיפה. 30 ימי מחבוש לשני טייסים ישבשו את תוכנית האימונים של הטייסת ואת הכשירויות המבצעיות באופן משמעותי, ובכך יסכנו את המדינה פעם נוספת. זאת אומרת, ששוב ייעשה עוול לאזרחי המדינה - זה לא צדק.

הייתי ממשיך לחפור על הנושא ולהסביר למה אני חושב שאין שום בעיה עם העונשים שניתנו להם, אבל אמצע הלילה ואין לי כל כך כוח לחפור. לילה טוב
ישן 12-02-2014, 08:58
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "טייס לא יקבל רק עיכוב בדרגה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
טייס לא יקבל רק עיכוב בדרגה, אלא סביר שגם ימצא את עצמו בסיום התקופה בתפקיד הצ"ח נידח או תפקיד קצונה נידח בטייסת, וייפגעו סיכוייו לקבל תפקידים משמעותיים גם בהמשך. לכל אחד מהם יש שאיפה להשתבץ בתפקידים טובים, לכן זה ירתיע אותם ואת חבריהם הרבה יותר מאשר 30 ימי מחבוש.

רב"טית, שתחבר טלפון לטעינה במחשב רשת, לא בהכרח תענש. סביר להניח שלא יעשו לה כלום, ולכל היותר ינזפו בה. עם זאת, יש סיכוי שהיא תקבל עונש - זה תלוי בעיקר ברקורד המשמעתי שלה עד אותה העבירה. בעיקרון לא נוטים להעניש על דבר כזה. אין צורך לעשות דרמטיזציה לכל דבר (עשית את זה גם עם ההשוואה המגוחכת בין ריצה בוינגייט לבין גיחה מבצעית).

במהלך השירות שלי חיילים העבירו במייל כל מיני משחקים, שהוכנסו לרשת הצהלית בדרך כזו או אחרת (סוג של עבירת ב"מ). חיילת אחת נתפסה, ודרך המייל שלה תפסו עוד שתי חיילות שהעבירו לה את המשחקים האלה. כולן קיבלו עונשים די מחמירים. למרות זאת, לא היה לזה שום אפקט של הרתעה. לא רק שכולם המשיכו להריץ את המשחקים האלה במייל, אלא גם החיילות שנענשו המשיכו לשחק בהם. הן רק נזהרו לא להיתפס פעם נוספת - הינה מה ששווה ההרתעה הדמיונית שאתם רוצים לייצר.

חשוב להדגיש שאני לא מתנגד לענישה. היא אמצעי נוסף במאבק, אבל זה כלי בודד ולא מרכזי כלל. הבעיה היא שלפעמים הופכים את האמצעי למטרה, כפי שאתה וכמה חברים בפורום עושים. צריך להיזהר מזה, כי בסוף עלולים לפספס את המטרה האמיתית: צמצום עבירות ב"מ בצה"ל.

העובדה, שאתה משתמש בביטוי "מראית עין של צדק", מעידה על כך שאתה מבין ששוויון בענישה זה לא בהכרח צדק. נשאלת השאלה: איך, לעזאזל, עושים צדק? רגע, לפני כן ראוי לשאול: מה זה צדק, בכלל? אממ... מושג מופשט מידי. אנסה להסביר אותו באופן עקיף (מצטער על ההסבר השטחי). חוסר צדק זה כאשר אדם עושה עוול לזולת. על מנת לשאוף בחזרה למצב של צדק צריך לתקן, עד כמה שאפשר, את העוול שנגרם לזולת.

הטייסים, שביצעו את העבירה, עשו עוול לאזרחי המדינה, מכיוון שסיכנו את ביטחונם בדרך עקיפה. 30 ימי מחבוש לשני טייסים ישבשו את תוכנית האימונים של הטייסת ואת הכשירויות המבצעיות באופן משמעותי, ובכך יסכנו את המדינה פעם נוספת. זאת אומרת, ששוב ייעשה עוול לאזרחי המדינה - זה לא צדק.

הייתי ממשיך לחפור על הנושא ולהסביר למה אני חושב שאין שום בעיה עם העונשים שניתנו להם, אבל אמצע הלילה ואין לי כל כך כוח לחפור. לילה טוב

אפשר להתייחס לנק' הזו שניה?
אני לא יודע על איזה שנים אתה מדבר, אבל אני זוכר עוד מהלימודים בבי"ס או במכללה שגם אם היית מעביר במייל\ דיסק און קי משחק קטן, המחשב היה חוסם אותך מזה. לא היה אפשרי להתקין שום דבר על המחשב כי הוא היה חוסם אותך ובכל ריסטרט של המחשב כל מה שעליו (פרט לתיקיות מע' ההפעלה נמחק).
עכשיו, אני מניח שאם מישהו היה יושב על זה קצת הוא היה מוצא דרך להתקין משחקים. אבל למה שחבורת רב"טיות יעשו את זה? ואיך לעזאזל הצליחו להעביר משחקים ברשת צה"לית אם ככה...

ישן 10-02-2014, 11:02
  ה"שמל" ה"שמל" אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.06

ציטוט:
פרסום ראשון: קצין בדרגת אל"מ לקח לביתו מסמכים מסווגים
תאריך: 10/02/2014, 07:13 מחבר: טל לב-רם
פרסום ראשון: קצין בדרגת אלוף-משנה הוציא ממשרדו חומרים רגישים, ולקח אותם הביתה. הקצין, המשרת במילואים ביחידת מבקר צה"ל, שעוסקת בין היתר גם בביטחון-מידע, הושעה מתפקידו. החקירה נגד הקצין נסגרה בימים האחרונים והוחלט שלא להגיש נגדו כתב-אישום. סגן הרמטכ"ל, האלוף גדי אייזנקוט יחליט, בקרוב לגבי המשך שירות המילואים של האיש. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בצה"ל רואים בחומרה כל אירוע אשר מהווה חריגה מנהלי בטחון המידע הן בסדיר והן במילואים. ביחידה ננקטו פעולת מנע והסברה כדי למנוע הישנות מקרים מסוג זה".

והנה עוד חשיפה בגל"צ בנושא.
מה ההבדל? למה הוא לא נענש כלל?
ישן 12-02-2014, 08:22
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
מעניין להזכיר מיקרה מקביל בחה"אא

באוקטובר 2013 נחקר חשד לשימוש בסמים אצל שני אנשי צוות טילים בין-יבשתיים (Misileers) בבסיס חה"א מאלמסטורם. במהלך החקירה התגלו בנייד של אחד מהם התשובות למבחן הבקיאות החודשי, שאנשי הצוות נדרשים לעבור בציון 95 ומעלה. החקירה התרחבה, והסתבר שעוד לפחות 34 אנשי צוות (מתוך 190 בבסיס) קיבלו את התשובות.
נראה שאנשי צוותות הטילים חששו שציון של פחות מ-100 יסכן את הקידום שלהם בעתיד.

בתגובה, חהא"א:
- ביטל את הכשירות המבצעית של 92 קצינים בבסיס, כולל כאלו שלכאורה ידעו על מנהג ההעתקה ולא עשו דבר. מן הסתם, זה הטיל עומס רב על יתר הצוותים בבסיס, והיה צורך להטיס אנשי צוות מבסיסים אחרים. בכל הכוח יש כ-500 אנשי צוות.
- שלל את הסיווג הביטחוני של המעורבים [לא ברור אם הכוונה ל-92 או למעגל הצר של 3מי שקיבל את התשובות ב- SMS].
- נערכו בדיקות כשירות חוזרות לכל אנשי הצוות בחהא"א.
- הוקמה ועדה פנימית לבדיקת נושא הכשירות של הנשק האסטרטגי
- מזכיר ההגנה כינס ועדה נוספת, חיצונית, לפעול במקביל
- מזכירת חהא"א הטריה יצאה לסיור של שבוע בבסיסי הטילים.

ברור שיש הבדלים בין צוותות טילים גרעיניים לטייסים, ובין מבחן כשירות לעבירות ב"מ; אבל אפשר לתהות, למשל, למה חה"א לא בדק את הניידים של כלל הטייסים.

Vladin- קח בחשבון שצה"ל הוא לא ארגון בודהיסטי, ומטרתו אינה עשיית צדק קוסמי.. הענישה נועדה להביא את הטייסים להקפיד על הוראות הארגון, ולא "לעשות צדק". you can expect what you inspect- אם תטיף ולא תעניש על עבירות, אתה יכול לצפות שטייסים- אוכלוסיה נבונה ותחרותית- תבין מצוין מה אכפת לך ומה לא, ותקפיד בהתאם על מה שחשוב לארגון לפי מעשיו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:25

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר