לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2014, 12:13
  dorddor dorddor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.10
עוסק פטור ומס הכנסה

שלום לכולם,
אני עוסק פטור (ללא עובדים) ואני בפעם הראשונה ממלא את הדוח השנתי למס הכנסה ונתקלתי בכמה קשיים שאשמח אם תוכלו לעזור לי:
1. איזה טופס בדיוק אני אמור למלא? 1301? צריך למלא מספר טפסים?
2. האם צריך למלא אותו גם דרך האתר וגם ידנית? או שדרך האתר זה מספיק?
3. אם עבדתי כשכיר בחודש מסויים (לא בכל החודשים), האם אני צריך להוסיף טופס נוסף? אם כן, איזה?
4. אם עבדתי מול חברה מחו"ל והתשלום שקיבלתי היה בדולרים, איך אני אמור להחשיב את התשלום? לפי השער היציג? לפי השער ביום ההעברה? לפי השער שהבנק הציע לי? ואם הכסף בכלל בחשבון דולרי?
5. התחלתי לעבוד כעוסק פטור רק מסוף השנה שעברה ומכיוון שההכנסות שלי הן די נמוכות, אז יוצא שרק מקניית הציוד הבסיסי ההתחלתי (מחשב, כלי כתיבה) יש לי יותר הוצאות מהכנסות, אז איך אני צריך להתייחס לזה בטופס?
6. האם קנייה של משהו שנקנה בשבילי אבל לא שולמה על-ידי יכולה להחשב כהוצאה (כלומר, אני לא רשום על הקבלה)? גם אם זה קרוב משפחה שקנה?
7. אם העבודה היא מהבית ואני גר בשכירות עם עוד שותפים, האם יש הוצאות דירה שאני יכול להחשיב כהוצאות למס הכנסה?

אשמח מאוד לעזרה,
תודה רבה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-02-2014, 10:42
  משתמש זכר הברמן של הפורום מנהל הברמן של הפורום אינו מחובר  
מנהל: כלכלה עסקים ושוק ההון, משפטים וצרכנות

חבר מתאריך: 10.07.02
קח לך איש מקצוע וכך תימנע מטעויות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorddor שמתחילה ב "עוסק פטור ומס הכנסה"

על מנת להגיש דוח שנתי למס הכנסה יש צורך בידע בסיסי מסויים. לפי שאלותיך, עדיין אין לך את הידע הבסיסי הזה.
עצתי - לפחות בשנתיים הראשונות קח לך איש מקצוע. לאחר שתלמד את הדברים, תוכל להכין את הדוח לבד.
הנה תשובות לשאלותיך:
1. צריך למלא טופס 1301 מקוון, להדפיס אותו, לחתום עליו ולהגיש במשרד פקיד השומה.
2. בטופס הדוח השנתי יש לדווח על כל ההכנסות, מכל מקור שהוא, כולל הכנסות פטורות. דהיינו צריך לדווח על המשכורות (באמצעות טופס 106), על ההכנסות מחו"ל, על הכנסות נוספות אם היו - גם מתנה שקיבלת היא "הכנסה".
3. הדרך העדיפה לחישוב תקבולים מחו"ל היא לפי השער היציג ביום התקבול. אפשר לבחור גם באופציה של התקבול בבנק לאחר שהומר לשקלים, אם אתה נוהג להמיר כל תקבול מיד לשקלים ובתנאי שתהיה עקבי עם שיטה זו.
4. לצורך דיווח ההכנסות כעצמאי יש להכין דוח רווח והפסד של העסק. בדוח זה רושמים את כל ההכנסות ומקזזים הוצאות לפי סוג. קניית מחשב אינה הוצאה אלא רכוש קבוע. ההוצאה נפרסת על פני 3 שנים באמצעות פחת. יש שיעורי פחת שונים לסוגי רכוש קבוע שונים.
5. קניה של קרוב עבורך היא הוצאה וגם הכנסה... יש לשקול בזהירות נושאים שכאלה.
6. על "משרד ביתי" אפשר לדרוש חלק יחסי מהוצאות ארנונה, חשמל, מים וכד' אך לא שכירות. אנא בדוק את חוזה השכירות שחתמת עליו ותראה כי יש שם סעיף שהדירה היא למגורים בלבד.

כל שאלותיך היו לגבי מס הכנסה. האם הסדרת את מעמדך בביטוח לאומי? האם דיווח על מחזור ההכנסות השנתי למע"מ?
האם יש לך קרן פנסיה / קרן השתלמות / ביטוח חיים - כל אלו מקנים הטבות במס.
יש עוד נושאים רבים שחבל לפספס בגלל חובר נסיון.

ישן 18-02-2014, 11:28
  dorddor dorddor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.10
קודם כל תודה, ובקשר לשאלותייך ..
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי הברמן של הפורום שמתחילה ב "קח לך איש מקצוע וכך תימנע מטעויות"

קודם כל תודה על תשובותייך!
אתחיל בכך שאסביר שאני סטודנט, ההכנסות שלי מהעבודה הזאת הינן קטנות מאוד, לכן אני לא יכול להרשות לעצמי להעסיק אנשי מקצוע (אלו מותרות שאין לי את הכסף עבורן).
אני לא אמשיך במצב הזה כל חיי, אלא רק לתקופת הלימודים.
בקשר לשאלותייך:
הסדרתי את מעמדי בביטוח לאומי והצהרתי למע"מ.
אין לי קרן פנסיה / קרן השתלמות / ביטוח חיים.

תוכל בבקשה קצת להרחיב בנושא הרכוש הקבוע, או להפנות אותי למקום עם הסבר טוב?
אם קניתי מחשב (יש הבדל מבחינת פחת בין מחשב נייד למחשב נייח?), נניח שעלותו הייתה 3000 ש"ח, אז איך בדיוק אני מחשב מה גובה ההוצאה השנה שאני צריך לרשום.
דבר נוסף, בקשר לתשלום מחו"ל, אם איני נוהג להמיר את התקבול לשקלים, אלא משאירו בחשבון מט"ח, אז איך אני צריך לחשב אותו?
שאלה נוספת, האם עמלות בנקים נחשבות כהוצאה? לדוגמא עמלה על תקבול של שכר מחו"ל. או עמלה על המרת הכסף ממט"ח לש"ח?
תודה רבה.
ישן 20-02-2014, 14:00

בהרבה מקרים רואה חשבון הוא הכנסה ולא הוצאה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי dorddor שמתחילה ב "קודם כל תודה, ובקשר לשאלותייך .."

עדיף לשלם פעם בשנה כ-1,500 ש"ח לבעל מקצוע שיכין עבורך את הדוח השנתי מאשר לגלות יום אחד שהפסדת הרבה כסף כי לא היית מודע לזכויותיך, או לחילופין ואף גרוע מכך - למצוא את עצמך בחקירה או בדיון שומות ולצאת בנזק של אלפי (או עשרות אלפי) ש"ח רק כי לא ידעת את כל חובותיך החוקיות בניהול עסק (כגון הוראות ניהול ספרי חשבונות')

לגבי שאלותיך:

פחת - יש את תקנות הפחת:
http://www.btl.gov.il/Laws1/02_0103_100026.pdf

לכל פריט יש שיעור פחת משלו. שיעור הפחת של מחשבים אישיים (נייחים או ניידים) הוא 33%.
אם לדוגמא קנית מחשב ב-01/07/2013 ב-3000 ש"ח אז אתה זכאי לרשום הוצאה של 1,000 ש"ח בשנה. בשנת 2013 תרשום 500 ש"ח, בשנים 2015- 2014 תרשום 1,000 ש"ח ובשנת 2016 תרשום 500 ש"ח

לגבי תשלומים מחו"ל - כפי שציינתי - הדרך העדיפה היא לרשום את ההכנסה בש"ח לפי השער היציג ביום התקבול.

לגבי עמלות בנק - מס הכנסה מאפשר בתנאים מסויימים הכרה של 80% מהוצ' מימון בתנאי שניתן להוכיח קשר ישיר בין ההוצאה לפעילות בעסקית.
לדעתי עמלות הקשורות לפעילות מט"ח (בהנחה שכל פעילות המט"ח היא עסקית) יכללו בתנאים הנ"ל.

ישן 20-02-2014, 14:23

52% מסכום הביטוח הלאומי ששולם בשנת המס מוכר בניכוי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי dorddor שמתחילה ב "תשלום לביטוח לאומי גם נחשב כהוצאה?"

הדרך הטכנית לרישום ההוצאה הנ"ל היא ברישום בטופס 1301 בשדה {030} את הסכום שמופיע באישור השנתי של ביטוח לאומי בפנקס מקדמות ביטוח לאומי בשנה העוקבת (אינך צריך לחשב 52% ...)
שים לב שמדובר רק בתשלום ביטוח לאומי ללא רכיב מס בריאות. כמו כן מה שקובע הוא מועד התשלום לביטוח לאומי ולא השנה בגינה שולם החוב.
לדוגמא אם בשנת 2013 שילמת הפרשי חובות משנים 2010 עד 2012 הם יכללו באישור לשנת 2013 (שמופיע בפנקס 2014, כאמור) .
אם לא שילמת את כל מקדמותיך לשנת 2013 בשנת 2013 אלא רק בשנת 2014, הסכומים ששילמת ב-2014 בגין 2013 לא יכללו באישור לשנת 2013.

ישן 13-09-2015, 09:08
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי הברמן של הפורום שמתחילה ב "52% מסכום הביטוח הלאומי ששולם בשנת המס מוכר בניכוי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הברמן של הפורום
הדרך הטכנית לרישום ההוצאה הנ"ל היא ברישום בטופס 1301 בשדה {030} את הסכום שמופיע באישור השנתי של ביטוח לאומי בפנקס מקדמות ביטוח לאומי בשנה העוקבת (אינך צריך לחשב 52% ...)
שים לב שמדובר רק בתשלום ביטוח לאומי ללא רכיב מס בריאות. כמו כן מה שקובע הוא מועד התשלום לביטוח לאומי ולא השנה בגינה שולם החוב.
לדוגמא אם בשנת 2013 שילמת הפרשי חובות משנים 2010 עד 2012 הם יכללו באישור לשנת 2013 (שמופיע בפנקס 2014, כאמור) .
אם לא שילמת את כל מקדמותיך לשנת 2013 בשנת 2013 אלא רק בשנת 2014, הסכומים ששילמת ב-2014 בגין 2013 לא יכללו באישור לשנת 2013.

כל מה שאמרת נכון כאשר מדובר על יתרת ניטו חובה אבל לעיתים בגלל התחשבוניות בגין שנים קודמות יוצא יתרת ניטו בזכות ואז יש לרשום 52 אחוז מהסכום בשדה 258 (כמדומני) ולא לרשום 100% מהסכום בשדה 030 . (מקרה נדיר אך קיים).

מצטרף להמלצה של החברים בפורום רו'ח זה סמכות מקצועית שחוסכת כסף וטעויות..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:59

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר