לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-02-2014, 16:28
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ביה"מ העליון הקל בעונשו של מחבל רצחני, כי העונש שנקבע לו "סוטה לחומרה" מהמקובל

להלן העובדות עליהן לא מערער אף צד: מחמד מהרה הצטרף כפעיל חמוש לזרוע הצבאית של וועדות ההתנגדות העממיות ב2003. במסגרת זו נטל חלק בהנחת מטענים וירי רקטות, שלא הצליחו להסב נפגעים. בהמשך נטל חלק בתצפית לעבר כוח צה"ל, שהייתה חלק מתכנון הפיגוע שבו נהרג לוחם צה"ל גלעד פישר.

להלן פסק הדין

שופטי המחוזי קבעו שיש להעניש את המחבל בחומרה ופסקו לו 35 שנות מאסר. באמצעות עורכת דינו לאה צמל, הוא ערער לעליון (במדינה שאינו מכיר בזכותו להתקיים...), והשופט עוזי פוגלמן (לצד השופטים דנציגר ועמית שעבדו קשה מאוד על פסה"ד וכתבו "אני מסכים"...) כתב פסק דין שהוא מסמך שראוי שכל אחד יקרא אותו. מצד אחד, פורס השופט את כל מסכת הפעילות של המחבל. ואז הוא מגיע לשורה התחתונה ומסביר שמכיוון שבעבר היו שופטים שפסקו עונשים קלים יותר, הרי שחובתו לייצר התאמה ולהקל בעונשו של המחבל, שיעבוד כעת על 26 שנה (בהורדת שליש עונשו יעמוד על סביב 17 שנים).
השופט פוגלמן יודע היטב שביה"מ רשאי ואמור לייצר תקדימים, ואינו כבול ע"י ערכאות קודמות (גם לא כשמדובר על פסיקות קודמות של העליון), והיו לו כל האפשרויות לוודא שרף הענישה המאוד עדין שנקבע כלפי המחבל הזה, יישמר. במקום זאת, הוא בחר להקל בעונשו. הפרקליטות עשתה את חלקה בעניין, ודאגה שלא לעדכן את משפחת פישר לגבי הפסיקה, והיא נאלצה לשמוע על כך מכתב ערוץ 7.
עוד הישג מפואר שלבטח יגביר את אמון הציבור בשופטיו...

להלן כתבת ערוץ 7 בעניין

אגב, הטיעון של פוגלמן בעייתי גם בגלל שהחוק מאפשר גמישות אין-סופית בענישה: המחבל מודה בעצמו בשותפות ללפחות שלושה ניסיונות לרצח (שבכל אחד מהם יכלו להירצח יותר מאדם בודד), והחוק קובע עונש מקסימום של 20 שנה על סעיף זה (ס' 305 לחוק העונשין). בנוסף, הוא נטל חלק בתכנון ובבהכנות מוקדמות, ועל כך ניתן לשפוט אותו על סיוע לרצח - משמע עונש של עד עשרים שנה. טכנית הוא יכול היה לקבל 80 שנות שנות מאסר ולא הייתה כאן כל חריגה מסמכות שהותיר המחוקק בידי השופטים. העובדה שהיו שופטים שבעבר בחרו לקבוע רף ענישה נמוך משמעותית מהרף המקסימלי, ממש לא אמורה לגרום לערכאת הערעור העליונה, ללכת באותו כיוון, ואגב כך להבטיח שחרור מוקדם למי שניסה פעם אחר פעם לרצוח אזרחים וחיילים ישראלים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-02-2014, 17:48
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ביה"מ העליון הקל בעונשו של מחבל רצחני, כי העונש שנקבע לו "סוטה לחומרה" מהמקובל"

באמת שאין לי עניין להתעמת עם הדעות של השופטים פה , הסיפור הזה רק מחזק את דעתי שלוחמים ומפקדים בצה''ל צריכים לסגור עניין בשטח ולהפסיק לחתור לביצוע מעצרים , מחבל שידוע שהוא עם דם על הידיים אין שום סיבה לעצור אותו , אם היינו חיים במדינה נורמלית בה השופטים הם אנשים חפצי חיים אז לא היה אכפת אם עוצרים אותו חי או מת, אבל שיאי האבסורד נשברים מעת לעת ולי לפחות אין שום אמון במערכת המשפט של ישראל..לפחות בנושא המחבלים הלאומנים ובנושא המחבלים האזרחיים (משפחות הפשע)..

ישן 24-02-2014, 09:16
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לוחמים ומפקדים בצה''ל צריכים לסגור עניין בשטח"

הייתי נוטה להסכים איתך לו ידעתי שהמחבל יירקב בכלא ל25 שנה אם הוא לא הספיק לפגוע באף אחד ולכל החיים אם יש לו דם על הידיים אבל זה לא המצב...אצלנו מחבל רוצח מקבל לימודים אקדמאיים, אוכל טוב ומיטה ואז הוא משתחרר כמחווה למכחיש השואה או לפדופיל עראפת או במסגרת החלפות עם גופות של הרוגי צה''ל..(אלשייך\פינק..רגב \גולדווסר..אברהם\סואעד\אביטן) פעם חשבתי אחרת, היום אני חושב שצריך להרוג אותם, מה שמת אי אפשר לשחרר, רוצים עסקת חליפין? סבבה, גופות תמורת גופות..עד שממשלות ישראל לא ישנו גישה אני ממליץ לא לתת למחבלים לצאת בחיים..סיכוני מקצוע אתה יודע..

ישן 23-02-2014, 19:26
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
למרבה הצער, אין כאן חידוש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ביה"מ העליון הקל בעונשו של מחבל רצחני, כי העונש שנקבע לו "סוטה לחומרה" מהמקובל"

בית המשפט העליון באופן עיקבי מפחית מעונשי עבריינים בנימוק של שויון בענישה, ואי העלאה מהירה מדי (!) של רף הענישה. דוגמא מפורסמת היא של דורס מיטל אהרונסון שקיבל מאסר ממושך מאוד אשר קוצץ בידי בית המשפט העליון מסיבה זו. כמובן שמדובר בשטות מוחלטת של אנשים מנותקים מהמציאות.
לגבי מחבלים הרי שמאז חטיפת שליט אני בעד שינוי רדיקלי במדיניות הענישה. הרי ברור לכולנו שהמחבל לא רק שלא יישב 26 שנה או 17 שנה, סביר להניח שגם הרבה פחות מזה לא יישב אלא ישתחרר בגלל עיסקה כזו או אחרת במקרה הטוב או ״מחווה״ במקרה הרע. במציאות כזו עדיף כבר לקבל את הצעת אלוני המנוחה (ולא שהיא הבינה מה בעצם היא מציעה...) ולהתייחס למחבלים שנתפסים כשבויי מלחמה. ככה לפחות זה יותר סביר לקיים הסכמי חילופים, המחבלים יושבים ללא הגבלת זמן עד העיסקה הבאה או עד הגעת שלום אחית הימים, והם מקבלים את התנאים הנדרשים באמנת ג׳נבה לשבוי מלחמה. ורמז: זה הרבה פחות ממה שהמחבלים שסבלא מקבלים היום תחת התואנה של השוואת תנאים לאסירים הפליליים המקבילים.
ובמקרים החמורים במיוחד של רוצחי אזרחים הרי שאליהם צריך להתייחס כשבויי מלחמה שביצעו פשע מלחמה, וזו כבר חגיגה אחרת לגמרי. יש פה הרבה יתרונות הסברתיים. אבל אני סתם מפנטז...
ישן 25-02-2014, 04:03
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אכן, פיקוח נפש הוא ערך עליון
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "כנראה הכל בגדר סוג של משחק בשבילך."

חייבים להילחם במחבלים מלחמת חורמה ולא לאפשר להם לבצע את זממם. זאת כל עוד קיימת סכנה לנפש - כאשר הסכנה חלפה והמרצח נוטרל ואינו מסוגל להילחם עוד, חייבים לנצור את האש.
במלחמה זו חייבים לעשות את המרב על מנת שלא לפגוע באזרח מן השורה, שידיו אינן במעל.

צר לי על כל אובדן, זה מה שמנחה אותי - להפסיק/למזער את פעילות הטרור. אינני יודע את מי בדיוק את מייצגת אבל גם בין קרבנות הטרור קיימת חלוקת דעות המשתרעת על סקלה רחבה. החל בהרג טוטלי של כל טרוריסט באשר הוא יחד עם הסובבים אותו ועד פתיחת הלב והנפש לקרוב הדדי. הרי גם בקרב הפלסטינאים קיימות משפחות שכולות ולא תמיד רק בגלל שמי ממשפחתם עסק בטרור וברצח.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 25-02-2014 בשעה 04:10.
ישן 24-02-2014, 17:15
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אני מסכים עקרונית אבל המינוח "חטיפה" לאו דווקא מלמד על מסכנות
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "יפה כתבת קגנס ..יש לי רק הערה..."

ראשית, אני מסכים לחלוטין לגבי האופן שבו אתה מתאר את האירוע ומשמעותו. אכן היה כאן קרב שהיה רווי פאשלות מצידנו ונשבה חייל שמצידו גם כן לא בדיוק תפקד באופן אופטימלי.
אלא שהמינוח חטיפה לא בהכרח סותר זאת. אני זוכר שלמשל שביית הקצינים הסורים על ידי סיירת מטכ"ל בשנת 1972 מתוארת במקורות ישראלים רבים כ"חטיפה" ולאו דווקא מתוך כוונה להעביר ביקורת על הפעולה אלא פשוט כתיאור ניטרלי. כנ"ל פעולות השביה שנעשו להשגת קלפי מיקוח לשיחרור ג'יבלי ורון ארד. ייתכן וההבדל בין חטיפה ושביה צריך להיות בסוגיה האם הלקיחה בשבי הייתה מטרת הפעולה (כמו במקרים שציינתי) אלא פועל יוצא מקרי או משני של קרב. במקרה שליט, יש לומר, נידמה לי שגם מהבחינה הזו יותר מדויק לדבר על שביה כי המחבלים תיכננו פיגוע הרג והשביה של שליט הייתה ניצול הזדמנות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:32

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר