לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-03-2014, 22:23
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "שאלה על גודל ה-pagefile ועל מיקומו"

המהירות היא לא הבעייה של ה pagefile שממוקם על SSD. מבחינת מהירות - זה אכן עדיף. הבעייה היא שאתה עושה המון כתיבות חוזרות ונשנות לדיסק, שזה בדיוק מה שמקצר את החיים של SSD....

ת'אכלס, עם כזו כמות זיכרון, אני לא מבין למה צריך swap כלל (ותוהה על מה מתבסס המספר השרירותי 1GB שציין ramboli...)

כבר כשהייתי עם 8GB עבדתי בלי swap. אז בסדר, אני משתמש בלינוקס. אבל עם 16GB, אני לא רואה סיבה שהדבר לא יהיה אפשרי גם ב"חלונות" (בהנחה, כמובן, שלא טוחנים את הצורה עם זללני זיכרון כמו תמונות ענקיות שפתוחות בפוטושופ, עיבודי HD... וכו')

אני לא יודע אם זה השתנה (כבר מעל לעשור שאני לא משתמש...), אבל לחלונות יש נטייה פסיכית להשתמש ב swap כשהוא קיים, גם כשיש טונות של זיכרון פנוי, ובכך... להאט את המחשב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-03-2014, 20:43
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "המהירות היא לא הבעייה של ה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
אני לא יודע אם זה השתנה (כבר מעל לעשור שאני לא משתמש...), אבל לחלונות יש נטייה פסיכית להשתמש ב swap כשהוא קיים, גם כשיש טונות של זיכרון פנוי, ובכך... להאט את המחשב.
מתוך סקרנות - מה הבסיס לטענה הזאת?

אתה יכול להציג לנו לוגים של של תוכנות profiling שידגימו את ההתנהגות הזאת?

פרט, נמק והסבר (בייחוד שהלינק שהבאתי למטה הוא של מומחה עולמי בנוגע לווינדוס - יש שיגידו המומחה בה"א הידיעה). אם אפשר - השתמש בנימוקים לוגיים, ולא בפוסטים אקראיים באתר ישראלי לא מוכר במיוחד בתחום (בטח לא ביחס לרוסינוביץ') שאומרים לך "לא להקשיב לאחרים" (אבל משום מה, להם, כנראה, כן צריך להקשיב)...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 06-03-2014, 06:35

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=שימי]אני לא יודע אם זה..."

הבסיס לטענה הזו הוא פשוט: צפייה בכלים של מיקרוסופט עצמה: טונה זיכרון פנוי - וקו שימוש ב swap שנראה בבירור מעל ה 0.

אתה פסטן, אז תבדוק בעצמך... אל תאמין לי. אני לא הולך להתקין חלונות רק כדי להוכיח לך משהו. למרות שאתה בוודאי מייחס לי את ה observation ה"הזוי" הזה (והוא אכן הזוי. אל תבקש ממני להסביר ולנמק למה זה כך. אני לא כתבתי את מערכת ההפעלה הזו - אני רק השתמשתי בה - ורק ראיתי בעיני איך היא עושה דברים - מבחינתי המציאות היא מה שאני רואה מול עיני), אבל מסתבר שגם אנשים אחרים חזו בפלא, במקום אחר בעולם, בלי לדבר איתי: http://superuser.com/questions/2864...e/286573#286573 - יש מצב, ה' ישמור, שזו פשוט האמת.

לך תציק למישהו אחר.
ישן 05-03-2014, 17:30

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "אתה שואל אותי כארכיטקט של..."

אני שואל אותך בתור אחד שאמר שזה רעיון לא טוב.

הבסיס שלך הוא לא הלינק לאתר של מיקרוסופט, משום ששם לא כתוב (עד כמה שאני מצליח לראות) - שמומלץ להשאיר את זה. יש הסבר מה זה עושה, מה המטרות של זה, ומה יהיו הנפחים שהקובץ הזה יתפוס אם תתן למערכת לנהל את זה לבד.

יש לזכור, שישנה אפשרות לבטל את זה שהמערכת מנהלת את זה לבד... אולי משום שגם מיקרוסופט יודעים שלא בכל מקרה זה מתאים (כשמיקרוסופט חושבת שהיא יודעת יותר טוב ממך, בדיוק כמו באפל, היא פשוט קובעת עובדות בשטח, שאתה לא יכול לשנות, ימות העולם).

אז בסדר, לטיפול ב crash-ים, אני מבין למה "צריך" את זה - אבל כדי לעשות full memory dump תצטרך 16GB במקרה שלו. אז... הממ. בהנחה שהוא לא עושה דיבאגינג לדרייברים / קרנל, יש סיכוי לא רע שאין לו מה לעשות עם זה...

לכן אני מסתקרן בכמות הזיכרון שבה נראה לך שצריך להפסיק להתעסק עם דברים שקיימים מהימים שבהם זכרון נמדד במגה-בייטים והיה צריך יותר, לימינו אנו. אם אין לך תשובה זה גם בסדר, אבל אולי אז לא כדאי שתגיד שזה "רעיון לא טוב". לך תדע, אולי זה דווקא רעיון טוב, שישפר לו ביצועים, ויאריך לו את חיי ה SSD...
ישן 05-03-2014, 20:52
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "אתה שואל אותי כארכיטקט של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tom.Cruise
אתה שואל אותי כארכיטקט של מערכות הפעלה?
לא, הוא שואל אותך בתור משפטן-על לפחות ברמה של פרופ' בני שיט שטוען ש"מידתיות זה מושג במשפטים שמתייחס לענישה" ואז חושב שציטוט שהוא מביא שאומר ש"מקורו של מושג זה הוא במשפט החוקתי" תומך בשטויות שלו בדרך כלשהי...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tom.Cruise
חוץ מזה ש WINDOWS משתמש בו ל Crash dumps .
כן, זה חשוב מאוד. אני ממש רואה את ביג ג'ו פותח windbg ו-volatility ומתחיל לנתח את הדאמפ.

חוץ מזה, כידוע, לא חייבים להחזיק page file כדי לאפשר דאמפ מלא במקרה של קריסה.
בשביל זה קיימת האפשרות של DedicatedDumpFile.

הנה פוסט של Ntdebugging מ-2010 בנושא:http://blogs.msdn.com/b/ntdebugging...emory-dump.aspx

הנה מאמרי KB בנושא:
http://support.microsoft.com/kb/254649
https://support.microsoft.com/kb/969028

כן, זה קיים רק מויסטה. ממש נורא. לביג ג'ו הדימיוני שירצה לנתח Complete Memory Dump תהיה ממש בעיה אם הוא ירצה לעשות את זה על XP או 2000...

נערך לאחרונה ע"י פסטן בתאריך 05-03-2014 בשעה 20:55.
ישן 05-03-2014, 11:26
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "שאלה על גודל ה-pagefile ועל מיקומו"

כיוון שהדעות באשכול סותרות, אתה יכול לבדוק את העניין בניסוי וטעייה. תבטל, ואם תקבל התראות על מחסור בזיכרון/איטיות - תחזיר.

אישית בדקתי את זה על מחשב שלי, שאמנם אין בו הרבה זיכרון כמו אצלך, אבל יש מספיק, והשארתי כן PF בדיסק, אבל בגודל קטן מגודל הזיכרון הפיזי. אצלך אתה בטוח יכול לתת הרבה פחות מה16GB.
אני ממליץ כן לשים את הPF על הSSD למרות הסכנה הקלושה לאורך החיים שלו, וזה בגלל הסיבות הפשוטות ש: א. בשביל זה קונים אותו, כדי שהמחשב יהיה מהיר. אם עכשיו תתחיל איטיות בגלל שלוינדוס מתחשק לכתוב/לקרוא משהו ברגע זה מדיסק מגנטי, פספסנו את העניין.
ב. אורך החיים של SSD בימינו מספיק גדול, ומצד שני אני לא רואה איך נפחים כאלו ימשיכו לשמש עוד 5 שנים נניח, ככה שזה בסדר להשתמש בכונן אפילו למטרה הזו...

ישן 05-03-2014, 20:04
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "לפעמים רק אחרי שהוא מקבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big Joe
לפעמים רק אחרי שהוא מקבל תשובות, קולט הבן-אדם כמה טובה הייתה השאלה...
השאלה הייתה לא רק טובה אלא אפילו מצוינת. עד דצמבר 2008. עכשיו זה סתם ישן ואפילו משעמם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big Joe
מיקרוסופט כמובן מבלבלים את המוח. הם לא רוצים להמליץ, אז הם מלעיטים בהסברים...
מיקרוסופט נותנים המלצה. ההמלצה שלהם היא גם זו שנמצאת בשימוש בהתקנה נקייה של המערכת.

(התמונה לקוחה מהפוסט What is the Page File for anyway?‎ בבלוג Ask the Performance Team Blog
שגם מסביר מה הגדלים שבהם המערכת תשתמש במקרה הזה)

רואה איפה שכתוב "Automatically manage paging file for all drives"? זו ההמלצה. פשוט מאוד.

אתה אולי חושב שאתה נורא חכם או נורא מיוחד ולכן התרחיש הכללי והבסיסי זה לא מתאים לך. בסדר בשביל זה יש הסבר מה צריך לעשות:

‎How Big Should I Make the Paging File?

Perhaps one of the most commonly asked questions related to virtual memory is, how big
should I make the paging file? There’s no end of ridiculous advice out on the web and in the
newsstand magazines that cover Windows, and even Microsoft has published misleading
recommendations. Almost all the suggestions are based on multiplying RAM size by some
factor, with common values being 1.2, 1.5 and 2. Now that you understand the role that the
paging file plays in defining a system’s commit limit and how processes contribute to the
commit charge, you’re well positioned to see how useless such formulas truly are.

Since the commit limit sets an upper bound on how much private and pagefile-backed virtual
memory can be allocated concurrently by running processes, the only way to reasonably size
the paging file is to know the maximum total commit charge for the programs you like to have
running at the same time. If the commit limit is smaller than that number, your programs won’t
be able to allocate the virtual memory they want and will fail to run properly.

So how do you know how much commit charge your workloads require? You might have
noticed in the screenshots that Windows tracks that number and Process Explorer shows it:
Peak Commit Charge. To optimally size your paging file you should start all the applications
you run at the same time, load typical data sets, and then note the commit charge peak (or
look at this value after a period of time where you know maximum load was attained). Set the
paging file minimum to be that value minus the amount of RAM in your system (if the value is
negative, pick a minimum size to permit the kind of crash dump you are configured for). If you
want to have some breathing room for potentially large commit demands, set the maximum to
double that number.

Some feel having no paging file results in better performance, but in general, having a paging
file means Windows can write pages on the modified list (which represent pages that aren’t
being accessed actively but have not been saved to disk) out to the paging file, thus making
that memory available for more useful purposes (processes or file cache). So while there may
be some workloads that perform better with no paging file, in general having one will mean
more usable memory being available to the system (never mind that Windows won’t be able
to write kernel crash dumps without a paging file sized large enough to hold them).

הדברים הנ"ל נלקחו מסוף הפוסט Pushing the Limits of Windows: Virtual Memory של מארק רוסינוביץ'.
אתה מוזמן לקרוא את כל הפוסט (ואפילו את כל סדרת הפוסטים!) אם אתה כל-כך להוט לקבל המלצות מבוססות ולהבין את הבסיס של ההמלצות. אני בטוח שתהנה וזה בכלל לא יהיה בזבוז זמן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:10

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר