לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-03-2014, 22:02
  משתמש זכר Swinger7714 Swinger7714 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.10
האם זה סביר להניח שיום אחד יהיו לי שכנים נורמאליים?

אני בן 25, ובהנחה לארג'ית עברתי שליש מהחיים שלי.

כשגרתי עם ההורים, התגוררו בדירה מתחתי משפחה נורא קולנית שכל היום הייתי שומע צעקות באתיופית מלמטה ובסופי שבוע הם תמיד הכינו אינג'רה, ומי שמכיר יש לזה ריח נורא חריף שעלה למעלה ורציתי להקיא (סורי אם זה נשמע גזענות אבל זה המצב).

כשהשכרתי דירה לבד, בדירה מעלי גרה משפחה קשת יום עם איזה 10 ילדים וכל היום הם הזיזו רהיטים והפילו דברים על הרצפה. לפעמים זה היה נשמע כאילו הם פתחו נגריה שם למעלה כי כל הזמן שמעתי ניסורים ודפיקות פטיש. כמובן שאם הייתי עולה למעלה ומבקש שיפסיקו הם היו נורא מתנצלים ונרגעים לכמה שעות עד שזה היה נמשך ואני כבר הייתי מתייאש.

היום כשאני מתגורר במעונות האוניברסיטה גרה מעלי פוסטמה שכל היום מסתובבת בדירה עם עקבים ואני שומע מהבוקר עד הערב "טיק טיק טיק" מהתקרה, ובדירה לידי גר איזה ערבי שכל הזמן שומע מוזיקה בערבית ב-1 בלילה. וכל פעם שאני דופק לו על הדלת שינמיך הוא משחק אותה בשוק שמוזיקה ב-1 בלילה עלולה להפריע למישהו.

השאלה הנשאלת היא האם קיימת אפשרות כזאת במדינת ישראל של המאה ה21 שיום אחד כל השכנים שלי מכל הכיוונים יהיו אנשים מתורבתים שלא יפריעו למנוחתי? אחת התאוריות שלי לחוסר המזל שאני חווה עם השכנים שלי היא שעקב המצב הכלכלי שלי אני נוטה לגור באזורים פחות מבוקשים שמכילים הרבה אוכלוסיות קשות. השאלה שלי היא האם יש טעם לקוות שיבוא יום שכל השכנים שלי יהיו אנשים מתורבתים כי אני אגור באזור יותר מבוקש, או שאין טעם לקוות וגם באזורים אלה השכנים הם אנשים דוחים ועלי פשוט לשאוף לבית קרקע עם גדר גבוהה מאוד?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i22.photobucket.com/albums/b326/Swinger7714/Swinger-1.png?t=1268825224]

בין אם אתה חושב שאתה יכול או לא יכול, בכל מקרה אתה צודק.

הבלוג של הכלב של פבלוב

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-03-2014, 06:27
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Swinger7714 שמתחילה ב "האם זה סביר להניח שיום אחד יהיו לי שכנים נורמאליים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Swinger7714
אחת התאוריות שלי לחוסר המזל שאני חווה עם השכנים שלי היא שעקב המצב הכלכלי שלי אני נוטה לגור באזורים פחות מבוקשים שמכילים הרבה אוכלוסיות קשות. השאלה שלי היא האם יש טעם לקוות שיבוא יום שכל השכנים שלי יהיו אנשים מתורבתים כי אני אגור באזור יותר מבוקש, או שאין טעם לקוות וגם באזורים אלה השכנים הם אנשים דוחים ועלי פשוט לשאוף לבית קרקע עם גדר גבוהה מאוד?

אני גר בשכונה יחסית יוקרתית.

הדירה מתחתי מאכלסת אנשים אמידים מאוד שמארחים בלי סוף, שומעים מוזיקה רועשת בשבת בבוקר וכל הזמן צריך להזכיר להם שהמרפסת שלהם לא יכולה לשמש בתור מלונה עבור הכלב שלהם שנכנס לקטעים של נביחות ממושכות.

מעלי הייתה גרה עד לא מזמן אישה מבוגרת והמטפלת שלה וכל הזמן היו גרירות של רהיטים במסגרת ניקיונות.

בבניין מולי גרים בעל ואישה שזו רק שאלה של זמן עד שהבעל ירצח אותה. כל כמה ימים הוא צורח עליה כמו בהמה.

בנוסף, בצמוד לבניין שלי בנו בניין חדש שהמעלית שלו ממוקמת מעבר לסלון שלי ככה שאני יכול לשמוע את תנועות המעלית.

בקיצור, החיים חרא גם אצל מי שגרים במקומות מבוססים כלכלית.
ישן 09-03-2014, 07:35
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Swinger7714 שמתחילה ב "האם זה סביר להניח שיום אחד יהיו לי שכנים נורמאליים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Swinger7714
אני בן 25, ובהנחה לארג'ית עברתי שליש מהחיים שלי.

גרמת לי לעצור ולבכות איזה חצי שעה
ציטוט:
השאלה הנשאלת היא האם קיימת אפשרות כזאת במדינת ישראל של המאה ה21 שיום אחד כל השכנים שלי מכל הכיוונים יהיו אנשים מתורבתים שלא יפריעו למנוחתי? אחת התאוריות שלי לחוסר המזל שאני חווה עם השכנים שלי היא שעקב המצב הכלכלי שלי אני נוטה לגור באזורים פחות מבוקשים שמכילים הרבה אוכלוסיות קשות. השאלה שלי היא האם יש טעם לקוות שיבוא יום שכל השכנים שלי יהיו אנשים מתורבתים כי אני אגור באזור יותר מבוקש, או שאין טעם לקוות וגם באזורים אלה השכנים הם אנשים דוחים ועלי פשוט לשאוף לבית קרקע עם גדר גבוהה מאוד?

זה לא המצב, לצערינו.

לפני הבית הנוכחי גרתי בבית פרטי בשכונה מבוססת, חלק מהשכנים היו בסדר גמור, חלק היו חלאת האנושות (זכור לי בחיבה ערב פורים של לפני חזרה לטחינת צעירות בעזה, השכנים מצמידים לי סאבוופר לחלון ומפוצצים בקריוקי. משטרת ישראל מודיעה שעל הזין שלה ושבפורים מותר לשכנים גם לאנוס אותי אם הם רוצים) עכשיו אני גר בדירה באזור מבוסס גם כן ואותו סיפור. חלק מהשכנים מעולים וחלק אבטיפוסים של ערסים ופרחות.

בת'כלס בכל מה שקשור ל"יוקרתיות" יש עקב אכילס, חלק גדול מהנובורישים היום זה ערסים צעצוע, תחבר כסף עם מנטאליות של עולם תחתון-קדמון ותקבל מסיבות קריוקי אל תוך הבוקר ועוד הפרות של המרחב הפרטי לקינוח. כל התקווה שלך שכסף= חינוך, השכלה ותרבות זה תמימות ראויה להערצה, אבל חסרת ביסוס.
בקיצור- צריך לדעת איפה לגור, יוקרה זה לא בהכרח טוב וצניעות זה לא בהכרח רע בהקשר של שכנים לפחות.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 09-03-2014, 15:52
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ראיון אישי לא יכול לגלות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
ראיון אישי לא יכול לגלות כלום?! מהנסיון שלי ערסים לא ממש טובים בלהסתיר את זה שהם ערסים. ברוב המקרים שיחה של 5 דקות עם הבנאדם מספיקה להבהיר לך הם הוא ערס או לא.

אז אתה מתעסק רק עם ערסים חובבנים, שהם גם הפחות בעיתיים...
אגב, זה לא צירוף מקרים שלא מעט בכירים בעולם הפשע גרים ביישובים קהילתיים\מושבים איכותיים....
ציטוט:
חוץ מזה, הם לא מספתקים רק בראיון אישי, אלא שולחים אותך גם למבחני דינמיקה קבוצתית במכונים דוגמת קינן שפי או פילת. בקיצור, הם ממש לא מסתמכים רק על דברים פורמליים.

וואו, אם לא הייתי מוכן להיות חבר במועדון שהיה מוכן לקבל אותי- עכשיו זה עוד יותר.
מבחני דינמיקה קבוצתית זה בולשיט בתנועה....אבל זה דיון אחר לחלוטין.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 09-03-2014, 16:11
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]ראיון אישי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אגב, זה לא צירוף מקרים שלא מעט בכירים בעולם הפשע גרים ביישובים קהילתיים\מושבים איכותיים....

הרוב המוחלט של הערסים קלים מאוד לזיהוי, והם בעייתיים מאוד. זה נכון שיש מיעוט שיודעים להסוות את עצמם, ויהיה קשה לזהות אותם, אבל אם אתה מצליח לסנן 95% מהערסים, אתה כבר במצב הרבה יותר טוב.
ולגבי ראשי משפחות פשע - איזה דוגמאות של כאלה אתה מכיר שגרים בישוב עם ועדת קבלה? אני לא אומר שאין... אני פשוט לא מכיר.

ציטוט:
וואו, אם לא הייתי מוכן להיות חבר במועדון שהיה מוכן לקבל אותי- עכשיו זה עוד יותר.

למבחנים האלה יש הרבה חסרונות, אבל הם מצליחים לזהות דפוסים מסויימים לא רע בכלל.

ישן 09-03-2014, 16:21

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]ראיון אישי..."

ציטוט:

הרוב המוחלט של הערסים קלים מאוד לזיהוי, והם בעייתיים מאוד. זה נכון שיש מיעוט שיודעים להסוות את עצמם, ויהיה קשה לזהות אותם, אבל אם אתה מצליח לסנן 95% מהערסים, אתה כבר במצב הרבה יותר טוב.
ולגבי ראשי משפחות פשע - איזה דוגמאות של כאלה אתה מכיר שגרים בישוב עם ועדת קבלה? אני לא אומר שאין... אני פשוט לא מכיר.

ציטוט:

למבחנים האלה יש הרבה חסרונות, אבל הם מצליחים לזהות דפוסים מסויימים לא רע בכלל.

ישן 09-03-2014, 21:51

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "היכן אתה רואה פרשנות לדבריך?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
היכן אתה רואה פרשנות לדבריך? טענת שהם יכולים לבוא מכל המינים, והשבתי שבדר"כ הם באים ממוצא מזרחי, יהודי או לא יהודי. ראית חבורת ערסים רוסים? גם אני ראיתי מזרחים בהייטק. אתה חושב שהם הרוב?

רוב הרוסים הם לא ערסים, וגם רוב המזרחים הם לא ערסים. עם זאת יש לא מעט ערסים מאלה ומאלה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
היכן ראיתי? ההתנגדות שלך לועדות קבלה, שהן בעצם (תקן אותי אם אני טועה, אבל לדעתי לא, כיוון שכבר התבטאת בנידון) מימוש זכותו של אדם לבחור את שכניו מבלי שהמשטר יכפה עליו ליד מי לגור. כזכור לי כבר טענת שיש לאסור גם אפליה במקרה כזה, או במקרה של אפליה בהשכרת דירות פרטיות, שאלו מקרים שהחוק כיום לא אוסר עליהם (בניגוד לאפליה בבתי עסק).

איפה ראית פה שהתנגדתי לועדות קבלה? להפך, אני אמרתי שישובים קהילתיים עם ועדות קבלה הם האופציה הטובה ביותר למי שרוצה להימנע משכנים בעיתיים.
אני גם אמרתי שועדות קבלה של ישובים לא מסננות בדרך כלל לפי מוצא, אלא לפי האופי של המשפחה המבקשת להתקבל לישוב, ולדעתי כך זה גם צריך להיות וזה בהחלט לגיטימי. סינון על רקע גזעני הוא פסול מבחינה מוסרית ולדעתי צריך להיות גם אסור על פי חוק, אבל זה לא שבודר עליו כאן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:01

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר