לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2014, 17:51
  Tom.Cruise Tom.Cruise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.14
עדי קול, אשה נאמנה (או תסמונת שטוקהולם בפוליטיקה הישראלית)

הכותרת בסוגריים שלי
פעם ראשונה מזה שנים שאני מסכים עם משהו שכתוב ב"אל ארד" (""הארץ"")...
http://www.haaretz.co.il/blogs/misg...emium-1.2267011
אני מרשה לעצמי לצתת הרבה, כי מלבד שתי פסקאות, רוב הציטוט זה הסטטוס המקורי של עדי קול מהפייסבוק:
ציטוט:
צריך להודות לחברת הכנסת עדי קול על הווידוי שפרסמה בפייסבוק השכם בבוקר, ולהעריך אותה על הכנות. אני כותב את זה ללא טיפת ציניות. מדובר בקריאת השכמה. זה טקסט חשוב, וחשוב לקרוא אותו. גם אם הקריאה איננה חוויה קלה. היא בעיקר מעציבה מאוד, וגם די מפחידה. הן ברמה האנושית, והן בזו הפוליטית. אין להכחיש שהיא גם מעוררת זעם רב, חוסר אמון, תסכול, אין אונים וייאוש. קשת הרגשות הזו היא גם הסיבה שנמנעתי מלהתייחס לסטאטוס של קול עד עכשיו (הנה, גם לי יש וידוי אישי), למרות שנחשפתי אליו לפני עשר שעות. תחילה הרגשתי חובה לבדוק שמדובר בטקסט אותנטי ולא בפרודיה משובחת, מהסוג שמיטיבים לייצר סאטיריקנים בנוסח "פי 1000 צוות יש עתיד". אחר כך העדפתי לנשום עמוק. כשכבר התיישבתי להעלות בכתב את מחשבותיי, מצאתי את עצמי בוהה חליפות בטקסט של קול ובמסך הריק. אז הנה ניסיון שני.

תחילה הטקסט במלואו:

"היום אצביע בעד חוק המשילות. למרות שאינני מסכימה איתו. ואני בטח לא חושבת שיוביל ליותר משילות.
חשוב לי לומר אם כן כי הבעד שלי לא יהיה בעד החוק אלא בעד יאיר לפיד. וזו למעשה תהיה הפעם השלישית שאני עושה כן. הראשונה הייתה כשבחרתי להצטרף אליו למסע הזה שנקרא יש עתיד. לא היה לי מושג למה אני נכנסת, אבל לו ודאי לא היה מושג במה (או יותר נכון במי) הוא בחר. יאיר ״הצביע״ בעדי בלי שנכיר. לא הייתי בין חבריו, מקורביו, או שותפיו לאימוני הכושר (לצערי הרב). אלא סתם אחת עם חלום אמיתי לשנות את העולם. והוא לא סתם בחר אותי, הוא עשה זאת כשהוא מבקש ממני רק שני דברים: נאמנות, ולהיות חברת הכנסת הכי טובה שאוכל.
הפעם השנייה שבחרתי בו הייתה בקלפי. כמו רבים אחרים גם אני הכרתי אותו רק מהקמפיין. שמעתי אותו בחוגי בית (אם תעירו אותי בלילה אוכל לצטט בלי בעיה מדבריו במהלכם), ראיתי אותו בטלוויזיה וקראתי אותו בעיתון, אבל לא באמת ידעתי מיהו. ורק הוא יוכל להעיד כמה רציתי לדעת. מה שכן הבנתי, וזה הספיק לי בשביל הבעד השני, זה שאני מאמינה לו. מאמינה שהוא רוצה באמת ובתמים (כן, בתמים, זו תכונה נפלאה בעיני), לעשות שיהיה פה יותר טוב. והוא מוכן לתת לשם כך את כל מה שיש לו. כלומר את חייו. וכמי שנתנה את חייה קודם לכן, בעד הרבה פחות, כל שיכולתי לעשות הוא לתת לו גם את הבעד שלי.
והיום בשלישית כאמור, אחרי שנה לא קלה לכל הדעות, אני נותנת לו אותו שוב. והפעם ממקום בוגר, מפוקח, וכן גם חכם יותר. היום אני יודעת שאנחנו לא מסכימים על לא מעט דברים. אבל שכן מותר לא להסכים. כל עוד הולכים ביחד כשהשעה מחייבת (והיום היא מחייבת, למעשה אם לא נלך יחד היום, לא נלך בכלל). אני גם יודעת שאני אחטוף על הפוסט הזה לא פחות משחטפתי על ההימנעות שלי. כי בסוף מי ש'רקד לי על הדם', 'הלך לי על הראש' או איך שלא תרצו לקרוא לזה, עשה זאת לא מתוך תמיכה בי אלא מתוך שנאה יוקדת ליאיר. והשנאה הזו תעוור אותו, אותם, אתכם, גם עכשיו. ותגרום לכם לחשוב שמדובר בפוסט פוליטי שמטרתו קידום עצמי ולא יותר.
ובכן אתם מוזמנים לחשוב כך, וכמובן מוזמנים לכנות אותי בשמות ואפילו להמשיך לשלוח סמסים (כבר קיבלתי אלף מאתמול, מה זה בשבילי עוד כמה). אבל אתם גם מוזמנים לראות שהשעה 6 בבוקר. להבין שאני כבר לא ישנה כמה שעות. ושבאמת לא קל לי. להסתכל אחורה על כל השנה האחרונה , על מי שאני, מה שעשיתי ומה שאמרתי, ולהבין שאני כותבת בכוונה שלמה, ומתוך רצון חופשי, ומאותה כוונה ורצון אצביע היום בעד. בעד יאיר לפיד. לא 'שר האוצר', לא 'המנהיג', האיש. אם הייתם מכירים אותו, הייתם עושים כמוני. שיהיה לכולנו בהצלחה".

הטקסט הזה מגיע אלינו למחרת יום האשה הבינלאומי. אז הנה עוד וידוי אישי: אני מגדיר את עצמי פמיניסט קיצוני. עולם של גברים הוא עולם דפוק. הייתי שמח לו היו בכנסת 120 נשים. אין לי בכלל ספק שמצבנו היה אז טוב בהרבה. הדברים הבאים נכתבים לפיכך בצער עמוק, אבל אני חש שאין באפשרותי לא לכתוב אותם: זה נראה כמו טקסט של אשה מוכה. אשה שעברה התעללות (abuse), ומחפשת בכוח הצדקות. הצדקות למי שהתעלל בה, והצדקות לעובדה שהיא מוכנה להישאר היכן שמתעללים בה ועם מי שהתעלל בה. במקרה של קול ההתעללות היא נפשית-חברתית, כמובן, אבל התסמינים זהים למאפיינים של התעללויות אחרות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2014, 18:51
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי jasmineshaked שמתחילה ב "כל מי שהצביע ללפיד מגלה לאט..."

באמת שאין לי מושג על מה אתה מדבר. פעם ראשונה שקרה לי שעברה יותר משנה מאז הבחירות ואני עדיין מרוצה מהמפלגה שהצבעתי לה. אני אומר בכנות, ה18 חבר'ה שנכנסו לכנסת ולממשלה תודות לזה שישבו על הכתפיים של לפיד לא מעניינים אותי. התחושות וחיבוטי הנפש של עדי קול לא מעניינות אותי. מבחינתי הם כולם צרכים להיות חיילים צייתנים שעושים מה שהבוס אומר להם לעשות - כמו במפלגה של ליברמן. אני אשקול להפסיק להצביע ליש עתיד רק כאשר תסתיים התקופה בה יאיר הוא השליט ללא עוררין של הסיעה. אם אני זוכר נכון לפי מצע המפלגה אי אפשר להזיז אותו לפחות עד לתום הכהונה של הכנסת הבאה שזה מגניב לגמרי מבחינתי.
ישן 13-03-2014, 21:38
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
כי עוד 30 שנה החרדים והדתיים ירכיבו את הממשלה.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "למה 30 שנה?"

ואז כל החוקים המדוברים - יהפכו לבלתי רלוונטים.

זאת - כי בחינוך הממלכתי לומדים היום אותו מספר תלמידים כמו בחינוך החרדי והחינוך הממלכתי-דתי, כאשר ביסודי יש כבר רוב.
והממוצע היום בבתי הספר - יהפוך להיות ממוצע המצביעים עוד 30 שנה.
והחישוב הנ"ל, גם ללא להתייחס למגמת החזרה בתשובה, ובהתעלם מההנחה הסבירה ששיעור החרדים בקרב הילדים ימשיך לגדול.

עד אז - יש לך סיכוי להגיע לסטטוס קוו סביר בעזרת הידברות,
אבל ברגע שיהיה ראש ממשלה דתי או חרדי - הציבור החילוני יחטוף את האפליה שניסה לכפות על הציבור החרדי.
החרדי הממוצע מבין את זה - ולכן דורש את אותה ההידברות והסכמה הדדית.
והאיום על סנקציות פליליות כגמול על לימוד תורה שיהפכו לסמל דבקות ואמונה - לא מרשים אותו.
ישן 14-03-2014, 08:31
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
על החלק הזה כתבתי בסיום. אבל ארחיב
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "שאלתי למה הוא אומר שלא יהיו..."

מכיוון שהחרדים רואים את המגמה, ויודעים שסביר שיצליחו בעתיד לבטל את החוק, הנכונות שלהם להכנע לכפיה מאוד נמוכה.
זה אומר שכל נסיון גיוס בכפייה יהפוך ל"מבחן אמונה" ו"נסיון שמד" (כפי שהיה נהוג במזרח אירופה), ולכן כמות הגיוסים בעקבות הכפייה תהיה נמוכה,
אבל זה גם אומר ששיתופי פעולה קיימים יפגעו - ולכן בפועל כנראה יהיו פחות גיוסים מאשר היום.

כך למשל כשטומילפיד דרש לעודד גיוס בנות דתיות, למרות שהרבנים התנגדו - הדבר הוביל בפועל לירידה בגיוס.

הרעיון של עידוד גיוסים באמצעות ענישה כלכלית היה דווקא טוב,
וחבל שטיפשות ועקשנות הובילו בפועל לחקיקה שתגרום לנזק ולא לתועלת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:22

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר