לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2014, 16:24
  Tom.Cruise Tom.Cruise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.14
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "מסיבה פשוטה"

2 טענות. שתיהן יסודן הוא תעמולה שמבוססת על שקרים, טיפשות ופחד.

1. שיכורים מאחורי ההגה מסוכנים בהרבה, וגם כאלה שנוהגים תחת השפעה של מאות סוגי תרופות. זאת סיבה לאסור על "נהיגה תחת השפעה", לא על אדם בוגר מלהשתמש במשהו כזה או אחר.

2. הטענה השנייה, שמריחואנה היא פתח לסמים אחרים, זה קשקוש בלתי מבוסס, בלתי מוכח, שכל המטרה שלו היא להפחיד, וכמו כל תעמולה שמבוססת על Fear Uncertainty and Doubt , כשמתעמקים בה היא מתפוגגת כמו כל נפיחה שמעכירה את האווירה.

אם תיקח שאכטה, במהרה תסיים כהומלס שמזריק הרואין על ספסל בתחנה המרכזית!!!!

רק גש רגע, ותבדוק בארה"ב ובמערב אירופה איזה אחוז מחמשת העשירונים העליונים ניסה, או השתמש בסמים קלים, ובפסיכואקטיביים (אקסטזי ו LSD).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-03-2014, 18:08
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אתה צודק. שימוש במריחואנה זה בריא לחלוטין ואין לזה שום תופעה שלילית
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "2 טענות. שתיהן יסודן הוא..."

למעשה, פעם סבא שלי היה מת ואז נתנו לו לעשן מריחואנה והוא חזר לחיים. גם לחבר שלי נקטעה רגל, ואחרי שהוא התחיל לעשן היא גדלה לו בחזרה.
עישון מריחואנה מרפא מסרטן, איידס, סיסטיק פיברוזיס ושאר מחלות גנטיות חשוכות מרפא (פשוט מלמדים את התינוק שנולד חולה לעשן מריחואנה)

ועכשיו ברצינות, להתייחס למריחואנה כפתרון קסם שמתאים לכולם ומרפא כל מחלה ושכל מה שצריך זה "לקחת שאכטה והכל יהיה בסדר", תו"כ התעלמות כמעט מוחלטת מהתופעות השליליות של השימוש במריחואנה - זו בדיוק אחת הסיבות שרוב הסיכויים שבזמן הקרוב לא תהיה ליגליזציה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 13-03-2014, 18:22
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "מה הקשר בין ההודעה שלי לבין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tom.Cruise
מריחואנה כתרופה, יעילה לשיכוך כאבים, להרגע, ולטיפול במצבים נפשיים מסוימים (PTSD), וכסם ל...אמממ הרפיית הנפש. בוודאי שיש למריחואנה השפעות שליליות, מי טען אחרת?

אני לא איש מקצוע, אבל מבחינה הגיונית הטענה הזאת יכולה לתפוס גם על אלכוהול.

אבל, גם על סמים קשים. נניח קטמין ומורפיום.
ציטוט:
מצד שני, בחברה ליבראלית, אין שום סיבה הגיונית, לאסור באופן גורף שימוש במריחואנה...

לליברליות יש גוונים.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 13-03-2014, 18:33

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Tom.Cruise] מריחואנה..."

1. אלכוהול הוא תרופה ממש גרועה, הוא עושה נזקים אורגניים לגוף, לכבד, ולמוח, ממכר, ובמינונים שיעילים לשיכוך כאב משפיע מאוד משכר.
2. קטמין לא כל כך מתאים לשימוש בבני אדם, רק כחומר הרדמה.
3. מורפיום אכן מתאים לטיפול בכאבים קשים, אבל יש לו נטייה מאוד מסוכנת לדיכוי הנשימה. הוא מתאים בעיקר לטראומות קשות, או לחולים סופניים...

לכל המצבים שהזכרתי למעלה, מריחואנה היא תרופה יעילה שיש לה יחסית מעט תופעות לוואי. וזה העיניין בטיפול תרופתי - עלות תועלת, בסופו של דבר למריחואנה יש מעט תופעות לוואי, יחסית לתרופות מקבילות.

לכל הנ"ל אין שום קשר לליגליזציה. זה לא הגיוני לאסור על שימוש במריחואנה, מאותה סיבה שזה לא הגיוני לאסור על שימוש באלכוהל, כי זה פוגע בחופש הפרט ובערכי החירות הבסיסיים של החברה האנושית המודרנית.

-----
לגבי מריחואנה כתרופה זה לא אני אומר, זאת התוצאה של מספר לא מבוטל של מחקרים...
ישן 13-03-2014, 18:43
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "1. אלכוהול הוא תרופה ממש..."

ציטוט:
1. אלכוהול הוא תרופה ממש גרועה, הוא עושה נזקים אורגניים לגוף, לכבד, ולמוח, ממכר, ובמינונים שיעילים לשיכוך כאב משפיע מאוד משכר.

אותו דבר יכול להיאמר על מריחואנה וגם על מה שנלווה אליה- עישון.
ציטוט:
3. מורפיום אכן מתאים לטיפול בכאבים קשים, אבל יש לו נטייה מאוד מסוכנת לדיכוי הנשימה. הוא מתאים בעיקר לטראומות קשות, או לחולים סופניים...

למיטב ידיעתי נותנים מורפיום כמשכח כאבים כללי. ואם לא- אז תעתיק את התגובה לחומר שכן משתמשים בו לשיכוח כאבים כללי.
ציטוט:
לכל הנ"ל אין שום קשר לליגליזציה. זה לא הגיוני לאסור על שימוש במריחואנה, מאותה סיבה שזה לא הגיוני לאסור על שימוש באלכוהל, כי זה פוגע בחופש הפרט ובערכי החירות הבסיסיים של החברה האנושית המודרנית.

טענה זהה יכולה להיאמר בקשר, או אני לא יודע, לנשיאת סכינים.

ואז תגיד "סכינים הורגות".
ואז אומר בתגובה "מריחואנה הורג".
ובחזרה למשבצת מס' 1.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 13-03-2014, 19:07

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Tom.Cruise]1. אלכוהול..."

אתה מערבב פה שני דיונים שונים. דיון אחד, הוא על מריחואנה כתרופה, וזה דיון מקצועי ונפרד מהדיון השני. הדיון השני הוא על ליגליזציה, בוא נשמור על ההפרדה בינהם.

יש דרכים אחרות לצרוך מריחואנה מלבד עישון (אכילה, אידוי), שאין בהן נזק נלווה מאופן הצריכה כמו עישון.
מורפיום ניתן כתרופה במקרים מאוד מאוד קשים, זה בשום צורה לא בר השוואה למריחואנה, לא ביעילות (מורפיום הרבה יותר יעיל) ולא בסכנות (המינון הקטלני של מריחואנה הוא גבוה בצורה מגוכחת, זה כמעט בלתי אפשרי למות מצריכת קאנביס)

לגבי ליגליזציה:

קאנביס לא הורג. פשוט ככה. לא ישירות ולא בעקיפין .

כמה מקרי מוות היו שמקושרים למריחואנה? אני מוכן להתערב שיותר אנשים מתים בשנה כי ישב עליהם פיל, מאשר מאיזושהי סיבה שמקושרת לצריכת מריחואנה...
ישן 13-03-2014, 19:10
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "אתה מערבב פה שני דיונים..."

ציטוט:
אתה מערבב פה שני דיונים שונים. דיון אחד, הוא על מריחואנה כתרופה, וזה דיון מקצועי ונפרד מהדיון השני. הדיון השני הוא על ליגליזציה, בוא נשמור על ההפרדה בינהם.

אתה הכנסת את הסגולות הרפואיות.
גם אם הן נכונות- זה רק סיבה להפוך את המריחואנה לחוקית כתרופה (או להחזיר יותר נכון), זה לא רלוונטי לליגליזציה גורפת.
ציטוט:
קאנביס לא הורג. פשוט ככה. לא ישירות ולא בעקיפין .

אנשים לא צורכים קאנביס, עולים על הגה והורגים מישהו/את עצמם?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 13-03-2014, 19:40
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "1. לא אני הכנסתי, אלא..."

ציטוט:
1.
2. קודם כל סטטיסטית לא כל כך.

לא כ"כ זה לא לא. מה גם שהפרשנויות נשמעות לי מאוד תלושות.
אגב סטטיסטית- קישור למחקר שגורס כך?
ציטוט:
וגם נהגים תחת השפעת קאנביס נוטים להיות יותר זהירים, ולנהוג יותר לאט.

אז גם נהגים שיכורים.
ציטוט:
דבר שני, אני לחלוטין בעד להתייחס לנהיגה תחת השפעת קאנביס בדומה לנהיגה תחת השפעת אלכוהול, ולהוציאה מחוץ לחוק, ובדומה לאלכוהול לאפשר לבגרים להשתמש בו...

כלומר שאין בעיה לצרוך קנביס כל עוד אתה לא עושה בו שימוש שלילי (יעני abuse).
איך הסיטואציה הזאת שונה מ"זה בסדר להסתובב עם סכין כל עוד אתה לא דוקר אתה מישהו"?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 13-03-2014, 19:58
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "לא מחקר, אבל..."

ציטוט:
לא מחקר, אבל סקירה:
http://webarchive.nationalarchives....rch/rsrr/theme3
/cannabisanddrivingareviewoft4764?page=12

זה תוצאות שחוזרות במחקרים שוב, ושוב, קאנביס פוגע בנהיגה, אבל פחות מאלכוהול, והנבחנים מדווחים שהם יותר "מסטולים" ופחות סביר שהיו עולים על ההגה...
זה לא אומר שהוא לא מסוכן מבחינת נהיגה, להפך, אבל פחות מאלכוהול...

This webpage has a redirect loop
ושוב- פחות מסוכן זה לא "לא מסוכן" ולכן לא טיעון.

ציטוט:
קאנביס לעומת סכין.

כשאדם מסתובב בשעות הלילה עם סכין בגרב בדרכו לבילוי אז הסכין היא כלי נשק שעלול לשמש לדקור אנשים, השימוש האפשרי בהכרח יפגע במישהו...

כשאדם מסתובב בשעות הלילה עם קאנביס בכיס, עיקר הסכנה היא לבמבה שבסביבתו...

שוב, זאת אבחנה מאוד מוטה.

מה הופך את הסכין בגרב בהכרח לדקירה- אבל את צריכת הקנאביס ללא בהכרח לתאונה?
הדיעה המשוחדת שלך.
עכשיו אני לא הולך להיכנס לנושא הזה אני רק רוצה לקשר לטענה המקורית- שליברליות זה לא עניין של שחור-לבן, אלא גוונים.
אלא אם אתה מיק (שאצלנו ליברליות היא כן שחור-לבן) לטעון שצריך להפוך צריכת מריחואנה לחוקית בגלל שליברליות, אבל לאסור נשיאת סכין בגלל ש"ככה" זה סתירה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 13-03-2014, 21:06
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "1. תיקנתי תלינק. זה לא טיעון..."

ציטוט:
1. זה לא טיעון בכלל,

אם זה לא טיעון זה לא רלוונטי.
ציטוט:
לדעתי, מי שמסתובב עם מריחואנה, מגיע לו חזקת החפות שלא יעלה על ההגה, ומי שמסתובב עם סכין ואין לו הצדקה סבירה לשימוש הגיוני לסכין מגיע לו שהסכין תוחרם, ובמקרים מסוימים אף שייעצר.

מצוין, אז אתה לא יכול להפוך את הדיעה שלך לעובדה.

לכן מבחינתך לטעון שצריך לאשר קנאביס כי ליברליות זה שוב- לא טיעון בגלל שאתה לא "אנטי-ליברלי" בתחומים אחרים. מבחינת מיק זה דווקא כן טיעון.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 15-03-2014, 21:27

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "וזה למה הויכוח עקר. למרות..."

כשכתבת Abuse חשבתי שאתה מתכוון כ Drug Abuse...

אתה מפספס את הכוונה שלי, בטעות או בכוונה....

סכינים משמשות בשביל להרוג אנשים, ואנחנו מדברים פה על מישהו שיוצא לבילוי עם סכין, לא על מישהו שמכין סושי. כנ"ל אקדחים, אקדח יכול לשמש אך ורק בשביל להרוג אנשים, ולכן שניהם צריכים להיות מחוץ לחוק. בעיני לפחות, אין שימוש לגיטימי לאקדח בידיי אזרחים, אין שום סיטואציה שאזרח צריך להרוג בה אנשים.

לקאנביס, אין השפעה שלילית על הסביבה, כשאדם מעשן, הוא לא פוגע באף אחד, כנ"ל כשהוא שותה. לגבי סכנה למשתמש, קאנביס יחסית בטוח, ויותר בטוח מאלכוהול, ובכל מקרה זאת בעייה של המשתמש.

נהיגה בשכרות , בין אם תחת השפעת גראס, אלכוהול או תרופות, זאת לא סיבה להוציא אף אחד מהם מחוץ לחוק, באותה מידה ששימוש בסלולרי בזמן נהיגה זאת לא סיבה להוציא פלאפונים מחוץ לחוק, ומתאבדים זאת לא סיבה להוציא בניינים גבוהים מחוץ לחוק...
ישן 15-03-2014, 21:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "כשכתבת Abuse חשבתי שאתה..."

ציטוט:
כשכתבת Abuse חשבתי שאתה מתכוון כ Drug Abuse...

גם.
אביוז בהקשר של שימוש בצורה מופרזת/לא "נכונה".
ציטוט:
סכינים משמשות בשביל להרוג אנשים, ואנחנו מדברים פה על מישהו שיוצא לבילוי עם סכין, לא על מישהו שמכין סושי. כנ"ל אקדחים, אקדח יכול לשמש אך ורק בשביל להרוג אנשים, ולכן שניהם צריכים להיות מחוץ לחוק. בעיני לפחות, אין שימוש לגיטימי לאקדח בידיי אזרחים, אין שום סיטואציה שאזרח צריך להרוג בה אנשים.

לקאנביס, אין השפעה שלילית על הסביבה, כשאדם מעשן, הוא לא פוגע באף אחד, כנ"ל כשהוא שותה. לגבי סכנה למשתמש, קאנביס יחסית בטוח, ויותר בטוח מאלכוהול, ובכל מקרה זאת בעייה של המשתמש.

שוב, אתה מצר את זוית ההתסכלות, בטעות או בכוונה.
אתה אומר שעישון לא הורג בגלל שהפעולה של העישון לא פוגעת באף אחד. נניח שזה נכון. הטיעון הוא שפעולות שמבצעים לאחר העישון הן אלה שהורגות (DUI למשל)
כלומר אתה האומר הסמים לא הורגים, החפץ.
כשאתה מדבר על כלי נשק אתה טוען שהחפץ הורג, אבל מדבר על פעולות שמבצעים עם החפץ.

לחלק האחר- יש הרבה דברים שאפשר לעשות עם סכין, למעשה סביר שאביוז של סכינים מרכיב אחוז מזערי מהשימוש בהם, בהתחשב בכך שכולנו אוכלים בערך 3 פעמים ביום.
כנ"ל אקדחים. אני מסתובבים עם אקדחים באזרחות כבר לא מעט זמן ולמרבה הפלא לא יצא לי לרצוח אתם אף אחד. כמוני גם הרוב המוחץ.

אז אם אתה מתעקש לטעון שהפעולה של צריכת סמים לא הורגת אף אחד, הטענה הנגדית היא שהפעולה של לשאת סכין לא הורגת אף אחד.
אם אתה טוען שסכין שנושאים אותה תדקור מישהו, אז הטענה היא שאם מישהו מעשן סמים הוא יעלה על ההגה וידרוס מישהו.
ציטוט:
נהיגה בשכרות , בין אם תחת השפעת גראס, אלכוהול או תרופות, זאת לא סיבה להוציא אף אחד מהם מחוץ לחוק, באותה מידה ששימוש בסלולרי בזמן נהיגה זאת לא סיבה להוציא פלאפונים מחוץ לחוק, ומתאבדים זאת לא סיבה להוציא בניינים גבוהים מחוץ לחוק...

מצוין, לכן העובדה שמטומטמים רוצחים אנשים עם סכינים זאת לא סיבה להוציא סכינים מחוץ לחוק, בגלל שיש אנשים שהורגים אנשים אחרים בדריסה, בדקירה עם בקבוקי זכוכית, עם מוטות ברזל וכו'.

אה כן וסתם כי זה צץ לאחרונה מחדש בפייסבוק-
https://www.facebook.com/photo.php?...&type=2&theater

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 15-03-2014, 22:13

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Tom.Cruise]כשכתבת..."

אני לא מצר שום דבר. אתה משום מה מתעקש להסתכל על זה בצורה של אמיתות מוחלטות. אתה גם מבלבל את הלבראליות שלי, עם ליברטאניזם. אני מאמין בחרות, כשהיא טובת הפרט וגם טובת הכלל, לא כערך בפני עצמו.

ברור ש"אקדחים לא הורגים אנשים, אלא אנשים הורגים אנשים", אבל כאמור "האקדח עוזר". אקדח זה כלי שמשמש בשביל להרוג , גראס משמש להתמסטל. גראס בשימוש רגיל לא מזיק לאף אחד, אקדח בשימוש שלו יועד- הורג.

אתה יכול להשתמש באקדח גם בשביל להתאמן ללהרוג אנשים, או בשביל "להרגיש בטוח", אבל זה לא השימוש שאליו כלי נשק "מיועד".

לגבי סכינים, אתה מבין טוב מאוד שהכוונה היא לסכין ככלי נשק, ולא ככלי מטבח, אני מפנה אותך לדיון שלך עם קנגס אם יש לך ספק....

בסופו של דבר ההבדל הוא ביעוד, ובמשמעות על הפרט והחברה. אני לא רוצה לחיות בחברה חמושה שאזרחיה יכולים להרוג אחד את השני, ואני רוצה לצמצם את זה ככל האפשר. אני כן רוצה לחיות בחברה שאנשים בוגרים יכולים לשתות, לעשן, או להתמסטל באיזה דרך שלא תהיה כל עוד הם לא פוגעים באף אחד. ובגלל שאני לא רוצה שיפגעו באף אחד צריך לאסור על נהיגה בשכרות. לדעתי, במקרה הראשון טובת הכלל, עולה על החרות הפרטית שלך להחזיק נשק, ובמקרה השני מכיוון שאין נזק לחברה, והפרט נהנה, אז זוהי גם טובת הכלל.

לגבי הסרטון שצירפת, דיי בטוח שאני הייתי יורה בו... אתה חושב שצריך לתת לי אקדח?
ישן 15-03-2014, 23:08
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
גראס בשימוש "רגיל" מזיק גם מזיק, אתה שואף לריאות דברים שלא צריכים להגיע לשם מלכתחילה
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "אני לא מצר שום דבר. אתה משום..."

ואתה גם כמובן פוגע בסובבים אותך, שסובלים מעישון פאסיבי.

בנוגע לאקדח - אני אישית חושב שהיה צריך לתת לך אקדח אם היית עומד בקריטריונים, ואם כמובן היית יורה בצעיר, היה צריך לתת לך גם כלא. מה לעשות, עם הנשק גם באה אחריות.
אבל עדיין, לבחור ברכב שהותקף כנראה שלא היתה דרך טובה יותר להגן על עצמו מלבד לשלוף אקדח ולעשות בו שימוש מצויין כדי לנטרל את האיום שבא מולו, בלי פגיעות בנפש.
כל דרך אחרת מן הסתם היתה שולחת לפחות אחד מהם לבית החולים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 16-03-2014, 07:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "אני לא מצר שום דבר. אתה משום..."

ציטוט:
אני לא מצר שום דבר. אתה משום מה מתעקש להסתכל על זה בצורה של אמיתות מוחלטות. אתה גם מבלבל את הלבראליות שלי, עם ליברטאניזם. אני מאמין בחרות, כשהיא טובת הפרט וגם טובת הכלל, לא כערך בפני עצמו.

אני יכול לטעון אותו דבר עלייך.
ציטוט:
ברור ש"אקדחים לא הורגים אנשים, אלא אנשים הורגים אנשים", אבל כאמור "האקדח עוזר". אקדח זה כלי שמשמש בשביל להרוג , גראס משמש להתמסטל. גראס בשימוש רגיל לא מזיק לאף אחד, אקדח בשימוש שלו יועד- הורג.

בסדר גמור, אבל מה לעשות שאנשים לא תמיד קוראים את הוראות היצרן.

אם האקדח "עוזר להרוג", אין ספק שגם גראס עוזר להרוג, אפילו שהייעוד שלו שונה.
ציטוט:
לגבי סכינים, אתה מבין טוב מאוד שהכוונה היא לסכין ככלי נשק, ולא ככלי מטבח, אני מפנה אותך לדיון שלך עם קנגס אם יש לך ספק....

לי אין ספק. סכין היא כלי בעל הרבה שימושים. להפוך אותו לכלי נשק במצב שבו "אסור" זה אביוז, בדיוק כשם שלעשן גראס ולעלות על ההגה זה אביוז.
ציטוט:
בסופו של דבר ההבדל הוא ביעוד, ובמשמעות על הפרט והחברה. אני לא רוצה לחיות בחברה חמושה שאזרחיה יכולים להרוג אחד את השני, ואני רוצה לצמצם את זה ככל האפשר. אני כן רוצה לחיות בחברה שאנשים בוגרים יכולים לשתות, לעשן, או להתמסטל באיזה דרך שלא תהיה כל עוד הם לא פוגעים באף אחד. ובגלל שאני לא רוצה שיפגעו באף אחד צריך לאסור על נהיגה בשכרות. לדעתי, במקרה הראשון טובת הכלל, עולה על החרות הפרטית שלך להחזיק נשק, ובמקרה השני מכיוון שאין נזק לחברה, והפרט נהנה, אז זוהי גם טובת הכלל.

פה בדיוק הקונפליקט של ה"ליברליות".
אגב, אני ממליץ לך לבטל את המשטרה והצבא, נשק משטרתי וצבאי מוביל להרבה יותר מוות מנשק אזרחי.
ציטוט:
לגבי הסרטון שצירפת, דיי בטוח שאני הייתי יורה בו... אתה חושב שצריך לתת לי אקדח?

אם אתה צורך קנביס ע"ב קבוע בכל מקרה לא היית עומד בקריטריונים....

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-03-2014, 14:41
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "לא, וזה לא מה..."

אה אוקיי אז תגיד ככה.
בגלל זה גם אסור שלמשטרה ולצבא יהיה נשק. בגלל שאין נשק=אין פשע.

וברור שהימצאותו של נשק משפיע על עבירות צווארון לבן, פריצות לרכבים ולדירות, תאונות דרכים וכו' ע"ע לעצור פשיעה בכלל.

האמת היא כאפה כואבת וסתם בגלל שזה פורסם ממש עכשיו:
"רצח נשים בישראל

*כל הנתונים המספריים נלקחו מאתר העמותה "לא לאלימות נגד נשים". לגבי כל מקרה רצח
בדקתי באתרי החדשות מה היתה שיטת הביצוע.

בין השנים 2000-2013, כולל, נרצחו בישראל 294 נשים , במסגרת מה שמוגדר "רצח בתוך
המשפחה". אין בכוונתי להיכנס ל חוכיוו על כל מקרה ומקרה, אך בתוך הרשימה הארוכה הזאת יש
גם מקרים בהם למינה של הנרצחת אין כל משמעות ורציחות ספציפיות אלו היו מתבצעות גם אילו
הנרצח היה גבר, כמו במקרה של רציחתה של מזל ג'רסי ביפו שבוצע על ידי אחיה על רקע סכסוך
כספי ומופיע בסטטיסטיקה הזאת.
הבא נבחן את השיטות, שבהן בוצעו הרציחות הללו :
באמצעות סכין: 123
באמצעות חניקה: 38באמצעות מכות: 27
באמצעות הצתה: 6
באמצעות הפלה מגובה 5:
באמצעות הטבעה: 3
באמצעות הרעלה: 1
"סימני אלימות", ללא פירוט שיטת הרצח: 23
הערה: בהגדרה זו לא משתמשים כשמדובר בירי, אלא רק כאשר יש פרטי חקירה מוכמנים ולצורכי
חקירה נדרש שהנחקר יקשור את עצמו למעשה על ידי ידע על מאפייני הביצוע שלא פורסמו
בתקשורת .
באמצעות כלי ירייה: 68 מקרים , בהתפלגות הבאה:
נשק אירגוני ( צבאי, משטרתי, חברות שמירה וכדומה): 26
נשק בלתי חוקי , שאי חוקיותו התגלתה במהלך החקירה: 23
נשק שלא נתפס ומקורו לא ידוע : 11 (ודאות כמע ט מלאה שנשק כזה הוא בלתי חוקי)
נשק חוקי ברישוי פרטי: 8
הערה: יתכן גם שמדובר סה"כ ב 7- מקרים. במקרה אחד לא לגמרי ברור אם האקדח היה ברישוי
פרטי או ארגוני. הכנסתי אותו למסגרת פרטית כדי למנוע אישומים אפשריים בהטיית נתונים .

מהתבוננות בנתונים אלו , אנו רואים שמתוך 294 מקרי רצח נשים "בתוך המשפחה" , רק ב 8-
מקרים הדבר בוצע בנשק חוקי ברשיון פרטי. אינני מרגיש נוח עם המילה "רק" בהקשר זה, אך פשוט
לא מצאתי מילה אחרת בשפה העברית כדי לתאר את העובדה שמדובר סה"כ ב-%2.72 מכלל
המקרים.

גם מבין 8 המקרים הללו 6 , בלבד בוצעו על ידי בעליו החוקי של הנשק ואילו בעוד 2 מקרים הנשק
הגיע לידיהם של בלתי מורשים, באחד מהם זאת היתה אישה שבאקדח (כנראה אישי, אך יתכן גם
שאירגוני) של בעלה רצחה את כלתה ( עוולה אבו סיהם, רהט, 2011 "

זה מתייחס במקרה רק לרצח נשים, אבל זאת המגמה האבסולוטית.

ההדגשות שלי.
המחקר מצורף.
https://2014-uploaded.fresh.co.il/2...20/30628253.pdf

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 20-03-2014 בשעה 14:46.
ישן 20-03-2014, 15:04
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "קראת את המשפט השני בתגובה שלי?"

קראת את המחקר? לפחות את החלק שהדבקתי?

אחרי שתקרא נוכל לעבור לשלב ב'- כמה אירועים אזרחים חמושים עצרו.
יש כמובן את הפרופיל הגבוה- אירועי הטרקטורים ולמשל הסרטון שהבאתי מקודם. עם זאת- מרבית האירועים נשארים עלומים בגלל שהם הסתיימו עם 0 עניין ציבורי.0 עניין בגלל שלא בוצעה עבירה.

אבל עזוב, כבר ביססנו שהמחקר עקר בגלל שלרוץ ערומים באחו וכו'.

עריכה-
או נניח מחקרים כאלה:
AUSTRALIAN GUN BAN RESULTED IN HIGHER CRIME RATES

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.worldpublicunion.org/images/agb02.jpg]

http://www.worldpublicunion.org/201...rime-rates.html

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 20-03-2014 בשעה 15:09.
ישן 13-03-2014, 19:35
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "1. אלכוהול הוא תרופה ממש..."

1. אלכוהול רחוק מלהיות תרופה גרועה. למעשה, בתרופות רבות תמצא שהוא אחד מהמרכיבים.
זה גם אומר שנעשו עליו מחקרים רבים - ושהשפעותיו ידועות.
צריכת יתר של כל תרופה שהיא - תוביל לתופעות לוואי קשות. קשות בהרבה מאלכוהול.
צריכה קבועה של רוב התרופות - גם תוביל לתופעות לוואי קשות. קשות בהרבה מאלכוהול.
כך שאלכוהול - הוא בטוח גם ביחס לתרופות. מה שקשה להגיד לגבי מריחואנה.

3. השימוש במורפיום הוא מאוד מאוד נפוץ, למרות תופעות לוואי שקשות משמעותית מהאלכוהול והמריחואנה.
זה נובע חלקית מהנוחות שלו לשיכוך כאבים חזקים, וחלקית מהתדמית השלילית של המריחואנה.

4. המריחואנה עצמה אינה תרופה, בדיוק כפי שאופיום אינו תרופה.
ניתן להפיק ממנה תרופות (כפי שמאופיום מפיקים מורפיום), וכך להפחית חלק מתופעות הלוואי שלחולים רבים הן מטרידות מאוד.
לשם כך צריך מחקרים וניסויים קלינים - וזה יקח הרבה זמן.
לעומת זאת - המריחואנה זמינה היום, ולכן נותנים אותם לחולים במקרים מסויימים - וטוב שכך.

לגבי נושאי ה"חופש" למינהם: כשמדובר בחופש צריך לאזן בין הנזקים החברתיים (נזק לאנשים אחרים) לפגיעה בפרט - אחרת יש לך את החופש לגנוב ולרצוח.
בארה"ב ומקסיקו הנזקים החברתיים כתוצאה מהמלחמה בסמים הם איומים - ועולים על כל רווח מהם.
לכן באופן חד משמעי עדיף לעבור לפיתרון אחר - מיסוי גבוה.
בהולנד - גילו שביטול האיסור על הסמים הקלים הוביל להחרפה משמעותית בפשיעה, ולהגברת הפגיעה החברתית באופן משמעותי, העולה על תקבולי המיסים מהסמים.
בישראל - אין לך פשיעה מלוות סם בהיקפים כאלו, והיקפה הצטמצם עכשיו כשהגבולות נסגרו טוב יותר.
כך הפוטנציאל הרווח יחסית נמוך, ופוטנציאל ההפסד גבוה.
ישן 13-03-2014, 19:59

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "1. אלכוהול רחוק מלהיות תרופה..."

1. כל מה שכתוב בסעיף 1 שלך פשוט לא נכון. בשום מקום לא משתמשים באלכוהול כחומר פעיל בתרופה. חומר משמר בסירופ נגד שיעול, זה לא נקרא. תשווה בבקשה תופעות לוואי בין טיפות אוזניים לוודקה. וצריכה קבועה של תרופות לחץ דם, אם צריכה קבועה של חצי בקבוק ערק ביום...

3. מורפיום לא בר השוואה לקאנביס. והשימוש בו הוא מאוד מאוד לא נפוץ. משתמשים במורפיום לטיפול בחולים סופניים, וטראומה. בשום מקום לא נותנים מורפיום כטיפול כרוני למישהו שלא מצפים שימות, והוא הרבה הרבה יותר מסוכן מקאנביס.

4. שטויות . מריחואנה, כמו שהיא ניתנת כתרופה. אגב יש גם צמחים אחרים שניתנים כתרופה. אפשר בימינו לשלוט במידה מאוד מאוד גבוה במרכיבים שיש במריחואנה רפואית, יש סוגים שונים של זנים, עם השפעות שונות. ושוב בד"כ למריחואנה יש פרופיל טוב של עלות\תועלת לעומת תרופות מקבילות (לא אספירין, וכמובן שלא מורפיום). אם אתה לא מאמין לי, אתה מוזמן לחפש מחקרים על קאנביס כטיפול רפואי...

בהולנד, גילו שתיירות סמים מובילה לפשיעה, ושמאז שהמריחואנה נמכרת שם באופי חוקי חלה ירידה בפשיעת סמים בקרב אזרחים, וירידה בצריכה בקרב בני נוער...
ישן 13-03-2014, 22:42
צלמית המשתמש של ai22

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "1. [B]כל [/B]מה שכתוב בסעיף 1..."

ציטוט:
1. כל מה שכתוב בסעיף 1 שלך פשוט לא נכון. בשום מקום לא משתמשים באלכוהול כחומר פעיל בתרופה. חומר משמר בסירופ נגד שיעול, זה לא נקרא. תשווה בבקשה תופעות לוואי בין טיפות אוזניים לוודקה. וצריכה קבועה של תרופות לחץ דם, אם צריכה קבועה של חצי בקבוק ערק ביום...
זה ממש לא רק תרופה אחת. הנה רשימה ארוכה של תרופות המכילות כמות משמעותית של אלכוהול.
ולהשוות צריכת יתר של אלכוהול לצריכה מדודה של טיפות אוזניים - היא חסרת משמעות.

להשוואה סבירה, אנא השווה נטילת חצי בקבוק עראק ביום לנטילת 2 חבילות אקמול ביום.
לפי ההגדרות הרפואיות, שתייה של 14 משקאות בשבוע ומעלה היא "צריכת יתר" של אלכוהול (בדומה לצריכה של מעל 8 כדורי אקמול ביום, או מעל 6 בצריכה קבועה).
הגדרה זו מתורגמת ל70 סמ"ק עראק ביום. אתה דיברת על כמות גדולה פי 5.
בנוסף - אם מדובר על צריכה מהירה על קיבה ריקה, צריכת חצי בקבוק עראק מובילה להרעלת אלכוהול קטלנית, בדיוק כמו נטילה של שתי חפיסות אקמול.
לגבי נשים - המספרים נמוכים יותר.

מבחינה רפואית ממליצים לאדם ממוצע (70 ק"ג) לא לחרוג מ3 משקאות בצריכה חד-פעמית.
כך שצריכה של מעל שישית בקבוק עראק - היא צריכת יתר.

ציטוט:
3. מורפיום לא בר השוואה לקאנביס. והשימוש בו הוא מאוד מאוד לא נפוץ. משתמשים במורפיום לטיפול בחולים סופניים, וטראומה. בשום מקום לא נותנים מורפיום כטיפול כרוני למישהו שלא מצפים שימות, והוא הרבה הרבה יותר מסוכן מקאנביס.
השימוש במורפיום הוא מאוד נפוץ לשיכוך כאבים חזקים. בבתי חולים משתמשים בו באופן קבוע, לחובשים צבאיים ופרמדיקים הוא חלק מהערכה.
כשקשישים סובלים מכאבים חזקים - מייד נותנים להם מורפיום, ולאחר שהכאב חולף מנסים להפחית בהדרגה. זה הטיפול הסטנדרטי, למרות תופעות הלוואי הקשות.
כדי לקבל מריחואנה - צריך לבקש במיוחד, ולא מקבלים מייד אלא אחרי דיון בבקשה.
זה מאוד לא סביר - ואני מקווה שזה ישתנה (למרות שאני מבין שעד שתהיה תרופה בדוקה עם תופעות לואי מופחתות זה כנראה ישאר המצב)

ציטוט:
4. שטויות . מריחואנה, כמו שהיא ניתנת כתרופה. אגב יש גם צמחים אחרים שניתנים כתרופה. אפשר בימינו לשלוט במידה מאוד מאוד גבוה במרכיבים שיש במריחואנה רפואית, יש סוגים שונים של זנים, עם השפעות שונות. ושוב בד"כ למריחואנה יש פרופיל טוב של עלות\תועלת לעומת תרופות מקבילות (לא אספירין, וכמובן שלא מורפיום). אם אתה לא מאמין לי, אתה מוזמן לחפש מחקרים על קאנביס כטיפול רפואי...
הבעיה עם המריחואנה אינה המינונים (דבר שאכן נפתר במריחואנה הרפואית).
זה מתחיל בחומרים האקטיבים האחרים במריחואנה שגורמים תופעות לוואי מטרידות ובלתי נחוצות,
ממשיך בתחושת הסוטול - שמטרידה חלק מהחולים, שלא מעוניינים בה,
ויש גם את עניין העישון - שמחדיר חומרים מסרטנים לגוף, מקשה על חולים עם בעיות נשימה, ועל חולים שאינם מעשנים.
כך שבמידה והייתה "גלולת THC" זמינה במרשם - היא בהחלט הייתה תרופה טובה.
אבל היא לא הייתה "כיף" כמו המריחואנה או החשיש.

ציטוט:
בהולנד, גילו שתיירות סמים מובילה לפשיעה, ושמאז שהמריחואנה נמכרת שם באופי חוקי חלה ירידה בפשיעת סמים בקרב אזרחים, וירידה בצריכה בקרב בני נוער...
אז הלגליזציה הפחיתה פשיעה מסוג אחד והגבירה פשיעה מסוגים אחרים. מה טוב בזה?
בהולנד מאוד לא מרוצים מהסמים והפשיעה שמלווה אותם, ולכן משנים את החוק מדי פעם.
בעקבות הפשיעה הם ניסו להגביל את הצריכה רק למי שמחזיק "כרטיס משתמש", אבל אז החנויות פתחו בשביתה והחוק בוטל.
הם ניסו למנוע מכירה לתיירים - אבל אז התרבו סוחרי הסמים ברחובות, והם כבר מוכרים גם סמים קשים (מה שהלגליזציה הייתה אמורה למנוע).
בקיצור - מדובר בבעיה לא קלה, והפיתרון לא פשוט.
אבל מרגע שעושים לגליזציה - מאוד קשה לבטל אותה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 13-03-2014 בשעה 22:46.
ישן 13-03-2014, 23:14

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "[QUOTE=Tom.Cruise]1. [b]כל..."

בוא נחזור למספור...

1. אלכוהול משמש בהרבה תרופות כממס, או כחומר משמר, אבל מאות שנים כבר לא משתמשים באלכוהול כתרופה. זה לא אומר שהוא לא נמצא בתרופת, זה אומר שלא הוא החומר הפעיל שמחפשים את ההשפעה שלו, הוא שם במקרה כי ככה הגיוני לייצר את התרופה.

3. ברור שנותנים מורפיום, אבל זה טיפול קו אחרון. אפילו מבין האופיאטים הוא נחשב לאחת התרופות היותר קשות.

4. הקטע במריחואנה רפואית, זה שמכוונים ע"י ברירה מלאכותית את הרכב הקנבידואידים שלה. דווקא הכימיה המודרנית, כרגע מתקשה לייצר כדור שיתחרה בצמח מבחינת עלות\תועלת (כתרופה לא בשקלים). במריחואנה יש לפחות 70 קנבינואידים פעילים וההשפעה המתקבלת נובעת משילוב שלהם. אגב, מריחואנה רפואית לא כדאי לעשן, עדיף לקנות מכשיר מיוחד שמאדה אותה...

5. אם אתה רוצה להביא טיעונים לגבי ההשפעה של ליגליזציה על פשיעה בהולנד, אתה מוזמן להביא נתונים... אני לא מכיר דבר כזה שהייתה עלייה בפשיעה, להפך... חוץ מתיירים שצורכים אקסטזי, שאגב גם צריך לעבור דה-קרימינליזציה לדעתי.

נערך לאחרונה ע"י Tom.Cruise בתאריך 13-03-2014 בשעה 23:16.
ישן 13-03-2014, 21:09
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "ואכן אלכוהול חוקי.. לגבי..."

ההבדל הוא, הפלא ופלא, הסטטוס קוו.

אני לא בטוח שאלכוהול וסיגריות הרסניים פחות (או משמעותית פחות או כל סמנטיקה אחרת שתבחר) מקנביס. ההבדל הוא שקנביס לא חוקי והנ"ל כן חוקיים.
אני, אישית (וכנראה כמוני רוב האנשים שלא בהכרח יודעים לבטא את ההתנגדות שלהם לליגליזציה) לא רואה ליגליזציה כבעלת יותר יתרונות מאשר חסרונות ועל כן אני בוחר בסטטוס קוו.

אם גם אלכוהול וסיגריות היו לא חוקיים כנראה שהייתי יושב עכשיו על משבצת המתנגדים להם גם. וזה מגיע מאדם שהוא צרכן אלכוהול כבד והיה גם מעשן לא קל בכלל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 13-03-2014, 22:03
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "לעיתים "סטטוס קוו" הוא תירוץ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
לעיתים "סטטוס קוו" הוא תירוץ להיתקע במקום. והמשפט האחרון שלך מסביר את זה.

אני לא מסכים בכלל.
ציטוט:
מבחינה בריאותית הנזקים של הקנביס פחותים בהרבה משל טבק או אלכוהול, על זה אין עוררין.

אני לא מכיר את האין עוררין הזה.
כלומר- אני מכיר את הטענות עליו, אבל באותה מידה אני מכיר לפחות אותה כמות של טענות הפוכות. שורה תחתונה- הטיעון שלי איננו בריאותי אז זה בטח לא מה שישכנע אותי.
ציטוט:
אני מבין שאתה מבצע בדיקה תועלתנית רק שלדעתי זה לא המקום. הסיבה לתמיכה בלגלזיציה היא מוסרית נטו.

שוב- לא רואה את זה.
ציטוט:
אבל אם בכל זאת תרצה, יש לא מעט. החל מהקשר עם ארגוני טרור, כלה בעלות הנוספת על מערך השיטור/כליאה/שפיטה, הנזק לאזרחים נורמטיביים שנתפסים עם הסם, ויש גם שיוסיפו שרכישת סם כזה מסוחר סמים עבריין דווקא מקלה על החשיפה לסמים קשים.

קשר עם ארגוני טרור- באותה מידה יכול להיות טענה נגד צריכה של נפט ונפט נצרך בכמויות *קצת* יותר משמעותיות.
עלות נוספת על מערך השיטור- אני לא חושב שמשמעותי במיוחד, האכיפה היא בעיקר על סוחרים (שכמו שאתה אמרת- כנראה סוחרים בדברים כבדים יותר ולכן בכל מקרה צריך יהיה לפגוע בהם) ועל נתיבי הברחה- שבהם, שוב, משתמשים להבריח דברים כבדים יותר וגם אמל"ח ומסתננים ולכן גם פה בכל מקרה תצטרך להיות נציגות.
אזרחים נורמטיבים? טוב, פה כבר צריך להגדיר מיהו נורמטיבי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 14-03-2014, 00:15
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=meac]לעיתים "סטטוס..."

עם מה אתה לא מסכים? שלעיתים סטטוס קוו הוא תירוץ להישארות במקום? אם כך- האם אתה טוען שמקרה כזה לעולם לא מתקיים? הרי כתבת כי "אם גם אלכוהול וסיגריות היו לא חוקיים כנראה שהייתי יושב עכשיו על משבצת המתנגדים להם גם". לי זה נשמע שעבורך הסטטוס קוו הוא חזות הכל.

אילו טענות הפוכות? המתנגדים לקנביס, בין שאר הטיעונים שהם זורקים, מתייחסים בעיקר לכך שיש אנשים עם נטייה מוקדמת להתפרצות פסיכוזה שיכולים לקבל פסיכוזה כזאת או אחרת מקנביס. לא מכיר עוד טיעונים בריאותיים נגד קנביס.

זאת בהחלט הטענה נגד נפט, אם החמצת את ההתבטאויות של נתניהו ושאר גורמים שמנסים לעודד אנרגיה ירוקה יותר. עם זאת, הנפט נרכש (בישראל) בעיקר ממדינות ברה"מ לשעבר. נפט כבר לא משמש להפקת חשמל, כך שיש גם פעילות בנושא הזה. ומעל הכל- הצורך בנפט חזק בהרבה מהצורך בחומר לשעות הפנאי, במשק מודרני. כך שגם את הצפרדע הקטנה הזאת ניתן לבלוע.

שיטור- כל מארב של שוטרים לבליינים בטבע, כל חיפוש בדירות, כל מעצר- בא על חשבון טיפול בפשעים אחרים, בהם יש פגיעה אמיתית באזרחים אחרים. המשטרה מוגבלת בסופו של דבר, כל משימה שתטיל עליה תפגע במשימה אחרת. לכן אני טוען שלא רק שלגלזיציה של זנות, סמים והימורים היא הדבר המוסרי לעשות, היא גם תוביל לקיצוץ נרחב בפעילות המשטרה- או שתשלם אותו הכסף ותקבל יותר משטרה, או שתקבל את אותה המשטרה בפחות כסף. תחשוב על העברת כל הבלשים ממחלק המוסר למחלק שוד, רצח, או לתגבור סיורים.

לגבי סוחרים- מגדלי הגראס פעמים רבות אינם אותו סוחר סמים אלים מחמולה כלשהי, אלא סתם אנשים שמגדלים בחממה קטנה על הגג, בחצר או באדנית את הצמחים. אין שום סיבה לפגוע בהם, פרט לחוק הלא מוסרי הזה. הסוחרים שמייבאים גראס אכן מייבאים גם סמים קשים ובדר"כ גם קשורים לרשתות הברחה בינלאומיות שמתעסקות גם בפשעים קשים.

אכיפה על נתיבי הברחה בהחלט משותפת לשאר הסחורות ולכן לא התייחסתי אליה.

ומעל הכל, וזאת גם כתבתי קודם- הטיעון שלי אינו תועלתני אלא מוסרי בעיקרו- אין לך זכות לאסור על אדם פעולה שאינה פוגעת באחר. במיוחד אם הפגיעה העצמית קטנה יותר מאשר אצל חומרים אחרים שכבר מאושר לצרוך. וזה מסביר למה לדעתי אדם שמעשן סמים למרות שהחוק אוסר עליו הוא אדם נורמטיבי. כי נורמטיביות לא נמדדת לפי הציות לחוק. אחרת תיאלץ לקבוע שפקיד במפלגה הקומוניסטית ששלח אנשים לסיביר, החרים את רכושם והוציא להורג את משפחתם הוא נורמטיבי בעוד אישה שנוהגת במדינה בה אסור לה רק בגלל מינה- אינה נורמטיבית.
ישן 14-03-2014, 07:51
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "עם מה אתה לא מסכים? שלעיתים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
עם מה אתה לא מסכים?

שהאמירה שלי מעידה על כך.
יש עוד נושאים בעולם חוץ מליגליזאציה.
ציטוט:
אילו טענות הפוכות? המתנגדים לקנביס, בין שאר הטיעונים שהם זורקים, מתייחסים בעיקר לכך שיש אנשים עם נטייה מוקדמת להתפרצות פסיכוזה שיכולים לקבל פסיכוזה כזאת או אחרת מקנביס. לא מכיר עוד טיעונים בריאותיים נגד קנביס.

אין כמו ויקיפדיה בשביל מיינסטרים:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94...5.D7.95.D7. 97

או נגיד, התוצאה השנייה בחיפוש גוגל:
http://www.psychiatrist.org.il/%D7%...%9E%D7%95%D7%97
ציטוט:
שיטור- כל מארב של שוטרים לבליינים בטבע, כל חיפוש בדירות, כל מעצר- בא על חשבון טיפול בפשעים אחרים, בהם יש פגיעה אמיתית באזרחים אחרים

כאמור וכפי שאתה אישרת בעצמך אח"כ- אין רדיפה של צרכן הקצה ואין השקעת משאבים בדגי רקק. המשאבים מופנים כלפי מי שבכל מקרה עושה עבירות כבדות יותר שצורכות התייחסות (סמים קשים, אמל"ח, סחר בבני אדם) כך שזה ממש לא סיבה.

ציטוט:
ומעל הכל, וזאת גם כתבתי קודם- הטיעון שלי אינו תועלתני אלא מוסרי בעיקרו- אין לך זכות לאסור על אדם פעולה שאינה פוגעת באחר. במיוחד אם הפגיעה העצמית קטנה יותר מאשר אצל חומרים אחרים שכבר מאושר לצרוך. וזה מסביר למה לדעתי אדם שמעשן סמים למרות שהחוק אוסר עליו הוא אדם נורמטיבי. כי נורמטיביות לא נמדדת לפי הציות לחוק. אחרת תיאלץ לקבוע שפקיד במפלגה הקומוניסטית ששלח אנשים לסיביר, החרים את רכושם והוציא להורג את משפחתם הוא נורמטיבי בעוד אישה שנוהגת במדינה בה אסור לה רק בגלל מינה- אינה נורמטיבית.

אבל על השאלה הזאת יש דיון.
תומכי ליגליזציה טוענים שאין בצריכת קנביס פגיעה באחר, המתנגדים טוענים שיש.
עכשיו חובת ההוכחה היא על התומכים (היות והם אלה שמנסים לשנות) להוכיח שזה המצב. בינתיים זה לא עובד.
מצד שני יש עכשיו מקרה בוחן מאוד מעניין, שתי מדינות בארה"ב שאישרו ליגליזציה. אני מניח שהאופן שבוא העניינים יתגלגלו שם ישפיע על השאלה גם כאן.

אגב, על עצם השאלה המוסרית יש ויכוח מאוד כבד והרבה יותר משמעותי מקנביס- אם אין לי זכות מוסרית לאסור על אדם פעולה שאינה פוגעת באחר אז אסור לי למנוע מאנשים להתאבד, אסור לצוותי מד"א להחזיר לחיים אנשים כאלה, חובה להתיר המתות חסד באופן גורף וכו'. ועדיין הדברים האלה הם לא כ"כ מנת חלקה של המציאות. כנראה שגם מוסר הוא לא דבר אבסולוטי.

ההסבר שלך לנורמיטיביות לוקה ובגדול. אם ההוכחה לנורמיטיביות היא לעשות משהו אע"פ שהוא מנוגד לחוק הרי שרוצחים, אנסים, פדופילים, גנבים וסוציאליסטים הם נורמטיבים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 14-03-2014, 10:10

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=meac]עם מה אתה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
עכשיו חובת ההוכחה היא על התומכים (היות והם אלה שמנסים לשנות) להוכיח שזה המצב. בינתיים זה לא עובד.
.

אמממממ לא.
אם אתה רוצה לאסור על משהו אתה חייב נימוק מעולה, ואם אין לך אז תתכבד ותתיר. זה שיש חוק ויש חוק זה בשום אופן לא סיבה להשאירו, זאת לוגיקה של יאיר לפיד.

ובוודאי שיש הבדל בין להתיר שימוש במריחואנה, לנשיאת סכינים, והתאבדות. שימוש במריחואנה לא פוגע באף אחד, מקסימום גורם למאנצ'יז, והוא משעשע. שימוש בסכינים ככלי נשק הורג את הסביבה, והתאבדות בלי שום ספק ממיתה אותך, אין פה מאזן....

והפרה של חוקים מסויימים לא הופכת אדם ל 'לא נורמטיבי', זה תלוי בחוק ובנסיבות

נערך לאחרונה ע"י Tom.Cruise בתאריך 14-03-2014 בשעה 10:13.
ישן 15-03-2014, 17:18

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=meac]עם מה אתה לא..."

אני רואה כיצד היא כן מעידה על כך מכיוון שכשאתה כותב "אם גם אלכוהול וסיגריות היו לא חוקיים כנראה שהייתי יושב עכשיו על משבצת המתנגדים להם גם" אתה למעשה כותב שאתה מתנגד לשינוי המצב הקיים, כל מצב קיים (לפחות בהקשר של פסילת שימוש בחומרים כאלו ואחרים).

קרא את כל מה שכתוב בוויקי, כמו למשל כיצד הבעיה שגורם העישון היא ככל הנראה בגלל הטבק ולא בגלל החומר עצמו. לגבי הפסיכוזות השונות כתבתי. ההשפעות על המוח אינן שונות ולמיטב ידיעתי פחותות משל אלכוהול (חומר משנה תודעה גם כן, בעוד לסיגריות אין השפעות כאלו אלא בתחומים אחרים). כל מה שנכתב שם רק מראה שהנזקים שגורם הגראס הם לא רק פחותים משל אלכוהול וטבק אלא גם לא ממש מוכחים.

לא יודע איפה אני אישרתי, הרי כתבתי לך שיש רדיפה אחר משתמשים, בין אם מסיבות טבע, חיפושים על גדות הירדן (נהיה מאוד לא נעים לנפוש שם עם החיפושים התמידיים, כמו גם בחלק מחופי הכינרת) או "סתם" פריצות לבתים בהם יש מידע על גידולים הידרופוניים כאלו ואחרים.

לגבי הסוף- הלוגיקה שלך שגויה. מלכתחילה האוסרים היו צריכים להוכיח שיש צורך לאסור את השימוש בקנביס, לא התומכים צריכים להוכיח. חוק, בהיותו כפיה, צריך לבוא למטרה מסוימת, והמחוקק צריך להראות אותה. אפילו בישראל ניתן לראות בחוקי היסוד שכל חוק שפוגע בערכים הכתובים בהם צריך להיות "למטרה ראויה".

לא רק שתי מדינות בארה"ב, אלא גם הולנד הידועה וגם אורוגוואי. בנוסף- במדינות אחרות יש הסכמה בשתיקה על ידי הסטת המשטרה לכיוונים אחרים.

וכן- אדם שמעוניין ליטול את חייו בהנחה שהוא שפוי בנפשו- אין לך סיבה לעצור אותו. וכן, לידיעתך- למד"א אסור לטפל באדם שלא מעוניין שיטפלו בו, אם הוא בהכרה ואומר להם לעזוב אותו. צריך צו מפסיכיאטר מחוזי או משהו בסגנון כדי לכפות עליו טיפול. בדיוק כמו שאין לך אפשרות חוקית להכריח מישהו להיגמל מסיגריות. הזכויות מוקנות לאדם שקול בנפשו, לא לכל אחד (גם לקטינים יש הגבלה על חלק מזכויותיהם, או קשישים עם דמנציה, או לוקים בנפשם).

ולבסוף- המשפט האחרון שלך ממש מטומטם, מחל לי. היכן כתבתי שנורמטיביות היא בהכרח אי ציות לחוק? כתבתי שאין קשר לכך, היות והדגמתי לך כיצד חוקים אכזריים ומעוותים אוסרים על פעולות כאלו ואחרות. איכשהו הצלחת להבין מזה שאני טוען שנורמטיביות היא אי ציות לחוק? קשה לי להאמין שאתה באמת חושב כך, אולי זה עיוות מכוון כדי להתנגח. עוד פעם- נורמטיביות לא בהכרח נמדדת על ידי ציות לחוק, רק אם החוק מלכתחילה נורמטיבי. תחשוב על חוק שאוסר עליך להגן על עצמך במקרה של תקיפה. אתה רוצה להגיד לי שאם תכה בתוקף שלך אתה אדם לא נורמטיבי?
ישן 15-03-2014, 18:58
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אני רואה כיצד היא כן מעידה על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
אני רואה כיצד היא כן מעידה על כך מכיוון שכשאתה כותב "אם גם אלכוהול וסיגריות היו לא חוקיים כנראה שהייתי יושב עכשיו על משבצת המתנגדים להם גם" אתה למעשה כותב שאתה מתנגד לשינוי המצב הקיים, כל מצב קיים (לפחות בהקשר של פסילת שימוש בחומרים כאלו ואחרים).

לא, אני אומר שייתכן שמלכתחילה הם היו צריכים להיות לא חוקיים בגלל ההשפעות שלהם. לאור העובדה שהם מושרשים היטב אצל כולנו- הפעולה של להפוך אותם ללא חוקיים תהיה פארסה אחת גדולה (ויש לנו כבר הוכחה היסטורית כזאת).
ציטוט:
קרא את כל מה שכתוב בוויקי, כמו למשל כיצד הבעיה שגורם העישון היא ככל הנראה בגלל הטבק ולא בגלל החומר עצמו. לגבי הפסיכוזות השונות כתבתי. ההשפעות על המוח אינן שונות ולמיטב ידיעתי פחותות משל אלכוהול (חומר משנה תודעה גם כן, בעוד לסיגריות אין השפעות כאלו אלא בתחומים אחרים). כל מה שנכתב שם רק מראה שהנזקים שגורם הגראס הם לא רק פחותים משל אלכוהול וטבק אלא גם לא ממש מוכחים.

הדיון פה הוא לא על אמיתות הנתונים כי לי אין את הכלים לדיון שכזה. שים לב שמה שאמרתי הוא שאני מכיר טיעונים לכאן ולכאן, לא אמרתי איזה טיעונים נכונים.
אבל זה כן מתכתב עם מה שאמרתי מקודם.
ציטוט:
לא יודע איפה אני אישרתי, הרי כתבתי לך שיש רדיפה אחר משתמשים, בין אם מסיבות טבע, חיפושים על גדות הירדן (נהיה מאוד לא נעים לנפוש שם עם החיפושים התמידיים, כמו גם בחלק מחופי הכינרת) או "סתם" פריצות לבתים בהם יש מידע על גידולים הידרופוניים כאלו ואחרים.

מסיבות טבע ימשיכו לרדוף בגלל שיש שם דברים כבדים יותר בכל מקרה.
אני לא מכיר שיש חיפושים מתמידים על גדות הירדן והכנרת ואני לא יודע מה הם מחפשים. כלומר בהקשר של האם הם לא מחפשים גם דברים נוספים.
ציטוט:
לגבי הסוף- הלוגיקה שלך שגויה. מלכתחילה האוסרים היו צריכים להוכיח שיש צורך לאסור את השימוש בקנביס, לא התומכים צריכים להוכיח. חוק, בהיותו כפיה, צריך לבוא למטרה מסוימת, והמחוקק צריך להראות אותה. אפילו בישראל ניתן לראות בחוקי היסוד שכל חוק שפוגע בערכים הכתובים בהם צריך להיות "למטרה ראויה".

כמובן והם עשו זאת.
כרגע המצב השתנה. אנשים טוענים שהטענות המקוריות שגויות- עליהם חובת ההוכחה.
ציטוט:
לא רק שתי מדינות בארה"ב, אלא גם הולנד הידועה וגם אורוגוואי. בנוסף- במדינות אחרות יש הסכמה בשתיקה על ידי הסטת המשטרה לכיוונים אחרים.

בהולנד "מותר" רק באמסטרדם לא?
זה לא באמת מקרה בוחן, זה כמו לאס וגאס להימורים.
הסכמה שבשתיקה זה לא ליגאליזציה.
ציטוט:
וכן- אדם שמעוניין ליטול את חייו בהנחה שהוא שפוי בנפשו- אין לך סיבה לעצור אותו. וכן, לידיעתך- למד"א אסור לטפל באדם שלא מעוניין שיטפלו בו, אם הוא בהכרה ואומר להם לעזוב אותו.

אמת, רק שבנאדם שמחוסר הכרה כי הוא ניסה להתאבד לא יכול להגיד דבר כזה וההוראה היא לטפל. אפילו שאם הוא ניסה להתאבד הוא כנראה לא מעוניין בטיפול.

ושוב- אתה מדבר על הגיון, הגיון שלך. אני מדבר על החוק כפי שהוא מבוטא היום.
אגב, יש מקרה עכשיו של משפחה שתובעת את "הרשויות" על כך שמד"א לא טיפלו במישהו שדרש שלא יטפלו בו, אבל זה סתם קוריוז.

צריך צו מפסיכיאטר מחוזי או משהו בסגנון כדי לכפות עליו טיפול. בדיוק כמו שאין לך אפשרות חוקית להכריח מישהו להיגמל מסיגריות. הזכויות מוקנות לאדם שקול בנפשו, לא לכל אחד (גם לקטינים יש הגבלה על חלק מזכויותיהם, או קשישים עם דמנציה, או לוקים בנפשם).
ציטוט:
ולבסוף- המשפט האחרון שלך ממש מטומטם, מחל לי. היכן כתבתי שנורמטיביות היא בהכרח אי ציות לחוק? כתבתי שאין קשר לכך, היות והדגמתי לך כיצד חוקים אכזריים ומעוותים אוסרים על פעולות כאלו ואחרות. איכשהו הצלחת להבין מזה שאני טוען שנורמטיביות היא אי ציות לחוק? קשה לי להאמין שאתה באמת חושב כך, אולי זה עיוות מכוון כדי להתנגח. עוד פעם- נורמטיביות לא בהכרח נמדדת על ידי ציות לחוק, רק אם החוק מלכתחילה נורמטיבי. תחשוב על חוק שאוסר עליך להגן על עצמך במקרה של תקיפה. אתה רוצה להגיד לי שאם תכה בתוקף שלך אתה אדם לא נורמטיבי?

"זה מסביר למה לדעתי אדם שמעשן סמים למרות שהחוק אוסר עליו הוא אדם נורמטיבי. כי נורמטיביות לא נמדדת לפי הציות לחוק"

אז מה היא נורמטיביות ואיך היא נמדדת?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 15-03-2014 בשעה 19:04.
ישן 15-03-2014, 19:46

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=meac]אני רואה כיצד היא..."

וזאת לעומת ההצלחה הכבירה באיסור על קנביס?

לא, זה לא עובד כך. אתה למעשה אומר שאתה יכול לטעון כל טענה שאתה רוצה, דבילית ככל שתהיה, אך בגלל שאתה המחוקק זה מותר לך? המחוקק צריך להראות את נכונות הטענות שלו. והיות וכבר הוכיחו שהטענות שלו אינן נכונות, זה מתחבר למה שטענתי.

נכון, אדם חסר הכרה יקבל טיפול, כי הוא לא מביע התנגדות. אם כבר קוריוזים, היה מקרה מעניין שצוות מדא הוזעק לטפל באדם שלא רצה טיפול. בכל פעם שהוא איבד הכרה הם החלו לטפל בו, ובכל פעם שהתעורר הם נאלצו להפסיק (לא זכור לי בדיוק מה היה המקרה שלו, אולי מנת יתר, אבל הום איבד הכרה וחזר מספר פעמים) בשל סירובו.

הסכמה בשתיקה היא צעד לכיוון זה. אם לא מטילים את עונשי המאסר ופוטרים אותך באזהרה בגלל הוראה מלמעלה, זאת למעשה לגליזציה בעין.
דוגמא מנושא אחר היא אי האכיפה של החוק האוסר על יחסים בין גברים שהיה בישראל ובמספר מדינות אחרות. אתה יכול לטעון בתוקף שכל הגייז בזמנו היו לא נורמטיביים כי הם עברו על החוק, אבל מכיוון שאנחנו יודעים שלא היו מעצרים המוניים של אנשים כאלו, כנראה שהיתה לגליזציה בשתיקה, גם אם לא מבחינה חוקית.

נורמטיביות נמדדת על פי אמות המידה של המוסר. ולכן כשיש חוק לא מוסרי, אין חובה נורמטיבית לציית לו. חוק שאוסר עליך לבצע פעולה בה אינך מזיק לאחרים, אין בו שום דבר מוסרי.
מה שאתה באמת רוצה לשאול זה מהו מוסר ואיך מגדירים האם החוק מוסרי או לא. בוודאי שאין פה שחור ולבן אם כי יש לא מעט מוסכמות נרחבות בנושא, לפחות בקרב שוחרי זכויות אדם (למשל העולם המערבי, בעוד בעולם השלישי ככל הנראה לא תמצא יותר מדי מוסר שכזה). באופן כללי- אדם זכאי לעשות כרצונו כל עוד אינו פוגע באחר. כמובן שיש לזה הסתיגויות ופרשנויות וויכוחים עד אין ספור. לזה ניתן להוסיף את הצו של קאנט, שגם לו כמובן יש מקום לפרשנות.
ישן 15-03-2014, 20:04
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "וזאת לעומת ההצלחה הכבירה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
לא, זה לא עובד כך. אתה למעשה אומר שאתה יכול לטעון כל טענה שאתה רוצה, דבילית ככל שתהיה, אך בגלל שאתה המחוקק זה מותר לך? המחוקק צריך להראות את נכונות הטענות שלו. והיות וכבר הוכיחו שהטענות שלו אינן נכונות, זה מתחבר למה שטענתי.

אני טענתי את זה?
הוכח שקנביס מזיק, זה היה הבסיס לחקיקה הראשונית.
עכשיו יש טענות שעומדות בסתירה לכך. הטענות הללו חלוקות מאוד. זה הכל.
ציטוט:
הסכמה בשתיקה היא צעד לכיוון זה. אם לא מטילים את עונשי המאסר ופוטרים אותך באזהרה בגלל הוראה מלמעלה, זאת למעשה לגליזציה בעין.

אולי כן ואולי לא. בכל מקרה עצם העובדה שזה לא חוקי אלא רק מעלימים מכך עין מונעת קיום של הרבה תשתיות שקשורות, זה ההבדל העיקרי.
ציטוט:
דוגמא מנושא אחר היא אי האכיפה של החוק האוסר על יחסים בין גברים שהיה בישראל ובמספר מדינות אחרות. אתה יכול לטעון בתוקף שכל הגייז בזמנו היו לא נורמטיביים כי הם עברו על החוק, אבל מכיוון שאנחנו יודעים שלא היו מעצרים המוניים של אנשים כאלו, כנראה שהיתה לגליזציה בשתיקה, גם אם לא מבחינה חוקית.

באותה מידה יש העלמת עין ממהירות מופרזת עד אחוז מסוים, זנות ועוד כל מיני דוגמאות שאין לי כוח לחשוב עליהן. זה לא אומר שאלה דברים שבהכרח יהפכו לחוקיים.
ציטוט:
נורמטיביות נמדדת על פי אמות המידה של המוסר. ולכן כשיש חוק לא מוסרי, אין חובה נורמטיבית לציית לו. חוק שאוסר עליך לבצע פעולה בה אינך מזיק לאחרים, אין בו שום דבר מוסרי.

זה הגדרה אפילו יותר בעייתית. אין דבר יותר סובייקטיבי ממוסר.
ציטוט:
מה שאתה באמת רוצה לשאול זה מהו מוסר ואיך מגדירים האם החוק מוסרי או לא. בוודאי שאין פה שחור ולבן אם כי יש לא מעט מוסכמות נרחבות בנושא, לפחות בקרב שוחרי זכויות אדם (למשל העולם המערבי, בעוד בעולם השלישי ככל הנראה לא תמצא יותר מדי מוסר שכזה). באופן כללי- אדם זכאי לעשות כרצונו כל עוד אינו פוגע באחר. כמובן שיש לזה הסתיגויות ופרשנויות וויכוחים עד אין ספור. לזה ניתן להוסיף את הצו של קאנט, שגם לו כמובן יש מקום לפרשנות.

מצוין.
אני לא חושב שרבים מהמתנגדים לליגאליזציה עושים את זה ממקום של פאשיזם ומניאקיות כללית. אני חושב שהטענה העיקרית היא בדיוק מה שאמרת ועל מה שאנחנו מדברים כבר אשכול שלם, פגיעה באחר.

תומכי ליגליזציה טוענים שאין פגיעה באחר (או שהיא לא כזאת שמצדיקה הוצאה מהחוק), מתנגדים טוענים שיש. זה הג"ג שבו מתנהל הרוב המוחץ של הקרב הזה, לענ"ד.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 15-03-2014, 21:33

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=meac]לא, זה לא עובד..."

אני די בטוח שאוסרי הקנביס עושים זאת מתואנה של "להגן על הציבור". אין מרחק רב בין תואנה זאת, "צריך להגן על הציבור כי הוא מטומטם", לבין תואנה דומה "צריך להכתיב את כל אופן החיים של הציבור על ידי מערכת חוקים קשיחה ולשלול ממנו את זכות הבחירה". זה נמצא במשקל הדוגמניות, ועדה לקביעת תכני השידור, הגדרת מיהו סופר ומשורר, הכתבת תוכנית לימודים מלמעלה, ובכלל "להסדיר את החיים פה".
טור מעניין- http://www.kav.org.il/b1448.html
בהתייחס לחלק הזה-
"בעקבות הכתבה הקלדתי בגוגל את המשפט המדויק "להסדיר את הענף" (במירכאות כפולות) – התקבלו כמעט 40 אלף תוצאות – הביטוי פופולארי. הנה חלקן על קצה המזלג:

השיפוצניקים דורשים להסדיר את הענף כי יש הרבה חאפרים; ענף חברות הניקיון כבר הוסדר כי היה "פרוץ ובלתי מוסדר"; צריך להסדיר את עניין מכירת האלכוהול; וועד הפעולה של חברות חיפושי הנפט והגז שוקל "להסדיר את הענף העומד לשנות את פניה של מדינת ישראל"; העמותה להסדרת הזנות קוראת להסדיר את הזנות תוך דיאלוג פתוח, אמיתי וליברלי; קציני הבטיחות בתעבורה אומרים שהגיע העת להסדיר את הענף החשוב הזה בתחבורה; ערוץ 2 מדווח שהמדינה החליטה להקשיח את מבחני ההכשרה למתווכים במטרה להסדיר את הענף (שכבר מוסדר); מועצת החלב מסדירה עוד יותר את ענף החלב שמוסדר כבר מזמן; ענף החוקרים הפרטיים הוסדר כבר לפני 40 שנה אבל יש גם חוקרים פרטיים שפועלים ללא רישיון וצריך "רפורמה"; היקבים המבוססים דורשים הסדרה ואכיפה בענף היין; חוק הדבש המוצע מסדיר את ענף גידול הדבורים; החוק לאימון אישי (coaching) עבר בקריאה ראשונה ונועד להסדיר את הענף ולהרחיק חובבנים; גם את ענף תיירות המרפא חייבים להסדיר כדי שלא יהיה על חשבון החולה הישראלי. להסדיר את ענף תיירות הצימרים, את מוניות הספיישל, את ייצור שמן הזית, את הדיור המוגן לקשישים. די."
ישן 13-03-2014, 22:58
צלמית המשתמש של ai22

על מי אתה מדבר?
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "ולמה אתה צריך לממן את החארות..."

על ההולנדים? הפלסטינים? הבדואים? או הלבנונים?
לגבי כל אלה - כל עוד הם לא מנסים להרוג אותי, אין לי בעיה איתם.

למעשה, אני מעדיף מצב שבו המסוממים "מתפרקים" בחופשה בסיני ואז חוזרים לארץ.
כי זה אירוע חריג ולא חלק מיום-יום הרסני, שיחזור יפגע בי.
לפי גישתי - ניתן להגדיר "כפר נופש" בדרום הנגב, ולתחום את הלגליזציה אליו, עם בדיקת תיקים למניעת הברחות. לא בשונה מהרעיון של "קזינו בנגב".
אבל זה לא נראה לי שזה מה שאתה מכוון אליו.

הבעיה כפי שאמרתי - היא לנסות להציג את ההמנעות מנסיגות נוספות כבעיה,
בזמן שעד הנסיגות מעזה ומלבנון - האופציה הזו הייתה קיימת באופן "טבעי".

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 13-03-2014 בשעה 23:04.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:12

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר