לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2014, 12:09
  ishaicohen ishaicohen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "להרוג אותם שהם קטנים"

היה נחמד לשמוע ממך גינוי על האנשים שחינכו ושלחו את אותו ילד לשם.
הנחיות הם הנחיות, לדעתי ברגע שיש הנחיה לבצע נוהל מעצר חשוד אפילו אם זה ילד - חובה לבצע זאת.

אחרת פעם הבאה אותו ילד יענוד חגורת נפץ וינסה לפגוע במי שבא לעצור אותו.

וכן, כבר היו מקרים דומים בין אם זאת בחורה שקיבלה היתר רפואי בישראל ונתפסה במחסום עם חגורת נפץ, והדוגמאות רבות.

אבל אתה מה אכפת לך, העיקר לכתוב שנאה כלפיי אחיך וחבריך בפורום ישראלי.

אם הייתה לך ההגינות והכבוד העצמי, ממזמן היית נוסע לחיות בעזה ותורם מעצמך בלהפוך לפעיל ולנסות לשפר את רמת החיים שלהם ולחתור לשלום.
לא די שיידע מפקד את מלאכתו. עליו להיות אוהב את האדם, שחיי הפקוד שלו יהיו יקרים לו והחייל שנשלח אליו יהיה יקר לו, שיאהב אותו. רק מפקד כזה ימצא בפקודיו את מסירות-הנפש שתלכם לכל אשר ישלח אותם. אם המפקדים יעוררו את האמון, את הדבקות ואת האהבה בחיילים שלהם-אזי תדע כל אם עבריה כי הפקידה את גורל בניה בידי המפקדים הראויים לכך.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i44.tinypic.com/bdqhi0.jpg]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-03-2014, 15:45

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "נוהל מעצר חשוד"

אני מניח שהוא חתך את הגדר כדי לבקש סנדוויץ'' מהחיילים..

כנראה שלאור מעשיו של העבריין ביצעו כלפיו נוהל מעצר חשוד.
ירו בעבריין והוא מת מפצעיו, זאת עובדה.

כנראה שבאמצע, אותו עבריין לא ביצע את ההנחיות וכנראה שהוא דאג לייצר פרובוקציות, ואני יודע שיהיה קשה לך לקבל את זה.

נניח שבוצע ירי לאוויר והעבריין לא נרתע, כנראה שמשהו חשוד פה.

בשורה התחתונה, יש פה בעיה יותר עמוקה, והיא כזאת שאפילו אתה בוחר להתעלם ממנה ועל זה כן הייתי רוצה לקבל תגובה:

מה הוא עשה שם? למה הוא היה שם? מה יש לאדם בן 14 לחפש באמצע היום בגדר הפרדה, תוך ידיעה שכוח צבאי יגיע אליו? בבקשה ממך ענה!
לא די שיידע מפקד את מלאכתו. עליו להיות אוהב את האדם, שחיי הפקוד שלו יהיו יקרים לו והחייל שנשלח אליו יהיה יקר לו, שיאהב אותו. רק מפקד כזה ימצא בפקודיו את מסירות-הנפש שתלכם לכל אשר ישלח אותם. אם המפקדים יעוררו את האמון, את הדבקות ואת האהבה בחיילים שלהם-אזי תדע כל אם עבריה כי הפקידה את גורל בניה בידי המפקדים הראויים לכך.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i44.tinypic.com/bdqhi0.jpg]

ישן 20-03-2014, 16:07

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "זה עדין אינו מצדיק את הריגתו"

כמובן שבחרת להתעלם, אבל בוא אני אשאל אותך שאלה אחרת, נקווה שהיא תהיה יותר קלה..

אתה טוען שאין הצדקה להריגתו, משתמע מכך שההרג תוכנן (צחוק הגורל, זה כן תוכנן - ע"י הצד ששלח אותו לשם).

על כל פנים, אם הילד נשלח לשם במטרה לחבל בגדר וכוח אחר יניח מטען האם אין הצדקה?
אם הילד נשלח לשם במטרה למשוך כוח צבאי, ואז כוח אחר ינסה לצלוף בהם, האם אין הצדקה?

בשורה התחתונה, אין שום משמעות לגילו (14) אלא לכוונות שלו.
והכוונות שלו, בשום צורה מעוותת שלא תבחר להסתכל עליה,הן פליליות!

אלא אם כן כמובן, הוא שוגר לשם.

חביבי, החינוך מושרש אצלהם עוד מגיל קטן. אם יבוא אליי גורם צה"לי ויאמר לי לטייל ולחתוך את הגדר עם סוריה כדי ליצור פרובוקציה, כנראה שהייתי מסרב.

ישן 21-03-2014, 13:37
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
הסר דאגה מליבך,גם אני לא שש להרוג ילדים קטנים
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני לא דואג לאוייב, אני דואג לבני אדם."

הנק' פה זה לא הילד,הנק' פה זה הרתעה.אם בגלל שיריתי בילד הזה,אפילו אם הוא חף מפשע לגמרי,מנעתי מ20 ילדים הבאים לחבל בגדר ומנעתי אפילו פיגוע אחד שבו היה נהרג חייל אחד זה שווה לי.אנחנו במלחמה,אין מקום לשיקולים נקודתיים,יש אויב ויש אותנו השאלה מי יותר חשוב.
שוב,אני לא חושב שצריך להרוג חפים מפשע/ילדים/תינוקות וכו' סתם בלי סיבה,אבל הסיבה הכי קטנה שתביא תועלת לצד שלנו-הרתעה,מניעת פיגוע או אפילו מניעת פציעה הכי קטנה של חייל שלנו היא מספיק טובה כדי להרוג את אלה,ואין מקום להתיחס אליהם כאל אנשים ספיציפים במנותק מכל המלחמה שמתחוללת פה כבר עשרות שנים.כל אחד שיבחר מי יותר חשוב לו...

ישן 21-03-2014, 21:36
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
לא לא לא לא לא לא! תסלח לי, אבל אתה קצת לא בסדר בראש אם כתבת את זה ברצינות
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "הסר דאגה מליבך,גם אני לא שש להרוג ילדים קטנים"

אתה לא הורג ילדים ישירות בגלל "אולי" או "יכול להיות" - למעשה, צה"ל הוכיח בכל הזדמנות שאני מכיר שהוא מעדיף להימנע בכל מחיר אפילו לסכן את חייו של ילד, גם אם חיילים יפצעו עקב כך (והדוגמה שעולה לי הכי מהר היא התמונה מהאינטיפאדה הראשונה [אאז"נ] של חייל עם נשק שלוף שנתקל בילד קטן בסמטה צרה שזורק עליו אבן, והחייל נסוג ומתחמק מהאבן ולא יורה בילד).
אם מחבל משתמש בילדים כמגן אנושי בעוד הוא מבצע פעולה המסכנת אותך - עפ"י החוק הבינלאומי ניתן להרוג אותו גם במחיר פגיעה בילדים, אבל כמובן שעדיין צריך לנסות במידת האפשר שלא לפגוע בילדים. בכל מקרה אחר - לא פוגעים בילדים.
רק מלקרוא את מה שכתבת בעודך מנסה למצוא צידוק בירי על ילדים גורם לי לבחילה - עצם העובדה שאנחנו נמנעים כמה שאפשר מפגיעה בילדים, זה מה שמבדיל אותנו מפראי האדם האלה שעל חיי הילדים שלהם אנחנו חסים, והם לא יחשבו פעמיים לפני שישחטו תינוקות שלנו בדם קר.
אל תוריד אותנו לרמה שלהם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 22-03-2014, 22:20
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

למי אכפת לעזאזל מה אמרו חז"ל? ילד בן 5 הוא לא אכזר
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "התנשאות לא תהפוך אותך לצודק או מוסרי יותר"

לא אכפת לי מה אמרו חז"ל, הם יכולים לקפוץ לי - לא יורים בילדים כדי להרוג (אלא אם כן באמת כלו כל הקיצין ואין ברירה), וזה לא רק אני אומר - זו אמת המידה שצה"ל עובד לפיה. לפני שאני סוחט את ההדק, אני אעדיף להתייעץ עם המוסר העצמי שלי הרבה לפני שאני אפנה לחז"ל - הם לא יצטרכו לחיות עם נקיפות המצפון שלי, אני כן.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 23-03-2014, 07:08
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

מה נסגר איתך? מה הקשר בין מחט לתחת?
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "לא חשבתי לרגע שתפנה למקורות"

אתה מקשר פה קצוות חוטים שלא היו קיימים לעולם - לצורך העיניין, כדי שתבין על מה אני מדבר ותפסיק להציג את עצמך כתת-אדם מטורף, בדיוק כמו אותו האוייב שאתה שונא, אם הייתי באמצע עזה ומחבל היה זורק עלי רימון, ובדיוק היה נעמד מולי ילד פלסטינאי שנקלע למקום - אני רוצה לחשוב שאני (ואתה, וכל אחד אחר שיש לו קצת חמלה, הגיון ומוסר אנושי בסיסי) היה קופץ ומגן בגופו על אותו הילד (וכשאני כותב ילד, אני מתכוון לילד בן שש נניח) מפני הפיצוץ של הרימון.
כן, גם הייתי מגן על ילד סודני באותו האופן. אבל כל זה לא היה משנה אם היה צריך לגרש את הילד הסודני הזה בחזרה לארץ המוצא שלו, כי עד כמה שזה כואב לי לראות ילדים סובלים - מקומו של הילד הזה הוא לא פה.
קאפיש? כשיהיו לך ילדים אני מבטיח לך שאתה תדבר בצורה אחרת.

ציטוט:

ישן 23-03-2014, 12:09
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

להגן על חפים מפשע חסרי אונים זה "מוסר נוצרי"?
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אתה נורמלי? אגן בגופי על אותו ילד?"

אם כך אני מבין מדבריך ש"מוסר יהודי" זה לתת להם להיפגע - יופי של מוסר, אני שמח לא לאמץ אותו...
בניגוד אליך, אני לא מתחבא מאחורי מוסר שמישהו אחר הכתיב לי - את המוסר שלי אני קובע בעצמי, ואם זה אומר שאני צריך לשאול ערכים מ"המוסר הנוצרי" - מה שזה לא יהיה - אז אהלן וסהלן.
וכמו שציינתי, אני ואתה לרווחתי לא משרתים באותו הצבא. הצבא שאני משרת בו ינסה כמה שאפשר שלא לפגוע בילדים וחפים מפשע, ואילו אתה - כנראה, לפי אמות המידה והמוסר שלך - משרת בגדודי עז-א-דין-אל-קסאם או משהו כזה, שם אין בעיה לרצוח ילדים כל עוד הם של האוייב.

תעשה לי טובה, אם אתה משרת בצבא בתפקיד קרבי, אל תגיע למילואים עד שיהיו לך ילדים - אולי כשיהיו לך, תקבל קצת גם פרופורציות בחיים וגם אולי טיפה מוסר אנושי, אפילו אם הוא - רחמנא לצלן - קצת "נוצרי"...

ציטוט:

ישן 23-03-2014, 12:17
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
אתה מעוות את דברי
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "להגן על חפים מפשע חסרי אונים זה "מוסר נוצרי"?"

לרגע לא קראתי לרצוח ילדים חפים מפשע סתם,אני פשוט מעדיף את הצד שלי על פני האויב אם יש צורך בכך אז כן,אני אהרוג חפים מפשע ע"מ לא לסכן את הצד שלי.
תסביר לי מה ההבדל בדיוק בין להרוג מחבל שמוקף באנשים חפים מפשע לבין להרוג מחבל מוקף בילדים? את הראשון אתה מקבל את השני לא,מדוע?
הנק' היא לא האשמה שיש או אין לאדם,זה לא מעניין אותי,המשימה שלי היא לנצח בקרב עם מינימום נפגעים,אם בשביל זה אני אאלץ לפגוע באזרחים חפים מפשע של האויב-אהלן וסהלן.
מלחמה היא מלחמה,אין אנשים פרטיים,יש אותנו ויש אותם,אתה מוזמן לבחור צד.
והאמת שאני לא מכיר חייל אחד שהיה קופץ על רימון בשביל ילד פלסטיני,כנראה שאנחנו באמת לא באותו צבא...

ישן 23-03-2014, 12:29
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

אתה זה שמעוות דברים
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אתה מעוות את דברי"

אני בפירוש ציינתי שמבחינה מוסרית - אם אין ברירה אז פוגעים במחבל גם אם הוא יושב באמצע פגייה מלאה בילדים, ואם צריך - אז גם עושים את זה עם פצצה במשקל טון. אבל צריך באמת לנסות ולחסל אותו כך שאף אחד מלבדו לא יפגע, וזאת במסגרת הזמן והיכולת באותו הרגע שהוחלט לפגוע במחבל.
אף אחד לא ביקש שתקפוץ על הרימון וגם אני אמרתי שאני לא אעשה את זה - ציינתי במפורש שהייתי רוצה להאמין שהייתי מנסה להגן על הילד, כי זו לא אשמתו שהוא חי בסביבה של תתי-אדם ברברים וצמאי-דם. הייתי רוצה לחשוב שגם הפלסטינאים היו עושים את אותו הדבר בשביל ילד יהודי, אבל אני אפילו לא מסוגל לדמיין את המצב הזה מתרחש ולשמור על ארשת פנים רצינית - יש לערבים עוד כברת דרך ארוכה מאוד לעשות לפני שיתחילו ללבוש צלם אנוש, ובתוך כך להבין כמה מעוות זה לשחוט תינוק בן יומו בעריסתו.
אבל אנחנו - אנחנו כבר שם ממזמן, או לפחות כך הייתי רוצה להאמין שכולנו נמצאים. ילדים הם לא מטרה לגיטימית, וכמו שאני חוזר ואומר פה במהלך האשכול - כשיהיו לך ילדים, רק אז כנראה תבין את זה, ואני כולי תקווה שגם תגלה טיפת חמלה כלפי ילדים שבמקרה לא נולדו יהודים...

ציטוט:

ישן 23-03-2014, 07:57
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
רבאק, הוא לא ילד. הוא בן 14. לא פער גדול מבן 18 גם מנטאלית.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני לא יודע בדיוק מה היה שם, אבל ראבאק - זה ילד והוא (ככל הידוע לי) לא היה חמוש"

וגם לא רחוק מהגיל שבו מתחילים לתת את הדין על המעשים.

אין מה לעשות, החיים פה גובים מחיר משני הצדדים.

וכשתגיע ליישוב חרשה שעל פסגת ההר, אתה תבין את עומק ושורש הבעיה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:09

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר