לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-03-2014, 23:08
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
אותי יותר מדאיג הנסיון הקרבי שרוכשים שני הצדדים,
נסיון שיכול להיות מופנה כלפינו, יום אחד.
ותקנו אותי אם אני טועה.

אתה לא טועה, כל כדור הוא ניסיון, אבל מצד שני צריך גם לקחת את הדברים בפרופורציה.
הם נילחמים אחד בשני ועושים נזק אחד לשני ע"פ היכולות והאמצעים שלהם, לא תמיד זה בר השוואה אלינו.

ראה את הסירטון באשכול הזה לדוגמה: מטוסי קרב יורים רקטות א"ק (כניראה ממשפחת S הסובייטית או ניגזרות סיניות/איראניות שלהן) שזה נשק זול, מרעיש, קטלני אבל מאד לא מדויק.
מה מולם? מקלע נ"מ מסכן שבקושי ירה (כניראה שזו גם הסיבה שהטייסים הסוריים העזו לרדת נמוך על מנת לדייק בריקוט).

באותו הקשר, היום פורסם שארה"ב שוקלת לחמש את המורדים בטק"א, אני מניח שמדובר בטילי כתף סטינגר, כאן מדובר ביכולת וניסיון יותר מתקדמים, ע"פ ניסיון העבר (חימשו את האפגאנים בסטינגרים) אחרי שהמלחמה ניגמרה הנשק הזה הופנה נגד האמריקאים ו/או בני בריתם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-03-2014, 14:19
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
אותי יותר מדאיג הנסיון הקרבי שרוכשים שני הצדדים,
נסיון שיכול להיות מופנה כלפינו, יום אחד.

ותקנו אותי אם אני טועה.

בשש השנים שבין הנסיגה מלבנון למלחמת לבנון השניה, חיילי צה"ל צברו המון "נסיון", רק שהוא היה מול איומים ברמה מאד נמוכה.וכשהגענו להילחם מול אוייב ברמה גבוהה, גילינו שהכשירות שלנו דווקא ירדה. אותו דבר כאן, לדעתי. מה שכן מדאיג אותי זה הנסיון שהחיזבאללה צובר בהפעלת מסגרות גדולות. במלחמה מול ישראל, מספיק שהוא מצליח לתפוס תא שטח קטן- כדי שנהיה בצרה צרורה מאד, אפילו אם אנחנו נכבוש את כל לבנון והם רק יחזיקו קילומטר רבוע מהגליל- אך שיש בו אזרחים.

ישן 29-03-2014, 15:32
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "[QUOTE=שמולביץ אשר]אותי יותר..."

לחיזבללה אין יכולת להחזיק באמת תא שטח מול צה"ל. מה שהם בהחלט יכולים לעשות הוא פיגוע מיקוח או פיגוע התאבדות (אם כי לא בטוח שזה הסגנון שלהם) בהיקף נרחב יחסית - כלומר נניח כמה עשרות מחבלים שנכנסים ליישוב והורגים אזרחים או לוקחים אזרחים בשבי. זה כאב ראש גדול מאד. אבל מבחינה צבאית טהורה אין פה באמת איום על צה"ל.

באופן כללי אין מה להשוות בין הלחימה של החיזבללה בסוריה שם הוא משמש כתוקף ויוזם והצד השני הוא המגן וה-underdog בחלק גדול מהמקרים כשהצבא הסורי מגבה אותו מהאויר ובאמצעות שריון למה שעשוי לקרות בעימות בין החיזבללה לביננו.

בכלל כשאנחנו חושבים על מה שקורה שם בלחימה מדובר לרוב על אמצעים מאד פרמיטיביים. בסופו של דבר רוב הלחימה מתבצעת שם עם נשק קל ברובו רוסי (או ברובו שאריות סובייטיות) ישן (עם מיש מש של ציוד סיני, מזרח אירופי ואחר). לחיזבללה יש יתרון על המורדים בציוד, לעיתים גם במודיעין, פיקוד מסודר יותר והרבה יותר משאבים - זה לא המצב מול צה"ל.

חיזבללה נהנה בסוריה מגיבוי אוירי חסר תקדים - למורדים אין חיל אויר (הם הראו פעם מטוס או מסוק שלל אבל אין לזה באמת משמעות מעבר לסימבוליקה). זה לא שחיל האויר הסורי מאד אפקטיבי אבל לפחות עד כה יכולות הנ"מ של המורדים לא הטו את הכף באופן מוחלט (אם כי השחיקה בח"א הסורי אחרי כל כך הרבה חודשי לחימה כבר מאד משמעותית). זה ממש לא יהיה המצב מול צה"ל.

בסוריה החיזבללה עושה שימוש (לפי דיווחים) בנגמ"שים וטנקים של הצבא הסורי - הנסיון הזה לא יביא לו שום תועלת מול צה"ל - להפך כל נסיון להשתמש בכלים כבדים מול צה"ל יוביל להשמדה מיידת (לצה"ל מסיבות היסטוריות יש כוח נ"ט מתקדם ומדויק שאין כמעט לאף מדינה בעולם - בין טילי תמוז, גיל קרקעיים ואחרים וח"א עם כלים מאויישים ולא מאויישים הסיכוי של רק"מ של החיזבללה לעשות משהו מעבר לפעולה נקודתית ביותר מבלי שיהיה מושמד הוא אפסי).

כמובן שבלחימת לש"ב ובעצם ההפעלה של מסגרות (לא דווקא המסגרות הגדולות ביותר אלא דווקא קבוצות קרב קטנות) החיזבללה כן רוכש ניסיון וזה לא דבר חיובי. מצד שני הוא גם נשחק. צריך לזכור שאפילו אם לחיזבללה היו "רק" מאות הרוגים בסוריה בשנים האחרונות - היו הרבה הרבה יותר פצועים ופגועי הלם. אלו אנשים שירדו מהמצבה של החיזבללה - ובלבנון אין מאגר בלתי נדלה של לוחמים - זאת מדינה קטנה וזה לא בדיוק שהאירנים מתנדבים לשלוח לכאן מליוני שהידים להילחם במקום החיזבללה נגד צה"ל (למרות דברי הרהב שלהם).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 29-03-2014 בשעה 15:35.
ישן 29-03-2014, 16:55
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "לחיזבללה אין יכולת להחזיק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
בסוריה החיזבללה עושה שימוש (לפי דיווחים) בנגמ"שים וטנקים של הצבא הסורי - הנסיון הזה לא יביא לו שום תועלת מול צה"ל - להפך כל נסיון להשתמש בכלים כבדים מול צה"ל יוביל להשמדה מיידת (לצה"ל מסיבות היסטוריות יש כוח נ"ט מתקדם ומדויק שאין כמעט לאף מדינה בעולם - בין טילי תמוז, גיל קרקעיים ואחרים וח"א עם כלים מאויישים ולא מאויישים הסיכוי של רק"מ של החיזבללה לעשות משהו מעבר לפעולה נקודתית ביותר מבלי שיהיה מושמד הוא אפסי).

בחדירה של המחבלים ממצרים ב-2012 הנגמ"ש שלהם למיטב זכרוני הצליח לעבור על פני לא מעט כוחות צה"לים עד שהושמד. זה לא תרחיש בלתי הגיוני שכלי משוריין של החיזבאללה שיודע לאן הוא נוסע יצליח לגרום לנזק משמעותי עד שייעצר.

ישן 29-03-2014, 17:57
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "לחיזבללה אין יכולת להחזיק..."

ציטוט:
לחיזבללה אין יכולת להחזיק באמת תא שטח מול צה"ל. מה שהם בהחלט יכולים לעשות הוא פיגוע מיקוח או פיגוע התאבדות (אם כי לא בטוח שזה הסגנון שלהם) בהיקף נרחב יחסית - כלומר נניח כמה עשרות מחבלים שנכנסים ליישוב והורגים אזרחים או לוקחים אזרחים בשבי. זה כאב ראש גדול מאד. אבל מבחינה צבאית טהורה אין פה באמת איום על צה"ל.

לקח משהו כמו 45 דקות לחסל שני מחבלים במצובה, וגם זה במחיר של הרוג אחד. איזה מאמץ ידרש לנקות לחלוטין תא שטח ששורצים בו עשרות מחבלים? אם מדובר בשטח פתוח אין לך לחץ זמן וניתן להפציץ מהאוויר, אבל מה תעשה כשהם יחזיקו בבני ערובה אזרחים? אם חיזבאללה מחדיר כמה עשרות מחבלים לקיבוץ, ודורש את נסיגת צה"ל בתמורה לשחרור, אני לא בטוח מה תהיינה ההשלכות.

התקפות על מוצבי צה"ל התרחשו כמה פעמים בימי דרום לבנון- תאר לך שחיזבאללה שולח סד"כ מספק כדי לכבוש מוצב צה"לי, ולהחזיק בו עד המוות. או לחילופין- אלפיים חמושים שצועדים אל עבר הגבול- זה אמנם יגמר בהרבה מאד הרוגים לצד שלהם, אבל לא בטוח שזה לא שווה להם את הנזק שיגרם לנו.

ציטוט:
באופן כללי אין מה להשוות בין הלחימה של החיזבללה בסוריה שם הוא משמש כתוקף ויוזם והצד השני הוא המגן וה-underdog בחלק גדול מהמקרים כשהצבא הסורי מגבה אותו מהאויר ובאמצעות שריון למה שעשוי לקרות בעימות בין החיזבללה לביננו.

אני אקח את זה למקום אחר- חיזבאללה, שהיה מנוסה רק בלחימה הגנתית, צובר עכשיו נסיון גם בלחימה התקפית. זה לא לטובתנו.

ציטוט:

ועד שהוא מושמד? עד שתביא למקום מסק"ר/טילי תמוז? הנזק שטנק של חיזבאללה יעשה אם לא מוכנים אליו יכול להיות גדול. זכור לי סיפור שבו חיזבאללה קיבל טנק מאחד הארגונים בלבנון. הטנק הושמד מיד, ויחד איתו כל הטנקים של אותו ארגון (אחמד ג'יבריל אולי?), למנוע מצב שיעברו לחיזבאללה. אני מקוה שישראל תהיה חכמה מספיק להשמיד כל רק"ם שיפול לידי חיזבאללה, לפני שיעשה בו שימוש.

ציטוט:
כמובן שבלחימת לש"ב ובעצם ההפעלה של מסגרות (לא דווקא המסגרות הגדולות ביותר אלא דווקא קבוצות קרב קטנות) החיזבללה כן רוכש ניסיון וזה לא דבר חיובי. מצד שני הוא גם נשחק. צריך לזכור שאפילו אם לחיזבללה היו "רק" מאות הרוגים בסוריה בשנים האחרונות - היו הרבה הרבה יותר פצועים ופגועי הלם. אלו אנשים שירדו מהמצבה של החיזבללה - ובלבנון אין מאגר בלתי נדלה של לוחמים - זאת מדינה קטנה וזה לא בדיוק שהאירנים מתנדבים לשלוח לכאן מליוני שהידים להילחם במקום החיזבללה נגד צה"ל (למרות דברי הרהב שלהם).

מה היו ההשלכות של מלחמת לבנון השניה על הסד"כ של חיזבאללה? הם הרי ספגו כמה מאות אבדות (500 לפי הערכת האו"ם, 600-800 לפי ההערכה הישראלית), וזה בתוך פחות מחודש, וגם במקרה הזה מין הסתם ישנם עוד אלפי פצועים ונפגעי חרדה. למרות זאת, הם כנראה גייסו מחדש מספיק חיילים- עובדה שהם יכולים להשתתף באופן נרחב בלחימה בסוריה.

ישן 29-03-2014, 21:10

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "[QUOTE]לחיזבללה אין יכולת..."

א. מלחמת לבנון השנייה לא הייתה מלחמה מבחינת צה"ל (בטח לא עד השלבים המאוחרים ואולי בכלל). מדינת ישראל לא ביצעה את המהלכים הנדרשים ואת התוצאות כולנו יודעים. אם היו מבוצעים המהלכים הנדרשים בשלב מוקדם של הלחימה וכוחות קרקעיים היו מבצעים את מה שהיה צריך לבצע לחיזבללה לא היו נהרגים 500 איש (או 800) אלא פי כמה וכמה (גם לצה"ל אגב אפשר להניח היו יותר הרוגים).

ב. כתבתי במפורש שלחיזבללה יש אפשרות לבצע תקיפה מאד כואבת של נסיון לכיבוש מוצב או אפילו ישוב או חלק מיישוב. פיגוע כזה הוא כאב ראש גדול. אבל צריך להסתכל אסטרטגית ולא טקטית. נניח שבפיגוע כזה יהרגו כמה עשרות אזרחים ומספר דומה או קצת פחות של חיילים. כן זה טרגדיה - אבל במישור האסטרטגי ארוך הטווח זה לא משנה כלום (נזכיר שבגם בלבנון 2 נהרגו עשרות אזרחים - זה פשוט התפזר על פני חודש של לחימה ולא באירוע נקודתי). זה לא פוגע באמת בצה"ל ועם כל הצער שבאובדן חיי אדם זה גם לא פוגע משמעותית בישראל - מקסימום ניצחון מוראלי נקודתי לחיזבללה.

ג. בסוריה החיזבללה נלחם במטרה אמיתית לנצח - לא ניצחון תעמולתי או ניצחון "בכאילו" כמו שהם טוענים לו במלחמת לבנון השנייה אלא במטרה אמיתית להביס בשדה הקרב את כוחות המורדים. לחיזבללה אין שום יכולת להשיג ניצחון כזה מול ישראל והנסיון שהם צוברים בסוריה לא יקנה להם שום יכולת לניצחון כזה והם יודעים זאת הייטב (ואם לא זה מצוין כי הם ילמדו זאת בדם - והרבה).

ד. מה שיש לחיזבללה (היום יותר מבעבר) זה יכולת רק"ק (חלקה מדויקת - מה שלא ראינו בעימותים הקודמים וזה באמת מסוכן - בעיקר נגד מטרות איכות בעורף) וכנראה גם יכולת מל"טים שגם היא עשויה לגרום ללא מעט כאב ראש אבל ספק אם תשפיע אסטרטגית (אלא אם הם יצליחו לצייד מל"ט בכמות גדולה באמת של חומר נפץ). כל אלו לא מושפעים בכלום מהעימות בסוריה (אלו מערכים שברובם קיימים כבר מזה זמן בלבנון ומתחוזקים היכן שמתוחזקים על ידי כוחות שכנראה לא מעורבים בסוריה).

היתרון שלנו שנובע לדעתי מהעימות בסוריה הוא שבמקרה של עימות עם החיזבללה סוריה היא שטח פתוח מבחינתנו - מה שממש לא היה במלחמת לבנון ה-II אז ישראל נמנעה מלפעול בסוריה מפחד שנכניס גם אותה למחמה. הפעם ישראל לדעתי לא תחשוש לתקוף אם יהיה צורך גם בסיסים של החיזבללה בסוריה ומהבחינה הזאת לחיזבללה לא יתאפשר לנהל עורף אסטרטגי מוגן בסוריה כפי שהיה או לא היה בלבנון II (לא קראתי פרסומים בנושא אבל זאת הנחת עבודה די סבירה שהיו להם מפקדות בסוריה באותה העת). כעת אולי יהיו להם מפקדות שלא יפגעו באירן (או שכן או שלא - אבל זה ריחוק גאוגרפי לא פשוט).

תוספת: הזכרתם פה רק"מ בידי החיזבללה. נניח שהם יצליחו בדרך מופלאה להעלים מעיני התצפיות של המודיעין שלנו נג"מש - אתם יודעים מה טנק - אפילו 2 - והם יפרצו בראש כוח של עשרות לוחמים לכיוון ישראל - כמה נזק הם יוכלו לגרום עד שיושמדו? כמה חיילים הרוגים? זה טקטי לגמרי. חברים אתם צריכים להסתכל על התמונה הכוללת. כל הדברים הללו הם טקטיים - קטנים. כואבים, פוגעים - כן אבל טקטיים. בהתקפה קרקעית לחיזבללה אין סיכוי מול צה"ל ברמה האסטרטגית וזה לא מפתיע. הם יכולים להציק, להפתיע נקודתית בגזרה כזאת או אחרת אבל מרגע שצה"ל נכנס עם כל המשאבים שלו לחיזבללה פשוט אין שום סיכוי (אגב ראינו את זה גם בלבנון II ומאז השתנה דבר או שניים בצה"ל - לטעמי הרבה יותר ממה שהשתנה בתחום הזה אצל החיזבללה שהתמקד הרבה יותר - ובצדק מבחינתו בנקודות החוזק שלו והן רק"ק מדויק וארוך טווח ומל"טים).
www.MegaPixel.co.il

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 29-03-2014 בשעה 21:18.
ישן 29-03-2014, 21:37
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "א. מלחמת לבנון השנייה לא..."

ציטוט:
א. מלחמת לבנון השנייה לא הייתה מלחמה מבחינת צה"ל (בטח לא עד השלבים המאוחרים ואולי בכלל). מדינת ישראל לא ביצעה את המהלכים הנדרשים ואת התוצאות כולנו יודעים.

בתור מי שהיה בסדיר אותו זמן- Tell me about it

ציטוט:
ב. כתבתי במפורש שלחיזבללה יש אפשרות לבצע תקיפה מאד כואבת של נסיון לכיבוש מוצב או אפילו ישוב או חלק מיישוב. פיגוע כזה הוא כאב ראש גדול. אבל צריך להסתכל אסטרטגית ולא טקטית. נניח שבפיגוע כזה יהרגו כמה עשרות אזרחים ומספר דומה או קצת פחות של חיילים. כן זה טרגדיה - אבל במישור האסטרטגי ארוך הטווח זה לא משנה כלום (נזכיר שבגם בלבנון 2 נהרגו עשרות אזרחים - זה פשוט התפזר על פני חודש של לחימה ולא באירוע נקודתי). זה לא פוגע באמת בצה"ל ועם כל הצער שבאובדן חיי אדם זה גם לא פוגע משמעותית בישראל - מקסימום ניצחון מוראלי נקודתי לחיזבללה.

דבר ראשון, אתה מדבר על אירוע שהיה ונגמר. היו לנו כבר פיגועים עם עשרות אזרחים הרוגים. אני מדבר על מצב אחר- חיזבאללה מחזיק בכמה עשרות חיילים/אזרחים כבני ערובה- ודורש בתמורה לשחרורם את הפסקת הפעילות המלחמתית של צה"ל. לפעולה כזאת יכולה להיות השלכה ברמה המערכתית. ראינו כבר שישראל מוכנה לותר על המון כדי לשמור על חיי אזרח/חייל בודד.

דבר שני, אתה מסתכל בואקום הצבאי- ברור שלאירוע הזה אין השלכות על היכולת של צה"ל להביא אוגדה לביירות או להפציץ את דמשק עד עפר. אבל כבר ראינו שבישראל, ברגע שמספר האבידות מתחיל להיות משמעותי, נושבת רוח להפסקת אש, רוח שהמדינאים מתקשים להתחמק ממנה (מנסה לא להיגרר לפוליטיקה), ומיד מספרים לנו על "מחדל" ו"בזיון". אפילו שחסכון בכמה הרוגים עכשיו- משמעותו יותר הרוגים בהמשך. אנחנו נוהגים להסתכל על תוצאות מיידיות ולא לחשוב קדימה.

ציטוט:
ג. בסוריה החיזבללה נלחם במטרה אמיתית לנצח - לא ניצחון תעמולתי או ניצחון "בכאילו" כמו שהם טוענים לו במלחמת לבנון השנייה אלא במטרה אמיתית להביס בשדה הקרב את כוחות המורדים. לחיזבללה אין שום יכולת להשיג ניצחון כזה מול ישראל והנסיון שהם צוברים בסוריה לא יקנה להם שום יכולת לניצחון כזה והם יודעים זאת הייטב (ואם לא זה מצוין כי הם ילמדו זאת בדם - והרבה).

זה "היופי" בלהיות ארגון טרור ולא מדינה- אתה לא באמת מחוייב לאיזשהן מטרות. חיזבאללה מספר ללבנונים שהוא לבדו הגן בעת שצה"ל פלש לדרום לבנון- בעוד שהוא ורק הוא האשם בפלישה. אם תהיה עוד מלחמה, ונסראללה יראה שהוא מאבד המון חיילים- הוא בהחלט יכול להגיד להם להתחבא ולהפסיק להילחם, כדי לא להיות מושמדים- דבר שמדינה לא יכולה להרשות להורות לצבא שלה.
מה עוד, שלדעתי יש טעם להפריד בין מטרת הלחימה- שכמו שאמרת לא יכולה להיות רלוונטית לעימות עם צה"ל, לבין אופן הלחימה- ששם הם בוודאי יכולים ללמוד ולהסיק מסקנות.

ציטוט:
(אגב ראינו את זה גם בלבנון II ומאז השתנה דבר או שניים בצה"ל - לטעמי הרבה יותר ממה שהשתנה בתחום הזה אצל החיזבללה שהתמקד הרבה יותר - ובצדק מבחינתו בנקודות החוזק שלו והן רק"ק מדויק וארוך טווח ומל"טים).

לגבי לבנון 2- לפחות ממה שאני ראיתי בדל"ת אמותיי, עשינו כמעט כל טעות אפשרית, גם בהתכוננות למלחמה, (ברמת ההחלטות, לא ברמת החייל הבודד)- ככה שמכאן אפשר רק להשתפר (ואני משוכנע שהשתפרו). חיזבאללה, לעומת זאת, עשה המון דברים נכונים מבחינתו- למשל הצלחת שמורות הטבע, מארבי הנ"ט, ועוד- ולכן אין לו עוד הרבה לאן לשאוף.

ישן 29-03-2014, 21:43
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אני רואה מספר אספקטים

מבחינת הכוחות - הם אכן זוכים לנסיון קרבי משמעותי,
בהתחשב בכך שהחיזבאללה עובדים באופן מבוזר - זה משמעותי מבחינת איכות רמת הפיקוד.
אם הם שולחים לקרבות חיילים שלא זכו לטבילת אש בעבר - הם מקבלים חיילים מיומנים היודעים לנהל קרב לפי התו"ל שלהם.
מפקדים וחיילים שעברו אימון כזה בוודאי יראו יכולות עדיפות. שהרי לא כולם זוכים לאימון באיראן.
יש לחיזבאללה גם שליטה על הלוחמה: הם מחליטים מי ישלח לכמה זמן ואיפה תהיה הלחימה
כשמשווים את רמתם לעומת רמת האיומים עליהם בתוך לבנון - הפער מתרחב משמעותית.
וזה אומר שאם וכאשר העימות יסתיים כשאסד שומר על חלק מכוחו אף אחד בלבנון לא ישקול להתעמת מולם.

מבחינת המימון - סביר מאוד שהחיזבאללה זוכה למימון נדיב תמורת הסיוע שלו - גם מאיראן וגם מסוריה.
ומבחינת הנשק - ידוע כבר על נסיונות סוריים לשפר את איכות הנשק שיש בידיו, לספק לו "שוברי שוויון".
כך שהחיזבאללה בהחלט מתחזק צבאית.

לגבי הסורים (גם אסד וגם המורדים) - רמת הפגיעה היא אנושה. מאוייב עם צבא סביר שמסוגל היה לגרום לאלפי הרוגים הם הופכים לאיום דומה ללבנון.
כמות ואיכות כוח האדם והציוד בצבא ירדו משמעותית - מיכולת לגייס כל חייל בסוריה ליכולת לגייס רק עשירית (עלאווים) עד שליש מתושבי סוריה(אם כוללים גם נוצרים ודרוזים) עם שחיקה משמעותית בכוח האדם והציוד.
גם כמויות הנשק הכימי הצטמצמו משמעותית.
סך הכל ירידת דרגה משמעותית בחומרת האיום.
ומהצד השני יש לך ממש פלנגות.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 29-03-2014 בשעה 21:55.
ישן 29-03-2014, 22:57

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אני רואה מספר אספקטים"

כרגיל אני מסכים עם מרבית מה שכתבת.

בו נדבר רגע על הנשק שובר השווין עליו מדובר לא מעט בתקשורת בשנים האחרונות. אנחנו מדברים בעיקר על רק"ק/טק"ק נוסף ומתקדם (עוד ממה שיש או דברים חדשים - נניח M600 ודומיו ואולי סקאד D או דברים דומים). בנוסף אנחנו מדברים על נ"מ איכותי - SA17 למשל ואולי מערכות נוספות וכמובן טילי חוף ים מתקדמים.

בתחום הטק"ק יש לחיזבללה כבר כמעט הכל אני מניח - ההבדל אלי הוא בכמות של הרק"ק/טק"ק האיכותי. בתחום הנ"מ אני רוצה לקוות שהצלחנו לסכל את רוב ההעברות אבל לא מן הנמנע שיש דברים שפספסנו - חיל האויר להערכתי פעל ופועל מתוך הערכה שכל מה שיש לסוריה/אירן - יכול להיות גם לחיזבללה ויודעים להתמודד עם זה גם אם זה מקשה.

לגבי טילי חוף ים מתקדמים - זה באמת כאב ראש רציני וחייבים למצוא דרכים להשמיד את זה לפני או מיד עם פרוץ העימות. פגיעה של טיל כזה באסדה יכולה להיות באמת פגיעה ברמה האסטרטגית למדינת ישראל.

האם משהו מהדברים האלו קשר ליכולות שנרכשו כתוצאה מהלחימה בסוריה? לא ממש (זה אולי מגיע מסוריה טכנית אבל זה היה יכול להגיע - אולי בכמות קטנה יותר ובמשורה - גם אם כל הבלאגן בסוריה לא היה קורה - ובכל מקרה לחיזבללה אין נסיון מבצעי בתפעול אף אחת מן המערכות הללו בסוריה מול המורדים).

הדבר היחיד שאולי אולי הם רכשו בו נסיון זה תפעול מל"טים למטרות תצפית - זה מדאיג אותי והיה לנו דיון על כך שאני ניסיתי לקדם במטרה למצוא דרכי התגוננות - הדיון לטעמי לא הלך רחוק מספיק ורוב המשתתפים די זלזלו באיום - נקווה שהם צודקים ואני טועה.
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:06

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר