לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-04-2014, 21:53
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "נראה יותר כמו 3 דגמים"

ציטוט:
דגם שני: גוף שטוח ורחב, לא נראה הגה כיוון. פתח תא מצלמה במרכז הגוף, לא נראים כני נסע.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

קצת קשה להבחין בו, בגלל זוית הצילום, אבל מייצב הכיוון נמצא בחלק התחתון של התמונה.
נראה שהבד הלבן שעוטף את המדחף הוא המצנח שנפלט מחלקו האחורי התחתון של הגוף מתוך המיכל הגלילי שנראה בידיו של המצולם בתמונה הבאה.

ציטוט:
גוף גלילי וכנפי דלתה קטומות. פתח תא מנוע בצד האחורי ופתח תא מצלמה במרכז הגוף, לא נראים כני נסע.

הזיזים שנראים לאורך הגוף משמשים, כנראה, למערכת מעוט או מערכת גלגלית כלשהיא המושלכת לאחר ההמראה.

איכשהו - המנוע מזכיר לי מאד את מנועי K&B שהשתמשנו בהם בימים הטובים בגדנ"ע אוויר...

צילום נוסף שמצאתי:

לגבי הדגם השני - נראה כאילו גוף הכטב"מ מיועד להתפרק בחלקו האחורי ולפלוט מתוכו מערכת מצנח שנראה כאילו ישנם מיתרים לצידי הגוף שמובילים אל נקודה זו.

אגב - על הכלים צויינו תאריכי ייצור ותאריכי תפוגה כעבור כ....שנה!

http://www.stripes.com/news/pacific...h-says-1.275739

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-04-2014, 21:27
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
"היה מנוע...!?" [גשש חיוור]
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "ובהגדלה"

אני מניח שהדרום קוראנים ניתחו את כל מרכיבי המזל"טים הללו לאורך, לרוחב ולעומק. מכיון שאינני מודע לתוצאות הממצאים שלהם, ומכיון שסקרנותי שלי והנחתי שיש כאן חברי פורום שנושא המנוע אכן מעניין אותם, ערכתי בחינה משלי שתוצאותיה מובאים להלן.

התמקדתי בפרטי משתיק הקול הנראה בצילומי/תקריבי ה"עטלף" זאת משום שבדרך כלל יצרן המנוע מייצר משתיקי קול התואמים את המנוע אותו הוא מייצר, וקשה למצוא תחליפים המתאימים למנוע מסוים שכזה.

ובכן מסקנתי היא שככל הנראה המנוע הינו מתוצרת חברה יפנית וותיקה מאד בשוק הזה: OS MAX
https://en.wikipedia.org/wiki/O.S._Engines

אני נוטה להניח שמנוע "העטלף" שבתמונות הינו מגודל וסוג ה- 10 סמ"ק.

תמונות משתיק הקול שאני מעלה כאן מראות תצורה קרובה מאד למשתיק הקול שב"עטלף" אם כי לא זהה לגמרי. נראה לי שמתאם והמשתיק עצמו שייכים למשפחת המוצרים שללו של OS MAX

המנוע שבתמונה הבאה איננו זהה ממש למנוע ה"עטלף" אולם סביר מאד להניח שהינו מאותה המשפחה של os max:

חג שמח.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 10-04-2014 בשעה 21:33.
ישן 10-04-2014, 21:57
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
זכרונות מ"שכונתנו"...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב ""היה מנוע...!?" [גשש חיוור]"

מעניין יהיה לציין עובדה היסטורית הנוגעת בהקשר הזה ל"שכונתנו".

בסביבות חודש ינואר 1970 הטסנו מזל"טים דומים בתכליתם מעל המערך המצרי הקידמי בקרבות ההתשה בתעלה מעט צפונית לאיסמעליה. (וגם באזור סאפי-פיפי שמעבר לירדן...!)

אני מניח שיופיעו כאן תגובות בנוסח "אלה היו טיסנים ולא מזל"טים....." חברס - תחסכו ממני את הוויכוח הסמנתי/מבצעי הזה.

אני מוצא לנכון לרשום זאת משום שהמנועים בהם עשינו שימוש אז במספר כלים כאלה היו מתוצרת אותו היצרן ממש: OS MAX ובקיבולת של 10 סמ"ק. המצלמות היו גם הן דומות האחת מתוצרת ניקון (חשמלית מסוג SLR) והאחרת מתוצרת ROBOT (דריכת המחסנית היתה ידנית וקפיץ מובנה במצלמה שיחרר את ה\תנועת הסרט והצילום לאחר מתן אות מהקרקע בערוץ ה"חמישי" של המשדר) לכל אחת מהן הורכבה מחסנית תשליל של 250 תמונות 35 מ"מ שחור/לבן. הצילום התבצע בקצב של תמונה לשנייה לערך.

המצלמות היו אז מקובעות בספוגים להגנתן ולהקטנת הרעידות ומכוונות כלפי מטה בתצורת NADIR.

ובכן 44 שנים חלפו, הזמנים השתנו, הטכנולוגיות השתנו הבלורית נעלמה רק הזכרונות (ויצרן המנוע ) חוזרים ועולים.

חג כשר.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 10-04-2014 בשעה 21:59.
ישן 02-04-2014, 20:25
  hwgeek hwgeek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "כטב"מים צפ"קיים שנפלו בדרום קוריאה"

האם הוא נועד לצילום LIVE כמו FPV או בתור איסוף מודיעין ע"י טיסה לפי מסלול בGPS וחזרה עם תצלומים באיכות גבוהה מהSLR שמור בתוך כרטיס זיכרון?

אם כבר- מדוע לא שילבו LUMIA 808? :-).

ועוד שאלה - האם על המדינות הנ"ל כמו צפון קוריאה ואיראן (עזה)יש מיגבלה על רכישת ציוד מאתרים הסיניים? אני מיתכוון לציוד המיתקדם יחסית שנימכר לכל דורש ישירות מסין- כולל טייס אוטומטי מבוסס GPS וכל מה שדרוש לבניית מזל"ט סביר שיכול להציק למי שצריך?

כי רוב הסיכויים שאותו המזל"ט יראה מיתקדם יותר ממה שרואים בתמונות לגבי המזלט"ים של איראן/עזה/חיזבאללה/צ.קוריאה.
כמובן שהמתעד הוא הבעיה העקרית ולא הכלי הנושא אותו.

נ.ב- ואני לא מיתכוון לצעצועים של 20$ מאיביי אלא מערכות בקרת טיסה יקרות של אלפי שקלים.

נערך לאחרונה ע"י hwgeek בתאריך 02-04-2014 בשעה 20:33.
ישן 04-04-2014, 13:09

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "בטוחני כי כלל הקוראים מעריכים..."

אז אני אסביר למתקשים:
מדוע ראה מישהו חשיבות בפרסום תמונה של מארז סוללות?

המשמעות היחידה נובעת מכך שהוא משייך את הכטב"מ לצפון קוריאה (שימוש בטקסט צפון קוריאני).

מעבר לכך - אני מניח שההתייחסות לתאריכי ייצור ותפוגה, שצויינו באחד המקורות כאילו אלה מתייחסים לכטב"ם - מתייחסים דווקא למצבר.

אני בטוח שלאחר ההבהרה - בכל זאת תזהה כאן תרומה לאשכול - ואם לא - מילא. גם עם זה אצליח לחיות.

ציטוט:
Spokesman Kim Min-seok said the drone found in Paju was equipped with a small camera similar to those used by civilians. Inscribed on the body of the drone were the dates “2013. 6. 25” and “2014. 6. 25,” and North Korean-style writing indicating that the dates showed when the drone went into service and would expire.

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 04-04-2014 בשעה 13:15.
ישן 10-04-2014, 10:45
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי yizhaq שמתחילה ב "המנוע לא שווה התיחסות?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yizhaq
חברים מצטער להרוס את החגיגה. כרגיל בפורום אתם מתייחסים לדברים הלא חשובים. הדבר החשוב היחיד בכל התמונות זה המנוע. ומנוע 2 פעימות דלק ניטרו זה פשוט לא רציני ובטח לא יכול לשמש למודיעין אמיתי.
פעם אחר פעם אתם מחפשים את המצלמה או הסוללה או המשדר וזה תמיד הבעיה הכי קטנה, גם בתעשיות הישראליות

כחבר בפורום, אני שמח שהגעת ותיקנת את המצב, והארת עיני סומים.

לי נראה שההתייחסות למובן מאליו היא בזבוז זמן. וברור כי יש הבדל ניכר בין מנועי טיסנים לבין מנועי כטב''ם אמינים יותר.

עם זאת, גם עם כלים גסים ופשוטים ניתן לגרום צרות.
ישן 21-04-2014, 05:04

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "מה גם שהדלק על פי היצרן הוא..."

אלוהים נמצא בפרטים.

לא שאני בא לחזק טענה גורפת בנוסח "כלי עם מנוע 2 פעימות לא יכול וכו'" - כי זאת כבר נגזרת של תכנון משך המשימה ואמינות המנוע, ולי אישית אין ניסיון להפעלה כל כך ממושכת של מנוע שכזה.

מצד שני - זאת גם יכולה להיות הסיבה לנפילת הכלים כי.... שימו לב שהמנועים שהתקינו הצפ"קים הם מנועי 2 פעימות והמנוע של היצרן הוא מנוע ארבע פעימות.

אגב עפ"י נתוני היצרן - הכלי מיועד לשהות באוויר עד שעה וחצי...

ציטוט:
Details
SKY-09P UAV major technical indicators
· Aircraft Model: SKY-09P
· Fuel: Petrol
· Wingspan: 1.92M
· Captain: 1.21M
· Height: 0.56M
· Maximum Takeoff Weight: ≤ 12kg
· Cruising speed: 80 -100km / h
· Control Radius: R <40km
· Service ceiling: 1.5h
· Payload: ≤ 3kg
· takeoff mode: Catapult
· Landing ways: parachute
· System-wide deployment time: ≤ 30min
· System-wide withdrawal closing time: ≤ 30min
· Wind resistance: ≤ 5

תמנות גדולות יותר, מאתר היצרן, בהן ניתן להבחין כי מדובר במנוע שונה לחלוטין.

ישן 22-04-2014, 12:00

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "אין חולק על כך שהכלי הסיני..."

חלילה לי מלטעון כך כלפי הצפ"קים (ויש בי אי נוחות גדולה כאשר זו המגמה, בפורום, בכל הנוגע לאיראן).

אגב העדפת מנוע ארבע פעימות מתורגמת בעיקר להספק ולא לסל"ד - מה שאומר שניתן להטיס טיסנים שכאלה (כן - הם לא מאד מתיימרים להיות יותר מזה) עם מדחפים עם פסיעה גדולה יותר.

בצד הפרקטי - זה אומר שהם מייצרים חתימת חום נמוכה יותר, רעש מופחת וצריכת דלק משופרת - דברים שמנועי שתי פעימות לא מצטיינים בהם.

אגב, כפי שציינתי קודם - גם מנוע ה-K&B דומה מאד למנוע שבצילום.

ועוד הערה קטנה ושולית - "דלק ניטרו" הוא דלק טיסנים (מתנול + שמן קיק) שהוסיפו לו ניטרו מתאן - זה משפר את ביצועי המנוע אך גם גורם לשחיקה מוגברת.

האם נעשה שימוש בדלק אחר? כל מי שהתעסק, בעוונותיו, עם טיסנים - יודע שהשמן הנפלט זבמן הבערה יותר לא מעט לכלוך על הטיסן. כאן לא ראיתי את זה....

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:08

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר