לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2014, 02:11
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "לקוחות שרוצים לקבל את התמונות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
לקוחות שרוצים לקבל את התמונות שלהם לפני פסח, למרות שהם ידעו מראש שזה לא יקרה.
אבל מתן קיבל 300 ש"ח בתלוש שכמובן אני אשתמש בו לעצמי, אז זה מתקזז.

[אה, וחברת אשראי שנתנה לי שירותי סליקה ועשתה לי צרות (חייבו אותי בניגוד למסוכם בינינו, במקום לזכות על הגביה הלא מוצדקת גבו ממני את אותו הסכום שוב וכדו') - תיקנה את המצב אחרי התערבות של מנהל בכיר ונתנה לי כפיצוי תלושים של 200 ש"ח בצומת ספרים. קניתי ארבעה ספרים במבצע 1+1. יאי.]
געוואלד! לקנות 4 ספרים במבצע! מה זה פה שוק? "4 שקל קילו 4 שקל קילו בואו לקנות!" בגלל אנשים כמוך מצב הספרות בארץ נראה כמו שהוא!

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2014, 23:20
  Tom.Cruise Tom.Cruise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.02.14
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "קודם כל שההיפך מרפואה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
קודם כל שההיפך מרפואה אלטרנטיבית הוא מערבי במקום פשוט מיינסטרים (או בוא נודה על האמת, אמיתי).
אבל בעיקר זה שזה נשמע קיקיוני לאללה. אני מדמיין כיתה של סטלנים יחפים עם ראסטות יושבים ישיבה מזרחית על מרבד ובוהים בבלבול באיור אנטומיה כלשהו.

עכשיו תגיד שזה לא ככה ובלה בלה בלה. זאת האסוציאציה שלי, תבע אותי.

1. זה לא ההפך... זה מושגים שונים... רפואה מערבית זה מושג דיי מוגדר, ורפואה משלימה (או אלטרנטיבית) זה כל מה שלא שם. זה ממש לא מושגים מנוגדים...

2. הנה שרותי רפואה משלימה שקופות חולים נותנות:
http://www.clalit.co.il/he/clalit_m...es/default.aspx
http://www.maccabi4u.co.il/4431-he/Maccabi.aspx

3. אני לא רוצה להישמע כאילו אני מגן על נטורופאתים, הומאופתים או כל מיני שרלטנים, אבל יש הרבה טיפולים ברופאה המשלימה שעושים משהו (גם אם לא תמיד ברור מה), או מספיק אנשים משוכנעים שהם עושים משהו בשביל שאי אפשר יהיה לשלול אותם...

מי שהולך לעשות כל מיני עיסויים או שיאצו או רפלקסולוגיה או לייעץ על תזונה, או ביופידבק כדאי שתהיה לו הבנה בסיסית ברפואה, ובתחומי הרפואה שרלוונטיים אליו...

זכותך שיהיו לך איזה אסוציאציות שאתה רוצה, אבל אם הן נובעות מבורות, אולי עדיף לשנות אותן...
ישן 10-04-2014, 11:32
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "קודם כל שההיפך מרפואה..."

רפואה משלימה זה עסק מורכב.

נתחיל ממשהו עקרוני. כל אחד יכול ללמוד הנדסה, חלק מהאנשים הם באמת מהנדסים והם לא בהכרח אלו שלמדו את המקצוע בצורה מסודרת.
על אותו משקל, כל אחד יכל ללמוד רפואה, חלק מהאנשים הם באמת מרפאים, ושוב זה לא קשור איפה הם בדיוק למדו ובאיזו שיטה הם משתמשים.
למרות שבשני המקרים, ללא הכרות מוקדמת אני אעדיף את בוגר האוניברסיטה.

לרפואה המערבית יש המון חסרונות, למרות שאני מקבל לגמרי את האמירה שלך שהיא המיינסטרים ואני מניח שהיא גם תישאר כזאת.
החיסרון הגדול ביותר שלה הוא גם נקודת החוזק, רפואה היא מקצוע סטטיסטי. מאוד סטטיסטי.
אתן דוגמה, ב 2001 התפרסם ב NEJM מאמר מאוד חשוב על עבודה גדולה שעשו על טיפול בחולים בט.נ, עבודה ענקית שדיברה על ניתור מוגבר של אינספור דברים ככלי המשפר תוצא, הן מבחינת תחלואה והן מבחינת תמותה. התוצאה הייתה הנחיות שונות ועבודה אחרת.
לפני שלשה חודשים פורסמה עבודה אחרת גם ב NEJM שהראתה שהרווח מהשיטה המתוארת לא קיים בעצם.
שתי העבודות הן סטטיסטיות.
בפועל להשוואה בין בני אדם יש חסרון, אין באמת שני בני אדם זהים לחלוטין, שכן אנחנו הרבה יותר מאוסף של תאים המכילים תעלות ומשאבות שנפתחות ונסגרות.
לאינטואיצה, בצורה הבריאה הנכונה והישרה שלה יש המון כוח.
רופאים טובים עובדים לפי הגיידליינס, רופאים מעולים, ותיקים ומאוד מנוסים מפעילים גם אינטואיציה.

יהיה לי קשה להוכיח שלאוכל אורגני יש יתרון בריאותי או לחלופין שאבקות חלבונים הם גורם מזיק.
אבל הידע שצברתי עד עכשיו בחיי הוא כזה שאני משוכנע שירקות שרוססו או אבקות של חלבונים מרוכזים משפיעים על הגוף.
לא פעם הרפואה המשלימה נותנת מענה טוב לחלק מהאנשים לדברים שהרפואה המערבית פחות חזקה.
בהם.

הבעיה ברפואה משלימה היא שאין שום כלי מדיד.
המערכת מלאה בהמון סוגים של אנשים, החל מסטלנים שהיו בהודו ומלאים בחוכמת בייגלה סוג ז', אנשים עצלים שחושבים שריפוי זה "מה זה מ-גניב" נמשך במכללות שהפכו את התחום למפעל גאוני לייצור כסף והכשרה של כל אחד ללתקוע מחטים ולתת טיפות עם שום שכל.
ובקצה השני נמצאים אנשים מדהימים, שלקחו שיטות שהשתכללו במשך אלפי שנים, מערבים אותו עם הבנה עמוקה יותר שיש לגוף שלנו ברפואה כתוצאה מחקר המערבי ובאמת מועילים לבני האדם.
למצוא אותם זה יותר קשה, אבל בהחלט יש לזה מקום.

ובלי קשר, העבודה עצמה היא מאוד נחמדה.
הכיתה שלי מאוד הטרוגנית. בקצה האחד של הסקאלה יש משהו שהיה קצין ביחידה מובחרת ובטח היה יכול להתקבל לרפואה ובקצה השני זאת שמאוד מתקשה בחומר ונעדרת כמעט כל ידע בסיסי.
זהו אתגר חשוב בשבילי, כי בעזרת השם יום אחד אגיע למקום שבו אצטרך להסביר למשפחות ולמטופלים על המחלה והטיפול.

ישן 10-04-2014, 11:12
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אתה איש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
אתה איש עסוק...

זה כמו ללמד אבולוציה בכולל...

דווקא הפוך מעסוק, מה שבעצם מתגלה זה שלימודי רפואה הם פחות קשים משחושבים.
וזה הרבה עבודות אבל לא הרבה שעות בכל עבודה.
למרות שבשלב הזה הזדכתי על החיים שלי ואני עסוק בללמוד למבחן גמר, לפנות כמה שעות לעבודה זה לא כזה מסובך.
אם נוסיף על זה שבעבודה כפרמדיק יש זמן פנוי ואפשר לשבת ללמוד, והעבודה באורטופדיה זה כמו שיעור יצירה ארוך של בתיה עוזיאל אז מגלים שבעצם החיים טובים.

ולגבי המכללה של הרפואה המשלימה אנסה לתת תשובה יותר ארוכה לגולני.
למרות שאאמץ את האנלוגיה.
בכל מקרה ללמד אותם זה כיף. (אני גם מתחיל להבין איך עובד העסק הזה של להיות עצמאי)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:54

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר