לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-04-2014, 12:31
צלמית המשתמש של MatiM
  משתמש זכר MatiM MatiM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.06
שלח הודעה דרך MSN אל MatiM
שליטה על יוטיוב באמצעות מקלדת מולטימדיה

אני נוהג לשמוע הרבה מוזיקה דרך יוטיוב ובעיקר לבחור פלייליסטים ולתת ליוטיוב לנגן אותם אוטומטית.

עלה לי רעיון יצירתי להשתמש במקשי המולטימדיה של המקלדת כדי לשלוט על הפלייליסט, אם אני מתעסק בתוכנה אחרת לדוגמא.

אני מחפש רעיונות איך לעשות את זה.

התחלתי בכך שהורדתי את התוכנה AutoHotkey שמאפשרת ליצור פעולות מוגדרות למקשי המקלדת.
(http://www.autohotkey.com)

ראיתי שיש אופציה לעבוד בחלון שכבר פתוח, אבל זה מזהה את החלון לפי הכותרת שלו (הם נותנים דוגמא עם notepad), אבל זה בלתי אפשרי בפיירפוקס כי הכותרת משתנה לפי הטאב הפתוח.

אחרי זה מצאתי שיש תוסף iMacros אבל אני לא מוצא אפשרות "לעבור" לטאב לפי הדומיין שלו או משהו כזה. (רציתי לזהות באיזה טאב היוטיוב פתוח, לעבור אליו, ולבצע לחיצה על כפתור "לשיר הבא").
(https://addons.mozilla.org/he/firef...ros-for-firefox)

עוד אפשרות שחשבתי זה ליצור קובץ bat שישלח פקודות לפיירפוקס, אבל מלבד start firefox ולגרום לו להיכנס לכתובות חדשות, לא מצאתי משהו מעניין. (רציתי לנסות לשלוח פקודת javascript לטאב של היוטיוב.. אבל שוב, זה רק פותח חלונות חדשים).

מה דעתכם?

נערך לאחרונה ע"י MatiM בתאריך 12-04-2014 בשעה 12:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-04-2014, 10:47
צלמית המשתמש של MatiM

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "בדוק אם זה עובד: (אני מודע..."

תודה.

לפי מה שבדקתי, התוסף ששלחת לא מעודכן ולא ממש עובד.

אבל...בהשראתו יצרתי תוסף חדש לכרום, שיוצר מקשי קיצור שנגישים מכל מקום בכרום והצלחתי לשלוט על יוטיוב!

ואז, עברתי ל AHK וניסיתי לשלוח את אותו צירוף מקשים שעובד, לחלון של כרום. וזה לצערי לא עובד כמו שציפיתי.

משום מה, אני לא יכול לשלוח פקודה כזאת לכרום:
קוד:
ControlSend,,{Ctrl Down}{Shift Down}2{Ctrl Up}{Shift Up},ahk_class Chrome_WidgetWin_1

הפקודה אמורה לשלוח את המקשים, גם אם החלון לא בפוקוס/פעיל. וזה לא קורה.

לעומת זאת, אם אני מאלץ את התוכנה לעבור לחלון של כרום עם
קוד:
WinActivate

ואז שולח את המקשים, זה עובד. (אומנם גם יש לזה קצת פאקים עם ControlSend, אז אני כרגע שולח פשוט עם Send).

ולכן, כרגע הקוד שלי הוא כזה:
קוד:
Media_Next:: WinGetTitle, CurrentWin, A IfWinNotExist ahk_class Chrome_WidgetWin_1 return ; Otherwise, the above has set the "last found" window for use below. WinActivate Send ^+1 WinActivate, %CurrentWin% return

מה שלא מאפשר להשתמש בו במסכים מלאים (כמו משחקים וכו'), כי הוא קופץ לחלון של כרום, שולח מקש ואז חוזר לחלון המקורי (מה שלא קורה במסכים מלאים).

לצורך ההשוואה,
ניסיתי לשלוח Ctrl + Tab בעזרת ControlSend גם לפיירפוקס וגם לכרום. (מבלי להפוך את החלון לפעיל!)
בפיירפוקס זה עבד מעולה והטאבים אכן התחלפו.
בכרום, זה לא עבד.

אז אני שוקל פשוט ליצור תוסף זהה גם לפיירפוקס. הבעיה שזה כניראה קצת יותר מורכב (מהסתכלות ראשונה שלי).

אשמח להצעות כדי להתגבר על הבעיה.

נ.ב.
השתמשתי ב Ctrl+Shift+(1/2) לכרום, כי לפי המסמכים שלהם, החל מגירסא 35 הקיצור של קונטרול+שיפט+מספר יתמך גם מחוץ לחלון של כרום.
הבעיה שעדיין אין את הגירסא הזאת

נערך לאחרונה ע"י MatiM בתאריך 19-04-2014 בשעה 10:50.
ישן 19-04-2014, 13:13
צלמית המשתמש של MatiM

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי MatiM שמתחילה ב "תודה. לפי מה שבדקתי, התוסף..."

פיתרון ראשוני שעובד כרצוי, אולם הוא קצת מסורבל.

חזרתי לפיירפוקס.

באמצעות Greasemonkey יצרתי סקריפט שרץ על youtube.com

קוד:
window.onkeydown = function(e) { // CTRL + SHIFT + 1 :: NEXT SONG if(e.ctrlKey && e.shiftKey && e.keyCode == 49){ if($(".next-playlist-list-item").length == 1){ window.location = $(".next-playlist-list-item").attr('href'); } } // CTRL + SHIFT + 2 :: PREV SONG if(e.ctrlKey && e.shiftKey && e.keyCode == 50){ if($(".prev-playlist-list-item").length == 1){ window.location = $(".prev-playlist-list-item").attr('href'); } } }

ואז באמצעות AHK יצרתי לולאה שעוברת על חלונות פיירפוקס ועל כל הטאבים שפתוחים בהם, ושולחת לכל אחד מהם את קיצור המקשים הדרוש.

קוד:
#NoEnv ; Recommended for performance and compatibility with future AutoHotkey releases. ; #Warn ; Enable warnings to assist with detecting common errors. SendMode Input ; Recommended for new scripts due to its superior speed and reliability. SetWorkingDir %A_ScriptDir% ; Ensures a consistent starting directory. Media_Next:: IfWinNotExist ahk_class MozillaWindowClass return SendToFirefox(1) return Media_Prev:: IfWinNotExist ahk_class MozillaWindowClass return SendToFirefox(2) return SendToFirefox(KeyCode) { WaitForTabChange = 200 SetTitleMatchMode, 2 ; Loop through all Firefox windows. WinGet, id, list, Firefox, , Program Manager Loop, %id% { StringTrimRight, this_id, id%a_index%, 0 WinGetTitle, StartingTitle , ahk_id %this_id% ; Loop through all tabs. loop { ControlSend,ahk_parent,{Ctrl Down}{Shift Down}%KeyCode%{Ctrl Up}{Shift Up},ahk_id %this_id% Sleep 100 ControlSend,ahk_parent,{Control down}{Tab}{Control Up},ahk_id %this_id% Sleep WaitForTabChange WinGetTitle, CurrentTabTitle , ahk_id %this_id% If (CurrentTabTitle == StartingTitle){ break } } } }

כמו שאמרתי, זה ראשוני.
אני אנסה עוד לייעל את זה, למשל לשלוח את הקיצור מקשים רק לטאבים שהכותרת שלהם כוללת "youtube" וכדומה.

אשמח לתגובות / להצעות נוספות לשיפור.

המשך חג שמח.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:49

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר