לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2014, 20:39
  shoshiro shoshiro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.08
צריכה עזרה בהגדרת 4 VM של UBUNTU במקביל

היי,

אני מנסה ללמד את עצמי HADOOP על ידי מדריכים מקצועיים של HADOOP ביוטיוב.
(מדריכים חינם - אחלה קורסים)

במסגרת הקורס, אני צריכה סביבת עבודה מאוד פשוטה של לינוקס עם ארבעה VMs שרצים במקביל וניתן לגשת מאחד לשני.

בקורס הם מדגימים את זה כהתקנות מתוך WINDOWS שניגשים אליהם דרך VMWARE או HYPERV.

אני הייתי רוצה לנסות להגדיר את הסביבה המלאה דווקא מLINUX אם אפשר.

התקנתי UBUNTU כמערכת הפעלה נוספת על המחשב.

עכשיו אני שואלת איך אני מגדירה את שלושת המחשבים הנוספים שירוצו במקביל,
אני מבינה שאני צריכה להגדיר אותם באיזשהוא אופן ברשת אבל הידע שלי ברשתות הוא מוגבל וגם לינוקס זו לא סביבת העבודה הטבעית שלי (לצערי עדיין WINDOWS)

אשמח אם מישהו יכול לעזור או להפנות אותי למדריכים ספציפיים בנושא כי אני לא רוצה לבזבז זמן על ההתקנה הזו שאמורה להיות פשוטה, אני רוצה להתקדם עם לימוד הHADOOP.

תודה רבה!
שושי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-04-2014, 21:08
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shoshiro שמתחילה ב "צריכה עזרה בהגדרת 4 VM של UBUNTU במקביל"

כדי להריץ מכונות נוספות (שהן נפרדות לחלוטין) - יש שתי דרכים. האחת טריוויאלית למתחילים, והיא שימוש בפלטפורמת וירטואליזציה כלשהי (כגון VMware שהזכרת) - וזה לא ממש משנה במה בוחרים - VMware, VirtualBox וכו' - ובתוכה פשוט מתקינים שוב את אותה מערכת הפעלה. זה לא ממש משנה מה ההוסט מריץ (אם כי, כמובן, לינוקס תהיה בד"כ יותר חסכונית במשאבים [אבל לצערנו, דווקא באובונטו, ה"בד"כ" עלול להיות מוטל בספק]) - פשוט מריצים אורחים כמספר האורחים שרוצים.

הדרך השנייה היא להשתמש בפטנט די מגניב שנקרא linux-containers, שיוצר (בערך) מכונות וירטואליות שמופרדות לוגית אחת מהשנייה אך ורק בחלקים של המערכת שהן רואות - ורצות כולן על אותו הקרנל. לפיכך, נחסך הבזבוז של ה context switch בין מכונות וירטואליות שונות, וה overhead של העבודה של מספר קרנלים. אבל זה קצת יותר מורכב...

בחזרה לשיטת המכונות הוירטואליות הנפרדות לחלוטין:

כמובן שצריך להתחשב במשאבים הנצרכים על ידי כל אורח - ובעיקר - בזיכרון - המשאב שבד"כ נגמר ראשון בסביבת לימוד שלא עושה הרבה חוץ מלדלוק (כשיש עיבוד מאסיבי, מתחילים להרגיש את העומס בצד המעבד והגישה לדיסק).

אני משער שתחת אובונטו, ההתקנה של VirtualBox תהיה הכי פשוטה, בגלל שהיא בקוד פתוח, ולפי מה שמצאתי ברשת, קיימת במנהל החבילות, באמצעות חבילה שנקראת virtualbox-ose - כך שאני משער ש apt-get install virtualbox-ose אמור להספיק, ואז אפשר יהיה להפעיל את הסביבה.

אשר להגדרות הרשת, הטריוויאלי ביותר הוא להגדיר את כרטיס הרשת הוירטואלי במצב Bridged (בהנחה שזה עובד, יש מקרים שלצערנו זה לא), שמגושר אל כרטיס הרשת הרגיל של המחשב, - ואז בעצם המכונה הוירטואלית מתחברת לרשת הרגילה שיש בבית/במשרד, ואם יש DHCP, גם מקבלת IP כמו כל מחשב אחר, ואפשר לגשת אליה מרחוק כמו אל כל מחשב אחר (אך ייתכן שצריך להתקין קודם לכן את חבילת openssh, נדמה לי שבאובונטו זה לא מגיע בברירת מחדל).

זה על רגל אחת. שאלות יותר ספציפיות... אפשר לשאול כשנתקעים (אם נתקעים)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:36

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר