לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-04-2014, 22:31
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אורחת לרגע שמתחילה ב "לימודי שואה כבר בגן חובה - מה דעתכם?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אורחת לרגע
בעיני זה מאוד לא מוצא חן, ממש אין צורך להתחיל לטפטף את הנושא הזה לילדים כה רכים (תהיה הלמידה "מותאמת גיל" ככל שתהיה), הם תמיד יכולים להתחיל ללמוד על השואה בבית הספר היסודי.

וביסודי הם תמיד יכולים להתחיל בחטיבה ואז בתיכון ואז באוניברסיטה וכו'.
להגיד שהם תמיד יכולים ללמוד אח"כ זה לא סיבה מספיק טובה. להגיד שהחומר לא תואם את הגיל שלהם יכול להיות סיבה נכונה.
אני אגב נתקלתי בנושא של השואה מחוץ ליום הזכרון במערכת החינוך רק בחטיבה (לדעתי בכיתה ח')
ציטוט:
ושאולי האינטרס הוא להפוך את הילדים כבר מגיל כזה לאזרחים מפוחדים בעלי תחושת קורבן (שונאים אותנו)

שונאים את מי?
ציטוט:
אני באמת מעוניינת לראות את האינטליגנטים שבין ההורים מקימים קול זעקה על כך. זו דעתי. מה דעתכם?

אז מי שמסכים אתך הוא אינטיליגנט ומי שלא מסכים אתך הוא לא אינטיליגנט?
ו"הם" מנסים לייצר חיילים צייתנים...

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-04-2014, 23:14
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אורחת לרגע שמתחילה ב "[QUOTE=עידו403]ובגיל 6 זה..."

הרבה יותר?
סבבה, אז בואי נסגור שבמהלך הטירונות יעשו להם מור"ק או "שיחת חשיפה" על השואה.
באמת רעיון טוב.

איך זה יעזור להתחיל מהגן ואיך אפשר לעשות את זה באופן חיובי?
כשסבא רבא מספר לנין שלו, בצורה מעודנת וללא תיאורים גרפיים איך זה היה להיות בגיל שלו אי שם לפני 80 שנה ואותו ילד יכול לעשות את ההשוואה לחיים שלו היום.
המשחקים ששיחקו, הבגדים שלבשו, איפה טיילו, איך התנהגו להורים ולמורים, היכן גרו
כשבתוך כל אלה משלבים סממנים ייחודיים לאותה תקופה - למשל הטלאי הצהוב ("סמל מיוחד על החולצה") או הגטו ("שכונה שבה גרו כל היהודים"), מה היה מותר ומה היה אסור וכו'

בעוד כמה שנים הסבים והסבתות האלה כבר לא יהיו איתנו ואנחנו חייבים לנצל כל רגע שהם עדיין פה, לא ישאר מישהו שיוכל לספר את הסיפורים האלה ממקור ראשון.
ואני כותב את זה בהמון כאב - בהיותי נכד לניצול שואה שהיה ילד בן 10 כשפרצה מלחמת העולם השניה והיום הוא בן 85.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 24-04-2014 בשעה 23:18.
ישן 25-04-2014, 20:11
  משתמשת נקבה אורחת לרגע אורחת לרגע אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.14
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "הרבה יותר? סבבה, אז בואי..."

אני רק אניח את זה פה:
ציטוט:
גם בקרב ניצולי השואה יש כאלה שהביעו התנגדות חריפה. אחד מהם, אורי חנוך (86) שמשמש כחבר הנהלה במרכז הארגונים של ניצולי השואה, אמר: "זה פתוח הרתיח את דמי. למה צריך לדבר על הנושא הזה עם ילדים בגני ילדים ובכיתה א' ו-ב'? אי אפשר לחכות לגיל 12? זה פשוט בלתי מתקבל על הדעת, זה לא בא בחשבון. זה כואב לי".
חנוך אמר עוד כי "בסופו של דבר, אין מישהו אחר חוץ מניצולי השואה שיודעים להעביר את זה לילדים. כשאני בא להרצות אני שואל אם יש ילדים מתחת לגיל 12, ואם אומרים לי שכן אז אני לא בא. עד כמה אפשר לייפות את הנושא הזה? אני חושב שבגילים האלה זה לא נחוץ. אם הילד שואל אז יש הזדמנות לספר בצורה מתחמקת, אבל לא כתוכנית לימודים מחייבת".
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4513042,00.html
ישן 24-04-2014, 22:32
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אורחת לרגע שמתחילה ב "לימודי שואה כבר בגן חובה - מה דעתכם?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אורחת לרגע
מבית היוצר של שר החינוך שי פירון וחבריו:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4512909,00.html

בעיני זה מאוד לא מוצא חן, ממש אין צורך להתחיל לטפטף את הנושא הזה לילדים כה רכים (תהיה הלמידה "מותאמת גיל" ככל שתהיה), הם תמיד יכולים להתחיל ללמוד על השואה בבית הספר היסודי. אני בפירוש חושבת שמגזימים כאן, ושאולי האינטרס הוא להפוך את הילדים כבר מגיל כזה לאזרחים מפוחדים בעלי תחושת קורבן (שונאים אותנו) וחיילים צייתנים, באופן שמשרת היטב את הממסד. אני באמת מעוניינת לראות את האינטליגנטים שבין ההורים מקימים קול זעקה על כך. זו דעתי. מה דעתכם?
קראת את הכתבה? כי אני לא רואה שמפחידים שם מישהו אלא רק מסבירים לילדים למהפתאום יש צפירה באמצע היום, וההסבר ממש לא מפחיד: "כי פעם, לפני שנים רבות, בארץ רחוקה רחוקה, קרה משהו רע. אבל אז הרגו את המכשפה הרעה ועכשיו הכל בסדר".

את חיה בסרט.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 26-04-2014, 21:20
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שאני אסנגר על פירון?

כשראיתי את הכותרת של האשכול נבהלתי וחשבתי שהולכים לעשות לפעוטות סיור בחדרי הנצחה או להקריא להם קצ'טניק. מובן כי אין מקום לדברים כאלה בגיל הרך. אבל בתוכן הכתבה נמסר כי "לקראת הצפירה יוסבר לילדים כי יום הזיכרון לשואה ולגבורה הוא יום שבו רוצים להזכיר לכל האנשים תקופה קשה שהייתה לפני שנים רבות עוד בטרם נולדו הילדים והוריהם ובארצות רחוקות'. וכי "הגננת תשתף את הורי הילדים באשר לדרך ולאמצעים החינוכיים שהיא נוקטת בהכנת הילדים לקראת יום זה ובמהלכו".וכן כי "הגננת תבחר דרך מותאמת להצגת יום הזיכרון לשואה ולגבורה לילדי הגן בהתייחס לשלבי ההתפתחות השונים של הילדים, לידע שאתו מגיעים הילדים אל הגן, לאישיותם ולרגישויותיהם".

בכתות א-ב התוכנית מתונה בהרבה ממה שהועבר באופן אישי לדור שלי וכן הלאה.

בסה"כ נסיון מפתיע להכניס סדר בשאלות לגיטמיות של ילדים העולות סביב יום טעון שכזה.

בתור ילד שחלק משכניו, מכרי המשפחה ומוריו 'היו שם' והצלקות ניכרו בגופם ובנפשם - לא הקלו עלי כאשר שלחו אותי מתוך כוונה טובה לחדר 'לישון'. התמונות החטופות ממסכי השחור לבן או מהעיתונים והספרים שהציצו אלי בגיחות מהמיטה או מהחדר, מקטעים מנאומי ועדויות הניצולים ששמעתי מהרדיו מתחת לשמיכה - כל אלה חרטו בי והשפיעו עלי הרבה יותר מאשר הקריאה השכלתנית בנושא והבקורים כמתבגר וכמבוגר ביד ושם ובשאר מוזאוני השואה. ילד רואה, ילד שומע וילד צריך שיסבירו לו את מה שאפשר ולא שיסתירו מפניו את מה שאי אפשר.

צריך להיות טיפש או רשע בשביל לא לשמוע את הזעקה העולה ביום הזה מאדמת הארץ ושוברת את מחסומי הציניות והיוהרה העכשוויים וילדים רכים ככלל הם לא טיפשים ולא רשעים. הם שומעים היטב וכדאי שיהיה מי שיעניק להם הסבר. אם ההסבר מותאם לגיל - מדוע לא?

ישן 26-04-2014, 22:23
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
לא לא לא! מה פתאום! שלא ישרתו לי את הממסד, או חלילה מכך
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שאני אסנגר על פירון?"

ילדינו יהפכו לאזרחים מפוחדים שיחשבו ששונאים אותנו! או לחיילים! צייתנים!
בחיי, ההודעה של פותחת האשכול היא פשוט כישלון קולוסאלי - בואו ולא נגלה שום דבר רע לילדים שלנו, אפילו לא נזכיר להם את המילה "מוות", כדי שיגדלו להיות אנרכיסטים לתפארת.
יום יבוא, והם ימותו מסיבה זו או אחרת, והחברים שלהם - שכמובן גם הם גדלו על הערכים של לא לחשוף אותם לשום דבר "רע" - פשוט לא יבינו לאן הם נעלמו ונצטרך להסביר להם שהם "יצאו לטיול ולא יחזרו"...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 27-04-2014, 15:36
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אני מציע להונגרים למהר ולהפוך את ילדיהם לאנרכיסטים!

חשש באירופה: "הנאציזם מתעורר לתחייה"
חברי פרלמנט אירופים קראו בכנס בהונגריה להיאבק בגילויי האנטישמיות
בארצותיהם: "לכלוא את הנאצים החדשים ולזרוק את המפתחות לים"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4513744,00.html

___________________ _____ __ _ _ _ _ _ _

מה זה אמור להביע? איך יתכן שההונגרים מזהים אנטישמיות במדינתם?! מה, הם חיילים צייתנים של הממסד? ובכלל ידוע לכל שלא שונאים את היהודים בכלל, זה רק בגלל שטיפת המוח שהממסד עושה לישראלים, כמו ללמד את הילדים בישראל על הצפירה ביום השואה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:30

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר