לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה למבקרים חדשים שמגיעים לכאן - יש קבוצת ווטסאפ בניהולו של יואב הוזמי צרו עימו קשר להצטרפות לקבוצה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית > דגמי נייר
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-05-2014, 17:15
  urison מנהל urison אינו מחובר  
מנהל פורום דגמי נייר

חבר מתאריך: 24.10.06
אני אתחיל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי urison שמתחילה ב "משאל - לא נושא פרסים..."

בכדי שתבינו יותר את הכוונה שלי...

לדעתי דגם הכפיר שתוכנן לאחרונה ע"י יואב
מייצג עבורי הכי הרבה ציונות,

ואני אסביר:
ראשית זה מטוס כחול לבן תוכנן ונבנה במפעלי התעשייה האוירית שלנו
הדגם תוכנן מחדש שופץ לדגם בכמה רמות מעל הממוצע ע"י אחד מאיתנו
לא ע"י חברה מסחרית בהתנדבות ללא מטרות רווח כספי רק רווח ונחת של דגם מושלם.

אין לי מה להוסיף למעט תמונה..
עדיין אין עוד לא בניתי אותו עדיין לצערי אבל הוא בהחלט בעדיפות לבנייה
פשוט מחכה שיואב יפסיק למצוא שגיאות ולתקן כלומר מחכה לגירסה הסופית סופית סופית...

עכשיו תורכם
לא חייב להיות מטוס אבל צריך שיהיה דגם מנייר עם הסבר

אוריאל
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-05-2014, 05:14
  משתמש זכר יואב הוזמי יואב הוזמי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.13
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי urison שמתחילה ב "אני אתחיל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי urison
בכדי שתבינו יותר את הכוונה שלי...

לדעתי דגם הכפיר שתוכנן לאחרונה ע"י יואב
מייצג עבורי הכי הרבה ציונות,

ואני אסביר:
ראשית זה מטוס כחול לבן תוכנן ונבנה במפעלי התעשייה האוירית שלנו
הדגם תוכנן מחדש שופץ לדגם בכמה רמות מעל הממוצע ע"י אחד מאיתנו
לא ע"י חברה מסחרית בהתנדבות ללא מטרות רווח כספי רק רווח ונחת של דגם מושלם.

אין לי מה להוסיף למעט תמונה..
עדיין אין עוד לא בניתי אותו עדיין לצערי אבל הוא בהחלט בעדיפות לבנייה
פשוט מחכה שיואב יפסיק למצוא שגיאות ולתקן כלומר מחכה לגירסה הסופית סופית סופית...

עכשיו תורכם
לא חייב להיות מטוס אבל צריך שיהיה דגם מנייר עם הסבר

אוריאל

תודה אוריאל על הבחירה שלך בדגם הכפיר שלי, ממלא את ליבי שמחה וגאווה.

בקשר אליי, אני לא מצליח למצוא איזה דגם ספציפי שמעורר אצלי ציונות, מלבד מטוס הפנטום המדהים שאת דגמיו בניתי ושיפצתי עוד מתקופת ילדותי עד הלום., אבל אני לא יודע אם אני יכול לקשר זאת לציונות, או לאהבת המטוס עצמו.

מה שכן, מטוסי הפנטום והמירז' תמיד החזירו ומחזירים אותי עד היום לתקופת שנות השישים והשבעים, המירז מחזיר אותו למלחמת ששת הימים, בה הייתי ילד בן שנתיים וקצת והפנטום מחזיר אותי למלחמת יום הכיפורים על כל הזכרונות הרעים והטובים שצברתי אז.

בוקר טוב והמשך יום מהנה.
ישן 11-05-2014, 14:47
  דן7 דן7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.13
הי אשר
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

תיקון קטן - הדגם הראשון שבניתי היה האוסטר, הקשר לכפיר קצת יותר עמוק ופטריוטי. אוירון ודגם תוצרת כחול לבן, אגב באיזה שהו מקום דגם מתיכנון מקומי זו הסיבה הרצינית יותר, למיטב זיכרוני בסה"כ היה דגם חמוד למדי מבחינת בנייה, אני זוכר שקצת שיחקתי איתו למשל הוספה של תא טייס (נילקח מהסטרפייטר ומדובר בבניה של צילם ש"ל של המקור - טוב לא היה אז סורק ומחשב ביתי) וגולת הכותרת - הגדלת הדגם פי 3 או 4 לא ממש זוכר, שוב לא היה מחשב ופוטו שופ לכן הדגם הוגדל באמצעות פנטוגרף ביתי שאבא שלי בנה לי, בעזרתו שירטטתי כל חלק וחלק בהגדלה על בריסטול ולאתר צביעה חובבנית למדי התקבל דגם יפה בסף הכול, לצערי לא נותר מהדגם זכר אבל פעם אולי אמצא את התמונה הבודדת של הדגם.

נערך לאחרונה ע"י דן7 בתאריך 11-05-2014 בשעה 14:59.
ישן 12-07-2014, 13:58
צלמית המשתמש של zamir-bo
  משתמש זכר zamir-bo zamir-bo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי דן7 שמתחילה ב "הי אשר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דן7
תיקון קטן - הדגם הראשון שבניתי היה האוסטר, הקשר לכפיר קצת יותר עמוק ופטריוטי. אוירון ודגם תוצרת כחול לבן, אגב באיזה שהו מקום דגם מתיכנון מקומי זו הסיבה הרצינית יותר, למיטב זיכרוני בסה"כ היה דגם חמוד למדי מבחינת בנייה, אני זוכר שקצת שיחקתי איתו למשל הוספה של תא טייס (נילקח מהסטרפייטר ומדובר בבניה של צילם ש"ל של המקור - טוב לא היה אז סורק ומחשב ביתי) וגולת הכותרת - הגדלת הדגם פי 3 או 4 לא ממש זוכר, שוב לא היה מחשב ופוטו שופ לכן הדגם הוגדל באמצעות פנטוגרף ביתי שאבא שלי בנה לי, בעזרתו שירטטתי כל חלק וחלק בהגדלה על בריסטול ולאתר צביעה חובבנית למדי התקבל דגם יפה בסף הכול, לצערי לא נותר מהדגם זכר אבל פעם אולי אמצא את התמונה הבודדת של הדגם.

היתה תמונה שלך עם הדגם שהבאת לדורון לחתונה..
ראיתי זאת באיזה מקום רק אני לא זוכר איפה.
מה שכן אני זוכר טוב מאד את הדגם הזה , גם אני עזרתי קצת...

פלא : 050-5072633
מייל : boazinbalzamir@gmail.com

ישן 11-05-2014, 15:13
  avrahamrl avrahamrl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.11
הבריטניה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי דן7 שמתחילה ב "אז ככה - וקילקול קטן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דן7
הבחירה שלי היא גם אוירון כפיר אבל.... דווקא הכפיר המצ'וקמק של הביטאון (712) הדגם לפי הגדרה של אי אלו אישים אולי גם יתוייג כבילתי ראוי לבנייה אבל קשה לי לשכוח את הגאווה שהיתה לאחר הצגת האוירון בפומבי ומייד לאחר הדגם שהופיע - כחול לבן מכול זוית אפשרית.
אז עם כל הכבוד לקידמה אני מעדיף להזכר ברגע מרומם רוח מה עוד שזה מה שהיה לנו בימים לפני האינטרנט.
לגבי הבריטניה - אשר יקירי, הפניקס קם לתחייה - יש להשיג את האוירון שוב לבנייה (טוב לפחות לחברי הפורום ) אם תרצה להחזיר עטרה... אשמח לעזור

נכון דן יש משהו במה שאתה אומר למרות שהמקור הוא מירז יותר נכון תוכניות שניגנבו בשוויץ
ומנוע אמריקאי כך שהוא לא בדיוק ישראלי כמו המרכבה או סטיל הרשף
ובקשר לבריטניה אשמח מאוד
אברהם
ישן 11-05-2014, 20:09

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי avrahamrl שמתחילה ב "ניגנבו"

לגבי ציונות בדגמי הבטאון.....

אמנם דגמי הבטאון מייצרים אצלי נוסטלגייה לא קטנה ובחלק מהם גם נהניתי מאוד בבנייה כמו הוויגן, ה-B58, האנטר,דגמי הבוכנה, מסרשמיט, ספיט ומוסטנג ועוד.
אך מהרבה דגמים קיבלתי תסכול עוד בילדותי בעקבות אי תאימות למציאות ולא תמיד יכולתי למצוא פיתרון עקב חוסר בזמנו במדפסת ובטכנולוגייה מתאימה ולכן אני לא יכול לומר שהם מלאים את ליבי גאווה יתרה, ואני לא מדבר כלל על הדגמים שנוצרו בשנות השמונים על ידי פטריק וחברו, שזה היה בכלל זלזול של הבטאון בקוראיו למרות הרצון הטוב של הנערים בתכנון דגמים.
מזל שהגיע אח"כ זאב בן דור והחזיר עטרה ליושנה.

החרטום הצר והמחודד עם התותח העלוב של הפנטום של הבטאון יצרו אצלי תסכול רב מאוד, שלא לדבר שמדוע הוא יצא בהוצאה הראשונה בצבע אפור(כן אני יודע שהוא במקור של וילהלם שבהנר)
אח"כ הם הוציאו אותו בגרסא הג'ינג'ית ומשום מה צבע הגחון היה בצבע חול ואילו בחלק התחתון של הכנפיים בצבע לבן, פשוט זלזול....היה עדיף כבר הדגם האפור.
בכפיר של הבטאון עצבן אותי הצבע המוזר והכנפיים שמוקמות קדימה מידיי ועם גוף ישר וללא צורה אוירודינמית בכלל....אח"כ הם עשו את הכפיר האפור שנראה משורטט ביד חופשית, למרות שבשנות השבעים הדגמים שורטטו בצורה מכובדת מאוד.
את הצבעים של הנשר אני לא יודע מאיזה סרט הביאו אותם, פשוט סתם לקחו צבע ומרחו איך שמתחשק.
ה-F15 הראשון עם הצבע הכחול תכלת המזוויע....האף 18 שאין מה לדבר על הגיחוך שבו.
הסקייהוק של שנות השבעים עם 2 צבעי הסוואה במקום 3...לא יודע איך הם הגיעו לזה.
המירז' של שנות השבעים עם הכנפיים לא מתחברות לגוף כמו שצריך בייחוד בחלק התחתון שלהם, ועם דסקיות גוף לא סימטריות בצורה מוגזמת.
והרשימה עוד ארוכה.....

כך שלמרות שנהניתי מחלק מדגמי הבטאון, אני לא מצליח להסתכל על דגמי הבטאון כמשהו ציוני כל כך.

כל התסכול הזה שהצטבר אצלי עם השנים, גרם לי כמובן לעשות משהו בנידון כאשר יכולתי, ואני שמח שירון נחשון בזמנו בשנת 2007 נתן לי דרבון ולימד אותי דבר או שניים בפוטושופ ומשם המשכתי הלאה ולקחתי על עצמי לשפר את כל דגמי הסילון של הבטאון ושל חיל האויר כמו שאמורים להיות ולהתאימם לרמה המוצגת בשאר העולם בתחום דגמי הנייר.

לסיכומו של דבר, בנושא הציונות...
כמו שרשמתי לעיל, אני לא יכול לשם אצבע על דגם מסויים(כולל דגמים שלי) שמתאר אצלי ציונות מסויימת, אלא אומר, שמבחינתי, כל נושא השיפוץ שלקחתי על עצמי של דגמי הבטאון וחלוקתם חינם להנאתכם, זה בעצם הציונות שלי בנושא דגמי נייר.

ערב טוב ידידיי היקרים.
ישן 12-05-2014, 00:37
  avrahamrl avrahamrl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.11
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי יואב הוזמי שמתחילה ב "לגבי ציונות בדגמי..."

יואב שלום
אני ממש לא מסכים דגמי הבטאון הם משהו שאני גאה בהם ואני זוכר איך כל חודש חיכיתי להם
ולמערכות לשמחתי את רוב דגמי הביטאון אפשר למצוא ולשחזר ולצערי לא את כל דגמי מערכות ים
אתה אולי שוכח אני לא יודע מה גילך אבל בזמני לא היה מידע כמו היום שבוני הדגמים ברובם שירתו בחיל האויר
ומסוגלים לדעת אם הבורג הרביעי משמאל ניראה בצורה מסוימת קיבלתי שהמטוס ניראה כמו בביטאון
מי שמע על שמות טייסות בסיסים וכו' ולבקר בבסיסים כלי נשק ראינו רק במצעד
התחלתי לבנות בכתה א בשנת 1960 ולמעט הפסקה בשרות הצבאי אני בונה מאז
וגם יש לי כמה דגמים מאז ששרדו את אימי
בגלל זה גם החתימה שלי משפט שאימי אמרה כשניקתה אבק מהדגמים והפכה הכל לפרל הרבור ומאז אני בפניקה
אברהם
ישן 12-05-2014, 06:52

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי avrahamrl שמתחילה ב "יואב שלום אני ממש לא מסכים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avrahamrl
יואב שלום
אני ממש לא מסכים דגמי הבטאון הם משהו שאני גאה בהם ואני זוכר איך כל חודש חיכיתי להם
ולמערכות לשמחתי את רוב דגמי הביטאון אפשר למצוא ולשחזר ולצערי לא את כל דגמי מערכות ים
אתה אולי שוכח אני לא יודע מה גילך אבל בזמני לא היה מידע כמו היום שבוני הדגמים ברובם שירתו בחיל האויר
ומסוגלים לדעת אם הבורג הרביעי משמאל ניראה בצורה מסוימת קיבלתי שהמטוס ניראה כמו בביטאון
מי שמע על שמות טייסות בסיסים וכו' ולבקר בבסיסים כלי נשק ראינו רק במצעד
התחלתי לבנות בכתה א בשנת 1960 ולמעט הפסקה בשרות הצבאי אני בונה מאז
וגם יש לי כמה דגמים מאז ששרדו את אימי
בגלל זה גם החתימה שלי משפט שאימי אמרה כשניקתה אבק מהדגמים והפכה הכל לפרל הרבור ומאז אני בפניקה
אברהם

אני בן 49 וחצי ובונה מתחילת שנות השבעים, והיו ברשותי, מלבד הנורד, הבריטניה ועוד איזה 2 מטוסים את כל דגמי הבטאון בזכות אבי ז"ל שרכש דגמי בטאון עוד מהתחלה.

גם אני חיכיתי לחוברת בטאון כל חודש, אך לצערי התאכזבתי הרבה פעמים.

נוסטלגיה לא נוסטלגיה, הרבה דגמים היו פשוטים למדיי, ואני לא מדבר על מסמרות ברגים וכדו' כמו שנהוג היום, ממש ממש לא. אני מדבר על איכות השרטוט, איכות ההדפסה ופירוט מינימלי+ של כל מיני קווי מתאר(לא חייבים הכל)

פשטות בדגם ובבנייה שלו זה מה שאני אוהב ויעידו על כך חבריי, אבל מפשטות של דגם יפה ועד לדגם שאין עליו סימון אחד של פנל מלבד בקושי סימון של מדפים וצביעה שלא קשורה לעניין, אז המרחק גדול מאוד....ראה דוגמא של אורגן, מיג 17(או 19), סקייהוק, מיסטר, יסעור ועוד.

מאידך, כדי להייות פייר, אז הנה דוגמאות לדגמים פשוטים ויפים ששורטטו יפה, עם תיאור נחמד של קווי מתאר: האנטר, וויגן, סאב דארקן, פנטום אפור(מלבד הטעות בחרטום ובתותח), B58, ספיטפייר, פיאט 91 ועוד.

אם אני אתייחס לתקופה של סוף שנות השישים עד סוף שנות השבעים, אז היו דגמים באיכות טובה, כמו אלו של וילהלם שבהנר שגויירו והיו דגמים שממש לא לעניין.

בוקר טוב

נערך לאחרונה ע"י יואב הוזמי בתאריך 12-05-2014 בשעה 06:55.
ישן 12-05-2014, 13:38
  דן7 דן7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.13
וואו - הי יואב, אברהם וכולם
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יואב הוזמי שמתחילה ב "[QUOTE=avrahamrl]יואב..."

נפלא לראות את הפורום מתעורר, בכול מקרה, כמו שציינתי הדגם של הכפיר המקורי היה מצ'וקמק. עד כאן עובדות רק שבשנות השבעים זה מה היה מתסכל או לא, דגמים מגרמניה או פולין היו בגדר שמועה (טוב מי נסע לחו"ל). דגמים באינטרנט? (מה זה אינטרנט, רגע מה זה בכלל מחשב?) אבל דגם של כפיר? מה זה חשוב הצבע - העיקר כפיר שדומה לכפיר לפחות באופן כללי, אגב גם דגמי פלסטיק היו פעם עם קווי מתאר בולטים משום מה. פעם גם הטלויזיה היתה ש\ל ובראשית הצבע עם אנטי מחיקון - זמנים השתנו וישתנו.
לגבי הכפיר - כאשר 50 אוירוני מיראז' 5 נסעו להם ללוב במקום לישראל היה צורך בממלא מקום שהאמריקאים לא ששו לספק ואז נוצר הנשר, אולי קצת צדק בעקבות ההשפעה הישראלים בתכנון ה5. הכפיר היה סיפור שונה - לכאורה סיפור פשוט ניקח אוירון צרפתי יפה ונפלא מבחינה אוירודינמית נשתיל לו מנוע אמריקני חזק (עיין ערך סער מסמב"ד) והכול טוב, במציאות זה היה סיפור קצת שונה שדרש תכנון מחדש של כל האוירון לדעתי (ואשר תקן אותי אם אני טועה). רק החימום מהמנוע דרש הוספת שמיכות בידוד על המנוע וכונס על הגב. איך שלא נסובב את זה - תכניות מצרפת או לא אין זה דבר של מה בכך לבנות אוירון מרמת הבורג. אגב אני מקווה שיבוא יום ויהיה גם מי שיתכנן נשר ואני ממש לא מהמתכננים. והכי חשוב - בריטניה, אברהם תנסה לפנות למשה, הקבצים של הבריטניה ענקיים והוא יודע איך להעלות אותם לאתר לצורך הורדה, מה גם שהוא המשפץ. אגב הדגם הוא בגודל A3 ועדיף להדפיס בבית דפוס.
ישן 12-05-2014, 17:47
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי דן7 שמתחילה ב "וואו - הי יואב, אברהם וכולם"

בנית הכפיר הינה בעצם תכנון מחדש של כל המטוס.
ראשית קוצצו 3 חציצים מהמטוס המקורי.
נוספו "שמיכות טרמיות" מסביב למנוע.
תוכננו כני נסע חדשים לחלוטין.
נוספו/חוזקו נקודות תליה לחיצוש חיצוני.
נוספו חיזוקים רבים בגוף בגלל כושר נשיאה גבוה יותר ומנוע חזק יותר. אפילו הקורה הראשית והקידמית של הכנף תוכננו מחדש, חרטום חדש.
מערכות החשמל האלקטרוניקה המיזוג אוויר וההידראוליקה תוכננו מחדש. מכ"ם חדש,

שלא לדבר על מיקום מחדש של כונסי האוויר (העכברים והחתולים)

כמעט כל המטוס תוכנן מחדש. וכל זאת רק בכפיר הראשונים. אחר מכן "נולדו" וורסיות של כנפי קאנארד כאלה ואחרים, "שן מסור" "גדרות גבול" ועוד.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 12-05-2014 בשעה 17:56.
ישן 12-05-2014, 18:11

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי דן7 שמתחילה ב "וואו - הי יואב, אברהם וכולם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דן7
נפלא לראות את הפורום מתעורר, בכול מקרה, כמו שציינתי הדגם של הכפיר המקורי היה מצ'וקמק. עד כאן עובדות רק שבשנות השבעים זה מה היה מתסכל או לא, דגמים מגרמניה או פולין היו בגדר שמועה (טוב מי נסע לחו"ל). דגמים באינטרנט? (מה זה אינטרנט, רגע מה זה בכלל מחשב?) אבל דגם של כפיר? מה זה חשוב הצבע - העיקר כפיר שדומה לכפיר לפחות באופן כללי, אגב גם דגמי פלסטיק היו פעם עם קווי מתאר בולטים משום מה. פעם גם הטלויזיה היתה ש\ל ובראשית הצבע עם אנטי מחיקון - זמנים השתנו וישתנו.
לגבי הכפיר - כאשר 50 אוירוני מיראז' 5 נסעו להם ללוב במקום לישראל היה צורך בממלא מקום שהאמריקאים לא ששו לספק ואז נוצר הנשר, אולי קצת צדק בעקבות ההשפעה הישראלים בתכנון ה5. הכפיר היה סיפור שונה - לכאורה סיפור פשוט ניקח אוירון צרפתי יפה ונפלא מבחינה אוירודינמית נשתיל לו מנוע אמריקני חזק (עיין ערך סער מסמב"ד) והכול טוב, במציאות זה היה סיפור קצת שונה שדרש תכנון מחדש של כל האוירון לדעתי (ואשר תקן אותי אם אני טועה). רק החימום מהמנוע דרש הוספת שמיכות בידוד על המנוע וכונס על הגב. איך שלא נסובב את זה - תכניות מצרפת או לא אין זה דבר של מה בכך לבנות אוירון מרמת הבורג. אגב אני מקווה שיבוא יום ויהיה גם מי שיתכנן נשר ואני ממש לא מהמתכננים. והכי חשוב - בריטניה, אברהם תנסה לפנות למשה, הקבצים של הבריטניה ענקיים והוא יודע איך להעלות אותם לאתר לצורך הורדה, מה גם שהוא המשפץ. אגב הדגם הוא בגודל A3 ועדיף להדפיס בבית דפוס.

אכן כן, תמיד נפלא לראות פורום שמתעורר לחיים.

אנסה לתמצת את דבריי כדי שאובן יותר טוב.....

1. כיום עם המחשב ותוכנות העיצוב והעריכה והמדפסות הביתיות והאישיות ניתן להגיע לרמה גבוהה הרבה יותר מדגמי הבטאון וזה לגיטימי ומעולה, כי זה משפר כל הזמן את איכות הדגמים ואת רמת הבנייה בהתאם, ואני חושב שזה מה שרוב בוני הדגמים בארץ ובעולם שואפים...שיפור מתמיד.

2. אני לא מצפה מדגמי הבטאון של אז להגיע לרמת הדגמים של היום, זאת ממש לא כוונת המשורר, ראה הסיבה בסעיף 1.

3. אבל מצד שני, אני מצפה, או יותר נכון ציפיתי בילדותי לרמה מסויימת וממוצעת של דגמים שייראו נורמלי, ראה דוגמאות של דגמי וילהלם שבהנר בשנות השישים והשבעים שחלק מדגמי הבטאון מבוססים עליהם או ממש היו דגמי וילהלם עם שינוי סמל חיל האויר....וזאת רמה באמת מספקת כדי לקבל מוצר מדוייק, יפה ונעים לבנייה ולצפייה.

אי לכך, ובהתאם לסעיפים שלעיל, הרבה פעמים הייתי מאוכזב מהדגמים של הבטאון ולכן התסכול שלי אז בילדותי, בייחוד לאור העובדה, שכשהבטאון רצה, אז כן פרסם דגמים ראויים לבנייה.

מקווה שאני מובן יותר עכשיו.

ערב טוב חברים יקרים.
ישן 13-05-2014, 20:32

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי avrahamrl שמתחילה ב "שלום יואב איך בילדותך ציפיתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avrahamrl
שלום יואב
איך בילדותך ציפיתה לדגם טוב ומדויק איך ידענו בילדותנו איך ניראה מטוס
אפילו בגני הילדים של הקיבוצים אז עוד לא היו מטוסי קרב בתור אנדרטה
כמו היום אצלנו בקיבוץ יש נושא ברן בריטי למשל
אברהם

ערב טוב אברהם

בילדותי, עוד בגן יסודי וגן חובה הייתי מצייר ציורים של חיות וקצת מטוסים.
אבי ז"ל שגם היה יודע לצייר, היה מצייר לי בערב אחרי שהייתי הולך לישון, ציורים של חיות ולפעמים איזה מטוס, ובבוקר הייתי מוצא את הציור ומצייר ומצייר ומצייר אותו עד שהייתי מגיע לרמה טובה, וכך לאט לאט שכללתי את הטכניקה ואת העין החדה.

ואיך קשור הציור לדגמים ולנושא הפולמוס שלנו????
מיכוון שעם הזמן השתכללתי בנושא הציור, רצו לשלוח אותי בכיתה א' או ב' לבית ספר אומנות, אך אני התנגדתי בכל תוקף כי לא רציתי לעזוב את חבריי ללימודים ולשכונה(עקשן מטבעי)
מה שקרה, התפתחה אצלי עין חדה יחסית לבני גילי וזה עזר לי מאוד בהרבה תחומים, אחד התחומים זה הדגמים.

הייתי מצייר מירז'ים, פנטומים, פוגות ועוד מטוסים עפ"י תמונות של הבטאונים הרבים שהיו ברשות אבי.
אבא שלי אהב מטוסים והוא העביר לי את האהבה הזאת, אפשר לומר שנשמתי מטוסים עוד שהייתי קטן.

הייתי קורא ומעיין רבות בבטאון חיל האויר והייתי מסתכל על התמונות ומשווה לדגמים שבניתי, בחלק מהמטוסים הדגמים שיקפו את המציאות או היו קרובים אליה בצורה יפה ובחלק מהמקרים היה דמיון צורב שמאוד הפריע לי....דוגמת החרטום הדק והארוך עם התותח השגוי של הפנטום שתמיד אמרתי בליבי שיבוא יום ואמצא פיתרון איך לתקן זאת, ומיכוון שלא היה פוטושופ ומדפסות, אז הפתרון נמצא ע"י לקיחת הדפים של ההרקולס הגרוע, גזירתם לצורת חרטום עבה וקצר יותר לטובת הקורנס הג'ינג'י.

כל ההקדמה הזאת באה כדי להראות שאני יונק מטוסים מהגיל הרך וחולה על דגמים כל כך, בייחוד דגמי נייר, שכל דבר שלא היה נראה לי בדגמי הבטאון הייתי מאוד מתבאס.
אפשר לומר שבילדותי, הייתי יותר חולה תעופה מאשר היום, אפילו שרתתי בחיל האויר כי אהבתי מטוסים וכדי לוודא שאגיע לחיל האויר ולא לאף חיל אחר הלכתי ללמוד בטכני של חיל האויר.
היום אני פנסיונר של חיל האויר, כך שאפשר לומר שהדבר היחידי שנשאר לי בנושא התעופה זה דגמים.

לסיכומו של עניין, לא צריך מטוס אמיתי שיעמוד בחצר או במוזאון שקרוב לבית כדי לראות אם באמת הדגם מתאים למציאות או לא...תמונות תמיד היו ותמיד יהיו והם רפרנס מעולה.

לילה טוב ידידי.

נערך לאחרונה ע"י יואב הוזמי בתאריך 13-05-2014 בשעה 20:52.
ישן 12-05-2014, 21:26

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי yrn_n שמתחילה ב "ציונות... זו מילה בעלת משמעות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yrn_n
ציונות... זו מילה בעלת משמעות עמוקה, שקצת קשה לתת לה ביטוי בדגמים..

לדעתי דגם המסרשמידט שיצא במסגרת הבטאון, מייצג את הגשמת הציונות.
מטוס גרמני שבתוך ארבע שנים מסוף מלחמת העולם השניה משמש כחוד
החנית של מדינת ישראל הצעירה...
כמו שנאמר במגילת אסתר "ונהפוך הוא"..

אמנם האכיל מרורים ויצא יחסית מהר מהשרות (תוך שנה וחצי...) אבל זה מה שהיה.

הדגם של המסרשמיט הוא גם בין הדגמים הראשונים של הבטאון
ותוכנן ע"י החבר'ה של "אוירו מודל" (שאחראים בין היתר לסופר מיסטר, מיג 17,מיג 21 ועוד).

מצ"ב צילום (מתנצל על האיכות, הבחורציק מאופסן ו"גזרתי" אותו מתוך תמונה).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

העלית נקודה מעניינת מאוד ירון, אני מצטרף לדעתך בנושא המסרשמיט.

ד"א..אחד הדגמים האהובים עליי שבניתי בילדותי.
ישן 10-09-2014, 23:24
צלמית המשתמש של jetman_2
  jetman_2 jetman_2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.08
מקוקות דגמי הנייר בבטאון
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי yrn_n שמתחילה ב "מצאתי.."

כמי שהחל לבנות את דגמי הבטאון בסוף שנות ה 60, ברור לי לגמרי שכל הדגמים המעולים הותיקים היו מתוצרת וילהלמסהפנר הגרמני (זה אגב השם הנכון של החברה).
אינני יודע מי שינה את הסכמות שלהם לישראליות (או של השכנים), אבל לדעתי זה היה היצרן המקורי. פשוט לא נראה לי שמישהו בארץ היה מסוגל לעשות זאת - הרי יואב היה רק תינוק אז! כנראה הבטאון שילם עבור זה.
היו גם דגמים של אוירומודל (למשל המיסטר 4) שהיו מדויקים אבל פשוטים מאד.
הדגמים הגרועים היו של חבר'ה ישראלים שניסו את כוחם. אני מבין את הקשיים שהיו להם, באמצעים של אז, אבל אני פוסל לגמרי את הגישה של עורכי הביטאון, שהיו מוכנים לקבל מוצר גרוע, העיקר שיהיה דגם, ובזול. מי שאהב דגמים, וטעם את טעם הדגמים האיכותיים, התבאס לגמרי מהעלובים.
תקופה קצרה היתה עדנה לתחביב כשהתפרסמו כמה דגמים מעולים של זאב בן דור (רק עכשיו ראיתי שהווטור של יואב נולד מעטו של זאב)
אגב, גם כילד היה לי ברור לגמרי איזה דגם הוא טוב ומדויק, ואיזה לא. לר צריך בשביל זה שום מומחיות, אתה מסתכל באיכות השרטוט, רציפות הקווים, סימטריה, צביעה- והכל ברור.
מזלנו שהיום יש אינטרנט ואנשים מוכשרים כמו יואב (ואחרים), שיוצרים דגמים הרבה יותר טובים מהטובים של פעם.
ישן 11-09-2014, 05:25

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי jetman_2 שמתחילה ב "מקוקות דגמי הנייר בבטאון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jetman_2
כמי שהחל לבנות את דגמי הבטאון בסוף שנות ה 60, ברור לי לגמרי שכל הדגמים המעולים הותיקים היו מתוצרת וילהלמסהפנר הגרמני (זה אגב השם הנכון של החברה).
אינני יודע מי שינה את הסכמות שלהם לישראליות (או של השכנים), אבל לדעתי זה היה היצרן המקורי. פשוט לא נראה לי שמישהו בארץ היה מסוגל לעשות זאת - הרי יואב היה רק תינוק אז! כנראה הבטאון שילם עבור זה.
היו גם דגמים של אוירומודל (למשל המיסטר 4) שהיו מדויקים אבל פשוטים מאד.
הדגמים הגרועים היו של חבר'ה ישראלים שניסו את כוחם. אני מבין את הקשיים שהיו להם, באמצעים של אז, אבל אני פוסל לגמרי את הגישה של עורכי הביטאון, שהיו מוכנים לקבל מוצר גרוע, העיקר שיהיה דגם, ובזול. מי שאהב דגמים, וטעם את טעם הדגמים האיכותיים, התבאס לגמרי מהעלובים.
תקופה קצרה היתה עדנה לתחביב כשהתפרסמו כמה דגמים מעולים של זאב בן דור (רק עכשיו ראיתי שהווטור של יואב נולד מעטו של זאב)
אגב, גם כילד היה לי ברור לגמרי איזה דגם הוא טוב ומדויק, ואיזה לא. לר צריך בשביל זה שום מומחיות, אתה מסתכל באיכות השרטוט, רציפות הקווים, סימטריה, צביעה- והכל ברור.
מזלנו שהיום יש אינטרנט ואנשים מוכשרים כמו יואב (ואחרים), שיוצרים דגמים הרבה יותר טובים מהטובים של פעם.

מסכים עם כל מילה שלך בעיקר עם נושא איכויות הדגמים השונים והתייחסות הבטאון לדגמים גרועים.

ותודה על הסופרלטיבים.

יום טוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:58

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר